همگام سازی BitTorrent در مقابل Cloud Storage

مشکلی که در مورد هر سرویس پشتیبان ذخیره سازی ابری وجود دارد این است که داده های ذخیره شده “در ابر” می توانند به آسانی توسط ارائه دهنده خدمات ابری ، هکرها و به لطف دستورات دادگاه مخفی و موارد مشابه ، آژانس هایی مانند NSA قابل دسترسی باشند..


مشکل ذخیره فضای ابر BitTorrent Sync VS

شرکت هایی مانند SpiderOak (اینجا را مرور کنید) و Wuala پیش از آپلود کردن روی سرورهای خود ، پرونده های شما را رمزگذاری می کنند (یعنی آنها رمزگذاری انتهایی را ارائه می دهند) ، و پشتیبانی بسیار خوبی برای همگام سازی تقریباً در هر سیستم عامل دارند..

متأسفانه این سرویس ها از نرم افزار اختصاصی استفاده می کنند (یعنی منبع آزاد نیست و بنابراین برای ممیزی مستقل در دسترس نیست) و فقط به همان اندازه قابل اعتماد هستند که شما احساس کنید. SpiderOak به آرامی در جهت منبع آزاد حرکت می کند ، اما تا زمانی که 100٪ منبع باز نباشد ، باید به عنوان مظنون نگاه کرد.

Bit Torrent Sync Android MAC PC iOS
Bit Torrent Sync Android MAC PC iOS© Cloudward.net

راه حل دیگر برای ایمن سازی فضای ذخیره سازی cloud رمزگذاری پرونده های شما قبل از بارگذاری آنها روی cloud است ، به عنوان مثال با ایجاد یک ظرف TrueCrypt در داخل پوشه Dropbox خود.

این بیت به طرز ساختگی ساخته شده است اما پس از اتمام کار ، اگر نیازهای شما ساده باشد خوب عمل می کند. با این حال ، بسیاری از مواردی را که باعث می شود استفاده از فضای ذخیره سازی ابر چنین شادی ایجاد کند ، مانند نسخه نویسی اسناد ، دسترسی یکپارچه به پرونده ها در طیف وسیعی از سیستم عامل ها و دستگاه ها (از جمله مهمترین تلفن های هوشمند و تبلت ها) و به اشتراک گذاری آسان فایل ها از دست می دهید..

یک راه حل?

به منظور پرداختن به حداقل بخشی از این مشکلات ، لباس های موجود در پروتکل به اشتراک گذاری بدنام P2P ، BitTorrent ، روش جدیدی برای همگام سازی داده ها بین رایانه ها ایجاد کرده اند..

نشان می دهد که فناوری P2P هنوز ابزاری قدرتمند است ، بسیار مفیدتر از این که فقط به سرقت بردن آخرین قسمت Game of Thrones بپردازید ، BitTorrent Sync از پروتکل BitTorrent برای انتقال داده از طریق ‘swarms’ میزبان ها استفاده می کند ، تا همگام سازی سریع و بسیار کارآمد داده ها بین طیف گسترده ای از دستگاه ها.

این بسیار شبیه Dropbox و سایر سرویسهای ذخیره سازی ابری معروف است ، به شما امکان می دهد پرونده ها را در یک پوشه مخصوص روی یک رایانه (از جمله دستگاه های تلفن همراه) رها کنید و یا آنها را در هر دستگاه متصل دیگری مشاهده کنید ، یا آنها را برای هماهنگی محلی بارگیری کنید..

از آنجا که این امر به انتقال داده به طور مستقیم بین دستگاه ها (اشتراک گذاری فایل به صورت همتا) متکی است ، استفاده از BitTorrent Sync نیاز به ذخیره داده ها در سرورهای ابری را برطرف می کند ، و از آنجا که بسته ها با استفاده از AES 128 بیتی رمزگذاری می شوند و فقط می توانند رمزگشایی شوند وسیله ای که با آن “راز” به اشتراک گذاشته اید ، باید بسیار امن باشد.

متأسفانه ، علیرغم اینکه به طور گسترده گزارش شده است که BitTorrent Sync منبع باز است ، متاسفانه چنین نیست.

همگام سازی BitTorrent برای ویندوز ، OSX ، Linux و FreeBSD در دسترس است و برنامه هایی در دستگاه های iOS و Android در دسترس است. مانند بسیاری از سرویس های ابری ، از نسخه سازی و همکاری از طریق به اشتراک گذاری پوشه پشتیبانی می کند.

مرحله نهایی مسابقات

در مقایسه با فضای ذخیره سازی ابری ، BitTorrent Sync تعدادی از مزایای متمایز را ارائه می دهد ، اما در عین حال دارای محدودیت هایی است که باعث می شود در مقایسه با خدمات سنتی مبتنی بر ابر ، فاصله ای از ایده آل قرار ندهد..

مزایای:

معایب:

نتیجه

در واقعیت ، و با وجود برخی از شباهت های سطحی ، BitTorrent Sync و ذخیره سازی ابر جانوران بسیار متفاوت هستند. نرخ انتقال سریع و ذخیره سازی نامحدود (به دلیل اینکه داده ها روی سرورهای پر هزینه ذخیره می شوند) باعث می شود BitTorrent Sync برای به اشتراک گذاشتن پرونده های بزرگ ایده آل باشد و به عنوان یک ابزار همکاری ، به اندازه بسیاری از سرویس های ابری مناسب است. و سلام ، رایگان است!

از طرف دیگر ، فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر ، در عین حال که بسیار گران قیمت است ، 24/7 در دسترس است (ایده آل برای بارگذاری کار در دفتر ، خاموش کردن رایانه های اداری ، سپس دسترسی به داده ها در یک نقطه بعد از خانه – کاری غیر ممکن است با BitTorrent همگام سازی) همچنین این وسیله به عنوان یک حافظه مجازی عملکرد کاملی برای دستگاه های تلفن همراه ایجاد می کند.

اگر به دلیل عدم وجود فن آوری منبع باز نبود ، طبیعت غیر متمرکز BitTorrent Sync و متعاقب آن عدم وجود یک منبع مرکزی در جایی که NSA (یا GHCQ و غیره) بتواند به راحتی به داده های شما دسترسی داشته باشد ، یک پیشرفت جالب خواهد بود (و ممکن است هنوز هم واقعی باشد. منافع شخصی) ، اما چون اینطور نیست ، شور و شوق ما در این جبهه خاموش است.

اگر واقعاً امنیت برای شما اولویت اصلی است ، پس احتمالاً شما بهتر است قبل از بارگذاری آن در ابر یا انتقال آن از طریق BitTorrent Sync داده های خود را رمزگذاری کنید. در پایان ، اسبهای آن برای دوره های آموزشی برگزار می شود و احتمالاً فضای زندگی شما هم برای BitTorrent Sync و هم برای ذخیره سازی ابری بسته به وظیفه مورد نظر وجود دارد..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map