نحوه بازیابی iPad از نسخه پشتیبان تهیه iCloud

در حالی که از iPad و سایر دستگاههای اپل می توان از طریق iTunes از دستگاه محلی پشتیبانی کرد ، بازیابی iPad از iCloud Backup ساده ترین گزینه است ، زیرا نیازی به این کار نیست:


کامپیوتر محلی جدا کنید

نصب iTunes

کابل یو اس بی

فراموش نکنید ، یک نسخه پشتیبان تهیه iCloud از هر مکانی و هر وسیله سازگار قابل بازیابی است ، تا زمانی که به اینترنت وصل باشید.

در ماه مه ، اپل سیستم عامل iOS 9.3.2 را برای iPhone و iPad منتشر کرد ، در حالی که این بروزرسانی برای این نرم افزار کار می کند آیفون, بسیاری از iPad 2 پس از به روزرسانی در جدیدترین نسخه iOS قادر به عملکرد نیستند.

از آن زمان ، این مشکل توسط اپل اصلاح شد ، زیرا این شرکت نسخه جدیدی از iOS را فقط برای iPad 2 منتشر کرد.

اما در شرایطی مانند این ، طبیعی است که نگران و هراس باشید.

به همین دلیل ، مهم است اطلاعات دستگاه پشتیبان برای اینکه مطمئن شوید ، حتی اگر اشکالات وجود داشته باشد یا از این بدتر ، iPad شما به سرقت می رود – هنوز می توانید داده های آن را بازیابی کنید.

این مقاله راهنمای نهایی در مورد چگونگی بازگرداندن iPad از iCloud Backup است.

قبل از شروع

از زمان راه اندازی iCloud در سال 2011 ، اپل با آن رفتار کرده است سرویس ذخیره سازی ابری به عنوان هاب دیجیتال برای تمام دستگاه های خود جدا از ذخیره داده های برنامه و سایر پرونده ها ، کاربران می توانند بطور مستقیم نسخه پشتیبان تهیه دستگاه را در iCloud ذخیره کنند.

با داشتن 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان و چندین برنامه پرداخت شده ، تهیه نسخه پشتیبان از داده های iCloud بسیار آسان است.

قبل از شروع روند ترمیم ، موارد زیر را لازم خواهید داشت:

یک iPad

حساب iCloud

اتصال WiFi خوب

پشتیبان گیری از داده ها در iCloud

برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های iPad در iCloud در وهله اول ، این مراحل را دنبال کنید:

iPad را به یک شبکه WiFi وصل کنید

به تنظیمات بروید

روی گزینه iCloud ضربه بزنید (دقیقاً زیر حریم خصوصی)

پشتیبان گیری iCloud را روشن کنید

برای شروع فوراً روند تهیه نسخه پشتیبان ، روی “نسخه پشتیبان تهیه” کلیک کنید

همچنین ، هنگامی که iCloud Backup روشن است ، هنگام اتصال iPad به یک کامپیوتر محلی ، هیچ پشتیبان از طریق iTunes ایجاد نمی شود.

اگر هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده ها در iPad مشکلی پیش آمد ، موارد زیر را بررسی کنید:

نحوه بازیابی iPad از پشتیبان گیری iCloud

1. همه چیز را از iPad پاک کنید

اولین قدم برای ترمیم ، پاک کردن همه چیز از iPad است.

قبل از حرکت با این مرحله ، حساب iCloud خود را بررسی کنید تا تأیید کنید که دارای پشتیبان گیری مناسب ذخیره شده در ابر است ، در غیر این صورت ، شما ممکن است در نهایت از دست دادن تمام داده ها.

برای بررسی نسخه های پشتیبان موجود ، به گزینه iCloud در بروید تنظیمات -> ذخیره سازی -> مدیریت فضای ذخیره سازی -> iPad خود را از لیست دستگاه ها انتخاب کنید و کلیه نسخه های پشتیبان از iPad انتخاب شده باید قابل مشاهده باشد.

پشتیبان گیری را می توان با توجه به تمبر و اندازه های زمانی آنها ، به راحتی تفکیک کرد. در حالت ایده آل ، شما باید آخرین نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اکنون ، برای پاک کردن همه چیز از iPad خود ، گزینه General را در زیر منوی تنظیمات پیدا کنید و روی بازنشانی کلیک کنید (این آخرین انتخاب است).

به گزینه “پاک کردن همه محتوا و تنظیمات” ضربه بزنید ، که باید تمام داده های iPad را پاک کند.

اما قبل از حذف شدن ، ممکن است از شما درخواست رمزعبور Apple ID شود.

پاک کردن داده ها می تواند مدت زیادی طول بکشد ، بنابراین مطمئن شوید که iPad دارای باتری کافی باشد (یا آن را وصل کنید).

2. دستگاه را دوباره روشن کنید

پس از تنظیم مجدد ، iPad خود را مجدداً راه اندازی کنید.

صفحه ثبت اختراع Apple با همراهی با تور معمولی خوش آمد گویی ظاهر می شود. تور را دنبال کنید و به زودی به برنامه ها خواهید رسید & صفحه نمایش داده.

با چهار گزینه موجود ، روی “بازیابی از iCloud Backup” ضربه بزنید و با همان شناسه Apple استفاده شده در فرآیند تهیه نسخه پشتیبان به iCloud وارد شوید.

لیستی از پشتیبان گیری ها با نشانگرهای زمانی و اندازه آنها ظاهر می شود. مناسب ترین مورد را انتخاب کنید و فرآیند تهیه نسخه پشتیبان را شروع کنید.

اگر نسخه iOS جدیدتر موجود باشد ، ممکن است از شما درخواست بروزرسانی شود. اعلانی برای ورود به iTunes و App Store نیز وجود خواهد داشت.

3. صبر کنید تا فرآیند ترمیم کامل شود

بسته به اندازه نسخه پشتیبان شما و سرعت WiFi ، روند ترمیم ممکن است به طول انجامد. برای تکمیل روند ممکن است بین چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

پس از اتمام ، می توانید مانند iPad که اتفاق افتاده است ، از iPad استفاده کنید.

پرداختن به مشکلات عادی

اگر کار WiFi متوقف شود

در صورت از بین رفتن اتصال به اینترنت ، روند ترمیم موقتاً متوقف می شود و مجدداً اینترنت دوباره کار می کند.

اگر ترمیم بیش از حد طولانی شود

اگر پرونده تهیه پشتیبان خیلی بزرگ است ، یا سرعت WiFi کند است ، ترمیم ممکن است چند ساعت طول بکشد. در این حالت ، اطمینان حاصل کنید که اتصال به اینترنت قابل اعتماد است ، و در این نزدیکی شارژر نیز وجود دارد.

اگر باتری به زیر 50٪ می رسد ، iPad را به یک شارژر وصل کنید و صبر کنید تا ترمیم تمام شود.

اگر یک پیام برای شناسه های متعدد اپل تبلیغ می کند

در گذشته ، اگر بیش از یک Apple ID را برای خرید برنامه ها در فروشگاه App یا رسانه در iTunes استفاده کرده اید ، در آنصورت iPad برای چندین ورود به سیستم Apple ID فوری می کند.

در این صورت ، هر یک از رمزهای عبور را فراموش کرده اید یا چیزی را از شناسه Apple Apple دیگر خریداری نکرده اید. پیام زیر نمایش داده می شود:

“برخی از برنامه ها یا محتوا قابل بازیابی نیستند ، زیرا آنها دیگر در iTunes یا App Store موجود نیستند ، با یک حساب کاربری دیگر خریداری شده بودند ، یا از رایانه شما همگام سازی شدند.”

با استفاده از دستگاه دیگری رمزعبور Apple ID را بازیابی کنید. به گزینه Forgot Password بروید و مراحل را دنبال کنید.

در بیشتر موارد ، از شما خواسته می شود به سؤالات امنیتی پاسخ دهید یا پیوند رمز جدیدی به یک آدرس ایمیل ثبت شده ارسال می شود. اگر تاکنون از ID Apple Apple دیگر برای خرید استفاده نکرده اید ، با تیم پشتیبانی Apple تماس بگیرید.

اگر برنامه ای برای بازیابی خیلی طولانی است

اگر برنامه برای بازگرداندن بیش از حد طولانی طول می کشد ، یا اگر خاکستری شده است ، سعی کنید روی نام آن ضربه بزنید ، روند ترمیم را متوقف کرده و دوباره آن را دوباره شروع کنید.

به طور خلاصه …

اپل با iCloud فرآیند تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی را نرم و ساده تر کرده است.

تنظیم نسخه های پشتیبان به سختی چند لحظه طول می کشد ، و اگر دستگاه با اشکالات روبرو شود ، یا حتی اگر به سرقت رفته باشد ، فوق العاده مفید هستند..

در حالی که صرفه جویی در تهیه نسخه پشتیبان از لپ تاپ ها از طریق iTunes نیز گزینه بسیار خوبی است ، حمل یک نوت بوک در همه جا به همراه یک iPad امکان پذیر نیست.

در حقیقت ، دلیل اصلی سرمایه گذاری بیشتر ما در iPad این است که ما مجبور نیستیم لپ تاپ ها را در همه جا حمل کنیم.

با استفاده از iCloud ، تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و بازیابی در هر مکانی امکان پذیر است ، تا زمانی که یک اینترنت مناسب در اطراف وجود داشته باشد.

آیا فکر یا ایده ای برای اشتراک در این زمینه دارید؟ با استفاده از بخش نظرات در زیر می توانید آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map