بهترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی: زندگی در پلاستیک فوق العاده است

چاپ سه بعدی یک فناوری به طور فزاینده ای است که به شما امکان می دهد اشیاء را روی رایانه شخصی خود طراحی کرده و در خانه خود چاپ کنید. این یک نمونه درخشان از فناوری اطلاعات است که روند کار را خلاق می کند. بهترین ابزارهای مدل سازی سه بعدی این شانس را به شما می دهد تا با تکنولوژی مختل کننده چیزهایی را ایجاد کنید که در غیر این صورت مجبور به پرداخت حق بیمه برای.


در این مقاله ، ما به بررسی برخی از در دسترس ترین ابزارهای مدل سازی سه بعدی ، از نظر قیمت و قابلیت استفاده خواهیم پرداخت. خوانندگان وفادار Cloudward.net متوجه خواهند شد که با مقاله ما در بهترین نرم افزار گرافیکی سه بعدی ، همپوشانی وجود دارد ، بنابراین اگر می خواهید در مورد 3D به طور کلی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این نکته را بررسی کنید..

همچنین ، اگر به مکانی آسان برای ذخیره سازی طرح های خود نیاز دارید ، بهترین مقاله ذخیره سازی ابر ما را ببینید.

محدودیتی برای آنچه می توانید با چاپ سه بعدی انجام دهید وجود ندارد. خوب ، وجود دارد ، اما بعداً به آن خواهیم رسید. می توانید مبلمان ، وسایل تزئینی و ماشین های کاربردی ایجاد کنید. مردم در حال چاپ هواپیماهای بدون سرنشین و حتی اسلحه گرم هستند. مدل هایی برای بازی یا تزئین آپارتمان شما قابل چاپ است یا می توان ظروف غذاخوری را طبق مشخصات شما تهیه کرد.

محدودیت ها به احتمال زیاد به کیفیت چاپگر شما و موادی که استفاده می کنید بستگی دارد.

WingsBuddha

انتظار می رود کیفیت چاپ با گذشت زمان بهبود یابد و هزینه ها پایین بیاید. با توسعه این فناوری ، می توانیم به طور معمول به چاپ اقلام خانگی و مبلمان بپردازیم. این خبر خوب برای همه است ، به جز ، شاید فروشگاه مبلمان محلی شما.

برای چاپ از وب می توانید مدل ها را بارگیری کنید ، اما ایجاد آنها به خودی خود بسیار سرگرم کننده است. اگر می خواهید روی صندلی که طراحی کرده اید بنشینید ، هیچ کاری برای متوقف کردن شما وجود ندارد ، فقط به یاد داشته باشید که اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی قوی است که از شما پشتیبانی کند.

چگونه کار می کند

مانند ابزارهای گرافیکی سه بعدی ، ما در حال ساخت اشیاء ساخته شده از نقاط در فضای سه بعدی به نام vertices هستیم. این رئوسها را می توان برای ایجاد لبه پیوند داد. لبه هایی که حلقه را تشکیل می دهند هواپیما را تشکیل می دهند و هواپیماها سطح اشیا را تشکیل می دهند.

بسیاری از ویژگی های معمول برای ابزارهای گرافیکی سه بعدی هنگام تمرکز روی چاپ ، لازم نیستند. انیمیشن خارج است. ارائه دادن فقط به شما نشان می دهد که چه چیزی ، نیازی به نورپردازی فانتزی یا نقشه های دست انداز نیست.

تعداد زیاد چند ضلعی فراتر از قابلیت های بیشتر چاپگرهای سه بعدی است و شما می خواهید به جای صحنه های بزرگ ، تمرکز خود را روی اشیاء مجزا قرار دهید..

BlenderCyberDude

هرچند بین این ابزارها و نرم افزارهای گرافیکی سه بعدی برخی متقاطع وجود دارد که در مقاله قبلی به بررسی آنها پرداختیم. تفاوت با مدل سازی سه بعدی در این است که محدودیت های زیادی در مورد کارهایی که می توانید انجام دهید وجود دارد. مواردی که می توانید در صفحه ایجاد کنید همیشه در دنیای واقعی امکان پذیر نیست.

چاپ می تواند کند باشد و رایگان نیست. این مواد هزینه دارند. برای اطمینان از چاپ صحیح همه چیز ، می خواهید پیچیدگی آنچه را ایجاد می کنید محدود کنید. گفته می شود ، آنچه ما می خواهیم ابزارهای ساده و واضحی هستند که به ما اجازه می دهند به روشی مدل سازی کنیم که منعکس کننده محدودیت های دنیای واقعی باشد.

آنچه می توانید چاپ کنید

پرینترهای سه بعدی در قابلیت های خود متفاوت هستند اما به طور کلی اشیاء ساده تر بهتر هستند. ممکن است برخی از چاپگرها با جزئیات کوچک یا منحنی های دقیق توضیح دهند.

شما همچنین باید در گرانش و قدرت عمل کنید. یک ساختمان چند طبقه که توسط یک ستون واحد از بلوک های ساخته شده توسط شما در Minecraft پشتیبانی می شود ، در زندگی واقعی کار نخواهد کرد و احتمالاً در یک مقیاس کوچک نیز سرنگون می شود ، بنابراین باید بیشتر از نحوه ظاهر آن روی صفحه فکر کنید.

در چاپگرهای سه بعدی آزمایشی و خطایی وجود دارد زیرا هر کدام می توانند متفاوت باشند. چاپ مواد نیز می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. بسیاری از فلزات ، پلاستیک ها و سایر موارد وجود دارد که می توانند از نظر مقاومت و استحکام ، ظاهر و قیمت آن متفاوت باشند. برخی از آنها برای جابجایی قطعات مناسب است ، برخی دیگر نیستند.

ضخامت دیواره به حداقل فاصله بین سطوح قسمت های مدل اشاره دارد و به طور معمول بین 1-3 میلی متر خواهد بود اما اگر خوش شانس باشید می توانید پایین تر باشید. به اندازه کافی برای کار با طلا ، نقره یا تیتانیوم.

هزینه چاپ سه بعدی

از نظر هزینه مواد ، مواد ارزانتر از قبیل رشته اسید polylactic یا رشته ABS با قیمت حدود 25 دلار در هر کیلوگرم در دسترس هستند. رشته های نایلون و پلی کربنات به ازای هر کیلوگرم به 100 دلار نزدیک تر می شوند و فلزات گران قیمت برای شما یک بازو و یک پا را هزینه می کنند.

معمولاً هنگام چاپ ، اغلب مواد هدر رفته ای وجود دارد ، و شما نمی توانید زباله ها یا خلاقیت های خود را بازیافت کنید.

چاپگرها برای مدلهای مصرفی از چند صد دلار تا حدود 1500 دلار است. اگر واقعاً جدی هستید ، می توانید 10،000 دلار به بالا هزینه کنید. این مدل ها به شما امکان چاپ قطعات با ابعاد 1 متر یا بیشتر را می دهند. مدل های ارزان قیمت معمولاً در ابعاد کمتر از 30 سانتی متر چاپ می شوند.

اگر چاپگر ندارید ، می توانید مدل هایی ایجاد کنید زیرا سرویس هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد پرونده های سه بعدی شی را برای آنها ارسال کنید و چاپ را برای شما انجام می دهد. سرویس هایی مانند Sculpteo پرونده ها را در قالب های مختلفی می پذیرند و مدل های شما را در هر جای دنیا ارسال می کنند.

حتی می توانید بدون داشتن چاپگر درآمد کسب کنید. وب سایت هایی وجود دارند که می توانید طرح های سه بعدی خود را بفروشید و همچنین خدماتی را منتشر می کنید که از طرح های شما مدل ها را چاپ کرده و از طرف شما آنها را می فروشند خدماتی مانند CGTrader و Shapeways را که می خواهید با مهارت های خود چند دلار اضافی تهیه کنید ، ارزش دیدن دارند.

بهترین ابزارهای چاپ سه بعدی

برای چاپ باید یک ابزار سه بعدی به فرمت STL که توسط چاپگرها استفاده می شود صادر شود. تبدیل فایلهای STL به و از سایر قالبها مفید خواهد بود ، همچنین تنظیم مدلها برای رفع مشکلات چاپ. اصلاحات شامل تشخیص زمانی است که یک مدل دارای لبه های غیر منیفولد یا سایر ویژگی های قابل نمایش در رایانه است ، اما در واقعیت کار نمی کند. توانایی ساده سازی هندسه نیز یک امتیاز اضافی است.

قادر به اندازه گیری اشیاء سه بعدی نیز مفید است ، زیرا می توانید اشیاء ایجاد شده را در مقیاس موردنیاز خود و یا حتی اشیاء قبلی که از قبل در اختیار دارید بازآفرینی کنید تا در ابزار طراحی شما اصلاح شود. اندازه گیری های دنیای واقعی برای طراحان مبلمان یا ابزار نیز مفید است.

علاوه بر استفاده از نرم افزار برای طراحی مدل های خود ، می توانید از خدمات و ابزارهای دیگر استفاده کنید تا از چاپ آنها اطمینان حاصل شود. به عنوان مثال ، MakePrintable مدل های شما را بررسی می کند تا بررسی کند که آنها کار می کنند و می توانند به درستی چاپ کنند.

همچنین ابزارهایی مانند MeshLab وجود دارد که می توانند بعد از رفع مش شما اشیاء را بین فرمت ها صادر کرده و به STL صادر کنند تا مطمئن شوید که قابل چاپ است.

برای این مقاله ، ما می خواهیم که ابزارهای ما رایگان باشند یا یک آزمایش رایگان داشته باشند. ارزان تر است ، زیرا دیگر نیازی به صرف ثروت در اینجا نیست. ما به دنبال قدرت هستیم ، و همچنین برنامه هایی که می توانند به ما کمک کنند تا ایده هایمان را به راحتی در صفحه نمایش بدست آوریم و از ساختن چیزی که چاپگر ما قادر به انجام آن نیست جلوگیری کند.

1. بالهای سه بعدی

Wings 3D یک ابزار رایگان و منبع باز است که برای ویندوز ، مک و لینوکس در دسترس است. استفاده از آن ساده است. می توانید با کلیک راست و انتخاب از منوی اولیه ، اشیاء را اضافه کنید ، که شامل مجموعه معمول چند ضلعی های معمولی سه بعدی است. همچنین دارای موارد اضافی مانند مارپیچ و گره توروس است که ممکن است برای بیشتر چاپگرها چالش برانگیز باشد.

WingsDesktop

دستکاری اشیاء ساده است. می توانید چهار حالت را تغییر دهید ، که به شما امکان می دهد تمام اشیاء ، صورت ها ، لبه ها یا راس ها را کنترل کنید. همه آنها کاربردهایی دارند و به شما امکان می دهند مدل ها را به روش های مختلف دستکاری کنید. می توانید اکسترود ، مخروط و جوشکاری کنید. همچنین یک آینه مجازی وجود دارد که مدلها را به صورت متقارن نگه دارید.

صفحه نمایش را می توان بین یک منظره چشم انداز یا یک پیش بینی ارتوجی جابجا کرد ، که اگر از یک طرح کار می کنید مفید است. مهندسین و طراحان عادت داشتند که مانند آن کار کنند ، از این ویژگی قدردانی می کنند.

با استفاده از Wings 3D

Wings 3D UI ساده اما ساده است. متن روی صفحه نمایش تأثیر فشار دادن دکمه ها و کلیدهای ماوس در طی عملکرد فعلی توضیح می دهد. این امر باعث می شود تا هنگام گشت و گذار آسان به کاوش بپردازید و بدان معنی است که هنگام آشنایی با راه خود ، مجبور نیستید همه چیز را به خاطر بسپارید.

عدم پیچیدگی آن باعث می شود که بتوان با آن راحت شد. کار کردن با عملکردهای اصلی دستکاری سه بعدی در مواردی که کمتر حواس شما باشد ، آسانتر است. دکمه های روی صفحه نمایش بصری هستند و عملکردهای خود را به خوبی منتقل می کنند.

WingsRobot

Wings 3D ساده است ، اما کار را انجام می دهد. این 17 سال در توسعه است و تمرکز آن بر مبانی مدل سازی منجر به ابزاری عالی و آسان برای استفاده شده است. در مقایسه با دیگران نفخ نمی شود و همین باعث می شود افرادی که به دنبال ایجاد اشیاء ساده و قابل چاپ هستند ، بسیار مناسب باشد.

تمرکز روی هندسه ساده ، چند ضلعی مناسب ، مناسب برای چاپ سه بعدی است. Wings 3D فاقد چند زنگ و سوت است ، اما وقتی روی چاپ متمرکز هستید ، کم اهمیت تر هستند. ما قبلاً در جمع بندی بهترین ابزارهای گرافیکی سه بعدی به آن نگاه کرده ایم.

WingsPrimitives

همچنین به فرمت .stl مورد نیاز صادر می شود. مدل های آن بر پایه مش بسته ساخته شده اند و به شما اجازه نمی دهند یک مدل غیر منیفولد تولید کنید ، به شرط آنکه از استفاده از عملکرد “سوراخ” خودداری کنید. این باید پرینتر ارزشمند شما را از حوادث ناخوشایند دور نگه دارد.

شما با Wings 3D محتوای اولیه بسیار رایگان دریافت نمی کنید ، اما بارگیری های آنلاین در دسترس است. این ابزار به اندازه کافی ساده است که به زودی قادر خواهید بود منطقه شروع خالی خود را با هر نوع خلاقیت عجیب و شگفت انگیز پر کنید.

یادگیری استفاده از Wings 3D

مستندات گنجانده شده اساسی است و کتابچه راهنمای کاربر آنلاین دارای چند شکاف است. خوشبختانه ، آنچه وجود دارد واضح است و با احساس مستقیم Wings 3D ، آنچه را که باید بدانید به شما می گوید. به شما گفته می شود که چگونه با استفاده از طیف وسیعی از تکنیک های دستکاری ساده ، می توانید یک شی سه بعدی بسازید.

جدول WingsTable

در خارج از مستندات ، می توانید راهنمایی های زیادی را به صورت آنلاین پیدا کنید. در YouTube کمبود فیلم وجود ندارد که توضیح دهد چگونه می توان انواع مختلف مدل ها را ساخت و ساخت.

Wings 3D ساده و سر راست است ، اما قادر است. به جای داشتن صدها کارکرد ، به شما امکان می دهد به راحتی اقدامات مورد نیاز برای ساخت و اصلاح یک شیء سه بعدی را انجام دهید. ما آن را به هر کسی که به دنبال کشف دنیای چاپ سه بعدی است توصیه می کنیم.

2. مخلوط کن

مخلوط کن وسیله دیگری است که از زمان گاوها به خانه رسیده است. این پروژه به عنوان یک پروژه منبع بسته در سال 1998 آغاز شد ، اما پس از یک کمپین 100،000 دلاری برای جلب هزینه جمعیت ، به عنوان منبع باز آزاد شد.

مخلوط کن رایگان است و دارای یک جامعه وفادار است که برای آن اشیاء می کند و همچنین کمک و پشتیبانی می کند. به عنوان مثال وب سایت Blend Swap یک بخش اختصاصی برای اشیاء قابل چاپ سه بعدی دارد و به کاربران اجازه می دهد تا کارهای خود را تحت مجوز Creative Commons به اشتراک بگذارند..

BlenderObject

با استفاده از مخلوط کن

UI یک جایزه واقعی از دکمه ها و بخش های قابل ارتقا است که بسیاری از آنها هرگز ممکن است لمس نکنید. کسانی که دوست دارند در اطراف خود بازی کنند و به کاوش بپردازند ، اسباب بازی های زیادی پیدا می کنند ، اما این پیچیدگی ممکن است افرادی را که می خواهند به سرعت عملیات اصلی 3D را یاد بگیرند ، مانع کند..

گیج کننده ، برخی از منوها با وجود داشتن مطالب مختلف دارای برچسب یکسان هستند. برای مثال چندین منوی “نمای” وجود دارد که در اطراف طرح پیش فرض پراکنده هستند. با وجود این ابهامات ، UI قابل خواندن باقی می ماند و می تواند متناسب با محتوای قلب شما باشد.

BlenderMonkey

یادگیری استفاده از مخلوط کن

خوشبختانه ، آموزش های آنلاین برای همه موارد مربوط به Blender و چندین مورد با تنظیم و ساده سازی ابزار برای چاپ سه بعدی وجود دارد. این موردی است که ما پیدا کردیم ، اگرچه افزونه ذکر شده در آخرین نسخه گنجانده نشده است. توصیه می کنیم ویندوزهایی را که لازم نیست همه چیز را تا حد امکان از بین نبرید ، پاک کنید.

هنگامی که عملیات هسته را یاد می گیرید ، استفاده از Blender بسیار سرگرم کننده است و به شما امکان می دهد با افزایش اعتماد به نفس اشیاء را به سمت خود بکشید و فشار دهید. در حالی که می توانید لبه ها ، صورت و مهره ها را دستکاری کنید ، همانند سایر برنامه ها ، می توانید از ابزارهای مجسمه سازی نیز استفاده کنید تا شیء را به شکلی شهودی تر دستکاری کنید که بیشتر شبیه یادگیری یک مهارت هنری است تا یک تکنیک فنی..

BlenderOutput

اگرچه این نرم افزار فاقد یک آموزش داخلی است ، یک راهنمای آنلاین مفصل برای تکمیل بسیاری از آموزش های YouTube موجود وجود دارد.

چه کاری می تواند Blender انجام دهد?

با نگاهی به آنچه دیگران با مخلوط کن خلق کرده اند ، مشخص می شود که وقتی آسمان می تواند آنچه را که می توانید با آن ایجاد کنید ، حد مجاز آسمان است.

مخلوط کن برای هر موقعیت مکانی ابزاری را در اختیار شما می گذارد ، در صورتی که فقط مبلمان درست می کنید ، بسیاری از آنها بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند. اگر می خواهید همه چیز را لخت نگه دارید ، احتمالاً برای شما مناسب نیست. اگر می خواهید کارهای متقاطع انجام دهید ، بسیار عالی است ، مانند ایجاد رندر خوب از چیزی که می نویسید یا از مدلهای قابل چاپ در انیمیشن استفاده می کنید..

استفاده از ابزارهای پیشرفته Blender ممکن است به مدلی منجر شود که چاپ نمی شود. اگر این اتفاق بیفتد ، ابزار Remesh در دسترس شما خواهد بود. شما می توانید از آن برای ساده کردن مدل خود یا از بین بردن سوراخ هایی که شکل گرفته است استفاده کنید.

BlenderCat

نرم افزار کامل نیست. این پیوند مفقود عجیب و غریب در اسناد وجود دارد و ما پیوندهایی را در ابزار پیدا کردیم که به صفحات بدون محتوا اشاره می کنند. اگرچه این جامعه فعال است و در صورت درخواست ، می تواند به شما کمک کند ، اما این اختلافات جزئی است.

مخلوط کن یکی از پیشرفته ترین ابزاری است که به دنبال آن هستیم و برای چاپ سه بعدی و همچنین توسعه و انیمیشن بازی ها چیزهای زیادی را ارائه می دهیم. اگر شما نیاز به انجام کارهای بیشتری نسبت به چاپ دارید ، احتمالاً بهترین انتخاب برای طیف وسیعی از قابلیت های آن است. ما آن را یکی از بهترین ابزارهای رایگان در دسترس می دانیم. آن را برای ویندوز ، مک یا لینوکس بارگیری کنید.

3. 3D Slash

3D Slash با الهام از شیوه ایجاد اشیاء پیچیده در Minecraft ، 3D Slash تلاش عشق به خالق سیلوین هوت است. بر اساس مجسمه سازی سنگی ، ابزاری با کاربرد آسان و مناسب برای چاپ سه بعدی است.

جعبه 3dslash

شما با یک مکعب بزرگ شروع می کنید و ابزار چکش انتخاب می شود. با کلیک بر روی مکعب ، بلوک هایی از آن جدا شده و به شما امکان می دهد تا مجسمه سازی کنید. در صورت تمایل می توانید اندازه مکعب حذف شده را تغییر داده و در سطح دقیق تر کار کنید. همچنین ابزارهایی برای ترمیم مکعب ها و همچنین ساخت و برداشتن بخش های بزرگتر وجود دارد. این یک رویکرد متفاوت از ابزارهای دیگر است ، اما خوب کار می کند.

استفاده از 3D Slash: Creative Destruction

استفاده از 3D Slash سرگرم کننده بسیار خوبی است. تراشیدن در بلوک شما فقط یک تکه را حذف نمی کند ، باعث می شود قطعات مختلفی از سنگ شکسته پرواز در همه جا پرواز کنند. حتی یک صدای “dink” رضایت بخش وجود دارد که باعث می شود مانند مجسمه های واقعی در حال اجرا باشید.

ابزارهای 3dslash

صدای سنگ شکن کننده که همراه با مته است ، هر کسی را با یک مزاحمت برای تخریب مجازی ارضا می کند و باعث می شود 3D Slash علاوه بر یک ابزار مفید ، یک استرس مناسب و معقول نیز داشته باشد. حداقل بچه ها آن را دوست دارند ، حداقل ، به اندازه نویسنده ظاهراً بزرگسالان.

ابزار نقاشی وجود دارد که به شما امکان می دهد یک بار در یک بار یک رنگ را رنگ کنید و یا آن را به طور همزمان در کل مناطق آفتاب بگیرید ، و همه آنها جلوه های خاص خود را دارند. ممکن است انیمیشن و جلوه های صوتی بی اهمیت به نظر برسند ، اما آنها با استفاده از لمس 3D Slash ساخته شده و حس محکمی به کار شما می بخشند.

شما محدود به شروع مکعب نیستید. می توانید متن سه بعدی را برای کار با و تراشه در آنها ایجاد کنید. یک ویژگی جالب این امکان را به شما می دهد تا یک تصویر 2D را وارد کنید ، که به فرم بلوک تبدیل می شود. مانند بسیاری از 3D Slash ، بسیار بهتر از آنچه انتظار دارید عمل کند.

یک طرح ساده که ما ترسیم کردیم ، به راحتی به دو رنگ تبدیل شد ، و رنگ فعال به بلوک تبدیل شد. تصویری از یک وب سایت خبری وارد شده به 3D Slash نیز به خوبی کار کرد ، و یک عنوان سه بعدی از عناوین را به ما ارائه داد ، گرچه عکس هایی که مبهم است ، اما به عنوان یک روزنامه قابل تشخیص است..

3dslash-news-times

حتی می توانید اشیاء سه بعدی را از ابزارهای دیگر وارد کنید. اما موفقیت محدودی در تلاش برای وارد کردن سر چند ضلعی بالا از Sculptris داشتیم. کار می کرد ، اما 3D Slash آن را به تعداد زیادی بلوک در اندازه یک بیوم Minecraft تبدیل کرد. این ویژگی ارزش کاوش را دارد ، اما برای دیدن اینکه چه چیزی موثر است باید بازی کنید.

نسخه رایگان 3D Slash

اگرچه نسخه رایگان 3D Slash در دسترس است ، اما محدودیت های عمده ای دارد. برای مثال فقط می توانید از هشت رنگ استفاده کنید ، هرچند که با چاپ یک ماده تک رنگ لزوماً مهم نیست.

نسخه رایگان همچنین نیاز به ثبت نام دارد که ما را از طریق چند صفحه نمایش حرکتی پاک نمی کند که پاک نیستند و بچه ها و احتمالاً معلمان آنها را ترک می کنند و سرشان را خراش می دهند.

ثبت نام 3dslash

آزار دهنده است ، شما نمی توانید کار خود را در نسخه رایگان ذخیره کنید ، اگرچه یک پروژه واحد بین جلسات باز است. اگر می خواهید پروژه ها را ذخیره کنید یا آنها را از طریق پرونده .stl چاپ کنید ، باید چند دلار پرداخت کنید. این بانک با 2 دلار در هر ماه شکسته نخواهد شد ، اما نسخه رایگان حاوی مقدار زیادی برای مشغول نگه داشتن شماست.

سرگرم کننده و آسان برای استفاده ، 3D Slash ابزاری مناسب برای معلمان دارای پرینتر سه بعدی در کلاس است که می خواهند بچه ها را برای ایجاد چیزهایی برای استفاده از آن بسازند. بزرگسالانی که مایل به بازی با یک نرم افزار ساده اما لذت بخش هستند ، نباید بینی خود را به سمت آن تغییر دهند ،.

رویکرد 3D Slash روشی قدرتمند و سریع برای ساختن مدل های سه بعدی است. این یک ابزار بسیار جالب احمقانه با کیسه های شخصیت است و توصیه می کنیم به آن نگاهی بیندازید.

3D Slash برای Windows ، Mac ، Linux و BlackBerry در دسترس است.

4- مجسمه ساز

Sculptris ، توسط Pixologic یک سازنده پایدار از پیشرفته تر و گران تر ZBrush است. در حالی که ZBrush کاربران باتجربه تر را هدف قرار می دهد ، Sculptris قصد دارد ورود به دنیای مدل سازی سه بعدی را به مبتدیان اختصاص دهد.

یادگیری مجسمه ساز

پس از اینکه توسط شیاطین شرور که در حین نصب به ما زل زده بود اذیت شدیم ، دفترچه راهنما .pdf را باز کردیم تا چیزی را که شبیه یک قربانی قتل برهنه است پیدا کنیم. هنگامی که از شوک دست و پنجه نرم کردیم ، یک کتابچه راهنمای عالی 47 صفحه ای پیدا کردیم که به عنوان یک راهنمای عالی برای Sculptris و مدل سازی سه بعدی به عنوان یک کل خدمت می کند..

مجسمه ساز

این کتابچه راهنمای کاربر بزرگتر از یک آموزش با استخوان های برهنه است ، برای مبتدیان به اندازه کافی کوتاه است که در طی چند ساعت کار کنند ، اما به اندازه کافی طولانی است که همه چیز را با جزئیات توضیح دهد. ما آن را به عنوان بهترین ابزارهایی که از نظر مستندات به آنها نگاه کردیم ، ارزیابی می کنیم.

در حالی که اکثر ابزارها با یک صفحه نمایش چلپ چلوپ از گزینه ها آغاز می شوند و به دنبال آن یک شبکه خالی شما را مجبور به ترساندن گزینه ها و دکمه ها می کند ، Sculptris شما را با یک حوزه بزرگ در مرکز صفحه و متن راهنمایی در سمت راست به شما ارائه می دهد. چند دکمه و ابزار بدون درنگ در بالا سمت چپ می نشینند.

با استفاده از Sculptris

چیدمان قابل خواندن ، شیک است و بدون اینکه شلوغ باشد و یا مرعوب باشد ، می توانید با آن کار کنید. منوهای پیچیده ای برای حرکت وجود ندارد.

با کلیک بر روی کره ، به هر کجا که می خواهید کلیک کنید ، به اطراف می افزاید و به شما امکان می دهد کار با یک هندسه پیچیده را شروع کنید. کلیک راست مدل شما را چرخانده است.

ورودی آینه می شود ، بنابراین تنظیم اولیه باعث می شود چشم ، بینی و دهانی به کره شما اضافه شود و به زودی چیزی شبیه به صورت را بدست آورید. خوب ، تلاشهای اولیه ما شبیه خواهر زشت ستوان ستون ورف بود ، اما قابل توجه است که تولید چیزی بسیار پیچیده آسان است.

Sculptris پیچیدگی شیء شما را هنگام کار بر روی آن تنظیم می کند ، اضافه کردن چند ضلعی ها را در صورت لزوم ، بنابراین احساس زاویه ای بسیاری از ابزارهای سه بعدی در اینجا به معنای چیزی نیست. استفاده از آن بیشتر شبیه قالب خشت است.

بسیاری از کارهایی که می توانید روی مدل خود انجام دهید کاملاً پویا است. این مدل فقط یک راس یا گوشه را در یک زمان تغییر نمی دهد ، بلکه هر کاری را که در آنجا کلیک می کنید تنظیم می کنید با ایجاد تغییراتی. از لحاظ دستکاری خالص مبتنی بر راس که در جای دیگر پیدا کردیم ، ارگانیک تر است.

مجسمه ساز - فلزی

میله های اندازه و قدرت برای هر ابزار و چند گزینه دیگر وجود دارد ، اما آنها کاملاً واضح و آسان هستند. به ندرت احساس می کنید که می خواهید آنچه را که در دفترچه راهنما است جستجو کنید.

بسیار مهم است ، فاصله بین قصد و عمل اندک است. اگر می خواهید مدل خود را به روشی خاص دستکاری کنید ، معمولاً می توانید این کار را انجام دهید. ممکن است آزمایش و برخی استفاده از ویژگی خنثیسازی انجام شود ، اما می توانید ایده های خود را روی صفحه ترجمه کنید.

برای فهمیدن ابزارهای مختلف کمی طول می کشد ، اما بسیاری از آنها وجود ندارد که با چند کلیک ماوس قابل تشخیص هستند.

چاپ با مجسمه سازی

در حالی که گردش کاری آن برای ایجاد مدلهای سه بعدی برای چاپ ایده آل است ، یکی از مشکلات بزرگ Sculptris این است که به فرمت .stl خارج از جعبه صادر نمی شود. قالب .obj آن را می توان با ابزار و خدمات دیگر به .stl تبدیل کرد ، بنابراین این یک معامله گر نیست ، اما اگر کار چاپ خود را انجام دهید ، یک گام دیگر به گردش کار شما اضافه می کند.

سر مجسمه سازی

هنگامی که نوبت به تهیه یک مبلمان اثاث کشی با دو طرف طول خاص یا هر چیز دیگری که دارای لبه های مستقیم باشد می آید ، Sculptris بهترین ابزار نیست. برای هر چیز ارگانیکی ، این یک مکاشفه است. در حالی که مهارت و تمرین مطمئناً پاداش به ارمغان می آورد ، ابزارها به اندازه کافی شهودی هستند برای هر کسی که توانایی هنری داشته باشد ، بلافاصله شروع به گرفتن نتیجه کند.

این شامل چند اشیاء مبتدی است که می توانید با آنها بازی کنید ، از جمله یک سر و شکل انسان دانه. مواد زیادی برای استفاده وجود دارد ، که به نظر می رسد خوب است و به شما کمک می کند تا ظاهر هر ماده ای را که برای چاپ استفاده می کنید ، از نو بسازید.

مواد مجسمه سازی

Sculptris یک ابزار خارق العاده برای استفاده و در جهت آموزش است ، ابزاری خارق العاده برای یادگیری و ایجاد شی است. اگر چیزی ساده می خواهید ، از Wings 3D نرم تر و دوستانه تر است ، اگرچه خروجی به نظر می رسد ارگانیک برای چاپگر شما چالش برانگیزتر باشد.

Sculptris رایگان و در دسترس برای ویندوز و مک است.

5. SketchUp

SketchUp به جای مدلهای فردی ، بیشتر روی ساخت صحنه های بزرگتر ، مانند چیدمان اتاق یا برنامه های فضای باز متمرکز است.

این نسخه به قیمت 695 دلار ارائه می شود ، که دارای یک نسخه آزمایشی رایگان و نسخه مبتنی بر مرورگر است ، همان چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. نسخه مرورگر گزینه های صادراتی محدودی دارد ، اما به شما امکان می دهد به فرمت .stl صادر کنید.

طرح-آپارتمان

اولین چیزی که بعد از ثبت نام دیدیم این بود که به ما بگویید مشکلی در پشتیبانی از مرورگر ما وجود دارد. این بهترین راه برای شروع نیست ، اما ما ادامه دادیم. در تور اولیه ما را از طریق چند صفحه فلش دارای برچسب که روی دکمه ها نشان می دهند کلیک کرده و سپس با شرایط سرویس موافقت می کنیم..

پس از آن ، ما خودمان را در یک نقطه شروع غیرمعمول پیدا کردیم. SketchUp به جای مکعب یا کره ، مردی بدون ریش و ریش را به ما معرفی کرد. این یک ایده هوشمندانه است. SketchUp برای ساختن اشیاء در دنیای واقعی مناسب است و آقا فوق الذکر راهنمایی یک نگاهی را برای مقیاس ارائه می دهد.

طرح اولیه

یادگیری طراحی

رابط کاربر زیبا به نظر می رسد اما شهودی نیست. ما با ابزار ترسیم توانستیم مربع را به آسانی بکشیم ، اما انتخاب ابزار پر کردن و کلیک در داخل شکل ما کاری نکرد. ما مجبور شدیم به کتابچه متوسل شویم.

متأسفانه به نظر نمی رسد که یکی باشد. آموزش تصویری ترتیب روز در اینجا است. خوشبختانه ، ما پنجره مربی مفیدی را کشف کردیم که لیستی از عملیاتی را که می تواند با استفاده از ابزار انتخابی شما انجام شود ، به شما ارائه می دهد.

این کار کشف کردن موارد را بسیار ساده تر می کند. نسخه آنلاین باید بارگیری هر صفحه را انجام دهد و این باعث می شود کمی clunky احساس شود ، اما هنوز هم روش خوبی برای یادگیری است.

با استفاده از Sketchup

هنگامی که اصول را فهمیدیم ، در مورد SketchUp چیزهای زیادی پیدا کردیم. به عنوان مثال مستطیل ها و شکل های 2 بعدی دیگر را می توان به راحتی در فضای 3 بعدی ارائه شده ترسیم کرد. سپس می توان آنها را به شکل های سه بعدی کشید و کشید.

بلوک طرح

طراحی چند مستطیل آسان است ، سپس آنها را به مجموعه ای از آسمان خراش ها ، یک ساختمان یا دیوارها برای یک اتاق بکشید. راه اندازی یک اتاق یا فضای بیرون کار چندان طول نمی کشد.

همچنین ابزارهای اندازه گیری زیادی در اختیار شما است ، بنابراین اگر به دقت نیاز دارید این یک ابزار عالی برای استفاده است. آقایی ریش دار ایستاده در فضای کاری مرجع بزرگی برای اندازه را نشان می دهد و قدرت SketchUp – ایجاد اشیاء در دنیای واقعی – را نشان می دهد و آن را برای چاپ سه بعدی ایده آل می کند..

برنامه ریزی و بزرگنمایی در اطراف بسیار ساده است. چرخش منظره با دکمه وسط ماوس خوب و روان است ، اما حرکت با ابزار راه رفتن دست و پا چلفتی است. جابجایی به ابزار تابه نتایج بسیار بهتری به ما داد.

بافت های بسیاری وجود دارد که می تواند در سطوح شی مورد استفاده قرار گیرد تا بدون نیاز به جزئیات زیادی در 3D به آنها صحیح به نظر برسد. به عنوان یک لمس خوب ، یک دسته از بافت ها به مواد چاپ سه بعدی اختصاص داده شده است ، بنابراین می توانید بعد از چاپ ، همه چیز را نگاه کنید..

طرح های بافت

این یک ابزار سریع و سریع برای طراحی و برنامه ریزی مناسب برای چاپ سه بعدی است ، گرچه تمرکز آن روی اشیاء بزرگتر ایده آل نیست ، مگر اینکه به یک چاپگر بزرگ و گران قیمت دسترسی داشته باشید.

افکار نهایی

اگرچه چاپ سه بعدی یک زمینه جوان است ، اما در حال حاضر گزینه های نرم افزاری بسیار خوبی برای مدل سازهای سه بعدی وجود دارد. در حالی که این ابزارها مهارت پاداش دارند ، آنقدرها که فکر می کنید استفاده از آنها دشوار نیست. چیزی بین شما و گرفتن ایده های شما روی صفحه و خارج از چاپگر شما وجود ندارد.

هنگام انجام تحقیق برای این مقاله ، ما از اینکه چه تعداد ابزار فراتر از آنچه که می دانستیم شگفت زده شد. بسیاری از آنها آزاد و منبع آزاد هستند و جوامع پر رونق برای بهبود آنها تلاش می کنند.

ابزاری که ما به آنها نگاه کردیم متفاوت از یکدیگر هستند و طیف وسیعی از رویکردها را ارائه می دهند. 3D Slash ساده است ، اما یک ابزار قدرتمند در زیر قسمت بیرونی جذاب آن وجود دارد. ما آن را برای بزرگسالانی که علاقه مند به ساخت مجسمه های ساده مبتنی بر بلاک هستند و به عنوان ابزاری برای آموزش کودکان توصیه می کنند ، توصیه می کنیم.

ابزار مناسب برای کار

Wings 3D برای هندسه ساختمان ساده و ساده است. استفاده از آن برای مدلهای ساختمانی مناسب برای چاپ سه بعدی بسیار آسان و مناسب است.

مجسمه سازی شهودی ، هنری است و ایجاد مدلهای پیچیده را تا حد امکان آسان می کند. توصیه می کنیم آنهایی را که به دنبال ایجاد مدل های ارگانیک تر هستند ، مانند صورت یا موجودات.

مخلوط کن حاوی ابزار زیادی است در حالی که بیش از حد چالش برانگیز نیست. این یک نرم افزار همه کاره و قدرتمند با ارائه محصولات بسیار و پیچیده ترین ارائه در اینجا است.

SketchUp ابزاری عالی برای مسخره کردن صحنه های بزرگ و طراحی اشیاء کاربردی است. همچنین برای مدلسازها از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است.

طرح خانه

اگرچه ابزارهای موجود در اینجا قادر به تولید خروجی در سطح حرفه ای هستند ، اما احساس نمی کنیم با یک مبتدی احساس ناراحتی می کنیم. برای کسانی که با یکی از آنها تجربه دارند ، آنها به اندازه کافی مشخص هستند که تلاش برای راه دیگری به شما امکان می دهد تا به چیزهای جدید و شاید ابزاری جایگزین مفید برای شما دست یابید..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map