نحوه استفاده از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود در سال 2020

فضای ذخیره سازی ابر برای تکثیر دیسک های سخت طراحی نشده است. اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از صدها گیگابایت داده و حفظ ساختار سیستم فایل خود هستید ، یک سرویس پشتیبان اختصاصی آنلاین موجب صرفه جویی در هزینه و سردرد شما خواهد شد. به گفته این ، بسیاری از افراد از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از فایلها استفاده می کنند و برای برخی ممکن است این روش کار کند.


هنگامی که بسیاری از پوشه ها و پرونده ها را برای محافظت در اختیار ندارید ، ذخیره سازی ابر و سایر خدمات برای تهیه نسخه پشتیبان کافی است. در این موارد ، احتمالاً پس انداز در انتخاب یکی از بهترین ارائه دهنده های پشتیبان آنلاین ، باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. در این راهنما ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود استفاده كنید ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید كه این مطمئن ترین روش برای محافظت در برابر ضرر است.

چند راه برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها با استفاده از Google Drive وجود دارد. در دسک تاپ خود می توانید از پوشه همگام سازی Google Drive استفاده کنید ، گرچه اشکالاتی نیز دارد. Google Drive همچنین دارای یک ویژگی پشتیبان است که به شما امکان می دهد همگام سازی مداوم و یک طرفه را بین یک پوشه دسک تاپ و ابر تنظیم کنید. این روش قابل اطمینان تر این دو است.

سرانجام ، برنامه تلفن هوشمند Google Drive راهی عالی برای اطمینان از آپلود خودکار عکس ها و فیلم های شما در ابر است. ما این ویژگی را در مقاله خود در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از Android ارائه می دهیم ، بنابراین ما وقت زیادی را برای توضیح در اینجا نمی گذرانیم.

پشتیبان گیری با همگام سازی Google Drive

بیشتر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر از پوشه های همگام سازی استفاده می کنند. از نظر ظاهری ، تفاوت چندانی با پوشه سیستم فایل دیگر وجود ندارد.

Google-Drive-Sync-Folder

تفاوت در این است که آنها به ابر متصل هستند. فایل های ذخیره شده در آنها هم در ابر و هم بر روی دیسک سخت شما نگهداری می شوند. هدف اصلی پوشه همگام سازی پشتیبان گیری نیست ، بلکه بهره وری است. با چندین پوشه همگام سازی که در چندین دستگاه ذخیره شده اند ، می توانید تغییرات ایجاد شده روی یک فایل را در یک دستگاه مشاهده کنید که در زمان تقریبا واقعی به دستگاه دیگر منعکس شده است..

همگام سازی پرونده

مشکلی با Google Drive Sync برای تهیه نسخه پشتیبان

یکی از مشکلات استفاده از پوشه همگام سازی برای تهیه نسخه پشتیبان این است که ساختار فایل شما را حفظ نمی کند. از آنجا که باید پرونده ها به پوشه همگام سازی منتقل شوند ، درخت پرونده موجود شما از پنجره بیرون می رود.

بهترین کاری که می توانید بکنید این است که با تنظیم چندین پوشه و زیر پوشه ، آن ساختار را در پوشه همگام سازی خود کپی کنید ، که خسته کننده ، کثیف و غالباً با خطاهایی مانند پوشه ها و پرونده های از دست رفته است..

مسئله بزرگتر این است که پرونده های حذف شده در پوشه همگام سازی شما در ابر و سایر دستگاه های همگام شده شما حذف می شوند. بر خلاف برخی ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، Google با این وجود این پرونده ها را به صورت صحیح حذف نمی کند. آنها را به سطل زباله می فرستد.

اگر پرونده ها را به طور تصادفی از سطل زباله حذف کنید ، احتمالاً از شانس نیست. در بعضی مواقع ، ایمیلی به Google ممکن است به بازیابی محتوای حذف شده کمک کند ، اما غیرعادی است.

گزینه دیگر سعی در بازیابی موارد حذف شده با استفاده از نرم افزار بازیابی اطلاعات است. ما در بهترین راهنمای بازیابی اطلاعات ما گزینه های برتر را ارائه می دهیم ، اما آنها بسیار دور از تصرف هستند ، به ویژه اگر سریع عمل نکنید. ما با بازیابی اطلاعات ستارگان ققنوس بیشترین موفقیت را داشته ایم ، اما این تنها گزینه مناسب نیست.

پشتیبان گیری و همگام سازی Google Drive

Google جایگزین مشتری دسک تاپ خود را با آنچه در سال 2017 آن را “پشتیبان گیری و همگام سازی” می نامید ، جایگزین کرد. برای رایانه و Mac در دسترس است ، از ابزار جدید می توان برای تهیه نسخه پشتیبان از پوشه های خاص در سیستم پرونده خود بدون انتقال آنها به پوشه همگام سازی استفاده کرد..

اگر هنوز مشتری جدید خود را به روز نکرده اید ، باید آن را از صفحه Google Drive بارگیری کرده و به سیستم وارد شوید.

با کلیک راست روی نماد “پشتیبان گیری و همگام سازی” در نوار وظیفه خود ، ابزار را راه اندازی کنید. روی منوی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کرده و “تنظیمات برگزیده” را انتخاب کنید. این پنجره بزرگتر با سه زبانه در سمت چپ باز خواهد شد: “لپ تاپ من” ، “Google Drive” و “تنظیمات”.

پشتیبان گیری و همگام سازی Gooogle

اولین برگه “لپ تاپ من” را می توان برای نشان دادن پوشه ها برای تهیه نسخه پشتیبان از Google Drive استفاده کرد. ممکن است پوشه هایی که قبلاً ذکر شده اند ، مانند اسناد و تصاویر را ببینید. اینها فقط پیشنهاداتی هستند تا زمانی که کادرهای کنار آنها کلیک نشوند ، هیچ داده ای به ابر ارسال نمی شود.

برای افزودن پوشه ها ، روی “پوشه ها را انتخاب کنید” کلیک کنید. یک پنجره مرورگر سیستم فایل که می توانید برای اضافه کردن پوشه ها به برنامه پشتیبان خود استفاده کنید ، باز خواهد شد.

پوشه های Google-Drive-Backup-Sync-Select-Folders

پس از انتخاب خود ، می توانید با کلیک بر روی “تغییر” ، عملکرد نسخه پشتیبان Google Drive را تغییر دهید. این گزینه به شما امکان می دهد فقط از عکس ها و فیلم های پشتیبان تهیه کنید ، و همچنین جعبه های انتخاب برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و تصاویر RAW..

Google-Drive-Backup-Sync-Preferences

یک بخش “پیشرفته” برای اضافه کردن موارد حذف پرونده وجود دارد. به عنوان مثال ، شما ممکن است بخواهید پرونده های موقت را از نسخه پشتیبان تهیه کنید تا فضای خود را ذخیره کنید.

تهیه نسخه پشتیبان و همگام سازی اندازه عکس

دو بار برای بارگذاری عکس در Google Drive وجود دارد: “کیفیت عالی” و “اندازه اصلی”. آپلودهای با کیفیت بالا روی فضای ذخیره سازی شما تأثیر نمی گذارد. شما می توانید به عنوان بسیاری از تصاویر که می خواهید بدون مجازات بارگذاری کنید. نکته منفی این است که یک درپوش 16 مگابایت وجود دارد. عکس های بزرگتر از اندازه در اندازه کاهش می یابد و رزولوشن را در روند از دست می دهند.

Google-Drive-Backup-Sync-Photo-Quality

گزینه دوم “اندازه اصلی” اندازه و وضوح پرونده را حفظ می کند اما فضای Google Drive را مصرف می کند.

پشتیبان گیری و همگام سازی با حذف پرونده ها

این قسمت بعدی برای استفاده از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های شما بسیار مهم است. در پنجره تنظیمات پشتیبان گیری و همگام سازی ، عنوانی وجود دارد که می خواند ، “حذف موارد” در زیر آن ، سه گزینه وجود دارد.

موارد Google-Drive-Backup-Sync-Remover

با انتخاب “حذف موارد در همه جا” ، اگر فایلی را در رایانه خود که از Google Drive پشتیبان تهیه شده است حذف کنید ، در Google Drive نیز حذف خواهد شد. در عوض ، شما باید گزینه دوم را انتخاب کنید: “موارد را در همه جا حذف نکنید.” به این ترتیب ، پرونده ها حتی اگر در رایانه شما حذف شوند ، در Google Drive باقی می مانند.

یک گزینه سوم وجود دارد که شما را در پاسخ به حذف یک پرونده از شما درخواست می کند.

پشتیبان گیری مداوم با پشتیبان گیری و همگام سازی Google Drive

Google Drive با استفاده از پشتیبان گیری مداوم ، از پرونده ها محافظت می کند. این بدان معناست که به محض اینکه یک پرونده به پوشه ای اضافه شد که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است یا یک پرونده ویرایش شده است ، این تغییرات در زمان تقریباً واقعی به Google Drive پشتیبان گیری می شوند..

بیشتر خدمات پشتیبان گیری آنلاین پشتیبان گیری مداوم را ارائه می دهند. این امن ترین راه برای محافظت از پرونده های شما است. بیشتر خدمات پشتیبان همچنین به شما امکان می دهند از پشتیبان گیری مداوم خودداری کنید و در عوض از پشتیبان های برنامه ریزی شده استفاده کنید. Google Drive این کار را نمی کند.

ما توصیه می کنیم که نسخه پشتیبان تهیه کنید ، به هر حال ، اما شرایطی وجود دارد که ممکن است منطقی تر باشد که فقط شب ها نسخه پشتیبان تهیه کنید. به عنوان مثال ، اگر چندین برنامه به طور همزمان اجرا می شوید یا با ترابایت داده سروکار دارید ، فرآیندهای تهیه نسخه پشتیبان می توانند بر منابع سیستم تأثیر بگذارند.

در صورت بروز مشکل ، می توانید تنظیمات شبکه Google Drive را از تب “تنظیمات” تنظیم کنید. به طور پیش فرض ، Google سرعت بارگذاری یا بارگیری را محدود نمی کند ، اما می توانید برای کاهش بار آنها را کلاه بگذارید.

تنظیمات Google-Drive-Network-Network

افکار نهایی: بازیابی فایلها با استفاده از نسخه پشتیبان و همگام سازی

یکی از ابزارهای پشتیبان اختصاصی آنلاین این است که در صورت نیاز به تعویض هارد دیسک ، روند ترمیم را آسان می کند. Google Drive دکمه “بازیابی” ندارد. این یک نقطه ضعف بزرگ است ، زیرا باید با بارگیری پوشه ها و پرونده ها از Google Drive سیستم فایل خود را مجدداً بازسازی کنید و آنها را به دلخواه تنظیم کنید.

به همین ترتیب ، توصیه می کنیم با Backblaze ، CloudBerry Backup ، Acronis True Image یا یکی دیگر از ارائه دهنده های پشتیبان برتر آنلاین چسبیده باشید. هدف اصلی پشتیبان گیری و همگام سازی Google Drive این است که بدون نیاز به وارد کردن همه موارد به یک پوشه همگام سازی اختصاصی ، آسان تر کردن پرونده های خود در فضای ابری..

حداقل برای بازیابی تنظیمات تلفن همراه ، حداقل در Android بسیار بهتر عمل می کند. ما مقاله ای به بهترین نسخه پشتیبان برای ارائه خدمات تلفن همراه اختصاص داده ایم که Google Drive را در آن گنجانده نشده ایم ، اما احتمالاً باید داشته باشیم. مقاله پشتیبان گیری Android ما دارای ویژگی های Google Drive است که دارای ویژگی های خوبی مانند بارگذاری خودکار عکس و فیلم است.

اگر در مورد نحوه استفاده از پشتیبان و همگام سازی Google Drive سؤالی دارید ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map