iCloud Drive یا IDrive: کدام سرویس میزبانی فایل بیشترین کاربرد را ارائه می دهد؟

اگر جزء 588 میلیون کاربر اپل در سراسر جهان هستید ، شانس خوبی برای استفاده از iCloud Drive برای ذخیره آنلاین محتوا وجود دارد. این به احتمال زیاد به این دلیل است که اپل همیشه باعث نمی شود که کاربران بتوانند از اکوسیستم کاملاً گره خورده خود دور شوند


در این مقاله ، ما می خواهیم از یک سرویس عالی که در صورت داشتن مکینتاش استفاده از آن آسان است استفاده کنیم. IDrive یک سرویس پشتیبان ابری کاربر پسند و متنوع است که ادغام کاملی با تمام محصولات اپل ارائه می دهد.

رویکرد ترکیبی IDrive برای ذخیره فایل از راه دور ، این گزینه هم برای محافظت از هارد دیسک و همگام سازی محتوای شما در دستگاهها ، انتخاب خوبی است. در حالی که فقدان برنامه های یکپارچه بدان معنی است که هنوز آماده جایگزینی کامل حساب iCloud Drive شما نیستید ، قابلیت های گسترده و امنیت قوی IDrive باعث می شود در اکثر روشهای دیگر انتخاب بهتری داشته باشید.

در طی این بررسی جانبی ، من هر دو سرویس ابری را تجزیه خواهم کرد تا به شما کمک کنم درک بهتری را در این باره داشته باشید که ابزار IDrive از iCloud Drive چه میزان و چه زمانی بیشتر است.

جوانب مثبت و منفی

یكی از مزایای استفاده از iCloud Drive این است كه تلاش زیادی نمی كنید تا آن را اجرا و اجرا كنید. به این دلیل است که اگر شما دارای iPhone ، iPad ، iPod یا Mac هستید ، قبلاً آن را دریافت کرده اید. برخلاف دیگر راه حل های ذخیره سازی ابری ، iCloud مستقیماً در سیستم عامل اپل شما ساخته شده است.

در واقع ، iCloud در واقع مجموعه ای از برنامه ها است که iCloud Drive فقط یکی از آنهاست. 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان صاحبان محصولات اپل نیز برای تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات دستگاه ، ایمیل و iTunes استفاده می شود. با توجه به اینکه صدها میلیون دستگاه اپل در حال استفاده هستند ، جای تعجب نیست که iCloud علیرغم راه اندازی در سال 2011 ، 780 میلیون کاربر را در سراسر جهان ادعا می کند.

برای مقایسه ، IDrive در سال 2003 راه اندازی شد و فقط سه میلیون کاربر دارد. هنوز IDrive از سر شروع خود برای تأثیرگذاری استفاده کرده است.

در حالی که iCloud همیشه دستگاههای همگام سازی خوبی را انجام داده است ، محدودیت در دسترسی به محتوا ، اشکالات و شرمساری های امنیتی مانند نقض iCloud در سال 2014 باعث شده است که این موضوع از موضع نوع فریادهایی باشد که اپل معمولاً از آن جلوگیری می کند. به همین دلیل Cloudwards.net لیستی از گزینه های ذخیره سازی ابری را برای کاربران مکینتاش Mac جمع کرده است.

در همین حال ، IDrive یک راه حل پشتیبان جلا شده است که به منظور محافظت آسان و ایمن از داده های هارد درایو شما با گزینه هایی مانند رمزگذاری خصوصی برای پایان دادن به کار طراحی شده است. نه تنها IDrive در بین بهترین گزینه های پشتیبان ابری ، بلکه خود را از رقبا مانند Backblaze ، CrashPlan و Carbonite با دو برابر شدن به عنوان یک راه حل ذخیره سازی ابر جدا می کند..

ذخیره سازی ابر یا پشتیبان گیری آنلاین

یكی از نكات مهم كسانی كه به دنبال استفاده كامل از ابر هستند باید بدانند این است كه بین صنعت ذخیره ابری و پشتیبان گیری آنلاین تمایز صنعت وجود دارد..

تفاوت اصلی این است که فضای ذخیره سازی ابری با استفاده از یک پوشه پرونده اختصاصی به نام یک پوشه همگام سازی ، پرونده ها را انتقال می دهد ، در حالی که نسخه پشتیبان تهیه آنلاین به شما امکان می دهد پرونده ها را برای انتقال به ابر بدون توجه به مکانی که در هارد دیسک شما قرار دارند ، برچسب گذاری کنید..

همچنین ، راه حل های ذخیره سازی ابری معمولاً برنامه هایی با بهره وری کار را دارند که مستقیماً با فضای ذخیره سازی ابر شما ادغام می شوند. این به ویژه در مورد اسامی بزرگتر در فضای ذخیره سازی ابری مانند Google Drive ، Dropbox ، OneDrive و iCloud اتفاق می افتد.

در ضمن ، راه حل های پشتیبان آنلاین ، معمولاً برنامه های دسک تاپ دارای ویژگی هایی هستند که برای ساده سازی فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک با ابزار انتخاب فایل ، بازیابی گزینه ها و برنامه های پشتیبان تهیه شده اند..

اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت های کلیدی بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین هستید ، این مقاله مکان خوبی برای شروع است.

iCloud Drive vs IDrive: The Matchup

یکی از بهترین موارد در مورد IDrive این است که نه تنها یک ابزار پشتیبان گیری بسیار خوب است ، بلکه ویژگی های چند ویژگی سنتی را که با حافظه ابری مانند اشتراک فایل و همگام سازی در ارتباط است ، ورزش می کند. این یکی از عناصر اصلی است که به IDrive نسبت به نسخه ذخیره پشتیبان ابری و ذخیره ذخیره ابری خود مقدار بیشتری می دهد. به همین دلیل است که یکی از سیستم عامل های ابر مطلوب را در اینجا در Cloudward.net شناسایی کنید.

این که آیا iCloud بازسازی شده یا Hybrid IDrive ابزار بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد ، تا حد زیادی به نیازهای خاص پلتفرم ابر شما بستگی دارد. در طی چهار دور ، من هر سرویس را بر اساس ذخیره سازی فایل ، همگام سازی ، همکاری و امنیت برای شما کمک می کنم تا تصمیم بگیرید که کدام سرویس برای هر کار خاص مناسب است.

در حالی که این دو سرویس از چند جهت با هم همپوشانی دارند ، اما هر یک نیز تفاوت های مهمی دارند که باعث می شود آنها در کارهای خاصی مناسب تر باشند.

دور اول: ذخیره سازی پرونده

اولین چیزی که مردم هنگام فکر کردن به ابر فکر می کنند ، قرار دادن پرونده ها به منظور حذف نشدن دیسک سخت شما یک ویژگی بسیار مفید است. چگونه مدعیان ما جمع می شوند?

iCloud

هرکسی که برای یک حساب iCloud ثبت نام کند ، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی را به صورت رایگان دریافت می کند. با توجه به اینکه iCloud کاملاً با خط تولید محصولات اپل یکپارچه شده است چیز خوبی است. فضای ذخیره سازی iCloud نه تنها توسط iCloud Drive استفاده می شود ، بلکه از ایمیل Apple ، iTunes ، iCloud Keychain ، عکس های iCloud و پشتیبان گیری از تنظیمات دستگاه شما استفاده می شود.

5 گیگابایت می تواند خیلی سریع تمام شود. یکی از مزایای iCloud این است که اپل مجموعه ای از قیمت های بسیار انعطاف پذیر تر از آنچه را که بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری ارائه می دهند ارائه کرده است..

فضای ذخیره سازیهزینه ماهیانه
50 گیگابایت$ 0.99
200 گیگابایت$ 2.99
1 ترابایت9،99 دلار
2 ترابایت9،99 دلار

قیمت 1TB مطابق با رقابت است. قبل از سال 2015 ، قیمت های شدید نفخ iCloud قبل از آن (1TB 20 دلار هزینه داشت) دلیل دیگری بود که بسیاری از کاربران از آن دور ماندند.

یکی از مزایای iCloud Drive نسبت به سرویس هایی مانند Dropbox و Google Drive این است که در سیستم عامل تعبیه شده است ، به این معنی که برای عملی کردن آن نیازی به بارگیری هیچ برنامه ای ندارید..

با شروع سیرا ، فایلهای ذخیره شده در دسک تاپ و پوشه اسناد در مک به صورت خودکار در iCloud Drive همگام سازی می شوند. اگر مکینتاش فضای کمتری را در فضای هارد درایو خود شروع کند ، iCloud Drive فایلهای نادر را که معمولاً استفاده می کنید از رایانه شما حذف می کند ، در حالی که آنها را در ابر نگه دارید. این امر به ویژه در دستگاه هایی که از نظر فضا مانند MacBook Air کم نور هستند بسیار مفید است.

iCloud Drive به خوبی با نسخه های قدیمی تر Mac OS یا iOS کار نمی کند ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که آخرین نسخه های هر سیستم عامل را اجرا می کنید.

در حالی که پشتیبانی Android در دسترس نیست ، می توان از iCloud Drive برای همگام سازی محتوا با دستگاه های ویندوز استفاده کرد. برای کاربران ویندوز ، iCloud Drive یک پوشه پرونده اختصاصی برای محتوای همگام سازی ایجاد می کند. همچنین می توانید با مراجعه به icloud.com به پرونده های خود از هر دستگاه دسترسی پیدا کنید.

iCloud Drive می تواند هر نوع پرونده را تا اندازه 15 گیگابایت ذخیره کند. پرونده های حذف شده قابل بازیابی هستند اما فقط تا 30 روز. هیچ راهی برای گسترش این تنظیم وجود ندارد زیرا سایر خدمات ذخیره سازی ابری وجود دارد. به عنوان مثال ، مشترکین Sync.com Pro می توانند پرونده های حذف شده را به طور نامحدود بازیابی کنند.

همچنین برخلاف بسیاری از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری ، iCloud Drive به شما امکان می دهد نسخه های قبلی فایل را فقط برای هر پرونده بازیابی کنید. با این حال ، برنامه های بومی که با iCloud Drive ادغام می شوند شامل ویژگی “بازگشت به” اپل است ، که به شما امکان می دهد همان کار را انجام دهید.

من رانندگی می کنم

IDrive با تهیه نسخه پشتیبان از هارد دیسک در ذهن توسعه یافت و امروز یکی از بهترین انتخاب ها در بازار مصرف برای آن کار محسوب می شود. می توانید ابتدا به لطف 5 گیگابایت فضای پشتیبان رایگان ، این سرویس را امتحان کنید ، اما احتمالاً برای محافظت کامل از دستگاه خود به نیاز بیشتری نیاز دارید.

IDrive برنامه های زیادی را ارائه نمی دهد اما 1TB آن را با قیمتی رقابتی ارائه می دهد که چیز بزرگی نیست. IDrive در حال حاضر تخفیف سال اول را ارائه می دهد ، بنابراین هزینه به طور متوسط ​​فقط 4.34 دلار در هر ماه انجام می شود. هرچند که باید کل سال را بپردازید.

اگر یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین را ترجیح می دهید که گزینه ماهانه و ماه را ارائه می دهد ، Backblaze (5.00 دلار در هر ماه) یک انتخاب محبوب است. CrashPlan (5.99 دلار در هر ماه) یکی دیگر از خدمات قدرتمندی است که در برابر IDrive جمع می شود.

هر دو سرویس فضای پشتیبان نامحدود را نیز ارائه می دهند. واقعیت این است که آنها فقط به شما اجازه می دهند تا از یک دستگاه واحد پشتیبان تهیه کنید ، در حالی که IDrive به شما امکان می دهد از دستگاه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

یکی دیگر از مزیت های کلیدی IDrive نسبت به Backblaze و Crashplan این است که شامل قابلیت های همگام سازی است. IDrive شما را مجبور نمی کند که فضای پشتیبان و همگام سازی خود را با هم مدیریت کنید ، که می تواند سریع ناامید کننده شود. در عوض ، شما از 1TB فضای تهیه نسخه پشتیبان و 1 ترابایت فضای همگام سازی با اشتراک خود دریافت می کنید.

انتخاب پرونده و پوشه با IDrive با برچسب زدن هر محتوایی که می خواهید از رابط دسک تاپ ذخیره کنید انجام می شود.

از آنجا که این امر شما را وادار به انتقال محتوای مورد نظر خود برای پوشه اختصاصی مانند iCloud نمی کند ، IDrive گزینه بسیار بهتری برای بازیابی محتوا و ساختار هارد دیسک شما در صورت خرابی یا مشکل دیگر است..

مانند بسیاری از راه حل های پشتیبان گیری آنلاین ، IDrive به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان تهیه معمول از مشتری دسک تاپ خود را برنامه ریزی کنید. این امر به شما امکان می دهد ساعت ها برای اجرای نسخه پشتیبان تهیه کنید تا الزامات پهنای باند فرآیندها روی کار دیگر شما تأثیر نگذارد.

IDrive از پشتیبان گیری مداوم نیز پشتیبانی می کند. پشتیبان گیری مداوم به این معنی است که تغییرات در ابر IDrive در زمان واقعی منعکس می شوند. این روش تهیه نسخه پشتیبان توصیه می شود اگر روی پرونده های حساس کار می کنید که نمی توانند در انتظار تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده بطور منظم باشند. نسخه پشتیبان تهیه مداوم محدود به پرونده هایی با اندازه 500 گیگابایت است.

اکثر متخصصان تهیه نسخه پشتیبان توصیه می کنند که نه تنها یک نسخه از محتوای دیسک سخت خود را از راه دور ذخیره کنید ، بلکه یکی را به صورت محلی در یک هارد خارجی نیز نگه دارید. دلیل این است که بازیابی کامل از درایوهای خارجی بسیار سریعتر از بازیابی کامل از مراکز داده از راه دور است.

IDrive به شما امکان می دهد هر دو نسخه پشتیبان از راه دور و درایو خارجی خود را به صورت موقت از مشتری دسک تاپ خود مدیریت کنید. این یک تماس خوب است ، زیرا در غیر این صورت لازم است وقت خود را صرف چک کردن دو نفر کنید تا مطمئن شوید از همان پرونده ها و پوشه ها در هر دو نسخه پشتیبان تهیه شده اند.

یکی دیگر از نقاط فروش IDrive که آن را به یک انتخاب پشتیبان عالی تبدیل کرده است ، سرویس رایگان آن IDrive Express است. با استفاده از این سرویس ، به جای پردازش کامل نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ، IDrive یک هارد اکسترنال برای شما ارسال می کند.

این درایو را با تمام داده هایی که می خواهید از نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن را دوباره ارسال کنید ، پر کنید و IDrive آن را در فضای پشتیبان ابری خود در سایت بارگیری می کند. بسته به میزان داده شما برای تهیه نسخه پشتیبان ، این می تواند روزها و حتی هفته ها صرفه جویی کند. IDrive Express همچنین می تواند برای بازیابی کامل مورد استفاده قرار گیرد.

IDrive کنترل نسخه را برای هر نوع پرونده ارائه می دهد و ده نسخه قبلی هر پرونده داده شده را نگه می دارد. پرونده های حذف شده نیز به مدت 30 روز نگهداری می شوند.

دور یک برنده: IDrive

از دیدگاه ارزش ، انتخاب بین iCloud Drive و IDrive تا حدی براساس نیاز شما است. به عنوان مثال ، اگر به سادگی به 50 گیگابایت فضای همگام سازی دیگر نیاز دارید تا محصولات Apple خود را به هم متصل کنید ، منطقی است که با iCloud بچسبانید ، زیرا می توانید آن را فقط با یک دلار در ماه دریافت کنید..

اگر فکر می کنید بزرگتر باشید ، گزینه 1TB IDrive فقط نیمی از iCloud هزینه دارد. همچنین ، گزینه 1TB IDrive در واقع 2 ترابایت فضای ذخیره سازی بین همگام سازی و پشتیبان گیری آنلاین است.

این واقعیت که IDrive نیز یک راه حل پشتیبان گیری آنلاین واقعی است ، احتمالاً مهمترین مورد در تصمیم گیری در مورد کدام سرویس است که می خواهید پرونده های خود را در آن ذخیره کنید. iCloud برای محافظت از زیر مجموعه ای از مطالب مهم ذخیره شده در دسک تاپ و پوشه اسناد شما طراحی شده است ، اما چیزی فراتر از آن نیست. در همین حال ، IDrive می تواند برای ذخیره هر پوشه در هارد دیسک شما استفاده شود و باعث نمی شود ساختار فایل خود را تغییر دهید تا این کار را انجام دهید.

این واقعیت که برای مدیریت کل فرآیند تهیه نسخه پشتیبان نیز یک رابط دسک تاپ ارائه می دهد ، بستن کیک است. وقتی صحبت از ابزار ذخیره سازی فایل می شود ، IDrive به راحتی برنده می شود.

دور دوم: همگام سازی

همگام سازی پرونده های شما بین همه دستگاه های شما برای هر کسی که بیش از یک دستگاه را در زندگی روزمره خود استفاده می کند مهم است. کدام یک از دو سرویس در این زمینه بهترین است?

iCloud

از نظر تاریخی ، اپل وقتی به کار با سیستم عامل هایی که به طور مستقیم زیر چتر او نیستند ، شرکتی تا حدودی خیره کننده بوده است. اپل با اجازه دادن یک پوشه همگام سازی iCloud Drive در دستگاه ویندوز خود ، تا حدودی از این روند فاصله گرفته است. پشتیبانی Android خوب خواهد بود – اما مراحل کودک.

iCloud Drive برای دستگاههای محدود که امکان همگام سازی را در اختیار کاربران قرار می دهد ، بسیار یکپارچه عمل می کند. کاربران محصولات Apple نیازی به ناراحتی در بارگیری و تنظیم هر چیزی ندارند. فقط با ورود به iCloud (تحت “تنظیمات”) با Apple ID خود این سرویس را فعال کنید.

با پیشروی ، محتوای موجود در پوشه iCloud Drive ، دسک تاپ و اسناد بطور خودکار با ابر همگام سازی می شود.

کاربران ویندوز باید ابتدا برنامه iCloud را در رایانه خود بارگیری و نصب کنند. پس از نصب ، پوشه های iCloud Drive ، دسک تاپ و اسناد شما در آن پوشه موجود خواهند بود.

برای مقایسه بهتر سرعت همگام سازی iCloud با IDrive ، چند تست بارگذاری و بارگیری ساده را انجام دادم تا ببینم محتوا چقدر سریع بین لپ تاپ و ابر همگام می شود. من یک پوشه فشرده 258MB متشکل از چندین نوع فایل مختلف برای این تست ها استفاده کردم. سرعت بارگیری و بارگیری اینترنت من در زمان انجام این تست ها مطابق سرعت speedtest.net 32 ​​مگابیت در ثانیه و 12 مگابیت در ثانیه بود.

تست یکتست دومیانگین
بارگذاری4:584:464:52
دانلود0:35۰:۲۴0:30

این اعداد بد نیستند اما نسبت به سایر خدماتی که من استفاده کرده ام ، از جمله IDrive ، کمی تنبل هستند. با این حال ، بخاطر داشته باشید که سرعت بارگذاری و بارگیری از متغیرهای مختلف کاربر از جمله مشخصات دستگاه ، سرعت اینترنت و موقعیت مکانی مختلف از کاربر تا کاربر دیگر متفاوت خواهد بود..

مسئله بزرگتری که من با iCloud دارم این است که انتقال فایل های افزایشی سطح بلوک را در معماری همگام سازی آن وارد نمی کند. چنین معماری بدان معنی است که هر زمان که تغییر پرونده انجام شود ، پرونده ها مجددا بارگیری یا بارگیری نمی شوند. همانطور که با IDrive مشاهده خواهید کرد ، این رویکرد می تواند همگام سازی را به میزان قابل توجهی سرعت بخشد.

من رانندگی می کنم

همگام سازی با IDrive مانند بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری کار می کند ، با استفاده از روشی که Dropbox به آن معروف شده است. این برنامه به سادگی با بارگیری برنامه IDrive یک پوشه پرونده را بر روی دستگاه شما ایجاد می کند.

یک پوشه همگام سازی نامیده می شود ، تقریباً مانند هر پوشه سیستم دیگر رفتار می کند ، به استثنای اینکه هر محتوای ذخیره شده در آن در هارد دیسک شما و در فضای ذخیره سازی ابری IDrive شما ذخیره می شود.

همگام سازی IDrive مانند یک سرویس سنتی کار می کند: با بارگیری برنامه دسک تاپ ، یک پوشه جدید در هارد دیسک شما ایجاد می کند. هر محتوای ذخیره شده در این پوشه برای سایر دستگاههای متصل به حساب IDrive شما در دسترس خواهد بود.

IDrive دارای برنامه های دسک تاپ برای Mac OS و Windows است ، به علاوه برنامه های تلفن همراه برای iOS ، Android و Windows Phone.

من همان تست های سرعت همگام سازی را که با IDrive انجام دادم همانطور که با iCloud انجام دادم انجام دادم.

تست یکتست دومیانگین
بارگذاری3:463:323:39
دانلود۰:۱۸۰:۲۴۰:۲۱

این نتایج نه تنها بهتر از iCloud بود ، زیرا IDrive ذکر شده از انتقال پرونده های افزایشی سطح بلوک نیز برای کمک به سرعت بخشیدن به انتقال پرونده های آینده استفاده می کند.

برای دیدن اینکه میزان انتقال بلوک به چه میزان کمک کرده است ، من چند تست بارگذاری اضافی را انجام دادم. با باز کردن پوشه فشرده شده 258MB ، یکی از پرونده های آن را حذف کردم. سپس ، پرونده تغییر یافته را در پوشه همگام سازی دسک تاپ من جایگزین کردم.

پوشه اصلاح شده در 1:56 بارگذاری شد. این در واقع کمی طولانی تر از آنچه انتظار داشتم باشد ، زیرا تست های مشابه در گذشته منجر به آپلودهای زیر سی ثانیه شده اند. هنوز هم ، همانطور که مشاهده می کنید ، با اتلاف وقت بارگذاری مجدد کل پوشه ، IDrive می تواند کمی زمان و پهنای باند را برای شما ذخیره کند.

IDrive همچنین به شما امکان می دهد تا چه اندازه از پهنای باند استفاده کنید ، که بر سرعت پشتیبان و همگام سازی تأثیر می گذارد. به این ترتیب ، اگر شما با پرونده های بزرگ کار می کنید و برخی از کندی ها را تجربه می کنید ، می توانید بر این اساس ، نیشگون بگیرید.

برنده دور دوم: IDrive

حتی اگر شما یک کاربر اختصاصی دستگاه اپل هستید ، منطقی است که به همگام سازی محتوای خود ، از IDrive عکس بگیرید. نه تنها انتقال فایلهای اولیه با IDrive سریعتر از iCloud ، بلكه استفاده از آن از بارگیری های افزایشی و بارگیری در سطح بلوك باعث صرفه جویی در زمان قابل ملاحظه ای می شود ، به خصوص هنگام كار با پرونده های بزرگتر..

این واقعیت که IDrive از Android نیز پشتیبانی می کند ، آن را برای کاربران Mac که طرفدار آیفون نیستند ، یک برنده واضح اعلام کرد.

دور سوم: اشتراک گذاری پرونده

امکان به اشتراک گذاشتن پرونده ها با همکاران ، دوستان و خانواده یکی از اصلی ترین مزیت های ابر است ، این است که اپل سرانجام قصد دارد برخی از نکاتی را که برای IDrive از دست داده است به عقب برگرداند.?

iCloud

کاربران iCloud Drive نمی توانند پوشه ها را با دیگران به اشتراک بگذارند ، بنابراین انتخاب همکاری برای تیم نیست. این به شما امکان می دهد پرونده های جداگانه را به اشتراک بگذارید ، حتی به کاربران غیر iCloud اجازه می دهد آنها را مشاهده کنند. با این حال ، درپوش اندازه پرونده 200MB وجود دارد.

وقتی تصمیم دارید که یک پرونده را به اشتراک بگذارید ، iCloud Drive پیوندی را با اشاره به آن پرونده ایجاد می کند ، که می تواند از طریق نامه ، پیام ، توییتر ، فیس بوک ، AirDrop یا کپی ساده و چسباندن به اشتراک گذاشته شود..

مشاهده یا ویرایش مجوزها مستقیماً به آن پیوند متصل می شوند ، به این معنی که هرکسی که آن پیوند را داشته باشد مجوزهای یکسانی خواهد داشت.

متأسفانه ، iCloud هیچ ابزاری برای محافظت از گذرواژه یا پیوند تاریخ انقضا ارائه نمی دهد ، این به معنای مشکل هنگام کنترل کسی است که به محتوای شما دسترسی داشته باشد.

iCloud دارای برخی از مؤلفه های همکاری مفید در برنامه های تولیدی بومی خود است که عبارتند از:

 • صفحات: پردازشگر کلمه
 • اعداد: صفحه گسترده
 • نکته اصلی: یک ابزار ارائه

از این ویژگی ها می توان برای اظهار نظر در مورد کارهای در حال انجام یا پیشنهاد یا ویرایش استفاده کرد.

من رانندگی می کنم

IDrive از اشتراک هر دو پوشه و پرونده پشتیبانی می کند. چه محتوا در فضای پشتیبان شما باشد یا فضای همگام سازی شما ، تمام کاری که باید انجام دهید با کلیک راست روی شی و اشتراک گذاری را انتخاب کنید. این کار از طریق دسک تاپ یا وب سایت IDrive قابل انجام است.

هنگامی که می خواهید یک پوشه یا پرونده را به اشتراک بگذارید ، پیوندی به آن شی ایجاد می شود که می توانید آن را کپی و جایگذاری کنید ، یا مستقیماً در Facebook یا Twitter ارسال کنید. گزینه ای نیز برای ارسال لینک به ایمیل وجود دارد.

یکی از مزایای اشتراک گذاری با IDrive این است که می توانید تاریخ حفاظت و رمز عبور را از هر پسوندی که ایجاد می کنید تنظیم کنید. iCloud نه تنها این قابلیت های مشابه را ارائه نمی دهد ، نه Google Drive یا OneDrive.

نکته منفی برای IDrive این است که هیچ برنامه یکپارچه ای مانند آن سرویس ها برای کمک به تقویت همکاری ها ندارد. درعوض ، مجوزهای ویرایش شده اعطا شده مجبور به بارگیری محتوا ، ایجاد ویرایش و سپس بارگیری مجدد آن در حساب IDrive شما هستند..

رابط وب IDrive دارای برگه “اشتراکی” است که از آن می توانید پیوندهای ایجاد شده را پیگیری کنید و دسترسی را حذف یا تغییر دهید. یک برگه “به اشتراک گذاشته شده با من” به شما امکان می دهد مطالبی را که سایر کاربران IDrive با شما به اشتراک گذاشته اند ، مرور کنید.

برنده دور سه: کراوات 

ذخیره سازی ابر با برنامه های یکپارچه یکی از ساده ترین و پربارترین راهها برای همکاری در زمینه محتوا با دیگران است. این باید یک دلیل قانع کننده برای به اشتراک گذاشتن مطالب با iCloud باشد نه IDrive. با این حال ، عدم توانایی در ایجاد پوشه های مشترک در مقایسه با خدماتی مانند Dropbox و Google Drive یک مشکل بزرگ است.

برای یک عمل ساده به اشتراک گذاری محتوا ، IDrive گزینه ای امن تر است زیرا گزینه های کنترل محتوای بهتری دارد. نکته منفی این است که افرادی که برای مشاهده یا ویرایش مطالب شما دعوت شده اند برای انجام این کار نیاز به بارگیری آنها دارند. حتی گزینه ای برای پیش نمایش آن محتوای آنلاین وجود ندارد.

در پایان ، هیچ یک از سرویس ها گزینه خوبی برای اشتراک گذاری محتوا نیست زیرا هر دو دارای اشکالاتی بزرگ هستند.

دور چهارم: امنیت

نکته آخر اینکه ایمن نگه داشتن اطلاعات شما از هکرها باید اولویت هر کسی باشد. چگونه دو رقیب ما از اینجا کرایه می کنند?

iCloud

اپل با استفاده از امنیت لایه حمل و نقل (TLS) و هنگام استراحت در دیتاسنترهای iCloud ، داده ها را هنگام ترانزیت از طریق اینترنت می پردازد. در هر دو مورد ، حداقل از رمزگذاری AES 128 بیتی استفاده شده است. در حالی که بسیاری از سرویس های ابری AES 256 بیتی را انتخاب می کنند ، هیچ اعتقاد بر این نیست که سطح رمزگذاری قابل حمله حتی با پیشرفته ترین ابر رایانه های جهان قابل حمله نیست..

گذرواژه‌های iCloud Drive محدودیتهای نسبتاً شدیدی دارند از جمله حداقل 8 حرف ، یک شماره و حداقل یک حرف بزرگ و کوچک. همچنین برای دسترسی به iCloud از دستگاه جدید یا iCloud.com گزینه دیگری برای تأیید صحت دو مرحله وجود دارد..

اپل به شما امکان استفاده از مدیر رمزعبور ابری به نام iCloud Keychain را می دهد. مانند LastPass ، iCloud Keychain به شما امکان می دهد رمزهای عبور سخت و سخت را تنظیم کنید بدون اینکه خودتان آنها را به خاطر بسپارید.

در حالی که محتوای شما در سرورهای iCloud Drive رمزگذاری شده است ، برای کارمندان اپل در دسترس است زیرا این شرکت یک نسخه از کلید رمزگذاری شما را نگه می دارد. این بدان معنی است که آنها نه تنها می توانند اپل از طریق دستور دادگاه به داده های شما دسترسی پیدا کنند بلکه NSA یا یک سازمان دولتی دیگر را نیز می توان از طریق دادگاه بدست آورد.

حدود یک سال است که شایعاتی وجود دارد که اپل با تبدیل شدن به یک سرویس دانش صفر ، در نظر دارد مراحل خدمات ابری مانند Sync.com را دنبال کند. این امر می تواند کلیدهای رمزگذاری را فقط در دستان شما قرار دهد ، و مانع از رمزگشایی اپل یا هر شخص دیگری در محتوای شما نمی شود. تاکنون این حادثه اتفاق نیفتاده است.

اپل دیتاسنترهای مدرن را در هر دو سواحل ایالات متحده (اورگان ، کارولینای شمالی ، کالیفرنیا و نوادا) طراحی کرده است که برای محافظت از داده های شما در برابر هرگونه بلایای طبیعی و انسانی ساخته شده اند. مراکز داده جدید بین المللی نیز در دست کار هستند.

من رانندگی می کنم

IDrive همچنین از داده های حمل و نقل با یک تونل امن TLS محافظت می کند. این شرکت به جای 128 بیتی AES 256 بیتی را انتخاب می کند. از همان سطح رمزگذاری برای تأمین محتوای شما در هنگام استراحت روی سرورهای IDrive استفاده می شود.

حتی بهتر ، IDrive گزینه رمزگذاری پیش فرض یا خصوصی را به شما می دهد. با رمزگذاری پیش فرض ، IDrive یک کلید رمزنگاری را اختصاص می دهد و آن کلید را برای شما نگه می دارد. انتخاب رمزگذاری خصوصی به شما امکان می دهد که کلید شخصی خود را تنظیم کنید ، که IDrive از آن اطلاعی ندارد. این حالت IDrive را به یک راه حل دانش صفر تبدیل می کند و بهترین امنیت ممکن را برای داده های شما فراهم می کند.

اگر یک کلید رمزگذاری خصوصی را تنظیم کنید ، IDrive در صورت فراموش کردن ، قادر به تنظیم مجدد رمز عبور خود نخواهد بود. این در مورد هرگونه سرویس دانش صفر صحیح است و استفاده از مدیر رمزعبور ابری را ایده خوبی می کند. همچنین دلیل خوب دیگری برای درج هارد اکسترنال در استراتژی پشتیبان شما است.

برای اطمینان از در دسترس بودن داده های کاربر 24/7 ، IDrive چندین مرکز داده را در سراسر جهان نگهداری می کند. مراکز داده IDrive بطور دوره ای توسط شخص ثالث مورد بازرسی قرار می گیرند تا در مورد آسیب پذیری ها بررسی شده و توصیه هایی را برای بهبود ارائه دهند.

ویژگی های دیتاسنترها شامل کلیه ویژگی های امنیت بدنی مانند نظارت تصویری ، حسگرهای حرکتی و محافظت در برابر زلزله و سایر بلایای طبیعی.

برنده دور چهارم: IDrive

iCloud و IDrive هم داده های cloud شما را در حالت ترانزیت و در حالت استراحت رمزگذاری می کنند که مهمترین چیز است. هر دو سرویس همچنین از داده های شما در پایگاه داده های پیشرفته محافظت می کنند.

IDrive با ارائه گزینه رمزگذاری دانش صفر ، یک مزیت امنیتی قانع کننده را ارائه می دهد. تا زمانی که اپل تصمیم به انجام همان کار نگیرد ، باید IDrive گزینه مطمئن تری در نظر گرفته شود.

حکم – برنده: IDrive

اگر شما کاربر محصولات اپل هستید ، احتمالاً سخت است که iCloud Drive را خسته کنید ، زیرا آن را به تجربه اپل بسیار محکم بسته است. خوب است ، از آنجا که با وجود برخی از نقص ها ، هنوز هم بهترین راه برای ذخیره iTunes است و به لطف برنامه های اداری یکپارچه اپل ، مزایای بهره وری مناسبی دارد.

با این حال ، به طور کلی ، دشوار نیست که IDrive را به عنوان سرویس ابری بهتر ببینید. IDrive به شما امکان می دهد تا محتوا را در سیستم عامل های بیشتری از آنچه iCloud Drive انجام می دهد همگام سازی کنید ، و به لطف انتقال فایل های افزایشی در سطح بلوک ، سریعتر از iCloud Drive همگام سازی می شود..

IDrive همچنین به گونه ای طراحی شده است که به صورت صادقانه هارد خود را تصویر کند ، در حالی که iCloud شما را مجبور می کند تا محتوای مورد نظر خود را از راه دور در پوشه های تخصصی ذخیره کنید. با گزینه ای برای امنیت دانش صفر ، داده های شما با IDrive نیز ایمن تر هستند.

سرانجام ، با توجه به اینكه برنامه 1TB IDrive به شما می دهد 1 ترابایت پشتیبان و 1 ترابایت فضای همگام سازی برای تقریباً نیمی از هزینه برنامه 1TB اپل ، ارزش بیشتری نیز می دهد.

شکی نیست که iCloud طی چند سال گذشته شاهد پیشرفت های شگرف بوده است و با صحبت از رمزگذاری دانش صفر در افق ، به نظر می رسد که اپل هنوز هم در ساخت یک کالای مصرفی بسیار خوب سرمایه گذاری کرده است. اما در حال حاضر ، با توجه به انتخاب سرمایه گذاری در فضای بیشتر iCloud یا عضویت در IDrive ، گزینه دو گزینه هوشمندانه است.

موافق یا مخالف؟ لطفاً نظرات خود را در مورد iCloud و IDrive در نظرات زیر به ما بگویید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map