NAS چیست؟ یک راهنمای عملی

ذخیره سازی متصل به شبکه یا NAS یک راه عالی برای ذخیره مقادیر زیادی از داده ها و در عین حال دسترسی از هر کجای دیگر است. در اینجا در Cloudward.net توصیه می کنیم که NAS بخشی از هر استراتژی پشتیبان گیری کامل باشد و در این مقاله خواهیم دید که NAS چیست و بطور خاص ، آنچه NAS نیست.


ما نگاهی گذرا به این می اندازیم که NAS چگونه می تواند و نمی تواند انجام دهد ، و همچنین اینکه چگونه می توانید از آن در مجموعه شخصی خود استفاده کنید تا فضای ذخیره سازی شما بزرگتر شود و در ضمن داده ها را برای هرگونه مشکل کوچکی که ممکن است بوجود بیاید ایمن نگه داریم. با این حال فکر نکنید که ذخیره سازی متصل به شبکه به خودی خود یک راه حل پشتیبان است: اگر می خواهید اطلاعات خود را ایمن نگه دارید ، بهترین خدمات پشتیبان گیری آنلاین یا بهترین پشتیبان گیری ابری ما را برای مقاله NAS بررسی کنید..

NAS چگونه کار می کند

در اصل ، NAS یک سرور کوچک است که روی میز شما قرار دارد. شما می توانید آن را مستقیماً از طریق کابل USB به رایانه متصل کنید ، اما این مهمترین مزیت آن را منفی می کند: شبکه. NAS یک شبکه کوچک به خودی خود ایجاد می کند که هر وسیله ای با اعتبار مناسب (نام کاربری و رمز عبور) می تواند به آن دسترسی داشته باشد. NAS یک قدم از استفاده از یک HDD ساده خارجی و گامی در جهت ایجاد فضای ذخیره سازی شخصی شخصی شما است.

اگر می خواهید در مورد تفاوت های HDD های خارجی و NAS و همچنین نحوه تعامل آنها با راه حل های پشتیبان ابری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما یک مقاله مقایسه ای داریم که دقیقاً آن را توضیح می دهد.

NAS در مقابل Cloud Storage

اگر NAS را تنظیم کرده اید ، می توانید داده ها را روی آن ذخیره کنید و سپس از دستگاههای دیگر که در اختیار دارید ، دقیقاً مانند یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری ، به آن دسترسی داشته باشید. برای کسانی که از شما سؤال می کنند که چرا نه تنها خدمتی دریافت می کنید که به جای خرید جعبه 300 دلاری در هر ماه 5 دلار پرداخت می کنید ، مزایای اصلی سرعت و عدم وجود شخص ثالث است.

NAS سریعتر از یک سرور ابری از راه دور است: در حالی که سرعت دریافت و بارگیری شما به یک سرور از راه دور ممکن است به تعدادی از عوامل بستگی داشته باشد – از اتصال به اینترنت ، به سیستم عامل سرور و غیره – سرعت اتصال به NAS شما فقط توسط شما محدود شده است سرعت شبکه و سخت افزار NAS. اگر به هر دلیلی شبکه شما به اندازه کافی سریع نباشد ، می توانید کامپیوتر خود را مستقیماً با استفاده از USB به NAS خود وصل کنید و داده ها را با سرعت خواندن و نوشتن HDD خود انتقال دهید.

فایده اصلی دیگر برای NAS این است که شما خودتان میزبان پرونده هستید ، بدون اینکه شخص ثالثی با آن ارتباط برقرار کند. دقیقاً مانند هر یک از بهترین ارائه دهندگان دانش صفر ، شما فقط کلید داده های خود را نگه دارید و هرگز نیازی به نگرانی در مورد ضمانت های دولتی یا نفوذ شرکت ها ندارید. حفظ حریم خصوصی هنگام استفاده از NAS اطمینان حاصل می شود ، مادامی که پروتکل های امنیتی خود را ادامه دهید (بعداً در مورد این مورد).

NAS در یک دفتر راه اندازی

همانطور که تصور می کنید ، NAS برای هر کسی که مقادیر زیادی از داده ها را اداره می کند مناسب است: سرگرمی های صوتی و تصویری ، کارآفرینان تنها ، حتی مشاغل کوچک و متوسط ​​می توانند از داشتن NAS در دفتر استفاده کنند. هرکسی که با شما کار می کند می تواند به NAS دسترسی پیدا کند و پرونده ها را ترک کند یا آنها را انتخاب کند و با یک نرم افزار مناسب ، حتی فایل ها را همزمان ویرایش و دستکاری کنید.

جنبه همکاری داشتن NAS در سازمان شما ، آن را بسیار جذاب می کند ، به ویژه اگر NAS به یک LAN وصل شود. بدون تأخیر در ارتباط با نرم افزار همکاری ابری ، می توانید کار را سریعتر از همیشه در تیم خود انجام دهید و سرمایه گذاری در NAS قدرتمند باید به معنای این باشد که شاهد افزایش بهره وری باشید.

NAS و Storage

نه داشتن NAS به معنای آن است که می توانید اشتراک های ذخیره سازی ابری خود را لغو کنید: اکثر NAS به علامت 10TB حد خود را دادند و اگرچه می توانید برای فضای بیشتر نوعی آرایه RAID شبکه ای تنظیم کنید ، شاید بهتر باشد که بایگانی خود را با هر یک از آنها ذخیره کنید در عوض بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر ما. NAS بسیار مناسب است برای ذخیره پروژه های فعلی که به آنها نیاز دارید به قطره کلاه دسترسی پیدا کنید ، قدیمی تر احتمالاً در مکانی ارزان تر ذخیره می شود.

توجه داشته باشید که درپوش ذخیره سازی یکی از محدودیت های NAS است: اگر به فضای زیادی نیاز دارید ممکن است بخواهید به جای آن یک سرور فایل را در نظر بگیرید (اگر مقاله خود را در مورد بهترین سرورهای مناسب برای تجارت های کوچک بخوانید). میخواهی بیشتر بدانی). گرچه سرورهای پرونده و NAS با روشی بسیار مشابه کار می کنند ، یک سرور بسیار قدرتمندتر است و کنترل بیشتری را در مورد آنچه که داخل و خارج می شود به شما می دهد. با این حال ، هزینه نیز افزایش می یابد و همچنین به سخت افزارهای خاص بیشتری نیاز نخواهید داشت ، بلکه برای حفظ آن باید به کسی پرداخت کنید.

اگر اتصال اصلی نگرانی اصلی شما نیست ، در صورت نیاز به ذخیره مقادیر عظیمی از داده ، راه اندازی یک آرایه RAID نیز ممکن است گزینه ای باشد. احتمالاً بسیار ارزانتر از راه اندازی یک سرور فایل یا NAS خواهد بود و سرعت بسیار خوبی به شما می بخشد زیرا در اصل فقط یک هارد بزرگ است. برای اطلاعات بیشتر ، مقاله ما در مورد RAID را بررسی کنید.

NAS و Security

NAS مانند هر چیز دیگری که از طریق شبکه متصل است ، در برابر حمله بیرونی توسط مجرمان سایبری یا جاسوسی توسط سازمانهای اطلاعاتی مانند NSA ، آسیب پذیر است. معمولاً اقدامات امنیتی که با NAS صورت می گیرد کاملاً مناسب است ، اما خریداران باید بدانند که همیشه اینگونه نیست. یک مثال عالی نماینده یوروپول است که پرونده های محرمانه را به خانه برد و آنها را در NAS خود ذخیره کرد ، که به طور خودکار با رمز عبور همراه نبود..

جدا از دیوانگی اداری بوروکراتیک ، این داستان نشان می دهد که می پردازد تا مطمئن شود که هنگام تنظیم NAS خود از تمام دستورالعمل ها پیروی کرده اید. امنیت ابر هیچ شوخی نیست و باید بررسی کند که شما همه کارها را با این کتاب انجام داده اید بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر ، حتما راهنمای امنیتی NAS را بررسی کنید.

سینولوژی و QNAP

اگرچه تولید کنندگان و فروشندگان زیادی در خارج از کشور وجود دارند که امکان ذخیره سازی متصل به شبکه را فراهم می کنند ، اما به نظر می رسد که اجماع عمومی این است که QNAP Systems و Synology بهترین زنگ زدن را برای شما فراهم می کنند. گرچه هیچ کدام به خصوص ارزان نیستند (قیمت ها از 200 دلار شروع می شوند و از آنجا به شدت بالا می روند) ، هر دو زنگ و سوت فراوان و همچنین اقدامات امنیتی بهبود یافته را ارائه می دهند..

ارزان ترین NAS معمولاً با حدود 1 ترابایت فضای ذخیره سازی همراه است و مناسب برای افرادی است که به فضای زیادی احتیاج ندارند ، اما دسترسی به سرورهای کوچک ، شخصی و از راه دور را می خواهند. چند قدم بیشتر از این مسیر خلیج های بزرگتر وجود دارد که می تواند تا 10 ترابایت متناسب باشد و برای سازمانهای متوسط ​​عالی است. هر چیزی بزرگتر از آن است و شما در حال قدم زدن به قلمرو فنی تر هستید ، جایی که HDD ها را می توانید به صورت آرایش در آرایه های بزرگتر جابجا کنید..

در اینجا در Cloudward.net ، ما طرفداران بزرگی از Synology هستیم (به همین دلیل مقاله ای را به بهترین نسخه پشتیبان ابری برای Synology اختصاص داده ایم) و ما یک ویدئو را با پنج نکته اساسی تهیه کرده ایم که هنگام استفاده باید بدانید DiskStation Synology شما.

نرم افزار NAS

اما در هر دو مورد ، جذابیت اصلی نرم افزاری است که همراه با NAS است. Synology و QNAP یک نرم افزار کاربرپسند با کارایی بالا ارائه می دهند که باعث می شود NAS را آسان کنید و حتی از آن استفاده کنید. از این گذشته ، کاربران باتجربه تر قادر خواهند بود NAS خود را با استفاده از این نرم افزار اختصاصی پیکربندی کنند تا جعبه کوچک خود را در فضای ابری شخصی خود بسازند..

البته توجه داشته باشید که اگر هدف اصلی ذخیره سازی ابر شخصی است ، ممکن است بخواهید به جای آن از CloudBerry Backup استفاده کنید. این یک نرم افزار بسیار توسعه یافته است که به شما امکان می دهد NAS خود را راه‌اندازی کنید ، آن را با هر فضای ذخیره‌سازی ابری موجود که ممکن است داشته باشید ادغام کنید و همچنین نسخه پشتیبان خود را برای کل shebang تنظیم کنید. برای مشاهده دقیق تر این سرویس ، بررسی CloudBerry Backup پشتیبان ما را بررسی کنید.

NAS و پشتیبان

صحبت از تهیه نسخه پشتیبان ، این ما را به ابتدای مقاله کامل می رساند: NAS بسیار عالی و جایگزین فوق العاده برای ذخیره سازی ابری است ، اما راه حل پشتیبان گیری آنها نیست. اگر از نظر جسمی برای NAS (آتش سوزی ، سیل ، افزایش برق) اتفاق بیفتد ، این اطلاعات به خوبی از بین نمی رود.

با این حال ، یک NAS می تواند در یک استراتژی پشتیبان گیری ترکیبی کاملی از فضای ذخیره سازی ابر استفاده کند و گزینه های بسیار خوبی برای افرادی که قصد تهیه نسخه پشتیبان از NAS را دارند وجود دارد. استفاده از هر یک از بهترین نسخه های پشتیبان آنلاین ما برای خدمات NAS به شما این امکان را می دهد تا راحت بدانید که اطلاعات شما ، چه اتفاقی می افتد ، با خیال راحت از جایی در سرور از راه دور و مطمئن تهیه شده اند.. 

نتیجه

NAS ماشینهای شگفت انگیزی است که برای هر کسی که میخواهد حجم زیادی از داده ها را ذخیره کند مناسب است اما می خواهد از هرجایی بتواند به آن دسترسی داشته باشد. اگر به رایانه خانگی خود دسترسی پیدا کرده اید و از آنجا به پرونده های خود دسترسی پیدا نمی کنید ، ممکن است بخواهید به جای NAS ، سازمان های کوچک اما متوسط ​​و همچنین افرادی که اغلب در آن کار می کنند ، آرایش RAID را تنظیم کنید. این حرکت در حین کار ، انعطاف پذیری و سرعتی را که NAS ارائه می دهد را دوست خواهید داشت.

نکته مهم در مورد NAS این است که مدل های مناسب و معقول ارزان نمی آیند و امنیت باید دغدغه ای باشد که همیشه در خاطر داشته باشید. ما توصیه می کنیم افرادی که در معامله با فناوری بلا استفاده نیستند ، هنگام راه اندازی NAS خود را به کار گیرند تا از خاتمه کاری مانند نماینده یوروپول ما که قبلاً به آن اشاره شد جلوگیری کنند. همچنین ، داشتن یک برنامه پشتیبان خوب در محل هرگز به درد نمی خورد.

آیا شما کاربر NAS هستید؟ تجربیات خود را در زیر در نظرات به اشتراک بگذارید ، ما دوست داریم این موارد را در مورد شما بشنویم. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map