Dropbox vs iCloud: بهترین انتخاب برای کاربران Mac

آیا شما یک کاربر مک یا آیفون از اینکه Dropbox یا iCloud شایسته تر سرمایه گذاری شما هستند ، ناراحت است؟ ما در اینجا در Cloudward درد شما را احساس می کنیم. تلاش برای انتخاب موارد دلخواه ذخیره سازی ابر کمی وسواس ما است. برای شما خوشبختانه ، ما یک روش ساده برای کمک به سهولت روند تصمیم گیری تهیه کرده ایم:

ما آنها را به جنگ می رسانیم.

در این مقاله ، ما می خواهیم یک سرویس را در مقابل دیگری گپ بزنیم تا ببینیم چه کسی در بالا قرار دارد. ما در حال ارزیابی این دو سرویس در برنامه ها و ویژگی های مهم مانند همگام سازی ، اشتراک گذاری و امنیت خواهیم بود. اگر iCloud چیز شما نیست ، می توانید لیست سایر گزینه های Dropbox را نیز بررسی کنید.

ما قبلاً iCloud را با سایر سرویسها مقایسه کرده ایم ، خصوصاً IDrive ، جایی که خیلی خوب بیرون نیامده است. این بار فرق چندانی ندارد زیرا در پایان ما Dropbox را ترجیح می دهیم ، حتی اگر فقط بخاطر اینکه تطبیق پذیری بیشتری را ارائه می دهد. با این حال ، باید توجه داشت که این تصمیم کاملاً حذفی نیست که چند سال پیش می بود ، زیرا iCloud اخیراً پیشرفت های جدی را انجام داده است.

The Battle: Dropbox در مقابل iCloud

در طی پنج دور ، ما Dropbox و iCloud را به صورت نقطه با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد تا ببینیم چه کسی کاربرانش را به بهترین نیاز دارد. اونطرف می بینمت. اگر می خواهید بررسی ویدیویی ما از iCloud را بررسی کنید ، می توانید آن را در زیر بیابید. ما همچنین یک بررسی کتبی Dropbox داریم.

دور اول: قیمت گذاری و برنامه ریزی ها

اول از همه ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم که کدام یک از این دو سرویس بهترین حالت را برای شما فراهم می کند.

Dropbox

Dropbox چهار رده برنامه مختلف را ارائه می دهد:

 • پایه: 2 گیگابایت
 • نرم افزار: 1TB
 • تجارت: نامحدود
 • تصدی: نامحدود

برنامه اولیه رایگان است. با این حال ، چندین ویژگی مهم در دسترس نیست مگر اینکه شما به یک اشتراک پولی ارتقا دهید. من اینها را در سه مرحله پوشش خواهم داد.

برنامه های Pro و Business می توانند به صورت ماهانه یا ماهانه در سال مشترک شوند. با یک برنامه سالانه ، شما کمی در کل قیمت صرفه جویی می کنید – اما نه بسیار. توجه داشته باشید که طرح 1TB در مقایسه با دیگران بسیار مقرون به صرفه است.

برنامه های سازمانی در وب سایت Dropbox قیمتی ندارند. برای نقل قول باید مستقیماً با آنها تماس بگیرید.

هر دو کاربر Basic و Pro می توانند با مراجعه به دیگران فضای اضافی کسب کنند. کاربران اصلی می توانند برای کسب 500MB اضافی در هر مراجعه ، حداکثر 16 گیگابایت ، به دوستان خود مراجعه کنند. کاربران حرفه ای 1 گیگ در هر مراجعه ، حداکثر 32 گیگابایت دریافت می کنند.

iCloud

iCloud 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را به کاربران ارائه می دهد. برای کاربرانی که فقط به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از آیفون ها و iPad های خود هستند ، این کافی است. وقتی اینگونه نباشد ، اپل چندین گزینه اشتراک ماهانه را ارائه می دهد:

فضای ذخیره سازیهزینه ماهیانه
50 گیگابایت$ 0.99
200 گیگابایت$ 2.99
1 ترابایت9،99 دلار
2 ترابایت9،99 دلار

چند نکته قابل توجه:

 • قیمت های بالاتر برای ایالات متحده است .؛ قیمت های جهانی نوسان شدید دارد
 • هیچ تخفیفی برای ثبت نام برای یک سال کامل وجود ندارد
 • iCloud برنامه های تجاری ارائه نمی دهد
 • iCloud پاداش ارجاع را ارائه نمی دهد

همچنین ، فضای iCloud شما با پشتیبان گیری از دستگاه iOS ، کتابخانه عکس iCloud و ایمیل iCloud به اشتراک گذاشته شده است.

دور یک افکار

وقتی صحبت از برنامه ها می شود ، بزرگترین مزیت Dropbox نسبت به iCloud این است که SMB ها را با یک برنامه تجاری نامحدود در اختیار دارد. iCloud ، در عین حال ، منحصراً در ذهن فرد قیمتی دارد.

با این حال ، در این رابطه ، واقعاً می درخشد. لوکس عدم نیاز به پرش مستقیم به یک حساب 1TB چیزی است که Dropbox – و بسیاری دیگر از سرویس های ابری – ارائه نمی دهند. انعطاف پذیری لازم برای صرف فقط مطابق با نیازهای شما بیشتر از یک تجارت است که یک برنامه به نفع یک کاربر متوسط ​​خواهد بود..

برنده دور یک: iCloud

دور دوم: همگام سازی

توانایی به روز کردن تمام پرونده های خود در تمام دستگاه های شما یک ویژگی عالی است که همه خدمات ذخیره سازی ابری ارائه نمی دهند. Dropbox و iCloud چگونه انجام می دهند?

Dropbox

Dropbox طیف گسترده ای از ویژگی ها را برای کمک به شما در مدیریت داده های خود ارائه می دهد. مانند هر سرویس ذخیره سازی ابری خوب ، این کار با امکان همگام سازی محتوا در دستگاه ها آغاز می شود.

سیستم عاملهای دسک تاپ پشتیبانی شده عبارتند از:

 • مک: پلنگ برفی و بالاتر
 • Windows: Vista و بالاتر
 • فاصله های لینوکس بسیار گسترده و گسترده است

تلفن همراه پشتیبانی شده برای:

 • iPhone / iPad: iOS 8 و بالاتر
 • Android: OS 4.1 و بالاتر
 • ویندوز فون: 8.0 و بالاتر

Dropbox همگام سازی ها را به صورت تدریجی انجام می دهد ، که باعث می شود همه کارها هموار بمانند. این سرویس همچنین با ضربات خودکار بارگذاری همزمان همگام سازی تا 75 درصد از حداکثر سرعت ، اثرات پهنای باند را به حداقل می رساند. بارگیری ها 100 درصد تنظیم شده است. در صورت تمایل می توانید تنظیمات یا تنظیمات دستی را تغییر دهید.

iCloud

با وجود اینکه برای محصولات اپل طراحی شده است ، از iCloud می تواند برای همگام سازی محتوا با ویندوز نیز استفاده شود. برنامه های دسک تاپ قابل دریافت برای:

 • مک: یوسمیتی و بالاتر
 • ویندوز: ویندوز 7 و بالاتر

با این حال ، برنامه های تلفن همراه فقط برای iPhone و iPad در دسترس هستند.

همگام سازی iCloud به صورت تدریجی انجام نمی شوند. این می تواند یک مشکل هنگام کار با پرونده های بزرگ باشد. همچنین ، iCloud به شما اجازه نمی دهد سرعت همگام سازی دریچه گاز را افزایش دهید.

دور دو فکر

علیرغم داشتن برنامه Windows ، Dropbox برای اتصال دستگاههای شما انتخاب بهتری از iCloud است. سیستم عامل های بیشتر به معنای اقامت بیشتر در تنظیمات برگزیده دستگاه شما است. در حقیقت ، با کنترل بارگذاری افزایشی و کنترل دریچه های دریچه گاز برای کمک به مدیریت سرعت همگام سازی ، حتی اگر کسی هستید که ترجیح می دهید از اکوسیستم اپل بالاتر از هر چیز دیگری استفاده کند ، انتخاب بهتری است..

برنده دور دوم: Dropbox

دور سوم: اشتراک گذاری پرونده و پوشه

اشتراک فایل با دیگران در سازمان شما یا حتی فقط دوستانتان یکی از اصلی ترین مزایای ذخیره داده ها در ابر است. کدام یک از دو سرویس ما در اینجا بهترین عملکرد را دارد?

Dropbox

Dropbox به اشتراک گذاری مطالب خود از رابط وب خود را آسان می کند. شما می توانید یک پوشه اشتراکی ایجاد کنید و دیگران را به کار در آن دعوت کنید ، یا می توانید پیوندی به محتوای خود ایجاد کنید که هرکسی بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

موارد اشتراک گذاری شده می توانند شامل پوشه یا پرونده باشند ، اما فقط پوشه ها می توانند مجوزهای ویرایش شده را به آن متصل شوند. مشاهده یا ویرایش مجوزها هنگام ایجاد سهم تنظیم شده است.

گزینه هایی برای محافظت از گذرواژه از لینک ها و به آنها تاریخ انقضا وجود دارد ، اما برای استفاده از این ویژگی ها حداقل به حساب Pro احتیاج دارید. اگر نگران از دست دادن محتوای به اشتراک گذاشته شده خود هستید ، می توانید از زبانه های “اشتراک گذاری” و “پیوندها” از ابزار وب برای حسابرسی از دسترسی استفاده کنید.

iCloud

پوشه های ذخیره شده در iCloud را نمی توان با دیگران به اشتراک گذاشت. شما می توانید فایل ها را به اشتراک بگذارید ، اما شما فقط به پرونده های iWork محدود هستید. پرونده های iWork مواردی هستند که با استفاده از برنامه های تولیدی بومی iCloud ایجاد می شوند ، و من به زودی آنها را لمس می کنم.

دور سه فکر

در اینجا واقعاً حرفی برای گفتن نیست. Dropbox ابزاری بسیار مناسب برای همکاری آنلاین است ، در حالی که iCloud بسیار عایق کاری است و برای همکاری با دیگران طراحی نشده است.

برنده سه دور: Dropbox

دور چهارم: ادغام برنامه

ذخیره داده ها یک چیز است ، کار کردن روی آن چیز دیگری است: چگونه دو مدعی ما چگونه با برنامه های یکپارچه برخورد می کنند که به شما امکان می دهند بیشترین استفاده را از اینترنت داشته باشید?

Dropbox

Dropbox برنامه تولید بومی خود را مانند Google Drive ، OneDrive و iCloud انجام می دهد ، اما به اندازه رقبای خود جامع نیست. با این حال ، این کشور از سال 2014 همکاری مشترکی با مایکروسافت آفیس داشته است که برای بسیاری از افراد نقطه فروش است.

در حقیقت ، Office Online بطور خودکار در وب سایت Dropbox پیکربندی می شود ، بنابراین هیچ مرحله دیگری لازم نیست. هر پرونده Word ، PowerPoint یا Excel که ذخیره کرده اید می تواند درست در رابط در Office Online باز و ویرایش شود.

این اجازه می دهد تا همکاری های همزمان در زمینه محتوای مشترک نیز انجام شود.

هیچ راهی برای ایجاد یک سند جدید Office Online از Dropbox وجود ندارد. اما می توانید به وب سایت Office مراجعه کرده و یک حساب کاربری به صورت رایگان راه اندازی کنید. سپس دسترسی کامل به آنچه یکی از بهترین مجموعه های تولیدی در دسترس است ، خواهید داشت. پس از آن ، حتی می توانید مستقیماً از Office Online به Dropbox دسترسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که این قوانین برای حسابهای Dropbox Business متفاوت است ، که به حساب کاربری Microsoft نیاز دارند.

Dropbox چندین همکاری فناوری دیگر دارد که ارزش آن را افزایش می دهد. مثالهای قابل توجه شامل برنامه های مفید تجاری کوچک مانند:

 • Adobe: پرونده های PDF را به اشتراک بگذارید و مشاهده کنید
 • Slack: پیام رسانی در زمان واقعی برای تیم ها
 • آسانا: پیگیری و مدیریت پروژه های کاری
 • IFTTT: روابط برنامه را ایجاد و خودکار کنید

iCloud

iCloud برنامه های بهره وری خاص خود را دارد: مجموعه محبوب iWork. این شامل:

 • صفحات: برای پردازش کلمه
 • اعداد: برای صفحات گسترده
 • نکته اصلی: برای ارائه

با توجه به قابلیت ها ، iWork خود را در برابر مایکروسافت آفیس نگه می دارد. نه ، اپل برنامه های iWork را برای Windows یا Android ارائه نمی دهد. با این وجود ، شما می توانید بدون توجه به سیستم عامل ، از هر دستگاهی که قادر به دسترسی به iCloud باشد ، به صورت رایگان استفاده کنید.

با این حال بهتر ، اپل به برنامه های شخص ثالث اجازه می دهد تا با iCloud – از جمله Office – ادغام شوند.

برنامه های دیگر عبارتند از:

 • Goodreader: برای PDF و پرونده های دیگر؛ شامل قابلیت های حاشیه نویسی است
 • Todo: برای ایجاد لیست کارها
 • نویسنده iA: برای نوشتن بدون حواس پرتی

برخی از بهترین برنامه های فعال شده با iCloud برنامه هایی هستند که توسط اپل تولید شده اند. این لیست شامل Safari ، تقویم ها ، Photostream ، یادآوری ها ، یادداشت ها و البته iTunes است.

دور چهار اندیشه

علیرغم اینکه برنامه های خود را توسعه نمی دهند ، افراد در Dropbox مشارکت خوبی را در زمینه اعمال نفوذ انجام داده اند که برای کاربران علاقه مند به انجام کار جذاب خواهد بود.

اپل چنین اتحادهایی را با جدیت مانند Dropbox دنبال نمی کند ، اما آنها نیازی به این ندارند: آنها واقعاً در ساختن نرم افزار خوب هستند. آنها اجازه می دهند تا توسعه دهندگان با iCloud ادغام شوند ، بنابراین گزینه های مناسبی برای شخص ثالث وجود دارد. با این حال ، به نظر می رسد بسیاری از نام های بزرگ شما با Dropbox با iCloud در دسترس نیست.

درنهایت ، تصمیم گیری در مورد بهترین کتابخانه ادغام بستگی به نیاز شما دارد. Dropbox بیشتر به سمت تیم ها هدایت می شود ، در حالی که iCloud بیشتر به سمت افراد هدایت می شود.

برنده دور چهارم: کراوات

دور پنجم: حفاظت از پرونده

محافظت از پرونده های شما به همان اندازه به اشتراک گذاری آنها اهمیت دارد. اگرچه Dropbox ارائه دهنده دانش صفر نیست ، در حالی که اپل وجود دارد ، ملاحظات دیگری نیز باید در نظر بگیرد.

Dropbox

Dropbox با محافظت از پرونده های حمل و نقل با رمزگذاری TLS / SSL ، استاندارد صنعت را دنبال می کند. پرونده هایی که از طریق این تونل امن عبور می کنند با AES 128 بیتی رمزگذاری شده اند.

پس از ورود به مرکز داده ، پرونده های شما قبل از ذخیره سازی رمزگشایی می شوند. سپس محتوا با 255 بیتی AES دوباره رمزگذاری می شود. با این حال ، ابرداده شما (نام پرونده ها ، تاریخ ها ، اندازه و غیره) قابل خواندن است.

برای کمک به امنیت بیشتر حساب خود ، به کاربران امکان فعال کردن تأیید صحت دو مرحله ای داده می شود. وقتی این ویژگی روشن است ، برای دسترسی به حساب خود باید رمز عبور خود و یک کد شش رقمی را وارد کنید. این کد را می توان از طریق پیام متنی یا از طریق برنامه تلفن همراه Dropbox دریافت کرد.

به طور معمول ، Dropbox فایلهای حذف شده را به مدت 30 روز حفظ می کند تا کاربران را در برابر حذف تصادفی توسط خود یا دیگران محافظت کند. علاوه بر این ، تمام نسخه های پرونده به مدت 30 روز حفظ می شوند.

کاربران Dropbox Pro می توانند یک افزودنی اشتراک به نام تاریخچه نسخه گسترده (EVH) را با قیمت 3.99 دلار در هر ماه انتخاب کنند. EVH فایل های حذف شده و کلیه نسخه های پرونده را تا یک سال ذخیره می کند. کاربران Dropbox Business بطور خودکار نسخه پرونده نامشخص را دریافت می کنند و بازیابی پرونده را حذف می کنند.

رابط وب همچنین شامل “رویدادها” است که به شما امکان می دهد فعالیت خود را در حساب کاربری خود نظارت کنید. این یک روش خوب برای پیگیری مواردی است که دیگران درمورد محتوای مشترک شما انجام می دهند.

iCloud

iCloud مانند Dropbox ، از داده های شما هنگام سفر بین دستگاه و مرکز داده با یک تونل TLS / SSL امن با استفاده از AES 128 بیتی محافظت می کند..

محتوای شما همچنین هنگام استراحت روی ابر ذخیره می شود. اپل روشن نمی کند که از چه سطح رمزگذاری استفاده می کنند به غیر از گفتن حداقل AES 128 بیتی. همانطور که قبلاً ذکر شد ، آن سطح رمزگذاری باید برای آینده قابل پیش بینی خوب باشد.

من نمی توانم هیچ اطلاعاتی را از اپل در مورد رمزگذاری اطلاعات فوق یا رمزعبور بودن پیدا کنم. تصور می کنم نه ، زیرا بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری که رمزگذاری دانش صفر ارائه نمی دهند ، ابرداده های رمزگذاری شده ای را نیز انجام نمی دهند.

اگرچه رمزگذاری دانش صفر برای همه محتوای iCloud شما در دسترس نیست ، این برای iCloud Keychain است. iCloud Keychain یک مدیر برای ذخیره رمزهای عبور ، شماره کارتهای اعتباری و سایر اطلاعات در iCloud است. رمزگذاری صفر دانش کارمندان یا هکرهای اپل را از خواندن این داده ها باز می دارد.

اپل گزینه تأیید اعتبار دو عاملی را به عنوان یک الزام امنیتی اضافی ارائه می دهد. وقتی برای اولین بار سعی می کنید در دستگاه جدید به iCloud وارد شوید ، باید رمزعبور خود و یک کد شش رقمی را نیز تهیه کنید. این کد به طور خودکار در دستگاه های “قابل اعتماد” نمایش داده می شود.

iCloud به شما امکان می دهد تا 30 روز فایلهای حذف شده را بازیابی کنید. برای نسخه iCloud سیستم نسخه نویسی گسترده وجود ندارد. با این حال ، می توانید تعداد محدودی از نسخه های iWork را بازیابی کنید.

دور پنج افکار

Dropbox و iCloud هر دو کار بسیار خوبی را انجام می دهند و از محتویات شما با رمزگذاری در هنگام استراحت و تأیید هویت دو عاملی محافظت می کنند. با این حال ، هر دو با رمزگذاری ابرداده کاربر و به کاربران امکان انتخاب رمزگذاری دانش صفر را به خوبی انجام می دهند..

این امر به ویژه صادق است زیرا Dropbox و iCloud در معرض هک هایی با مشخصات بالا قرار دارند. جزئیات 68،680،741 حساب Dropbox در سال 2012 به سرقت رفت ، در حالی که حساب های iCloud متعلق به چندین افراد مشهور در سال 2014 شکسته شد.

Dropbox کار دیگری بهتر از iCloud با نسخه انجام می دهد و کنترل فایل را با گسترش آن به تمام محتوای ذخیره شده شما حذف می کند. من فکر می کنم این یک راه انداز معقول در تصمیم گیری است که بهترین سرویس از محتوای کاربران امروز محافظت می کند.

برنده دور پنجم: Dropbox

حکم

iCloud در 5 سال گذشته بسیار طولانی شده است ، اما برای من روشن است که این جایگزینی Dropbox نیست ، حتی برای کاربران مکینتاش هنوز هم نیست. همگام سازی و به اشتراک گذاری در جایی که سقوط آن بسیار کوتاه است – دو مورد اساسی ترین جنبه ذخیره سازی ابر هستند.

با این حال ، شاید اشتباه باشد که در وهله اول به iCloud به عنوان رقابت برای Dropbox نگاه کنیم. از Dropbox برای تقویت همکاریهای کاری خود و بهره گیری از ساختار قیمت گذاری انعطاف پذیر iCloud استفاده کنید ، و می توانید بهترین های هر دو جهان را بدست آورید. در مورد iCloud ، این ذخیره سازی بیشتر برای مخاطبین آیفون ، عکس ها ، iTunes و عناصر دیگر تجربه ابر شخصی تر است.

با این حال ، وقتی می آید که سرمایه گذاری بیشتر در یک یا دیگری سرمایه گذاری شود …

برنده: Dropbox

فکر می کنید درست شدیم؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me