بهترین ابزار توسعه بازی: چگونه بازی خود را بسازید

از آنجا که آخرین راه حل کنسول را می کوشید ، بدون شک تعجب دارید که کنترلر را خاموش کرده و یک بازی را خودتان بسازید. با این حال ، عملی کردن ایده های خود یک کار هولناک است ، به همین دلیل ما این مقاله را در مورد بهترین ابزارهای توسعه بازی جمع کرده ایم.


توسعه بازی به عنوان یک رشته چالش برانگیز برای ورود به سیستم ، نیاز به تسلط بر زبانهای برنامه نویسی arcane و سالهای مطالعه دارد. هرچند به طور فزاینده ، ابزارهای توسعه بازی کاربر پسند این کار را آسان تر می کنند. کسی که ایده گیم پلی دارد اکنون به لطف موتورهای بازی با کاربرد آسان ، روشهای بیشتری از همیشه دارد تا بتواند دید خود را بدون در نظر گرفتن زمینه فنی ، روی صفحه نمایش ببرد..

در زیر ما یک مرور کلی از بهترین نرم افزار توسعه بازی موجود امروز ارائه خواهیم داد. برخی از ابزارها بطور گسترده توسط توسعه دهندگان حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند ، برخی دیگر در مبتدیان مورد استفاده قرار می گیرند. صحنه توسعه امروز بسیار متنوع است و حتی ساده ترین موتور بازی نیز می تواند برای ساخت بازی های موفق با کمی تلاش و خلاقیت استفاده شود. با این حال ، اول ، اجازه دهید برخی از تئوری ها را انجام دهیم.

چه چیزی یک بازی خوب را رقم می زند?

بازی زمینه گسترده ای است. دقیقاً چیزی که باعث می شود یک بازی خوب شود ، موضوع سلیقه است. اگر می خواهید در نهایت بازی خود را بفروشید ، باید اطمینان حاصل کنید که افراد به اندازه کافی می خواهند آن را بازی کنند. شروع کوچک مشکلی نخواهد بود به شرط اینکه فکر کنید که هیچ کس سعی نکرده باشد ، یا راهی برای بهتر کردن یک ژانر موجود یا متفاوت از رقابت باشد.

بهترین نقطه شروع ممکن است این باشد که ایده خود را روی کاغذ (یا ویرایشگر متن) قرار دهید. این به شما کمک می کند تا ایده های خود را شفاف سازی کنید و بدانید که در صورت کار به عنوان بخشی از تیم ، چه کاری باید انجام شود و به ویژه مهم است. ممکن است در حالی که جزئیاتی از این فهمیده می شود که به ناسازگاری می پردازید و مواردی را که نیاز به شفاف سازی دارند پیدا کنید.

قرار دادن ایده خود را به کاغذ می تواند به شما کمک کند تصویری از چالش هایی که باید برای حل آن ایجاد کنید ایجاد کنید و حس کار موردنیاز را به شما هدیه دهید. ممکن است یک RPG 10 برابر اندازه Final Fantasy VII مانند ایده عالی به نظر برسد ، اما در طراحی کار خود را شروع کنید و مقیاس محض کار را که خود تعیین می کنید متوجه خواهید شد..

دارایی و کتابخانه ها

ایجاد دارایی یک کار بزرگ است ، احتمالاً بزرگتر از آنچه فکر می کنید. گرافیک ها باید کشیده شوند ، سپس متحرک شوند. این فقط شخصیت ها و پس زمینه های بازی نیست ، شما به منوها ، نمادها ، دکمه ها ، صفحه نمایش راهنما ، عکس برای فروشگاه های آنلاین و موارد دیگر نیاز دارید. به موسیقی و جلوه های صوتی نیز احتیاج خواهید داشت.

بسیاری از ابزارها در اینجا کتابخانه ای با دارایی رایگان و پولی ارائه می دهند. اگر از این موارد استفاده کنید ، ممکن است دیدن بازی شما دقیقاً چگونگی تصور آن دشوار باشد.

اگر می خواهید از کتابخانه ها فراتر بروید ، وسایل رایگان مانند Paint.net و Audacity به شما کمک می کنند تا به چیزهایی که می خواهید ، نگاه کنند و صدا کنند. Paint.net یک ابزار گرافیکی عالی است ، نه به اندازه چیزی مانند Photoshop قدرتمند بلکه برای ایجاد تصاویر شما کافی است.

صدا نیز باید قالب بندی شود. کسانی که به صورت آنلاین پیدا می کنید ممکن است در قالب های مختلفی باشند (همانطور که کسانی که خودتان ایجاد می کنید مگر اینکه بسیار منظم باشید و سیستمی را توسعه دهید). جسارت می تواند در اینجا مفید باشد ، به شما این امکان را می دهد تا به راحتی بین فرمت ها و بیتریت ها ، و همچنین جلوه های صوتی برش داده شده و متناسب با نیاز خود را تغییر دهید..

بهبود بازی شما

وقتی اولین بار ایده خود را به زندگی منتقل کردید ، ممکن است چیزهایی پیدا کنید که دقیقاً همانطور که تصور می کنید کار نمی کنند. تکرار و بهبود کلیدهایی برای درست کردن امور است ، ترجیحاً با بیشترین بازخورد از آزمایش کنندگان. ایجاد تغییرات کوچک و یادگیری کارها و کارهایی که انجام می دهد ، به شما کمک می کند تا بازی خود را در مواردی که مردم از آن لذت می برند ، شکل دهید.

بدست آوردن مکانیک بازی اصلی معمولاً نسبتاً ساده است. اتصال به منوها ، جداول با نمره بالا ، ویژگی های رسانه های اجتماعی ، الزامات لازم برای سیستم عامل های مختلف ، سیستم های پرداخت درون بازی و سایر موارد آن کارهای مهم هستند که می توانند زمان زیادی را بخورند. آنچه کمک خواهد کرد داشتن یک سکویی است که بخش اعظمی از سنگین وزن را برای شما انجام می دهد یا (همانطور که برای مثال Twine انجام می دهد) همه چیز را سبک و ساده نگه می دارد.

توزیع بازی شما در آزمایشکنندگان نیز مفید است ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که چیزی دارید که بتوانید به راحتی (و ایمن) بسازید و به اشتراک بگذارید یا با یک بستر کار کنید که به شما امکان می دهد بازی خود را به صورت رایگان منتشر کنید. برنامه های دسک تاپ و اندرویدی را می توان به راحتی انجام داد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما سرویس ذخیره سازی ابری گزینه بسیار خوبی است.

iOS دارای یک سیستم صدور گواهینامه کوشا است که می تواند باعث بروز سردرد برای توسعه دهندگان با تجربه شود و Testflight ، سیستم توزیع مشابه آن مشکل ساز است ، برای راه اندازی نیاز به یک حساب پولی دارد ، هرچند یکبار پیکربندی خوبی انجام شود.

کوچکتر بهتر است

برای اولین بار از شروع پروژه کوچکتر ، شانس بیشتری برای عبور از خط پایان از حماسه چند میلیون دلاری خواهید داشت. یک بازی ساده و ساده ممکن است به نظر نمی رسد در حال خرد شدن زمین باشد ، اما به شما این امکان را می دهد تا با سکوی انتخابی خود دست و پنجه نرم کنید و ایده ای راجع به آنچه در ساخت و اتمام آن است ، در دست بگیرید. اتمام کار ، یک نقطه عطف عظیم است و نباید انتظار داشته باشید که اولین بازی شما بزرگترین محصول شما باشد..

از دیدگاه کد ، کار 2D به طور کلی از کارهای سه بعدی شهودی تر است و کمتر از آن می تواند اشتباه پیش بیاید. چارچوبها و ابزارهای مدرن می توانند این مسئله را تا حدی کاهش دهند ، اما شروع به کوچکتر شدن بهترین راه برای یافتن پاهای شماست.

بهترین موتورهای بازی و ابزارهای توسعه

حال اجازه دهید نگاهی به خود ابزارهایی بیندازیم ، که پس از مدتی بازی با آنها انتخاب کردیم. همه آنها از استفاده لذت بخش بودند و هر کدام موارد مختلفی را به توسعه دهندگان آینده نگر ارائه می دهند. ما آنها را از ساده ترین و پیشرفته تر سفارش داده ایم ، بنابراین لطفاً هنگام تصمیم گیری در مورد تصمیم گیری در نظر داشته باشید.

ریسمان

Twine یک ابزار آنلاین رایگان است که به شما امکان می دهد بازی ها را در پنجره مرورگر خود ایجاد کنید. بازی ها داستان های تعاملی ساده هستند ، دقیقاً مثل کتاب ماجراجویی خود را انتخاب کنید (اگر آن ها را به خاطر دارید). شما متن و تصاویر را اضافه می کنید و پیوندهایی ایجاد می کنید که شما را به قسمت های دیگر داستان ارسال کند. قطعات داستان به عنوان “گذرگاه” مشاهده می شوند – جعبه هایی که پیکان را به هم وصل می کنند ، جریان کلی را نشان می دهد. همچنین می توانید صوتی و تصویری اضافه کنید تا به فضای کاری خود فضای خاصی بدهید.

چگونه کار Twine

صفحه اصلی طراحی مانند قطعه ای از کاغذ گراف است که تمام گذرهای شما از طریق فلش بهم متصل شده و نشان دهنده جهت پیوندها است. می توانید آنها را به دور خود بکشید و آنها را موقعیت دهید تا ایده ای از چگونگی متن داستان شما با یکدیگر بدست آورید. با پیچیده‌تر شدن داستان ، این کار بیشتر و مفیدتر خواهد شد ، به خصوص اگر رویکردی غیر خطی داشته باشید که در آن بازیکنان آزادانه از معابر عبور کنند..

می توانید چیزی خطی ایجاد کنید که به طور کلی به جلو جریان یابد ، یا مناطقی بهم پیوسته ایجاد کنید که بازیکنان بتوانند در اوقات فراغت اکتشاف کنند.

ایجاد یک عبارت به آسانی است که وارد کردن متن به ویرایشگر. شما مستقیماً در مرورگر تایپ می کنید و کلمات جادویی به بخشی از بازی شما بدون نیاز به کد نویسی در هر صورت تبدیل می شوند.

در ابتدایی ترین ، یک قسمت Twine از متن و پیوندهایی به قسمت های دیگر تشکیل شده است. این در حال حاضر به اندازه کافی است تا خودتان یک داستان پرماجرا را انتخاب کنید – خود-ماجراجویی کنید. با این حال ، اگر دوست دارید می توانید فراتر بروید.

به راحتی ، اگر پیوندی را برای گذرگاهی که هنوز ایجاد نکرده اید ایجاد کنید ، به صورت خودکار ساخته می شود و در نمودار ظاهر می شود. بنابراین می توانید از مکان به مکان دیگری با افزودن محتوا به مکان خود بروید. هنگامی که وارد چرخش آن شدید ، ساختن ماجراجویی خود همانطور که برای بازی در آن انجام می شود ، بسیار شهودی است.

عملکرد اصلی در قلب Twine بسیار ساده است که می توانید آن را در چند دقیقه به معنای واقعی کلمه انتخاب کنید و بلافاصله در حال ایجاد محتوا باشید. از بین تمام ابزارهایی که به آن نگاه کردیم ، مطمئناً سریعترین کار برای دستیابی به آن بود.

این انتخاب به شما می دهد از سه “قالب داستان” ، که به شما امکان می دهد بسته به میزان کنترل بیشتر بر داستان مورد نظر ، چیزهای کم و بیش پیچیده تر کنید. می توانید از CSS استاندارد برای تغییر ظاهر استفاده کنید ، اگرچه بدون نیاز به انجام این کار بر روی چشم آسان است.

شما می توانید متغیرها را اضافه کنید ، بنابراین بازیکنان می توانند مواردی مانند موجودی ، سلامت محدود و پول نقد درون بازی را در صورت اجرای این موارد داشته باشند. شما همچنین می توانید رول تاس تهیه کنید ، بازیکنان خود را قادر می سازد که با هیولا ها بجنگند یا مثلاً یک کازینو را شبیه سازی کنند. اگر می خواهید ویژگی هایی از طریق قلاب های سفارشی Twine در دسترس نباشد ، می توانید از Javascript استفاده کنید اما اگر خیلی از عملکردهای ارائه شده فاصله بگیرید ، می تواند پیچیده باشد..

انتشار با Twine

هنگامی که کار خود را تمام کردید ، یک صفحه HTML خواهید داشت که می توانید در وب سایت خود یا میزبان بالقوه به عنوان یک webapp برای تلفن همراه میزبان آن باشید. از آنجا که می توانید کد سفارشی را اضافه کنید هر کاری که در یک صفحه وب استاندارد انجام شود را می توان در اینجا انجام داد ، اگرچه خوشحالی این ابزار سادگی آن است ، بنابراین شاید از این امر به بهترین وجه جلوگیری شود.

شما همچنین می توانید بازی خود را به صورت رایگان در Philome.la منتشر کنید ، به شرط اینکه یک حساب توییتر در اختیار داشته باشید تا بتوانید بدون نیاز به پرداخت هزینه ، آن را در مقابل افراد دریافت کنید.

در اصل ، Twine یک راه کشیدن و رها کردن برای ساختن صفحات HTML و پیوند آنها به راحتی با چند قلاب کد ساده است تا در صورت تمایل بتوانید عملکردهای دیگری را اضافه کنید. این یک ابزار فوق العاده ساده برای یادگیری و استفاده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تایپ و اضافه کردن گذرگاه ها و اتصال آنها. با وجود ساده بودن ، در اینجا فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد.

Gamefroot

Gamefroot که در میان کاربران جوان تر قرار دارد ، به شما کمک می کند تا بچه ها را برای حرفه ای در صنعت بازی های ویدیویی آماده کنید. این شامل یک رابط کاربری مبتنی بر کاشی روشن و تعدادی آموزش است که شما را قدم به قدم کارهای مختلفی را طی می کند. بسیاری از گرافیک رایگان ارائه شده است ، بنابراین شما قادر خواهید بود به راحتی چیزی را تولید کنید که به نظر خوب باشد و بچه ها مطمئناً دوست دارند خلاقیت خود را به دوستانشان نشان دهند.

این آموزش ها شامل گرافیک و انیمیشن فراوانی است. بدون شک بچه ها از ابتدا از شخصی سازی همه آنها لذت می برند. و همچنین آموزش ها ، قالب هایی وجود دارند که به شما امکان می دهند با ژانرهای انتخابی خود شروع به کار کنید. البته در صورت تمایل شما می توانید از یک صفح blank خالی استفاده کنید ، اما قالبها کار ساده ای را برای شروع به شما ارائه می دهند.

Gamefroot چگونه کار می کند

یک ویرایشگر سطح قدرتمند وجود دارد که به شما امکان می دهد به سرعت زمین های مستقر در کاشی را بکشید. شلاق زدن به یک بازی سکو در اینجا نسیم است. اضافه کردن و جابجایی بین سطوح نیز آسان شده است ، شما فقط می توانید بر روی آیکون به علاوه هر بار که می خواهید یک مورد جدید اضافه کنید کلیک کنید. دارایی های رایگان رایگان وجود دارد و در صورت نیاز به پرداخت هزینه برای آنها ، تعداد بیشتری دارایی در دسترس است.

منطق بازی به عنوان قطعات اره منبت کاری اره مویی رنگی در هم تنیده است که می تواند برای تنظیم بازی دستکاری شود. به نظر می رسد این سیستم کاملاً قدرتمند است و به شما امکان می دهد تغییراتی در ریاضیات بازی ایجاد کنید ، در حالی که شکستن چیزها بسیار سخت تر از کد است..

اگرچه این یک اقدام جالب برای منطق بازی جالب به نظر می رسد ، اما از نظر بصری کمی برای ما اشتباه گرفته شده است. بچه ها ممکن است با این شرایط بهتر شوند ، حتی ما در حال درک کردن پیر شدن هستیم و به راحتی با چیزهای جدید اشتباه می گیریم.

به طور کلی ، ارائه خوب و دوستانه است ، و هنگامی که این ابزار کار می کند ، شادی برای استفاده است. با این حال ، رابط کاربری آن می تواند ناامید کننده باشد و به محض شروع به کار ، لبه های خشن داشته باشید.

ما چند باگ و quir را پیدا کردیم که آن را کمی شهودی تر از آنچه ممکن بود باشد باشد. تلاش برای اضافه کردن انیمیشن به ما پیامی داد: “این دارایی متعلق به یک کاربر دیگر است و باید آن را کپی کنید” و سپس یک پنجره با عنوان “تکثیر” ارائه داد که هرگز بسته نشد. مجبور شدیم مرورگر را بارگیری کنیم و تمام کار خود را تا آن نقطه از دست بدهیم. این نوع مشکلات دقیقاً همان مواردی است که شما نمی خواهید در یک ابزار تدریس مشاهده کنید ، اگرچه دقیقاً چقدر می تواند یک فناوری آزار دهنده را برای کودکان به خانه آورد..

ما همچنین دریافتیم که چندین عمل متداول که ممکن است انتظار داشته باشید در یک ابزار طراحی پیدا کنید وجود ندارد. Ctrl + C و Ctrl + V به ما اجازه نمی دادند دارایی ها را کپی کنیم. کشیدن دارایی به لایه های مختلف ، آنها را به آنجا منتقل نمی کند. دکمه برگه مکان نما را بین میدان های بازشو حرکت نمی دهد.

هنگامی که ما دستورالعمل ها را رعایت کردیم ، یکی از آموزش ها (ماجراجویی Squid) به سادگی انجام نشد ، و شامل عکس هایی شد که به نظر نمی رسد با مطالب بارگذاری شده در آموزش مطابقت دارند. در آموزش دیگری از ما خواسته شد که متن را در گفتگوی خصوصیات دکمه تایپ کنیم.

فشار دادن “e” در هنگام تایپ متن به این معنی است که وقتی گفتگو را بستیم ، ما به حالت حذف رفته ایم ، به این معنی که از اینکه در هنگام کلیک کردن روی چیزهایی که حذف می شویم ، به جای انتخاب کردن ، متعجب شدیم. ما می توانیم با استفاده از ویژگی خنثیسازی دکمه خود را بازیابی کنیم ، اما متن تایپ شده از بین رفت.

یک آموزش دیگر از ما خواسته بود که روی یک دکمه در یک نوار کناری کلیک کنیم ، اما نوار کناری حاوی سه نسخه از این دکمه است که هیچ یک از آنها مطابق دقیق برای تصویر آموزش نیست. برای استفاده آسان از ابزار تدریس ، این نوع چیز احساس ناپسندی می کند.

تست بازی در حین توسعه همچنین مستلزم آن است که هر بار که از صفحه چلپ چلوپ نشسته ایم نشستیم که چند ثانیه ناامیدکننده به چرخه ساخت آزمون اضافه کردیم – تکرار کنید که هرکسی که سعی در ساخت یک بازی داشته باشد با آن آشنا خواهد بود.

انتشار با Gamefroot

بازی ها را می توان در سایت Gamefroot منتشر کرد و با دوستان و خانواده به اشتراک گذاشت. شما هنوز نمی توانید روی سیستم عامل های تلفن همراه منتشر کنید ، اما پرسش و پاسخ می گوید که این کار در آینده ارائه می شود. اگر می خواهید بازی خود را بصورت تجاری بفروشید ، این ابزار برای شما نیست. با این حال ، این یک راه عالی برای یادگیری و تمرین ساخت بازی با وجود رابط کاربری آن است.

ساخت 3

Construct یک ابزار آنلاین است که برای ساده تر کردن امور ساخته شده است ، در حال حاضر در سومین تجسم خود است. بازی ها با استفاده از ابزارهای کشیدن و رها کردن ساده طراحی شده اند. به جای برنامه نویسی از صفحات رویداد برای تعریف رفتار چیزها در جهان استفاده می کنید.

چگونه کار می کند

ایجاد اشیاء موردی از کلیک راست بر روی دنیای بازی ، انتخاب تصویر برای استفاده و سپس اضافه کردن “رفتارها” از لیست از قبل موجود است. “وقایع” اضافه شده است تا آنچه را كه هنگام تعامل اشیاء یا هنگام دریافت ورودی كنترل رخ می دهد ، اتفاق می افتد. این کار باعث می شود خیلی سریع کارها بدون نیاز به لمس کردن کد کار کنند. هرچند ممکن است رفتارهای خاصتری تنظیم شود ، دشوارتر باشد و در اینجا محدودیت های سیستم را خواهید دید.

بنظر می رسد که ساخت و ساز در مکان ها بی پروا است. نیاز به قرار دادن اشیاء ماوس و صفحه کلید در جهان به طور مستقیم کمی احمقانه احساس می شود و شاید بهتر در صفحه گزینه ها پنهان شده باشد..

دارای ویژگی های عاقلانه ای است اما در مقایسه با برخی از ابزارهای ساده تر که مورد بررسی قرار گرفته است ، قیمت خوبی دارد. می توانید از مواردی مانند دوربین و میکروفون استفاده کنید و همچنین ویژگی های چند نفره را نیز پیاده سازی کنید. طیف وسیعی از جلوه های بصری وجود دارد که قابل استفاده هستند و اینها واقعاً در آزمایش خوب عمل می کنند.

سردبیر کمبود ناخوشایندی در منوها داشت ، فقط یک تأخیر ناچیز که باعث می شود احساس کندی نسبت به آنچه که می توانست داشته باشد احساس کندتر کند. در یک لحظه هم خراب شد و ما در آن زمان کار خود را نجات ندادیم ، که بسیار آزار دهنده بود.

نسخه رایگان محدودیت دارد – در آزمایش پروژه های نمونه ما به ما اطلاع داده شدیم که از محدودیت نسخه رایگان تجاوز کرده ایم ، بنابراین نمی توان از فشار دادن گزینه های پرداخت شده روی شما مستقیماً جلوگیری کرد. دیدن یک هشدار دهنده بازشو در نسخه های نمایشی و آموزش کمی جالب بود.

انتشار با ساخت 3

با کمال تعجب ، به نظر نمی رسد که سازه هیچ ضربه بزرگی تولید کرده است. تعداد زیادی از بازی های آن در Steam ذکر شده است اما چیزی که ما از آنها چیزی نشنیده ایم. با این وجود ، مطمئناً در مورد برخی از نسخه های نمایشی آن ، قضاوت بالقوه ای وجود دارد ، بنابراین شاید فقط قبل از اینکه کسی به طلا حمله کند ، مسئله زمان دیگری باشد.

به نظر می رسد که چیزی برای شهرت با کیفیت دارد. سازه به HTML5 منتشر می کند که در تئوری باید بتواند در هر مکانی اجرا شود ، اما به نظر می رسد بسیاری از افراد اشکالات و مشکلات عملکرد را مشاهده می کنند. این تضاد با آنچه ما تجربه کرده ایم – عملکرد ما فوق العاده است – اگرچه آزمایش ما بر روی یک رایانه نسبتاً جدید انجام شده است. ما فهمیدیم که حتی اگر تعداد زیادی اشیاء روی صفحه باشند ، کاملاً مقابله می شود.

فریمر به نظر می رسید که سنگ محکم باشد ، به نظر می رسید که به 60FPS ضربه می زند و بیشتر اوقات صاف تر از کره است. تست CPU شامل آن نشان داد که می تواند بیش از 80000 اشیاء را بر روی صفحه نمایش فشار دهد در حالی که بیش از 30FPS در سیستم تست i5-7600 ما باقی مانده است. GPU آزمایش های پر شده از اسپری هدفمند ، تعداد بیش از 7000 دستگاه را در 30FPS به ما داد. نسخه ی نمایشی فناوری ذرات آن 800 ذره را در 60FPS سوق داده ، و از آن مهم تر به نظر می رسد بسیار شگفت انگیز ، بیشتر از حرکت در مقایسه با تصویر زیر.

بازی های خروجی و نمونه نیز از نظر واکنش پذیری بسیار محکم احساس می کنند و از کیفیت بالایی نسبت به آنها برخوردار هستند. ما گاهی اوقات احساس می کردیم بیشتر از سیستم ساخت بازی بازی با کنسول بازی می کنیم.

بازی های نسخه ی نمایشی ساخت ، به ویژه تلاش پلتفرم ، Kiwi Story مانند چیزهایی است که احتمالاً برای آنها پول پرداخت کرده اید (در دهه 90 به هر حال). محتوای موجود در برخی از سیستم عامل های دیگر احساس می کند که برای بچه ها یا اهداف آموزشی ساخته شده است ، لزوماً این یک معامله نیست ، اما این واقعاً مانند چیزی است که توسط افرادی ساخته شده است که بازی های داخل را می شناسند..

ساخت و ساز رایگان است ، اما نسخه رایگان مقدار خاصی از محتوای موجود در بازی شما را محدود می کند. برای نسخه شخصی کامل سالانه 99 دلار هزینه دارد. ما واقعاً از استفاده از Construct لذت بردیم: استفاده ساده و قابلیت تولید نتایج با کیفیت و سازش خوب بین محدودیت های ابزارهای ساده تر و قدرت نرم افزارهای متمرکز تر.

سازنده آرپیجی

مدت زمان طولانی است که RPG Maker در آن حضور داشته است: این در ابتدا در سال 1992 پرتاب شد. این یک موتور بازی JRPG تمام عیار است و از آن برای ایجاد برخی از بازدیدهای بسیار خوب از جمله Always، ზოგჯერ Monsters و To Moon استفاده شده است..

شروع کار با آن دقیقاً مشکل نیست ، اما صفحه بارگیری گزینه های مختلفی ارائه می دهد بدون اینکه مشخص کند چه چیزی را انتخاب کنید. پس از نصب ، آموزش به جای اینکه مسیر صافی برای ایجاد ما در جای دیگر بدست آورد ، مانند یک لیست از ویژگی ها احساس می شود.

چیزهایی که احساس می شوند ممکن است ساده باشند – اضافه کردن خروج ها شما را برای انتخاب محل اول برای علامت گذاری به عنوان نقطه ورود ، سپس یک نقطه خروج ، انتخاب می کند ، اما به جای اینکه بطور خودکار آن را به صورت دو طرفه تبدیل کنید ، باید مجدداً به عقب برگردید و روند کار را تکرار کنید. جهت دیگر این آموزش با یک پنجره پاپ آپ خارج از مرکز می گوید “آموزش به پایان می رسد” که در عین حال از لحاظ فنی دقیق ، خلاصه احساس برجستگی است..

با این حال ، به محض اینکه به ویرایشگر رسیدیم ، تجربه ما بهتر شد. پس از آویزان کردن آن ، واقعاً شروع به درک قدرتی کردیم که در اختیار ما است. مبلغ بسیار زیادی وجود دارد که فقط با انتخاب گزینه در یک فهرست می توانید انجام دهید. تنظیم سطوح ، اضافه کردن دشمنان و تغییر ظاهر کاراکتر بسیار ساده است.

از نظر رابط کاربری کمی به نظر می رسد. چیزها در سمت کوچک و کمانه قرار دارند. با این حال این کار تا حدودی با انجام کارها آسان است جبران می شود. این بسیار ابزاری است که به شما امکان می دهد کارها را انجام دهید.

بازی های RPG Maker شهرت کمی به دنبال پیدا کردن یکسان دارند و وقتی می بینید چه تعداد از نقشه ها و محیط های پر فشار وجود دارد ، کاملاً قابل درک است. RPG ها به سمت بزرگ قرار دارند ، بنابراین مکان های برش کوکی موجود در سازنده RPG باید برای توسعه دهندگان وسوسه کننده باشند تا بازی های خود را وارد کنند. همه آنها را می توان سفارشی کرد اگر زمان را در آن قرار دهید.

چگونه RPG Maker کار می کند

یک خالق شخصیت در دسترس وجود دارد که شما را قادر می سازد با انتخاب یک پرتره به عنوان نقطه شروع ، بازی خود را جمع کنید و سپس ویژگی های مختلفی را تنظیم کنید. مطمئناً این شخصیت ها به همین صورت نمایش داده می شوند تا در عین حال که ممکن است منحصر به فرد باشند ، برای بازیکنان سایر بازی های RPG Maker بسیار آشنا به نظر می رسند.

محیط های آماده دارای کاشی های متنوعی است و همچنین شما می توانید از جلوه های صوتی بمباتیک استفاده کنید که از آن استفاده کنید. باز هم ، به شما چیزهایی ارائه می شود که به ظاهر خاصی به نظر می رسد و به نظر می رسد ، اما شما می توانید هر آنچه را می خواهید تغییر دهید.

با جبران پتانسیل برای همسان بودن ، اگر به دنبال آنها باشید ، دارایی های زیادی وجود دارد. یک تن DLC در Steam موجود است. جامعه همچنین مقدار زیادی محتوای رایگان تولید می کند. این نرم افزار همچنین با تعداد زیادی پلاگین موجود قابل ارتقا است.

نبردهای پیش فرض شامل تمام گزینه هایی است که انتظار دارید در یک JRPG مشاهده کنید. هنر عرضه خوب است ، اگرچه انیمیشن اساسی است. با این وجود ، این احساس هیجان است که می بینید بازی شما به این آسانی زنده می شود.

انتشار با RPG Maker

شما می توانید در سیستم عامل های اصلی از جمله Android و IOS منتشر کنید ، بنابراین می توانید خلق خود را با همه (به غیر از دارندگان کنسول) به اشتراک بگذارید. گزینه ای مفید برای رمزگذاری عملی شما وجود دارد تا هکرها نتوانند خیلی راحت روی دارایی های شما گیر بیاورند. ساختن سکوهای غیر از ویندوز تا حدودی بی دست و پا به نظر می رسد ، بنابراین اگر چیز خاصی را در ذهن دارید ، الزامات مورد نظر خود را بررسی کنید..

با قیمت 80 دلار برای نسخه کامل ، RPG Maker ارزان قیمت نیست ، اما نسبت به آنچه انجام می دهد بسیار خوب است. اگر می خواهید نوع خاصی از بازی را به سرعت شلاق بزنید ، نمی توانید واقعاً اشتباه کنید. اگرچه از نظر بالقوه بسیار قابل تنظیم است ، شما را در جهت مشخصی قاطع می کند که حس کوکی برش را در بیشتر قسمت های خروجی آن نشان می دهد. با تلاش کافی اگرچه مطمئناً می توانید چیزی خوب و اصلی تولید کنید.

در کل ، RPG Maker با خوشحالی ما را شگفت زده کرد. این چند لبه خشن بود ، اما به طور کلی برای استفاده ساده بود و ابزاری عالی برای هر کسی است که مایل به ایجاد RPG است.

بازی ساز

Game Maker Studio توسط بازی های YoYo ابزاری همه کاره است که به شما امکان می دهد بازی های 2 بعدی را در انواع ژانرها ایجاد کنید. شما می توانید بازی های خود را در اکثر سیستم عامل ها ، از جمله کنسول ها منتشر کنید.

این مجموعه با آموزشهایی ارائه می شود که شامل فیلم های YouTube و دستورالعمل های کتبی است ، بنابراین هر کدام را که ترجیح می دهید ، در اینجا جستجو می کنید. ما متوجه ناسازگاری عجیب و غریب بین محتوای آموزش و جدیدترین نسخه نرم افزار شدیم ، اما چیزی که مانعی در مسیرهای ما نبود.

چگونه ساز بازی کار می کند

مانند بسته های مشابه ، استودیو سازنده بازی به شما امکان می دهد با استفاده از ابزارهای کشیدن و رها کردن آن ، ایجاد کنید و یک زبان اسکریپت اختصاصی ، GameMaker Language را نیز در هنگام نیاز به اضافه کردن قابلیت های پیچیده تر ایجاد کنید. به نظر می رسد تعادل خوبی بین سادگی رابط و ابزارهای کد وجود دارد. شما باید به اندازه کافی کار کنید تا با قسمت های ساده تری از نرم افزار کار کرده و در صورت نیاز وارد کد شوید.

وقتی محدودیت هایی از سمت کشیدن و رها کردن چیزها را به خود اختصاص می دهید ، به طور طبیعی به یادگیری موارد سخت تر سوق خواهید یافت ، بنابراین به یک معنا این محدودیت ها می تواند شما را به یادگیری نرم افزار بیشتر و مهارت های جدید سوق دهد..

IDE یا Integrated Development Environment شامل ویرایشگرهایی برای جنبه های مختلف بازی است. یک ویرایشگر اتاق ، ویرایشگر Sprite ، ویرایشگر صفحه ، ویرایشگر تصویر و ویرایشگر شی وجود دارد.

ویرایشگر تصویر یک لذت برای استفاده است ، به اندازه کافی ساده برای شروع کار بدون دانستن چیزی و با طیف خوبی از ابزارهایی که آنچه را که لازم است بدون سر و صدا انجام می دهد. همچنین دارای یک ویژگی “پوست پیاز” مفید است که به شما امکان می دهد فریم های انیمیشن را در بالای تصویر جزئی قابل مشاهده از قسمت قبلی بکشید..

ویرایشگر Sprite به شما امکان می دهد تا دستگیره های شی را دستکاری کنید ، و همچنین جلوه های فیلتر را به تصاویر مجزا اضافه کنید. مفید برای اصلاح ظاهر بازی شما.

Game Maker یک مدیر منابع دارد که تمام عناصر بازی شما را طبقه بندی می کند و پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید را آسان می کند که البته با رشد پروژه شما سخت تر می شود..

اگر می خواهید به GameMaker بپیوندید ، پیوند بینایی واضح بین اشیاء کد و رویدادها یا اشیایی را که به آنها وصل شده است ، حس طبیعی سازماندهی پروژه ها را به زبان بیاورید. این نوع اتصال چیزی است که ممکن است رمزگذارها برای پیدا کردن ابزارهای دیگر کار کنند ، اما در اینجا شما فقط باید به آن نگاه کنید تا جریان را درک کنید.

و همچنین یک بازی پلت فرم مبتنی بر کاشی ، نمونه ها شامل یک بازی سیاه چال و مبتنی بر چشم انداز ، یک تیرانداز در عرصه بازی و یک بازی خفاش و توپ می باشند ، بنابراین می توانید چیزهای زیادی را برای کشف درست در بیرون از جعبه قرار دهید..

عملکرد می تواند مسئله ای باشد ، مطمئناً در یکی از نسخه های آزمایشی ، نرخ فریم به نظر عالی نمی رسد. اگر می خواهید صفحه را با sprites خرد کنید ، شاید برای به دست آوردن سطح عملکرد مورد نیاز خود ، بهینه سازی های زیادی انجام دهید.

به نظر می رسد افرادی هستند که بی ثباتی در Steam را ذکر می کنند ، اما در طول آزمایش ما تصادف نکردند. نکته قابل توجه این است که اجزای جداگانه باید جداگانه بارگیری شوند و این مسئله چند برابر کند بود.

انتشار با بازی ساز

علاوه بر داشتن نسخه رایگان برای بازی در کنار آن ، نسخه هایی با هدف قرار دادن هر پلتفرمی وجود دارد که می توانید از جمله نسخه 1500 دلاری حیرت انگیز که به شما امکان می دهد مستقیماً در PS4 و Xbox One منتشر کنید ، فکر کنید. دقیقاً تغییر جزئی نیست ، مگر اینکه اتفاقی بیفتد که الون ماسک باشد.

از نظر پیچیدگی ، Game Maker میان سادگی Gamefroot یک میانه خوب را اشغال می کند ، در حالی که کار با آن آسان تر از ابزارهای پیشرفته تر مانند Unreal و Unity است..

مطمئناً وقتی اعتبار بازی سازنده استودیو وجود دارد ، هیچ تردیدی وجود ندارد. این نرم افزار چندین کلاس کلاسیک indie تولید کرده است ، از جمله سنگهای قیمتی مانند Hyperlight Drifter ، Hotline Miami و Nuclear Throne ، بنابراین اگر با این کار ضربه ای ایجاد نکردید ، فقط خودتان را مقصر می دانید.

ما واقعاً از استفاده از آن لذت بردیم و آن را به هر کسی که مایل به یک بازی با کیفیت است که نیازی به ویژگی های پیشرفته یا پیچیدگی Unity و Unreal ندارد ، توصیه نمی کنیم..

وحدت

یونیتی در توسعه بازی از شهرت بالایی برخوردار است و در کنار Unreal یکی از ابزاری است که بیشترین استفاده را در بین حرفه ای ها خواهید یافت. این نرم افزار یک رابط طراحی در دسترس با قابلیت های قدرت نگاری قدرتمند ترکیب می کند ، این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از ابزارهای کشیدن و رها کردن ، طراحی و سازمان را مدیریت کنید ، و در صورت نیاز به کنترل بیشتر ، وارد کد شوید..

چگونه وحدت کار می کند

پروژه های وحدت را می توان در حالت 2D یا 3D شروع کرد که بر تنظیمات مختلف مانند نورپردازی ، گزینه های دوربین و اینکه آیا برخی از ابزارها مانند بستر اسپری در دسترس هستند یا نه ، شروع می شود. در رابط کاربری زیادی پیش می رود و بسیاری از آن را باید قبل از بازی با آن درک کنید. این می تواند بسیار زیاد باشد ، اما این تجارت شما بین قدرت و سادگی است.

همچنین به عنوان پروژه های 2D و 3D خالص می توانید یک پروژه 2D را با استفاده از گرافیک های سه بعدی ایجاد کنید ، اگر ترجیح می دهید طراحی را در عین مدرن تر بودن ساده نگه دارید. اضافه کردن اشیاء سه بعدی به آسانی که می توان انتظار داشت. شما می توانید بدوی هایی مانند کره ، مکعب و هواپیما ایجاد کنید ، سپس آنها را بسازید و آنها را به هم بچسبانید تا اشیاء بزرگتر بسازید.

اشیاء برای کنترل ظاهر و رفتار آنها مانند رندرها ، جمع کننده ها و اسکریپت ها به چیزهای مختلفی که به آنها متصل هستند نیاز دارند. وحدت مطمئناً به شما امکان زیادی برای بازی می دهد ، اگرچه اگر شما یک بازی کاملا 2 بعدی را انجام می دهید ، رابط کاربری می تواند مانند overkill باشد.

موقعیت یابی دارایی و انیمیشن Sprite با استفاده از ویرایشگر انجام می شود. همچنین می توان طیف وسیعی از فیزیک های عادی و رفتارهای برخورد را به اشیاء درون بازی اضافه کرد. کسانی که به دنبال ایجاد بازی های کشیدن و رها کردن هستند و ممکن است بخواهند به جای دیگری بنگرند ، اتحادیه به شما نیاز دارد که کمی کد نویسی را انجام دهید تا از آن بیشترین بهره را ببرید. بسیاری از رفتارها از طریق اتصال اسکریپت کد به یک شیء اجرا می شوند.

هنگامی که شروع به برنامه نویسی کنید ، یونیتی شما را به Microsoft Visual Studio ارسال می کند که به طور معمول مایکروسافت به خوبی کار می کند اما می تواند هر از گاهی باعث نارضایتی شود. در آزمایش ما تصمیم گرفت که جزئیات حساب ما به طراوت نیاز دارد و برای تأیید آدرس ایمیل ما خواستار شماره تلفن شد. نه وقتی می خواهید روی توسعه تمرکز کنید ، آن چیزی را که می خواهید نیست.

هرچند که این نسخهها کار میکند ، Visual Studio یک نرم افزار با کیفیت عالی است. دارای ویژگی های تکمیل کد خوب و انواع ابزارهای اشکال زدایی و تجزیه و تحلیل است. کد را می توان در C # یا JavaScript مانند UnityScript نوشت. اگر از Unity شروع کرده اید ، توصیه می کنیم از C # استفاده کنید زیرا محبوبیت بیشتری دارد و UnityScript رو به استردار می رود.

انتشار با وحدت

یونیتی در کلیه سیستم عامل های اصلی مستقر شده است و می تواند برای ساخت بازی های دسک تاپ کامل و همچنین عناوین موبایل که در فروشگاه های برنامه مربوطه آنها به فروش می رسد ، مورد استفاده قرار گیرد. این یک انتخاب عالی برای توسعه کراس پلتفرم است زیرا می توانید بازی ها را به سیستم عامل های مختلف منتقل کنید ، اگرچه این امر می تواند به تنظیم زیادی نیاز داشته باشد.

شجره یگانگی با ثروت از بازدیدهای سر و صدا که با آن ایجاد شده است ، مشهود است. Cuphead ، Ori و Blind Forest ، شهرها: Skylines و Inside فقط برخی از عناوین موفق به شمار می روند. واضح است که می توان از آن برای ساخت بازی های hit استفاده کرد.

توسعه دهندگان با تجربه که در لبه برش فناوری گرافیک کار می کنند محدودیت وحدت را پیدا می کنند. به عنوان مثال مدیریت حافظه و جمع آوری زباله به طور خودکار انجام می شود. کسانی که تازه شروع به کار می کنند ، می توانند راه بسیار طولانی را با آن طی کنند و ما آن را برای هر کسی که آرزو دارد یک بازی با کیفیت تجاری انجام دهد ، اکیداً توصیه می کنیم..

وحدت استفاده رایگان است ، با نسخه های پرداخت شده دارای ویژگی های اضافی ، از جمله حذف آرم Unity در هنگام راه اندازی و افزایش ظرفیت چند نفره ، اگرچه چند نفر از ابتدا در دسترس است. اگر بیش از 100000 دلار درآمد داشته باشید نیز باید پرداخت کنید. همه بهترینها برای دستیابی به آن؛ ممکن است سخت باشد اما مطمئناً غیرممکن نیست.

موتور غیرواقعی

توسط سازندگان Gears of War آورده شده است و (شما حدس زده اید) ، Unreal ، Unreal Engine ابزاری قدرتمند است که ساخت عناوین با کالیب بالا را به سادگی ممکن می کند. همانطور که احتمالاً در یک ابزار عمومی در دسترس پیدا کرده اید بسیار مناسب است و توسط استودیوهای حرفه ای کاربرد زیادی دارد.

چگونه موتور غیرواقعی کار می کند

غیرواقعی احساس می کند که بسیار دستکاری شده است. احساس می کنیم انجام کارها به طور کلی خوشایند است و بیشتر از وحدت است. حرکت در داخل پیش نمایش های درون بازی صاف و بصری است. با استفاده از ابزارها و منوها احساس قدرتمندی می کنید اما ایمن نیستید ، اگر اشتباه کنید همه چیز خراب می شود.

واسط داده های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و منوها مملو از گزینه های به دنبال ترساندن هستند ، اما Unreal موفق به کار شده است و معمولاً می توانید آنچه را که می خواهید در میان نویزها پیدا کنید پیدا کنید.

می توانید با استفاده از قالب هایی که به طیف وسیعی از انواع بازی ها اختصاص یافته است ، پروژه های جدید ایجاد کنید. پروژه ها را می توان در دو نسخه Blueprint و Code رانده شده ایجاد کرد. قالب FPS شما را با یک اسلحه کار ، شخصیت قابل کنترل و یک دسته کامل مکعب برای شلیک شما شروع می کند. الگوهای مشابهی برای بازی های رانندگی ، بازی های مبتنی بر اکتشاف و چندین مورد دیگر وجود دارد.

دارایی های سه بعدی را می توان مستقیم از کتابخانه جامع گرفته و در بازی خود قرار داد. تعیین موقعیت دارایی ها فقط مسئله کشیدن آنها در محورهایشان است. چرخش و مقیاس نیز سر راست است.

این کتابخانه حاوی مطالب رایگان و پولی است. اخیراً یک تن از دارایی های رایگان از “Paragon” به آن اضافه شده است که ظاهراً 12 میلیون دلار برای ایجاد آن هزینه شده است ، بنابراین می توانید با محتوای با کیفیت برتر تهیه شده توسط توسعه دهندگان حرفه ای بازی کنید و آن را به خلاقیت های خود اضافه کنید. این یک چشم انداز جالب است.

با کمال تعجب برای چنین ابزاری قدرتمند ، Unreal شما را مجبور نمی کند که اگر نمی خواهید آن را کدگذاری کنید. “نقشه” های قدرتمند شما را قادر می سازد عملکردهای دزدگیر را به اشیاء درون بازی اضافه کنید. الگوهای پروژه همچنین از ابتدا پایه فیزیک بسیاری از ژانرهای بازی را دارند.

اگر تصمیم به رمزگذاری بگیرید (و اگر واقعاً می خواهید بیشترین استفاده را از غیر واقعی داشته باشید) باید از C ++ استفاده کنید. این احتمالاً محبوب ترین زبان برنامه نویسی است که توسط استودیوهای بازی استفاده می شود ، بنابراین اگر یک سرگرمی که مایل به ورود به صنعت بازی هستید ، یادگیری این امر بسیار مفید خواهد بود. این یک زبان چالش برانگیز به حساب می آید: قدرتمند ، اما با دامنه زیادی برای اشتباه کردن اشتباهات.

این که آیا شما از این نوع چالش لذت می برید یا نه ، شاید به شما بگوید که آیا ابزار غیر واقعی برای شما مناسب است یا خیر. مانند Unity ، Unreal معمولاً با Visual Studio در ویندوز یا Xcode در Mac استفاده می شود. باز هم ، مانند اتحاد ، اگر ترجیح می دهید از یک ویرایشگر متفاوت استفاده کنید ، اما مستندات اغلب روی ویژوال استودیو متمرکز می شوند.

انتشار با موتور غیرواقعی

غیر واقعی دارای نگرش عالی برای کمک به توسعه دهندگان کوچکتر است و سیستم پرداخت نشان می دهد که ، تا زمانی که 3000 دلار در هر سهم بپردازید ، رایگان خواهید بود و پس از آن 5 درصد از آن را پرداخت می کنید. این باعث می شود انتخاب خوبی برای هرکسی باشد زیرا شما مجبور به پرداخت سکه نمی شوید مگر اینکه ضربه ای با اندازه و ظریف در دستان خود داشته باشید.

به عنوان یک ابزار حرفه ای می توانید برای همه سیستم عامل های اصلی از جمله کنسول ها منتشر کنید. شایان ذکر است که برای راه اندازی بازی ها بر روی سیستم عامل های خود نیاز به ثبت نام در مایکروسافت ، سونی یا نینتندو دارید و این ممکن است شامل هزینه های بالاتر و بالاتر از آنچه شما برای استفاده از غیرواقعی یا هر یک از ابزارهای موجود در جمع ما برای این موضوع پرداخت می کنید ، باشد..

افکار نهایی

در اینجا گزینه های بسیار خوبی وجود دارد و همه این گزینه ها سرگرم کننده هستند و به شما امکان می دهد به سرعت نتیجه بگیرید. اکثر آنها قادر به تولید بازی های hit هستند و یک زن و شوهر از آنها ابزارهای تمام عیار و حرفه ای هستند که برای ساخت عناوین Triple-A بطور منظم استفاده می شوند.

اگر برنامه نویسی چیزی نیست که شما به آن علاقه مند باشید یا اگر آن را امتحان کرده اید و با آن روبرو نشده اید ، Twine انتخاب خوبی برای تولید یک رمان بصری است. اگر می خواهید چیزی که بیشتر دوست دارید ، وقتی که دوست دارید ، کد بازی را ایجاد کنید ، Gamefroot ، Game Maker و Construct ابزاری عالی هستند. RPG Maker چیز خاص خودش است ، اگر می خواهید آن سبک بازی را بسازید ، تقریباً هر آنچه را که می خواهید است.

اگر تجربه کد نویسی دارید و می خواهید به این موضوع بپردازید ، وحدت و غیرواقعی هر دو گزینه عالی هستند. اینها قدرتمندترین ابزارها هستند ، اما اگر می خواهید به سرعت و به آسانی کاری را انجام دهید و گزینه های دیگر بسیار دوستانه تر باشند.

ما به چند ابزار دیگر نگاه نکردیم اما نتوانستیم آنها را در لیست مورد علاقه خود وارد کنیم. خراش خیلی خوب بود اما بیشتر به عنوان یک ابزار آموزشی به نظر می رسید که چیزی را که می خواهیم مدت طولانی برای ساختن آن بگذرانیم. هیچ مشکلی با آن وجود ندارد ، اما این لیست ما را تشکیل نمی دهد. Flixel جالب به نظر می رسید اما کمی قدیمی به نظر می رسید. استنسیل نیز به اندازه کافی خوب به نظر می رسید اما ما به اندازه برخی دیگر که در اینجا ذکر شد از استفاده از آن لذت نمی بردیم.

اگر هرکدام از این موارد را امتحان کرده اید و به دلخواه خود پیدا کرده اید یا در غیر این صورت لطفاً در نظرات به ما اطلاع دهید. ما مشتاقانه منتظر شنیدن خلاقیت های شما هستیم. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map