نحوه رمزگذاری پیام های متنی در سال 2020

سرویس پیام کوتاه در اوایل دهه 90 شروع به کار تجاری کرد و میزان مصرف آن زیاد شد. امروزه شکل دیگری از پیام رسانی گرفتن بخشی از پایه کاربر است – ارسال پیام فوری با استفاده از برنامه های تلفن های هوشمند مانند WhatsApp که 1.5 میلیارد کاربر دارد و Facebook Messenger که 1.3 میلیارد بود.

چنین اعدادی تعجب آور نیستند. برنامه های پیام رسانی به شما امکان می دهند فوراً به شخصی در نیمی از جهان برسید. می توانید متن ، و همچنین تصاویر ، صدا و فیلم ارسال کنید. نصب آنها بر روی سیستم عامل های تلفن هوشمند بسیار آسان است و برخی نیز برای سیستم عامل های رایانه ای در دسترس هستند.

همه ما می دانیم که باید از رمزهای عبور خود محافظت کنیم ، از وب سایتهای مشکوک خودداری کنیم و از نرم افزارهای ضد ویروس و ضد ویروس استفاده کنیم ، اما در تغییر مکان امروز ، محافظت از حریم شخصی ما بسیار مهم است. با برنامه های دولتی مانند آژانس های PRISM و ایالات متحده که داده های شما را می خوانند ، حتی ممکن است متون شما بی خطر نباشند ، بنابراین می خواهیم نحوه رمزگذاری پیام های متنی را به شما نشان دهیم.

اگر تمایل به انجام کارهای غیرضروری مربوط به نرم افزار ندارید ، چیزی برای ترس وجود ندارد. ما می خواهیم لیستی از برنامه هایی که پیام های شما را قبل از انتقال رمزگذاری می کنند به شما ارائه دهیم یا نیاز به حداقل کار داشته باشید. در مرحله بعد ، ما به شما نشان خواهیم داد كه اگر می خواهید پیام های اس ام اس خود را رمزگذاری كنید. برای امنیت بهتر موبایل نیز پیشنهاد می کنیم از VPN برای موبایل نیز استفاده کنید.

بهترین برنامه های پیام رسانی امن

برای شروع ارسال پیام های رمزگذاری شده ، به برنامه ای نیاز دارید که بتواند این کار را انجام دهد. کسانی که در لیست ما هستند رویکردهای مشابهی در مورد امنیت و حریم خصوصی دارند. پروتکل های رمزگذاری در پس زمینه کار می کنند و به شما این امکان را می دهند که روی پیام های خود تمرکز کنید ، بنابراین اساساً همان ارسال پیام متنی معمولی است. با این کار ، بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم.

علامت

پیام ایمنی سیگنال

مانند سایر برنامه های این لیست ، Signal برای سیستم های Linux ، iOS ، Windows ، Mac و Debian در دسترس است. افزونه Chrome نیز وجود دارد. از آنجا که منبع باز است ، هر کسی می تواند کد منبع خود را جستجو کند ، به این معنی که کارشناسان امنیتی می توانند آن را برای آسیب پذیری ها تجزیه و تحلیل کنند. به گفته خبرنگاران و سایر متخصصان ، از جمله ادوارد اسنودن ، این بهترین انتخاب برای حفظ حریم خصوصی است.

Open Whisper Systems در وب سایت خود توضیح می دهد: ”سیگنال برای شما ساخته شده است. سیگنال به عنوان یک پروژه منبع باز که توسط کمک های مالی و کمک مالی پشتیبانی می شود ، می تواند کاربران را در اولویت خود قرار دهد. هیچ تبلیغی ، بازاریابی وابسته و ردیابی وحشتناک وجود ندارد. فقط کافی است یک فناوری پیام رسانی سریع ، ساده و ایمن را به فناوری خود باز کنید. روشی که باید باشد. “

از آنجا که این بودجه از این طریق تأمین می شود ، احتمالاً می توانید به آن اعتماد کنید بیش از شرکت های برنامه ای که در حال مرگ هستند تا اطلاعات شما را به دست آورند تا تبلیغات شما را به شما بفروشند.

حریم خصوصی سیگنال با رمزگذاری نهایی به پایان می رسد ، به این معنی که محتویات گپ برای هر کسی جز طرفهای گفتگو قابل مشاهده نیستند. تماس ها نیز رمزگذاری شده اند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند گوش کند. این برنامه از پروتکل سیگنال استفاده می کند ، که Open Whisper Systems در سال 2013 توسعه یافته است.

تنها اطلاعاتی که می تواند تولید کند تاریخ و زمانی است که کاربر با Signal ثبت کرده و آخرین روزی که کاربر متصل شده است.

همچنین می توانید پیام های رمزگذاری شده خود را بعد از مدت زمانی ناپدید شوید. اگر این کار را انجام دهید ، آنها برای تمام طرفین گفتگو این کار را انجام می دهند.

سیگنال منقضی شده-پیام

ما برای مثال خود در مورد چگونگی تنظیم برنامه برای پیام خصوصی می خواهیم از Signal استفاده کنیم:

مرحله 1: برنامه Signal را از فروشگاه Google Play یا فروشگاه App iPhone دریافت کنید. هر کجا که استفاده کنید ، روش مشابه خواهد بود. برای دادن امتیازهای لازم برای عملکرد ، باید به “پذیرش” شیر دهید.

در حالی که مخاطبین خود را با Signal به اشتراک می گذارید ، سرورهای آن فقط اطلاعات مربوط به مخاطبی را که از آن استفاده می کنند ، تهیه می کنند. پس از آن ، داده ها را حذف می کند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند آن را دریافت کند.

گام 2: برای ثبت نام و تأیید اعتبار خود ، به شماره تلفن شما نیاز دارد. هنگام دریافت پیام کوتاه با کد ، تأیید به صورت خودکار اتفاق می افتد.

شماره تلفن سیگنال-مرحله

برای خواندن کد و اجازه ارسال پیام کوتاه به پیامک ، می توانید به پیامک دسترسی داشته باشید.

سیگنال-مرحله-اجازه-اس ام اس

مرحله 3: سیگنال از شما سؤال می کند که آیا می خواهید آن را به عنوان برنامه پیام رسانی پیش فرض خود تنظیم کنید.

sms-step-default-sms

می توانید متن خود را برای هر کسی ارسال کنید ، اما اگر آنها از Signal استفاده نمی کنند ، همچنان رمز نشده باقی می مانند. سیگنال به شما خواهد گفت که این یک پیامک ناامن است.

سیگنال-مرحله-ناامن-sms

قبل از ارسال پیام رمزگذاری شده ، باید از شخصی که می خواهید با او تماس بگیرید دعوت کنید تا از Signal استفاده کند.

سیگنال-مرحله-دعوت به سیگنال

مرحله 4: برای ارسال پیام رمزگذاری شده ، روی مداد گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و کاربر Signal را انتخاب کنید. “ارسال پیام سیگنال” را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد رمزگذاری شده است. Voilà ، این فقط استفاده از پیام های رمزگذاری شده است.

پیام-سیگنال-ایمن-پیام

شاید متوجه شده باشید که لیست مخاطبی که می توانید برای استفاده از Signal دعوت کنید بسیار طولانی تر از لیست کسانی است که قبلاً از آن استفاده می کنند. این به این دلیل است که افراد زیادی این کار را نمی کنند ، این یکی از بزرگترین اشکالات آن است.

قابلیت استفاده یکی دیگر از مهمترین مواردی است که باید در نظر بگیرید و این چیزی است که برنامه بعدی در لیست ما ارائه می دهد.

واتس اپ

پیام ایمن WhatsApp

بیش از یک میلیارد نفر از واتس اپ برای ارسال پیام استفاده می کنند ، اما برخی ممکن است نمی دانند فیس بوک آن را در سال 2014 خریداری کرده است. با توجه به رسوایی با کمبریج آنالیتیکا ، ارائه داده به غول رسانه های اجتماعی ممکن است به نفع شما نباشد..

گفته شد ، WhatsApp به طور پیش فرض از رمزگذاری نهایی به انتها استفاده می کند – در واقع پروتکل سیگنال – اما ابرداده را با آن رمزگذاری نمی کند. فیس بوک نیز در آنجا نشسته است ، زیرا WhatsApp یک تکه به موقع را که مانع استفاده از سوءاستفاده شده است ، بیرون کشید..

این ابرداده نحوه استفاده از برنامه را نشان می دهد. WhatsApp برای Android ، iPhone ، Mac و Windows در دسترس است.

تلگرام

پیام ایمن تلگرام

تلگرام مبتنی بر ابر است ، به این معنی که می توانید از طریق دستگاه های مختلف به پیام های خود دسترسی پیدا کرده و داده ها را در ابر نگه دارید. این امکان را به شما می دهد تا پیام ها ، پرونده ها را رمزگذاری کنید و در چت در زمان واقعی با گروه های حداکثر 100000 عضو شرکت کنید. این برنامه بیشتر منبع باز است و شرکت مهمترین قسمت رمزگذاری خود را با نام mtProto را فاش می کند.

برای استفاده از رمزگذاری نهایی تا پایان ، باید از یک گپ مخفی استفاده کنید. “سؤالات متداول در وب سایت تلگرام می گوید:” گفتگوهای مخفی برای افرادی که محرمانه بودن بیش از حد متوسط ​​می خواهند ، انجام شده است. ” گپ های مخفی همچنین به شما امکان می دهد پیام های خود را بعد از مدت زمان مشخص به سمت خود تخریب تنظیم کنید و خاص دستگاه باشند ، به این معنی که نمی توانید به دستگاه مبدا دسترسی داشته باشید.

تلگرام برای بسیاری از سیستم ها و دستگاه ها از جمله Android ، iOS ، Windows و Mac رایگان و در دسترس است.

ترمه

پیام ایمن Threema

Threema فراتر از ویژگی های استاندارد ، مانند رمزگذاری پایان به پایان ، تماس های صوتی و پیام ها است. شما می توانید از Threema به طور ناشناس استفاده کنید زیرا نیازی به تهیه شماره تلفن یا آدرس ایمیل شما نیست. در عوض ، وقتی برای اولین بار برنامه را شروع می کنید ، یک شناسه تصادفی هشت رقمی Thema را دریافت می کنید.

این بخشی از هویت شماست. مورد دوم یک جفت کلید است – یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی که برای رمزگذاری لازم است. وقتی شخصی پیامی برای شما ارسال می کند ، آن را با استفاده از کلید عمومی شما رمزگذاری می کند. فقط کلید خصوصی شما که روی دستگاه شما باقی مانده است می تواند آن را رمزگشایی کند. شما حتی لازم نیست که برای استفاده از برنامه ، آن را به کتاب آدرس خود دسترسی دهید.

این کمک می کند تا Threema و سرورهای آن در سوئیس مستقر شوند که دارای برخی از بهترین قوانین حفظ حریم خصوصی است. بخش هایی از برنامه ، از جمله کتابخانه رمزگذاری آن ، منبع باز است. برای بهره مندی از مزایای آن ، باید Threema را با قیمت 2.99 دلار خریداری کنید. این در دسترس برای Android ، iOS و Windows Phone است.

سیم

پیام ایمن سیم

جایگزین مورد تأیید Snowden برای Signal، Wire ، به شما امکان می دهد به جای شماره تلفن خود از طریق ایمیل ثبت نام کنید. همچنین رمزگذاری نهایی را به شما ارائه می دهد. از آنجا که در اروپا مستقر است – این شرکت در سوئیس است و دارای سرورهایی در ایرلند و آلمان است – تحت نظارت قوانین حفظ حریم خصوصی در آنجا ، به ویژه آیین نامه عمومی حمایت از داده ها.

این منبع باز هم هست.

این برنامه در تمامی سیستم عامل ها و مرورگرهای اصلی کار می کند و برنامه شخصی آن رایگان است. اشتراک حرفه ای با ارائه کنفرانس های صوتی و تصویری و همچنین کنترل های کامل سرپرست ، مشاغل را هدف قرار می دهد. هزینه آن برای هر کاربر 4.60 دلار در هر ماه است.

ویکر

پیام کوتاه امن Wickr

Wickr از رمزگذاری نهایی تا انتها استفاده می کند ، نمی تواند به پیام ها یا لیست مخاطبین شما دسترسی پیدا کند و نیازی به ثبت نام از طریق ایمیل یا شماره تلفن شما ندارد. برنامه حتی ابرداده مربوط به ارتباطات شما را ذخیره نمی کند.

تنها چیزی که شرکت می تواند به مقامات ارائه دهد ، تاریخ ایجاد حساب ، تاریخ آخرین استفاده ، تعداد پیام ارسال شده یا دریافت شده و نوع دستگاه مورد استفاده برای ایجاد حساب کاربری است.

توجه داشته باشید که ویکر مستقر در ایالات متحده و تحت صلاحیت قوانینی است که در آنجا حاکم است. کاربرانی که در اروپا زندگی می کنند ، می توانند از انتقال داده های شخصی خود امتناع ورزند ، اما این کار مناسب است. گفته می شود ، اگر این کار را انجام دهید ، برخی از ویژگی های ویکر کارایی ندارند. Wickr منبع باز است ، بنابراین کد مربوط به خود را در GitHub بررسی کنید.

Wickr Me برای کاربران شخصی است و هزینه ای برای شما ندارد. Wickr Pro در هر ماه 25 دلار هزینه دارد و برای تیم ها مناسب است زیرا دارای بسیاری از ویژگی های همکاری است. برای سازمان ها ، Wickr Enterprise این ترفند را انجام می دهد. برای تخمین شما باید با شرکت تماس بگیرید. نمودار مقایسه آن را بررسی کنید تا ببینید کدام یک برای شما مفید است.

جایگزین پیام کوتاه

پیام های متنی را رمزگذاری کنید

ما از برنامه هایی استفاده می کنیم که از طریق اینترنت پیام ارسال می کنند ، اما ممکن است شما بخواهید پیامی را ارسال کنید در حالی که داده ای در مورد برنامه یا دسترسی به WiFi ندارید. اس ام اس های قدیمی قدیمی کار را انجام می دهند ، اما ابتدا باید آن را رمزگذاری کنید. شما می توانید این کار را با یک برنامه به نام مناسب انجام دهید: پیامک رمزگذاری شده.

برنامه از “حالت الگوریتم های هنری” استفاده می کند – الگوریتم ECDH برای توافق نامه کلیدی و AES / CBC / PKCS5P با اضافه کردن 256 بیت الگوریتم کلیدی برای رمزگذاری و رمزگشایی همه پیام ها – که تضمین کننده حریم خصوصی و امنیت پیامهای شماست. سیستم رمزنگاری حول کلیدهای رمزگذاری عمومی و خصوصی می چرخد ​​که روشی مطمئن برای رسیدگی به آن است.

برای ارسال پیام ، شخصی که سعی در ارسال متن دارید ، باید اس ام اس رمزگذاری شده را نصب کند. برای راه اندازی کانال پیام کوتاه رمزگذاری شده ، باید کلیدهای عمومی را مبادله کنید.

می توانید به 1.87 دلار به ویژگی های اضافی دسترسی پیدا کنید ، اگرچه برنامه مشخص نمی کند که آنها چه هستند.

افکار نهایی

محافظت از حریم خصوصی شما امری مهم نیست ، به خصوص اگر شما فقط در مورد گربه ها و فیلم های ویروسی گپ نمی زنید. دولت ها همواره در تلاشند تا داده های شما را تحت پوشش افزایش امنیت به دست آورند. این یک خط خوب است و عبور از آن آسان است. کاری که می توانید انجام دهید این است که امور را به دست خودتان ببرید و از اطلاعات خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید.

برنامه هایی که ذکر کردیم در انجام این کار به شما کمک می کنند. سیگنال در کانون توجه است ، اما به شماره تلفن شما نیاز دارد و تعداد کمی کاربر دارد. این ممکن است برای برخی غیرقابل قبول باشد ، به همین دلیل برنامه های دیگری مانند Threema ، Wickr و Wire در این لیست قرار دارند. برخی نیز برای چندین کاربر مناسب هستند. اگر می خواهید از اس ام اس استفاده کنید ، ما آن را با پیام کوتاه رمزگذاری شده پوشانده ایم.

در مورد حریم شخصی چه احساسی دارید؟ آیا قصد دارید به یک برنامه پیام کوتاه امن تر بروید یا قصد دارید با WhatsApp ، Facebook Messenger یا پیام کوتاه ساده بچسبید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me