بهترین مدیر رمز عبور برای Mac 2020

پانچ یک و دو از امنیت سایبر یک آنتی ویروس و یک مدیر رمز عبور است. با استفاده از ایمن ترین نرم افزار آنتی ویروس و رمزهای عبور منحصر به فرد در تمام حساب های خود ، می توانید به راحتی با خطرات فضای مجازی مقابله کنید. در حالی که بیشتر حملات به ویندوز انجام می شود ، کاربران Mac کاملاً واضح نیستند.


ما به انتخاب ما برای بهترین مدیر رمز عبور پرداختیم و ارزیابی کردیم که چگونه آنها با macOS کار می کنند تا بهترین مدیر رمز عبور برای Mac را انتخاب کنند. ما با پنج انتخاب و یک ذکر محترم کنار رفتیم که هر کدام لیست طولانی از ویژگی ها و امنیت عالی را با قیمت مناسب ارائه می دهند.

ما می خواهیم نحوه انتخاب خود را شرح دهیم ، توضیح دهیم که چرا هر گزینه را دوست داریم ، سپس به دلایل Mac که دلیل انتخاب هر مدیر رمز عبور را نداریم ، توضیحاتی ارائه دهیم. در حالی که ما Dashlane را بیشتر از همه برای مک دوست داریم ، همه گزینه هایی که ارائه می دهیم به خوبی در سیستم عامل اپل کار می کنند. اگر می خواهید مقالات خاص بیشتری برای Mac داشته باشید ، بهترین VPN ما را برای Mac یا بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین برای قطعات Mac بررسی کنید.

بهترین مدیر رمز عبور برای Mac سال 2020

چه چیزی بهترین مدیر رمز را برای مکینتاش ایجاد می کند

macOS با مرور Safari با iCloud Keychain ، ذخیره رمزهای عبور بسیار آسان کرده است. اگرچه این ذکر افتخارآمیز ما خواهد بود ، اما دامنه محدودی دارد. در مد واقعی اپل ، از سیستم عامل های دیگر پشتیبانی نمی کند و هنگام پر کردن خودکار می تواند چند مشکل ایجاد کند.

در حالی که ما به دنبال بهترین مدیر رمز عبور برای Mac هستیم ، پشتیبانی از سیستم عامل دیگر نباید نادیده گرفته شود. ما به مدیران رمزعبور نگاه کردیم که در macOS عملکرد خوبی دارند اما از قابلیت انعطاف پذیری برای پشتیبانی از سیستم عامل های دیگر برخوردار هستند.

یکی از نکات کلیدی یک مدیر رمز عبور پولی ، قابلیت آن در همگام سازی رمزهای عبور در دستگاه ها است. در حالی که یک سیستم مک ممکن است دستگاه اصلی شما باشد ، محدود کردن انتخاب مدیر رمز عبور فقط برای محصولات اپل بدین معنی است که هرکسی که دارای سیستم عامل های مشترک زندگی می کند در سرماخوردگی قرار دارد. این یک عامل اصلی در بهترین مدیر رمز عبور ما برای راهنمای iOS بود.

بعد ، ما به سهولت استفاده نگاه کردیم. مدیران رمزعبور به منظور افزایش امنیت شما در حین مرور اینترنت آسان تر هستند. راه های ساده برای ساماندهی طاق و پاسخگویی به پر کردن خودکار نکات کلیدی در اینجا است.

قابلیت استفاده یک خط نازک با قدرت را طی می کند. از آنجایی که مرورگرها به طور فزاینده ای تأثیر گذار هستند ، اما نیاز به ویژگی ها و قدرت اضافی بسیار مهم است. ما موارد اضافی ارائه شده توسط مدیران رمزعبور و چگونگی اجرای آنها در رابط را بررسی کردیم. این موارد شامل مواردی مانند حالت سفر 1Password و مانیتورینگ تاریک Dashlane است.

امنیت نیز مهم است. مدیران گذرواژه مبتنی بر مرورگر معمولاً نوعی رمزگذاری دارند اما شما در معرض خطر مواردی مانند باج افزار و ربودن مرورگر هستید. مدیران رمزعبور پرداخت شده نه تنها داده های شما را رمزگذاری می كنند ، بلكه آنها را از طریق صدها هزار دور هشیار قرار می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن حملات می توانید ما را که باج افزار است و راهنماهای ربودن مرورگر چیست ، بخوانید.

سرانجام قیمت را در نظر گرفتیم. با این وجود مدیران رمزعبور ارزان قیمت هستند ، بنابراین ، این عامل به اندازه دیگران اهمیت ندارد. اولین انتخاب ما ، Dashlane ، گران ترین گزینه است و حتی با این کار فقط چند دلار در ماه شما درآمد دارد. برنامه های رایگان یک امتیاز است.

1. بهترین مدیر رمز عبور برای Mac: Dashlane

Dashlane بهترین انتخاب مدیر رمز عبور ما است. مجموعه ویژگی های فراوان آن ، قابلیت استفاده عالی و امنیت بالاتر از سایر گزینه های موجود در لیست ما. نسخه اخیر نسخه ششم افزایش قیمت را به همراه داشت ، اما با اضافه شدن ویژگی های اضافی ، برنامه ها هنوز هم احساس ارزش پول دارند.

چند دلیل وجود دارد که ما آن را در مک دوست داریم. این نرم افزار UI عالی دارد که کلمات عبور شما را در قالب کاشی با نمادهای بزرگ نمایش می دهد. همچنین می تواند در مرورگر شما نیز عملکرد داشته باشد ، و حتی پشتیبانی از Safari را نیز شامل می شود – چیزی که چند رمز عبور می توانند به آن بپردازند.

بهترین مدیر رمز عبور برای mac dashlane

امنیت جز بهترین مواردی است که ما دیده ایم. در مقایسه ما با Dashlane در مقابل 1Password ، دریافتیم که مکانیسم هشینگ مدرن Dashlane ، رمزگذاری در سطح بالا و نظارت مداوم از نقض داده ، دستیابی به آن تقریبا غیرممکن است. با استفاده از تولیدکننده رمز عبور Dashlane ، میلیاردها سال طول می کشد تا یک رمزعبور رمزگذاری شده رمزگذاری شود.

با استفاده از داشبورد امنیتی می توانید یک نمای کلی از امنیت خود بدست آورید. Dashlane به شما نمره کلی برای همه حسابهای شما نشان می دهد و شما را از هرگونه رمز عبور ضعیف استفاده مجدد به شما اطلاع می دهد. این همچنین جایی است که می توانید اعلان های مربوط به نقض داده را مشاهده کنید.

دلایل دیگر ما دوست داریم Dashlane

نسخه ششم افزایش قیمت را به ارمغان آورد اما بسیاری از ویژگی های جدید را نیز به ارمغان آورد. Dashlane اکنون شامل نظارت بر وب تاریک است ، که از طریق وب تاریک گشت و گذار می کند و در صورت نمایش اطلاعات شخصی شما در آنجا ، به شما اطلاع می دهد. به عنوان مثال یک گذرواژه برای حساب بانکی شما قبل از اینکه کسی بتواند از آن استفاده کند تغییر کرده است.

می توانید با استفاده از تغییر رمز عبور Dashlane رمزهای عبور را به راحتی تغییر دهید. این ابزار به شما امکان می دهد رمزهای عبور خود را به صورت خودکار در چندین حساب به روز کنید. در میان لیست سایتهای پشتیبانی شده Adobe ، Reddit و Box (بررسی Box Notes ما را بخوانید). این امر باعث می شود كه یک روش امنیتی مهم اما به ندرت دنبال شود و بسیار ساده تر انجام شود.

در میان ویژگی های جدید ، VPN تک نقطه ای کمترین چشمگیر را دارد. در حالی که به شما کمک می کند خطرات WiFi عمومی را دور بزنید ، در مقایسه با بهترین ارائه دهندگان VPN قابل توجه نیست. این نوع امنیت به بهترین وجه با ابزاری مانند ExpressVPN اداره می شود (بررسی ExpressVPN ما را بخوانید).

با این وجود ، سایر ویژگی های Dashlane ، از جمله پر کردن خودکار روی دسک تاپ و ذخیره ایمن پرونده ، کافی است. یک برنامه رایگان نیز وجود دارد ، اگرچه محدود به 50 ورودی است و نمی تواند در دستگاه ها همگام سازی شود. شما می توانید اطلاعات بیشتری در بررسی Dashlane ما کسب کنید یا Premium را با ضمانت 30 روزه برگرداندن پول امتحان کنید.

2. 1 کلمه

1Password ارزان ، کاربردی آسان و دارای ویژگی های بارگیری است ، و این گزینه را برای مک (و همچنین مشاغل کوچک) انتخاب عالی کرده است. 1Password 7 ، جدیدترین نسخه ، از macOS Sierra 10.12.6 یا بالاتر پشتیبانی می کند ، اما پشتیبانی از سیستم عامل های قدیمی تا OS X Mountain Lion 10.8 پشتیبانی می کند.

نصاب دارای پسوند Safari است که می تواند به تنهایی برای دسترسی به حساب کاربری شما استفاده شود. اگر از Firefox یا Chrome استفاده می کنید (که باید از امن ترین مرورگر آنالیز شود) ، می توانید از 1Password X استفاده کنید.

بهترین مدیر رمز عبور برای mac 1password

1Password X یک نسخه مستقل از مدیر رمز عبور است که منحصراً در مرورگر شما کار می کند. شما هنوز همان امنیت را دارید ، اما ادغام در استفاده از وب آسان تر از همیشه است.

1Password تمام داده های موجود در طاق شما از جمله گذرواژه ها ، کارت های اعتباری و آدرس ها را پر می کند ، هنگام ثبت نام برای یک حساب کاربری ، گذرواژاتی را پیشنهاد می کند و راهی آسان برای فعال کردن تأیید هویت دو عاملی به شما می دهد..

همچنین دارای سیستم عامل iOS و Apple Watch است. از Apple Watch می توانید مدخل هایی را به طاق خود مشاهده ، ویرایش و اضافه کنید. همچنین می توانید کلیدهای TOTP را برای 2FA بدون خارج کردن تلفن خود وارد کنید. در راهنمای ما برای بهترین برنامه های 2FA می توانید در مورد این کلیدها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دلایل دیگر ما 1Password را دوست داریم

1Password دارای یک ویژگی متوسط ​​اما خوب گرد در یک قیمت مناسب است که باعث می شود گزینه ای جذاب باشد. شما می توانید تعداد ورودی های زیادی را در طاق خود ذخیره کنید و دوست دارید در هر دستگاهی که می توانید 1Password یا 1Password X را نصب کنید ، به آنها دسترسی داشته باشید..

از تمام داده های شما از طریق ابر نسخه پشتیبان تهیه و همگام سازی می شود. اگر یک ورودی را حذف کنید ، یک پنجره 365 روزه برای بازیابی آن دارید. این به طور پیش فرض اتفاق می افتد ، بنابراین می توانید هر اطلاعاتی را که به طور تصادفی حذف می کنید ، بازگردانید.

ویژگی مورد علاقه ما حالت سفر است. Travel Mode به شما امکان می دهد تا تمام داده های شخصی را از دستگاه خود حذف کرده و آن را در طاق خود ذخیره کنید. وقتی به مقصد خود رسیدید ، می توانید با یک کلیک آن داده ها را بازیابی کنید.

در مورد 1Password چیزهای زیادی وجود دارد ، از جمله پشتیبانی از آن برای زمینه های سفارشی ، نظارت بر نقض شبانه روزی با رمزگذاری HaveIBeenPwned و سطح بالا AES-256. می توانید در بررسی 1Password ما بیشتر بیاموزید یا برای یک آزمایش 30 روزه رایگان ثبت نام کنید.

3. LastPass

LastPass به راحتی بهترین مدیر رمز عبور رایگان موجود است. این دستگاه با طیف گسترده ای از ویژگی ها ، همگام سازی چند دستگاهی و پشتیبانی از ورودی های نامحدود بدون هزینه سکه همراه است. محدودیت هایی در برنامه رایگان وجود دارد ، از جمله عدم پر کردن خودکار برنامه ، اما با این وجود انتخاب خوبی است (مقایسه KeePass ما در مقابل LastPass ما را بخوانید).

به طور معمول ، LastPass یک مدیر رمزعبور مبتنی بر مرورگر است. شما برای دسترسی به طاق خود از طریق UI وب از افزونه ای که برای Chrome ، Firefox ، Opera ، Safari و Internet Explorer در دسترس است استفاده می کنید. کاربران Mac همچنین می توانند یک برنامه دسک تاپ را بارگیری کنند ، که روشی آسان برای بررسی طاق شما فراهم می کند.

داشبورد lastpass

در حالی که LastPass یک برنامه افزودنی مبتنی بر مرورگر است ، برای استفاده از آن نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. LastPass Pocket که شامل کلیه برنامه های افزودنی و برنامه های بومی است ، امکان تهیه نسخه پشتیبان و دسترسی آفلاین به طاق را به شما می دهد..

مانند 1Password ، با اپل واچ نیز ادغام می شود (مقایسه 1Password ما در مقابل LastPass را بخوانید). LastPass Authenticator ، که مشابه Google Authenticator است ، می تواند از Apple Watch استفاده شود. این یک کد مبتنی بر زمان به شما نشان می دهد که می توانید بعنوان عامل دوم برای تأیید اعتبار از آن استفاده کنید.

دلایل دیگر ما LastPass را دوست داریم

در حالی که ما برنامه رایگان را از LastPass بیشتر دوست داریم ، بروزرسانی به Premium ارزان است. همچنین برخی از ویژگی های اضافی ، از جمله LastPass برای برنامه ها ، دریافت می کنید. این برنامه دسک تاپ به شما امکان می دهد وقتی از مرورگر خود استفاده نمی کنید ، به ویژگیهای پر کردن خودکار LastPass دسترسی پیدا کنید.

همچنین دارای قابلیت اشتراک گذاری گسترده است. در برنامه رایگان ، می توانید داده های طاق را با یک کاربر به اشتراک بگذارید ، که محدود کننده است. در حق بیمه ، شما می توانید هر چیزی را در طاق خود ، از جمله گذرواژه‌ها ، ورود به سیستم WiFi و موارد دیگر با هر تعداد دلخواه خود به اشتراک بگذارید..

از دیگر ویژگی های اضافی مانند 1 گیگابایت حافظه ذخیره سازی امن ، گزینه های تأیید هویت چند عاملی پیشرفته و پشتیبانی از اولویت فناوری نیز خوشایند است. با این حال ، این ویژگی ها به عنوان بخشی از یک برنامه خانوادگی بهتر به نظر می رسند.

LastPass Families ، در واقع ، پنج پروانه حق بیمه برای قیمت دو است. امکاناتی مانند اشتراک فایل بهتر عمل می کند ، زیرا اشتراک گذاری چیزهایی مانند شماره های تأمین اجتماعی و اطلاعات کارت اعتباری بین اعضای خانواده آسان است.

می توانید در بررسی LastPass ما اطلاعات بیشتری کسب کنید ، و ببینید که چگونه آن را با انتخاب برتر ما در قطعه Dashlane در مقابل LastPass مقایسه می کنیم ، یا افزونه را به صورت رایگان بارگیری کنید تا خودتان آن را امتحان کنید.

4. رمز عبور مهم

Sticky Password یک مدیر رمزعبور متراکم با یک پیشنهاد رایگان و سخاوتمندانه است. با این حال ، با توجه به رابط کاربری عالی و قیمت ارزان قیمت ، بروزرسانی به Premium مانند یک مغز بدون فکر است.

مانند اکثر برنامه های رایگان ، Sticky Password فضای ذخیره نامحدودی یک دستگاه را به شما می دهد. اما در بخش امنیتی کم نظیر نیست. شما هنوز از همان رمزگذاری AES-256 سطح بالا ، گزینه های تأیید اعتبار چند عاملی و تأیید از طریق بیومتریک استفاده می کنید.

بهترین مدیر رمز عبور برای رمز عبور مهم

به روزرسانی ها با همگام سازی چند دستگاهه همراه هستند ، که مهم است. گذرواژه مهم با پشتیبانی از macOS ، Windows ، Android و iOS از طریق cloud با همه دستگاه های شما همگام سازی می شود. همچنین می توانید به صورت محلی همگام سازی کنید ، که در بخش بعدی در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

Sticky Password بهترین پشتیبانی از مرورگر را که از مدیر رمز عبور مشاهده کرده ایم ، دارد. همه مظنونین معمول در دسترس هستند و همچنین مرورگرهای مبهمی مانند SeaMonkey ، Pale Moon و Dolphin.

دلایل دیگر رمزعبور مهم را دوست داریم

در حالی که Sticky Password پشتیبان گیری و همگام سازی ابر را ارائه می دهد ، دیگر نیازی به استفاده از آن ندارید. این یکی از معدود مدیران رمز عبور است که به شما امکان می دهد از داده های خود بصورت محلی نسخه پشتیبان تهیه کنید یا از طریق WiFi همگام سازی کنید. برای آگاه ترین امنیت ، این بدان معنی است که داده های شما هرگز از دستگاه شما حتی به صورت رمزگذاری شده خارج نمی شوند.

همچنین می توانید به صورت دستی همگام سازی کنید. رمز عبور مهم از صادرات USB پشتیبانی می کند ، بنابراین می توانید کل طاق های خود را بر روی یک درایو فلش بارگذاری کنید. داده های درایو از هر نمونه Sticky Password قابل خواندن است. رمزگذاری شده است ، بنابراین فقط با رمز اصلی خود می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

Sticky Password دارای اشتراک سالانه است که کمی گران تر از LastPass است اما هنوز هم ارزان است. در غیر این صورت می توانید آن را به طور کامل با 149.99 دلار خریداری کنید ، چیزی که از هیچ مدیر رمز عبور دیگری ندیده ایم.

برخی از هزینه ها به سمت کلوپ Save the Manatee می رود. manatee نماد Sticky Password و Lamantine Software است ، بنابراین یک حرکت خوب است که برخی از درآمد آن به سمت پس انداز این گونه در معرض خطر می رود.

می توانید اطلاعات بیشتری در بررسی Sticky Password ما بیاموزید یا آن را به صورت رایگان بارگیری کنید. نسخه رایگان آن با یک آزمایش 30 روزه Premium ارائه می شود.

5- نگهدار

دروازه بان تمرکز جدی روی مدیر رمزعبور کسب و کار خود دارد ، اما پیشنهادات شخصی آن نیز فوق العاده است. برنامه دسک تاپ می تواند از برخی کارها استفاده کند ، اما برنامه تلفن همراه از بهترین مواردی است که ما دیده ایم.

این نیز ارزان است (مقایسه Dashlane در مقابل Keeper) را بخوانید. Keeper تقریباً با همان قیمت LastPass است. این قیمت به شما امکان ذخیره سازی نامحدود و همگام سازی رمز عبور ، تهیه نسخه پشتیبان از ابر ایمن و اشتراک گذاری نامحدود ضبط امن را می دهد. Keeper همچنین از احراز هویت بیومتریک پشتیبانی می کند و فقط در مرورگر شما قابل استفاده است.

بهترین مدیر رمز عبور برای دروازهبان مک

برنامه خانوادگی جذاب تر است. مانند LastPass ، پنج مجوز برای قیمت دو را ارائه می دهد. علاوه بر تمام ویژگی های ارائه شده با برنامه فردی ، برنامه خانواده همچنین دارای 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابر ایمن است.

در دسک تاپ نیز به KeeperFill دسترسی دارید. این امکان را به شما می دهد تا از Keeper برای پر کردن خودکار داده های برنامه از دسک تاپ خود با استفاده از کلیدهای میانبر استفاده کنید. در حالی که به آسانی به عنوان برخی دیگر از سیستم های پر کردن خودکار نیست ، Keeper با اطمینان می تواند کار را انجام دهد.

دلایلی دیگر که ما از آنها محافظت می کنیم

مهم نیست که از یک حساب شخصی یا خانوادگی استفاده می کنید ، می توانید به حداکثر پنج کاربر دسترسی اضطراری بدهید. از آنجا که Keeper می تواند انواع مختلفی از داده ها را ذخیره کند ، دسترسی اضطراری به آن اطلاعات شخصی مهم است. می توانید زمانی که طاق شما قفل است ، چهارچوب زمانی تنظیم کنید و کاربران قابل اعتماد بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند.

این تنها شکل بازیابی حساب است. Keeper از یک مدل دانش صفر استفاده می کند ، به این معنی که هرگز رمز ورود استاد یا داده های طاق شما را نمی بیند. در صورت فراموش کردن رمز ورود اصلی خود ، تنها راه بازیابی حساب کاربری شما از طریق دسترسی اضطراری است.

اگر از Keeper در دستگاه تلفن همراه خود استفاده می کنید ، می توانید از KeeperChat استفاده کنید. این یک سرویس پیام رسانی ایمن است که پیام ها را قبل از ارسال رمزگذاری می کند. همچنین موارد اضافی مانند تایمر خودکار برای پیام ها و یک گالری رسانه خصوصی نیز وجود دارد.

در حالی که برنامه دسک تاپ می تواند از برخی کارها استفاده کند ، با این وجود Keeper یک مدیر رمز عبور عالی است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بررسی Keeper کسب کنید یا یک آزمایش رایگان را بارگیری کنید ، که به کارت اعتباری نیاز ندارد.

ذکر محترم: iCloud Keychain

اگر شما فقط از محصولات اپل استفاده می کنید ، iCloud Keychain یک مدیر رمزعبور رایگان و آسان برای استفاده است که بصورت پیش فرض تنظیم می شود. برای پشتیبان گیری از رمزهای عبور خود از سرویس ذخیره سازی ابری Apple ، iCloud استفاده می کند ، ویژگی ای که می توانید هنگام تنظیم آن را خاموش کنید (بررسی iCloud ما را برای افکار ما در مورد آن سرویس بخوانید).

Keychain می تواند رمزهای عبور ، ورود به سیستم WiFi ، اطلاعات کارت اعتباری و موارد دیگر را ذخیره کند. توسعه دهندگان برای macOS همچنین می توانند پشتیبانی از Keychain را در برنامه های خود بنویسند. این بدان معنی است که می توانید از آن برای ورود به برنامه های دسک تاپ استفاده کنید.

Keychain فقط در سیستم های Apple و با سایر نرم افزارهای Apple کار می کند ، این بدان معنی است که شما باید از Safari استفاده کنید. علاوه بر این ، وارد کردن رمزهای عبور از مدیر دیگر یا صادرات آنها برای استفاده با مدیر دیگر احتمالاً باعث سردرد خواهد شد.

هیچ عملکردی خارج از “اکوسیستم اپل” وجود ندارد. شما همچنین از Apple ID خود برای ورود به سیستم استفاده می کنید ، به این معنی که اپل نام کاربری و رمز عبور خود را در سرورهای خود ذخیره کرده است. ElcomSoft ، توسعه دهنده نرم افزار پزشکی قانونی روسی ، در شرایط خاصی با استفاده از Phone Breaker 7.0 توانست به داده های Keychain دسترسی پیدا کند و رمزگشایی کند.

این نقض در نسخه های بتا iOS 11 و macOS High Sierra بود و در آن زمان ، مدیر عامل شرکت ElcomSoft ، ولادیمیر کاتالوف گفت که این یک سوء استفاده از یک آسیب پذیری نیست و هیچ چیزی نمی تواند اپل از آن استفاده کند. ElcomSoft فقط با استفاده از تکنیکی که برای هر سیستم ساختار آن کاربرد دارد ، نمی تواند یک سیستم امنیتی ناقص را از بین ببرد..

به این ترتیب ، Keychain قربانی همان نقص استنباطی مانند سایر مدیران رمز عبور مرورگر ، مانند نسخه ارائه شده با Chrome است. خوب است که بتوانید رمزهای عبور منحصر به فرد را از طریق حساب های خود مدیریت کنید ، اما با گزینه دیگری می توانید ویژگی های بیشتر و امنیت بهتری کسب کنید.

افکار نهایی

در حالی که اپل استفاده از Keychain را در دستگاههای شما آسان می کند ، از ویژگی های امنیتی یا امنیتی مدیر اختصاصی رمز عبور استفاده نمی کند. به همین ترتیب ، فاقد قابلیت استفاده در چندین سیستم عامل و مرورگر است.

اولین انتخاب ما برای مک Dashlane به دلیل مجموعه گسترده ای از ویژگی ها و امنیت عالی است. این در حالی است که دارای یک برچسب قیمت سنگین است که ممکن است گزینه دیگری مانند 1Password جذاب تر شود.

از مدیر رمز عبور در Mac استفاده می کنید؟ در کامنت ها به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map