نحوه استفاده از Cloud Storage مانند یک Pro

زمانی وجود داشت که فضای ذخیره سازی ابری فقط در بارگذاری و بارگیری فایل ها از ابر بود. این روزها ، می توانید کارهای بیشتری با آن انجام دهید – مانند همگام سازی پرونده ها با یک سیستم محلی ، همکاری در اسناد ، یادداشت برداری و ادغام داده های ابر با برنامه های شخص ثالث.


اما سؤال بزرگ این است – آیا شما از تمام فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می کنید؟ در این مقاله ، ما در مورد چگونگی استفاده از فضای ذخیره سازی ابری مانند یک حرفه ای ، با به حداکثر رساندن فضای آزاد ، ادغام ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری با ابزار کار مورد نظر خود ، امنیت اطلاعات در ابر و موارد دیگر بحث خواهیم کرد..

در اینجا همه چیز شما باید بدانید ، به منظور استفاده از فضای ذخیره سازی ابری مانند یک حرفه ای است.

1. حداکثر فضای ذخیره رایگان را بدست آورید

بیشتر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر محدودیت ذخیره ای برای کاربران رایگان دارند ، اما در اینجا یک راز کوچک و در عین حال مهم وجود دارد: می توانید فراتر از آن حد بروید و میزان ذخیره رایگان ارائه شده را گسترش دهید..

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به دنبال پیشنهادهای مناسب باشید. به عنوان مثال ، Dropbox با مراجعه به سرویس به دوستان و بارگیری برنامه های دسک تاپ و موبایل ، 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی را فراهم می کند که می تواند تا بیش از 16 گیگابایت نیز افزایش یابد. همچنین اگر دستگاه Lenovo ، HP یا Samsung جدید خریداری کرده اید می توانید فضای ذخیره رایگان نیز دریافت کنید.

به همین ترتیب ، Google Drive برای کاربران Chromebook یا Asus فضای ذخیره سازی رایگان فراهم می کند ، و OneDrive نیز پیشنهاداتی را برای مشتریان جدید Seagate ارائه می دهد.

این معاملات فقط برای مدت محدود و در دستگاههای خاص معتبر هستند. اما اگر به هر حال قصد خرید وسایل جدید را دارید ، بهتر است قبل از خرید نهایی ، پیشنهادات ذخیره سازی ابری را جستجو کنید.

2. به دنبال برنامه های پرداخت شده فراتر از فضای ذخیره سازی باشید

اگر تصمیم به پرداخت هزینه ذخیره سازی ابری گرفتید ، جدا از ارائه فضای ذخیره سازی ابری ، ارائه دهنده ای را ارائه می دهد که دارای ویژگی های اضافی است.

به عنوان مثال ، با برنامه های پرداخت شده Google Drive (G Suite) ، به کل مجموعه محصولات Google و یک دامنه ایمیل رایگان برای تجارت دسترسی پیدا می کنید. بنابراین ، اگر می خواهید یک دامنه ایمیل حرفه ای بدست آورید ، پس با صرف 5 دلار در ماه ، یک آدرس ایمیل شخصی سازی شده ، دسترسی به ایمیل ها از طریق Gmail و 30 گیگابایت فضای ذخیره سازی Google Drive دریافت خواهید کرد..

به طور مشابه ، مایکروسافت 1TB فضای ذخیره سازی OneDrive را برای همه کاربران Office 365 فراهم می کند. بنابراین ، به ازای هر 70 دلار در سال ، 1 ترابایت فضای ابری و مایکروسافت 365 دریافت می کنید که در 1 کامپیوتر / مک و یک تلفن هوشمند قابل بارگیری است. به هر حال ، خرید 1 ترابایت فضای در OneDrive 60 دلار در سال هزینه دارد ، بنابراین از نظر فنی فقط 10 دلار اضافی برای کل مجموعه Office 365 پرداخت می کنید.

3. پیوست های ایمیل از ابر ارسال کنید

یک دلیل اصلی که کاربران برای ذخیره سازی ابری تصمیم می گیرند ، این است که می توانند بدون نیاز به بارگیری مداوم همان پرونده ، هر بار که نیاز به ارسال آن به شخص جدید دارند ، بتوانند فایل را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. بسیاری از ارائه دهندگان برجسته ذخیره سازی ابری به کاربران اجازه می دهند پرونده ها را بصورت مستقیم به عنوان پیوست های ایمیل بچسبانند ، که گیرنده می تواند مستقیماً بدون ثبت نام در هر سرویس ذخیره سازی ابری بارگیری کند..

البته گوگل درایو یکپارچه سازی Gmail را ایجاد کرده است و به کاربران امکان می دهد پرونده های Drive را مستقیماً به عنوان پیوند یا پیوست ارسال کنند.

Dropbox همچنین با Dropbox برای پسوند Gmail Chrome یکپارچه سازی Gmail را فراهم می کند. اما برخلاف گوگل درایو ، Dropbox فقط به کاربران امکان می دهد پیوند فایل را اضافه کنند و نه پیوست واقعی فایل. به طور مشابه ، کاربران Microsoft Outlook می توانند فایلهای OneDrive را به طور مستقیم به هر ایمیل وصل کنند یا پیوست های ایمیل شده را در OneDrive ذخیره کنند.

4- همکاری در اسناد آنلاین

اشتراک گذاری و همکاری آنلاین به لطف فضای ذخیره سازی ابری بسیار راحت است ، اما قبل از شروع به اشتراک گذاری فایل های مهم ، درک این مسئله ضروری است که بدانید چگونه کنترل دسترسی و مجوزهای پرونده کار می کنند.

سه سطح مجوز وجود دارد:

 • فقط مشاهده کنید
 • فقط مشاهده و اظهار نظر کنید
 • فقط ویرایش کنید

سطح اجازه اول برای به اشتراک گذاشتن همان پرونده با تعداد زیادی کاربر مناسب است ، و شما نمی خواهید آنها را ویرایش یا اصلاح کنید ، حتی به اشتباه.

سطح اجازه دوم هنگامی که به بازخورد کاربر نیاز دارید مفید است ، اما هنوز هم نمی خواهید کاربران به هر روشی یک پرونده را تغییر دهند. همچنین ، اگر قبلاً نظری در پرونده دارید که می خواهید کاربران آن را ببینید ، پس اجازه “فقط نظرات” را انتخاب كنید. فقط اگر می خواهید کاربران تغییر پرونده ها یا همکاری با شما را داشته باشند ، امتیاز ویرایش را بدهید.

5. همگام سازی انتخابی برای دسترسی به داده ها از طریق دستگاه های چندگانه

همگام سازی انتخابی اجازه می دهد تا به داده های ابری دسترسی پیدا کنید که گویی در یک درایو محلی قرار دارند. ما معمولاً فایلهای زیادی را در حسابهای ذخیره سازی ابری خود داریم و همگام سازی همه آنها با درایو محلی می تواند منجر به مشکلات فضا در رایانه شما شود. با همگام سازی انتخابی ، کمبود مکان هرگز مشکلی ایجاد نمی کند ، و هنوز هم می توانید از چندین دستگاه به پرونده های مهم دسترسی پیدا کنید.

برای فعال کردن همگام سازی انتخابی ، باید سرویس گیرنده رومیزی ارائه دهنده سرویس cloud خاص خود را بارگیری کنید. پس از اتمام کار ، فقط پوشه هایی را که می خواهید همگام سازی کنید با درایو محلی علامت بزنید. هرگونه تغییر در پرونده ها به صورت محلی ، هر زمان که سیستم به اینترنت متصل شود ، با ابر همگام می شوید و تغییرات در همه دستگاه های همگام شده قابل مشاهده است..

6. ابزارهای بهره وری را گنجانید

ابزارهای بهره وری مبتنی بر ابر به ویژه برای فریلنسرها و تیم های از راه دور که از سراسر دنیا عضو هستند ، به یک ضرورت تبدیل شده است. برخی از ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابزاری دارای ابزار بهره وری داخلی هستند و برخی دیگر تعداد زیادی از افزودنیهای شخص ثالث را پشتیبانی می کنند.

به عنوان مثال ، Google Drive اخیراً برنامه نگهداری یادداشت های Google ، Keep – را به عنوان یک ویژگی داخلی برای Google Docs معرفی کرده است. بنابراین ، هر بار که روی یک سند کار می کنید ، می توانید Keep را یادداشت کنید ، یادداشت برداری کنید و هر زمان که مجدداً سند را باز کنید ، آن را دوباره مرور کنید.

Dropbox ابزار جدید ویرایش متن خود ، Dropbox Paper را به یک ابزار مدیریت وظیفه تبدیل کرده است. کاربران هم اکنون می توانند کادرهای چک را اضافه کنند ، آن را به یک کاربر اختصاص دهند ، یک نظر بگذارند و حتی یک مهلت تعیین کنند.

Evernote ، یک برنامه بهره وری با یادداشت برداری ، همچنین ادغام Google Drive ورزشی است. بنابراین هر بار پیوند Google Drive را در Evernote قرار دهید ، به طور خودکار نمایش اطلاعات پیوند را شروع می کند.

ابزارهای مدیریت پروژه مانند Asana و Trello همچنین از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر پشتیبانی می کنند و به کاربران امکان می دهند فایل ها را از یک حساب ابری به طور مستقیم بارگذاری کنند.

7. اشتراک گذاری تصاویر از طریق ابر

هنگامی که به اشتراک گذاری تصاویر از طریق ابر می پردازید ، به دنبال ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری با فضای کافی باشید ، زیرا تصاویر می توانند فضای زیادی را به خود اختصاص دهند ، به خصوص اگر از دوربین های دیجیتال با کارایی بالا استفاده می کنید. Google Drive فضای نامحدودی را برای تصاویر فراهم می کند ، تا زمانی که کیفیت تصویر پایین تر از 16 مگاپیکسلی باشد.

و البته ، Flickr وجود دارد که فضای ذخیره سازی 1TB را برای تصاویر بدون محدودیت در اندازه پرونده یا نوع در اختیار شما قرار می دهد. اگر فقط برای اهداف اشتراک گذاری به دنبال ذخیره کردن تصاویر در ابر هستید ، تقریباً در مورد هر ارائه دهنده ذخیره ابری کارهایی انجام می شود. اما ممکن است عکاس حرفه ای بخواهد از یک فروشنده مانند OneDrive یا Flickr استفاده کند.

از آنجا که آنها داده های متا هر تصویر را نشان می دهند و می توانند برچسب ها را اضافه کنند (حتی اگر Flickr واقعاً به عنوان ارائه دهنده ذخیره سازی ابری صلاحیت آن را نداشته باشد ، زیرا این بیشتر بستری برای عکاسان برای نمایش کار خود است).

8- رمزگذاری داده ها در ابر

امنیت هنگام نگرانی از ذخیره داده ها در ابر یک نگرانی مهم است. برای اطمینان از اینکه همیشه داده های شما از فضای ابری ایمن هستند ، یک ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری را با رمزگذاری خصوصی پایان یافته و یک سیاست دانشی صفر انتخاب کنید.

با رمزگذاری خصوصی ، کلید رمزگذاری داده ها در کنار شما می ماند و نه با فروشنده. بنابراین ، از نظر فنی ، حتی ارائه دهنده ذخیره ابری نمی تواند بداند چه داده هایی را در سرورهای آنها ذخیره می کنید. با این حال ، در همان زمان ، اگر کلید رمزنگاری را گم کرده یا فراموش کرده باشید ، هیچ راهی برای دسترسی به داده ها وجود ندارد ،.

همچنین با رمزگذاری خصوصی راهی برای پیش نمایش پرونده ها وجود ندارد. ابتدا باید فایل ها را بارگیری کنید ، کلید رمزگذاری را وارد کنید و فقط در این صورت می توانید آنها را مشاهده کنید. بله ، ناخوشایند است ، اما افسوس که قیمت حریم خصوصی است.

در نتیجه

به راحتی می توان گفت سهولت دستیابی و تحرکی که فضای ذخیره سازی ابر به ارمغان می آورد بی نظیر است. همچنین ، همانطور که احتمالاً تاکنون کشف کرده اید ، ارائه دهندگان ذخیره سازی فضای مجازی ویژگی های بسیاری را ارائه می دهند ، به غیر از آپلود و بارگیری فایل ها.

با درک هر جنبه ای از این ویژگی ها ، می توانید از فضای ذخیره سازی ابر مانند یک حرفه ای استفاده کرده و از پتانسیل واقعی آن کاوش کنید. بنابراین ، کدام یک از این نکات را قبلاً می دانستید?

در نظرات به ما اطلاع دهید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map