فراتر از همکاری تجاری: چگونه نهادهای آموزشی از ابر استفاده می کنند


© Cloudward

ابر قبلاً تأثیر خود را در صنایع مختلف نشان داده و اکنون قرار است بخش آموزش را به دست بگیرد. در طول چند سال گذشته ، موسسات آموزشی در سراسر جهان شروع به رویکردن به فناوری های ابری کرده اند. روندی که تنها در سال 2013 و 2014 چشمگیرتر شد. در سال 2012 ، نظرسنجی ها نشان داد که تنها 6٪ از موسسات در دو سال گذشته از ابر استفاده می کردند.

امروزه تعداد زیادی مدرسه و کالج از سرور یا برنامه هایی که توسط مایکروسافت ، گوگل یا آمازون ارائه شده اند ، استفاده می کنند. با توجه به پیشنهاد رقابتی که این غول های فناوری برای این بخش طراحی کرده اند ، جای تعجب ندارد که تصمیم گیرندگان بطور فزاینده فرصتهای جدید را در نظر بگیرند. یعنی ، در سال 2014 ما هم گوگل و هم مایکروسافت را دیدیم که با هدف حمایت از یک انقلاب فناوری در این زمینه ، از برنامه های رایگان ذخیره سازی و برنامه هایی برای موسسات آموزشی استفاده می کنند..

بدیهی است که برخی تحولات در مقیاس بزرگ در اکوسیستم اتفاق می افتد. در درجه اول به دلیل این واقعیت است که منابع منابع کارآمد را با قیمت های پایین (یا بصورت رایگان) فراهم می کند ، که مطمئناً یک گزینه جذاب برای مؤسساتی است که به طور فزاینده به فناوری برای بهبود روش های تدریس و یادگیری متکی هستند..

برداشت از ابر در مؤسسات آموزشی

هنگامی که ابر مرحله نوزادی خود را پشت سر گذاشت ، به یک مفهوم واقعاً پیچیده تبدیل شد که شامل مجموعه بزرگی از برنامه ها ، منابع و ارائه دهندگان است. با این حال ، برخی از چیزهای مشابه باقی مانده است. این در درجه اول به مزایای درک شده آنها و خطرات امنیتی مرتبط اشاره دارد.

به عنوان یک گزارش همه جانبه در مورد این مسئله ، وضعیت گزارش ابر در سال 2014 RightScale نشان می دهد که مشاغل چگونه مزایای ابر را می بینند:

  • در دسترس بودن بالاتر (48٪)
  • دسترسی جغرافیایی (37٪)
  • پس انداز هزینه (34٪)
  • استمرار مشاغل (34٪)

به همین ترتیب ، مؤسسات آموزشی از برنامه های ابری برای نوآوری زیرساخت های فناوری اطلاعات خود استفاده می کنند و منابع بیشتری را برای معلمان و دانشجویان همیشه آنلاین خود فراهم می کنند. به گفته Crucial ، یک شرکت میزبان وب که چندین گزارش در مورد موضوع ، سیستم عاملهای ارتباطی و همکاری جمع آوری کرده ، به نظر می رسد محبوب ترین منابع ابری در آموزش عالی است.

این قطعاً با توجه به میزان تحقیق و کار مشترکی که دانش آموزان و مربیان مورد نیاز هستند ، توجیه می شود.

کدام سرویس ها از موسسات آموزشی استفاده می کنند?

مطالعات نشان می دهد که 29٪ از موسسات آموزشی از راه حل های پیام رسانی ، کنفرانس و همکاری استفاده می کنند ، در حالی که 31 درصد از قابلیت های ذخیره سازی ابری استفاده می کنند. این ارقام به وضوح به نیاز به سیستم های محاسباتی پیشرفته برای تسهیل فرآیندهای حساس و ایجاد اکوسیستم که در آن دانش آموزان و مربیان از راه دور می توانند در زمان واقعی وصل شوند اشاره می کند..

با این حال ، در بین دانش آموزان ، به دلیل پتانسیل مشترک این برنامه ها ، ذخیره سازی ابری از محبوبیت خاصی برخوردار است. با امکان دسترسی به اسناد مشترک و ویرایش آنها در زمان واقعی ، اکثر فرآیندهای مشارکتی می توانند تا حد زیادی سرعت ببخشند. از نظر تحقیق ، دسترسی به منابع مفید در چندین دستگاه ، یکی دیگر از مزایای برنامه های مبتنی بر ابر است.

در اینجا ، برنامه های همگام سازی پرونده و به اشتراک گذاری مانند Box و Dropbox احتمالاً کارآمدترین گزینه برای دانش آموزان و مربیان هستند.

Dropbox

به عنوان مثال ، دانشگاه کارنگی ملون توضیح مفصلی درباره نحوه استفاده Dropbox توسط دانشجویان دانشگاه برای کمک به آنها در مدیریت پرونده ها و همکاری کارآمد تر می دهد..

دانشگاه یادداشت می کند که استفاده از Dropbox زمان لازم برای انتقال پرونده را 20 ثانیه کاهش می دهد ، این میانگین زمان لازم برای انجام همان کار با استفاده از ایمیل یا فلش مموری است. علاوه بر این ، این سرویس قیمت مناسب برای مجوزهای سرور و مقیاس پذیری را ارائه می دهد ، که این یک مزیت بزرگ دیگر برای موسسه است.

علاوه بر این ، یک مطالعه گسترده که برای تعیین مزایای احتمالی اجرای Dropbox در دانشگاه آلکالا ، اسپانیا انجام شد ، در آنجا دانشجویان تأیید کردند که Dropbox به همکاری و یادگیری بیشتری اجازه داده است ، و همچنین کار بهتری را با معلمان.

جعبه

به عنوان ابزاری که شاید بیشتر مورد توجه و همکاری قرار گیرد ، Box در تعدادی از مؤسسات آموزشی مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، دانشگاه اموری گزارش داد که بیش از 100 نفر از بخشهای مختلف از Box برای همکاری از راه دور استفاده می کنند.

همانطور که جیمی اسمیت بیان داشت ، برخی از بزرگترین مزایایی که این ابزار دیجیتالی آورده است سهولت اجرای ، ابزارهای سرپرستی است که به کاربران کمک می کند تا به راحتی ردیابی کنند چه کسی چه کاری را انجام می دهد و چه موقع است. نسخه به علاوه فایل که کارمندان را قادر می سازد همیشه با تازه ترین مطالب کار کنند.

علاوه بر دانشگاه اموری ، باکس در مدرسه San Domenico ، مدارس مقدماتی Strive و همچنین توسط یک سازمان آموزشی غیرانتفاعی با نام A Better Chance نیز مورد استفاده قرار می گیرد. باکس به آنها کمک می کند تا بتوانند با 2000 متقاضی متفرق جغرافیایی و بیش از 300 مدرسه متصل شوند.

Google Apps و Microsoft Office در Cloud

همانطور که در مقدمه ذکر شد ، گوگل و مایکروسافت برای افزایش پایگاه کاربری خود در بخش آموزشی ، تلاش می کنند. Google اخیراً اعلام کرده است که برنامه هایشان به بنگلادش رسیده و در آنجا 500 دانشگاه را در 35 مکان با محبوب ترین ابزارهای این شرکت مجهز کرده اند.

داده های قبلی به این اشاره می کند fعمل 72 از 100 دانشگاه برتر ایالات متحده از Google Apps for Education استفاده می کردند ، که قطعاً رقم قابل توجهی است.

به همین ترتیب ، کت و شلوار ابری مایکروسافت در بین مدارس و کالج های سراسر جهان بسیار محبوب است. در مارس 2014 ، این شرکت گزارش داد که 110 میلیون دانشجو و کارمندان هیئت علمی از Office 365 در ابر استفاده می کنند تا از فرایندهای یادگیری و یادگیری انتقادی انتقاد کنند..

تحول در زیرساخت

یکی دیگر از مزایای مهم معرفی سیستم های ابری به زیرساخت های پیچیده فناوری اطلاعات ، امکان استفاده از منابع محاسباتی قدرتمندتر است که می توانند کاربردهای گسترده را بدون درز اجرا کنند. چنین نوآوری فرآیندهای اداری و پذیرش را نرم تر می کند ، که مطمئنا می تواند برای مؤسسات آموزشی تفاوت ایجاد کند.

با اجاره بستر زیرساخت از ارائه دهندگان مستقر ، مدارس و دانشگاه ها می توانند به میزان قابل توجهی بهره وری کارکنان و تعامل فراگیران را افزایش دهند.


© ابرها

به همین دلیل امروزه چنین خدماتی به عنوان منابع مهم برای یادگیری کارآمد تلقی می شوند. همانطور که در یک نظرسنجی ملی که در اوایل سال جاری انجام شد ، اشاره شد ، 98٪ از مربیان معتقدند که وب سایت ها مهمترین کارکردهای آموزشی را انجام می دهند و بیشترین مشارکت دانش آموزان و والدین را به خود اختصاص می دهد..

همانند وب سایت ها ، سرورهای ابری فضای جدیدی را برای نوآوری ایجاد می کنند زیرا آنها راهی برای صرفه جویی در ایجاد زیرساخت های کاربردی فناوری اطلاعات را نشان می دهند که همه می توانند از راه دور به آن دسترسی پیدا کنند. مهمتر از همه ، میزبانی ابری نیازی به تیم های داخلی IT ندارد ، زیرا بخشی از مسئولیت مدیریت منابع به عهده ارائه دهنده انتخاب شده است.

چالش های اجرای

اگرچه منافع ابر در صنایع به طور گسترده ای شناخته می شود ، مجموعه ای از چالش ها مانع از پذیرش تعداد بیشتری از موسسات می شود. این بار دیگر توسط تصمیم گیرندگان مختلف در آموزش و پرورش مورد بحث قرار گرفته است ، که مجموعه ای از محدودیت ها در رابطه با مهاجرت ابر را ذکر می کنند.

کاملاً انتظار می رود ، موضوعات امنیتی و حریم خصوصی جزء مهار کننده های اصلی برای پذیرش گسترده تر باشد. اگرچه ترس از ابر از این نظر به طور کلی در حال کاهش است ، اما هنوز هم مواردی وجود دارد که مؤسسات آموزشی می توانند با مشکلاتی روبرو شوند.


© ابرها

Van Zomeren و De Haan در تحقیق خود درباره پذیرش ابری در آموزش عالی آن را مورد بحث قرار داده اند و خاطرنشان كردند كه مؤسسات باید در انتخاب ارائه دهندگان مناسب برای قرار دادن دیتابیس ها و بارهای کاری در سرورهای از راه دور دقت بیشتری كنند..

علاوه بر این ، آنها در مورد بی کفایتی احتمالی تیمهای داخلی IT که ممکن است طبق روشهای قدیمی منعقد شوند ، بسیار عالی بیان می کنند. بنابراین ، برای اجرای موفقیت آمیز راه حل های ابری در تمام سطوح لازم ، ممکن است به آموزش های اضافی کارمندان موجود نیاز باشد.

آموزش الکترونیکی به عنوان The Next Frontier

ظهور خدمات مختلف یادگیری الکترونیکی و بسترهای آموزشی باز هم روند دیگری است که باعث نزدیک شدن مردم به آموزش مدرن شده است. نقش سیستم های رایانش ابری در اینجا ممکن است کمی آشکار باشد ، اما اکثر این منابع با استفاده از این فناوری برای اجرای دوره ها و تعدیل دوره های آنلاین.


© ابرها

شاید بارزترین نقش ابر در تأمین منابع یادگیری بر روی تقاضا ، توسعه یادگیری m باشد که شامل استفاده از دستگاه های تلفن همراه یا در کلاس و یا برای یادگیری مستقل است. بر اساس ابر و در دسترس از سیستم عامل های مختلف ، برنامه های تلفن همراه در یادگیری فعال و مداوم کمک می کنند ، که آنها را به یک منبع اساسی در کلاس های معاصر تبدیل می کند.

با توجه به اینکه اکثر دانشجویان بویژه دانشجویان مؤسسات آموزش عالی برای فعالیتهای روزمره خود به وسایل موبایل تکیه می کنند ، استفاده از این دستگاه ها در کلاس فقط انگیزه بیشتری را ایجاد می کند.

نتیجه

تغییراتی که ابر در دنیای فناوری به ارمغان آورده است ، آشکارا روندهای جدیدی را به وجود آورده است که احتمالاً تعریف می کنند که ما چگونه شاهد آموزش در آینده هستیم. صرف نظر از نحوه واقعی اجرای چنین سیستمهایی ، بدون شک امروزه برای اکثر مؤسسات آموزشی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

دسترسی مداوم به اطلاعات و دسترسی به داده ها مطمئناً برخی از بزرگترین مزایایی است که ابر و برنامه های مرتبط با آن به زندگی روزمره ما وارد کرده اند ، و این نیز چیزی است که آنها را برای آموزش مدرن ضروری می کند..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me