درک اصطلاحات ابر: IaaS ، Paas و SaaS به چه معنی است؟

هنگامی که به دنبال سرویس ابری هستید ، کلمات اختصاری و اصطلاحات متفاوتی پیدا خواهید کرد که ممکن است در نگاه اول معنی نداشته باشند. فناوری فیلد به سرعت در حال تغییر است و بازاریابان تمایل دارند تا کلمات جدید و چشمک زن برای توصیف یک محصول یا خدمات ارائه دهند.


مهم است که بدانید نیازهای شما چیست. درک این موضوع که دقیقاً چه چیزی در هنگام ارائه فناوری ابر ارائه می شود ، بسیار مهم است. متون بازاریابی و اصطلاحات تکنیکی بازاریابی می توانند ناوبری ابر را از آنچه که باید باشد دشوارتر کند.

در Cloudward.net ، ما در ساخت فناوری ها و خدمات ابری آسان فهمیده ایم. برای درک اصطلاحات ابری نیازی به یک دکتری ندارید – اینجاست که وارد می شویم.

امروز ما به برخی از اصطلاحات رایج ابر نگاه خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم درک کنید که معنی آن چیست و این خدمات چگونه می توانند برای شما سود ببرند. ما همچنین به این موضوع نگاه خواهیم کرد که چگونه فناوری ابری نحوه استفاده از دستگاههای خود را در خانه و دفتر تغییر داده است.

تغییر نحوه کار ما


© jiminthesun

قبل از ظهور رایانش ابری ، مشاغل مجبور بودند سرورهای خود را بخرند. آنها برای مدیریت این سرورها ، بروزرسانی و ایمن نگه داشتن آنها و همچنین پشتیبانی فنی به کاربران ، به یک بخش IT احتیاج داشتند. داده ها اغلب با کپی کردن آن به نوار و تحویل آن از طریق کامیون یا وانت از خارج از سایت تهیه می شد.

هزینه های راه اندازی بالاتر بود ، که نیاز به یک سرمایه گذاری بزرگ در جلو دارد. سرورها غالباً مورد استفاده قرار نمی گرفتند و هدر دادن پول و قدرت بودند. اکنون با چیزی مانند خدمات زیرساختی ، برای شروع فعالیت خود نیازی به بانک های سرور ندارید: تمام آنچه که مراقبت می شود.

امروزه زیرساخت های خود را از شخص ثالث اجاره می دهید و فقط هزینه مورد نیاز و استفاده خود را پرداخت می کنید. ارائه دهندگان IaaS از سخت افزار و لجستیک اجرای سرورها مراقبت می کنند و به شما امکان می دهند تا در صورت نیاز تجارت خود را تراز کنید.

با افزایش رایانش ابری ، محبوبیت جدیدی برای خدمات و محصولات ایجاد شد. از بسیاری جهات ، این منظره یکسان است – ما هنوز از رایانه های شخصی خود برای دسترسی به سرورهای قدرتمندتر در اینترنت استفاده می کنیم – اما نحوه استفاده از دستگاه های خود برای دسترسی به داده های ما تغییر کرده است.

اصطلاحات

اصطلاحات اصلی شما در مورد محاسبات ابری با آنها روبرو می شوید:

 • IaaS ، زیرساخت-به عنوان یک سرویس
 • PaaS ، Platform-as-a-service
 • SaaS ، نرم افزار به عنوان سرویس
 • UCaaS ، Unified-Communications-as-a-service
 • GaaS ، Gaming-as-a-service

این شرایط ممکن است گیج کننده به نظر برسد ، اما در عمل بسیار ساده است. من نمونه‌هایی را ارائه خواهم داد که ایده مشخصی راجع به معنی هر اصطلاح ارائه می دهند.

IaaS (خدمات زیرساختی به عنوان خدمات)

IaaS به راحتی سرویس ابری است که به یک شخص یا سازمان اجازه می دهد زیرساخت هایی مانند سرورها ، لوازم شبکه و ذخیره داده ها را اجاره کند. در اصل ، IaaS یک مرکز داده مجازی است.

به جای خرید و نگهداری سخت افزار گران قیمت ، کاربران می توانند نیازهای خود را از ارائه دهنده IaaS مانند خدمات وب آمازون اجاره دهند (یکی از این سرویس ها یخچال است. برای کسب اطلاعات بیشتر ، پنج مشتری برتر ما را برای مقاله آمازون یخچال و فریزر بررسی کنید). ارائه دهنده IaaS صاحب کلیه سخت افزارهای فیزیکی است و از کلیه نگهداری و هزینه های مربوط به اجرای یک مرکز داده مراقبت می کند.

استفاده از IaaS به جای خرید سخت افزار شخصی شما مزایای بسیاری دارد:

 • مقیاس پذیری با رشد کسب و کار شما ، می توانید منابع بیشتری را در هنگام نیاز به آنها اضافه کنید
 • افزونگی. ارائه دهندگان IaaS دارای چندین سیستم برای جلوگیری از خرابی هستند. در صورت خرابی سخت افزاری ، این سیستم های افزایشی خدمات شما را به گونه ای حفظ می کنند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است
 • دسترسی جهانی در توکیو برنامه نویسی دارید ، اما بیشتر مشتریان شما در ایالات متحده آمریکا هستند؟ شما می توانید چندین سرور متناسب با نیازهای شغلی خود ایجاد کنید و از دسترسی همه افراد اطمینان حاصل کنید

PaaS (سرویس بستر های نرم افزاری)

درک اصطلاحات ابر
© daibangchua18

PaaS محیطی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند که بتوانند به سرعت کد را بنویسند و مستقر کنند. PaaS با تهیه سیستم عامل به همراه ابزارهای توسعه ، موتورهای دیتابیس ، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر ، بالای IaaS ایجاد می کند..

فایده اصلی استفاده از PaaS این است که توسعه دهندگان نیازی به نصب ، پیکربندی یا به روزرسانی سیستم عامل یا نرم افزاری اساسی را ندارند که برنامه های آنها روی آن اجرا خواهد شد. آنها به سادگی می توانند به نوشتن کد کار بپردازند ، در نتیجه زمان کمتری در پیکربندی و صرفه جویی در هزینه تلف می شود.

یک مثال ساده را در نظر بگیرید: شغل شما به یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مانند WordPress نیاز دارد. WordPress به یک پشته نرم افزاری نیاز دارد که به طور معمول پیش می رود:

 • سرور لینوکس
 • سرور وب Apache / nginx
 • پایگاه داده MySQL
 • وردپرس

شما می توانید یاد بگیرید که تمام این موارد را پیکربندی و حفظ کنید ، یا یک sysadmin استخدام کنید ، اما چرا وقت و هزینه های گرانبهای را هدر می دهید؟ با استفاده از ارائه دهنده PaaS ، می توانید به جای نرم افزاری که در زیر آن قرار دارد ، روی محتوای یا محصول خود تمرکز کنید.

SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس)

درک اصطلاحات ابر
© arunabhdascomputing

مدل نرم افزاری سنتی به طور معمول نیاز به مجوز برای هر کاربر یا کاربر رایانه ای دارد و از آنجا که این نرم افزار به صورت محلی نصب شده است ، هرگونه بروزرسانی یا مشکلی با رایانه می تواند منجر به خرابی و از دست رفتن درآمد شود..

SaaS نیاز به نصب نرم افزار بر روی دستگاه های انفرادی را با ارائه آن از طریق اتصال اینترنتی ایمن ، بدون سردرد مجوزهای شخصی یا بروزرسانی های حشره دار ، برطرف می کند. با به روزرسانی نرم افزار ، هرگونه تغییر در کل سرویس تغییر می یابد. کاربران می توانند از هر دستگاهی با اتصال اینترنت به نرم افزار دسترسی پیدا کنند.

ارائه دهندگان SaaS به طور معمول با پرداخت مبلغ ماهانه کار می کنند. اگرچه این ممکن است در ابتدا شگفت آور به نظر برسد ، SaaS مزایای بسیاری نسبت به مدل نرم افزار سنتی دارد. نرم افزار شما از هر دستگاه قابل دسترسی است و نیازی به نصب ندارد. ارائه دهندگان SaaS بصورت خودکار بروزرسانی ها یا تکه های جدید را ارائه می دهند. مشاغل و کاربران دیگر نیازی به خرید آپدیت های گران قیمت ندارند و با دردسر نصب آنها روبرو هستند. هزینه های بلند مدت به طور معمول ارزان تر از روند خرید مجوز ، نصب ، ارتقا یا پشتیبانی نرم افزار داخلی خواهد بود..

SaaS هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان معنی دارد. اگر فکر می کنید نرم افزار خود را به cloud تغییر دهید و به آخرین نسخه از طریق دستگاه های خود دسترسی پیدا کنید ، ما در گذشته فروشندگان مختلف SaaS را پوشش داده ایم.

مهم نیست که صنعت ، شانس خوبی وجود دارد که شما می توانید از نرم افزار رومیزی قدیمی به سرویس ابری مهاجرت کنید. مثال خوب بهترین ارائه دهندگان نرم افزار حسابداری ما هستند که به شما امکان می دهند کتاب های خود را از هر دستگاه ، از جمله تلفن های همراه یا رایانه های لوحی انجام دهند.

مثالهای دیگر شامل ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) است که برای هر مشاغل فروش محصولات یا خدمات ضروری است. استفاده از CRM مبتنی بر ابر به تجارت شما اجازه می دهد تا چیزهایی مانند تقویم ها ، مدیریت کار ، تبلیغات تبلیغاتی ، لیست های ایمیل و ابزارهای تبدیل را به صورت متمرکز و مدیریت کند. ما بهترین CRM های مقرون به صرفه را برای مشاغل کوچک تحقیق کرده ایم تا بتوانید یکی از نیازهای شما را پیدا کنید.

دسترسی به اطلاعات و ابزارهای ارزشمندی از این دست به شما امکان می دهد از هر دستگاه و از هر مکان در صدر همه جنبه های کسب و کار خود باشید..

همکاری با استفاده از SaaS

قبل از اینکه به دوره بعدی برویم ، بیایید یکی از بزرگترین مزایای استفاده از SaaS برای تجارت شما – همکاری.

هنگام استفاده از نرم افزارهای سنتی نصب شده بر روی دستگاه ، کار شما در دستگاه شما ذخیره می شود. می توانید آن را در یک پوشه کپی کرده و آن را از طریق Dropbox یا Google Drive به اشتراک بگذارید ، اما این کار به عمد دستی نیاز دارد. ایجاد و ویرایش اسناد به عنوان یک تیم وقتی نرم افزار شما با همکاری در ذهن طراحی شده آسانتر و سریعتر است.

پیدا کردن یک مجموعه نرم افزاری مناسب برای تجارت شما بسیار آسان است وقتی به متخصصین اینجا در Cloudward.net اعتماد کنید ، بنابراین به ما نشان دهید که کسب و کار شما چگونه می تواند از ذخیره سازی و همکاری ابری سود ببرد..

ما بهترین ابزارهای همکاری ابری را گردآوری کرده ایم تا به کسب و کار شما در حداکثر بهره وری و رفع نگرانی های بی مورد کمک کنیم. وقت گرانبهای خود را از طریق ایمیل یا برنامه های پیام رسان پراکنده ، اتکا به تماس های تلفنی و نامه های صوتی یا برخورد با نسخه های نسخه پشتیبان و نسخه های پشتیبان تلف نکنید. نرم افزار خود را به ابر منتقل کنید و روی کار مهم متمرکز شوید – ما این کار را برای شما آسان می کنیم.

UCaaS (یکپارچه-ارتباطات به عنوان خدمات)

UCaaS یکی از مخففات ابر شناخته شده و به ظاهر مبهم است. به نظر می رسد پیچیده است ، اما در اصل میزبان تمام ارتباطات شما در ابر است. این فقط پیام فوری یا اسکایپ نیست ، اما ارائه دهندگان UCaaS به کسب و کار شما اجازه می دهند که تمام ابزارهای ارتباطی خود را در ابر میزبانی کند و از هر دستگاهی به هر مسافتی از آنها دسترسی داشته باشد..

یک سیستم تلفن مبتنی بر ابر می تواند یکپارچه با ابزارهایی که قبلاً از آنها استفاده می کنید ادغام شود. ارائه دهندگان مانند Vonage به شما امکان می دهند تمام ابزارهای ارتباطی و تجاری خود مانند Salesforce CRM ، G Suite ، Microsoft Dynamics و سایر برنامه ها را در اختیار شما قرار دهید..

داشتن مرکز تلفن خود در فضای ابری و یکپارچه سازی با ابزارهایی که قبلاً از آنها استفاده می کنید ، به شما امکان می دهد به جای سیستم تلفن خود روی کار خود متمرکز شوید. نگهداری از مرکز تماس و تمام آن سخت افزار گران است. انتقال سیستم تلفن خود به ابر به شما امکان می دهد منابع را بین دفاتر یا کارمندان به اشتراک بگذارید بدون اینکه نگرانی از نظارت بر سیستم یا انجام تعمیر و نگهداری داشته باشید.

GaaS (بازی به عنوان خدمات)

خدمات ابری برای گیمرها
© خودی اضطراری

وقتی اوایل سال آینده آینده ابر را پوشانده بودیم ، GaaS یکی از مباحثی بود که ما روی آن لمس کردیم. اگرچه ممکن است در ابتدا به نظر برسد شگفت آور است ، این یک فناوری به سرعت در حال توسعه است که توسط شرکت هایی مانند NVIDIA پشتیبانی می شود.

بزرگترین فایده برای GaaS این است که بدون دردسر است. لازم نیست نگران تکه ها ، به روزرسانی ها ، بارگیری های دیجیتال ، نصب بازی یا حتی سخت افزار دیگری باشید که می خواهید.

درست شنیده اید: هیچ مشکلی در نصب یا سخت افزار وجود ندارد. برای خرید یک بازی چقدر ناامیدکننده است و ساعت ها منتظر است تا آن را بارگیری ، نصب و سپس بروزرسانی کند؟ بازی ها این روزها پرونده های بزرگی هستند و تکه های ناچیز نیز می توانند به طرز شگفت انگیزی بزرگ باشند. با GaaS ، بازی بر روی یک سرور ابر قدرتمند اجرا می شود. تکه ها یا به روزرسانی ها برای همه کاربران در سرور پخش می شود و نیاز به بازیکنان برای بارگیری و نصب آنها را از بین می برد.

بازی ها را می توان برای سخت افزار سرور مورد استفاده خود بهینه کرد و در نتیجه باعث افزایش عملکرد ، گرافیک بهتر و گیم پلی بهتر برای همه شد. این امر ما را به سود بعدی بازی مبتنی بر ابر ، امکان انجام بازی در هر دستگاه ، می رساند. رایانه های شخصی ، رایانه های شخصی ، رایانه های لوحی ، تلفن های هوشمند یا سایر دستگاه های کم مصرف همه می توانند برای انجام بازی ها از آنجا که تمام پردازش ها روی یک سرور قدرتمند از راه دور انجام می شود.

با GaaS ، دیگر لازم نیست نگران خرید یک دسک تاپ گران قیمت بالا یا به روزرسانی اجزای خود باشید. شما می توانید با رایانه لوحی یا تلفن و کنترلر مورد علاقه خود ، از هر مکانی که دارای اتصال اینترنت باشد ، تجربه بازی مشابه را بدست آورید.

این صنعت هنوز در حال رشد است ، اما ما در گذشته 5 سرویس ابری برتر برای گیمرها را پوشش داده ایم ، و آخرین اخبار مربوط به GaaS را دوباره بررسی می کنیم.

خدمات ابر ترکیبی

ما نحوه استفاده ابر را تغییر داده و نحوه کار را تغییر داده ایم ، و تغییر شکل بازاریابی را تغییر داده ایم. ارائه دهندگان ابر غالباً ترکیبی از خدمات از جمله IaaS ، PaaS و SaaS را ارائه می دهند. این ارائه دهندگان ابر هیبریدی برای مشاغل با نیازهای متنوع بسیار عالی هستند. ما لیستی از ده ارائه دهنده راه حل ابر ابر ترکیبی را گردآوری کرده ایم تا به شما در یافتن برنامه مناسب برای نیازهای شما کمک کنیم.

خدمات وب آمازون بهترین نمونه از این امر ، ارائه بیش از 70 سرویس مختلف ابر در مناطق مختلف در سراسر جهان است.

اگر یک کسب و کار نوپا یا کوچک هستید ، ساختن زیرساخت های کره زمین از ابتدا تقریبا غیرممکن است. استفاده از ارائه دهنده ای مانند AWS به شما امکان می دهد با سرعت و نمایی از منابع خود دسترسی پیدا کنید و به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. اعمال نفوذ سرویس های ابری مانند IaaS یا PaaS بهترین حرکتی است که می توانید انجام دهید تا تجارت خود را از زمین خارج کنید بدون اینکه بانک را بشکنید.

تردید

رایج ترین نگرانی در مورد انتقال به ابر امنیت است و در Cloudward.net می دانیم که چرا. اطلاعات شما با ارزش است اطلاعات شما برای تجارت شما بسیار مهم است و شما باید برای حفظ امنیت آن اقداماتی انجام دهید.

Cloudward.net متعهد است به خوانندگان ما در درک مزایا و همچنین خطرات سرویس های ابری کمک کند. ما ده خطر اصلی ذخیره سازی ابر را پوشش داده ایم. ما همچنین آنچه شما باید درباره امنیت ابر بدانید را پوشش داده ایم.

ما مزایا و سایر عواملی را در نظر گرفته ایم که آیا نمی دانید آیا باید تجارت خود را به ابر تغییر دهید یا خیر. از نظر ما ، مزایای استفاده از ابر از خطرات بیشتر است – تا زمانی که شما از قبل آنها را بشناسید و اقدامات صحیحی برای ایمن ماندن آنلاین انجام دهید.

نتیجه

اغلب شوخی می شود که هیچ کس نمی داند ابر واقعاً چیست. به راحتی می توان فهمید که چرا وقتی همیشه مخفف کلمات اختصاری جدید ایجاد می شوند ، خدمات جدید یا محصولاتی ایجاد می شوند. فناوری با سرعت روشنایی حرکت می کند و به طور مداوم تغییر می کند ، اما Cloudward.net اینجاست که ابر را برای همه خوانندگان ما تغییر شکل می دهد.

ما تغییراتی را که محاسبات ابری در دنیای فناوری به ارمغان آورده است را پوشانده ایم و معنی پشت ژاربون درگیر را توضیح داده ایم. پس از گذراندن کلمات کلیدی ، به راحتی می توان فهمید که چگونه می توانید از راه حل های ابری ، چه کاربر خانگی باشید و چه مشاغل در حال رشد استفاده کنید. ابر موجب صرفه جویی در وقت و وقت شما می شود ، بهره وری شما را افزایش می دهد ، و هنگامی که کار خود را برای روز به پایان رسانید این امکان را به شما می دهد تا با تلویزیون ، فیلم یا بازی های موردعلاقه خود باز کنید..

مثل همیشه ، اگر سؤال یا نظر دارید لطفا با گذاشتن نظری در زیر به ما مراجعه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map