محاسبات ابری پنج راه برتر برای بهره مندی از بشریت مورد استفاده قرار می گیرد

Cloud computing فقط برای ذخیره کردن خاطرات گرانبها یا حتی کار کردن روی یک پروژه بزرگ در کنار هم نیست. در حالی که این چیزها بخش مهمی از ابر است ، وقتی نوبت به کارهایی که این سرورهای عظیم می توانند انجام دهند ، فقط نوک یخدان یخ هستند. بسیاری از کارها با استفاده از رایانه های قدرتمند قابل انجام است.


پنج پروژه برتر محاسبات ابری که برای بهره مندی از بشریت استفاده می شوند ، کدامند؟?

Google و ابتکار تحقیقات آب و هوا

گوگل فناوری های ابری خود را برای بهره مندی از جامعه علمی در چندین زمینه ارائه می دهد.

یکی از این کارها با همکاری دانشمندان در طرح تحقیقاتی درباره تغییرات اقلیمی است که توسط دولت حمایت می شود. غول موتور جستجو 50 میلیون ساعت زمان محاسبات ابری را به این پروژه اهدا کرده است. اطلاعات به دست آمده از این داده ها برای کمک به جوامع و سازمان ها به بررسی شرایط در منطقه خود استفاده می شود.


© Márcio Cabral de Moura

طرح داده آب و هوا امیدوار است خطرات مرتبط با اقلیم را دقیق تر کند. محققان برای انجام تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی خود به ابزارهایی در Google Earth Engine دسترسی دارند. دانشمندان همچنین می توانند به نقشه ها و نمودارهای تعاملی گذرگاه کره زمین دسترسی داشته باشند. این جداول داده های 1984 تا 2012 را در بر می گیرد.

با ارائه دسترسی دقیق به محققان به Earth Engine ، گوگل امیدوار است که این اطلاعات بتوانند سریعتر حرکت کنند و از یک آزمایشگاه خارج شده و در اختیار عموم قرار گیرند. درنهایت ، هدف این است که محصولی از نقشه برداری خشکسالی با وضوح بالا و تقریباً در زمان واقعی برای قاره ایالات متحده ایجاد شود..

اینتل و بنیاد مایکل جی فاکس

اینتل از امکانات محاسبات ابری و ذخیره سازی ابری برای مبارزه با بیماری بسیار خاص کمک می کند. پارکینسون تنها در ایالات متحده حدود 100 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده است ، سالانه 50،000 تا 60،000 مورد جدید تشخیص داده می شود. به همین دلیل است که اینتل در تلاش برای یافتن راههای جدید برای کشف یک درمان با بنیاد مایکل جی فاکس همکاری کرده است.

اینتل در حال تولید یک دستگاه پوشیدنی جدید به شکل ساعت است که بر حرکات بیماران در طول روز نظارت می کند. هر یک از نقاط داده از طریق اتصالات WiFi به یک ابر منتقل می شوند. هنگامی که آنجا وجود دارد ، برنامه محاسبات ابری Cloudera داده هایی را که به دنبال ناهنجاری هایی هستند که ممکن است پزشکان را در درک بهتر پیشرفت بیماری به شما کمک کند ، پردازش می کند..

این اطلاعات ، همراه با سیاهههای مربوط به بیمار ، تصویر دقیق تری از پیشرفت بیماری به پزشکان ارائه می دهد. همچنین به محققان کمک می کند تا برنامه های درمانی بهتری را کشف کنند و کدام روش درمانی برای بیمار بهتر است.

تحقیقات Google و DNA

آب و هوا مهم است ، اما به سختی تنها منطقه ای است که Google در آن سرویس های ذخیره سازی و محاسبات ابری خود را ارائه می دهد. غول موتور جستجو همچنین در زمینه ژنتیک فعالیت می کند. در اوایل سال جاری ، گوگل به اتحاد جهانی ژنومیک و سلامت پیوست.

این ائتلاف دانشگاه های تحقیقاتی ، انجمن های علوم زندگی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در تلاشند دیگران را در این صنعت ترغیب کنند تا تحقیقات خود را جمع کنند و برای ایجاد استانداردهای مدیریت داده ها با یکدیگر همکاری کنند. برای این منظور ، گوگل در حال ذخیره سازی و امنیت پروژه های عظیم است ، بدون هزینه ای برای محققان.


© Ordo

Google با تنها ارائه دهنده فضایی برای محققان فاصله دارد. آمازون از چند سال پیش شروع به ذخیره سازی رایگان به دانشمندان کرد. با این حال ، کسانی که مایل به استفاده از توان رایانش ابری سرورهای S3 آمازون هستند ، باید هزینه استفاده را بپردازند.

متخصصان ژنتیک می توانند از قدرت محاسبات ابری در Google استفاده کنند تا صدها گیگابایت داده شخم بزنند تا سرنخ های لازم را باز کنند. محققان امیدوارند که این امر به ایجاد داروهای صرفه جویی در زندگی منجر شود.

DNA Nexus شرکتی است که از قدرت ابری Google استفاده می کند تا بتواند ژنتیست ها را به راحتی مرتب سازی از طریق مخزن ملی SRA ارائه دهد..

شرکت مستقر در Mountain View از این پایگاه داده در 350 ترابایت فضای ابری آینه می کند. رابط کاربری جدید به متخصصان ژنتیک اجازه می دهد تا اطلاعات سریع توالی DNA را به سرعت پیدا کنند. این داده ها برای کشف پیشرفت های پزشکی و بیوتکنولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.

IBM و علوم زندگی Coriell PACE را در پیش گرفتند

IBM همچنین خدمات محاسبات ابری را به نام مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد. این شرکت با استفاده از برنامه Softlayer خود با Coriell Life Science در مورد برنامه مراقبت همه جانبه برای سالمندان ، که به عنوان PACE شناخته می شود ، همکاری می کند. PACE برای درک ایمنی داروها در سالمندان با درک چگونگی تعامل این روشها بر روی سطح ژنتیکی ، کار می کند.

سواب ها از گونه های بیماران گرفته می شوند. سپس DNA در مکان ذخیره سازی ابر ذخیره می شود ، تهیه شده توسط IBM.


© Nuffield Bioethics

به منظور بررسی بیش از 3 میلیارد نقطه از داده های ژنوم شخصی ، Corielle Life Science از نرم افزار SoftLayer برای انجام محاسبات استفاده می کند. GeneVault همانطور که منطقه ذخیره سازی آنها نامیده می شود ، به پزشکان اجازه می دهد تا به داده ها دسترسی پیدا کنند تا بهترین دارو را برای بیمار خود تعیین کنند.

این نسخه پس از اجرای چندین آزمایش بر روی اطلاعات DNA واقع در طاق تعیین می شود. تجزیه و تحلیل این کد ژنتیکی می تواند اثربخشی یک دارو را پیش بینی کند. این اطلاعات به طور ایمن با پزشکان به اشتراک گذاشته شده است تا به شما در مدیریت ایمن نسخه های سالمندان و جلوگیری از شرایط تهدیدکننده زندگی کمک کند.

خطرات زمین شناختی و سحابی هلیکس

جستجوی خطرات جغرافیایی کار دشواری است اما در عین حال مناسب برای محاسبات ابری است. سحابی Helix با آژانس فضایی اروپا ، مرکز National d’Etudes Spaciales در فرانسه و مرکز هوافضای آلمان برای ایجاد بستر مشاهده زمین همکاری می کند. هدف این است که به تحقیقات مربوط به زمین لرزه و آتشفشان توجه شود.


© خوزه مانوئل د آرداندو

سازمان جغرافیایی خطرناک Supersites پویایی زمین و ارزیابی از خطرات جغرافیایی را کاهش می دهد تا تلفات و اموال ناشی از این بلایای طبیعی را کاهش دهد. سحابی Helix میزبان اطلاعات گسترده ای است که توسط این گروه جمع آوری شده است ، از جمله داده های ماهواره ای ESA. ارائه دهنده ابر محاسباتی پردازش و همبستگی مجموعه عظیم داده است.

این همکاری بین سازمان جغرافیایی خطرناک Supersites و سحابی Helix به کاربران این امکان را می دهد تا از سراسر جهان داده های خود را به اشتراک بگذارند. امید این است که راهی برای پیش بینی زلزله و فعالیت آتشفشانی و بزرگتر کردن پایگاه کاربر علمی پیدا کنیم.

نتیجه

محاسبات ابری این امکان را دارد که به باز کردن اسرار ژنوم انسان ، نقشه شرایط آب و هوایی و پیش بینی بلایای طبیعی کمک کند..

آیا ساختمان فناوری ابری ستون اصلی پیشرفت علوم انسانی است؟ نظرات خود را در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map