آنچه شما باید درباره فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر بدانید

این که آیا از فضای ذخیره سازی ابری اطلاع دارید یا نه ، شانس وجود دارد ، شما در حال حاضر از آن استفاده می کنید. از ارسال ایمیل به استفاده از Google Docs ، به اشتراک گذاری اسناد – فضای ذخیره سازی برای ماندن در اینجا است.

اما آیا شما همه چیز را در مورد فضای ذخیره سازی ابری می دانید؟ استفاده از سرویس ذخیره سازی مبتنی بر ابر به این معنی است:

قیمت مناسب در مقایسه با دستگاههای ذخیره سازی بدنی

راه اندازی آسان و بدون زیرساخت اضافی

با توجه به شرایط مورد نیاز می توان فضای ذخیره را افزایش یا کاهش داد

در صورت بروز فاجعه ، پرونده ها برای بازیابی آسان هستند

اگر به فکر انتقال داده به ابر هستید اما هنوز در مورد فناوری اشتباه گرفته اید ، این راهنمای کامل برای شما است. در اینجا همه چیز شما نیاز دارید که در مورد فضای ذخیره سازی ابری بدانید ، به طور خلاصه است.

پرونده های ذخیره شده در ابر از هرجای دیگر قابل دسترسی هستند

پس از ذخیره شدن پرونده ها در ابر ، آنها از هرجایی قابل دسترسی هستند ، مگر اینکه در جایی باشید که هیچ اتصال اینترنتی نداشته باشید.

تمام آنچه برای دسترسی به داده ها لازم است اعتبار ورود به سیستم است.

از آنجا که هیچ وسیله یا کابل اضافی برای حمل و نقل وجود ندارد ، هرگز فراموش نخواهید شد که یک پرونده اصلی را به مطب برسانید و دوباره برای آن کار کنید..

فایلها فقط باید سرویس ذخیره ابری را انتخاب کنید و این واقعاً ساده است ، من به خودی خود می گویم.

با این حال ، برخی از خدمات در بازیابی اطلاعات بهتر از سایرین هستند ، بنابراین حتماً بر اساس نیاز و سرعت اینترنت خود یک سرویس را با دقت انتخاب کنید..

Cloud همکاری را آسان می کند

يكي از دلايل اصلي پذيرفتن مشاغل تكنولوژي ابر اين است كه همكاري را هموار ، آسان تر و سريع تر مي كند.


© Cloudward.net

کارمندان دیگر نیازی به نشستن در دفاتر خود ندارند و یا با نشستن در کنار یکدیگر روی یک سند کار می کنند.

امروز جلساتی در مورد Slack اتفاق می افتد و همکاری اسناد از طریق Google Drive و Dropbox امکان پذیر است.

ابر همچنین فرهنگ کار از راه دور در شرکتهایی در سراسر جهان را تحت فشار قرار داده است که 45٪ از کارمندان آمریکایی از خانه کار می کنند.

داده های ابر در یک مکان از راه دور (و موارد مربوط به موقعیت مکانی) ذخیره می شوند

در اینجا یک سؤال متداول است که بسیاری از افراد از آن سوال می کنند. اگر داده های من در رایانه ذخیره نمی شود ، دقیقاً کجاست?

خوب ، جواب کمی پیچیده است

داده های ابر معمولاً در سرورهای یک شرکت در یک منطقه از راه دور ذخیره می شوند ، که محل دقیق آن بستگی به ارائه دهنده خدمات ذخیره سازی ابری دارد.

به عنوان مثال ، Dropbox سرورهای خود را در ایالات متحده و ایرلند دارد و Google Drive دارای مراکز داده در سراسر است:

ایالات متحده

تایوان

اروپا

اما با وجود موقعیت سرورهایشان ، شرکت ها به وضوح تصریح می کنند که همه داده ها تابع قوانین ایالات متحده هستند – که لزوما چیز خوبی نیست.

خدمات ذخیره سازی ابر هیچ سرور در ایالات متحده مشمول قوانین ایالات متحده نیست – این یک چیز خوب است.

و مکان ها دارای اهمیت هستند ، زیرا به محض بارگذاری داده ها در ابر ، توسط دولت ایالات متحده بدون هیچگونه اخطاریه یا رضایت قبلی قابل مشاهده و دسترسی است..

فرقی نمی کند که داده ها بعداً حذف شوند ، پس از آپلود کردن ، این نتیجه خارج می شود. در حالی که مسئله جنجالی ممکن است برای افرادی که داده های غیر حساس را بارگذاری می کنند ، مسئله بزرگی نباشد ، برای شرکت های بزرگ ، روبرو کردن مشکل می تواند یک مشکل بزرگ باشد.

در حقیقت ، قوانین مربوط به ذخیره سازی ابری به همین دلیل است که بسیاری از شرکتهای شرکتی هنوز سرورها و زیرساختهای خصوصی خود را در اختیار دارند.

رمزگذاری داده ها ضروری است

با وقوع نقض اطلاعات جدید تقریباً هر ماه ، رمزگذاری راهی مهم برای محافظت از داده ها است.


© Cloudward.net

قبل از رفتن بیشتر ، مهم است که بدانید که سه مکان باید در آن ایمن باشد:

هنگامی که در رایانه کاربر است

وقتی داده در حال انتقال است (در ابر بارگذاری می شود)

وقتی داده روی سرور استراحت می کند (در ابر استراحت می کند)

برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری ، مانند یک درایو, فقط رمزگذاری SSL را در هنگام انتقال داده فراهم می کند ، یعنی فایل ها در سرور در حالت استراحت قرار دارند ، رمزگذاری نمی شود.

بنابراین ، اگر یک هکر به سرورهای OneDrive وارد شود ، داده ها در یک قالب قابل خواندن در آنجا درست خواهند بود. خدمات ذخیره سازی ابر ، مانند iCloud ، هر دو ترانزیت و رمزگذاری سمت سرور را ارائه می دهند.

اما آیا همین بس است?

حتی وقتی داده ها هنگام انتقال رمزگذاری می شوند ، سرویس ذخیره سازی ابری انجام رمزگذاری را انجام می دهد. بنابراین ، نه تنها این شرکت به داده های شما دسترسی دارد ، بلکه ممکن است شما هم نمی دانید که شرکت چگونه آن را رمزگذاری می کند.

البته یکی از راه های برطرف کردن این مشکل رمزگذاری داده ها قبل از بارگذاری آن در ابر ، شخصاً است.

اما چرا این کار را می کنید وقتی سرویس های ذخیره سازی ابری مانند وجود دارد CrashPlan و من رانندگی می کنم, که به کاربران امکان رمزگذاری داده ها با یک کلید رمزنگاری سفارشی را می دهد.

همچنین ، رمزگذاری داده ها بارگذاری و بارگیری را کند می کند و راهی برای پیش نمایش داده ها به صورت آنلاین وجود نخواهد داشت. همیشه ابتدا بارگیری می شود.

بسیاری از شرکت های ذخیره سازی ابر می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند

هنگام ثبت نام برای یک سرویس جدید ، اغلب تصمیم می گیریم که از قسمت شرایط و ضوابط رد شویم. از همه گذشته ، چه کسی زمان لازم را برای آن کسب کرده است?

اما اگر من داده های حساس را روی ابر ذخیره می کنم ، نمی دانم آیا یک شرکت ذخیره سازی ابری می تواند اطلاعات من را خراب کند یا به آن دسترسی داشته باشد?

در حالی که به بخش شرایط و شرایط بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری نگاه می کردم ، تقریباً در همه آنها یک خط مشترک پیدا کردم – آنچه که مال شماست باقی خواهد ماند.

بنابراین ، آنچه که من بارگذاری می کنم مال من است و شرکت نمی تواند آن را به تنهایی منتشر کند ، اما آیا این بدان معنی است که یک شرکت ذخیره سازی ابری نمی تواند به داده های کاربر دسترسی داشته باشد؟ اصلا.

به عنوان مثال ، در حالی که از Google Drive استفاده می کنید ، ممکن است کاربران از حق مالکیت معنوی برخوردار باشند ، اما در صفحه ToS این شرکت اعلام شده است که کاربران مجوز جهانی را به Google می دهند که به شرکت اجازه می دهد داده ها را تولید یا اصلاح کند..

همچنین به Google امکان می دهد تا از اطلاعات مشتری برای اهداف کاوی و تبلیغات استفاده کند.

سپس Dropbox وجود دارد ، که ممکن است از داده های مشتری برای اهداف تبلیغاتی استفاده نکند ، اما ToS این شرکت نشان می دهد که در صورت بروز اختلاف ، مشتریان نمی توانند دادخواست طبقاتی علیه Dropbox ارائه دهند ، آنها فقط یک روند داوری ارائه می دهند.

اگر از قبل ناامید شده اید ، بدانید سرویس هایی مانند این نیز وجود دارد SpiderOak و Tresorit که حریم خصوصی دانش صفر را ارائه می دهند ، اما در مقایسه با Google Drive یا Dropbox به آسانی قابل استفاده نیستند و همچنین یکپارچه نمی شوند..

به طور کلی ، انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری یک تماس بین امنیت و دسترسی است.

بررسی استانداردهای انطباق داده ها برای شرکت ها مهم است

قرار است هر شغلی ، بر اساس صنعت اولیه خود ، لیستی از استانداردها و مقررات را دنبال کند.

وقتی یک شرکت داده های خود را به ابر منتقل می کند ، همین قوانین نیز به صورت آنلاین اعمال می شوند.

چندین ده مورد از جمله سه مورد اصلی وجود دارد:

HIPAA

فرپا

CORPA

قبل از انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری ، بررسی کنید که آیا از استانداردهای انطباق مورد نیاز تجارت شما پیروی می کند. اگر نمی توانید آنها را در وب سایت رسمی سرویس پیدا کنید ، برای تأیید با پشتیبانی تماس بگیرید.

در نتیجه…

در کل ، فضای ذخیره سازی ابری همراه با چمدان های آن موجود است.

اما دلیل این که بسیاری از افراد از جمله من هر روز از فضای ذخیره‌سازی ابری استفاده می کنند دلیل این است که کار را برای ما آسانتر می کند. تحرک و سهولت دسترسی که فضای ذخیره سازی ابری را به ارمغان می آورد بی نظیر است.

به جای اینکه بسته به درایوهای محلی و خارجی باشد ، می توانیم از هر نقطه و هر دستگاهی به کار دسترسی داشته باشیم. بنابراین ، در پایان ، سرویس ذخیره سازی مبتنی بر ابر مورد علاقه شما کدام است؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me