نحوه میزبانی وب سایت شخصی خود

میزبانی وب سایت شخصی شما تجربه ای است سرگرم کننده و جذاب است. با استفاده از یک دستگاه قدیمی ویندوز یا لینوکس ، می توانید چند فایل HTML را درون یک پوشه پرتاب کرده و همه آنها توسط خودتان در اینترنت قرار دهید.

مهم است که بدانید که دقیقاً هنگام میزبانی سایت چه کاری انجام می دهید. رایانه شما به عنوان سرور ، دستگاهی ساخته می شود که با هدف ذخیره و ارسال اطلاعات شما از طریق اینترنت ساخته شده است و به سایت شما اجازه می دهد تا در هر کس در جهان ظاهر شود.

اساساً ، تمام میزبانی وب است. دستگاه شما صرفاً ابزاری برای داده های مسکن و بارگذاری آن در شبکه است. با این وجود برخی از نرم افزارهای دیگر نیز وجود دارند که اطمینان حاصل می کنند این روند بدون نقصان اجرا می شود.

قبل از غواصی ، می خواهیم یادداشت کنیم. ما این راهنما را فقط برای اهداف آموزشی ارائه می دهیم. ما به شما توصیه نمی کنیم که وب سایت خود را میزبان کنید زیرا این مسئله باعث مشکلات بیش از حد عملکرد و انسجام خواهد شد. اگر در مورد راه اندازی وب سایت جدی هستید ، از سهولت استفاده ، قیمت گذاری و سرعت ، Hostgator یا SiteGround ، دو ارائه دهنده مورد علاقه ما را امتحان کنید..

نحوه میزبانی وب سایت خود در خانه

ما قصد داریم نحوه میزبانی وب سایت خود را در ویندوز و لینوکس با استفاده از دستگاه خانه خود و یک محیط رومیزی معمولی بررسی کنیم. آموزش ما یک سایت آزمایشی را برای شما ایجاد می کند ، اما طراحی آن بر عهده شماست.

برای آموزش ما ، از پشته AMP استفاده می کنیم. اگر هنوز با این اصطلاح آشنا نیستید نگران نباشید زیرا در طول آموزش هر یک از فناوری ها را اجرا خواهیم کرد.

میزبانی در ویندوز

اگر یک ویندوز اضافی جمع آوری گرد و غبار دارید ، می توانید آن را به یک سرور وب تبدیل کنید. این روند کاملاً ساده است و به کمک پشته AMP کمک می کند. این بسته شامل Apache ، MySQL و PHP است که معمولاً در ویندوز به عنوان WAMP یاد می شود. من مطمئن هستم که می توانید دلیل آن را تشخیص دهید.

چندین برنامه نصب وجود دارد ، اما ما WampServer را ساده ترین استفاده خواهیم کرد. به سایت بروید و بسته به سیستم عامل خود ، 32 یا 64 بیتی قابل اجرا را بارگیری کنید.

اگر دستگاه شما در حین نصب دارای اسکایپ است ، درگیری 80 پورت دریافت خواهید کرد. WampServer و Skype هر دو از پورت 80 استفاده می کنند ، بنابراین قبل از اجرای WampServer به راحتی از Skype جدا شوید و خوب خواهید بود.  

این به طور خودکار یک دایرکتوری www ایجاد می کند که معمولاً در “c: \ wamp \ www” یافت می شود. اینجاست که وب سایت شما (یا سایت ها) زندگی می کنند. به سادگی یک پوشه جدید در فهرست ایجاد کنید و فایلهای PHP یا HTML خود را درون آن قرار دهید.

البته قبل از انجام این کار ، باید آزمایش کنید که WampServer به درستی کار می کند. می توانید با کلیک کردن روی پیوند موجود در فهرست یا باز کردن یک مرورگر وب و رفتن به “http: // localhost” به صفحه اصلی WampServer دسترسی پیدا کنید..

تست WampServer

تبریک می گویم ، دستگاه ویندوز شما اکنون سرور است ، اما در حال حاضر واقعاً کار زیادی انجام نمی دهد. ما باید آن را تست کنیم تا مطمئن شویم که همه چیز به درستی جریان می یابد قبل از افزودن پرونده های شما و زنده کردن آنها در اینترنت.

ما یک فایل PHP تست ساده تهیه خواهیم کرد و آن را در فهرست قرار خواهیم داد. NotePad را در Windows باز کنید و خط زیر را وارد کنید:

تست PHP

آن پرونده را به عنوان “info.php” در دایرکتوری www ایجاد شده توسط WampServer ذخیره کنید. پشتیبان مرورگر وب خود را باز کرده و به “http: //localhost/info.php” بروید. اگر یک صفحه خالی با “تست PHP” را بر روی برگه مشاهده می کنید ، همه چیز به شکلی که باید انجام می شود.

پایگاه داده MySQL را پیکربندی کنید

اگر از CMS مانند WordPress استفاده نمی کنید (ممکن است بخواهید راهنمای ما را در بهترین میزبانی وب برای وردپرس بخوانید ، در صورت وجود) ، باید پایگاه داده MySQL خود را پیکربندی کنید. این یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای منبع باز (RDBMS) است که از زبان پرس و جو ساخت یافته (SQL) استفاده می کند..

برای تعریف کمتری مبتنی بر اختصار ، MySQL داده های سایت شما را در یک پایگاه داده سازماندهی می کند که می تواند به سرعت آن را پیدا و انتقال دهد. یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) از MySQL به عنوان روشی برای ارسال هرچه سریعتر اطلاعات به کاربر استفاده می کند..

شما می توانید با کلیک کردن بر روی “phpMyAdmin” در بخش “ابزار” صفحه اصلی WampServer ، پایگاه های داده موجود را تغییر داده و یا منابع جدید ایجاد کنید. با درخواست یک نام کاربری و رمز عبور ، یک برگه جدید باز می کنید. نام کاربری به طور پیش فرض “root” خواهد بود و می توانید قسمت رمز عبور را خالی بگذارید.

اگر قصد استفاده از CMS را دارید ، شاید هرگز نیازی به شیرجه رفتن به این منطقه نباشید. به عنوان مثال وردپرس هنگام نصب یک پایگاه داده MySQL ایجاد می کند. در هر صورت ، این ایده بد است که به اینجا بپیوندید ، مگر اینکه بدانید که چه کاری انجام می دهید.

برای اطمینان از عملکرد صحیح MySQL ، یک برگه جدید را باز کنید و به “http: //localhost/testmysql.php” بروید. این آدرس IP دستگاه شما را به شما نشان می دهد و به شما اطلاع می دهد که آیا ارتباط برقرار است یا خیر.

سایت خود را زنده کنید

پرونده پیکربندی Apache به طور پیش فرض هرگونه اتصال ورودی را انکار می کند. این بدان معناست که دستگاه محلی شما تنها شخصی است که می تواند به سایت شما دسترسی پیدا کند. این برای اجرای یک سایت آزمایشی مفید است ، اما باید یک بار پیکربندی را تغییر دهید ، پس از آمادگی برای اجرای برنامه زندگی کنید.

به منوی WampServer بروید و روی “Apache” و سپس “httpd-vhosts.conf” کلیک کنید.

این پرونده پیکربندی Apache شما است و باید خطوط زیر را در داخل داشته باشد:

# میزبان های مجازی

#

 نام سرور localhost

 ServerAlias ​​localhost

 DocumentRoot “$ {INSTALL_DIR} / www”

 

   گزینه ها + فهرست + شامل + FollowSymLinks + MultiViews

   AllowOverride All

   به محلی نیاز دارید

 

برای اجازه دادن به اتصالات ورودی ، به سادگی “نیاز محلی را داشته باشید” را تغییر دهید و “همه اعطای نیاز داشته باشید” و شما خوب خواهید بود.

WampServer را با انتخاب “راه اندازی مجدد کلیه خدمات” در فهرست انتخاب مجدد کنید و تغییرات اعمال می شوند. شاید لازم باشد دوبار بررسی کنید که فایروال کامپیوتر شما درخواستهای وب را مسدود نمی کند ، اما باید پس از آن تنظیم شود.

افزودن نام دامنه

هیچ کس برای دسترسی به وب سایت شما قصد ندارد سلسله مراتب پوشه را به خاطر بسپارد. برای ورود آسان به هر مرورگر وب به یک نام دامنه نیاز دارید که به دستگاه محلی شما برگردد. سرور این کار را با رکوردهای DNS انجام می دهد.

برای یادگیری مشخصات می توانید مقاله ما را در مورد سوابق DNS بخوانید ، اما اساساً ، این سیستمی است که آدرس IP محلی شما را با نام دامنه مرتبط می کند. به عنوان مثال ، اگر IP سرور شما 199.999.999 باشد ، هنگام ثبت دامنه شما ، سوابق DNS می توانند به آن سرور دسترسی داشته باشند..

هنگامی که یک پرونده برای دامنه خود در پرونده های DNS دارید ، باید پرونده میزبان محلی خود را به روز کنید. به “C: \ Windows \ system32 \ driver \ etc \ hosts file” بروید و خط زیر را به پایین اضافه کنید:

199.999.999.99 (آدرس IP شما) مثال.com (نام دامنه شما)

برای روشن شدن ، مواردی را که در بالا در پرانتز وجود دارد ، وارد نکنید. در مرحله بعد ، شما باید یک فایل را به صورت دستی به “C: \ wamp \ bin \ apache \ Apache-VERSION \ conf \ extra \” اضافه کنید ، جایی که VERSION نسخه شما از آپاچی است. یک پرونده در NotePad با خطوط زیر ایجاد کنید:

سرور Admin [ایمیل محافظت شده]
DocumentRoot “c: \ wamp \ www”
نام سرور mysite.local

ErrorLog “logs / shembull.com.log”
“logs / shembull.com-access.log” CustomLog معمول است

البته “shembull.com” را با نام دامنه خود جایگزین کنید. پس از اتمام این کار ، فایل را در فهرست Apache ذخیره کنید و وب سایت شما از طریق نام دامنه آن قابل دسترسی خواهد بود.

نکاتی برای میزبانی ویندوز

در حالی که یک ماشین عادی شما را به کار می اندازد و راه اندازی می شود ، با توجه به ویندوز یکی از سیستم عامل های پر منبع تر ، ایده آل ترین راه حل نیست. اگر قدرت زیادی برای بازی کردن ندارید ، باید سیستم عامل را برای میزبانی وب بهینه کنید.

اولین قدم این است که هر برنامه ای را که نیازی به آن ندارید ، حذف کنید. در حالی که نگه داشتن یک مرورگر وب برای دسترسی به کنترل پنل WampServer بسیار مهم است ، تقریباً هر چیز دیگری می تواند تبر را بدست آورد.

بعدی غیرفعال کردن برنامه های کاربردی راه اندازی شده در پس زمینه است. برای کار با ویندوز تعدادی مورد نیاز است ، بنابراین از بهترین قضاوت خود برای غیرفعال کردن استفاده کنید. می توانید لیست را در مدیر وظیفه پیدا کنید.

اگر به استفاده از یک دستگاه ویندوز برای میزبانی وب جدی هستید ، پس ارزش آن را دارد که روی یک نسخه از ویندوز سرور نیز سرمایه گذاری کنید. این سیستم عامل بسیار سبک تر است و برای اجرای روی هر سرور اعم از میزبانی وب یا صرفاً برای ذخیره سازی ساده است.

میزبانی در لینوکس

اگر قصد دارید ماشین را از ابتدا بسازید ، احتمالاً لینوکس انتخاب بهتری خواهد بود. این کیت سبک وزن ، آفتابگردان سیستم های عامل است که به شما امکان می دهد آن را تقریباً با هر نیاز وفق دهید.

این فرایند شبیه به ویندوز است ، به جز اینکه به جای بسته WAMP به یک بسته LAMP احتیاج دارید. من مطمئن هستم که می توانید تفاوت را بفهمید. برای بازیابی پشته ، ترمینال را باز کرده و خط زیر را وارد کنید:

sudo apt install apache2 mysql-server php libapache2-mod-php7.0

در حین نصب از شما خواسته می شود برای کاربر “root” رمزعبور تنظیم کنید. می توانید آن را بر روی هر آنچه می خواهید تنظیم کنید یا فقط آن را خالی بگذارید. پس از اتمام نصب ، باید سرور وب Apache را مجدداً راه اندازی کنید.

لازم است این کار را هر زمان انجام دهید که پیکربندی جهانی Apache را تغییر دهید ، مگر اینکه این کار را با استفاده از پرونده های محلی htaccess انجام دهید. برای راه اندازی مجدد ، دستور زیر را وارد کنید:

sudo /etc/init.d/apache2 راه اندازی مجدد

پی اچ پی را بررسی کنید

مانند ویندوز ، ما باید تأیید کنیم که سرور PHP قبل از حرکت به جلو کار می کند. ما با قرار دادن یک فایل آزمایشی در پوشه www که در لینوکس در “/ var / www / html /” یافت می شود ، از همان مراحل قبلی استفاده خواهیم کرد. با خط زیر فایلی ایجاد کنید و آن را در فهرست قرار دهید:

sudo echo “” > /var/www/html/info.php

به “http: //localhost/info.php” بروید و ببینید که این صفحه بارگیری شده است یا خیر. باید بتوانید نسخه PHP ، پیکربندی فعلی و ماژول های نصب شده را نیز در اینجا مشاهده کنید.

پیکربندی MySQL

پس از تأیید کار PHP ، زمان آن است که پایگاه داده های MySQL را بررسی کنید. اگر قصد استفاده از CMS مانند WordPress را دارید ، مهم نیست که از این مرحله صرفنظر کنید.

ترمینال را باز کرده و خط زیر را وارد کنید:

خدمات وضعیت mysql

بعد از چند لحظه ، باید این نتیجه را بگیرید:

وضعیت سرویس mysql

  • mysql.service – سرور انجمن MySQL

[…]

mrt 15 16:02:14 host1 systemd [1]: سرور انجمن MySQL را راه اندازی کرد.

اگر سرور کار نمی کند ، کافیست “راه اندازی مجدد سرویس sudo mysql” را مجدداً تایپ کنید تا سرور MySQL مجدداً راه اندازی شود. پس از کار کردن ، می توانید از کلاینت خط فرمان MySQL برای مدیریت پایگاه داده های خود استفاده کنید. برای این کار ، اعتبارهایی را که هنگام نصب MySQL وارد کردید به یاد بیاورید و موارد زیر را وارد کنید:

$ mysql -u root -p

معمولاً یک CMS بانک اطلاعاتی را برای شما نصب می کند ، بنابراین دیگر نیازی به سر و صدا در اینجا نیست. با این وجود چند کار وجود دارد که می توانید بصورت دستی انجام دهید مانند ایجاد بکاپ از پایگاه داده های خود. برای کسانی که می خواهند یک روش کاربرپسندتر برای این کار انجام دهند ، می توانید با وارد کردن خط زیر PHPMyAdmin را نصب کنید:

sudo apt نصب phpmyadmin

این یک ابزار مدیریت بانک اطلاعاتی آسان است که خطوط کد را برای مدیریت پایگاه داده های شما دور می کند.

آپاچی را پیکربندی کنید

آخرین مرحله این است که به Apache اجازه دهید درخواست های وب ورودی از نام دامنه را در پرونده های DNS شما بپذیرد. در صورت نیاز به تنظیم این سوابق ، با ارائه دهنده میزبانی DNS خود تماس بگیرید زیرا آنها باید یک ابزار آنلاین برای پیکربندی آنها داشته باشند..

خطوط زیر را در ترمینال وارد کنید:

sudo mkdir -p /var/www/html/example.com

sudo sh-c ‘echo” shembull.com

این سایت میزبانی شده خودم مثال است

” > /var/www/html/example.com/index.html

sudo chmod -R 755 /var/www/html/example.com

این دایرکتوری را برای دامنه شما تنظیم می کند. برای دیدن صفحه ، باید یک فایل میزبان مجازی برای Apache تنظیم کنید. خطوط زیر را وارد کنید:

sudo cp /etc/apache2/sites-available/000-default.conf /etc/apache2/sites-available/example.com.conf

و

sudo nano /etc/apache2/sites-available/example.com.conf

اکنون ، پرونده Apache را ویرایش کنید تا با این مطابقت داشته باشد:

سرور Admin [ایمیل محافظت شده]

نام سرور example.com

ServerAlias ​​www.example.com

DocumentRoot /var/www/html/example.com

ErrorLog $ APACHE_LOG_DIR /error.log

CustomLog $ {APACHE_LOG_DIR} /access.log ترکیب شد

با وارد کردن موارد زیر Apache را بارگیری مجدد کنید.

sudo a2ensite مثال.com.conf

سرویس sudo بارگذاری مجدد

مانند ویندوز ، کافیست آدرس IP و نام دامنه خود را به پرونده میزبان دستگاههای خود اضافه کنید تا با محلی مطابقت داشته باشد.

جوانب مثبت و منفی میزبانی وب سایت شخصی شما

همه چیز در مورد میزبانی وب سایت شخصی شما بسیار جالب نیست. صرفه جویی در هزینه در ابتدا مربوط به تنها صعود است ، اما حتی در درازمدت نیز كاهش می یابد.

در حال اجراي سرور خود ، صورتحساب برق را سريعتر از آنچه مي گوييد “ميزبان مشترك” است ، برطرف مي كند. از آنجا که سرور شما باید همیشه روشن و وصل شود و به اینترنت متصل شود ، هزینه در واقع بسیار بالاتر از خرید یک برنامه میزبانی وب ارزان خواهد بود.

این حتی احتمال وقفه در مناطق مسکونی را در نظر نمی گیرد. اگر مانند من ، منطقه شما در معرض قطع شدن های مکرر باشد ، ثبات وب سایت شما در همه جای خود قرار خواهد گرفت ، به خصوص بدون ISP قدرتمند برای تهیه نسخه پشتیبان از آن.

هزینه ها زیاد است ، اما عملی بودن میزبانی سایت شخصی شما فقط در آنجا نیست. وب سایت شما قربانی کندتر شدن اتصالات خواهد شد و به آن در رتبه بندی جستجوی Google آسیب می رساند و بازدید کنندگان بالقوه را دور می کند. در حالی که بسیاری از میزبانان ارزان قیمت در محدوده یک تا دو قرار دارند ، یک اتصال مسکونی احتمالاً در محدوده 15-20 ثانیه انجام می شود.

فرایند قرار دادن وب سایت خود به صورت آنلاین به بهترین شکل به عنوان ابزاری آموزشی برای درک نحوه عملکرد میزبانی وب مورد استفاده قرار می گیرد. با قرار دادن خود در برابر تمام ابزارها ، می توانید سایت خود را با میزبان خارجی پیکربندی کنید.

اگر هزینه ای نگران کننده است ، لیست بهترین بهترین هاستینگ وب ارزان را که در آن ارائه دهندگان خدمات عالی با نرخ مناسب ارائه می دهیم ، بررسی کنید. گزینه مورد علاقه ما iPage است.

با این حال ، میزبانی وب سایت شخصی شما مطمئناً گزینه ای برای مرحله بندی است یا اگر قصد دارید یک وبلاگ کوچک وردپرس را اجرا کنید. اگر این شما هستید ، حتما راهنمای ما برای استفاده از WordPress را بررسی کنید. 

  • راهنمای مبتدی برای استفاده از WordPress
  • راهنمای واسطه استفاده از وردپرس
  • راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس

نتیجه

میزبانی وب سایت شخصی شما به همان اندازه سرگرم کننده است که یک گیک (مثل خود من) می تواند داشته باشد. این فرصتی است برای بازی با اسباب بازی های جدید فناوری در سخت افزار قدیمی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جهان میزبان وب و نحوه عملکرد آن.

متأسفانه ، این بهترین استفاده است مگر اینکه قدرت جدی در پشت سرور خود داشته باشید ، دشوار است که میزبانی وب سایت خود را به صورت عملی و پولی گزینه ای مناسب و کاربردی تبدیل کنید. به همین منظور ، ما بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب را رتبه بندی کرده ایم ، بنابراین می توانید انتخاب آگاهانه ای انجام دهید.

تجربه میزبانی منزل شما چطور پیش رفت؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me