خلاصه ابزار ابزار همکاری ابر

Enterprise 2.0 برای چند سال خصوصی به وجود آمد زیرا مزایای محاسبات ابری برای انجام کارهای روزمره کاری روز به روز ضروری تر شد. چه فایده ای از آینده دارد که به خوبی در آن ظاهر می شود ، راهی است که برنامه های مبتنی بر ابر نقطه اصلی تعامل بین کاربران و خدمات همکاری باشد.


تعداد کلمات کلیدی سرویس که از اواسط ساعت 00 بوجود آمده اند ، نه تنها در مورد گوش دادن به ارائه دهندگان ابر صحبت می کنند ، بلکه در مورد این که Enterprise 2.0 (تعریف شده توسط ویکی پدیا به عنوان “استفاده از سیستم عامل های نوظهور نرم افزار اجتماعی در شرکت ها یا بین شرکت ها) صحبت می کند. و شرکای یا مشتریان آنها)) در یک جدول زمانی بسیار سریعتر از آنچه در ابتدا پیشنهاد شده بود تحقق می یابد.

هنگامی که ابر به اعتبار خود رسید ، زیرساخت های بیشتر و بیشتر در تلاش مشاغل برای اصلاح هزینه های مدیریت زیرساخت ها برون سپاری شد..

با همکاری ابر چندین سیستم عامل جامع مانند گوگل و مایکروسافت وجود دارد و سپس تعدادی سیستم عامل مدیریت پروژه وجود دارند که بازارهای مختلف را به خوبی متمایز می کنند. در حالی که به دلیل پرداختن به دلیل رهبران بازار ، می خواهیم برخی از خدمات جدید را وارد بازار کنیم. برخی از آنها روی رسانه های اجتماعی متمرکز شده اند ، برنامه هایی برای اشتراک نقشه های ذهنی و تعداد زیادی برنامه وجود دارد که دارای مجموعه ای غنی از ویژگی ها هستند.

پس از گشت و گذار در برنامه های همکاری ابری ، ما مجموعه متنوعی را گرد هم آورده ایم. این لیست به هیچ وجه جامع نیست ، با این وجود ، باید ایده خوبی از طیف وسیعی از برنامه هایی که برای همکاری و بهره وری برای SMB در دسترس هستند ، ارائه دهد. مهمترین ملاحظات ما موارد زیر است:

 • ادغام دستگاه 
 • انتقال دانش
 • مدیریت پرونده ها
 • بحث
 • بهره وری

یکی از مواردی که این کارها با هم مشترک هستند این است که روزی روزگاری از طریق ایمیل ، گپ یا تلفن انجام می گرفت. بهره وری از دست رفته معمولاً هنگام سازماندهی مخاطبین ، نسخه نویسی اسناد ، شامل اعضای تیم خارج از سایت ، همکاری خارجی و غیره اتفاق می افتد.

البته دو سرویس اول که می خواهیم در مورد آنها صحبت کنیم برای کسانی که فضای همکاری ابری را می شناسند آشنا هستند. OneDrive و Google Drive تنها خدمات ویرایش اسناد موجود در آنجا نیستند (به یادداشتهای خود Cloud و Box Box مراجعه کنید) ، اما آنها آشناترین هستند.

ابزارهای ویرایش اسناد آنلاین

پرونده های گوگل

چه لیست از ابزارهای همکاری آنلاین بدون درج Google Docs قابل رقابت است؟ مطمئناً Google Docs به طور قطعی برای نسخه تجاری در نسخه فعلی آن در نظر گرفته نشده است. هنوز هم بسیار مفید و یک بستر مناسب برای همکاری است. این سرویس به شما امکان می دهد تا فایلها را از روی دسک تاپ خود ، از طریق مرورگر یا برنامه تلفن همراه بارگذاری ، ذخیره ، ویرایش و به اشتراک بگذارید.

ادغام سرویس های Google به دلیل همه کار بودن و ثروت از قابلیت های آن ، بسیاری از آنها به شمار می رود. با این حال ، بسیاری از همه چرایی گوگل را تحمل می کنند. البته ادغام دستگاه یکپارچه است و برنامه های بهره وری فراوان است.

آیا حتی باید به این نکته اشاره کنیم که به اشتراک گذاشتن محتوا از طریق ایمیل و شبکه های اجتماعی چقدر ساده است؟ از جمله اشکالاتی که وجود دارد این است که پرونده ها به فرمت گوگل تبدیل می شوند ، امنیت امری عادی است و پشتیبانی برنامه های شخص ثالث ناکافی است. 

یک درایو

نرم افزار رومیزی کلاسیک در ابر. هنگام ایجاد یک حساب کاربری مایکروسافت که امکان دسترسی به مجموعه برنامه وب آفیس را برای شما فراهم می کند ، Office 365 به صورت پیش فرض در OneDrive قرار می گیرد..

یکی از امتیازات خوب دسترسی رایگان به ایمیل میزبان (حداکثر ذخیره 25 گیگابایت) ، نام دامنه تجارت و وب سایت عمومی بدون هزینه میزبانی اضافی است. کمی بیش از حد ممکن است ، اما ما می توانیم از تلاش قدردانی کنیم. این علاوه بر رمزگذاری حمل و نقل و ذخیره سازی ، در کنار یک عملکرد کنفرانس وب ، محافظت از اسپم و بدافزارها نیز هست. اوه!

OneDrive قابلیت همکاری را از طریق سایتهای تیم فراهم می کند که در آن اعضا گزارش ها ، پیشنهادات ، تقویم ها و بودجه ها را در زمان واقعی ایجاد ، ویرایش و بررسی می کنند. کارهای اختصاصی به صورت خطی در جدول زمانی نمایش داده می شوند. مشتریان مشاغل همچنین با اشتراکی SharePoint را دریافت می کنند.

برخی از اشکالاتی که وجود دارد این است که در حین ویرایش هیچ پشتیبانی از هدر و پاورقی وجود ندارد. هر کسی را علامت تجاری می کند?

زهو

رایگان (یا آزمایش رایگان) / 99 دلار در سال. Zoho در بازار SMB متمرکز است و در حالی که نسبتاً جدید است ، در اینجا با Google Docs و OneDrive هم به همین موارد تعلق دارد. به دست آوردن 100،000 مشتری در 12 ماه اول و در حال رشد ، این “راه آهن سوم” است وقتی که می آید به همکاری سازمانی مبتنی بر ابر بپردازید..

نقد و بررسی کتابها Zoho

نسخه رایگان Zoho شامل موارد زیر است:

 •  انتشار نرم افزار ردیابی
 • کاربران پروژه Zoho می توانند وضعیت کاری خود را ارسال کنند 
 • چت اعضای پروژه 
 • پروژه جریان به روزرسانی های وضعیت فوری را در اختیار اعضای تیم قرار می دهد 
 • ایجاد یک صفحه وب یا مستندات پروژه
 • تمام مطالب را با ارسال اسناد به صورت مرکزی سازماندهی کنید

نکته جالب در مورد Zoho این است که می توانید مستقیماً در مرورگر خود پرونده ایجاد کنید. درست پیش بروید و مایکروسافت آفیس ، Open Office ، Star Office ، AutoCad ، Photoshop ، فایل های ZIP و هر نوع سند را بارگذاری کنید. یکی دیگر از ویژگی های خوب کنترل نسخه سند است. Track Tracking یک ماژول ارسال اشکال قدرتمند است که به شما امکان می دهد نحوه برخورد با اشکالات و مشکلات را تعریف کنید.

متأسفانه در حالی که Zoho فایلهای شما را رمزگذاری می کند ، این فقط در مورد داده های در حال انتقال است. همچنین ، برای شروع به شما یک حافظه ضعیف 1 گیگابایت می دهید. فضای ذخیره‌سازی بیشتر شما را مجبور به ثبت نام در خط نقطه (3 دلار در هر کاربر است که بیش از چند ویژگی عالی را تأمین می‌کند) و هنوز هم باید 3 دلار برای فضای 3 گیگابایتی دیگر بپردازید.

ابزارهای همکاری برای اهداف خاص (یا نه)

ما به دلیل کمبود فضا ، بازار کاملی از ابزارهای همکاری سازمانی انجام نخواهیم داد. همچنین ، ما می خواهیم کانون توجه را به انواع مختلف ابزار موجود در آنجا برای SMB تغییر دهیم. برخی از ابزارها فقط به علاوه چند ویژگی جالب فقط ذخیره سازی را ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر نوع خاصی از برنامه را هدف قرار می دهند.

ابزارهای توصیف شده در این بخش عموماً با استثنائات روی SMB متمرکز شده اند. 

Citrix Sharefile (30 دلار در هر ماه)

ShareFile نگران انتقال پرونده های بزرگتر با افراد یا در یک تیم است. Sharefile علاوه بر دو حساب دارای 5 گیگابایت حافظه و پهنای باند است.

بسته حرفه ای با قیمت 59.95 دلار در هر ماه 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی و پهنای باند و 10 حساب کارمند را در اختیار شما قرار می دهد. نکته Sharefile ارسال پرونده هایی بزرگتر از بیشترین آستانه های ایمیل یا جمع آوری تمام مصنوعات پروژه در یک مکان است.

Huddle (20 دلار در هر ماه)

رقیبی در سرویس SharePoint مایکروسافت (به OneDrive مراجعه کنید). بیش از 100000 مشاغل در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، این ویژگی ها مبتنی بر اشتراک فایل و مدیریت ، همکاری محتوا ، مدیریت و وظایف افراد است. با دسترسی به یک مرورگر ، می توان آن را شخصی سازی ، مارک گذاری کرد و پشتیبانی از دستگاه های تلفن همراه را فراهم می کند.

ما مدیریت کنترل نسخه را در این فضا دوست داریم ، به همین دلیل است که همیشه این ویژگی را برای کسانی که در آن قرار داریم اشاره می کنیم. “فضای کاری” به شما امکان می دهد داشبورد خود را از پروژه های خود مشاهده کنید. هرکدام را می توان از طریق منو در بالای رابط مشاهده کرد.

Huddle بر خلاف ارائه دهندگان دیگر ، برای توسعه ویژگیهای امنیتی استاندارد ، دقت لازم را به عمل می آورد. مرکز داده اصلی آنها دارای گواهینامه ISO 27001 است ، بنابراین سازمان های دولتی ایالات متحده و ایالات متحده را به عنوان مشتری حساب می کنند. در نزولی ، حساب رایگان فقط 100mb فضای دارد که بسیار کم است. این سرویس برای هر کاربر 20 دلار در هر ماه برای مشاغل کوچک و 40 دلار در هر کاربر در هر ماه برای شرکت ها هزینه دارد. محاکمه 90 روزه ، که شامل 100MB است.

همچنین ویرایش همزمان امکان پذیر نیست زیرا وقتی یک کاربر پرونده را دارد ، قفل می شود. در حالی که عملکرد کنفرانس داخلی ساخته شده یک امتیاز اضافی است ، ممکن است هزینه حضور در جلسات شرکت کنندگان باشد.

جعبه (15 دلار در ماه)

در هنگام همکاری ، چیزی برای گفتن از طریق مرورگر وجود دارد. جعبه از پیوندها و نقشهای حساس و حقوقی درست در مرورگر شما استفاده می کند. نمایشگر فایل یکپارچه با استفاده از مجموعه مایکروسافت آفیس ، Adobe و سایرین از راحتی یک برنامه وب کار می کند.

حد اندازه پرونده های خرد شده 2 گیگابایت است که کاملاً کافی است. علاوه بر این می توانید در زمان واقعی ، تعاملاتی مانند بارگیری ، نظرات و پرونده های اضافه شده را ردیابی کنید (برای نامگذاری چند مورد). یک مورد که ما واقعاً در مورد Box دوست داریم ، ادغام گسترده نرم افزارهای شخص ثالث مانند بسیاری از برنامه های Google ، توییتر و DocuSign است.

مجموعه همکاری MangoSpring (5.00 دلار در ماه)

آیا شبکه های اجتماعی واقعاً جنبه همکاری ندارند؟ البته چنین است ، اما ما با تمرکز بر شبکه های اجتماعی سازمانی خیلی زیاد به مجموعه همکاری MangoSpring نمی پردازیم. این ابزار با ابزارهای همکاری تیمی و ادغام درون شبکه ای با LinkedIn ، چشم انداز کمی تازه را به ارمغان می آورد. این اجازه می دهد تا پروفایل کارمندان فوراً با جزئیاتی مانند اطلاعات تماس ، مجموعه مهارت ها و تخصص جمع شوند.

پیام فوری به صورت خودکار بروزرسانی می شود تا با امکاناتی مانند کنفرانس گپ و کنفرانس ویدئویی و همچنین گروه ها و پروژه ها همراه شوید. برای تکمیل کارکردهای شبکه های اجتماعی ، ویژگی میکروبلاگینگ نیز وجود دارد.

برنامه نویسی برنامه کاربردی باز با سیستم های تجاری مانند CRM ، حقوق و دستمزد یا سایر سیستم های تجاری HR ارتباط برقرار می کند. همچنین به اشتراک گذاری و مدیریت پروژه با همکاران خارجی تسهیل می کند. حساب های خود را با Active Directory مدیریت کنید و با سایر ابزارها مانند Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و Box ادغام کنید.

یامر (5.00 دلار در هر ماه)

یامر علاوه بر اشتراک فایل ، نسخه سازی و یادداشت ها علاوه بر به اشتراک گذاری فایل ، نسخه های مختلف و یادداشت هایی را از مجموعه شبکه های اجتماعی با پرونده های مد روز و محتوای محبوب نیز گرفته است. ویژگی ای که در بین مجموعه ابزارها در اینجا برجسته است ، نظرسنجی است. نظرسنجی یک ایده ساده ، مفید و کاربردی است.

کاربران همچنین می توانند نظرسنجی ها و رویدادهایی را برای اشتراک گذاری داخلی یا خارجی تنظیم کنند. گروه ها به کاربران اجازه می دهند کلمات کلیدی را در محتوای مشترک جستجو کنند. همچنین می توانید چندین دامنه ، کنترل دسترسی و نقش ها و حقوق متمرکز کاربر را مدیریت کنید.

پخش اجتماعی (حداکثر 50 کاربر) 

SocialCast برای مشاغل بزرگ با مجموعه قدرتمند مدیریت پروژه ، به اشتراک گذاری اسناد ، گروه های پروژه و فعالیت های خاص در نظر گرفته شده است.

برای تقویت تعامل تیمی گروههای خصوصی ایجاد کنید. این سرویس برای مارک شما کاملاً قابل تنظیم است و می توانید دسترسی عمومی داشته باشید. مجموعه کامل ویژگی ها در هر سیستم عامل اصلی تلفن همراه موجود است.

MindMeister (آزمایش رایگان)

MindMeister یک ابزار همکاری نقشه بردار ذهن برای پروژه های توسعه است. درخشان! به همین دلیل است که درک برنامه نویسان و مهندسین (و ذینفعان پروژه به طور کلی) و نقشه های ذهن همیشه دشوار است یکی از راه های “تجسم” دید دیگران.

Mindmeister - طوفان مغزی در بهترین حالت

این یک ابزار بسیار خوب فکری است که به شما امکان می دهد شاخه های نقشه را تغییر داده ، در آن کنترل کنید و فایل های خود را به تعدادی از قالب ها صادر کنید. با برنامه تلفن همراه می توانید به نقشه های ذهن خود دسترسی داشته باشید و حالت آفلاین به شما امکان می دهد از طریق مرورگر خود کار کنید.

یکی دیگر از ویژگی های خوب این است که می توانید پیوندها ، آدرس های ایمیل و یادداشت ها را درون گره ها جاسازی کنید. همچنین با Freemind و MindManager سازگار است.

نتیجه

پس از گشت و گذار در برنامه های همکاری ابری ، ما مجموعه متنوعی را گرد هم آورده ایم. این لیست به هیچ وجه جامع نیست ، با این حال ، باید ایده خوبی از طیف وسیعی از برنامه هایی که برای همکاری و بهره وری برای SMB در دسترس هستند ، به شما ارائه دهد..

البته ، ما دوست داریم که در بخش نظرات زیر ، افکار و نظرات شما را درباره این موضوع بشنویم. بنابراین با استفاده از آن احساس راحتی کنید و از همه راهها ممنونم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map