MEGA vs Google Drive vs Dropbox vs OneDrive vs SugarSync و موارد دیگر

ما بطور فزاینده انواع داده های مهم را در ابر و نه بر روی دیسک های سخت ذخیره می کنیم. اکثر ما اکنون به پهنای باند سریع و پهنای باند تلفن همراه متکی هستیم ، بنابراین محاسبات ابری روز به روز قوی تر می شود. این امر با جنگ قیمت و ارتقاء مداوم خدمات مختلف ذخیره سازی ابری تسهیل می شود.

از آنجایی که آخرین بار این مقاله را به روز کردیم ، دستگاه های ذخیره سازی ابری تکامل یافته و به ویژگی های جدیدی فرصت داده اند ، بنابراین قطعاً زمان آن است که اکنون دوباره آن را مرور کنیم.

MEGA اکنون وقتی نوبت به سرویس های ذخیره سازی ابری رسیده است ، یک نام شناخته شده تر است و با استفاده از کاربران بسیار پایین رفته و بازخورد مثبت دارد. MEGA می خواهد یکی از امن ترین خدمات باشد و حتی برای افرادی که نشت امنیتی را کشف می کنند ، 10 هزار یورو جایزه داده است.. 

MEGA از این نظر منحصر به فرد است که نه تنها به عنوان ارائه دهنده ذخیره سازی آنلاین طراحی نشده است. در عوض ، به عنوان بستری عمل می کند که در آن می توان برنامه هایی را ایجاد کرد تا عملکرد اصلی آن را بیشتر کند. مثل همیشه ، ما در Cloudward.net می خواهیم بدانیم که چگونه MEGA با بقیه خدمات مقایسه می کند.

مقایسه رقبا

بنابراین ما نمودارهایی را جمع آوری کرده ایم که MEGA را با شرکتهای مختلفی مانند Google Drive ، OneDrive ، SugarSync ، SpiderOak و Dropbox مقایسه می کند. که مطمئناً مشهورترین ارائه دهندگان در این زمینه هستند.

  • اگر دوست دارید مقایسه عمیق SugarSync vs Dropbox را بخوانید اینجا کلیک کنید ، یا Dropbox ما را در مقابل Google Drive vs OneDrive قطعه بخوانید
  • برای اطلاع از چگونگی مقایسه MEGA یا سایر خدمات ، نمودار مقایسه فضای ذخیره سازی ابری ما را بررسی کنید
  • وقتی اطلاعات بیشتری در دسترس است ، این نمودار را حتی بیشتر می کنیم ، بنابراین این صفحه را علامت گذاری کنید تا بعداً برگردید!

1. MEGA

MEGA یک سرویس ذخیره سازی ابری است. می توانید پرونده ها را در سرورهای آنها بارگذاری کرده و در هر کجا که بروید به آنها دسترسی پیدا کنید. این مورد منحصر به فرد در مورد MEGA نیست که فقط سرویس های ذخیره سازی ابری به طور کلی انجام می دهند: آنها پرونده ها را در دسترس می کنند. این یک راه حل پشتیبان نیست.


© مگا

ما هنگام حمایت از امنیت راه حل های پشتیبان واقعی ، ما طرفداران جدی هستیم. سرویس های ذخیره سازی ابری ، MEGA یا نه ، نمی توانند یک سیستم تهیه فایل پشتیبان مناسب را جایگزین کنند. MEGA دارای سه ویژگی است که باعث می شود آن را از جمعیت متمایز کند.

رمزگذاری نهایی برتر به پایان: داده ها در طول فرآیند انتقال ، بر خلاف سایر سرویس های ذخیره سازی ابری ، توسط دستگاههای مشتری مرتبط رمزگذاری و رمزگشایی می شوند. دسترسی ایمن جهانی: MEGA به کاربر اجازه می دهد تا به هر مکانی و هر زمان به داده دسترسی پیدا کند ، اما از دسترسی همه افراد جلوگیری می کند.

همکاری ایمن: همکاری آنلاین با ویژگی های MEGA کاملاً خصوصی و ایمن است. این برنامه به اشتراک گذاری و مشاهده به روزرسانی مخاطبین در زمان واقعی ، آن را برای کاربران راحت می کند.

با داشتن سیستم ذخیره سازی ابری مانند MEGA ، کاربران می توانند از چندین مزیت بهره مند شوند. برنامه های تلفن همراه MEGA اجازه می دهد تا از طریق تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی کاربران به پرونده ها و پوشه ها دسترسی پیدا کنند. همچنین می توانیم رسانه ها را از هر کجا به ابر بارگذاری و همگام سازی کنیم. مشتری همگام سازی MEGA اتوماسیون آسان همگام سازی بین سیستم و درایو ابری MEGA را تضمین می کند.

ایمیل و گپ MEGA. این ویژگی به زودی در دسترس خواهد بود و امکان گپ ، ایمیل ، تماس و ویدئو کنفرانس را فراهم می کند. برنامه مرورگر MEGA امکان نصب افزونه های مرورگر را برای بارگذاری سریع و مقاومت بیشتر در برابر حملات فراهم می کند.

حریم خصوصی با مسئولیت – ناشناس بودن کامل نیست

آنچه باعث ایستادگی MEGA می شود (خوب ، حداقل این چیزی است که آنها ادعا می کنند) این است که آنها امنیت بالایی را ارائه می دهند. وقتی ثبت نام می کنید ، آنها یک کلید عمومی / خصوصی RSA 2048 بیتی ایجاد می کنند که باید اطلاعات شما را ایمن نگه دارد – به معنای ایمن بودن این است که از لحاظ تئوریکی هیچ کس دیگری جز شما به پرونده های خود دسترسی پیدا نکند ، حتی مقامات. با این حال ، همانطور که کیمدوتکام اظهار داشت – شما کاملاً ناشناس نیستید. 

اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری یا همگام سازی مانند Dropbox فقط پرونده های شما را در هنگام انتقال رمزگذاری می کنند اما نه قبل از آپلود آنها. 

این سرویس ذخیره سازی ابری به طور قطع شروع خوبی داشته است و در ابتدا 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان ارائه می دهد – در تلاش است تا ویژگی های مختلفی را ادغام کند. پهنای باند 96 ترابایت را ارائه می دهد و حداکثر 4 ترابایت ذخیره سازی رمزگذاری شده را با بسته های حرفه ای آن با شروع از 9.87 دلار در ماه فراهم می کند..

2. Google Drive

Google Drive یکی از خدمات جذاب دیگری است که در حال حاضر Google ارائه می دهد. هنگام راه اندازی یک حساب Google ، 15 گیگابایت فضای آزاد در دسترس است – یا به یک موجود موجود وصل شده است. در واقع ، با به روزرسانی فعلی Google ، خدمات خود را در زیر شناسه ورود به سیستم واحد انجام داده است ، بنابراین احتمال وجود دارد اگر از Gmail ، Google Calendar یا حتی YouTube استفاده می کنید ، یک حساب Drive در حال حاضر وجود داشته باشد..

Dropbox در مقابل Google Drive
© Google Drive

فضای ذخیره سازی 15 گیگابایتی در تمام این سرویس ها به اشتراک گذاشته شده است ، بنابراین اگر کاربران پیوست های بزرگی را در ایمیل ها داشته باشند ، در آن حساب می شوند و فعال کردن پشتیبان گیری خودکار عکس از + Google از طریق تلفن هوشمند ، به همین روش عمل خواهد کرد.

فضای ذخیره سازی و تصاویر

یک مزیت این است که گوگل از عکسهای زیر وضوح 2048 48 2048 و فیلم ها کوتاه تر از 15 دقیقه صرف نظر می کند ، بنابراین تنظیمات روی تلفن های هوشمند و دستگاه ها همیشه می توانند براساس آن تنظیم شوند تا فضای نامحدودی را بدست آورند زیرا آنها به اندازه 15 گیگابایت حساب نمی کنند. اسناد Google ، برگه ها ، اسلایدها ، ارائه ها ، نقشه ها و پرونده هایی که دیگران با کاربران به اشتراک گذاشته اند ، حساب نمی کنند.

Google Drive بر خلاف OneDrive و Dropbox فضای ذخیره سازی اضافی را از طریق مراجعه ها فراهم نمی کند یا حساب کاربری را به رسانه های اجتماعی پیوند نمی دهد.

تعداد زیادی تبلیغات ارائه شده توسط Google وجود دارد که شامل 10 گیگابایت رایگان برای کاربرانی است که Quick Office و سایر معاملات تلفن همراه را بارگیری می کنند. غول جستجو در صورت خرید کاربر Chromebook ، به مدت دو سال 100 گیگابایت رایگان ارائه می دهد. یک سرویس جداگانه که با نام Google Music شناخته می شود منحصراً برای ذخیره سازی فایل های موسیقی منظور شده است و به کاربران امکان می دهد 20،000 آهنگ را به صورت رایگان در ابر ذخیره کنند.

داده های ذخیره شده در Drive در AES 128 بیتی رمزگذاری می شوند تا 256 بیتی که در Box ، OneDrive و Dropbox به کار رفته اند و کاملاً شبیه اپل است..

Google Drive یک فرآیند تأیید دو مرحله ای را ارائه می دهد و ادعا می کند که به محتوای پوشه Drive کاربر هوس نمی کند ، مگر اینکه توسط آژانس های اجرای قانون اجباری شود. روی هم رفته ، یک رابط هوشمند دارد که به راحتی حرکت می کند و یک فایل اصلی نشان می دهد که در آن داده ها نگهداری می شوند. برای ایجاد آفلاین در نسخه های تلفن همراه می توان فایلهای خاصی انتخاب کرد و این فایلها قابل ویرایش هستند.

3. OneDrive

OneDrive (سابقا SkyDrive) پاسخ مایکروسافت به گوگل درایو است ، که اساساً همین کار را انجام می دهد: یک پوشه در هارد دیسک شما ایجاد می کند که با رایانه های دیگر همگام سازی می شود ، جایی که با همان حساب وارد شوید.


© Cloudward.net

مشابه Google Drive ، OneDrive 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را فراهم می کند و انگیزه ارجاع آن حداقل 500 مگابایت محدود به 5 گیگابایت است. کاربران Office 365 به عنوان بخشی از هزینه اشتراک ماهیانه ، 1 ترابایت ذخیره سازی OneDrive را دریافت می کنند که این آخرین افزوده به پیشنهادات ارائه شده توسط OneDrive است.

با این حال ، اکتبر گذشته ، مایکروسافت قول داده است فضای ذخیره سازی نامحدودی را برای کاربران Office 365 ذخیره کند.

حریم خصوصی و امنیت OneDrive

وقتی صحبت از حریم شخصی کاربران می شود ، مایکروسافت حق اسکن پرونده ها و اسناد کاربری را فراهم کرده و مطابق با خط مشی های خود از محتوای قابل اعتراض جلوگیری می کند. این خط مشی شبیه به اپل است و شامل محتوای صریح به همراه مطالب دارای حق چاپ است.

از این رو ، OneDrive یک طاقچه جدید را حک کرده و چند ویژگی جدید را در iOS به ارمغان می آورد. این سرویس ابری از مایکروسافت که قبلاً با SkyDrive شناخته می شد ، گزینه ای عالی برای ذخیره سازی فایل ها است. این گزینه برای مرور در پرونده های کاربر ، ایجاد پوشه ها و نگاه به پیش نمایش های ریز تصاویر فراهم می کند. همچنین فایل ها را در لیستی نمایش می دهد که در آن شما از مدیریت فایل صاف لذت می برید.

به سمت چپ بکشید و گزینه حذف پرونده ها را خواهید گرفت. دکمه های ارائه شده در بین برنامه ها به شما امکان می دهد مرتب سازی بر اساس نسخه پشتیبان تهیه ، پرونده های اخیر و اسناد به اشتراک گذاشته شده با دیگران. می توانید چندین دکمه اشتراک گذاری از طریق دکمه منو را فعال کنید ، همچنین به شما امکان می دهد فایل ها را اضافه کنید.

OneDrive همچنین ویژگی پشتیبان گیری خودکار برای عکس ها و فیلم ها را در اختیار شما قرار می دهد. اشتراک گذاری با این سرویس ابری آسانتر است و شامل ارسال پیوند پرونده ها و اسناد از طریق ایمیل است. یکی دیگر از ویژگی های جالب امکان بارگذاری پرونده به OneDrive به طور مستقیم از مرورگر شما است..

در IE و Firefox کار نمی کند بلکه در Chrome خوب کار می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که به OneDrive.com در Chrome بروید ، وارد شوید ، ویندوز اکسپلورر را باز کنید ، و سپس پوشه خود را به OneDrive باز شده بکشید ، این همان است. اگرچه ، Chrome تنها مرورگری است که در حال حاضر قادر به مدیریت بارگذاری پوشه ها است ، اما ممکن است با انتشار ویندوز 10 در اواخر سال جاری تغییر کند.

4. Dropbox

Dropbox به طیف گسترده ای از استانداردهای سیستم عامل می پردازد که شامل ویندوز معمول ، Mac OS X ، Android و Blackberry می باشد. حساب رایگان Dropbox یک فضای ذخیره سازی کوچک 2 گیگابایتی را ارائه می دهد که ممکن است برای ذخیره اسناد کافی باشد اما برای هر نوع فایل رسانه ای – عکس ، موسیقی یا فیلم کافی نیست ، به خصوص هنگامی که می توانید 15 گیگابایت با MEGA دریافت کنید (قطعه Dropbox ما را در مقابل MEGA بخوانید)..


© Dropbox

کاربران برای ذخیره پرونده هایی با اندازه بزرگتر ، به Dropbox Pro که با قیمت تقریبا 9.99 دلار در ماه ارائه می شود ، به 1 ترابایت متوسل می شوند. برای تأمین امنیت و افزایش فضای حساب Dropbox می توان به فیس بوک ، توییتر و سایر پروفایل های شبکه های اجتماعی پیوند داد.

چه در مورد امنیت Dropbox?

خوب ، ما یک مقاله کامل در مورد 10 گزینه برتر مطمئن Dropbox داریم. اما به طور خلاصه همه پرونده های روی سرورهای Dropbox از رمزگذاری AES 256 بیتی با SSL پیروی می کنند ، امنیت و حریم خصوصی محکم را ارائه می دهند و به یک فرآیند احراز هویت دو مرحله ای نیاز دارند.

از این رو ، صرف نظر از فناوری که سیستم روی آن کار می کند ، Dropbox از داده های ایمن و ایمنی اطمینان حاصل می کند که در هر زمان و هر مکان توسط کاربران قابل دسترسی است. هنگامی که کاربر به امنیت بیشتری احتیاج دارد ، ارتقاء سرویس به Dropbox Pro یک ضرورت است ، زیرا به کاربران امکان می دهد مجوزها و کلمات عبور بیننده را تنظیم کنند ، که با حساب اصلی امکان پذیر نیست.

جدا از ایجاد و همگام سازی اسناد مهم کاربر در یک پوشه محلی در رایانه شخصی یا جدیدترین دستگاه هوشمند ، عملکرد آفلاین Dropbox باعث می شود پرونده های انتخاب شده توسط کاربر به صورت آفلاین در دسترس باشد. از این رو همیشه به اتصال به اینترنت بستگی ندارد. همین عملکرد همچنین امکان ویرایش و بروزرسانی پرونده ها و اسناد کاربر را نیز می دهد. با پیوند و اشتراک گذاری آسان ، پرونده ها و پوشه ها حتی با کاربران غیر Dropbox به اشتراک گذاشته می شوند.

این سرویس ذخیره سازی همچنین امکان ارسال دعوت نامه همکاری به پرونده را می دهد.

5. SugarSync

SugarSync تنها سرویس ذخیره سازی ابری است که طبق نیاز مشتری ، گزینه ای از برنامه های قیمت گذاری سفارشی را دارد. این یکی از خدمات مورد علاقه همگام سازی پرونده های مورد علاقه ما است زیرا ویژگی های بیشتری نسبت به Dropbox دارد. این یک آزمایش آزمایشی رایگان به مدت 30 روز قبل از نیاز به بروزرسانی به نسخه پولی را ارائه می دهد.


© Cloudward.net

با کلیک راست راست بر روی هر پوشه لازم است تا پس از ثبت نام و تنظیم یک حساب با این سرویس ذخیره سازی ، آن را به SugarSync اضافه کنید..

کل پوشه ای که با این ذخیره سازی همگام سازی می کنید بطور مداوم از بصورت پشتیبان تهیه می شود و به کاربران امکان دسترسی به پوشه های خود را در هر زمان ، هر مکان ، از هر رایانه ، Mac ، iOS یا دستگاه Android فراهم می کند. SugarSync اجازه ویرایش پرونده های کاربر را روی رایانه های اداری می دهد و سپس کاربران می توانند آنها را در خانه تمام کنند. همچنین ، SugarSync فکر می کند “خارج از جعبه” است ، زیرا امکان همگام سازی چندین پوشه را فراهم می کند.

استفاده از موبایل و امنیت

SugarSync دارای یک برنامه تلفن همراه جداگانه است که برای کاربران تلفن همراه طراحی شده است که امکان همگام سازی ، دسترسی و مرور فایل ها را در همه دستگاه های هوشمند در حال حرکت فراهم می کند. این یک ویژگی پشتیبان اختصاصی آنلاین را فراهم می کند که بی سر و صدا در پس زمینه اجرا می شود بدون اینکه به کار شما دخالت کند.

این به نوبه خود امکان بازیابی داده ها را در صورت لزوم فراهم می کند. این گزینه پشتیبان گیری خودکار فایل همچنین امکان کنترل و بازیابی نسخه نسخه پرونده را فراهم می آورد. جدا از همگام سازی چندین پوشه به طور هم زمان از دستگاه های مختلف آنلاین ، این امکان را برای همگام سازی چندین پوشه در حین دسترسی به فایل آفلاین فراهم می کند. همچنین با حفظ امنیت ، پوشه های به اشتراک گذاشته شده را در حین اشتراک گذاری فایل آنلاین بدون درز با سایر کاربران همگام می کند.

حفاظت آسان داده ها و بازیابی داده ها دو ویژگی متمایز SugarSync است. از این رو اشتراک گذاری پرونده با این سرویس ذخیره سازی 100 درصد ایمن است. این اجازه می دهد تا نه تنها یک فایل ، بلکه تمام داده های پشتیبان گیری ، با سهولت بازیابی شوند. همچنین ضمن بارگیری و بارگیری پرونده ها ، امنیت را فراهم می کند.

وقتی پرونده ها به سرورهای SugarSync همگام سازی می شوند ، از طریق اینترنت با استفاده از رمزگذاری TLS (SSL 3.3) که استاندارد صنعت ارتباطات وب ایمن است از طریق اینترنت منتقل می شوند. این بدان معنی است که سیستم و سرور یک فرایند سازگار را پشت سر می گذارند و هر قطعه از اطلاعات منتقل شده بین آنها را به عنوان یک ارتباط امن ، اعم از بارگذاری یا بارگیری اطلاعات ، بررسی می کند..

در هنگام دسترسی به پرونده های شما از هر رایانه یا تلفن همراه ، همان استانداردهای سختگیرانه اعمال می شود ، و قبل از خروج از سرورهای SugarSync همه داده ها رمزگذاری می شوند. SugarSync ضمن به اشتراک گذاری پوشه ها ، امکان ویرایش فایل ها و اسناد ، میزبان بسیاری از گزینه ها است.

6. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE با خط مشی “محرمانه بودن دانش صفر” ، برخلاف Dropbox و OneDrive ، داده ها را روی سرورهای خود رمزگذاری می کند و یک رویکرد سازمان یافته و لایه ای را برای رمزگذاری از طریق ترکیبی از 2048 بیتی RSA و 256 بیتی AES ارائه می دهد..

پشتیبان گیری و همگام سازی آنلاین SpiderOak
© SpiderOak

SpiderOak با قابلیت سه برابر بهبود یافته ، یک سرویس پشتیبان گیری ، همگام سازی و اشتراک گذاری فایل های آنلاین قانع کننده است ، زیرا تعدادی از رایانه های مبدأی را که از آن پرونده ها می توان به آن وصل شد ، متصل می کند. این رایانه های نامحدود می توانند برنامه ها و دستگاههای عملی مانند Windows ، Mac OS یا Linux را اجرا کنند.

سایر ویژگی های منحصر به فرد SpiderOak شامل ذخیره سازی نسخه های نامحدود پرونده های تغییر یافته کاربر می باشد و هزینه های آن محدود به پرونده های فشرده و غیرقابل تکراری است که در سرورهای آن ذخیره شده اند.

افزایش دانش صفر

این شرکت همچنین به سیاست حفظ حریم خصوصی “دانش صفر” خود افتخار می کند ، به این معنی که هیچ کارمند SpiderOak و هیچ مقام دولتی هیچ دسترسی به داده های کاربر به جز کاربر ندارند. در مقایسه با سرویس های ذخیره سازی ابری رقیب خود ، SpiderOak کمترین فضای ذخیره سازی را فراهم می کند ، زیرا حساب اصلی 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را ارائه می دهد ، که می تواند با یک تشویق ارجاعی که کاربر و دوستش را 1 گیگابایت هنگام ثبت نام در سرویس ارائه می دهند ، افزایش یابد. حداکثر 10 گیگابایت.

طراحی ساده SpiderOak فقط به جای خدمت به بهره وری وسیع تر مانند Dropbox و OneDrive ، فقط در تأمین فضای ذخیره سازی ایمن تخصص دارد..

از آنجا که این سرویس ذخیره سازی ابری که دارای وسواس امنیتی است در چند منطقه اساسی فاقد است ، به عنوان مثال ، هیچ برنامه ای به سبک Office یا همکاری با همکاران آنلاین ارائه نمی دهد ، برای اکثر کاربران جذاب نیست..

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، سرویس های ذخیره سازی ابری بیشتر از نظر قابلیت اطمینان آنها یا فضای ذخیره سازی رایگان که ارائه می دهند متفاوت هستند. بسیاری از ویژگی ها یکسان هستند: برخی خدمات فایل ها را در چندین رایانه شخصی همگام سازی می کنند ، در حالی که برخی دیگر فقط فضای ابری را ارائه می دهند که می توانید از طریق یک سرویس دهنده وب به آن دسترسی پیدا کنید ، مانند MEGA.

MEGA با توجه به ویژگی های به روز شده خود ، قصد دارد تا بازیگر تغییر بازی باشد و با عرضه رایگان فضای ذخیره سازی ابری ، دوره جدیدی را آغاز کند. 50 گیگابایت مقداری سخاوتمندانه است و بیشتر از آنچه بیشتر مردم برای نیازهای روزانه خود نیاز دارند ، بیشتر خواهد بود. 

کدام مورد علاقه ات است؟ نکته دیگری که می خواهید اضافه کنید؟ لطفا احساسات خود را برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود و تشکر از خواندن!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me