بیت کوین چیست؟ راهنمای شروع سریع

اگرچه معمولاً اخبار مالی فقط به صفحات مشاغل انتشارات پر مخاطب محدود می شود ، در چند ماه گذشته حتی روزنامه نگاران معمولی ، غالباً با کلمات ناآشنا روبرو می شوند ، در مورد جدید صحبت کرده اند – خوب ، این چیست؟ – جهان را با طوفان درآورد: بیت کوین. در این مقاله خواهیم دید که آیا می توانیم کمی به بیت کوین واقعاً نزدیک شویم و آینده آن ممکن است چه باشد؟.

با این حال ، اگر شما بیشتر به آنچه که نیست علاقه دارید ، می توانیم مشکل خواندن رو به جلو را برای شما ذخیره کنیم: بیت کوین به هیچ وجه ، شکل و شکل نیست ، ارز واقعی است. اگرچه می توان برای خرید محصولات از تعدادی از فروشندگان (تعداد کم و کمتر ، ما دوست داریم آن را اضافه کنیم) استفاده کرد ، اما نحوه معامله و فروش آن باعث می شود که این کالا بیشتر از خود کالایی باشد..

به این ترتیب ، ما همچنین دوست داریم از Debbie Downers که به نظر می رسد بیت کوین آغاز پایان است فاصله بگیریم. اگرچه آینده آن به عنوان یک ارز مورد تردید است ، بیت کوین پیشگام چندین پیشرفت و فن آوری جالب جدید است که خبر خوبی برای همه است ، و همچنین روشی که در آن تعداد انگشت شماری از مردم بسیار ، بسیار غنی شده اند ، که خوب است خبر برای ، خوب ، آن تعداد انگشت شماری از مردم.

Cryptocurrency و Blockchain

بیت کوین موضوعی پیچیده است و انتخاب یک آغاز به همان سختی است که توضیح می دهد چه خبر است. در این مقاله با مقابله با اصطلاح cryptocurrency ، یعنی چتر بیت کوین که تحت آن قرار دارد ، شروع خواهیم کرد. علاوه بر بیت کوین ، سکه های دیجیتالی دیگری مانند Ripple ، Ethereum و Litecoin نیز وجود دارند که نام آنها سه تا است..

به طور خلاصه ، cryptocur ارز یک سکه کاملاً دیجیتالی است که باید بتوانید کالاها و خدمات خریداری شده را بصورت آنلاین مبادله کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از بهترین ارائه دهندگان VPN ما به شما امکان می دهند تا هزینه پرداخت آنها را با بیت کوین و نوع آن (البته دوباره ، کمتر و کمتر) انجام دهید ، همانطور که Steam تا چند هفته پیش انجام داد..

پیشوند “رمزنگاری” در این مورد مختصر “رمزنگاری” است تا برخی از مشتق کلمه “راز”. این امر به این دلیل است که تمام ارزهای رمزنگاری شده برای وجود آنها به نوعی رمز وابسته هستند و از تکثیر یا سرقت آنها جلوگیری می کنند..

بیت کوین با این تفاوت که نخستین رمز رمزگذاری آن را بزرگ کرده است (بیشتر به تاریخچه خود بعدا) ، اما همه آنهایی که در حال حاضر فعال هستند دارای زیربناهای فناوری یکسانی هستند ، چیزی به نام blockchain. ورود به قسمتهای داخلی و خارجی از blockchain فراتر از محدوده این مقاله است ، بنابراین بیایید آن را کوتاه نگه داریم و بگوییم که این اساساً یک دفترچه دیجیتالی است که میزان تعداد واحدهای رمزنگاری شده را معامله می کند..

این دفترچه به گونه ای ذخیره می شود که ورودی های قدیمی قابل پاک شدن نیست و توسط شخص دیگری قابل دستکاری نیست. این یک فناوری جدید انقلابی است که علاوه بر طرفداران بیت کوین ، از جمله بانکداران ، حسابداران ، مدیران صندوق های hedge و سیاستمداران نیز افراد زیادی را به خود جلب می کند (هرچند که به نظر می رسد این گروه آخر عمدتاً به توصیف های “ارزان” و “آسان” علاقه دارند و احتمالاً پیروز خواهند شد. این طرفداران بزرگی از این واقعیت هستند که اطلاعات نمی توانند حذف شوند).

امنیت ذاتی blockchain نه تنها برای حفظ بیت کوین یا آنچه از آن محافظت می کنید بسیار عالی است بلکه به یک دلیل دیگر: ایجاد و مدیریت ارزهای سنتی به دست مقامات مرکزی (معمولاً بانکهای مرکزی) است. از آنجا که blockchain بسیار شفاف است ، می توان ارزهای رمزپایه را توسط افرادی که صاحب آنها هستند تنظیم کرد.

یا حداقل در تئوری ، اما بعداً بیشتر در مورد آن. بیایید ابتدا به تاریخ بیت کوین و با آن ، تقریباً به تمام سکه های دیجیتال نگاهی بیندازیم.

گذشته بیت کوین

ایده ایجاد ارزهای دیجیتالی به اندازه داستان های علمی تخیلی قدیمی است و بسیاری از افراد از روزهای زمین شناسی بسیاری از افراد ایده های خود را به اینترنت می اندازند. در حقیقت ، بیت کوین از ابتدای نوع خود بسیار فاصله دارد ، تنها تنها یک شخص کاملاً اینترنتی است و به اندازه کافی موفق است که بتواند چند صد کاربر را پشت سر بگذارد..

این امر عمدتاً به این دلیل است که اولین رمزنگاری برای حل یک معمای بسیار مهم بود: آنچه مانع دسترسی مجرمان سایبری به بانک اطلاعاتی شما می شود و با ارز خود را خاموش می کنید یا بدتر از آن ، سرقت کد و اساساً ایجاد هرچه که می خواهید ، کار سخت شما را رقم می زند. در بسیاری از بیت ها و بایت های بی ارزش دیگر?

از این گذشته ، بیشتر تلاشهایی که برای طراحی ارز معمولی انجام می شود این است که اطمینان حاصل کنید که مردم نمی توانند آن را به راحتی کپی کنند ، در حالی که بانک ها ، فروشگاه ها و حتی افراد زیادی وقت و هزینه زیادی را صرف می کنند تا مطمئن شوند هیچ کس پول نقد خود را سرقت نمی کند (نصب گاوصندوق ، ترتیب حمل و نقل مسلح ، ایجاد دیوار آتش برای بانکداری آنلاین و غیره).

شخصی که در این مورد فهمید ، ساتوشی ناکوموتو نامگذاری شده است و تقریباً همه آنچه راجع به او می دانیم وجود دارد. گرچه حدس و گمان های زیادی در مورد این مرد وجود دارد – او ممکن است حتی ژاپنی هم نباشد ، با این وجود نام او به این دلیل است که به دلیل گاز گرفتن ، بعضی اوقات افراد اینترنتی دروغ می گویند! – با برخی از حدس های وحشی تر از جمله الون مسک تسلا (او را تکذیب کرد) ، و همچنین میزبان علاقه مندان به رمزنگاری و اقتصاددانان موریک.

اختراع بزرگ ناکوموتو نوعی فناوری blockchain بود که باعث شد “هزینه دو برابر” شود – هزینه کردن یک بیت کوین دو بار با بهره برداری از کد – غیرممکن است. کد وی همچنین به کاربران این امکان را می دهد که بیت کوین را “من” کنند یا پردازش رایانه ای را ایجاد کنند که بیت کوین جدید ایجاد می کند.

با ایجاد بیت کوین بیشتر ، نیاز به افزایش قدرت پردازش برای بدست آوردن بیشتر دارد ، به این معنی که معدن کاری به یک شرکت بسیار جدی تبدیل شده است ، به ویژه اینکه Nakomoto به سختی 21 میلیون بیت کوین را وارد کد کرده است..

هر بیت کوینی اضافه شده به دفترچه برای ماندن در آنجا بود و نمی توان با آن دستکاری کرد. بیت کوین ها خود کد هایی بودند که امکان کپی کردن آنها وجود ندارد ، به این معناست که ناکوموتو یک سکه دیجیتالی ایجاد کرده است که از بعضی جهات حتی از بسیاری از ارزهای سخت استفاده شده امن تر بود ، یک نسخه برجسته.

شاید در اینجا لازم به ذکر باشد که به محض استخراج اولین “بلوک” حدود یک میلیون بیت کوین ، ناکوموتو ناپدید شد و دیگر هرگز از این حرفها شنیده نمی شود. او این کار را برای هواداران خود واگذار کرد تا چند میلیون بیت کوین را استخراج کنند و بعد اوضاع واقعاً از بین رفت. در حال حاضر ناکوموتو ، هر کسی که باشد ، روی یک تخته به ارزش میلیارد دلار نشسته است.

Bitcoin Present

ناکوموتو استخراج اولین بلوک بیت کوین را در ژانویه 2009 به پایان رساند. در زیر گرافیکی وجود دارد که نشان می دهد افزایش قیمت بیت کوین در بازار آزاد ، از اوایل سال 2009 تا اواسط سال 2017 (از اوایل سال 2009 شروع می شود). اجاره بیت کوین به یک عبارت خانگی چند پاراگراف پایین).


© CoinTelegraph

همانطور که می بینید ، دو سال اول تقریباً هیچ اتفاقی نیفتاده است. بسیاری از بیت کوین ها اکثراً به عنوان سرگرمی دیده می شدند و تنها تعداد معدودی از افراد آن را جدی می گرفتند. این گروه عمدتا طرفداران حفظ حریم خصوصی بودند ، که در بیت کوین روشی را می دیدند که به موجب آن می تواند آخرین بیت اطلاعات شناسایی شده را از شما دور کند..

از آنجا که در نهایت مردم باید هزینه هایی را در اینترنت بپردازند ، با چک کردن اطلاعات پرداخت شما ، معمولاً کارت اعتباری یا سایر اطلاعات بانکی ، بسیاری از خریدها به راحتی می توانند به شما برگردند. بیت کوین اولین روش پرداخت امن و ناشناس در اطراف بود و معدودی از مردم می توانند آینده را در آینده ببینند و متوجه شدند که این یک ضربه عالی خواهد بود.

قیمت بیت کوین به سختی هزینه های استخراج آن را پوشش می داد (شما به سخت افزار بسیار جدی برای آن احتیاج دارید ، نه اینکه هزینه برق را ذکر کنید) تا اواخر سال 2013 ، هنگامی که شاهد افزایش اندک قیمت بود. این درحالی است که بیت کوین قبلاً به عنوان روغنی که موتور جاده ابریشم را روغنکاری می کند ، بازار غیرقانونی است که از سال 2011 رونق گرفت تا اینکه در سال 2013 توسط FBI تعطیل شد..

همیشه سخت است که بگوییم چرا قیمت یک کالا بالا یا پایین می رود. گرچه قوانین کلی اقتصادی بسیاری وجود دارد که به ما می گوید چه اتفاقی می افتد ، اما هیچ یک از آنها به معنای وقوع آن نیست. در مورد بیت کوین ، به نظر می رسد که قیمت بالا می رود ترکیبی از شهرت ، بهره و آینده ای روشن به عنوان ارز اینترنت است..

بالاتر و بالاتر

با این اوصاف ، موارد عجیب بیت کوین کاملاً تماشایی است: شروع به ارزش کمتر از یک پنی ، بیت کوین در اواخر سال 2013 به 12242 دلار رسید ، فقط برای رکود یک بار ، یک یا دو بار گزاف گویی ، در محدوده 400 تا 600 دلار تسویه حساب کنید. پنج ماه آخر سال 2016. سپس ، هنگامی که ساعت نیمه شب در تاریخ 1 ژانویه 2017 به ضرب و شتم رسید ، سرگرمی واقعی آغاز شد.


© Bitcoin.com

نمودار بالا فقط قیمت cryptocurrency را از اوت به بعد نشان می دهد ، اما اساساً جالب ترین شش ماه در تاریخ هر کالا است. بیت کوین برای شش ماه اول سال 2017 بدست آمد تا اینکه در ابتدای ماه آگوست در حدود 4،400 دلار بود. بعد از آن همه جا شروع می شود ، ابتدا با افت شدید از پنج عظیم به بیش از نیمی از ماه سپتامبر ، بعد افزایش قیمت مجنون که همه صحبت کرده اند.

بیت کوین در طی تنها چند ماه آنقدر سریع صعود کرد – از آن رکود کمی بیش از 2،000 دلار به بالاتر از 20،000 دلار – که بسیاری از مفسران از لاله پمانیا استفاده کردند ، یک هیستری اجتماعی که در قرن هفدهم میلادی ، هنگامی که مردم خریداری کردند و از جمهوری هلند گریختند. لامپ های لاله را به قیمت دیوانه فروخته اند.

سرانجام آن حباب ، مبتنی بر کالاهای بسیار فاسد شدنی ، کل اقتصاد ، یکی از قویترین جهان در آن زمان ، را پشت سر گذاشت و کشید. این یکی از وخیم ترین بحران اقتصادی تاریخ اولی and مدرن بود و از قرن ها قبل به عنوان درسی درآمده است.

با این حال ، حباب بیت کوین هنوز علیرغم چندین فشار ناخوشایند که در آن رخ داد ، هنوز هم در حال ترکیدن نیست: بسیاری از جمله این نویسنده ، فکر کردند این مهمانی بیش از چند روز قبل از کریسمس بود که بیت کوین از 20،000 دلار به زیر 15،000 دلار سقوط کرد ، اما به طور معجزه آسایی آن را تعمیر کرد. و در سال جدید با قیمتی تقریباً بهبود یافته هدر داد.

آینده بیت کوین


© Zach Copley

با این حال ، بازارها غیرقابل پیش بینی هستند و ما قبلاً در سال 2018 چندین ترس داشتیم ، و سال حتی دو هفته نمی ماند. در حال حاضر این زیر علامت 14000 دلار است ، اگرچه تا زمانی که شما این مطلب را می خوانید می تواند خیلی بالاتر یا پایین تر از آن باشد.

اگرچه این نوسانات می تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که در ابتدا خریداری کرده اند – از این رو چیزی برای از دست دادن ندارند – یا اینکه دو میلیون دلار برای حل مشکل وجود دارند ، ترس وجود دارد که افراد زیادی در خواب آرزو کنند. نمره بزرگ ممکن است وارد شوید.

اکنون ، حدس و گمان در مورد کالایی کاری است که شما از نگاه خودتان انجام می دهید ، البته هدف ما بیشتر ارائه یک وزنه مقابل به آسمان-is-the-حد محدود است که به نظر می رسد تقریباً یک شبه سرازیر شده است ، برخی از آنها مدعی بیت کوین هستند. می تواند به یک میلیون نفر برسد در حالی که ممکن است این باشد ، رویدادهای دهه گذشته باید به ما بیاموزند که قیمت یک سرمایه گذاری نیز می تواند سقوط کند و افت کند ، بنابراین همیشه از سرمایه گذاری پول خودداری کنید که نمی توانید از دست بدهید.

علاوه بر این که سرمایه گذاران از بین می روند ، باید بیت کوین سقوط کند – و برخی از این سرمایه گذاران به اندازه کافی بزرگ هستند که اقتصاد به طور کلی می تواند یک ضعف را احساس کند – این افزایش عظیم ارزش بیت کوین اثر جانبی جالبی دارد ، یعنی جذابیت آن به عنوان یک ارز. کم شده.

بیت کوین در حال حاضر به نوعی در حال نوسان است که تعیین قیمت هر کالا یا خدمات تقریباً غیرممکن است بدون اینکه فقط یک ساعت یا دو بعد از آن قدیمی شود. اگرچه این ممکن است در ابتدا جذاب به نظر برسد ، زیرا یک فروشنده می تواند در مقابل شما کار کند اگر واحد پول مورد نظر در مدت زمان یک روز یک چهارم ارزش خود را از دست داده باشد (مسئله مربوط به پرداخت هزینه های بالا برای بیت کوین نیز وجود دارد).

همانطور که قبلاً گفتیم ، Steam نیز مانند چندین فروشنده دیگر ، پرداخت در بیت کوین را متوقف کرده است. اگرچه مشخص نیست چه کاهش در سطح هیئت مدیره وجود دارد – قبل از شروع جنون هزاران فروشگاه بیت کوین دیجیتالی و فیزیکی پذیرفته شده – به نظر می رسد این اجماع وجود دارد که در حال حاضر حداقل نقش بیت کوین به عنوان پول را می توان بازی کرد..

بیت کوین و سیاست

تغییر مهم دیگر امسال این است که اکنون برخی از کشورها علیه بیت کوین روی می آورند ، غالباً نگران این هستند که حدس و گمان های شایع ممکن است اقتصاد خود را بی ثبات سازند ، گاهی اوقات فقط به این دلیل که آنها کل “ناشناس بودن” را دوست ندارند (به شما نگاه می کنند ، چین).

هم اکنون پادشاهی میانه و همچنین کره جنوبی علیه همه ارزهای رمزپایه اقدام می کنند ، از جمله ممنوعیت ارائه سکه های اولیه (ICO ، روشی که شرکت ها سعی می کنند با انتشار ارز رمزنگاری شده خود پول جمع کنند) ، با شایعاتی مبنی بر اینکه سایر کشورها هستند. در مورد اقدامات مشابه فکر می کنم.

باز هم ، خواندن برگهای چای یک سرگرمی خطرناک است ، اما هیچ منکر نیستیم که وقتی صحبت از بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده می شود به اوقات جالب توجه برویم.

نتیجه

در این یادداشت که به این مقاله پایان خواهیم داد ، همانطور که همه ما از این مرحله می توانیم بخوانیم برگهای چای است که این کاری نیست که خبرنگاران باید انجام دهند. هر آنچه در واقع با بیت کوین اتفاق می افتد ، Cryptocur ارز قطعاً برای ماندن است ، همانطور که فناوری blockchain که با آن ایجاد شده اند نیز هست..

در حقیقت ، مهم نیست که چه چیزی راجع به cryptocurrency ، شما نمی توانید انکار کنید که blockchain یک تغییر دهنده بازی واقعی است که روشی را برای ذخیره نه تنها پول ، بلکه داده ها نیز تغییر می دهد. اگرچه هیچ یک از بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری ما هنوز از این فناوری جدید در راه حل های خود استفاده نمی کنند ، ممکن است آن روز خیلی دور نباشد.

با این حال ، در میان بهترین ارائه دهنده های پشتیبان آنلاین ما ، Acronis تا آنجا پیش رفته است که فناوری blockchain را پیاده سازی می کند ، در مورد بررسی Acronis True Image درباره اطلاعات بیشتر درباره یک محصول بیشتر بخوانید. همچنین می توانید بیت کوین را بطور مستقیم تهیه کنید و برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، راهنمای مرتبط ما را بخوانید.

نظر شما درباره ارزهای رمزنگاری چیست؟ آیا شما یک سرمایه گذار بیت کوین هستید یا ترجیح می دهید پول خود را در جای دیگری قرار دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me