Hyper-V چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟ راهنمای مبتدی

مایکروسافت Hyper-V را در سال 2016 عرضه کرد و این یک رقیب داغ برای VMware Fusion و Oracle VM VirtualBox محسوب می شود. در این مقاله ، ما می خواهیم نحوه تنظیم و استفاده از آن را به شما نشان دهیم.

اگرچه بسیاری از محصولات این شرکت به طور پیش فرض به خوبی توسعه یافته یا کاربر پسند درک نمی شوند ، به طور کلی ، مایکروسافت را نمی توان بخاطر شهرت بد خود مقصر دانست. به عنوان شرکتی که در بسیاری از زمینه های تجاری فعالیت می کند ، رقابت با رقبای تخصصی برای آن دشوار است.

مایکروسافت گرچه روند محاسبات ابری را از دست نداده است. فقط بخشی از نرم افزارهای آن به طور مستقیم بر روی مشتری یا سرور نصب شده است ، همانطور که توسط Azure نشان داده شده است (بررسی Azure ما را بخوانید) ، OneDrive for Business (بررسی OneDrive ما را بخوانید) و SharePoint.

علاوه بر برنامه های Cloud و Client ، مایکروسافت خود را در کنار لینوکس در دنیای سرورها با یک نرم افزار راه حل ایجاد کرده است. بر خلاف خدمات پشتیبان گیری از سرور ، ویندوز سرور شامل یک برنامه مجازی سازی به نام Hyper-V می شود.

Hyper-V چیست?

لوگوی Hyper-V
© مشاوره IT فناوری Zion

Hyper-V نرم افزاری مجازی سازی است که خوب ، نرم افزار مجازی سازی را انجام می دهد. این نه تنها می تواند سیستم عامل های مجازی بلکه کل اجزای سخت افزاری مانند هارد دیسک ها و سوئیچ های شبکه را مجازی سازد. بر خلاف Fusion و Virtualbox ، Hyper-V به دستگاه کاربر محدود نمی شود. می توانید از آن برای مجازی سازی سرور نیز استفاده کنید.

Hyper-V در سه نسخه موجود است.

  • Hyper-V برای سرورهای ویندوز
  • سرورهای Hyper-V
  • Hyper-V در ویندوز 10

Hyper-V برای ویندوز سرورها افزونه ای برای سیستم عامل Windows Server است. از طرف دیگر ، سرورهای Hyper-V یک راه حل مستقل است که می تواند برای مدیریت نمونه های سرور مجازی و اختصاصی استفاده شود ، دقیقاً مانند Hyper-V برای ویندوز سرور..

Hyper-V در ویندوز 10 نسخه ای است که روی لپ تاپ شما اجرا می شود و موضوع این مقاله است.

برای فعال کردن Hyper-V در دستگاه Windows خود ، به سیستم عامل 64 بیتی نیاز دارید. لازم نیست ویندوز 10 باشد. ویندوز 8.1 نیز کار می کند.

قبل از شروع کار ، باید عملکرد سخت افزار لپ تاپ خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که ماشین مجازی شما به راحتی اجرا خواهد شد. حتی اگر مایکروسافت می گوید 4 گیگابایت حافظه رم کافی است ، شما در حالت ایده آل باید 8 تا 16 گیگابایت داشته باشید. بین “نرم افزار کار می کند” و “نرم افزار قابل استفاده است” تفاوت وجود دارد.

همچنین باید مطمئن شوید که هارد دیسک شما فضای کافی برای یک سیستم عامل اضافی را دارد.

چرا از ماشین مجازی استفاده می کنید?

دلایل زیادی برای استفاده از یک ماشین مجازی وجود دارد. در بیشتر موارد از آنها برای اجرای نرم افزاری استفاده می شود که در سیستم عامل شما کار نمی کند. این که آیا از یک سیستم عامل Windows ، Mac یا Linux استفاده می کنید ، یک VM محدودیت های آن را حذف می کند. به عنوان مثال ، اگر دستگاه Windows دارید و می خواهید برنامه ای را نصب کنید که فقط برای Mac در دسترس باشد ، می توانید یک نمونه macOS را روی لپ تاپ ویندوز خود اجرا کنید تا آن را نصب کنید.

حتی لازم نیست که این نرم افزار روی ویندوز اجرا نشود. شاید شما سریعتر روی نسخه لینوکس یا مک کار کنید زیرا بیشتر با کلیدهای میانبر و قابلیت استفاده آن آشنا هستید.

اکثر توسعه دهندگان نرم افزار دوست دارند که روی ترمینال کار کنند ، بنابراین لینوکس را ترجیح می دهند. این گفته است ، از آنجا که بسیاری از ما در روزهای مدرسه ما با ویندوز همراه بودیم ، ما کارهای کاغذی را سریعتر انجام می دهیم.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که برنامه ها در ویندوز به ندرت بدون هیچ اثری نصب می شوند. تنظیمات قدیمی ، ورودی های رجیستری یا سایر مصنوعات را پیدا خواهید کرد که باعث کند شدن سیستم عامل شما می شود. اگر می خواهید به طور موقت از یک برنامه استفاده کنید ، یک VM را تنظیم کنید ، از برنامه استفاده کنید و پس از اتمام VM را حذف کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست دفترچه خود را تمیز کنید.

استفاده از یک ماشین مجازی نیز برای محافظت از آن معنی دارد. با سیستم عامل مجازی ، یک لایه امنیتی بیشتر را وارد بازی می کنید. اگر کاملاً مطمئن نیستید که باید فایلی را که از منبع غیر قابل اعتماد در سیستم عامل تولیدی خود بارگیری کرده اید ، اجرا کنید ، از یک VM استفاده کنید.

یک VM به شما امکان می دهد با خیالی آسوده تر از طریق تاریک فضای وب را بدست آورید. در این مرحله ، باید بدانید که یک VM بسیار کند است. این سیستم عامل فعال و مجازی شما را خراب می کند. شما باید دوبار به این فکر کنید که آیا می خواهید از مرورگر آهسته Tor در یک VM آرام استفاده کنید تا در وب تاریک گشت و گذار کنید.

نحوه استفاده از Hyper-V

Hyper-V با ویندوز 10 از پیش نصب شده است. لازم نیست چیزی بارگیری کنید ، اما لازم است قبل از استفاده ، آن را فعال کنید.

در این آموزش ، درباره Hyper-V Manager برای ویندوز 10 بحث خواهیم کرد. دستورالعمل های خوب برای Hyper-V سرور را می توان در اینجا یافت.

ابتدا ، کنترل پنل را باز کرده و روی “حذف یک برنامه” کلیک کنید.

راه اندازی Hyper V ویندوز 10

سپس گزینه “روشن یا خاموش کردن ویژگی های ویندوز” را در سمت چپ انتخاب کنید.

روشن و خاموش کردن Hyper V

فعال سازی را تأیید کنید.

Hyper V را در ویندوز 10 فعال کنید

پس از تمام شدن رایانه شخصی ، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

راه اندازی Hyoer V

همچنین می توانید Hyper-V را از ترمینال فعال کنید. یک خط فرمان را در حالت سرور باز کنید و دستور زیر را اجرا کنید:

DISM / Online / Enable Feature / All / FeatureName: Microsoft-Hyper-V

Hyper V را در خط Command فعال کنید

در هر صورت ، مجبورید کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

شما می توانید یک کتابچه راهنمای جایگزین از مایکروسافت را بارگیری کنید که توضیح می دهد نحوه فعال سازی Hyper-V در ویندوز 10 در اینجا.

با استفاده از Hyper-V

بعد از فعال سازی موفقیت آمیز ، می توانید Hyper-V Manager را راه اندازی کنید.

Hyper V Start

لازم است شما به طور پیش فرض به یک سرور Hyper-V متصل شوید. بر روی “اتصال به سرور” کلیک کنید و “رایانه محلی” را انتخاب کنید.

مدیر Hyper V

سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

داشبورد Hyper V Manager

در سمت چپ ، نام PC شما به عنوان یک سرور محلی ظاهر می شود. در این مرکز ، شما یک نمای کلی از ماشینهای مجازی موجود در دستگاه دریافت می کنید. طراحی نمای کلی ممکن است برای شما بزرگ باشد ، اما اگر با دو صد سرور به یک شبکه وصل شوید ، منطقی است. در سمت راست ، فرامین را می توانید تحت “اقدامات” اجرا کنید.

برای ایجاد یک VM جدید ، “سریع ایجاد کنید” را بزنید. پنجره جدید با دو گزینه نصب از پیش تعریف شده باز می شود. این عالی است زیرا شما مجبور نیستید پرونده .iso را مانند اوراکل یا VMware تهیه کنید.

Hyper V سریع ایجاد کنید

سیستم عامل مناسب را انتخاب کنید ، روی “ایجاد ماشین مجازی” کلیک کنید و منتظر بارگیری آن باشید.

مدیر بارگیری Hyper V

اگر می خواهید تنظیمات دقیق تری انجام دهید ، به جای “ایجاد ماشین مجازی” در فهرست اصلی “جدید” را انتخاب کنید.

افکار نهایی

اگر می خواهید بهره وری خود را افزایش دهید ، از نرم افزار جایگزین استفاده کنید یا فقط با سیستم عامل های جدید آزمایش کنید ، یک VM برای شما ابزاری است.

با استفاده از Hyper-V ، مایکروسافت یک راه حل قدرتمند را ایجاد کرده است که می تواند به راحتی با VM VirtualBox و Fusion رقابت کند. برنامه فوق العاده است زیرا به عنوان یک کاربر ویندوز ، مجبور نیستید آن را جداگانه بارگیری یا خریداری کنید ، فقط باید آن را فعال کنید. گفته می شود ، این دستگاه فقط در دستگاه های ویندوز اجرا می شود ، به همین دلیل کاربران مک و لینوکس خالی می شوند.

آیا قبلاً از Hyper-V استفاده کرده اید؟ شما از چه نظر دوستش داشتین؟ در کامنت ها به ما اطلاع دهید و از خواندنشان متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me