آنچه Evernote هک در مورد ابر به ما می گوید

بنابراین ، Evernote هک شده است. ما آن داستان ها را همیشه می شنویم ، درست است؟ “اوه نه ، (سرویس ابر مورد علاقه خود را در اینجا وارد کنید) هک شده است”.


این خبر بسیار بدی است ، به خصوص اگر شما (مانند من) ابر و تمام ابزارهای شگفت انگیز آن را زندگی کرده و نفس بکشید ، مانند Dropbox ، مانند Evernote ، مانند Google Drive یا هر سرویس دیگری که پرونده های خود را از راه دور ذخیره ، همگام سازی یا مدیریت می کند ، به طوری که می توانید در هر جایی که باشید به پرونده های خود دسترسی داشته باشید و از قدرت ابر استفاده کنید. 

Cloud Dead – زنده باد ابر!

این زمانی است که بسیاری از افراد در اینترنت شروع به فریاد زدن در مورد خطرات ابر می کنند و همه ما باید به ریشه ها برگردیم و پرونده های خود را بصورت محلی در دستگاه های خود ذخیره کنیم. در حالی که ممکن است این درست باشد ، نباید فراموش کنید که ابری ابزاری است. و یک ابزار فقط به اندازه شخصی که دست به کار می شود خوب است.

این می تواند بهترین ویژگی های جهان را داشته باشد ، اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرد نه تنها برای صاحب ابزار بلکه برای اطرافیان نیز می تواند خطری را ایجاد کند. از نظر ابر می خواهم این نکته را بیان کنم: شما باید از فضای ذخیره سازی ابری به عنوان ابزاری استفاده کنید و باید با احتیاط از آن استفاده کنید. اما “استفاده از فضای ابری با دقت” به چه معنی است؟ بیایید در اینجا برخی از گزینه ها را بررسی کنیم.

درباره آنچه در Cloud ذخیره می کنید فکر کنید 

این ممکن است آشکار به نظر برسد اما نیازی به ذخیره کردن هر چیز و همه چیز در ابر نیست. آیا واقعاً باید با داشتن تمام اطلاعات مهم بانکی خود ، صفحات گسترده و اکسل را ذخیره و ذخیره کنید؟ فکر نمی کنم به خصوص ، هنگام ذخیره اطلاعات حساس در مورد زندگی شخصی یا شغلی خود – باید با ابزاری بنام حافظه ابری مراقب باشید.

بله ، درست است که این سرویس ها ALL نشان می دهند که آنها ایمن ، قابل استفاده آسان بوده و زندگی شما را متحول می کنند ، زیرا این کار آنها است. آنها از داده های ما سود می برند (البته با ذخیره سازی – نه با فروش آن) ، ما محصولاتی هستیم که می توانیم صحبت کنیم ، مخصوصاً اگر از نسخه های محبوب “خیلی خوب برای درست بودن” استفاده کنیم. اکنون ، من نمی گویم ، از نسخه های رایگان استفاده نکنید (من آخرین کسی خواهم بود که این را بگویم) بلکه از آنها (دوباره) با احتیاط استفاده کنید. قبل از بارگذاری هر چیزی روی سروری که مال شما نیست فکر کنید. 

پرونده های خود را رمزگذاری کنید

یکی از بهترین راه های ذخیره فایل های شما در ابر رمزگذاری فایل ها است. ابزارهای عالی در آنجا وجود دارند که به شما کمک می کنند پرونده های خود را قبل از ارسال به Dropbox رمزگذاری کنید (اعطا شده ، این کار با Evernote بسیار دشوار است). Boxcryptor یکی از آن دسته از ابزارهایی است که کاربرد آن آسان است و باعث می شود یک لایه امنیتی دیگر به پرونده های شما در ابر اضافه شود. مشکلی که در Evernote وجود دارد اینست که امکان رمزگذاری واقعی فایلهای شما امکان پذیر نیست.

بله ، نقل و انتقالات شما از طریق SSL رمزگذاری می شود ، اما اگر گذرواژه و آدرس ایمیل شما به خطر بیفتد (همانطور که اتفاق افتاد) ، این ارزش سکه ندارد. برای اینکه ایمن باشید باید قبل از ارسال آنها پرونده های خود را بصورت محلی رمزگذاری کنید. باید توجه داشته باشید که برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری آن ویژگی را ارائه نمی دهند. 

کلمات عبور خود را به درستی مدیریت کنید

این موضوعی است که در آن بسیاری از مردم به طور کامل شکست می خورند. آنها ممکن است پرونده های خود را رمزگذاری کنند اما از رمزهای عبور مناسبی برای محافظت از هویت دیجیتالی خود استفاده نمی کنند. دو سناریو مشترک برای استفاده از رمز عبور بد وجود دارد: 

با استفاده از رمزهای عبور ضعیف

بسیاری از افراد از رمز عبور ضعیف مانند “123456” یا “آب نبات” یا “qwerty” استفاده می کنند. این گذرواژه‌ها به راحتی قابل حدس یا هک شدن هستند زیرا آنها بخشی از کتابخانه‌های عظیم رمزعبور را تشکیل می‌دهند که هکرها از آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند وارد حساب شما شوند.

این بدان معناست که آنها لیستی از رایج ترین رمزهای عبور را از طریق یک برنامه اجرا می کنند و تمام ترکیبات ممکن را امتحان می کنند تا اینکه یکی بچسبد. 

استفاده از همان رمز عبور برای همه چیز

نمی توانم بگویم که چند نفر این کار را انجام می دهند. دوستان کم نظیر فنی من ، خانواده ام ، حتی برخی از همکارانم: آنها از همان رمز عبور برای Facebook ، Linkedin ، Gmail و whatnot استفاده می کنند. این خطرناک است زیرا اگر یک رمز عبور به خطر بیفتد ، هکرها به طور خودکار از آن برای همه آن دسته از سرویسهای رایج مورد علاقه خود استفاده می کنند. زیرا شما تنها کسی نیستید که از آنها استفاده می کند. 

نتیجه گیری استفاده از یک برنامه مدیریت رمز عبور است. گزینه های زیادی در خارج وجود دارد: مدیر منبع باز KeePass یا کلمه کلیدی تجاری موجود 1Password. هر دو سرویس به طور خودکار رمزعبور الفبایی ایجاد می کنند و آنها را در یک بانک اطلاعاتی ذخیره می کنند تا نیازی به یادآوری همه گذرواژهای ایجاد شده نباشد. شما فقط به یک رمزعبور اصلی (ایمن) نیاز دارید که پایگاه داده اصلی شما را باز می کند.

نتیجه

بنابراین ، این چه چیزی راجع به ابر به ما می گوید؟ ابر عالی است. من نمی توانستم بدون آن زندگی کنم. اما باید نسبت به خطرات ضمنی که با انتقال پرونده های شخصی شما از طریق اینترنت به برخی ارائه دهنده خدمات ناشناخته وجود دارد ، آگاهی داشت.

مطمئن شوید که می دانید منظور از استفاده از سرویس هایی که پرونده های شما را مانند Evernote رمزگذاری نمی کنند به چه معنی است. مطمئن شوید که هنگام استفاده از Dropbox یا سایر خدمات ذخیره سازی ابری از رمزهای عبور مناسب استفاده می کنید و مهمترین پرونده های خود را رمزگذاری می کنید. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map