اینترنت اشیا چیست؟

اگر در طول چند سال گذشته اخبار فنی را حتی کمی دنبال کرده اید ، از اینترنت اشیا شنیده اید. به گفته ما ، IoT باید روش تعامل با فناوری را متحول کند و به طور اساسی نحوه زندگی ما را تغییر خواهد داد.


همانطور که آمار و ارقام جمع آوری شده توسط Statista نشان می دهد ، رشد IoT برای چند سال گذشته رو به رشد بوده و قرار است طی یک یا دو سال آینده صعود کند ، با این که هم مشاغل و هم مصرف کنندگان فناوری هوشمند را در مقیاس گسترده تطبیق می دهند..

Infographic: Internet of Things to Hit Mainstream تا سال 2020 | آمار شما می توانید آمار بیشتری در Statista پیدا کنید

به نظر می رسد بسیار جالب است ، درست است؟ اما همه اینها این سؤال را ایجاد می کند که اینترنت اشیا در واقع چیست ، فراتر از بازاریابی که توسط مدیرعامل ها و کلمه کلیدی روز در وبلاگ های فناوری گفته می شود..

در این مقاله ، Cloudward.net نگاهی می اندازد که چگونه اینترنت اشیا کار می کند و آیا واقعاً زندگی ما را به روشی که بسیاری از مردم به ما می گویند تغییر می دهد. ما این کار را خواهیم کرد با استفاده از زبانی که روشن است از تکنیک استفاده می کند و تصویری را در اینجا و آنجا قرار خواهیم داد تا به شما کمک کند. در مورد ، ما همچنین ویدئویی را تهیه کردیم که به برخی از مهمترین موضوعات مرتبط با اینترنت اشیا می پردازد.

برای شروع صحیح ، اجازه دهید ابتدا به آنچه IoT در واقع است نگاهی بیندازیم.

اینترنت اشیا چیست؟?

به طور خلاصه ، “چیزهای” در اینترنت اشیاء چیزهای روزمره در خانه شما هستند که فقط به اینترنت وصل شده اند. واقعاً خیلی ساده است بنابراین به یک ترموستات فکر کنید که می تواند از طریق برنامه در تلفن هوشمند خود کنترل شود (مفید در آن صبحهای سرد زمستان) یا یک دستگاه قهوه ساز که خود را روشن می کند وقتی که می تواند به شما بگوید که از رختخواب خارج شده اید.

این دو نمونه بسیار زیبا و آزمایشی هستند ، اما ما از آنها استفاده می کنیم زیرا این موارد در حال حاضر برای افرادی وجود دارد که بتوانند از پس آنها برآیند: یک منبع انرژی هلندی برنامه ای را راه اندازی کرده است که به شما امکان می دهد تا از طریق تلفن خود گرمایشی را در خانه خود کنترل کنید ، در حالی که وجود دارد قهوه ساز است که می داند چه زمانی شما به خاطر توانایی خود در سنجش و به یاد آوردن رفتار خود از خواب برخیزید.

مثالهای پیشرفته تری که ممکن است در چند سال آینده در خانه خود ببینید ، یخچال است که به شما یادآوری می کند هنگام بیرون آمدن شیر (یا دانستن مخاطبان ما ، چه موقع تمام شده است) با اسکن تراشه های RFID در محصولات یا درب گاراژ که باز می شود وقتی تشخیص می دهد که به خیابان خود رانده اید.

تقریباً نمونه های بی پایان ای وجود دارد که از هم اکنون می توانید به پروژه های IoT در دست توسعه مراجعه کنید و همه آنها یک چیز مشترک دارند: در همه موارد دستگاه های موجود در خانه شما ، در محل کار و جیب شما قادر به “صحبت” هستند. به همدیگر تصمیم می گیرند و بر اساس آن اطلاعات محدود تصمیم گیری می کنند.

ما می گویم “محدود” زیرا همه آنها هنوز فقط ماشین هستند. اگرچه ما از زمان تصمیم گیری صرفاً باینری گذشته ، مسیری طولانی را طی کرده ایم ، رایانه ها ، در واقع ، کاملاً احمق هستند و فقط می توانند راه حل خود را به صورت پی در پی از طریق مجموعه ای از مشکلات انجام دهند. بعداً در مورد این موضوع عمیقا صحبت خواهیم کرد.

با این گفته ، شما باید ایده منطقی از آنچه در واقع اینترنت اشیاء است ، داشته باشید. بیایید نگاهی بیندازیم که چه کاری می تواند انجام دهد.

برنامه های اینترنت اشیاء

مزایای IoT اولین و مهمترین چیز در صنعت است. به گونه ای ، تولید آن که منجر به شارژ در اینجا شده است ، زیرا ماشین های اجازه می دهند مستقیماً با یکدیگر صحبت کنند و نه از طریق انسان ، پیشرفت جدی در تولید در سراسر تخته ایجاد کرده است. بنابراین اکنون برخی از کارخانه ها اساساً خودشان را اداره می کنند ، با ماشین آلات به یکدیگر می گویند که به چه چیزهایی نیاز دارند و چه موقع.

اگرچه ممکن است باعث شود که لرز باعث به وجود آمدن ستون فقرات سازمان دهندگان اتحادیه شود ، برای افرادی که این مشاغل را اداره می کنند بسیار خوب است و به آنها امکان می دهد محصولات بیشتری را با هزینه کمتری تبدیل کنند. ظهور روبات ها که در طی چند دهه آینده به شدت تحت تأثیر بازار کار قرار می گیرند ، بیشتر به دلیل فناوری IoT است.

برای افراد عادی تغییرات کمی آشکار است – به جز بیکاری ناشی از آن – البته ما می توانیم انتظار داشته باشیم که کارهای روزمره بیشتر و بیشتر از راه دور قابل کنترل باشند ، معمولاً از طریق تلفن شما. از همه اینها ، چرا که وقتی دستگاه دیجیتالی دارید قادر به پخش از طریق وای فای در جیب (و دستان) خود باشید ، از راه دور تلویزیون زحمت می کشید?

از آنجایی که تراشه های کنترلی این روزها اندازه سنج های سر هستند ، تقریباً هر شیء قابل تصور می تواند بخشی از اینترنت اشیاء شود ، تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که به یک دلیل فکر کنید که یک میز یا صندلی باید تراشه داشته باشد و تمام کاری که باید انجام دهید ساخت است. آی تی. تراشه ها نیز کوچکتر می شوند ، زیرا ماشین آلات کارخانه ها را به دست می گیرند: در حال حاضر یک فاکتور فرم (اندازه آن را فکر کنید) 10 نانومتر لبه برش است ، اما سامسونگ در حال خواندن این مراحل روی 8 نانومتر است. توجه: این واقعاً کوچک است).

بنابراین ، اگر فکر می کنید ترموستات کنترل شده تلفن و یخچال با حافظه خنک است ، منتظر بمانید تا پمپ های خودکنترل کننده دیابت را مشاهده کنید که انسولین اضافی برای شما تغذیه می کنند ، هنگامی که جیب خانه به شما می گوید که شما فقط یک نوار شکلات را باز نکردید. در مورد فروشگاهی که هیچ پرسنل انسانی ندارد ، چطور می توان تمام سهام خود را کاملاً تصرف کرد؟ امکانات برای ابداع یک عبارت بی پایان است.

از آنجا که عناصر لازم بسیار کوچک هستند – و به لطف انقلاب در ساخت تراشه ، لازم نیست از تابلوهای مدار DIY مانند Raspberry Pi خیلی خیلی ، بسیار ارزان قیمت استفاده کنیم – تقریباً هر کسی می تواند بعضی قسمت ها را جمع کند و یک دستگاه IoT را در زیرزمین خود قرار دهد. این یک تغییر دریای واقعی در محاسبات و نحوه تعامل با دنیای دیجیتال است.

چگونه اینترنت چیزها کار می کند?

اکنون که ما مشخص کردیم که IoT چیست و نوع کارهای خنک کننده ای که می توانید با آن انجام دهید ، بیایید نگاهی به نحوه عملکرد آن بیندازیم. در اصل اینترنت اشیاء ابر بزرگی است. گرچه تراشه‌ی ریز در آن استکبار ، به دلیل اتصال WiFi با یک رایانه مناسب – یا یک سیستم پیوندی از آنها – به مانند یک سنگ لنگ است ، اما به اندازه هر ابر رایانه باهوش است و به آن اجازه می دهد تفکر خود را غیر از خود انجام دهد. مغز.

بنابراین ، تصور کنید که فقط خودتان هستید ، اما دفعه بعدی که با معادله بزرگی روبرو شده اید – هرگز نمی دانید – می توانید مغز استفن هاوکینگ را برای چند ثانیه قرض بگیرید. اگر این توانایی را داشتید ، تمام کارهایی را که می توانستید انجام دهید تصور کنید. به دستگاه های دیجیتال حسادت کنید ، زیرا آنها دقیقاً می توانند این کار را انجام دهند.

اگر در این سناریو به استراحتگاه هوشمند بچسبیم ، آن دستگاه هر آنچه را که شما انتظار دارید از آن وجود دارد – کوزه شیشه ای ، نگهدارنده فیلتر ، همه این موارد – بلکه به برخی از سخت افزارهای رایانه ای مجهز است ، به احتمال زیاد یک برد مدار کوچک با یک پردازنده ضعیف (از نظر فنی پردازنده نیست ، بلکه SoC است) ، کارت شبکه به نوعی و به احتمال زیاد نوعی سنسور که به آن کمک می کند تا بگوید که آیا در حال حاضر قهوه در گلدان وجود دارد یا خیر..

گلدان قهوه در این سناریو بخش فیزیکی IoT است ، همان چیزی که از نظر جسمی در خانه خود دارید. در بالای ابر ابری قرار دارد که در آن تمام این ماشین ها با یکدیگر تعامل دارند. همچنین پروتکل های ارتباطی برقرار است که ماشین شما قادر به ارسال پیام به دستگاه قهوه شما و برعکس نیست.

همه این موارد از طریق نوعی دستگاه کنترلی کنترل می شود ، به احتمال زیاد یک برنامه روی تلفن یا رایانه لوحی شما. در حالت ایده آل این یک برنامه خواهد بود که می توانید همه دستگاه های IoT مورد نظر خود را مرور کنید ، اما در عمل احتمالاً برای هر دستگاهی که در اختیار دارید برنامه ای اجرا می شود ، حداقل تا زمانی که برخی از برنامه های Whizkid راهی برای ترکیب همه آنها پیدا کنند..

درک این مفاهیم در پشت اینترنت چیزها دشوار نیست ، اما آنها چیزی نیستند که IoT را به همان اندازه قدرتمند و چشمگیر می کند. برای همین ، ما باید ببینیم که این دستگاه ها با اطلاعاتی که جمع می کنند چه می کنند.

اینترنت اشیا ، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین

همانطور که تصور می کنید ، دستگاه IoT در تمام مدت سیم کشی می شود ، می تواند یک بار اطلاعاتی جدی را تجربه کند. به همان اندازه لال بودن ، این فکر را تا ابری به نوعی ابر می گذارد ، خواه شبکه ای از دستگاه های کوچک و غیرقابل شمارش ، یک ابر رایانه بزرگ ، badass یا ترکیبی از این موارد باشد.

مهم نیست که این داده ها از کجا پردازش شده باشد ، آنقدر وجود دارد که مغز لباس باید همه چیز را مرتب کند و تصمیم بگیرد که چه چیزی مرتبط است و چه چیزی نیست. سازنده قهوه شما می تواند از اطلاعات ساعت زنگ دار شما استفاده کند تا بداند ساعت صبح از ساعت بلند می شوید ، اما دانستن اینکه ماشین شما بنزین کم است ، فایده ای برای آن ندارد.

از طریق فرآیند تجزیه و تحلیل ، که شما اغلب از آن به عنوان “تجزیه و تحلیل” یاد می کنید ، یک مغز IoT می تواند تصمیم بگیرد که چه چیزی را باید بداند و چه کاری انجام نمی دهد. این فرآیند اغلب توسط برنامه نویسان انسانی هدایت می شود ، اما بیشتر و بیشتر توسط خود دستگاه ها نیز از طریق آنچه امروزه به عنوان یادگیری ماشینی یاد می شود ، الهام گرفته می شود ، اما ممکن است شما نیز به عنوان یادگیری عمیق شناخته شوید..

یادگیری ماشینی نوعی هوش مصنوعی است که می توانید آن را حدس بزنید و از محیط آن و داده هایی که به آن تغذیه می شوید بیاموزید و پیامدهای انتخاب خود را به روشی بسیار محدود به همراه داشته باشید. بدون یادگیری ماشین ، شما باید برای هر سناریوی ممکن برنامه های دستگاه IoT را با دست برنامه ریزی کنید. که برای سازندگان قهوه قابل انجام است اما برای مثال ماشین غیرممکن است.

اگر به IoT فکر می کنید ، سعی کنید آن را به عنوان ایستاده بر روی سه پایه فکر کنید: اگر یک پا از بین برود ، تمام چیز از بین می رود. اگر یادگیری ماشینی یک پا است ، پس فناوری کوچک سازی ابر و تراشه دو مورد دیگر هستند.

همانطور که احتمالاً از قبل می دانید ، افرادی وجود دارند – بعضی از آنها بسیار باهوش هستند – که نگران گام هایی هستند که در هوش مصنوعی می گیریم. لازم به ذکر است که یادگیری ماشینی نوعی هوش مصنوعی است و اطلاعاتی که افراد نسبت به آن نگران هستند از منظر بزرگی بسیار متفاوت است. اگرچه هرگز نباید بگویید هرگز ، شانس اینکه تابستان شما را امتحان کند و شما را بکشد حداقل است.

خطرات اینترنت اشیا

تهدید Skynet ، خطر واقعی ذاتی اینترنت اشیاء نیز وجود دارد. با این حال ، آنقدر سکسی نیست که ماشین خودران شما سعی کند شما را بکشد و به همین دلیل کمی گزارش نشده است. این مرکز در همان سؤال قرار دارد که همواره بزرگ هنگامی که تعداد زیادی از داده ها در معرض خطر باشد ، قرار می گیرد: یعنی چه اتفاقی برای تمام آن اطلاعات می افتد?

با قرار دادن یک دستگاه IoT در خانه خود ، شما در واقع یک اشکال را نصب می کنید ، که می تواند داده های سایر دستگاه های دیجیتالی را جمع کند ، حتی ممکن است شما را بشنود و ببیند. این به خودی خود بد نیست ، پس از همه باید به هدف خود برسد ، اما با داده های جمع آوری شده چه اتفاقی می افتد?

این سؤال باعث شده است تا در بحث سنا ایالات متحده آمریكا مبنی بر مجاز بودن سرویس دهی به ISP ها برای جاسوسی از مشتریان خود ، این موضوع زشت و ناپسند باشد و واقعیت این است كه همه این داده ها در آنجاست: هرچه دستگاه های IoT بیشتر در خانه خود داشته باشید ، شانس آن وجود دارد كه بیشتر باشد. اطلاعات مربوط به زندگی شما در جایی ثبت شده است. اگر کسی دیده باشد ، نگرانی دوم است ، اما وجود دارد.

در واقع ، برخی از معلمان IoT از این جمع آوری داده ها به عنوان مهمترین چیز اینترنت اشیا برای بازاریابان و موارد مشابه استفاده کرده اند ، زیرا با دانستن عادات شما ، هدف قرار دادن تبلیغات در شما راحت تر خواهد بود. اگر حتی از راه دور به حریم شخصی خود نگران باشید ، احتمالاً این یک فکر وحشتناک خواهد بود.

بعلاوه ، وقتی همه اینها را جوشانید ، همه ما چیزی برای پنهان کردن جایی داریم و با داشتن همه داده های موجود در اطراف ، پیدا کردن آن ساده تر خواهد بود. اگر بدانید که همیشه جاسوسی می شوید و توسط دستگاه هایی که با پول خود پرداخت کرده اید ، بر روی رفتار شما چه تاثیری خواهد گذاشت؟ آیا شما هنوز هم می توانید زندگی شما همیشه می خواستم به رهبری?

افکار نهایی

اینترنت اشیاء واقعاً تحولاتی شگفت انگیز است که احتمالاً زندگی ما را به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد: این امر در حال حاضر باعث ایجاد تغییرات مثبت گسترده در صنعت ، مراقبت های بهداشتی ، تدارکات و خانه های خودمان شده است. با این حال ، مانند همه این پیشرفت ها ، یک طرف تاریک تر نیز وجود دارد که باید با آن مقابله کنیم.

نکته این است که وقتی امنیت دیجیتالی به میان می آید ، کلاه های سفید همیشه گامی پشت سر کلاه های سیاه قرار می گیرند: تنها اثبات مورد نیاز شما حمله اخیر ransomware WannaCry است که چندین شرکت و همچنین دولت ها را برای معدودی از کار خارج کرده است. ساعت ها.

تصور کنید که برای هر دستگاهی که در اختیار دارید اتفاق افتاده است: سازنده قهوه شما گلدان نمی ریزد ، مگر اینکه به یک جفت ارز مقررات سایبری بپردازید و ماشین شما شروع نمی شود تا اینکه حافظه خود را از چند ویروس پاک نکنید..

اگرچه اینترنت اشیاء تحولاتی شگفت انگیز است که باعث بهبود بسیاری در زندگی ما و همچنین نحوه انجام تجارت می شود ، اما خطرات مرتبط با آن نباید نادیده گرفته یا کاهش یابد..

این که آیا این بیکاری به دلیل اتوماسیون یا حتی بیشتر اطلاعات شخصی شما در بازار آزاد است یا این که مجرمان قادر به آشفتگی بیشتر جنبه های زندگی شما هستند ، بیکاری هستند ، IoT چیزی نیست که مصرف کنندگان باید کورکورانه آن را پذیرفته و بدون اطلاع از همه خطرات.

نظر شما در مورد اینترنت اشیا چیست؟ آیا شما هم خوش بینی و هم نگرانی های ما را با شما در میان می گذارید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map