راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس: WP Wizardry

وردپرس یکی از متراکم ترین سیستم عامل های ساخت وب سایت شما است. در این راهنمای پیشرفته برای استفاده از WordPress ، ما فقط به این دلیل نشان می دهیم. در طول این بخش ها ، ما گزینه های بهینه سازی پیشرفته ، توسعه وردپرس و برخی نکات کلی در مورد این پلتفرم را پوشش می دهیم ، زیرا شما برای رسیدن به تسلط کامل بر آن ،.


بر خلاف راهنماهای قبلی ما ، آموزش های زیادی در اینجا وجود نخواهد داشت. هنگام رسیدن به انتهای پیشرفته وردپرس ، همه چیز بسیار کثیف تر می شود. در اینجا ، ما به دنبال این هستیم که صرفاً شما را با دانش اولیه این مباحث پیچیده تجهیز کنیم ، نه به طور کامل در مورد آنها جستجو کنیم. از این گذشته ، پوشش کامل موضوع به تنهایی می تواند چندین مقاله از بیش از 5000 کلمه را به خود اختصاص دهد.

با این وجود ، این راهنما به گونه ای طراحی شده است که شما را با استفاده از وردپرس از منطقه راحتی خود خارج کند و از ابزارهای زیادی به صورت آنلاین استفاده کند تا دانش شما درباره این سیستم عامل و پیچیدگی های آن بیشتر شود. اگر به دنبال یک رویکرد اساسی تر در وردپرس هستید ، قبل از طی کردن این یکی از راهنمایان دیگر ما را بررسی کنید.

 • راهنمای مبتدی برای استفاده از WordPress
 • راهنمای واسطه استفاده از وردپرس

بهینه سازی پیشرفته

در طول سه راهنمای راهنمای WordPress ، انواع مختلفی از بهینه سازی از ویرایش اولیه تصویر گرفته تا افزونه های پیشرفته تر مانند WP-Optimize را پوشش داده ایم. در این بخش ، ما به عمق بهینه سازی می پردازیم ، چگونگی افزایش سرعت سایت خود را با CDN ، ذخیره سازی و بارگیری پیشرفته تصویر.

محتوای پویا با CDN

بهترین راه برای کاهش بار بار با وردپرس استفاده از مطالب استاتیک است. محتوای استاتیک مانند پست وبلاگ ، خیلی سریعتر روی صفحه ای از محتوای پویا مانند پرونده CSS بارگیری می شود ، که هر بار درخواستی را دریافت می کند ، خوانده می شود..

CDN یا شبکه تحویل محتوا همین کار را انجام می دهد. این محتوای پویای شما را فیلتر می کند ، آن را ذخیره می کند و آن را ثابت می کند. یک ارائه دهنده CDN (که جدا از یک ارائه دهنده هاستینگ وب است) تعداد زیادی از سرورها را در سرتاسر جهان در اختیار دارد تا بار بارگذاری را با بار زیاد انجام دهید.

بگذارید بگوییم نزدیکترین مرکز داده میزبان شما برای شما در لس آنجلس است. شخصی که در ایالات متحده واقع شده ، نسبت به کسی که در اروپا واقع شده است ، زمان واکنش سریع تری خواهد داشت. تأخیر در ارسال اطلاعات وب سایت شما طولانی تر خواهد بود زیرا مجبور است مسافت بیشتری را طی کند.

CDN این موارد را کاهش می دهد. این شبکه (تا زمانی که معتبر باشد) دارای سرورهایی در سراسر جهان خواهد بود ، به این معنی که کاربر اروپایی نسخه ذخیره شده سایت شما را از یک سرور نزدیکتر دریافت می کند. سرعت شما در سطح بین المللی از بین خواهد رفت و این اطمینان را می دهد که بدون توجه به اینکه در آن واقع شده باشید ، همان تجربه را برای مخاطبان فراهم می کنید.

علاوه بر این ، CDN منابع میزبان وب شما را بارگیری می کند. از آنجا که سرور والدین هر بار که وب سایت شما بارگیری می شود ، پرس و جو دریافت نمی کنید ، CDN به جلوگیری از ترافیک و حمله DDoS کمک می کند تا مطمئن شوید سایت شما بصورت آنلاین بماند.

هر CDN موجود یک روش اجرای کمی متفاوت دارد ، بنابراین ما نمی توانیم همه چیز را اجرا کنیم. درعوض ، ما روی Cloudflare ، یکی از محبوب ترین CDN ها و ویژگی مشترکی که در بررسی های میزبانی وب مشاهده کرده ایم ، تمرکز خواهیم کرد. به گفته این ، برخی از ارائه دهندگان نسخه رایگان Cloudflare را با هر وب سایت ارائه می دهند ، بنابراین در این صورت نیازی به نصب مجدد آن ندارید.

ابتدا به Cloudflare بروید و برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید. هنگامی که به داشبورد خود رسیدید ، در گوشه سمت راست بالای صفحه “+ اضافه کردن سایت” کلیک کنید. دامنه وردپرس خود را وارد کنید و روی “شروع اسکن” کلیک کنید.

بعد از چند دقیقه ، Cloudflare سوابق DNS شما و همچنین دو گزینه را بالا می برد. برای استفاده از CDN ، “CDN و protection” را از میان این دو انتخاب کنید. ضبط (دامنه شما) باید دارای یک ابر نارنجی در ستون “وضعیت” باشد. سایر سوابق ، مانند سوابق MX که برای ایمیل استفاده می شوند ، نیازی به استفاده از CDN ندارند ، بنابراین اگر جای خالی در وضعیت دارید ، نگران نباشید.

پس از اطمینان از سوابق DNS خود ، راه اندازی را ادامه دهید. با این وجود همیشه می توانید برگردید و این بخش را تغییر دهید ، بنابراین اگر بعداً نیاز به اصلاح چیزی دارید نگران نباشید. در صفحه بعدی ، برنامه خود را انتخاب می کنید. Cloudflare کمی گران است ، اما برنامه رایگان باید برای اکثر کاربران به خوبی انجام شود.

اکنون که Cloudflare به پایان رسیده است ، باید آن را پیکربندی کنید. در اصل ، شما باید دامنه خود را به سمت Cloudflare نشان دهید که به نوبه خود ، به میزبانی وب شما نشان می دهد. Cloudflare به سادگی به عنوان یک پراکسی عمل می کند ، متأسفانه برای راه اندازی برخی از زمان ها نیاز است.

به سراغ ثبت دامنه خود بروید و دامنه خود را به سمت سرورهای نام Cloudflare هدایت کنید. برای تصویر زیر ، ما از InMotion استفاده کردیم (بررسی ما را در مورد میزبانی InMotion بخوانید) اما فرقی نمی کند فارغ از مکان شما در دامنه باشد..

اکنون که دامنه شما به Cloudflare اشاره شده است ، باید Cloudflare را به هاست وب خود نشان دهید. وارد Cloudflare شوید و بر روی زبانه “DNS” در داشبورد خود کلیک کنید. سابقه شما ، دامنه شما ، باید به آدرس IP سرور میزبان وب شما اشاره کند. می توانید به راحتی این کار را در cPanel بیابید (بهترین میزبانی وب ما با cPanel را بخوانید) اما اگر میزبان وب شما از این رابط پشتیبانی نمی کند ، فقط از پشتیبانی پشتیبانی کنید..

پس از آن Cloudflare همه برای استفاده با سایت وردپرس شما تنظیم شده است. هنوز یک افزونه اختصاصی وجود دارد که می تواند مدیریت Cloudflare را در داشبورد وردپرس ساده کند. به سادگی اعلان ها را نصب و اجرا کنید و باید خوب باشید. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک کلید API Cloudflare است که می توانید در اینجا پیدا کنید.

این افزونه بسیار عالی است ، به خصوص اگر برنامه پرداخت داشته باشید. می توانید پهنای باند Cloudflare را ذخیره کنید ، درخواست های دریافت شده به CDN و تعداد بازدیدکنندگان بی نظیر آن را ذخیره کنید. اعضای پرداخت شده همچنین می توانند دیوار آتش برنامه کاربردی و محافظت پیشرفته DDoS را در این افزونه پیکربندی کنند.

بارگیری تصویر مترقی

در راهنمای قبلی ما ، در مورد بهینه سازی تصاویر شما برای استفاده از وب از طریق تنظیم اندازه و وضوح تصویر و همچنین برخی افزونه ها برای برش همه چربی های ممکن صحبت کردیم. با این وجود موارد دیگری وجود دارد که می توانید برای کاهش بار بار با تصاویر انجام دهید.

نکته اصلی تراشیدن چند بخش از یک میلی ثانیه با تصاویر بارگذاری مترقی تصویر است. این همان بارگذاری عکس پاسخگو نیست ، هرچند که ممکن است این دو اشتباه شوند. بارگیری پیشرفته تصویر به بارگیری تصویر در صفحه اشاره دارد در حالی که بارگذاری پاسخگو با طرح کلی سایت شما سروکار دارد.

در اصل ، تصاویر تنظیم شده برای بارگذاری تدریجی در واقع در صفحه بارگیری نمی شوند تا زمانی که کاربر به سمت پایین حرکت کند. با بارگیری آنچه “بالاتر از برابر” است وقتی شخصی در سایت شما فرود می آید ، فشار روی سرور کاهش می یابد.

می توانید تمام تصاویر خود را تنظیم کنید تا به تدریج از طریق HTML بارگیری شود ، اما این یک روند نسبتاً دشوار است. درعوض ، ما توصیه می کنیم افزونه بارگیری تنبل را نصب کنید تا کار پا را برای شما انجام دهد. اکثر افزونه ها می توانند نظرات و فیلم ها را نیز بارگذاری کنند ، بنابراین این را در خاطر داشته باشید. این ها تعدادی از علاقمندی های ماست:

 • A3 بار تنبل
 • BJ Lazy Load
 • پیمایش نامحدود – بارگذاری آژاکس بیشتر

بهینه سازی را می توان قبل از آپلود نیز انجام داد. همانطور که در راهنمای قبلی ما ذکر شد ، ما فایلهای .png را برای هرگونه گرافیک یا تصاویر توصیه می کنیم زیرا قالب به راحتی تحت فشرده سازی شکسته نمی شود. از طرف دیگر ، عکسها به مراتب به عنوان .jpg مناسب تر هستند.

در بیشتر موارد ، عکسها فایلهای گسترده ای هستند و حتی پس از تغییر اندازه ، مدتی طول می کشد تا در یک صفحه وب بارگذاری شود. اکثر برنامه های ویرایش تصویر ، یک jpg بهینه سازی شده پایه را صادر می کنند ، یک پرونده کمی کوچکتر که تا حد امکان جزئیات را از طریق فشرده سازی حفظ می کند..

.jpg های پیشرفته کمی بزرگتر هستند اما از روش بارگیری دیگری استفاده می کنند. به جای اینکه سعی کنید کل خط تصویر را به صورت خط بارگذاری کنید ، یک .jpg مترقی خطوط خط را در مدت زمان طولانی تری بارگذاری می کند و باعث می شود تا تصویری از صفحه شما ایجاد شود ، اما زمان بیشتری را برای بارگذاری آن می دهد. مانند بارگذاری ویدیوی YouTube در SD برای چند ثانیه قبل از پرش خودکار به HD (اگرچه این فناوری متفاوت است).

این قطعاً یک اقدام بهینه سازی ثانویه برای استفاده از بارگذاری تنبل است. شما هیچ فضایی روی سرور خود ذخیره نمی کنید و زمان بارگذاری صفحه شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد. با این وجود می تواند مسئله تصویری را که به طور تصادفی در صفحه ظاهر می شود پس از بارگیری آن ، حل کند.

به ویژه ، .jpg های مترقی برای پرونده های بزرگ کار می کنند. .jpg های کوچک باید در قالب پایه خوب باشند زیرا در هر صفحه وب نسبتاً سریع بارگیری می شوند. اگر می خواهید عکس با وضوح بالا ، با وجود این .jpg مترقی باشید که اطمینان حاصل شود در حالی که تصویر بارگذاری می شود ، هیچ لکه سیاه وجود ندارد.

نگاهی به ذخیره سازی وردپرس

در راهنمای قبلی ما ، به ذخیره سازی وردپرس اشاره کردیم و اینکه چرا سرعت بخشیدن به کار در سایت شما مهم است. ما به این دلیل نرفتیم که چرا اینگونه است در اینجا ، ما می خواهیم به حافظه نهان وردپرس با جزئیات بیشتری بپرسیم که چرا سایت شما را تسریع می کند و چرا ، در برخی موارد ، می تواند موضوع شما را بشکند.

بیایید با درک واقعی آن شروع کنیم. وقتی شخصی آدرس اینترنتی شما را تایپ کرد و به “ورود” برخورد کرد ، تعداد زیادی پرونده شروع به انتقال از سرور به دستگاه مقصد می کند. در اصل ، شخصی از سایت شما بازدید می کند ، وردپرس تمام پرونده های موجود در پایگاه داده شما را جستجو می کند و سرور وب داده ها را در یک صفحه HTML وارد می کند تا به کاربر تحویل دهد.

با این روش مشکلی وجود دارد. WordPress هر بار که کاربر در سایت شما قرار می گیرد ، محتوا را بصورت دینامیکی تولید می کند ، حتی اگر قبلاً در آنجا بوده اند ، محتوای تازه بارگیری می شود. بسیار زیاد غیر ضروری است زیرا پست وبلاگ و ظاهر طراحی سایت شما بعید است که به صورت روز به روز تغییر کنند.

این جایی است که حافظه پنهان وارد می شود. یک نسخه ثابت از محتوای شما ایجاد می کند و در عوض ارائه می دهد ، به این معنی که هنگام بازگشت بازدید کنندگان به سایت شما ، نسخه ذخیره شده ای را مشاهده می کنند که باید خیلی سریع تر باشد. در حال استفاده مجدد از داده ها و به حداقل رساندن جریان بین سرور و کاربر است.

دو نوع حافظه پنهان در دسترس است: سمت مشتری و سمت سرور. حافظه پنهانی مشتری از کنترل شما خارج است. در اکثر مرورگرهای مدرن استفاده می شود تا با استفاده مجدد از داده های قبلاً بارگیری شده ، بار بار را سرعت بخشید. وب سایت شما (تا زمانی که با یک مرورگر مدرن جفت شده باشد) در حال حاضر حافظه پنهانی را در سمت مشتری انجام می دهد.

قلمرو شما سمت سرور است. پروتکل های ذخیره سازی مختلف وجود دارد که کل فضای ذخیره سازی وردپرس را تشکیل می دهد. در اینجا مختصراً از هریک شرح داده شده است:

 • صفحه ذخیره: خالص ترین حالت ذخیره سازی. این فرایندی است که پرونده های HTML را بصورت استاتیک ذخیره کرده و از آنها در حافظه نهان استفاده می کند. این بدان معناست که کمتر اجرای اسکریپت های PHP و نمایش داده های پایگاه داده MySQL
 • ذخیره اطلاعات پایگاه داده: این به ذخیره کردن نتیجه یک پرس و جو از پایگاه داده خاص اشاره دارد. به جای اینکه وردپرس هر بار به دنبال چیزی در دیتابیس باشد ، نتیجه در حافظه نهان ذخیره می شود و وردپرس به جای آن بارگذاری می کند. با این حال ، هر بار که پایگاه داده را به روز می کنید ، باید حافظه پنهان را پاک کنید
 • ذخیره آبجکت: حافظه پنهان شیء از طریق get در وردپرس ساخته می شود. این شبیه به ذخیره پایگاه داده است ، اما به نتایج پرس و جوهای مکرر نگاه می کند. شما لازم نیست که اینجا را به هم بزنید تا آنجا که وردپرس به طور خودکار اشیاء موجود در حافظه نهان را از روی مجموعه ذخیره کند
 • انبار کد: وردپرس در هسته خود از لیستی از اسکریپت های PHP استفاده می کند. هر زمان که یک اسکریپت PHP اجرا شود ، باید برای تهیه یک کد قابل اجرا کامپایل شود. حافظه پنهان کردن اوکد اساساً نتیجه کامپایلر PHP را به حافظه نهان می دهد تا تعداد اعدام ها کاهش یابد.

درک کنید که ذخیره سازی به نوعی فضای ذخیره سازی نیاز دارد. میزبانی مشترک (که می توانید در مورد بهترین راهنمای میزبانی وب ما بدانید) معمولاً فقط حافظه هارد دیسک را فراهم می کند ، به این معنی که حافظه نهان فضای شما را روی یک هارد دیسک جای می دهد. VPS و سرورهای اختصاصی می توانند از حافظه RAM اختصاصی و حافظه بسیار سریعتر استفاده کنند که باعث افزایش سرعت حافظه پنهانی شما می شود. برای کسب اطلاعات در مورد برنامه VPS وردپرس که عالی است ، حتماً نظر DreamHost ما را بخوانید.

اکنون ، caching در تئوری مانند یک رویا به نظر می رسد ، اما در عمل می تواند کمی درد باشد. وب سایت های مدرن دارای بسیاری از ویژگی های پویا هستند که حتی بدون اینکه یک چیز واحد را تغییر دهید ، بروزرسانی می شوند. به عنوان مثال ، فید اینستاگرام شما دائماً به روز می شود حتی اگر واقعاً تغییراتی در سایت خود ایجاد نکنید.

این محتوای پویا که مرتباً به روز می شود ، ابتدا هنگام ذخیره کردن ، به روز نمی شود و هر زمان که شخصی در سایت شما ظاهر شد ، به روز نمی شود. حافظه پنهان به هر آنچه که قبلاً ذخیره شده است ، اشاره دارد ، به این معنی عناصر مانند این بارگذاری مجدد نخواهند شد.

عناصر مانند این تنها در صورت شکستن PHP برای اجرای از زمانی که ذخیره سازی Opcode باعث خروجی می شود ، خراب می شوند. بهترین راه حل این است که به پلاگین ها یا ابزارک هایی که از JavaScript یا AJAX استفاده می کنند برای تولید یک خروجی اعتماد کنید زیرا این موارد در سمت مرورگر کار می کنند. با این کار ، حتی هنگامی که صفحات ذخیره می شوند ، مرورگر ویژگی های پویا ایجاد می کند.

اگر به ویژگی خاصی که از PHP استفاده می کند تکیه می کنید ، بهترین راه حل این است که به سادگی خاموش کردن حافظه پنهان در آن صفحه خاص باشد. این می تواند سرعت شما را تحت تأثیر قرار دهد ، اما بهتر است یک وب سایت عملکردی کند و یک وب سایت سریع خراب داشته باشید.

ما در راهنمای قبلی ما برای افزونه های ذخیره حافظه توصیه هایی را ارائه دادیم. برای ارجاع سریع ، در اینجا سه ​​مورد علاقه ما وجود دارد:

 • WP Super Cache
 • W3 حافظه نهان Total
 • بهینه سازی سرعت صفحه Hummingbird

گزینه های پیشرفته طراحی

با آگاهی از تم های کودک ، افزونه ها و نوارهای جانبی ، می خواهیم در وردپرس به گزینه های طراحی پیشرفته تری بپردازیم. ما قصد داریم زبانهایی را که برای توسعه در وردپرس استفاده می شود تعریف کنیم و همچنین به طور خلاصه نحوه عملکرد آنها را بر روی سکو بررسی کنیم..

قبل از غرق شدن در توسعه افزونه شخصی خود ، می خواهیم چند اصطلاح را تعریف کنیم. اگر با HTML ، CSS ، Javascript و PHP آشنا هستید ، در صورت تمایل پیش بروید. برای newbies ، ما قصد داریم 4 مورد را از هم متمایز کنیم ، اما اطمینان حاصل کنید که اگر به برنامه افزونه یا توسعه تم علاقه دارید ، زبانها را یاد می گیرید.

HTML

HTML یا HyperText Markup Language ، کلیه محتوای وب سایت شما را کنترل می کند. این زبان سنگ بنای وب سایت شما است. مرورگرهای وب هنگام دسترسی به وب سایت شما ، فایلهای HTML را بارگیری می کنند و اسکریپت را به محتوای شما ترجمه می کنند.

یک راه خوب برای بدست آوردن درک اساسی از HTML ، جابجایی به ویرایشگر متن در وردپرس است. در اینجا ، توابع اساسی مانند تعبیه فیلم ، اضافه کردن تغییرات متن و اضافه کردن تصاویر را مشاهده خواهید کرد.

این ساختار اساسی وب سایت شماست. اگر بخواهیم از یک ساختمان قیاس کنیم ، HTML مستقل از آنچه ممکن است در داخل ساختمان باشد ، خود ساختمان است.

CSS

CSS یا صفحات سبک آبشار ، ظاهر و ظاهر کلی وب سایت شما را کنترل می کند. این بدان معناست که چگونه پستها نمایش داده می شوند ، نحوه نمایش تصاویر در صفحه ، رنگ ها ، قلم ها و غیره. هرگونه ارتباط با نحوه ظاهر سایت شما توسط CSS اداره می شود.

حتی اگر برخی از یک ظاهر طراحی شده با HTML مانند اصلاح فونت قابل انجام باشد ، CSS نمای کلی سایت شما را نشان می دهد که در مورد همه پست ها یا صفحات اعمال می شود. این کنترل بسیار بیشتر بر رنگهای جهانی ، چیدمان و قلم وب سایت شما جدا از هر تنظیمات فردی را فراهم می کند.

در ادامه با قیاس ما ، CSS کار نقاشی و نمای کلی ساختمان و همچنین اتاقهای داخل آن خواهد بود. HTML محتوای را مدیریت می کند ، CSS یک ظاهر طراحی شده را کنترل می کند.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت با گردآوری سه گانه فناوری هایی که هر وب سایتی را تشکیل می دهند ، پاسخگو بودن وب سایت شماست. این فقط برای یک تصویر اختلاف منظر مرتب استفاده نمی شود (اگرچه برای این منظور استفاده می شود) بلکه هر تعامل شخصی با سایت شما دارد.

این یعنی استفاده از نوار جستجو ، کلیک کردن روی تصویر یا اجرای پیوند. جاوا اسکریپت همان چیزی است که به سایت شما اجازه می دهد تا به ورودی کاربر پاسخ دهد ، هر چقدر هم که اساسی باشد. برای توسعه افزونه ها و مضامین ، دیگر نیازی به کارهای JS نخواهید داشت.

تا آنجا که ساختمان ما پیش می رود ، جاوا اسکریپت به راحتی با درها ، آسانسورها و غیره مقایسه می شود .این صفحه دال ضرب المثل بتن را به چیزی کاربردی تبدیل می کند.

PHP

PHP ، یا Hypertext Preprocessor ، یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که در توسعه وب با استفاده از MySQL به کار می رود. برای دستکاری صفحات وب ایجاد شده با HTML استفاده می شود. به منظور اجرای اسکریپت های HTML ، هر وب سایت دارای یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است.

این می تواند Java باشد (JavaScript نیست ، چیزهای مختلف) ، PHP یا Python. برخلاف سه بزرگ که از طریق مرورگر وب اجرا می شوند ، اسکریپت های PHP روی خود سرور اجرا می شوند. معمولاً به معنای ذخیره و گرفتن داده از پایگاه داده MySQL است.

بیشتر سایتهای وردپرس از PHP استفاده می کنند ، بنابراین مهم است که اگر قصد توسعه روی سیستم عامل را دارید ، آن را از طریق Java یا Python بیاموزید. برای ساختمان ما ، پی اچ پی معمار و پیمانکاری خواهد بود که این امر را انجام داد.

نوشتن پلاگین خود را

ما لیست عظیمی از افزونه ها را بین سه راهنمای وردپرس ما پوشانده ایم. در اینجا ، ما قصد داریم به تجزیه و تحلیل چگونه شما می توانید خود را. البته باید توجه داشته باشید که این یک آموزش درمورد PHP نیست. اگر هیچ اطلاعی از PHP ندارید ، ممکن است بتوانید راهنمای کوچک ما را در اینجا دنبال کنید ، اما تا یادگیری زبان کاربردهای کاربردی زیادی نخواهد داشت.

بیایید با آنچه در واقع یک افزونه است شروع کنیم. در اصل ، این فقط یک اسکریپت PHP است که چیزی را در وب سایت شما تغییر می دهد. تم ها ظاهر وب سایت شما را تغییر می دهند و افزونه ها نحوه عملکرد را اصلاح می کنند.

به نظر می رسد به اندازه کافی اساسی است اما این دو متقاطع زیادی دارند. همانطور که در راهنمای واسطه ما ذکر شد ، هر موضوعی دارای یک فایل function.php است که نحوه رفتار سایت شما را کنترل می کند. برای دستیابی به آنچه می خواهید با یک افزونه می توانید این پرونده را ویرایش کنید ، اما همیشه عملی نیست.

تغییری مانند طول ارسال یا اندازه بخش نظرات به راحتی در پرونده های موضوع شما قابل تغییر است ، اما چیزی پررنگ تر مانند لیست پستی بهتر است با افزونه مخصوص خودش مناسب باشد.

ایجاد یک افزونه در حقیقت با وردپرس مرده است. از طریق FTP به سایت خود دسترسی پیدا کرده و از مسیر “public_html” پایین بروید > wp-content > افزونه ها. ” یک دایرکتوری جدید ایجاد کنید و هر آنچه را که می خواهید نامگذاری کنید. برای این آموزش ، ما فقط می خواهیم آنرا “myplugin” بنامیم.

NotePad یا هر ویرایشگر اسکریپت را باز کنید و موارد زیر را وارد کنید:

<?پی اچ پی

  / *

  نام پلاگین: پلاگین من

  افزونه URI: http://my-fake-plugin.com

  شرح: >-

 می توانم افزونه هایی به وردپرس اضافه کنم

  نسخه: 1.0

  نویسنده: توسعه دهنده افزونه

  نویسنده URI: http://plugin-developer.com

  مجوز: GPL2

  * /

?>

آن پرونده را در پوشه ایجاد شده خود قرار دهید و نام آن را “myplugin.php” بگذارید. از بین همه گزینه های موجود ، فقط نام افزونه مورد نیاز است ، اما ایده خوبی است اگر قصد دارید افزونه را به صورت آنلاین توزیع کنید ، تا حد امکان جزئیات بیشتری اضافه کنید.

پس از بارگذاری پرونده ، می توانید به داشبورد وردپرس خود بروید و آن را فعال کنید. البته ، در واقع هیچ کاری انجام نمی شود ، اما این فقط یک تظاهرات برای نشان دادن چگونگی عملکرد این روند است. نوشتن فیلمنامه در واقع این وظیفه شماست.

این همیشه ساده نیست به عنوان نوشتن اسکریپت شما و پرتاب آن در یک پوشه ، هر چند. بعضی اوقات بهتر است بسته به نیاز ، افزونه خود را در چندین فایل شکسته کنید. اگر تازه وارد فرایند توسعه هستید ، توصیه می کنیم به دنبال اسکریپت های افزونه های محبوب باشید تا ببینید که چگونه ساختار آنها.

قبل از اینکه به سمت مضامین بروید ، می خواهیم در مورد چیزهایی که همه افزونه ها به آن نیاز دارند یادداشت کنیم. وردپرس سه قلاب را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که افزونه شما فقط هنگام فعال کردن اطلاعات را ذخیره می کند و هنگام غیرفعال یا حذف آن ، تمام داده ها را با آن می گیرد..

 • Register_activation_hook (): این عملکردی است که هنگام فعال شدن افزونه شما در داخل وردپرس اجرا می شود. این قلاب است که وقتی پلاگین فعال است و اولین عملکرد در اسکریپت را انجام می دهد.
 • Register_deactivation_hook (): مانند قلاب فوق ، این یکی باعث می شود وردپرس هنگام غیرفعال کردن افزونه عملکردی را اجرا کند. معمولاً ، شما داده ها را در اینجا حذف نخواهید کرد ، اما در صورت فعال بودن افزونه ، چربی های غیر ضروری را مرتب کنید.
 • Register_uninstall_hook (): این عملکردی است که هنگام حذف افزونه شما در داشبورد وردپرس اجرا می شود. منطقه خوبی برای پاک کردن داده های باقیمانده پلاگین است. افزونه باید بتواند به طور جداگانه از قلاب کار کند تا بتواند به درستی آن را حذف کند. اگر نمی توانید به آنجا بروید ، باید یک پرونده حذف نصب کنید .php.

ما نمی توانیم به ویژگی های توسعه پلاگین شما دسترسی پیدا کنیم زیرا هر ایده شما را می گیرد و اغلب تجربه نوشتن را تجربه می کند. اگر هردو را دارید ، توصیه می کنیم برای یادآوری موارد و مزایده های سیستم ، به راهنمای افزونه WordPress نگاهی بیندازید.

نوشتن موضوع شخصی شما

در صورت نیاز به چیزی که می توانید در بانک اطلاعات پلاگین پیدا کنید ، افزونه ای برای هر چیز وجود دارد. برای بسیاری ، توسعه یک موضوع بسیار کاربردی است. با این وجود ، برای اجرای طرح زمینه خود به دانش CSS و PHP احتیاج دارید.

خارج از آن دانش ، توسعه موضوع بسیار ساده است. ما در راهنمای میانی خود درباره مضامین کودک ، اطلاعات را بنا می کنیم ، بنابراین قبل از ادامه حتماً آن را بخوانید (پیوند در بالا).

دو گزینه برای توسعه موضوع خود وجود دارد: از طریق یک قاب کار یا از ابتدا. ما به اولی توصیه می کنیم با وجود اینکه هنوز هم می توانید کنترل ظاهر طراحی وب سایت خود را با سرعت و سریع انجام دهید.

این همان روند استفاده از یک موضوع کودک در وردپرس است. در این حالت ، چارچوب مضمون والدین است و مضمون فرزند شما تمام یک ظاهر طراحی شده را کنترل می کند. این روند را در راهنمای قبلی نصب یک چارچوب تم و ایجاد فایل style.css و فایل های function.php برای اتصال مجدد این دو به یکدیگر انجام دهید.

هر چارچوبی متفاوت است ، دقیقاً مانند هر مضمون. برخی از آنها با برچسب قیمت و برخی با ویژگی های متفاوت از دیگران آمده اند. حتماً به اطراف بگردید تا بتوانید مواردی را پیدا کنید که برای نیازهای شما بهتر باشد. در اینجا سه ​​مورد مورد علاقه ما وجود دارد:

 • روایت آفرینش در انجیل
 • پیاده روی
 • هسته ترکیبی

توسعه موضوع خود فقط از لحاظ فنی به دو پرونده نیاز دارد: index.php و style.css. با این حال ، بسیاری از مضامین شامل چند پرونده دیگر برای مشخص کردن هدر ، پاورقی و ستون های فرعی یک صفحه وب است. در اینجا شرح مختصری از پرونده هایی که بیشتر مضامین دارای آن هستند:

 • index.php: هسته اصلی موضوع شما. این منطقه اصلی است که مشخص می کند همه گزینه های موضوع شما در کجا قرار دارد. به طور کامل نامگذاری شده ، این یک فهرست برای موضوع شما است
 • سبک.css: این نمای کلی سایت شماست. در اینجا ، رنگ ها ، قلم ها ، فاصله ها و غیره از محتوای اصلی را تعریف خواهید کرد
 • header.php: اسکریپت برای تولید کلیه اطلاعات هدر ، از جمله آرم ، منوی اصلی و غیره
 • sidebar.php: کلیه اطلاعات در مورد نحوه عملکرد ستون های فرعی در موضوع شما. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ستون های فرعی ، راهنمای مبتدی ما (در بالا پیوند داده شده) را بررسی کنید
 • footer.php: همانطور که در سه مورد آخر توضیح داده شده است ، این بخش از صفحه اصلی وب سایت شماست

هدف شما با استفاده از یک چارچوب مانند Bootstrap از یک چارچوب مانند Bootstrap شروع کرده و با شکستن آن پرونده در پرونده های جداگانه برای هدر ، پاورقی و ستون های فرعی ، آن را شروع کرده و گسترش می دهید. بسیار شبیه به افزونه ها ، یک تمرین خوب این است که پرونده های تم موجود با WordPress را ببینید تا ببینیم ساختار آنها چگونه است.

در بسیاری موارد ، اتخاذ چارچوبی برای ساخت موضوع شما بهترین راه برای پیشبرد است. این همه اسکریپت اساسی را از دسترس خارج می کنید ، بنابراین می توانید یک سایت کاربردی داشته باشید و به شما اجازه می دهید به عقب برگردید و تغییراتی در سبک کلی آن ایجاد کنید.

اگر می خواهید به خودتان بروید ، برای مسافت طولانی آماده شوید. توسعه از افزونه ها از بسیاری جهات دشوار نیست ، بلکه بسیار زمان بر است. برای کسب اطلاعات در مورد قالب و ساختار موضوع خود ، به کتاب راهنمای وردپرس مراجعه کنید.

نکات کلی وردپرس

با پیچیدگی وردپرس ، گم شدن در همه حباب ها آسان است. به عنوان تعظیم سری سه قسمت ما در وردپرس ، ما می خواهیم نکات کلی در مورد استفاده از CMS برای شما ارائه دهیم تا بتوانید سایت خود را به درستی اجرا کنید.

آن را ساده نگه دارید

مهمتر از همه ، مهم است که وردپرس را تا حد امکان ساده نگه دارید. تن پلاگین ها ، سبک های سفارشی و طرح های پیچیده ارسال به ندرت چیزی را برای سایت شما می پردازند. نتایج اغلب بارهای آهسته ، ناسازگاری های افزونه و صفحات وب شکسته است.

سایت خود را فقط با افزونه های ضروری و گزینه های سبک اجرا کنید. با مقدار انتقال داده های WordPress ، هر افزونه یا گزینه اضافی فقط به زمان بار اضافه می کند که قبلاً بسیار طولانی است. اگر می خواهید کاری چشمگیر داشته باشید ، آماده باشید که برخی از بهینه سازی های جدی را انجام دهید یا به جای آن از سازنده وب سایت استفاده کنید.

اگر شما در پایان برنامه نویسی هستید ، این بدان معنا نیست که خود نیز به خود جلب شوید. اگر می خواهید افزونه یا مضمون خود را ایجاد کنید ، کد خود را تمیز نگه دارید و سعی کنید کاری انجام ندهید. در نهایت ، این فقط اجرای اسکریپت را برای وردپرس دشوار می کند.

اغلب بروزرسانی کنید

ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این نکته تأکید کنیم. وردپرس یک سیستم عامل دائما در حال تحول است که دارای بسیاری از قسمت های متحرک است. بروزرسانی در یک افزونه یا ویژگی می تواند باعث ناسازگاری با دیگری شود که به یک سایت خراب یا سقوط منجر می شود.

به محض اینکه یک به روزرسانی شروع به کار کرد ، آن را در سایت خود پیاده سازی کنید. در بعضی موارد ، این می تواند ناسازگاری ایجاد کند ، بنابراین مطمئن شوید که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید (که ما در بخش بعدی آن را پوشش خواهیم داد) تا در صورت بروز این موارد ، دوباره برگردانید..

با این حال ، بهتر است که پیش بروید و بروزرسانی را انجام دهید. نشستن بر روی انبوهی از تغییرات ، باعث کندتر شدن سایت شما می شود و حتی اگر یک بروزرسانی با بروزرسانی دیگری را تجربه کردید ، می توانید از برنامه نویسان استفاده کنید ، بنابراین آنها می توانند یک فایرفاکس را حذف کنند..

پشتیبان گیری مداوم

پس از انجام تمام کارها در سایت وردپرس ، از دست دادن آن برای سرور هک یا هک شده مضر است. اگرچه بعید به نظر می رسد ، باید هر زمان که می توانید از یکی از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین استفاده کنید ، از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

یک پلاگین افزونه وردپرس وجود دارد که با پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابر ادغام می شود تا افزونگی وب سایت شما را فراهم کند. یکی از بهترین گزینه ها ، UpdraftPlus است که به شما امکان می دهد نسخه پشتیبان خود را بطور مستقیم در Dropbox ذخیره کنید (بررسی Dropbox ما را بخوانید) یا Google Drive (مطالعه Google Drive ما را بخوانید).

بعید است اطلاعات وب سایت شما کاملاً پاک شود اما مطمئناً ممکن است. پرداخت هزینه برای آرامش یک مالیات کوچک است که مطمئناً در صورت بروز فاجعه ای که هر یک از داده های شما از بین رفته سود سهام را پرداخت می کند.

افکار نهایی

با این کار ، ما برای یادگیری وردپرس دوره سه بخشی خود را گذرانده ایم. حتی اگر ما در طول این راهنماهای زیادی را تحت پوشش قرار دادیم ، اما اطلاعات بیشتری در مورد این سیستم عامل وجود دارد. حتماً در WordPress Codex مطالعه کنید تا هر چیزی را که در اینجا پوشیده نیست یاد بگیرید.

حتی با داشتن تمام دانش وردپرس ، اگر یک میزبان وب محکم برای اجرای وب سایت خود ندارید ، تلاش بیهوده است. اطمینان حاصل کنید که بهترین میزبانی وب ما برای وردپرس را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که همه کارهای سخت شما با یک سرور جامد جفت شده است.

سؤالات دیگری در وردپرس دارید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map