جرایم سایبری: راهنمای کامل برای همه چیزهای جنایی در وب

ایده استفاده از اینترنت برای ارتکاب جرائم چیز جدیدی نیست ، اما همچنان که مردم به خرید و ذخیره اطلاعات شخصی به اینترنت اعتماد می کنند ، همچنان رو به رشد است. در این راهنما برای جرایم سایبری ، ما امروز به بررسی جدی ترین تهدیدات در اینترنت خواهیم پرداخت.


ما قصد داریم به شما مروری درباره انواع متداول جرایم سایبری بپردازیم ، نمونه هایی از دنیای واقعی ارائه دهیم و ابزاری را که می توانید برای محافظت از خود استفاده کنید.

متأسفانه ، نمی توانید توجیه کنید فرض کنید که عقل سلیم شما را از این موانع دور کند. درست همانطور که برای دفاع از خود در برابر جرم در یک شهر بزرگ قدم برداشته اید ، باید هنگام استفاده از اینترنت این کار را انجام دهید. گاهی اوقات ، اجتناب از مناطق مورد سوال کافی نیست.

فضای مجازی چیست؟?

جرائم سایبری یک فعالیت مجرمانه است که شامل یک کامپیوتر یا دستگاه شبکه ای دیگر است. در حالی که برخی از جرایم سایبری به منظور آسیب رساندن به قربانی است ، بیشتر برای منافع مالی استفاده می شود.

حتی اگر هدف منافع مالی باشد ، افراد و مشاغل هر دو هدف هستند. معمولاً افراد بخشی از یک حمله بزرگتر هستند که در آن هکر قصد دارد بدافزارها را در دستگاه ها پخش کند تا سود کسب کند. از طرف دیگر حملات تجاری به طور کلی یک شات است.

مشاغل به احتمال زیاد بیشتر هدف تظاهرات هکتیویستی قرار می گیرند ، که به نوبه خود ، نوعی جرایم سایبری هستند.

لیست طولانی از جرایم سایبری وجود دارد. اینترنت جرایمی مانند کلاهبرداری ، پولشویی ، فروش مواد مخدر و توزیع مستهجن کودک را امکان پذیر می کند. ما قصد داریم به طور خلاصه در مورد آن صحبت کنیم ، اما این راهنما روی جنایاتی خواهد بود که باهوش تر و مربوط به شما هستند.

وزارت دادگستری ایالات متحده جرایم سایبری را به سه حوزه تقسیم می کند: رایانه هدف حمله است ، به عنوان اسلحه برای حمله استفاده می شود یا لوازم جانبی حمله است. با مرور انواع جرایم سایبری ، به شما اطلاع می دهیم که معمولاً در کدام منطقه گروه بندی می شوند.

قبل از ورود به انواع جرایم سایبری و آنچه می توانید برای محافظت از خود انجام دهید ، می خواهیم به مثالهای اصلی و چگونگی تأثیر آنها بر کاربران عادی آنلاین بگردیم..

نمونه هایی از جرایم سایبری

نمونه های جرایم سایبری

یاهو هدف یکی از بزرگترین حملات در تاریخ جرایم سایبری بود. این گیج کننده است که چگونه اتفاق افتاده است. این شرکت در سپتامبر 2016 اعلام کرد که هدف حمله در سال 2014 بوده است که در آن 500 میلیون حساب از جمله نام ، آدرس ایمیل ، تاریخ تولد و شماره تلفن به خطر افتاده است..

چند ماه بعد ، اعلام کرد که حمله دیگری که در سال 2013 توسط گروه دیگری از هکرها انجام شده است ، نزدیک به یک میلیارد حساب ، که شامل گذرواژه‌ها و پاسخ سوال امنیتی است ، دسترسی داشته است. سپس این بیانیه مورد بازنگری قرار گرفت و آشکار شد که بیش از 3 میلیارد حساب به خطر افتاده است.

در زمان اعلامیه ، یاهو برای فروش در حال مذاکره با Verizon بود. پس از انتشار خبر ، حدود 350 میلیون دلار قیمت فروش برداشته شد. فکر کردن ترسناک است ، زیرا این یکی از بزرگترین نقض داده ها در تاریخ بود و یاهو سه سال صبر کرد تا در مورد آن چیزی بگوید.

تقریباً در همین زمان و کمی قبل ، Blackshades RAT ابزاری محبوب برای اخاذی بود. RAT یا Remote Access Tool به رایانه ای از راه دور اجازه می دهد تا بدون ارتباط فیزیکی شما را کنترل کند. بیشتر RAT ها به طور مشروع استفاده می شوند ، مانند زمانی که تولید کننده رایانه پشتیبانی می کند.

Blackshades ، یک گروه هکر ، یک RAT تجاری موجود را اصلاح کرد و از آن برای اخاذی استفاده کرد. یکی از مشهورترین نمونه ها Miss Teen USA Cassidy Wolf در سال 2014 بود. وب کم وی به مدت یک سال توسط جارد آبراهامز ، یک همکلاسی که در فضای مجازی نیز به 100-150 زن دیگر حمله کرده بود مورد ضرب و شتم قرار گرفت و تحت نظارت قرار گرفت..

عکس هایی از لباس پوشیدن و لباسشوئی او برای تنفس استفاده شده است. آبراهامز خواستار ساختن فیلم های جنسی شد یا او تصاویر وب کم را به صورت آنلاین منتشر کرد. نوزده کشور دیگر تحت تأثیر RAT Blackshades قرار گرفتند ، که یک نمونه اصلی در راهنمای ما در مورد نحوه تأمین وب کم شما بود.

قوی ترین تهدید امروز ، باج گیری است. حمله باج افزار WannaCry در ماه مه سال 2017 انجام شد و بیش از 300000 رایانه در 150 کشور جهان آلوده شد. در هر حالت ، برای باز کردن داده های رمزگذاری شده ، مبلغ 300 تا 600 دلار پرداخت می شد.

می خواهی گریه کنی

ویندوز ، که سیستم عامل مورد نظر این حمله بود ، چند روز بعد یک پچ اضطراری را منتشر کرد ، اما WannaCry یک پروتکل حمل و نقل ساخته شده بود که به آن اجازه می داد مانند ویروس گسترش یابد. با آزاد شدن پچ امنیتی ، این خسارت وارد شده بود.

ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا ادعا كردند كه کره شمالی پشت حمله WannaCry است. در سپتامبر سال 2018 ، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات رسمی علیه پارک جین هیوک برای حمله سونی پیکچرز 2014 ارائه داد و ادعا کرد که وی بخشی از دفتر عمومی بازآفرینی کره شمالی است ، که آنها نیز حملات WannaCry را به آنها نسبت دادند..

انواع جرایم سایبری

بیایید نگاهی به انواع مختلف جرایم سایبری در آنجا بیاندازیم.

سبد

باتنت

Botetets شبکه های رایانه ای است که به یک ربات آلوده شده اند. ربات نوعی بدافزار است که به یک دستگاه از راه دور اجازه می دهد تا از منابع موجود در رایانه شما برای انجام اقدامات استفاده کند. حملات انکار سرویس توزیع شده (ممکن است شما آنها را حملات DDoS بدانید) قابل تشخیص ترین استفاده از بات نت ها است. برای آن ها از رایانه شما به عنوان سلاح استفاده می شود.

به گفته این ، یک بات نت برای اهداف زیادی قابل استفاده است. هر عملی که به منابع محاسباتی زیادی احتیاج داشته باشد ، برای یک بات نت مناسب است. در بعضی موارد از آنها برای انجام تبلیغات کلاهبرداری استفاده می شود ، یعنی زمانی که ترافیک جعلی به یک تبلیغ ارسال می شود ، و رمزنگاری که از مقدار کمی از منابع سیستم شما برای حل هش استفاده می کند که به نوبه خود خرابکاری مورد نظر بیت کوین را بدست می آورد..

سبد خریدها ترسناک هستند زیرا قصد دارند در دستگاه شما شناسایی نشوند. اغلب ، شما متوجه کاهش عملکرد نمی شوید. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها و چگونگی محافظت از خود در راهنمای botnet کسب کنید ، یا در مورد Hola VPN ، خدماتی که رایانه شما را به یکی از آنها راهنمایی می کند ، بخوانید..

باج افزار

باج افزار

Ransomware که نمونه ای از آن را در بخش بالا آورده ایم ، یکی از خطرناک ترین تهدیدات آنلاین است. این نوعی از بدافزار است که داده های شما را جستجو می کند و آن را رمزگذاری می کند ، و آن را گروگان نگه می دارد تا زمان پرداخت باج. در مورد آن ، کامپیوتر شما هدف است.

اکثر موارد باج افزار از مبلغ 300 دلار درخواست می کنند که در Cryptocurrency بیش از Tor پرداخت شود. به عنوان مثال مطالبات WannaCry بین 300 تا 600 دلار بود. حتی پس از پرداخت باج ، ممکن است داده های شما هنوز هم در معرض خطر باشد.

در اواخر ژوئن سال 2018 ، بسیاری از کاربران ایمیلی را از توسعه دهندگان ادعا شده WannaCry دریافت کردند و خواستار پرداخت 650 دلار بودند یا داده های آنها از بین می رود. این فقط یک کلاهبرداری فیشینگ بود ، که در مورد بعدی صحبت خواهیم کرد.

انواع مختلفی از باج افزار وجود دارد و یادگیری آنها بخش مهمی از محافظت از خود است. می توانید در راهنمای باج افزار ما بیشتر بخوانید ، یا نحوه محافظت در برابر باج افزار را بررسی کنید.

Ransomware که نمونه ای از آن را در بخش بالا آورده ایم ، یکی از خطرناک ترین تهدیدات آنلاین است. این نوعی از بدافزار است که داده های شما را جستجو می کند و آن را رمزگذاری می کند ، و آن را گروگان نگه می دارد تا زمان پرداخت باج. در مورد آن ، کامپیوتر شما هدف است.

اکثر موارد باج افزار از مبلغ 300 دلار درخواست می کنند که در Cryptocurrency بیش از Tor پرداخت شود. به عنوان مثال مطالبات WannaCry بین 300 تا 600 دلار بود. حتی پس از پرداخت باج ، ممکن است داده های شما هنوز هم در معرض خطر باشد.

در اواخر ژوئن سال 2018 ، بسیاری از کاربران ایمیلی را از توسعه دهندگان ادعا شده WannaCry دریافت کردند و خواستار پرداخت 650 دلار بودند یا داده های آنها از بین می رود. این فقط یک کلاهبرداری فیشینگ بود ، که در مورد بعدی صحبت خواهیم کرد.

انواع مختلفی از باج افزار وجود دارد و یادگیری آنها بخش مهمی از محافظت از خود است. می توانید در راهنمای باج افزار ما بیشتر بخوانید ، یا نحوه محافظت در برابر باج افزار را بررسی کنید.

فیشینگ

فیشینگ

فیشینگ به معنای جذب کاربران بی سواد اینترنت در بارگیری برنامه های ناخواسته یا ارائه اطلاعات شخصی است. این فقط آنلاین نیست. فیشینگ می تواند از طریق ایمیل ، تلفن ، متن و موارد دیگر انجام شود.

طرح فیشینگ نیز می تواند شما را از جهات مختلفی بدست آورد. متداول ترین روش ارسال لینک مخرب به کاربر و در صورت بارگیری آنها بدافزار است. این می تواند هر چیزی از باج افزار گرفته تا ابزارهای تبلیغاتی مزاحم باشد ، که هر دو در بهترین راهنمای نرم افزار ضد ویروس ما قرار دارند.

اشکال فیشینگ وجود دارد که نیازی به کلیک بر روی پیوند مخرب نیست ، و این موارد بسیار ترسناک هستند. می توانید در مورد راهنمای فیشینگ درباره آنها اطلاعات کسب کنید.

Hijacking مرورگر

Broswer Hijacking

ربودن مرورگر یک جرایم سایبری است که معمولاً برای کلاهبرداری در تبلیغات استفاده می شود. بدافزار تنظیمات مرورگر شما را فریب می دهد ، اغلب صفحه اصلی ، موتور جستجوی پیش فرض و موارد دیگر را تغییر می دهد. مقصد جدید تبلیغاتی را نشان می دهد که هکر برای تولید درآمد از آن استفاده می کند.

در حالی که رایانه شما هدف ربودن مرورگر است ، کلاهبرداری در تبلیغات در رده استفاده از رایانه شما به عنوان لوازم جانبی قرار می گیرد.

ربودن مرورگر معمول است ، زیرا بیشتر مردم نمی دانند که قربانی هستند. هواپیماربایان هواپیما معمولاً با برنامه های رایگان همراه هستند و به عنوان روشی مطمئن تر برای استفاده از اینترنت ، به صورت رایگان استفاده می شوند. البته این درست نیست و مهاجم از اطلاعات نادرست برای نصب بدافزار روی دستگاه شما استفاده می کند.

برخی از هواپیماربایان مرورگر وب سایتهایی را که می خواهید به آنها بروید هدایت می کنند ، این یک تکنیکی است که می تواند برای بارگیری بیشتر بدافزارها در دستگاه شما استفاده کند. می توانید در مورد راهنمای و راهنمای ربودن مرورگر در مورد آن و راه های محافظت از خود بیاموزید.

کلاهبرداری و سرقت هویت

سرقت هویت

بیشتر جرایم سایبری به دلیل کلاهبرداری و سرقت هویت جوش می یابد. برای مثال بطری ها نوعی کلاهبرداری هستند و فیشینگ اغلب برای سرقت هویت استفاده می شود. باج افزار ، botnets ، فیشینگ و هواپیماربایان مرورگر رایج ترین ابزارهایی هستند که برای این جنایات استفاده می شوند ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد.

به همین دلیل مهم است که با احتیاط در مورد اطلاعات خود به صورت آنلاین باشید. حتی شرکت های معتبری مانند یاهو می توانند هدف اصلی نقض داده ها قرار بگیرند و میلیارد ها نفر را در معرض سرقت هویت قرار دهند. در صورت امکان ، بد نیست اطلاعاتی نادرست در مورد حساب های خود ارائه دهید و از آدرس ایمیل رایتر استفاده کنید.

این ، و ارائه پاسخ های جعلی به سوالات امنیتی ، موضوعی است که در شش نکته ما برای جلوگیری از سرقت هویت توصیه می کنیم.

اقتصاد سایبری

اقتصاد جرایم سایبری

جرایم سایبری اقتصاد خاص خود را دارد که در وب تاریک اتفاق می افتد ، که با وب عمیق متفاوت است. مجرمان برای ارتکاب کلاهبرداری و سرقت هویت ، بدافزارها ، بات نتها ، لیست داده ها و موارد دیگر را خریداری و می فروشند. گفته می شود ، یک طرف شرورتر از وب تاریک وجود دارد.

وب تاریک برای قاچاق جنسی ، توزیع مستهجن برای کودکان ، افراد مسلح و موارد دیگر استفاده می شود. گوشه ای از اینترنت وجود دارد که توسط چندین تغییر مسیر و صفحات رمزگذاری شده پنهان شده است ، این جنایات وحشتناک را باز می کند. ما آن را “اقتصاد جرایم سایبری” می نامیم.

به دلیل ردیابی طولانی کاغذ با استفاده از اینترنت ، ناشناس ماندن نگرانی اصلی برای مجرمان شرکت در آن فعالیت ها است. ترکیبی از Tor و یک شبکه خصوصی مجازی ایمن ، به همراه اعتماد دیگران که در آن حلقه ها فعالیت می کنند ، معمولاً به مردم این امکان را می دهد تا به مناطق مربوط به وب تاریک دسترسی پیدا کنند.

اطلاعات شما ، به ویژه اگر بخشی از نقض اطلاعات بوده باشد ، به احتمال زیاد در وب تاریک و برای خرید در دسترس است. Experian ، شرکتی که محافظت از سرقت هویت را ارائه می دهد ، می گوید که شماره تأمین اجتماعی شما می تواند به اندازه 1 دلار در وب تاریک بفروشد. شماره کارتهای اعتباری با کمی 5 دلار فروخته می شود.

در بیشتر موارد ، هویت شما برای خریدهای کاذب استفاده می کرد. در اینترنت ، هر کس می تواند از نام و چهره دیگری استفاده کند ، بنابراین گاهی اوقات برای انجام جرایم اضافی نیز استفاده می شود. محافظت از اطلاعات شخصی شما نه تنها برای شماره موجود در حساب بانکی ، بلکه برای آزادی شما نیز مهم است.

چگونه از خود در برابر جرایم سایبری محافظت کنیم

محافظت از رایانه آنتی ویروس

ما می دانیم که همه موارد فوق بسیار وحشتناک است ، اما نکته جالب توجه در مورد جرایم سایبری این است که محافظت در برابر آن بسیار آسان است ، به شرطی که مایل باشید چند دلار هزینه کنید. بیایید نگاهی به برخی از مراحل ساده بیندازیم.

یک آنتی ویروس نصب کنید

آنتی ویروس با هدف محافظت از کاربران در برابر جرایم سایبری ساخته شده است. برنامه های مدرن داده ها را بر روی دستگاه شما برای هرگونه مخرب اسکن می کنند و محافظت در زمان واقعی در برابر تهدیداتی مانند فیشینگ می کنند.

Bitdefender ، انتخاب برتر ما در بررسی ضد ویروس ما ، همچنین با محافظت از باج افزار است. می توانید انتخاب کنید که کدام پرونده ها باید محافظت شوند و آنها را برای فعالیت نظارت می کند. در برخی موارد ، محافظت از باج افزار حتی درخواستهای مشروع مانند ذخیره یک سند Word را مسدود می کند. البته می توانید استثنائات را اضافه کنید.

رابط Bitdefender

Bitdefender از سه آزمایشگاه مستقل که در هنگام بررسی Bitdefender با آنها مشورت کردیم ، نمره های تقریباً کاملی کسب کرد. همچنین دارای یک مجموعه ویژگی عالی و قیمت مناسب برای بوت شدن است.

هر چند آنتی ویروس های بسیار خوبی در بازار وجود دارد. Bitdefender فقط یکی از گزینه های بالا است. برای اطلاع از گزینه هایی مانند Kaspersky می توانید راهنمای ما برای ایمن ترین آنتی ویروس را بخوانید (بررسی ما را در مورد آنتی ویروس کسپرسکی بخوانید).

آنتی ویروس باید اولین خط دفاع شما در برابر جرایم سایبری باشد. بسیاری از ابزارها از پایش رفتار برای یافتن بدافزارهای جدید که هنوز در پایگاه داده وارد نشده اند استفاده می کنند. تا زمانی که شخصی از شما محافظت کند ، بعید است که قربانی جرایم سایبری شوید.

از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

متأسفانه ، آنتی ویروس نمی تواند شما را از نقض داده ها محافظت کند. با این وجود ، استفاده از گزینه های انتخابی ما برای بهترین مدیر رمز عبور می تواند. یک مدیر گذرواژه جزئیات حساب شما را در یک طاق رمزگذاری شده ذخیره می کند و به شما امکان می دهد از یک رمز عبور منحصر به فرد در هر وب سایت استفاده کنید.

اکثر وب سایت ها رمز عبور خود را در پرونده به صورت رمزگذاری شده نگه می دارند. رمزگذاری به صورت شکسته ساخته شده است و رمز عبور ضعیف شما را آسیب پذیر می کند. رمز عبور یک کلمه مانند “رمز عبور” را می توان در مدت چند ثانیه با حمله به فرهنگ لغت ترک کرد.

هر کاراکتر دیگری که برای تصادفی کردن رمز عبور خود استفاده می کنید ، امنیت شما را به صورت تصاعدی افزایش می دهد. اگر از یک رمزعبور ، مثلاً 15 کاراکتر از جمله اعداد ، حروف کوچک ، حروف بزرگ و شخصیت های خاص استفاده می کنید ، شکستن میلیون ها سال طول خواهد کشید (در مورد راهنمای کلمه ایجاد یک رمز عبور قوی در این مورد بیشتر بخوانید).

یک مدیر گذرواژه شما را قادر به انجام چنین کاری و همچنین استفاده از یک رمزعبور قوی و منحصر به فرد برای هر یک از حساب های خود می کند. به خاطر سپردن “2bo * rn $ 8P47UjjQ4N” دقیقاً ممکن نیست ، به خصوص هنگام استفاده از رمزهای مختلف برای حسابهای مختلف ، بنابراین یک مدیر رمز عبور برای افزایش امنیت خود به شما کمک می کند.

داشبورد هویت داشلان

ما Dashlane را بخاطر امنیت استثنایی و لیست طولانی ویژگی های خود بسیار دوست داریم. جدیدترین نسخه با موارد اضافی مانند VPN عرضه شد ، اما با هزینه بالاتر. این یک انتخاب عالی برای یک مدیر رمز عبور است ، هر چند ، همانطور که می توانید در بررسی Dashlane ما بخوانید.

ما همچنین 1Password را دوست داریم ، به خصوص با توجه به افزایش قیمت Dashlane. از امنیت فوق العاده ای برخوردار است ، هرچند به اندازه داشلین خوب نیست و یک مجموعه ویژگی بزرگ است. ویژگی مورد علاقه ما حالت سفر است که به شما امکان می دهد تمام اطلاعات شخصی را از دستگاه تلفن همراه خود پاک کرده و در هنگام مسافرت آن را در طاق خود ذخیره کنید. پس از رسیدن به مقصد خود می توانید با یک شیر آب آن را بازیابی کنید.

می توانید در بررسی 1Password ما بیشتر بیاموزید یا ببینید که چگونه این دو در مقاله Dashlane در مقابل 1Password ما مقایسه می کنند.

1 کلمه کلیدی ارزان نیز هست ، اما برای همه نیست.

از VPN استفاده کنید

هنگام اتصال به وب سایت ، مرورگر شما اطلاعات بسیار زیادی را ارسال می کند. حتی با یک اتصال SSL / TLS امن ، می توانید داده ها را برای افشای هویت خود رهگیری یا جهت گیری کنید. این احتمال وجود یک ارائه دهنده سرویس غیرقابل اعتماد اینترنت را نیز نادیده می گیرد.

یک شبکه خصوصی مجازی باعث حفظ حریم خصوصی شما به صورت آنلاین خواهد شد. شما از طریق یک تونل مطمئن به ارائه دهنده VPN وصل می شوید ، به این معنی که هیچ کس نمی داند از چه وب سایت هایی بازدید می کنید. این یک ابزار اصلی برای حفظ حریم خصوصی است که به نوبه خود شما را از سرقت هویت امنیت می دهد.

ExpressVPN-Speed-Test

اگر از VPN استفاده می کنید ، یک مجرمان سایبری قادر به ردیابی شما نیستند ، بنابراین آنها نمی توانند شما را هدف قرار دهند. این نیز در دور زدن geoblocks و دور زدن سانسور نیز بسیار جالب است. شما می توانید بهترین راهنمای VPN ما را بخوانید یا از طریق بررسیهای VPN ما بدوزید تا یک ارائه دهنده متناسب با نیازهای خود پیدا کنید.

ما آن را خراب خواهیم کرد و به شما اطلاع می دهیم که با این وجود ExpressVPN اولین انتخاب ماست. در حالی که قیمت بالا است ، اما سرعت ، امنیت و ویژگی های بسیار خوبی دارد. رابط کاربری نیز به راحتی قابل دستیابی است. می توانید در مورد بررسی ExpressVPN ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما باید یک روال عادی باشد ، اما اگر طرف های بالای شبکه ایمنی برای شما کافی نباشند ، شاید امنیت آنلاین شما باشد. بهترین خدمات پشتیبان گیری از ابر به شما امکان می دهد تا اسناد حساس را به ابر بارگیری کنید تا دسترسی به پرونده های کلیدی شما به صورت غیر عادی تبدیل شود..

اگر فقط بتوانید داده های رمزگذاری شده را بازیابی کنید ، باج افزار احمقانه به نظر می رسد. اگر با بدافزارها قرارداد دارید ، مهم نیست که چقدر خطرناک باشد ، می توانید دستگاه خود را تمیز کرده و پرونده های خود را بازیابی کنید. این در صورت پشتیبان گیری از این موارد است: البته بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین با محافظت از ransomware به شما در راه خود در این زمینه کمک می کند.

انتخاب اول ما IDrive است زیرا با قیمت بسیار کمی فضای ذخیره سازی زیادی در اختیار شما قرار می گیرد و سریع به نسخه پشتیبان تهیه می شود. این لیست عالی از ویژگی ها ، از جمله پشتیبان گیری از موبایل ، رمزگذاری خصوصی و برنامه ریزی پیشرفته نیز دارد. می توانید اطلاعات بیشتری در بررسی IDrive ما کسب کنید.

افکار نهایی

جرائم سایبری همچنان یک مشکل است. با اتصال به جهان به مانند گذشته ، باید نسل جدیدی از مجرمان با آنها برخورد شود. خوشبختانه ابزاری برای مقابله با تهدیدات آنلاین وجود دارد و آنها طی سالها بهتر می شوند.

با استفاده از آنتی ویروس ، مدیر رمز عبور ، VPN و سرویس پشتیبان گیری از ابر خود محافظت کنید. توصیه های ما به ترتیب Bitdefender ، Dashlane ، ExpressVPN و IDrive است. تا زمانی که این مراحل را بردارید و از عقل سلیم استفاده کنید ، بعید است که قربانی شوید.

آیا هدف جنایت سایبری بوده اید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map