نحوه رمزگذاری هارد دیسک شما

با پیشرفت تکنولوژی دستگاههای ما کوچکتر و کوچکتر می شوند و به ما این امکان را می دهند تا داده های خود را در هر مکانی که می خواهیم با خود ببریم. فروش دسکتاپ در حالی که فروش لپ تاپ و دستگاه های تلفن همراه همچنان قوی است ، در حال کاهش است.

یکی از امن ترین راه برای ذخیره داده ها استفاده از هر یک از بهترین ارائه دهنده های ذخیره سازی ابری ما است ، اما گاهی اوقات فقط باید فایل ها را روی دیسک محلی خود نیز نگه دارید. در حالی که حمل و نقل همه داده های ما با شما راحت است ، یک مشکل احتمالی وجود دارد که برخی از کاربران هرگز از فکر کردن متوقف نشوند – چه اتفاقی می افتد اگر لپ تاپ یا رایانه لوحی شما به سرقت رفته یا گم شود?

اطلاعات شما برای شما ارزشمند است خواه این سالها از تصاویر خانوادگی ، تحقیقات و پرونده های کاری شما باشد ، این احتمال وجود دارد که شما یک غریبه از آن دیدن نکنید. با رمزگذاری هارد دیسک خود – یا امنیت آن با گزینه جایگزین TrueCrypt قبل از ارسال آن به ابر – شما امنیت داده های خود را تضمین می کنید.

امروز می خواهم به شما نشان دهم که چگونه یک هارد را رمزگذاری کنید. انجام این کار بسیار ساده است و پس از تنظیم ، فرآیند به صورت خودکار انجام می شود. لازم نیست که جزئیات فنی arcane را دنبال کنید ، اما من یک بررسی اجمالی از نحوه عملکرد آن ارائه می دهم و سپس بهترین راه رمزگذاری یک درایو سخت – در ویندوز ، لینوکس یا MacOS را به شما نشان خواهم داد..

روشهای رمزگذاری هارد دیسک

رمزگذاری دیسک کمی متفاوت از رمزگذاری ایمیل عمل می کند زیرا نیازی نیست که پرونده ها را به صورت جداگانه رمزگذاری کنید.

اگر می خواستید فقط پرونده های خاصی را رمزگذاری کنید ، اما در این کار مشکلی وجود دارد: با باز کردن فایل ها و استفاده از نرم افزار ، رایانه شما غالباً در مکانهایی که ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید ، فایلهای موقتی را روی دیسک می نویسد..

به عنوان مثال ، اگر شما در حال کار بر روی یک سند حساس هستید که قصد دارید پس از اتمام رمزگذاری آن را رمزگذاری کنید ، ممکن است این نرم افزار در حال کپی کردن داده ها در یک پرونده موقت باشد زیرا به طور خودکار کار شما را ذخیره می کند.

حتی اگر پرونده را پس از اتمام رمزگذاری کنید و نسخه اصلی را حذف کنید ، واقعاً از بین نمی رود. از هارد دیسک خود به عنوان ذخیره کردن آدرسی که به پرونده های شما اشاره دارد ، نه به خود فایل ها فکر کنید – وقتی پرونده را حذف می کنید ، در واقع “آدرس” اشاره به پرونده را حذف می کنید و رایانه شما از آن منطقه به عنوان فضای خالی استفاده می کند..

تا زمانی که رایانه شما آن را ننوشت ، این داده ها از بین نمی روند ، که به طور تصادفی هنگام ایجاد یا بارگیری فایل های جدید رخ می دهد. این بدان معنی است که یک مهاجم می تواند از نرم افزار پزشکی قانونی برای یافتن پرونده هایی که فکر می کنید حذف شده اند استفاده کند و این امر باعث می شود که در مرحله اول نقطه رمزگذاری آنها حذف شود.

به همین دلیل است که رمزگذاری کامل دیسک بهترین روش برای رمزگذاری هارد دیسک است. هنگامی که کامپیوتر خود را خوابیده یا خاموش می کنید ، تمام اطلاعات شما قفل می شود. به نظر می رسد زباله های تصادفی برای هرکسی که سعی در دستیابی به آن داشته باشد. اگر می خواهید در مورد این فرآیند بیشتر بدانید ، Symantec یک کاغذ سفید عالی دارد که مختصر و مختصر بر روند است.

یک پارتیشن فقط بخشی از هارد دیسک شما برای استفاده است. رمزگذاری کامل دیسک در ابتدای درایو شما یک پارتیشن کوچک ایجاد می کند که به رایانه شما اجازه می دهد تا شروع به کار کند.

نرم افزار رمزگذاری پارتیشن دیسک سخت حاوی سیستم عامل و داده های شما را رمزگذاری می کند. با شروع رایانه ، فقط پارتیشن بوت کوچک و بدون رمزگذاری در دسترس است. داده های شما تا زمان رمزگشایی آن ایمن و غیرقابل دسترسی می باشند.

بهترین نرم افزار برای رمزگذاری هارد دیسک

بهترین برنامه برای رمزگذاری هارد دیسک به این بستگی دارد که از کدام سیستم عامل استفاده می کنید. فروشندگان سیستم عامل متوجه می شوند که داده های شما برای شما با ارزش است و هر سیستم عامل معمولاً شامل ابزاری برای رمزگذاری دیسک سخت شما در حین نصب است..

اگر سیستم عامل خود را از قبل نصب کرده اید و خود را مایل به رمزگذاری یک هارد دیسک بدون فرمت کردن نیست ، فراموش نکنید – راه هایی برای رمزگذاری یک درایو دیسک سخت وجود ندارد که نیازی به شما برای قالب بندی و نصب مجدد رایانه شما نیست..

آنچه شما نیاز دارید

تمام آنچه شما برای رمزگذاری هارد دیسک خود نیاز دارید نرم افزار رمزنگاری و ترجیحا فلش مموری یا سی دی برای ذخیره یک کلید تهیه نسخه پشتیبان و عبارت عبور است ، این همان چیزی است که شما برای باز کردن قفل دیسک رمزگذاری شده نیاز دارید..

بسته به نرم افزار مورد استفاده ، هارد دیسک خود را با استفاده از گذرواژه ، یک keyfile یا هر دو آنلاک خواهید کرد.

این بسیار مهم است که شما کلمه عبور یا کلید خود را گم نکنید. در حالت ایده آل ، حداقل یک نسخه کتبی از عبارات عبوری خود را که در یک مکان امن ذخیره می شود ، حداقل تا زمانی که آن را به خاطر نیاورید ، نگه دارید. یک کپی از کلید بازیابی خود را در درایو USB نگه دارید و آن را در جایی ایمن نگه دارید ، به عنوان اگر رمز عبور و کلید خود را گم کردید هیچ راهی برای بازیابی اطلاعات شما وجود ندارد.

رمزگذاری یک هارد در Windows ، Mac یا Linux

ما این مسئله را پوشانده ایم که چرا شما باید درایو خود را رمزگذاری کنید و چه کارهایی را باید انجام دهید ، اکنون بسته به سیستم عامل شما روی فرآیند رمزگذاری متمرکز خواهیم شد.

هارد دیسک را در ویندوز 7 ، 18 و 10 رمزگذاری کنید

اگر از Windows استفاده می کنید ، من به شما نشان می دهم که چگونه یک هارد دیسک را با BitLocker تهیه کنید ، که توسط مایکروسافت تهیه شده است. BitLocker ابزاری کاملاً ایمن است که با استفاده از استاندارد رمزگذاری پیشرفته ، داده ها را رمزگذاری می کند تا داده های شما را به طور کامل قفل کند.

مرحله 1: بر روی “شروع” ، “کنترل پنل” ، “سیستم و امنیت” را کلیک کنید و سپس روی “رمزگذاری درایو BitLocker” کلیک کنید.

گام 2: روی روشن کردن BitLocker کلیک کنید.

توجه داشته باشید: اگر رایانه شما دارای TPM (Trusted Platform Module) است ، BitLocker ممکن است آن را روشن کرده و به راه اندازی مجدد نیاز داشته باشد. وقتی رایانه خود را مجدداً روشن می کنید ، فوریتی در مورد نحوه فعال کردن TPM مشاهده خواهید کرد – بسته به تولید کننده سخت افزار شما متفاوت است ، اما اگر به کمک نیاز دارید ، نظر خود را برای اظهار نظر یا ایمیل به من بدهید و من شما را از طریق آن پیاده خواهم کرد..

مرحله 3: بسته به نوع نسخه Windows یا Bitlocker که استفاده می کنید ، و از داشتن رایانه ای با TPM استفاده می کنید ، می توانید از پین ، عبارت عبور یا کلید راه اندازی استفاده کنید تا رمزگشایی دیسک سخت خود را رمزگشایی کنید..

پین را از 8-20 کاراکتر انتخاب کنید و آن را یادداشت کنید تا آن را به خاطر بسپارید. اگر یک کلید راه اندازی را انتخاب کنید می توانید آن را در یک درایو فلش کپی کنید.

مرحله 4: ذخیره یا چاپ کلید بازیابی. من پیشنهاد می کنم هر دو را انجام دهید ، زیرا از دست دادن این به معنای از دست دادن داده های شما است. همچنین می توانید کلید بازیابی را در حساب Microsoft خود ذخیره کنید.

مرحله 5: از شما خواسته می شود کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید و BitLocker فرایند رمزگذاری را شروع می کند.

هارد دیسک را در MacOS رمزگذاری کنید

اپل به منظور محافظت از کاربران خود موضع گیری شدیدی را در زمینه حفظ حریم خصوصی (خوب ، بیشتر اوقات) اتخاذ کرده است. از آنجا که OS X Yosemite ، FileVault به طور پیش فرض فعال شده است (مقاله ما را در مورد بهترین گزینه های TrueCrypt جستجو کنید تا اطلاعات بیشتری درباره FileVault کسب کنید).

این بدان معنی است که اگر شما Yosemite یا بعد از آن در حال اجرا هستید ، ممکن است رمزگذاری کامل دیسک را فعال کنید. می توانید با کلیک روی نماد Apple ، کلیک بر روی “تنظیمات سیستم” و سپس کلیک بر روی “امنیت” این کار را بررسی کنید & حریم خصوصی.” برگه FileVault نشان می دهد که آیا این امکان پذیر است یا خیر.

مرحله 1: برای روشن کردن FileVault و رمزگذاری یک هارد در Mac خود ، به سادگی بر روی دکمه دارای برچسب “روشن کردن FileVault” کلیک کنید. شما باید نام کاربری و رمزعبور سرپرست را وارد کنید ، و اگر چندین حساب کاربری وجود دارد ، باید روی دکمه “فعال کردن کاربر” کلیک کنید. با فعال کردن FileVault ، هیچ کاربری نمی تواند به طور خودکار وارد سیستم شود. هارد دیسک فقط هنگامی رمزگشایی می شود که کاربر وارد رمز عبور خود شود تا وارد شود.

گام 2: در این مرحله یک کلید بازیابی ایجاد خواهید کرد. در نسخه های Yosemite و نسخه های بعدی ، می توانید از حساب iCloud خود برای باز کردن قفل دیسک خود و بازنشانی رمز عبور خود استفاده کنید.

اگر هنوز Mavericks را اجرا کرده اید یا زودتر ، می توانید با ارائه یک سوال امنیتی و سه پاسخ ، کلید بازیابی را با Apple ذخیره کنید.

توجه داشته باشید: اینها را یادداشت کنید. در صورت از دست دادن آنها ، اپل قادر به کمک به بازیابی اطلاعات شما نخواهد بود.

همچنین گزینه ای برای ایجاد کلید بازیابی محلی وجود دارد. باز هم ، این را بنویسید و آن را در یک مکان امن ذخیره کنید.

هارد دیسک را در لینوکس رمزگذاری کنید

توزیع های مختلف لینوکس وجود دارد و رمزگذاری یک هارد در لینوکس می تواند به چندین روش مختلف انجام شود.

البته ساده ترین روش رمزگذاری هارد دیسک شما در حین نصب توزیع انتخابی شماست.

اکثر توزیع های محبوب لینوکس این گزینه را در حین نصب ارائه می دهند. فدورا ، اوبونتو ، دبیان ، نعنا و openSuse از جمله توزیع هایی هستند که یک روش رمزگذاری کامل دیسک را برای استفاده آسان در حین نصب فراهم می کند..

این خبر بد است: فعال کردن رمزگذاری کامل دیسک در سیستم لینوکس شما پس از نصب یک فرآیند پیچیده است که به چندین مرحله دشوار نیاز دارد.

ابتدا باید از Logical Volume Management (LVM) استفاده کنید تا بتوانید پارتیشنهای موجود خود را تغییر اندازه دهید. سپس باید فضای خالی کافی برای ایجاد پارتیشن های رمزگذاری شده برای داده های موجود داشته باشید ، آن را کپی کرده و سپس پارتیشن های رمزگذاری نشده اصلی خود را حذف کنید.

برای رمزگذاری یک نصب موجود لینوکس ، باید با خط فرمان و همچنین ایجاد ، تغییر اندازه و از بین بردن پارتیشن ها به صورت دستی راحت باشید. ساده ترین گزینه شما تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود در درایو خارجی با استفاده از ابزاری مانند DejaDup و سپس نصب یک نسخه جدید از distro مورد نظر شما.

اکثر توزیع های لینوکس از مجموعه ای به نام “LVM on LUKS” استفاده می کنند ، این به معنی مدیریت حجم منطقی در راه اندازی کلید یکپارچه لینوکس است. این یک موضوع طولانی است که من به خاطر کوتاه مدت آن را بررسی نمی کنم ، اما خوانندگان علاقه مند می توانند در صورت کنجکاوی اطلاعات بیشتری کسب کنند.

به طور خلاصه ، هنگام نصب ، هنگام نصب در مرحله تقسیم بندی ، می توانید دیسک سخت خود را رمزگذاری کنید. شما یک عبارت عبور را انتخاب خواهید کرد و به شما امکان می دهد داده های موجود خود را بازنویسی کنید. اگر داده های حساس دارید ، باید اجازه دهید سیستم آنرا رونویسی کند. توجه داشته باشید که بسته به اندازه دیسک شما می تواند یک فرایند بسیار طولانی باشد.

مثل همیشه ، عبارت عبور خود را به پایین بنویسید تا زمانی که آن را به خاطر نیاورید یا آن را در یک مکان امن بنویسید. اگر این عبارت را گم کنید ، داده های خود را از دست می دهید.

نتیجه

لپ تاپ یک چیز آسان برای سرقت است ، و به همراه آن داده های ارزشمندی که روی آن نگه دارید. در حالی که شما می توانید یک فایل یا یک پوشه به تنهایی رمزنگاری کنید ، تنها راه محافظت از تمام داده های شما به صورت هم زمان استفاده از رمزگذاری کامل دیسک است..

رمزگذاری هارد دیسک شما در ویندوز ، مک یا لینوکس بسیار آسان است و فقط در چند دقیقه می توانید انجام دهید. اگر می خواهید امنیت خود را دو چندان کنید ، ما همچنین توصیه می کنیم از هرکدام از ارائه دهندگان فضای ذخیره ایمن امن ما استفاده کنید.

لطفاً در صورت داشتن هرگونه سؤال یا نظری به ما اطلاع دهید و این موضوع را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا به دوستان ، خانواده یا همکاران خود کمک کنید تا اطلاعات ارزشمند خود را ایمن نگه دارند. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me