نحوه ساختن وب سایت از ابتدا: شش چیز برای فکر کردن

صرفنظر از اگر از وب سایت برای بازاریابی ، فروش یا خدمات به مشتری استفاده می کنید ، این نمایشگر دیجیتالی شما برای مشتریان و شرکای تجاری شماست. وب سایت ها خود را در دنیای دیجیتال مستقر کرده اند و امروزه یکی از اساسی ترین ابزارهای بازاریابی و فروش در اینترنت است.


در این راهنمای نحوه ساخت وب سایت از ابتدا ، قصد داریم بیش از شش مرحله برای ایجاد یک وب سایت زیبا برویم. این آسان نخواهد بود ، هر چند ، کار به عنوان ترسناک برای ساختن یک وب سایت به دانش برنامه نویسی نیاز دارد.

تا زمانی که این موارد را پوشش داده باشید ، حداقل تا حدی ، مناطقی را که باید هنگام طراحی صفحه وب خود به آنها توجه کنید را در اختیار شما قرار خواهیم داد. اگرچه ساخت وب سایت ها دشوار است ، و ما آن را برای همه توصیه نمی کنیم.

قبل از ورود به نکات ما ، اجازه دهید در مورد انتخاب بستر مناسب صحبت کنیم.

انتخاب بستر های نرم افزاری

راه های زیادی برای ساختن وب سایت وجود دارد. می توانید از سازندگان وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید یا خودتان آنرا بسازید.

Wix (مطالعه Wix Review ما را بخوانید) ، Squarespace (نقد و بررسی ما در مربع مربع) و Weebly (مطالعه Weebly Review ما را بخوانید) از بهترین سازندگان وب سایت هستند و جایگزین خوبی برای ساخت و ساز از ابتدا را ارائه می دهند ، به خصوص اگر نمی دانید کد گذاری کنید.

ویرایشگر wix

از طرف دیگر ، استفاده نکردن از سازنده وب سایت فواید زیادی دارد. شاید شما قالب را دوست نداشته باشید ، از زمان بارگذاری ناراضی باشید یا فکر کنید Wix و شرکت خیلی گران هستند. در این حالت ، شما هنوز هم می توانید به سیستم های مدیریت محتوا مانند WordPress اعتماد کنید. می توانید سه راهنمای ما را برای استفاده از آن در زیر پیدا کنید.

 • راهنمای مبتدی برای استفاده از WordPress
 • راهنمای واسطه استفاده از وردپرس
 • راهنمای پیشرفته استفاده از وردپرس

با این وجود ، مشکل سیستم های مدیریت محتوا این است که آنها به زمان آموزش نیاز دارند و عملکرد محدودی را ارائه می دهند. لازم به ذکر نیست که افزونه ، وردپرس از آن رنج می برد. بدون افزونه ها ، وردپرس مفید نیست. بعلاوه ، شما مورد لطف سایر توسعه دهندگان هستید ، زیرا هر بار که به روزرسانی منتشر می شود ، ویژگی های وب سایت شما ممکن است متوقف شود.

به گفته این ، اگر احساس نمی کنید که با پیکسل ها برخورد کرده اید و می خواهید امور را به دست خودتان ببرید ، پس این مقاله برای شما مناسب است. ما می خواهیم جنبه های اصلی را که باید هنگام ایجاد وب سایت از ابتدا در نظر بگیرید به شما نشان دهیم ، بنابراین بیایید شروع کنیم.

الزامات و پیش نویس

یک مهندس نرم افزار خوب همیشه با یک پیش نویس شروع می کند. هر پیش نویس باید الزامات شما ، مشتریان و سایر ذینفعان را منعکس کند. برای به دست آوردن درست آن ، شما باید طراحی خود را روی مواردی از قبیل ویژگی ها ، قابلیت اطمینان ، سازگاری متمرکز کنید (زیرا الزامات با گذشت زمان تغییر می کنند) و امنیت.

مهمترین ویژگی سازگاری است زیرا شما باید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار شما به گونه ای ساخته شده است که می تواند پس از آن تمدید یا تغییر کند..

یک نکته این است که قبل از شروع برنامه نویسی ، ملزومات را در یک لیست بنویسید. این لیست و یک طرح سازه فانوس دریایی شما خواهد بود و به شما در حفظ مسیر کمک می کند.

اکنون که می دانید برای وب سایت خود چه الزامات لازم را دارید ، مرحله بعدی تصمیم گیری های فن آوری است. بسیاری از زبان های برنامه نویسی وجود دارد ، با هزاران چارچوب طراحی شده است تا زندگی را برای توسعه دهندگان آسانتر کند. اگر می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید ، به سختی قادر نخواهید بود از JavaScript و PHP دوری کنید.

در این مرحله ، باید بدانید که HTML و CSS زبانهای برنامه نویسی نیستند ، بنابراین شما رمزگذار نیستید زیرا فقط آنها را می شناسید.

این زبان های نشانه گذاری به معنای اضافه کردن زمینه به فرآیندهای دیگر است.

ساختار سایت

ساختار سایت و معماری اطلاعات جنبه های مهم یک وب سایت خوب است. حال در مورد نحوه حرکت کاربران و چگونگی ارائه مطالب به آنها فکر کنید.

مبتدیان اغلب یک طرح یک صفحه ای را انتخاب می کنند ، به این معنی وب سایتی که هیچ زیر صفحه ندارد. این طرح مخصوصاً برای وب سایتهای ساده که فقط اطلاعاتی در مورد آنها وجود دارد ، مفید است. برای موارد پیچیده تر ، ما یک مفهوم چند صفحه ای را پیشنهاد می کنیم. اگر می خواهید یک صفحه فرود ساده ایجاد کنید ، به راهنمای ما در مورد نحوه استفاده از Instapage نگاهی بیندازید.

یک نکته را باید بدانید: یک ناوبری پیچیده ، با پیوندها و زیرساخت های زیاد ، به الزامات بهینه سازی موتور جستجو منجر می شود.

رابط کاربری / تجربه کاربر

اکنون که برنامه ریزی انجام شده است ، اجازه دهید در مورد یکی از مهمترین جنبه های ایجاد یک وب سایت صحبت کنیم: طراحی. مهم نیست که پایگاه داده شما چقدر جذاب باشد یا مسیریابی سرور شما چقدر هوشمندانه باشد ، کاربر فقط به رابط کاربری اهمیت می دهد.

قابلیت استفاده خوب شامل بسیاری از بخش ها است. شما باید زمان بارگذاری ، رنگ ها ، قلم ها و حتی روانشناسی کاربر را در نظر بگیرید و آنها را در یک مفهوم سازگار و خوب طراحی کنید. اگر زمان بارگیری در وب سایت شما ضعیف است ، مقاله ما در مورد چگونگی بهبود زمان بارگذاری وب سایت را بخوانید.

رابط کاربری مانند یک شوخی است. اگر مجبور به توضیح آن باشید ، چندان خوب نیست.

استفاده از وب سایت شما باید آسان باشد ، خوب به نظر برسد و تمام ویژگی هایی را که کاربر می خواهد بدون اینکه به نظر برسد اضافه بار داشته باشد ارائه دهد. به این فکر کنید که چگونه می توانید آنها را با کاربرپسندترین راه ارائه دهید و همیشه ایجاد قاب های سیم بکشید.

طراحی تعاملی

تصور کنید ساعت و ساعت در ساختن یک وب سایت زیبا سرمایه گذاری کنید. پس از اتمام آن ، می خواهید آن را به دوستان خود نشان دهید. او آن را روی تلفن هوشمند خود باز می کند و می گوید: “خوب ، به نظر می رسد تله ای است.” اگر می توانید بدون توجه به طراحی پاسخگو ، وب سایت خود را بسازید ، بسیار ناامید کننده است و می تواند برای شما پیش بیاید.

بیشترین کاربرد اینترنت از طریق دستگاه های تلفن همراه است. مهم نیست که این تلفن هوشمند یا رایانه لوحی باشد ، ما ترجیح می دهیم از طریق تلفن همراه گشت و گذار کنیم.

به همین دلیل است که باید در مورد نحوه ظاهر وب سایت خود در دستگاه های تلفن همراه فکر کنید. در سطح فنی ، شما باید بسته به وضوح صفحه ، اندازه و اندازه قلم را اندازه گیری کنید ، موقعیت یابی عنصر را تنظیم کنید و حتی ممکن است مفهوم ناوبری را تغییر دهید. از نظر عملی ، شما در حال ایجاد یک وب سایت دوم هستید.

برای جلوگیری از شروع کار با آدم و حوا ، باید از چارچوب های پاسخگو استفاده کنید. علاوه بر بوت استرپ و بنیاد ، صدها ، اگر نه هزاران نفر ، از دیگران وجود دارند. با دقت فکر کنید که از چه چارچوبی می خواهید استفاده کنید. اگر نظر خود را تغییر دهید ، انتخاب اشتباه می تواند بعداً باعث کار زیادی شود.

دلایل زیادی برای انتخاب چارچوب وجود دارد. آنها مؤلفه های قابل استفاده مجدد هستند که راهی خوب برای اضافه کردن ویژگی ها به برنامه شما بدون نیاز به ساختن خودشان فراهم می کنند. علاوه بر این ، آنها توسط متخصصان آزمایش و اثبات شده اند.

علاوه بر این که شما باید یاد بگیرید که چگونه از چارچوب استفاده کنید ، مسئله دیگری با استفاده از یک مورد وجود دارد. شاید لازم نباشد خود چارچوب را آزمایش کنید ، اما باید ببینید که با بقیه کدهای شما چگونه رفتار می کند. اعمال یک چارچوب می تواند به سرعت منجر به اشکالات و خطاها شود ، به خصوص اگر بیشتر از یک مورد استفاده کنید.

اشکالات و تست

اشکالات یا آنچه ما توسعه دهندگان از آنها “ویژگیهای بدون سند” می نامیم ، خطاهایی هستند که وقتی برنامه انجام نمی شود کاری را که شما می خواهید انجام دهید. دلیل بروز این اشکال لزوماً شما یا کدی که نوشتید نیست. دلایل بی شماری از آنها ممکن است اتفاق بیفتد. به همین دلیل برای رفع آنها نظم و انضباط و خودکنترلی زیادی لازم است.

قبل از رفع اشکال ، باید بدانید که وجود دارد. در توسعه نرم افزار ، ما از ابزارهایی استفاده می کنیم که اشکال زدایی خودکار را تسهیل می کنند. علاوه بر سرورهای ادغام ، مانند جنکینز ، باید چارچوبی برای آزمایش خودکار تنظیم کنید.

هنگامی که شما یک قطعه کد را نوشتید ، باید همیشه یک کد آزمایشی نیز بنویسید ، که رفتار این ویژگی را ارزیابی می کند. این تضمین می کند که همه توابع می توانند مستقل از یکدیگر کار کنند.

هر بار که کدی را اضافه می کنید که منجر به اشکالات شود ، با وجود اشکالات و حتی کدی که باعث ایجاد آنها شده است به دلیل عدم موفقیت در تست های مربوطه ، متوجه می شوید که به شما امکان می دهد برنامه های پیچیده تر و با کیفیت تری بسازید..

میزبانی و امنیت

بعد از طراحی و ساخت وب سایت خود ، می خواهید آن را در مقطعی به صورت آنلاین قرار دهید. مگر اینکه سرور در زیرزمین شما دراز بکشد ، احتمالاً از هاست وب استفاده خواهید کرد. اگر هنوز خودتان میزبان آن نیستید ، که به احتمال زیاد نباید از آن استفاده کنید ، می توانید مقاله ما را در مورد نحوه میزبانی وب سایت خود بررسی کنید.

ارائه دهندگان میزبان چیزهای زیادی برای ارائه دارند. SiteGround (بررسی SiteGround ما را بخوانید) و مواردی از این دست متخصصان این حوزه هستند. علاوه بر میزبانی ، آنها خدمات امنیتی زیادی مانند رمزگذاری SSL / TLS ، حذف بدافزارها ، فایروال ها و محافظت از DDoS را ارائه می دهند. اگر این همه برای شما یونانی بود ، راهنمای ما برای امنیت وب سایت را بخوانید.

SiteGround یک انتخاب عالی است ، اما در مقاله برتر ارائه دهندگان میزبانی وب در رتبه دوم قرار دارد. HostGator اولین انتخاب ماست. این دوربین بیشترین سرعت را ندارد – برای این کار به Kinsta نیاز خواهید داشت – اما دارای ویژگی ها و برنامه ای برای تقریباً هر بودجه است. می توانید اطلاعات بیشتری در بررسی HostGator ما کسب کنید.

نصب ، نصب ، هاستینگ ، توازن بار ، بازیابی نسخه پشتیبان و فاجعه ، فایروال ها و امنیت همه مواردی هستند که می توانید فقط با 5 تا 10 دلار در ماه دریافت کنید.

افکار نهایی

همانطور که مشاهده می کنید ، ساختن وب سایت از ابتدا به این آسانی نیست. کل این روند پیچیده است ، حتی اگر ما قسمتهای مهم زیادی مانند سازگاری مرورگر ، سئو یا قابلیت مقیاس پذیری را در این راهنما پوشش ندادیم..

به عنوان یک فرد غیرمولد ، شما به سرعت اشتباه می کنید و وقت و هزینه زیادی را هدر می دهید. اگر هنوز تجربه ای در زمینه HTML ، CSS و JavaScript ندارید ، باید از سازنده وب سایت یا وردپرس با یکی از انتخاب های ما برای بهترین هاستینگ وب برای وردپرس استفاده کنید..

اگر شخصی بخواهید خودتان ماشین درست نکنید ، آن را از متخصصان خریداری می کنید. شما باید همین کار را با وب سایت ها انجام دهید. اگر می خواهید یکی از اینها را از ابتدا بسازید ، یا دوره ای را در زمینه علوم کامپیوتر انجام دهید یا از سازنده وب سایت استفاده کنید.

آیا هنوز قصد دارید وب سایت خود را از ابتدا بسازید؟ چرا نمی خواهید از سازنده وب سایت استفاده کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن آنها متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map