بررسی Bitcasa – فضای ذخیره سازی نامحدود و همگام سازی ابر

ما در مورد بیتساسا چیزهای زیادی شنیده ایم. سرویس نامحدود ذخیره سازی و همگام سازی ابری که قول می دهد همه مشکلات شما را با ابر حل کند. در حالی که بسیاری از خدمات پشتیبان آنلاین وجود دارد که فضای ذخیره نامحدودی را ارائه می دهند ، اما هیچ یک از آنها همگام سازی فایل نامحدود را نیز ارائه نمی دهد. این تقریباً درست به نظر می رسد که درست باشد ، و با این حال ، آنها این کار را کرده اند. 

از این پس می توانید به طور رسمی برای نیازهای ذخیره سازی ابری شخصی خود به Bitcasa دسترسی و خریداری کنید. نامحدود بودن آن غیرممکن بودن از فضا غیرممکن است. البته ، “نامحدود” فقط دلخواه بازاریابی است به این معنی که می توانید بدون وارد کردن محدودیت از طرف ارائه دهندگان ، فایلهای مورد نظر خود را ذخیره کنید. هیچ خدماتی در جهان نمی تواند مقدار نامحدودی از داده ها را ذخیره کند. عقل سلیم ، درست است؟ اما هنوز هم قابل ذکر است – شما هرگز نمی دانید که مردم چه فکر می کنند.

  • 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان 
  • اکنون فقط 69 دلار در سال برای ذخیره سازی و همگام سازی بی نهایت
  • از تلفن همراه خود نیز استفاده کنید

با این حال ، برخی از خدمات بسیار خوب ، که برخی از ویژگی ها را محدود می کند ، به عنوان مثال, پهنای باند انتقال فایل بسیار کند است. به نظر می رسد Bitcasa از چنین تجربهای کاربر جلوگیری می کند که روشهای نامحدود واقعی را ارائه می دهد. 

درایو بی نهایت Bitcasa
بررسی بیتسا

Bitcasa برنامه های دسک تاپ برای Windows ، Mac و Linux (به صورت آلفا) دارد. رابط کاربری Bitcasa حداقل است؛ Bitcasa با سیستم درایو با حرف درایو “I” در ویندوز یا یک مکان موردعلاقه در Mac ، در سیستم پرونده ظاهر می شود..

نامحدود بودن درایو ، تمام دلایلی است که Bitcasa از شما میخواهد “هارد دیسک های خارجی را خندق دهید ، و پرونده های خود را در درایو بی نهایت Bitcasa خود ذخیره کنید تا فضای شما در رایانه و تلفن شما آزاد شود”.

نحوه شروع کار با Bitcasa

Bitcasa را برای ویندوز در وب سایت خود بارگیری کنید

نصب Bitcasa بسیار رو به جلو است. راه اندازی را می توانید از صفحه بارگیری Bitcasa بارگیری کنید.

شما می توانید برای دریافت یک ماه ذخیره نامحدود قبل از نصب مشتری ، روی لینک زیر ثبت نام کنید ، یا می توانید پس از نصب برای Bitcasa از درون نرم افزار ثبت نام کنید..

بعد از ورود برای اولین بار ، یک معرفی سریع وجود دارد.

در پایان آموزش ، Bitcasa از شما می خواهد پوشه های مورد نظر خود را برای آینه کاری انتخاب کنید.

همانطور که از تصویر نشان می دهد ، پوشه هایی که برای آینه کاری خود تنظیم کرده اید ، بدون اینکه چیزی راجع به روشی که در هارد دیسک شما وجود دارد ، بصورت آفلاین تغییر دهید. اگر مطمئن نیستید که چه پوشه هایی را انتخاب کنید ، نگران نباشید ، همیشه می توانید بعد پوشه بیشتری را آینه کنید (یا آینه کاری را برای آن موضوع متوقف کنید).

حساب کاربری خود را انتخاب کرده و Mirroring Files را به Cloud شروع کنید

Bitcasa روی دسک تاپ شما

دو روش وجود دارد که می توانید پرونده های خود را با استفاده از سرویس دهنده دسک تاپ در Bitcasa ذخیره کنید ، می توانید پرونده های خود را روی Drive Infinite فشار دهید یا می توانید پرونده های خود را به درایو بی نهایت بکشید..

هنگام کپی کردن فایل ها در درایو بی نهایت Bitcasa ، پرونده ها در ابر بارگذاری می شوند. به همین سادگی است ، Bitcasa تمام کارهای پیچیده را در پشت انجام می دهد. اما کپی کردن پرونده ها روی برنامه Infinite Drive در برنامه دسک تاپ ، گاهی اوقات برای کپی کردن آن در محلی ، زمان کمی طول می کشد. اگر پرونده ها بسیار بزرگ هستند ، ممکن است بارگذاری حتی پس از کپی کردن پرونده ها زمان بیشتری ببرد. نماد سینی سیستم به شما نشان می دهد که هنوز چه مقدار داده بارگذاری نشده است.

پرونده های خود را در درایو بی نهایت جدید خود کپی کنید

همچنین می توانید بر روی یک فایل یا پوشه راست کلیک کنید تا مستقیماً در فهرست ریشه درایو Bitcasa Infinite در ویندوز کپی شود..

از طرف دیگر ، آینه سازی فقط یک کپی از پرونده های موجود را از لحاظ جسمی روی رایانه ایجاد می کند. در اصل پشتیبان گیری از کامپیوتر. از این پوشه ها می توانید به پوشه ای با نام “پوشه های آینه ای” درایو بیتساا دسترسی پیدا کنید.

برای آینه کاری کردن یک پوشه ، کافیست روی یک پوشه راست کلیک کرده و روی “Mirror this folder to Bitcasa” کلیک کنید. باز هم ، با کلیک راست روی نماد سینی سیستم ، پیشرفت بارگذاری را می توان مشاهده کرد. همچنین می توانید از همین منو استفاده کنید تا جلوی آینه سازی یک پوشه را بگیرید.

صفحه اولویت تنظیمات Bitcasa
بنابراین همانطور که می بینید رابط Bitcasa ساده است. من می گویم رابط تقریباً وجود ندارد ، زیرا تنها پنجره ای که کاربر با آن روبرو می شود ، پنجره تنظیمات است ، Bitcasa سعی می کند تا رابط کاربری را ساده نگه دارد و همه کارهای پیچیده را در پشت صحنه کار کند.

درست مانند کپی کردن فایل ها روی Bitcasa ، دسترسی به پرونده های شما بسیار آسان است. با باز کردن مستقیم آنها از درایو بینهایت می توانید به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. اگر جریان کاری چیز شما نیست یا به اندازه لوله پهنای باند شما پشتیبانی نمی شود ، می توانید فایل ها را روی یک مکان در درایو فیزیکی خود کپی کنید و پس از بارگیری آنها به آنها دسترسی پیدا کنید.

فهرست “پوشه های آینه ای” در اینفینیت درایو شامل همه پوشه های آینه شده از تمام دستگاه های شما. پوشه های آینه ای بر اساس دستگاه منشأ آنها طبقه بندی می شوند. تمام پوشه های آینه شده در داخل این فهرست فقط خواندنی هستند ، به این معنی که فقط می توانید پرونده ها را از پوشه های آنها دسترسی یا کپی کنید.

Bitcasa پوشه های آینه خود را نشان می دهد

رابط وب Bitcasa

رابط وب یا “دسترسی به وب” همانطور که Bitcasa می گوید ، چهره قابل رویت Bitcasa است. در مقایسه با رابط کاربری دسک تاپ به سختی وجود دارد ، رابط کاربری وب کاملاً مسطح و تاریک درگاه وب تقریباً

دارای پنج نمایش – پوشه ، موسیقی ، فیلم ها ، عکس ها و اسناد مشابه برنامه های تلفن همراه ، دسترسی به وب راهی آسان برای بازیابی هرگونه داده ذخیره شده در Bitcasa از طریق بیشتر مرورگرهای جدید دارد..

پرونده های خود را در همه جا از رابط وب مرور کنید

پورتال وب به غیر از داشتن امکان بارگذاری فایل ها یا حذف پرونده ها یا پوشه ها ، فقط به شما امکان می دهد بارگیری پرونده ها ، مشاهده اسناد در مرورگر و پخش آهنگ یا فیلم را فقط بخوانید. هرچند ، بیتكسا هشدار می دهد كه ویرایش اسناد در آینده ممکن است.

مجموعه موسیقی خود را با Bitcasa پخش کنید

نسخه سازی پرونده 

دسترسی به وب Bitcasa از ویژگی هایی در دسک تاپ یا رابط تلفن همراه در دسترس نیست. به عنوان مثال ، ویژگی تاریخچه پرونده قدرتمند از طریق منوی کشویی قابل دسترسی است. با استفاده از این ، شما می توانید به هر نقطه ای از زمان برگردید ، نسخه های قبلی فایل ها یا حتی پرونده هایی را که حذف شده اند بازیابی کنید (به لایک حفظ نامحدود حذف پرونده های حذف شده مانند Crashplan و OpenDrive دارند). می توانید ساعت و دقیقه دقیق نسخه پرونده مورد نظر برای بارگیری را پایین بیاورید.

Bitcasa در دستگاه های تلفن همراه و سایر دستگاه ها

Bitcasa برنامه های iOS دارد ، از iPhone و iPad پشتیبانی می کند. برای Android ، پشتیبانی از همه دستگاه های Android؛ و همچنین در فروشگاه Windows ، برای همه دستگاه های Windows RT ، Windows 8 و Windows 8 Pro.

Bitcasa از دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی می کند

برنامه اندروید Bitcasa راهی ساده و آسان برای دسترسی به فایلها را در دسترس شما فراهم می کند. آموزش و تنظیم در مورد ورود اولیه یک مرور کلی سریع و تقریبا کامل از مشتری را ارائه می دهد. با رابط یکسان با پورتال وب ، برنامه تخت با مضمون پنج نمایش پوشه ها ، اسناد ، عکس ها ، موسیقی و فیلم های مشابه پورتال وب در صفحه اصلی. بعلاوه ، چسبنده بالا مانند کاشی ، جدیدترین پرونده باز شده یا بارگیری شده و همچنین گزینه ای برای مشاهده پرونده های مورد علاقه (یا ستاره دار) را نشان می دهد..

Bitcasa فهمید که رویای دیسک سخت ابر فقط برای تلفن همراه چندان مقرون به صرفه نیست ، بنابراین بازی کردن یک فایل در گوشه سمت راست بالای سمت راست امکان دسترسی به پرونده ها را به صورت آفلاین فراهم می کند (چنین ویژگی ای متاسفانه برای مشتری های دسک تاپ در دسترس نیست).

در حال حرکت به عکسهای تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید
کل ساختار پوشه را می توانید در نمای پوشه ها از برنامه مشاهده کنید. همراه با یک دستگاه پخش رسانه ای داخلی ، Bitcasa اجازه می دهد تا مستقیماً به سایر فایلها با استفاده از برنامه از قبل موجود در تلفن اندرویدی ، دسترسی مستقیم داشته باشید. از آنجا که همه تلفنهای Android دارای بیننده پرونده یا کاوشگر داخلی نیستند ، Bitcasa از این روش استفاده کرد که قادر به “بارگیری” پرونده ها نبود. این فایلها می توانند مستقیماً از طریق وب باز شوند یا به صورت دلخواه ذخیره شوند و دوباره با قرار دادن آن در برنامه تلفن همراه ، دوباره مشاهده شوند. مگر اینکه درون ساختار پوشه خود حفر شوید ، پیدا کردن پرونده ها با استفاده از اکسپلورر یا پیمایشگر فیلتر دیگر آسان نیست. اگر می خواهید برخی از پرونده ها را بدون باز کردن Bitcasa یا استفاده از یک برنامه غیر پیش فرض مشاهده کنید ، ممکن است مشکل ایجاد کند (Bitcasa تنها در صورت وجود یک انجمن پرونده پیش فرض ، می تواند پرونده را باز کند).

به غیر از این ، Bitcasa را می توان برای پخش موسیقی و فیلم ها از فضای بینهایت استفاده کرد. همچنین گزینه ای برای اتصال دوربین به Bitcasa وجود دارد – این ویژگی Bitcasa را قادر می سازد تا بطور دوره ای تمام عکس ها و فیلم ها را بر روی تلفن همراه (یا از طریق 3G یا در صورت انتخاب ، فقط WiFi) به طور خودکار بارگذاری کند. درست مانند نحوه حمایت از دوربین رول از iCloud در دستگاه های iOS ، تمام عکس ها و فیلم های موجود در تلفن همراه در یک پوشه “Uploads” ایجاد شده در ریشه در Infinite Drive هنگام انتخاب گزینه ، آینه شده اند..

امنیت

در ابتدا Bitcasa از سرویس هایی با رمزگذاری “دانش صفر” استفاده می کرد ، به این معنی که هیچ کس از جمله کارمندان خود Bitcasa نمی تواند دسترسی داشته باشد یا حتی سرنخی از پرونده هایی که بارگذاری آنلاین کرده اید داشته باشد. برخلاف سرویس های رایج مانند Google Drive یا Dropbox ، جایی که ارائه دهنده می تواند در موارد نادر به پرونده های شما دسترسی پیدا کند (به عنوان مثال موقعیت های حقوقی) ، Bitcasa می گوید: “هیچ کس در Bitcasa نمی تواند داده های شما را ببیند. ما حتی نمی توانیم نام پرونده ها را ببینیم. تمام آنچه ما می بینیم حباب داده های رمزگذاری شده هستند. ما حتی نمی دانیم چه کسی آنها را صاحب است. “
بنابراین حتی اگر به آنها دستور داده شد كه داده های شخصی را رمزگشایی كنند ، ممكن است به هر حال نتوانند كمك كنند.

در حال حاضر ، وب سایت به سادگی اعلام کرده است که بیتساسا از رمزگذاری “AES-256” استفاده می کند که استاندارد رمزگذاری نظامی است. نگرانی های امنیتی دیگری در مورد الگوریتم های مورد استفاده توسط کاربران در بلاگوسفر و سایر مناطق ایجاد شده است. سیستم برای رمزگشایی داده ها از طریق پورتال وب یا برنامه موبایل و نقاط ضعف سیستم رمزگذاری (که به رمزگذاری همگرا معروف است) مستقر است. به بسیاری پاسخ داده شده است و بسیاری نیز بی پاسخ مانده اند. امنیت Bitcasa حداقل به نظر می رسد مناسب و مطابق با کاغذ ، اما بدون اینکه یک حسابرسی جامع شخص ثالث و / یا صدور گواهینامه صورت گیرد ، ما حق داریم نسبت به ادعاهای امنیتی مطرح شده توسط Bitcasa شک کنیم..

Bitcasa ادعا می کند که حق ثبت اختراعات در انتظار است ، شاید توضیح دهد که چرا جزئیات امنیتی کاملاً فاش نشده است.

تکنولوژی

بنابراین ممکن است تعجب کنید که “چگونه بیتساس واقعا می تواند برای 10 دلار در ماه فضای بیکران من را فراهم کند؟” پاسخ در فن آوری فریب آنها قرار دارد. Bitcasa فقط یک کپی از هر پرونده ذخیره شده در Bitcasa توسط هر کاربر را ذخیره می کند. Bitcasa توضیح می دهد که آنها از هش پرونده خود به عنوان کلید رمزگذاری پرونده استفاده می کنند ، بنابراین به این ترتیب ، دو پرونده یکسان حتی پس از رمزگذاری یکسان خواهند بود ، تنها کاربرانی که در واقع بارگذاری کرده اند ، دسترسی به کلیدها را دارند. پرونده های بارگذاری شده را رمزگشایی کنید.

اشکالاتی

Bitcasa دارای امنیت ، ذخیره سازی با بی نهایت نه تنها دسک تاپ یا لپ تاپ بلکه دستگاه های تلفن همراه شما است. چه چیزی ممکن است فاقد Bitcasa باشد؟ این اولین سؤال من بود ، هنگامی که من برای اولین بار به Bitcasa امتحان کردم.

Bitcasa می تواند آنچه را که بعداً به آن دسترسی پیدا می کنید (یا جریان) پیش بینی کند ، اما با کمال تعجب پرونده هایی را که می خواهید به صورت آفلاین دسترسی داشته باشید را در نظر نخواهید داشت. Bitcasa فاقد هماهنگ سازی پرونده است ، به معنای واقعی کلمه. نمی تواند پرونده ها را آفلاین نگه دارد. از آنجا که فقط می تواند فقط یک کپی (نسخه پشتیبان) از فایل های روی رایانه خود را روی ابر نگه داشته یا یک کپی را در درایو بی نهایت نگه داشته باشد ، Bitcasa به شما اجازه نمی دهد تا در هنگام کار بر روی همان فایلها روی چندین رایانه کار کنید. دوباره آنلاین نیست.

با کنار گذاشتن سمت مفهومی اشکالات ، موضوعاتی وجود دارد که به طور مستقیم با قابلیت استفاده مرتبط است. “نمای موسیقی” در هر دو درگاه وب یا برنامه های کاربردی موبایل احتیاج به ساخته شدن “حافظه نهان” دارد (شبیه به حافظه نهان انگشت در سیستم های ویندوز). من حدود 500 گیگابایت داده هنگام بررسی داشتم و کمتر از 50 گیگ از کل داده ها موسیقی بود – پورتال وب بیش از 10 دقیقه فقط برای بارگذاری این لیست از فایلهای موسیقی که در اختیار داشتم (در یک صفحه واحد). مواردی از این دست احتمالاً به دلیل ماهیت رمزنگاری مورد استفاده بیتساا بوجود می آیند.

ثبات برنامه ها همچنین نگرانی است که هنوز به طور کامل مورد توجه قرار نگرفته است ، دسک تاپ و برنامه های موبایل گاه به گاه خراب می شوند ، اگرچه ساخت جدیدتر با پیشرفت ها بطور مداوم توسط Bitcasa برای رفع اشکالات منتشر می شود. مشتری دسک تاپ هر پنج دقیقه از تصادف به کاملاً صفر تصادف در رایانه من رفته است. از طرف دیگر مشتری موبایل Android هنوز به من معلق است یا مدتی است که برای همیشه در حال بارگیری است.

با چنین کاستی ها ، احتمالاً Bitcasa نمی تواند اندازه شما باشد و تمام راه حل ها را جایگزین کلیه خدمات ذخیره سازی ، همگام سازی و پشتیبان گیری های موجود در آنجا کند..

چشم اندازها

Bitcasa ترکیبی مناسب از فناوری ، بودجه ، چشم انداز ، قابلیت استفاده و طراحی دارد. اما برخی از جزئیات از اشکالات کوچک گرفته تا قابلیت استفاده کامل در برخی شرایط مورد توجه قرار نگرفته است. Bitcasa برای نگه داشتن تمام داده های شما در ابر ، کشتن تمام درایوهای سخت را پیش بینی می کند. اما با کیفیت ارتباطات اینترنتی یا مشکلات مربوط به سرویس Bitcasa ، رویای آرمانشهر دور از دسترس نیست.

تا آن زمان ، Bitcasa می تواند یک سرویس پشتیبان گیری ، بایگانی سازی و ذخیره سازی فایل معمولی باشد. آیا فکر می کنید می توانید راه حل فعلی تهیه نسخه پشتیبان یا ذخیره سازی خود را با Bitcasa جایگزین کنید?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me