OneDrive vs Dropbox – بهترین ارائه دهنده ذخیره سازی ابری کدام است

Dropbox و OneDrive دو انتخاب برای ذخیره سازی ابری رقیب هستند که در نگاه اول ممکن است بسیار شبیه به نظر برسند. به همین دلیل استدلال می کند که بسیاری از مردم احتمالاً قبل از انتخاب انتخاب خود ، بررسی می کنند که چه میزان ذخیره سازی را دریافت می کنند و هزینه آن چقدر خواهد بود.


با این حال ، در Cloudward.net می دانیم که موارد مصرف کننده دیگری باید علاوه بر این موارد ، بیش از اینها را جستجو کند. برای کمک به خوانندگان ما در مورد بهترین سرویس ذخیره سازی ابر تصمیم گیری می کنیم ، این قطعه مقایسه سر به سر را برای کمک به روشن کردن مهمترین تفاوت ها بین Dropbox و OneDrive برای شما قرار داده ایم..

نتیجه گیری ما این است که اگرچه به نظر می رسد OneDrive ارزش بیشتری را در سطح ارائه می دهد ، رویکرد Dropbox به کنترل محتوا و رمزگذاری آن را برای کاربرانی که از امنیت آنلاین خود قدردانی می کنند ، انتخاب روشنی دانست..

The Battle: Dropbox در مقابل OneDrive

از آنجا که راه حل های ذخیره سازی ابری می توانند به روش های بسیار مهمی متفاوت باشند ، مهم است که نگاهی به نحوه جمع شدن Dropbox و OneDrive بیندازیم. در طی چهار دور ، ما هر سرویس را در دسته بندی های برنامه های قیمت ، همگام سازی ، کنترل محتوا و رمزگذاری شرح می دهیم.

1

قیمت گذاری

در مرحله اول ، بیایید ببینیم که چگونه دو مدعی ما در هنگام قیمت گذاری مقایسه می کنند.

Dropbox

Dropbox Basic 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری را به کاربران اعطا می کند. Dropbox به Dropbox بسیاری از رقبای اصلی Dropbox – از جمله OneDrive – اجازه می دهد تا از طریق مراجعه به سایت ها فضای بیشتری کسب کنند. در یک حساب کاربری رایگان ، ارجاعات 500MB در هر ، حداکثر 16 گیگابایت است.

برای افرادی که به فضای بیشتری نیاز دارند ، Dropbox Pro با 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری ، صورتحساب ماهانه یا سالانه ارائه می شود.

هزینه مطابق با آنچه انتظار می رود 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابر باشد است. مشکل در ساختار برنامه Dropbox این است که آنها تسهیلات ذخیره سازی کوچکتر یا بزرگتری را ارائه نمی دهند. این عدم انعطاف پذیری دوباره آن را با برخی از رقابت های اصلی خود ، از جمله Google Drive و OneDrive مغایرت دارد (Dropbox ما را در مقابل Google Drive در مقابل مقایسه OneDrive با ما بخوانید).

کاربران Dropbox Pro می توانند از برنامه ارجاع استفاده کنند و در هر مراجعه 1 گیگابایت فضای اضافی را ذخیره کنند. فضای ارجاع در 32 گیگابایت پوشانده شده است.

Dropbox یک برنامه تجاری معقول ارائه می دهد ، که برای هر کاربر 12.50 دلار قیمت دارد. در ابتدا هر کاربر تجاری 1 ترابایت فضای ذخیره سازی اعطا می کرد ، اما Dropbox بنا به درخواست – بدون هزینه اضافی – آن را به ذخیره نامحدود اعطا می کند. باید حداقل پنج مجوز خریداری کنید ، بنابراین ، این احتمالاً برای بیشتر مصرف کنندگان عادی گزینه ای نخواهد بود.

یک درایو

مایکروسافت برای شروع کار ، 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان اعطا می کند. اگر این کافی نباشد ، آنها سه گزینه مختلف را برای مصرف کنندگان عادی ارائه می دهند.

گنجاندن یک برنامه 50 گیگابایتی فقط با 1.99 دلار در هر ماه لمس خوبی است. بسیاری از کاربران به 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری احتیاج ندارند و باید از گزینه کم هزینه تر قدردانی کنند.

اگرچه در برنامه شخصی یا خانگی 1TB ثبت نام کنید ، اما به نسخه های رومیزی Office 365 نیز دسترسی پیدا می کنید. هم اکنون همه می توانند از Office Online به صورت رایگان استفاده کنند اما نسخه های دسک تاپ به شما امکان می دهد خارج از مرورگر خود کار کنید..

برنامه های 365 Office شامل:

 • کلمه: پردازش کلمه
 • اکسل: صفحه گسترده
 • Powerpoint: ارائه
 • OneNote: گرفتن یادداشت

برنامه 1TB مایکروسافت با قیمت پایین ترین رقبای خود از جمله Dropbox به بازار عرضه می شود. Office 365 Home برای خانواده ها بسیار مناسب است: برچسب قیمت 9.99 دلار چیزی است که بیشتر خدمات برای یک کاربر واحد هزینه می کند.

مانند Dropbox ، مایکروسافت همچنین یک برنامه تجاری ارائه می دهد ، که در هر سال چندین طعم از 60 تا 120 دلار برای هر کاربر ارائه می شود..

مایکروسافت برای برنامه های تجاری خود حداقل تعداد کاربر را تعیین نمی کند. در برنامه پیشرفته OneDrive Business اگرچه ، اگر حداقل پنج کاربر ثبت نام کنید ، میزان ذخیره شما برای هر کاربر نامحدود می شود. جالب است که OneDrive این مزیت را برای برنامه Business-in-One افزایش نمی دهد.

دور یک افکار

Dropbox در سال 2015 همکاری با مایکروسافت را آغاز کرد تا مشترکین بتوانند محتوا را با Office Online مشاهده و ویرایش کنند. این ادغام یکپارچه است و همه از درون رابط وب Dropbox اتفاق می افتد. شما باید برای استفاده از آن آنلاین باشید.

اینکه مشترکان 1TB OneDrive به نسخه دسک تاپ مجموعه محبوب دفتر مایکروسافت دسترسی پیدا می کنند ، همچنان مزیت خوبی برای انتخاب OneDrive روی Dropbox است. با این حال ، جایی که OneDrive واقعاً روی Dropbox می درخشد ، انعطاف پذیری و هزینه است. OneDrive یک گزینه 50 گیگابایتی و یک برنامه خانوادگی را ارائه می دهد. به علاوه ، طرح 1TB آن 3 دلار ارزانتر از ماه Dropbox Pro است.

دور: نقطه قیمت گذاری برای OneDrive

لوگوی Dropbox
آرم OneDrive

2

همگام سازی

این دور درمورد تعیین اینکه کدام یک از دو ارائه دهنده بهترین پرونده های شما را حفظ می کنند ، و همچنین بررسی سرعت اتصال هر دو سرویس است.

Dropbox

DropBox به شما امکان می دهد تا محتوا را در هر دستگاهی که برنامه Dropbox را نصب کرده اید ، همگام سازی کنید. سیستم عاملهای دسک تاپ پشتیبانی شده عبارتند از:

 • پنجره ها
 • سیستم عامل مک
 • لینوکس (اوبونتو ، فدورا)

نصب برنامه بر روی دسک تاپ شما یک پوشه همگام سازی ایجاد می کند ، که می تواند درست مانند هر پوشه دیگر در سیستم عامل شما استفاده شود. انتقال محتوا در این پوشه ، آن را در یک مرکز داده Dropbox بارگذاری می کند

Dropbox دارای برنامه های تلفن همراه برای:

 • اندروید
 • iOS (iPhone ، iPad)
 • ویندوزفون
 • توت سیاه

به طور کلی ، دستگاه های پشتیبانی شده توسط Dropbox دارای سیستم عامل های محبوب و معدودی هستند که چندان رایج نیستند ، مانند اوبونتو و فدورا.

برای اینکه ببینم Dropbox به خوبی چگونه روند همگام سازی را مدیریت می کند ، برای اندازه گیری سرعت انتقال فایل چند آزمایش بر روی لپ تاپ ویندوز انجام دادم. این آزمایشات شامل ارسال یک پوشه فشرده 258MB به داخل و از ابر بود.

از نظر سرعت ، سرعت بارگیری و بارگیری من هنگام انجام این تست ها به طور متوسط ​​160/12 Mbps بوده است..

میانگین زمان بارگذاریمیانگین زمان بارگیری
Dropbox4:440:19
یک درایو3:550:14

این زمان های بسیار خوبی هستند اما با Dropbox در واقع بهتر می شود. به این دلیل است که Dropbox با چیزی به نام همگام سازی افزایشی همراه است. همگام سازی افزایشی یک فرآیند انتقال پرونده است که در آن فقط بخش های تغییر یافته پرونده همگام سازی می شوند. از آنجا که کل پرونده بارگیری نمی شود بارگیری می شود و بارگیری می شود هر بار که یک فایل تغییر می یابد ، باعث صرفه جویی در زمان و منابع سیستم می شود.

برای فهمیدن چقدر ، من یک آزمایش دیگر را انجام دادم که در آن یک تغییر کوچک در پوشه فشرده شده روی لپ تاپ خود ایجاد کردم (یکی از پرونده های داخل آن را حذف کردم). این تغییر فقط در 13 ثانیه در ذخیره ابر Dropbox منعکس شده است.

برای کمک به مدیریت بیشتر تأثیرات بر روی منابع سیستم ، Dropbox به کاربران اجازه می دهد سرعت بارگذاری و بارگیری را براندازند. این فرآیند را می توان از نماد سینی سیستم مدیریت کرد.

اگرچه احتمالاً مشکلی که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند ، نیستند ، هنگامی که شما از طریق مرورگر خود پرونده ها را در Dropbox بارگذاری می کنید ، اندازه پرونده آن 20 گیگابایت است. در صورت بارگیری از برنامه دسک تاپ یا موبایل ، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

یک درایو

OneDrive روی دستگاههای ویندوز 10 از پیش نصب شده است و به گونه ای طراحی شده است که بخشی از تجربه ویندوز باشد زیرا مایکروسافت روند تغییر سرویس ها به ابر را دنبال می کند.

نصب برای Mac OS X 10.9 یا بالاتر نیز موجود است که اگر دوست دارید از سیستم عامل های مختلف برای کارهای مختلف کار کنید ، یا مانند MS Office کار می کنید اما ماشین های Mac را ترجیح می دهید. مایکروسافت از هیچ گونه تغییر در لینوکس پشتیبانی نمی کند.

هرچند دسترسی به تلفن همراه گسترده است و دارای برنامه هایی برای:

 • اندروید
 • iOS (iPhone ، iPad)
 • ویندوزفون
 • توت سیاه

برای مقایسه این دو ، من همان تست های سرعت همگام سازی را در OneDrive انجام دادم که در Dropbox انجام دادم.

میانگین زمان بارگذاریمیانگین زمان بارگیری
Dropbox4:440:19
یک درایو3:550:14

برای انتقال پرونده های اولیه ، OneDrive از Dropbox با یک حاشیه کوچک بهتر عمل کرد.

مشکل این است که برخلاف Dropbox ، OneDrive انتقال فایل های افزایشی را در معماری شبکه خود ندارد. این بدان معناست که هر بار تغییر پرونده ها ، فایلهای تغییر یافته کاملاً جایگزین می شوند. این می تواند کاربران شخصی و همکارانشان را در انتظار اینکه پرونده به خصوص بزرگ باشد منتظر بمانند.

همچنین پهنای باند و منابع سیستم بیشتری را به هم متصل می کند که می تواند توانایی شما در انجام کارهای دیگر را تحت تأثیر قرار دهد. مایکروسافت از پرتاب سرعت همگام سازی پشتیبانی نمی کند و این امر را برای کاربران مشکل تر می کند. اگر از اتصال آرام و یا بارگذاری پرونده های بزرگ استفاده می کنید ، می تواند مشکل ایجاد کند.

OneDrive فارغ از اینکه شما این آپلودها را از مرورگر وب یا پوشه همگام سازی دستگاه خود شروع کنید ، بارگذاری اندازه پرونده را نیز به 10 گیگابایت محدود می کند. این تأثیر بسیاری از کاربران را تحت تأثیر قرار نمی دهد ، اما این چیزی است که باید از آن آگاه باشید.

دور دو فکر

Dropbox از طیف کمی گسترده تر از سیستم عامل ها نسبت به OneDrive پشتیبانی می کند اما بیشتر کاربران از آنجایی که هر دو از Windows ، Mac OS ، iOS و Android پشتیبانی می کنند ، اهمیتی نمی دهند..

مسئله بزرگتر – و یک دلیل واقعی قانع کننده برای انتخاب Dropbox از OneDrive – عدم توجیه غیر قابل توصیف مایکروسافت در ادغام بارگذاری پرونده های افزایشی در معماری انتقال آنها است. این می تواند باعث شود تا همگام سازی به صورت غیر ضروری بکشید. برای کسانی که محدودیت هایی در برنامه داده خود دارند ، مگابایت بیشتری نیز مصرف می کنند.

گنجاندن کنترل های دریچه گاز همگام سازی توسط Dropbox تنها یک دلیل دیگر دلیل انتخاب آسان در دور دوم است.

دور: نقطه همگام سازی برای Dropbox

لوگوی Dropbox
آرم OneDrive

3

اشتراک گذاری و کنترل محتوا

دو مدعی ما چه آسان می توانند پرونده ها و محتوا را در دستگاه ها به اشتراک بگذارند?

Dropbox

اشتراک گذاری با Dropbox از طریق رابط وب اجرا می شود. کافیست شی یا اشیاء مورد نظر را برجسته کرده و بر روی دکمه “اشتراک” کلیک کنید.

هنگام به اشتراک گذاری محتوا ، پیوندی را به آن محتوا ایجاد می کنید. برای توزیع ، می توانید لینک را به افراد خاص از درون رابط ایمیل ارسال کنید ، یا هر کجا که می خواهید ، آن را کپی و چسباندن کنید (یعنی Slack ، Facebook ، پیام متنی). هرکسی که از آن پیوند برخوردار باشد می تواند به آن محتوا دسترسی پیدا کند و درباره آن اظهار نظر کند.

می توانید محتوا را هم در سطح پرونده و هم در پوشه به اشتراک بگذارید. فقط سهام پوشه ها می توانند مجوزهای ویرایش را دریافت کنند. اگر یک پرونده جداگانه به اشتراک بگذارید ، دعوت شده ها به مشاهده محدود می شوند.

یکی از جنبه های اصلی کنترل محتوا که Dropbox به درستی دریافت می شود ، درج رمز عبور و تاریخ انقضا برای پیوندها است. متأسفانه برای کاربران غیرپرداخت ، برای دسترسی به این گزینه ها باید یک کاربر Dropbox Pro باشید.

از رابط وب Dropbox ، می توانید به راحتی محتوای اشتراکی خود را از دو صفحه مختلف متفاوت نظارت کنید.

برگه اشتراک گذاری به شما امکان می دهد پوشه ها و پرونده هایی را که به اشتراک گذاشته اید و کدام یک با شما به اشتراک گذاشته شده است مشاهده کنید. برگه “پیوندها” به شما امکان می دهد گزینه های پیوند گره خورده با محتوای اشتراکی خود را مدیریت کنید.

یک صفحه سوم به نام “رویدادها” وجود دارد که می توانید فعالیت های عمومی را در حساب خود حسابرسی کنید. این شامل اقدامات انجام شده توسط شما و افراد دعوت شده برای دسترسی به محتوای شما می شود.

اگر شما یا یکی از همکاران خود می توانید یک فایل ناخواسته را تغییر دهید یا یک پرونده را به طور تصادفی حذف کنید ، Dropbox به شما امکان می دهد تا هم پرونده های حذف شده و هم نسخه های قبلی فایل را بازیابی کنید..

می توانید نسخه های حذف شده و قبلی فایل ها را بازیابی کنید تا زمانی که 30 روز پس از حذف یا تغییر پرونده وجود داشته باشد. اگر شما یک کاربر Dropbox Pro هستید ، گزینه ای برای خرید تاریخچه نسخه طولانی (EVH) نیز وجود دارد ، که این نتیجه را تا یک سال نشان می دهد.

اگر کاربر Dropbox Business هستید ، می توانید نسخه های حذف شده یا پرونده های قبلی را بطور نامحدود بازیابی کنید و بدون نیاز به پرداخت هزینه.

یک درایو

OneDrive دارای یکی از بهترین رابط های وب به دنبال هر سرویس ذخیره سازی ابری است. این طراحی کاملاً واضح و طراحی شده است – به اشتراک گذاشتن چندین اشیاء در یک بار آسان.

مانند Dropbox ، وقتی یک پوشه یا پرونده را به اشتراک می گذارید OneDrive یک لینک URL ایجاد می کند که به آن بازگردد. می توانید مجوزهایی را به آن پیوند وصل کنید که به کاربران اجازه می دهد محتوای مشترک را ویرایش کنند یا آنها را فقط برای دسترسی فقط محدود کنید.

از داخل رابط وب ، می توانید پیوند را به صورت دستی توزیع کنید ، آن را از طریق ایمیل ارسال کنید یا در انواع سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook و Twitter به اشتراک بگذارید..

OneDrive اجازه نمی دهد گذرواژه‌ها یا تاریخ انقضا را در پیوندهای مشترک تنظیم کنید. این دغدغه ای برای نگرانی است ، زیرا این بدان معناست که افرادی که پیوندهای مشترک شما را دارند می توانند بدون رضایت و دانش شما آنها را به دیگران منتقل کنند.

رابط وب OneDrive به شما امکان می دهد محتوای اشتراکی را با یک برگه “اشتراکی” ممیزی کنید ، این به شما کمک می کند تا آنچه را که در آنجا وجود دارد از دست ندهید.

OneDrive به طور خودکار با Office Online ادغام می شود. در حالی که می توانید آنچه را که دیگران از طریق برنامه Office مربوطه تغییر داده اند ، حسابرسی کنید ، OneDrive راهی به حساب کاربری نمی دهد تا فعالیت گسترده تری را مانند Dropbox با صفحه وقایع خود انجام دهد..

OneDrive به شما امکان می دهد نسخه های قبلی فایل ها را بازیابی کنید ، فقط برای انواع پرونده های Microsoft Office. شما با تغییرات ایجاد شده در پرونده های غیر Office گیر کرده اید ، که باعث می شود محرومیت از گزینه های کنترل بهتر و ممیزی حتی خطرناک تر شود

بدون در نظر گرفتن نوع پرونده ، موارد حذف شده می توانند از سطل بازیافت شما به مدت 30 روز بازیابی شوند. اما اگر محتویات سطل بازیافت شما بیش از ده درصد از کل توزیع ابر شما باشد ، قدیمی ترین موارد بعد از سه روز به طور خودکار و دائمی حذف می شوند..

دور سه فکر

هر دو سرویس اشتراک مطالب را بسیار آسان می کنند. عدم توانایی محافظت مناسب از این محتوا ، باید شما را از انجام این کار با OneDrive احتیاط کند.

در حالی که شما برای وصل کردن گذرواژه‌ها و تاریخهای انقضا برای اشتراک محتوای با Dropbox باید مشترک پرداخت شوید ، حداقل گزینه‌ها در آنجا وجود دارد. Dropbox همچنین قابلیت های حسابرسی بهتری را ارائه می دهد و انعطاف پذیرتر حذف پرونده و بازیابی نسخه را حذف می کند.

دور: نقطه اشتراک و کنترل محتوا برای Dropbox

لوگوی Dropbox
آرم OneDrive

4

امنیت

نکته آخر اینکه ، چقدر ایمن است تا داده های شما را با هر سرویس ذخیره کند?

Dropbox

Dropbox با استفاده از امنیت لایه حمل و نقل (TLS) و رمزگذاری AES 128 بیتی ، داده ها را در هنگام انتقال رمزگذاری می کند. 128 بیت ممکن است کم به نظر برسد که رمزگذاری 256 بیتی یک گزینه باشد اما برای همه اهداف عملی غیرقابل استفاده است. همچنین هرچه رمزگذاری پیچیده تر باشد ، زمان بارگذاری سریعتر خواهد بود.

پس از ورود پرونده ها به مرکز داده Dropbox ، آنها رمزگشایی می شوند. پس از آن ، محتوای پرونده دوباره رمزگذاری می شود ، این بار با استفاده از AES 256 بیتی. اگرچه آنها ابرداده شما را با متن ساده رها می کنند. این امر به فرآیند نمایه سازی کمک می کند اما یک نگرانی امنیتی است زیرا هنوز هم کسی می تواند فقط از ابرداده در مورد شما بگوید.

به طور کلی ، Dropbox دارای سیاست های سختگیرانه ای در برابر کارمندان است که به داده های کاربر دسترسی دارند. اگرچه در موارد خاص مانند تحت حکم ، آنها رمزگشایی کرده و داده های شما را به اشتراک می گذارند.

آنها می توانند این کار را انجام دهند زیرا کلید رمزگذاری شما را حفظ می کنند. Dropbox گزینه ای برای رمزگذاری صفر دانش (پایان به پایان) ارائه نمی دهد. اگر این نگرانی است یا می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد رمزگذاری دانش صفر کسب کنید ، Cloudward.net دارای مقالات زیادی در این زمینه است – مانند این مقاله در مورد گزینه های امن Dropbox.

Dropbox به کاربران اجازه می دهد تا برای دسترسی به اطلاعات خود ، تأییدهای دو عاملی را تنظیم کنند ، این امر به محافظت در برابر رمزهای عبور ضعیف کمک می کند ، که با حملات بی رحمانه قابل بازگشت نیست..

پس از فعال کردن ، علاوه بر ورود به حساب کاربری خود با گذرواژه ، در آینده از شما خواسته می شود که یک کد امنیتی ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد کنید ، یا از برنامه تلفن همراه برای تأیید هویت خود استفاده کنید.

یک درایو

مانند Dropbox ، داده OneBox هنگام استفاده با SSL / TLS رمزگذاری می شود.

با این حال ، داده های استراحت در این زمان فقط برای حساب OneDrive Business رمزگذاری می شوند ، و با توجه به برخی از نگرانی های مربوط به نقض داده ای که در بالا به آن اشاره کردم ، خوب نیست ، همراه با این واقعیت است که مایکروسافت غالباً حمله هک ها را با توجه به گستردگی آن انجام می دهد..

حسابهای OneDrive Business با AES 256 بیتی محافظت می شوند.

علاوه بر این ، مایکروسافت با پذیرش خود ، پرونده های شما را برای محتوای قابل اعتراض اسکن می کند. در حالی که این تلاشی برای خنثی کردن شیوع پورنوگرافی کودکان است و مایکروسافت ادعا می کند از اسکن برای هر چیز دیگری استفاده نمی کند ، ممکن است برخی از کاربران از این روند ناراحت کننده باشند.

طبق خط مشی داخلی ، مطالب دارای حق چاپ مانند فیلم ها حذف نمی شوند مگر اینکه اخطار نقض حق چاپ توسط آنها ارسال شود. علاوه بر این ، آنها ادعا می کنند از چنین اسکنهایی برای اهداف بازاریابی استفاده نمی کنند.

با این وجود ، با توجه به سیاستهای رمزگذاری ناپسند آنها و اینکه آنها اطلاعات شما را در وهله اول اسکن می کنند ، توصیه من این است که فقط از OneDrive برای پروژه های کاری در حال انجام استفاده کنید که از لحاظ ماهیت حساس نیستند.

دور: نقطه امنیتی Dropbox

لوگوی Dropbox
آرم OneDrive

5

حکم

من به عنوان یک خوش بین با احساس مطلوبیت ، سعی می کنم در همه چیز ارزش پیدا کنم. با این حال ، با توجه به اینکه Dropbox با محصولات MS Office یکپارچه شده است ، من در دفاع از پرونده ای که ممکن است بخواهید از OneDrive به جای آن استفاده کنید ، کمی مشکل دارم زیرا این تنها مزیت واقعی آن را نفی می کند..

به نظر می رسد استراتژی مایکروسافت در پشت OneDrive که به کاربران ویندوز 10 اعتماد دارد فکر می کند که این تجربه کاملاً اساسی است ، نه اینکه در جایی که سعی می کند با ویژگی های و عملکردی با رقبا مانند Dropbox سازگار باشد.

این شرم آور است زیرا اگر مایکروسافت چند ترفند ایجاد کند ، OneDrive می تواند محصول برتر باشد. مکانیک رابط کاربری فوق العاده ای است و فوق العاده به نظر می رسد.

حال ، Cloudward.net بدون رزرو ، Dropbox را بیش از OneDrive توصیه می کند. موافقید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

برنده: Dropbox

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map