بهترین ارائه دهنده پشتیبان آنلاین آنلاین سال 2020

چگونه می توان بهترین سرویس پشتیبان ابری را پیدا کرد?

تصمیم به سرانجام تهیه نسخه پشتیبان از رایانه شما یک چیز است. یافتن ارائه دهنده مناسب از همه بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری دیگر. با توجه به اینکه نسخه پشتیبان تهیه شده از هارد دیسک شما بسته به تعداد گیگابایت شما برای محافظت و اینکه بسیاری از خدمات پشتیبان گیری نیاز به اشتراک سالانه دارند ، ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد ، احتمال دارد که مدت طولانی در این رابطه باشید..

اگر به همان اندازه که در Cloudward.net اینجا هستیم ، از فن آوری خود بسیار حیرت آور هستید ، بدون شک می خواهید همه چیزهایی را که می دانید در مورد نسخه پشتیبان خود قبل از اتصال گره بدانید ، بدانید.

به همین دلیل ما این راهنمای مفید را برای یافتن بهترین راه حل پشتیبان آنلاین و همچنین حدود 30 بررسی پشتیبان آنلاین جمع آوری کرده ایم. در زیر ، گزینه های انتخابی ما را در دسته بندی های مختلفی پیدا خواهید کرد که احساس می کنیم فضای پشتیبان گیری آنلاین آنلاین را تعریف می کنند. اما اول ، مطمئن شوید که شما در جای مناسب هستید.

پشتیبان برتر آنلاین در سال 2020

تفاوت بین پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابر

هنگام خرید یک ابزار پشتیبان آنلاین ، یکی از اولین مواردی که باید درک کنید این است که تفاوت اساسی بین پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابری وجود دارد.

برای بسیاری از افراد ، راه حل پشتیبان گیری آنها Dropbox ، Google Drive یا OneDrive است. با این حال ، به طور دقیق ، این راه حل های ذخیره سازی ابر است. بر خلاف نسخه پشتیبان آنلاین ، آنها مجهز به بازیابی فاجعه نیستند. آنها برنامه ای برای اتوماسیون پشتیبان گیری معمول ندارند ، معمولاً ساختار فایل شما را هنگام ذخیره کردن در ابر حفظ نمی کنند و قابلیت کلیک و بازیابی را ندارند.

با وجود این محدودیت ها ، ابزارهای ذخیره سازی ابری برای بسیاری از مواردی که ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین نیستند ، مناسب هستند. برای مثال ، فضای ذخیره سازی ابری به شما کمک می کند تا با بارگذاری مجدد آنها به مراکز داده از راه دور ، پرونده های فضا را بر روی هارد دیسک کاهش دهید. در ضمن ، تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، معمولاً به جای جایگزینی ، برای تکثیر طراحی می شود.

اکثر ابزارهای ذخیره سازی ابری مدرن همچنین می توانند همگام سازی دستگاه را انجام دهند ، این وسیله ای است برای تهیه همان محتوای پرونده در دستگاه های مختلف ، حتی نشان دهنده تغییرات در پرونده ها در زمان واقعی نزدیک. تعداد بسیار کمی از ابزارهای پشتیبان آنلاین قادر به همگام سازی محتوا هستند.

ابزارهای ذخیره سازی ابر معمولاً نسبت به ابزارهای پشتیبان آنلاین ، خواه به اشتراک گذاشتن پرونده های فردی و یا دعوت دیگران برای دسترسی به پوشه های شما ، بیشتر به سمت به اشتراک گذاری محتوا اختصاص دارند. از این طریق ، ذخیره سازی ابری برای تسهیل همکاری عالی است. پشتیبان گیری آنلاین نیست.  

برخی از ابزارهای ذخیره سازی ابری همچنین با برنامه های بهره وری مانند Office Online و Google Docs ادغام می شوند. بنابراین ، راه دیگری برای فکر کردن در مورد فضای ذخیره سازی ابری به عنوان ابزاری بهره وری است. وقتی صحبت از همکاری و بهره وری می شود ، ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین بندرت نیازهای شما را برآورده می کنند.

اگر می خواهید در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما مقاله ای داریم که تفاوت های بین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین و ذخیره سازی ابر را شرح می دهد. اگر فضای ذخیره سازی ابری را که به دنبال آن هستید ، مطمئن شوید و مقاله ما را برای یافتن بهترین راه حل ذخیره سازی ابر بخوانید.

در حال حاضر ، اجازه دهید بیشتر درباره ارزش افزودن یک ابزار پشتیبان آنلاین صحبت کنیم.  

پشتیبان گیری چه می کند

وقتی صحبت از اصطلاح “بازیابی فاجعه” می شود ، بسیاری از کاربران احتمالاً به مسائل مربوط به هارد دیسک فکر می کنند. این معنی دارد برخی از ما تجربه تاسف بار از تصادف هارد دیسک را تجربه کرده ایم ، در حالی که احتمالاً اکثر ما داستان های ترسناک از دیگران شنیده ایم.

درایوهای سخت از قسمتهای متحرک که می توانند خراب شوند ساخته شده است ، به خصوص اگر لپ تاپ خود را در کوله پشتی مخصوص شبح وار قرار دهید. خراب شدن سیستم فایل ممکن است رخ دهد ، که منجر به خرابی های منطقی می شود. همچنین ، پارتیشن ها می توانند به طور تصادفی حذف یا قالب بندی شوند

با این حال ، انواع دیگری از بلایای طبیعی وجود دارد که می تواند نیاز به بهبودی داشته باشد. در صدر لیست لپ تاپ های گمشده و سرقت شده قرار دارند. تحقیقات انجام شده از گارتنر در سال 2015 نشان می دهد که هر 53 ثانیه یک لپ تاپ به سرقت می رود. این یک دلیل خوب برای رمزگذاری هارد دیسک شماست. همچنین دلیل خوبی برای پشتیبان گیری از آن است.

ما فایلهای بیشتری را در هارد دیسک خود ذخیره می کنیم تا بتوانیم به راحتی به فضای ذخیره سازی ابری منتقل شویم. این بدان معنی است که اگر شما یک راه حل واقعی تهیه پشتیبان اجرا نکرده اید ، هارد دیسک خراب ، آسیب دیده ، دزدیده شده یا محل سکونت تقریباً قطعاً باعث از بین رفتن پرونده های مهم خواهد شد. اینها می توانند عکس های خانوادگی ، سوابق مالی ، ایمیل یا پرونده های غیر قابل تعویض باشند.

راه حل های پشتیبان گیری آنلاین روند محافظت از این پرونده ها را از طریق پشتیبان گیری خودکار سهولت می بخشد. بعضی از آنها به طور خودکار پوشه های رایج مانند پوشه کاربر و دسک تاپ خود را برای تهیه نسخه پشتیبان از برچسب گذاری می کنند ، در حالی که برخی دیگر یک قدم جلوتر رفته و به طور خودکار از کلیه فایل های دارای پسوندهای خاص پشتیبان تهیه می کنند.

در صورت بروز فاجعه ، ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین به شما امکان می دهند همه چیز را به یکباره بر روی هارد دیسک تعمیر شده یا جایگزین شده بازیابی کنید ، و همان ساختار سیستم فایل را که قبلاً داشتید ، نگه دارید. از طرف دیگر ، آنها همچنین به شما امکان می دهند پرونده های جداگانه را بازیابی کنید ، اگر چیزی خاص مورد نیاز شما باشد. این کار معمولاً از طریق یک مرورگر وب یا برنامه تلفن همراه نیز انجام می شود ، و از راه دور امکان دسترسی به محتوای رایانه شما فراهم می شود.

در حالی که مفهوم اصلی پشتیبان گیری آنلاین برای همه ارائه دهندگان یکسان است ، در نحوه نزدیک شدن خدمات به تجربه تهیه نسخه پشتیبان تغییرات اساسی وجود دارد. همانطور که در مقدمه ذکر کردیم ، روند اولیه تهیه نسخه پشتیبان می تواند مدتی طول بکشد ، بنابراین شما می خواهید قبل از ارتکاب پول خود به خوبی آگاه باشید که این تغییرات چیست؟.

هدف از این جمع باقی مانده کمک به شما برای رسیدن به آن سطح درک است. به عنوان راهنمای خریدار فکر کنید.

مقایسه پشتیبان گیری آنلاین

این راهنما به شما نشان می دهد که – به نظر ما – بهترین خدمات پشتیبان آنلاین در سال 2020 است. ما یک رویکرد مقایسه ای در نظر می گیریم که هر یک از خدمات اصلی را براساس ویژگی ها و دسته بندی ها طبقه بندی می کند.. 

هزینه

اگرچه مطمئناً تنها مؤلفه تعیین ارزش سرویس پشتیبان آنلاین نیست ، بدیهی است که خط پایین از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر قیمت برچسب ، می خواهید در نظر بگیرید که چه میزان فضای تهیه نسخه پشتیبان به شما می دهد و چه تعداد دستگاه را پوشش می دهد.

در تاریخ 22 اوت 2017 ، CrashPlan با پشت سر گذاشتن برنامه تهیه نسخه پشتیبان خانوادگی خود – یکی از بهترین معاملات در بک آپ آنلاین – از بازی پشتیبان مصرف کننده خارج شد. متأسفانه ، در حال حاضر هیچ برنامه خانوادگی دیگری وجود ندارد که قابل ذکر باشد. با این وجود ، اگر به دنبال گزینه ای هستید که نمی تواند بانک را خراب کند ، گزینه های CrashPlan بسیار خوبی وجود دارد..

مقام اول: بک لایت

Backblaze نه تنها فضای نامحدودی به شما می دهد ، بلکه ارزان است. این باعث می شود بهترین انتخاب کلی در تهیه نسخه پشتیبان آنلاین انتخاب شود: هزینه ماهانه فقط 5 دلار برای هر رایانه است. علاوه بر این ، Backblaze یکی از معدود خدمات پشتیبان گیری آنلاین خوب است که حتی گزینه ماهانه و ماه را نیز دارد.

همچنین اگر مایل به صرفه جویی در هزینه های بیشتر هستید ، همچنین دارای اشتراک های سالانه و دوسالانه است. اشتراک سالانه 10 دلار برای شما صرفه جویی می کند و اشتراک دوسالانه شما 25 دلار پس انداز می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت خدمات ، حتماً بررسی Backblaze ما را بخوانید.

قبل از ارتکاب ، شما می توانید Backblaze را برای پانزده روز امتحان کنید ، اما این هیچ نوع برنامه رایگان را ارائه نمی دهد.  

مقام دوم: IDrive

IDrive فضای ذخیره نامحدودی را ارائه نمی دهد. با این حال ، از برنامه ذخیره سازی 2 ترابایت می تواند برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های نامحدود استفاده شود ، که برای برخی افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین ، برای اولین سال خدمات ، فقط 52 دلار ارزان قیمت بسیار ارزان است. همچنین می توانید برای مدت دو سال از قبل با آن قیمت ثبت نام کنید. پس از آن ، به هزینه عادی ماهانه 69.50 دلار باز می گردد. IDrive گزینه ماهانه به ماه ندارد.

اگر 2TB برای شما کافی نیست ، IDrive در مورد 5TB ذخیره سازی که دستگاههای نامحدودی را نیز در بر می گیرد ، قرارداد بسیار خوبی را ارائه می دهد. اگر مایل به جلوگیری از هزینه کردن به هیچ وجه نیستید ، IDrive 5 گیگابایت نیز به صورت رایگان ارائه می دهد.

هزینه تهیه نسخه پشتیبان به خودی خود یک معامله خوب است ، اما IDrive با تطبیق فضای همگام سازی ، این محصول را شیرین می کند. تعداد بسیار کمی از سرویس های پشتیبان همگام سازی دستگاه را ارائه می دهند ، همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، واقعاً یک ویژگی ذخیره سازی ابری است. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی IDrive ما را بررسی کنید.

مقام سوم: کربنیت

Carbonite برای یک دستگاه ، مانند Backblaze ، پشتیبان نامحدودی به شما می دهد ، اما برنامه اولیه $ 59.99 آن لمسی گران تر است. این طرح شامل تهیه نسخه پشتیبان از درایو خارجی نیز نمی شود. اگر می خواهید ، به 99.99 دلار در سال نیاز دارید. Carbonite همچنین دارای یک برنامه Prime بسیار گران قیمت است که 149.99 دلار هزینه دارد و شامل تهیه نسخه پشتیبان از فیلم و خدمات پیک اتوماتیک است.

همچنین بر خلاف Backblaze ، کربنیت گزینه ماهانه به ماه را ندارد ، که می توانید اطلاعات بیشتر در مورد بررسی کاربنیت ما را بخوانید.  

اگر می خواهید قبل از خرید آن را امتحان کنید ، کربنیت 30 روز آزمایش بدون تعهد دارد.

راحتی در استفاده

اکثر راه حل های پشتیبان گیری آنلاین ، محافظت از هارد دیسک را نسبت به ابزارهای ذخیره سازی ابری آسان می کند ، اما بعضی دیگر این کار را نسبت به سایرین آسان تر می کنند. بسیار محتمل است که هرکدام که انتخاب کنید حداقل پوشه های رایج خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کند. سپس به شما اجازه می دهد سیستم فایل خود را طی کرده و هر چیز دیگری را به تنهایی برچسب گذاری کنید.

بهترین راه حل ها شما را از تمام کارهایی که می کند رها می کند. پس از نصب ، آنها به طور خودکار هارد دیسک شما را اسکن می کنند و شروع به تهیه نسخه پشتیبان از کلیه اسناد ، عکس ها ، فیلم ها ، ایمیل ، بوک مارک ها و انواع دیگر فایلهای رایج می کنند. معمولاً تنها چیزی که از آن نسخه پشتیبان تهیه نشده است ، فایلهای سیستم و فایلهای موقتی هستند که در صورت بازگرداندن آنها به دستگاه جدید ، می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

هنگامی که سهولت استفاده را ارزیابی می کنیم ، در اینجا در Cloudward.net ما همچنین کاربرپسندی مشتری های دسک تاپ ، رابط های وب و برنامه های تلفن همراه را ارزیابی می کنیم. از همه گذشته ، ابزارهای خوب منحنی یادگیری را صاف می کنند.

مقام اول: بک لایت

Backblaze برای افرادی طراحی شده است که واقعاً نمی خواهند با پشتیبان گیری از رایانه خود زحمت بکشند ، اما هنوز هم می خواهند به هر حال از این نسخه پشتیبان تهیه کنند.

Backblaze از موقعیت خود به عنوان یک سرویس پشتیبان نامحدود با پشتیبان گیری از کلیه فایلهای مهم روی رایانه خود استفاده می کند. پس از نصب مشتری دسک تاپ ، اسکن سریع رایانه خود را برای هر آنچه که فکر می کند باید ذخیره شود انجام می دهد و به شما خواندن آن اطلاعات را می دهد.

روی “ok” کلیک کنید و روند پشتیبان گیری شروع می شود. شما می توانید در مورد زندگی خود پیش بروید بدون اینکه دیگر در مورد اطمینان از هارد دیسک خود زحمت بیشتری بکشید

طراحی رابط کاربری تقریباً به همان حد حداقل می رسد. با تنظیمات فقط چند تنظیم وجود دارد ، از جمله انتقال از پشتیبان گیری مداوم به پشتیبان گیری برنامه ریزی شده ، انتخاب رایانه هایی که از رایانه شما محافظت می شوند و از پوشه ها و حذف پرونده هایی که نسخه پشتیبان تهیه نمی کنند ، محافظت می شوند..

Backblaze همچنین دارای یک مرورگر وب است ، جایی که می توانید برای بازیابی پرونده های فردی به آنجا بروید. برنامه های تلفن همراه یا iOS و Android نیز برای دسترسی به پرونده در دسترس هستند. تجربه مرورگر و اسمارت فون هر دو ساده است و می توانند بدون محدود کردن عملکرد باشند.

به طور کلی ، رویکرد Backblaze در واقع مظهر سهولت استفاده است و آن را به گزینه ای آسان برای شماره یک در این دسته تبدیل می کند..

مقام دوم: کربنیت

مانند Backblaze ، هنگامی که مشتری دسک تاپ خود را نصب کردید ، Carbonite به طور خودکار هارد دیسک شما را برای انواع فایل های خاص (منهای پرونده های سیستم) اسکن می کند و بدون نیاز به کنترل دقیق فرآیند ، از پشتیبان گیری آنها شروع می کند..

نسخه پشتیبان تهیه شده Carbonite اولیه اطلاعات مفیدی را که از رابط Backblaze دریافت می کنید ، ارائه نمی دهد ، مانند اینکه به شما بگویم چند پرونده برای تهیه نسخه پشتیبان مشخص شده اند. Backblaze همچنین دارای پیوندی در وب سایت است که تخمین می زند که مدت زمان تهیه نسخه پشتیبان شما چقدر است و سرعت اتصال شما به مرکز داده به چه میزان انجام می شود ، بنابراین شما به اندازه کربونیت در تاریکی به اندازه کافی باقی نمی ماند.

فراتر از این ، با این حال ، تجربه کاربر خیلی پشت Backblaze نیست ، به همین دلیل باعث شد گره ما به عنوان دونده بالا به دست بیاورد. سرویس گیرنده دسک تاپ به خوبی طراحی شده است و تنظیمات گیج کننده زیادی ندارد و رابط وب به شما امکان می دهد تا به راحتی فایل های خود را مرتب کنید تا برای بازیابی از راه دور.

مکان سوم: IDrive

برنامه های اشتراک IDrive یا 2TB یا 5TB هستند. به همین ترتیب ، تهیه نسخه پشتیبان خودکار از نوع پرونده دیگر با این سرویس کار نخواهد کرد زیرا این امر به راحتی می تواند با افرادی که فضای پشتیبان خود را بیش از همه پشت سر می گذارند و راهی آسان برای بازگشت به زیر آن ندارند.

در عوض ، IDrive به طور خودکار پوشه های مهم برای تهیه نسخه پشتیبان ، از جمله پوشه دسک تاپ و اسناد را برچسب گذاری می کند. می توانید پوشه های اضافی را به راحتی از برگه پشتیبان گیری از مشتری IDrive اضافه کنید. همچنین می توانید پرونده های فردی را انتخاب کنید.

رابط IDrive کمی پیچیده تر از رابط کاربری Backblaze یا Carbonite است. با این حال ، برخی از کاربران ، به ویژه آنهایی که ترجیح می دهند روند تهیه نسخه پشتیبان خود را از نزدیک مدیریت کنند ، چنین چیزی را ترجیح می دهند. به عنوان مثال ، IDrive گزینه های زمانبندی قابل تنظیم تری را ارائه می دهد ، از جمله امکان تنظیم زمان شروع و قطع زمان برای تهیه نسخه پشتیبان..

همین پیچیدگی به تجربه وب سرایت می کند ، اگرچه این به واقع محصول این واقعیت است که IDrive دارای ویژگی های ذخیره سازی ابری مانند همگام سازی است ، که Backblaze و Carbonite نمی کنند..

تجربه تلفن همراه IDrive یکی از بهترین مواردی است که ما برای یک سرویس پشتیبان آنلاین مشاهده کرده ایم و به شما امکان می دهد از داده های تلفن به راحتی نسخه پشتیبان تهیه کنید. ما در بخش بعدی بیشتر در مورد این قابلیت ها صحبت خواهیم کرد.

انعطاف پذیری

هنگام ارزیابی گزینه ها برای پیدا کردن بهترین مناسب برای نیازهای شما ، ویژگی های استاندارد و نه چندان استاندارد ای وجود دارد که ممکن است بخواهید در آن جستجو کنید و این باعث افزایش خدمات نرم افزار پشتیبان گیری آنلاین می شود..

یکی از این ویژگیها نسخه پشتیبان تهیه هارد دیسک خارجی است. برخی از خدمات پشتیبان می توانند برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های ذخیره سازی محلی استفاده شوند ، در حالی که برخی از آنها برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های محلی ذخیره سازی (علاوه بر ابر) می توانند استفاده شوند. این موارد گاهی اوقات شامل دستگاه های NAS نیز می شود.

بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین برنامه های تلفن هوشمند دارند که به شما امکان دسترسی به پرونده ها را می دهند. کمتر می توان در واقع از پشتیبان گیری از تلفن هوشمند خود استفاده کرد. اگر از عکسها ، لیست های تماس و پیام های متنی که می خواهید محافظت کنید ، اطمینان حاصل کنید که سرویس پشتیبان گیری آنلاین شما می تواند جای خود را بگیرد یا ممکن است مجبور شوید یک سرویس جداگانه خریداری کنید.

شاید غیر معمول ترین ویژگی هایی که باعث مفید بودن سرویس پشتیبان می شود ویژگی هایی باشد که بیشتر به ابزارهای ذخیره سازی ابری تعلق دارد. چند سال پیش ، چندین سرویس پشتیبان برتر همگام سازی را به عنوان یک ویژگی درج کردند. امروز ، تعداد معدودی هنوز هم انجام می دهند. متداول ترین ویژگی های اشتراک گذاری فایل است که امکان همکاری را فراهم می آورد.  

مکان اول: IDrive

IDrive یکی از معدود شرکتهای پشتیبان آنلاین است که همچنان در تلاش است تا در فضای ذخیره سازی ابری نیز تکمیل کند. این کار را با دادن سهمیه ذخیره مساوی برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل و همگام سازی پرونده به کاربران انجام می دهد.

IDrive یک پوشه همگام سازی را بر روی دیسک سخت شما ایجاد می کند ، که همان رویکردی است که توسط Dropbox ، Google Drive و سایر خدمات ذخیره سازی ابری انجام می شود. هر پرونده ای که در این پوشه قرار داده اید در فضای همگام سازی ابری شما ذخیره می شود و دستگاه های دیگری را با سرویس گیرنده های IDrive نصب می کند.   

IDrive همچنین به شما امکان می دهد تا فایل ها و پوشه ها را از طریق ایمیل در افراد خاص به اشتراک بگذارید ، یا پیوندهایی را ایجاد کنید که هرکسی بتواند از آنها استفاده کند. این پیوندها حتی می توانند در فیس بوک و توییتر ارسال شوند.

IDRive فراتر از دو برابر شدن به عنوان سرویس ذخیره سازی ابری ، یکی از معدود سرویس های پشتیبان است که از پشتیبان گیری کامل تلفن های هوشمند ارائه می دهد. این شامل عکس ، موسیقی ، فیلم ، تقویم ها و مخاطبین برای دستگاه های iOS و Android است. برنامه Android همچنین می تواند از پیام های متنی نسخه پشتیبان تهیه کند.

IDrive SmartDocs به شما امکان می دهد اسناد مانند کارت شناسایی را اسکن کرده و آنها را در ابر ذخیره کنید. حتی تاریخ انقضا را در شناسه های شما بررسی می کند و یادآوری می کند که وقت آن است که آنها را تمدید کنید.

علاوه بر این ، از IDrive می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها و فیلم های موجود در حساب های Facebook و Instagram خود ، از جمله مواردی که در آنها نشان شده اید استفاده کنید.   

IDrive همچنین از هرگونه حافظه محلی نقشه برداری شده ، از جمله درایوهای USB و هارد اکسترنال ، نسخه پشتیبان تهیه می کند. اگر می خواهید یک نسخه محلی از نسخه پشتیبان خود را در دست داشته باشید ، می توانید از درایوهای خارجی نیز تهیه کنید. برای کمک به پشتیبانی از انعطاف پذیری آن ، از IDrive می توان برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های نامحدود با اشتراک مشترک استفاده کرد.

مقام دوم: SpiderOak ONE

مانند IDrive ، SpiderOak ONE قابلیت ذخیره سازی ابر را فراهم می کند ، که به طور طبیعی انعطاف پذیری بیشتری نسبت به بیشتر خدمات پشتیبان به شما می دهد. ویژگی های ذخیره سازی ابری آن شامل یک پوشه همگام سازی به نام “SpiderOak Hive” است که می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بررسی SpiderOak ما بخوانید.

با این حال ، قابلیت های اشتراک گذاری آن به اندازه IDrive یا Jottacloud پیشرفته نیستند. این تجربه به آنچه شرکت “سهم سهامی” می خواند بستگی دارد. ShareRooms را می توان به پوشه هایی که در ابر ذخیره کرده اید ، پیوند داد. این یک روش خوب برای جابجایی موارد است ، اما آرزو می کنیم با ایجاد پیوندها راهی برای به اشتراک گذاری پرونده های فردی وجود داشته باشد.

SpiderOak ONE همچنین از IDrive کمبود می کند ، زیرا فقط به شما امکان می دهد به فایلهای برنامه هوشمند آن دسترسی داشته باشید. گزینه ای برای تهیه نسخه پشتیبان از تلفن هوشمند شما وجود ندارد. با این حال ، این سرویس به شما امکان می دهد از هارد دیسک های خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید و مانند IDrive می توان از یک اشتراک کاربر برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های نامحدود استفاده کرد..

مکان سوم: نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry

پشتیبان گیری CloudBerry ویژگی های ذخیره سازی ابری از pCloud یا SpiderOak را ارائه نمی دهد ، با این وجود به شما امکان می دهد سرویس ذخیره ابر خود را به فضای پشتیبان گیری آنلاین تبدیل کنید. این سرویس به جای فراهم کردن امکانات سرور مخصوص خود برای استفاده ، به شما امکان می دهد نرم افزار را با هر یک از بیش از 50 گزینه ذخیره سازی مختلف جفت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی این کار ، توصیه می کنیم بررسی CloudBerry Backup پشتیبان ما را بخوانید.

این گزینه ها شامل گزینه های محبوب ذخیره سازی ابری مانند Google Drive و OneDrive و همچنین گزینه های ذخیره سازی مقیاس پذیر مانند Amazon S3 ، Google Cloud ، Azure و Backblaze B2 است. علاوه بر این ، از CloudBerry Backup می توان برای ارسال داده به دستگاههای ذخیره محلی استفاده کرد.

تعداد انگشت شماری از گزینه های دیگر نسخه پشتیبان ابری ، از جمله Duplicati و Arq نیز به شما امکان می دهند گزینه های ذخیره سازی خود را انتخاب کنید ، اما در حال حاضر هیچ یک از گزینه های زیادی مانند CloudBerry Backup ارائه نمی دهد. برای تطابق بین این سه سرویس ، بهترین نبرد پشتیبان گیری ما را بررسی کنید.

بازیابی فرآیند

دریافت داده های شما به ابر می تواند هفته ها طول بکشد. به طور کلی ، روند بازیابی فاجعه سریعتر اجرا می شود زیرا بیشتر ارائه دهندگان خدمات اینترنت بارگیری سریعتر از اتصالات بارگذاری را ارائه می دهند. با این وجود ، اگر به پرونده های سریع نیاز دارید ، ممکن است وقت لازم برای انتظار نداشته باشید.

بیشتر سرویس های تهیه نسخه پشتیبان به شما امکان می دهند از راه دور به پرونده ها دسترسی داشته باشید و به جای اینکه مجدداً همه چیز را یکباره بازیابی کنید ، به صورت جداگانه بازیابی کنید. تعداد معدودی انتخاب شده ، از جمله سه انتخاب برتر ما برای این دسته ، همچنین فایلهای خود را در درایو خارجی برای شما ارسال می کنند. اگر صدها گیگابایت داده برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، می تواند تفاوت اساسی ایجاد کند.  

مکان اول: IDrive

IDrive روش های مختلفی برای برگرداندن پرونده های شما ارائه می دهد. اگر فایلهای خود را در یکی ذخیره کرده اید ، می توانید تمام پرونده ها یا پرونده های جداگانه را مستقیماً از مشتری دسک تاپ ، اعم از ابر IDrive یا درایو خارجی بازیابی کنید..

IDrive از پشتیبان گیری از ماشین های نامحدود پشتیبانی می کند و می توانید از طریق سرویس گیرنده دسک تاپ خود از هر یک از آنها بازیابی کنید. همچنین می توانید هر پوشه یا پرونده ذخیره شده از سرویس گیرنده وب IDrive و برنامه تلفن هوشمند IDrive را بارگیری کنید.

هرچند آنچه که IDrive را از همه ابزارهای پشتیبان آنلاین دیگر سوق می دهد ، سرویس IDrive Express آن است. IDrive Express فقط در دسترس مشتریان ایالات متحده است ، تا 3 ترابایت از داده ها یک سرویس تحویل پیک رایگان است. در حالی که سایر ارائه دهندگان خدمات تحویل پیک را ارائه می دهند ، فقط IDrive آن را بصورت رایگان و سالی یک بار برای مشترکین برنامه شخصی ارائه می دهد. می توان از آن برای تهیه نسخه پشتیبان اولیه نیز استفاده کرد.

مقام دوم: کربنیت

Carbonite به شما این امکان را می دهد که تمام پرونده های خود را از سرویس دهنده دسک تاپ بازیابی کنید یا به رابط وب بروید تا فایل های خاص را انتخاب و بارگیری کنید. هنگام بازیابی همه پرونده ها ، می توانید آنها را به مکان اصلی خود برگردانید یا همه آنها را در یک فایل پستی ذخیره کنید.

بازیابی وب به شما امکان می دهد بر اساس سلسله مراتب سیستم فایل خود بازیابی کنید. اگر دقیقاً بدانید که به دنبال چه چیزی هستید ، گزینه ای برای جستجوی فایلهای خاص نیز وجود دارد.

همچنین می توانید به پرونده های برنامه موبایل Carbonite دسترسی پیدا کنید.

دلیل اینکه ما کربنیت را پایین تر از IDrive قرار داده ایم این است که خدمات پیک آن فقط با اشتراک Carbonite Prime که سالانه 150 دلار هزینه دارد به صورت رایگان ارائه می شود – و حتی پس از آن نیز باید هزینه حمل را پرداخت کنید. کاربران Carbonite Basic و Carbonite Plus هنوز می توانند یک درایو خارجی تحویل بگیرند تا بهبودی را تسریع کند ، اما حداقل 99 دلار هزینه دارد.

مقام سوم: Backblaze

Backblaze به شما امکان نمی دهد پرونده ها را مستقیماً از مشتری دسک تاپ خود بازیابی کنید. شما باید وارد وب سایت شوید هنگام بازیابی از وب سایت ، گزینه ای برای بازیابی پرونده ها در مکان اصلی آنها وجود ندارد. شما باید یک فایل zip را بارگیری کنید.

با این حال ، شما می توانید برای بارگیری همه پرونده های خود یا انتخاب پرونده ها برای سرعت بخشیدن به روند ، انتخاب کنید. پس از آماده شدن فایل zip ، Backblaze ایمیلی برای شما ارسال می کند.

Backblaze همچنین دارای یک سرویس بازیابی پیک است که یک فلش درایو با حداکثر 128 گیگابایت فایل یا هارد دیسک با حداکثر 4 ترابایت فایل را برای شما ارسال می کند. نه جلوی آزاد است. فلش درایو 99 دلار و هارد دیسک 189 دلار قیمت دارد. با این حال ، اگر آنها را ارسال کنید ، Backblaze بازپرداخت را صادر می کند.

نسخه سازی

یکی دیگر از ویژگی های مفید بازیابی برای انتخاب در هنگام تهیه سرویس پشتیبان آنلاین ، نسخه سازی است که به معنای حفظ حالت های قبلی پرونده ها پس از ایجاد تغییرات است. نسخه سازی شما را از تغییرات تصادفی و فساد پرونده ها محافظت می کند ، از جمله مفاسد ناشی از برنامه های باج افزار مانند WannaCry.  

بیشتر سرویس های پشتیبان آنلاین نسخه های مختلف را شامل می شوند ، اما برخی از آنها خط مشی نسخه بهتر از سایرین دارند. ویژگی های نسخه های رایج برای بررسی باید شامل ماندگاری نسخه های فایل و تعداد چندین نسخه فایل باشد.

مقام اول: SpiderOak

هر زمان که یک فایل ذخیره شده در SpiderOak تغییر یابد ، سرویس نسخه قبلی آن پرونده را به طور نامحدود ذخیره می کند. هیچ محدودیتی 30 روزه و محدودیتی در تعداد نسخه های شما وجود ندارد. همچنین ، نسخه های ذخیره شده در برابر فضای پشتیبان شما حساب نمی کنند.

تنها مشکلی که ما با رویکرد SpiderOak به نسخه سازی داریم ، این است که به هیچ وجه امکان تعیین محدودیت در تعداد نسخه ها وجود ندارد. اگر آنها را نمی خواهید ، می توانید آنها را به صورت دستی حذف کنید ، اما این کار به طول می انجامد.

مقام دوم: IDrive

IDrive نسبت به SpiderOak روش پشتیبان گیری بیشتری را اتخاذ می کند: 10 نسخه آخر هر پرونده داده شده به طور نامحدود نگه داشته می شوند.

اگرچه به اندازه حفظ نسخه های پرونده شما چندان چشمگیر نیست ، اما در بیشتر موارد این باید بیشتر از محافظت کافی در برابر تغییر پرونده های ناخواسته یا خراب شدن پرونده باشد. مانند SpiderOak ، نسخه های ذخیره شده فایل در برابر فضای پشتیبان شما حساب نمی کنند ، بنابراین لازم نیست نگران نظارت بر استفاده اضافی باشید.

IDrive همچنین باعث می شود که از ویژگی های IDrive Rewind خود در برابر فساد گسترده در سیستم جلوگیری کنید. با Rewind ، می توانید به حالتهای نسخه قبلی برای همه پرونده های داخل یک پوشه بازگردید.  

مقام سوم: کربنیت

با توجه به سن Carbonite ، سه نسخه آخر هر پرونده بدون در نظر گرفتن سن نگهداری می شوند. از این گذشته ، برای هر یك از هفت روز گذشته یك نسخه نیز ذخیره می شود ، یك نسخه برای هر سه هفته قبل و دیگری برای هر دو ماه قبل. با توجه به اینکه Carbonite یک سرویس پشتیبان نامحدود است ، لازم نیست نگران باشید که چقدر فضای این نسخه ها را می گیرد.

کلمه اخطار: اگر از Mac استفاده می کنید و نسخه دیگری را می خواهید ، می خواهید در جای دیگری جستجو کنید. در حال حاضر ، Carbonite از قابلیت های نسخه سازی برای آنها پشتیبانی نمی کند. با این حال ، برای کاربران PC ، خط مشی نسخه بهتر از اکثر است.

امنیت

دانستن پرونده شما در ابر ایمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این بیشتر در مورد نسخه پشتیبان تهیه آنلاین نسبت به ذخیره سازی ابر صادق است ، زیرا خدمات پشتیبان گیری آنلاین تمایل به آپلود فایل های بیشتر از آنچه که از آن آگاه نیستید.

هنگام ارزیابی یک سرویس پشتیبان آنلاین ، می خواهید مطمئن شوید که هنگام استفاده از رمزگذاری AES یا رمزگذاری Blowfish ، پرونده های شما را در حالت استراحت در سرور قرار می دهد. به این ترتیب ، کسی که آن پرونده ها را بدست آورد ، نمی تواند آنها را بدون کلید رمزگذاری بخواند.

بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین آن کلیدهای رمزگذاری را برای شما حفظ می کنند. با این حال ، چند مورد برای شما امکان تنظیم رمزگذاری خصوصی را به شما می دهند. با رمزگذاری خصوصی ، شما کلید رمزنگاری خود را ایجاد می کنید و سرویس هرگز نمی داند چیست. همچنین به عنوان رمزگذاری دانش صفر شناخته می شود ، این مانع از خواندن پرونده های شما به کسی بلکه شما می شود.

حتی با وجود رمزگذاری AES یا Blowfish ، رمزهای عبور ضعیف می توانند توسط کسانی که می دانند چگونه حملات بی رحمانه انجام دهند ، مورد سوء استفاده قرار گیرند. برای محافظت در برابر آن ، بسیاری از سرویس های پشتیبان آنلاین تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهند ، که نیاز به ورود یک کد امنیتی ارسال شده به تلفن شما هنگام ورود به حساب کاربری شما از یک دستگاه ناآشنا است..

همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده پشتیبان شما داده ها را در امکانات سرور سخت شده طراحی شده برای مقاومت در برابر بلایای طبیعی و حملات فیزیکی و مجازی ذخیره می کند.

مقام اول: تصویر واقعی Acronis

Acronis True Image شامل بسیاری از استانداردهای جذاب و ویژگی های امنیتی غیر استاندارد است ، که منجر به رتبه برتر در این گروه شد.

مهمترین ویژگی امنیتی که ارائه می دهد رمزنگاری خصوصی ، پایان به پایان است که دانش کاملاً صفر است. به طور پیش فرض ، پرونده ها رمزگذاری نشده اند ، اما با خاموش کردن “پشتیبان گیری رمزگذاری شده” هنگام ایجاد برنامه تهیه نسخه پشتیبان ، آنها قبل از ترک رایانه برای ابر Acronis ویرایش می شوند.

از شما خواسته می شود رمز عبوری را تنظیم کنید که از آن برای تولید کلید رمزنگاری استفاده می شود. Acronis هرگز این رمز عبور را نمی داند ، حتی هنگام بازیابی پرونده های شما ، بنابراین شرکت هرگز نمی تواند آن کلید را تکرار کند.

پروتکل رمزگذاری مورد استفاده AES 256 است ، به معنای آن یک کلید 256 بیتی است. تخمین زده می شود که چندین میلیارد سال طول بکشد تا پیشرفته ترین ابر رایانه های جهان یک کلید 256 بیتی را بزنند ، بنابراین داده های شما باید کاملاً ایمن باشند – از هر نوع مرگ و میر صرف..

مسئله بزرگی که ما با Acronis داریم این است که گزینه تأیید هویت دو عاملی را نیز ارائه نمی دهد. در حالی که ظاهراً در لیست کارهای Acronis وجود دارد ، هنوز هیچ کلمه ای از تاریخ اجرای این برنامه نرسیده است.

با وجود این اشتباه بزرگ ، ما به دلیل برخی از ویژگی های امنیتی ابتکاری امنیتی که شما در هیچ جای دیگری پیدا نخواهید کرد ، ما همچنان رتبه شماره یک Acronis را کسب کردیم. بهترین این موارد Acronis Active Protection است که بطور هوشمند پشتیبان شما را برای فساد احتمالی باج افزار اسکن می کند.

Acronis Cloud از مراکز داده در سرتاسر جهان تشکیل شده است ، که هر یک برای حمله به هر دو حمله فیزیکی و مجازی طراحی شده اند. آنها توسط امنیت 24/7 گشت زنی می شوند ، تحت نظارت و محافظت با نرده های بالا ، اسکنرهای بیومتریک و کارتهای کلیدی.

مقام دوم: کربنیت

برای محافظت از داده های شما ، امکانات داده های کربنیت با طیف وسیعی از چک ها محافظت می شوند. اینها شامل سیستم های کنترل آب و هوا ، پشتیبان گیری از باتری ، نظارت دوربین مدار بسته ، گشت های نگهبان ، اسکنرهای بیومتریک و کارتهای کلید الکترونیکی است..

کلیه داده های ذخیره شده در سرورهای آن با استفاده از AES ویرایش می شوند. به طور معمول ، Carbonite کلیدهای رمزگذاری را برای شما حفظ می کند. با این حال ، هنگامی که برای اولین بار ثبت نام می کنید ، به جای آن می توانید یک کلید رمزنگاری خصوصی تنظیم کنید.

اگر Carbonite کلیدهای رمزگذاری شما را حفظ کند ، از AES 128 بیتی استفاده می کند. اگر رمزگذاری خصوصی را تنظیم کنید ، از رمزگذاری 256 بیتی استفاده می کند.

کربنیت همچنین به شما امکان می دهد احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید,

مقام سوم: Backblaze

Backblaze از سه انتخاب امنیتی برتر ما برای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین استفاده می کند. دلیل اصلی عدم موفقیت بالاتر این است که ما نگرانی هایی درباره اجرای رمزگذاری خصوصی داریم.

به طور پیش فرض ، Backblaze بر روی کلید رمزگذاری شما نگه می دارد. با این وجود ، می توانید هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود ، یک کلید رمزنگاری خصوصی را تنظیم کنید که شرکت از آن مطلع یا ضبط کند.

نکته جالب توجه در مورد Backblaze این است که شرکت از شما می خواهد که هنگام بازیابی داده ، عبارت عبور خود را به آنها بدهید تا بتوانند داده های شما را قبل از فشرده سازی رمزگشایی کنند و برای شما ارسال کنند..

Backblaze ادعا می کند که کلید را ضبط نمی کند و به محض اینکه رمزگشایی کامل شد ، آن را ویران نمی کند ، اما ترجیح می دهیم که پرونده ها به محض ورود به دستگاه شما ، جایی که می توانند به صورت خصوصی رمزگشایی شوند ، رمزگذاری شوند..

با استفاده از Backblaze ، چه شرکت و چه کلید رمزگذاری خود را نگه دارید ، از رمزگذاری 128 بیتی استفاده شده است. در حالی که ما AES 256 بیتی را ترجیح می دهیم ، هیچ سطح رمزگذاری قابل ترک خوردگی نیست.

Backblaze همچنین گزینه ای برای دو عاملی دارد که می توانید هر بار ورود به سیستم یا فقط هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا تنظیم کنید..

Backblaze همچنین گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی دارد ، که می توانید هر بار ورود به سیستم یا فقط هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا را شروع کنید..

Backblaze همچنین برای یافتن رایانه های گمشده یا دزدیده شده دارای ویژگی موقعیت مکانی است. اگرچه برای سرویس پشتیبان کمی غیرمعمول است ، اما این یک افزودنی امنیتی خوب است.

افکار نهایی

هیچ پاسخ آسانی در مورد بهترین سرویس پشتیبان آنلاین امروز وجود ندارد ، و این چیز بدی نیست. چندین بازیکن برجسته در فضا حکاکی کرده اند که باید برای افراد با نیازهای مختلف جذاب باشد. ما امیدواریم که این بررسی به شما کمک کند تا یاطاقان خود را بدست آورید. برای یک خریدار متوسط ​​، کافی است راه حلی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز آنها باشد.

با این حال ، ما همچنین می دانیم که بعضی از خوانندگان ما هنگام تهیه نسخه پشتیبان آنلاین نیازهای خاص تری دارند. اگر این شامل شما می شود ، خوشحال شوید: ما مجموعه زیادی از مقاله ها در مورد یافتن راه حل های تهیه نسخه پشتیبان برای رفع نیازهای مختلف را داریم.

 • بهترین پشتیبان آنلاین برای مشاغل کوچک
 • بهترین سرویس پشتیبان گیری آنلاین نامحدود
 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه رایگان ابر
 • بهترین راه حل های پشتیبان گیری از سرور
 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه مک
 • مزایای تهیه پشتیبان نامحدود برای SMB
 • IDrive vs Backblaze
 • CloudBerry vs Acronis vs Storagecraft vs Macrium
 • Azure vs Amazon S3 vs Google Cloud vs Backblaze B2
 • پشتیبان گیری با Microsoft Azure Works
 • پشتیبان گیری با Amazon S3 چگونه کار می کند

امیدواریم که از نمای پشتیبان آنلاین ما لذت ببرید. در صورت داشتن هرگونه فکر ، سؤال یا تکان دادن ، حتماً در نظرات زیر با ما در میان بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me