نحوه تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome: راهنمایی برای سال 2020

تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما مهم است ، و اگرچه شما حتما باید از یکی از بهترین خدمات پشتیبان گیری آنلاین برای اطمینان از امنیت داده های خود استفاده کنید ، دیگر نیازی به محافظت از نمایه مرور خود در Chrome ندارید. در صورت برآورده شدن رایانه شما با پایان ناخوشایند ، این راهنما نحوه پشتیبان گیری از Google Chrome را به شما نشان می دهد که هیچ چیز در مرورگر گم نشده است..


Chrome یکی از امن ترین مرورگرهای وب در اطراف است ، اما این بدان معنی نیست که اگر دستگاه شما از بین برود ، اطلاعات شما ذاتاً ایمن نیست. اگر این اتفاق بیفتد ، احتمالاً دسته ای از داده ها در مرورگر ذخیره شده اند که می خواهید بازیابی کنید. این شامل برنامه ها ، نشانک ها ، موارد دلخواه ، برنامه های افزودنی ، تاریخچه مرور ، تنظیمات ، مضامین ، زبانه های باز ، محتوای فرم فرم خودکار و روش های پرداخت.

اگر دسترسی به این داده ها را گم کردید ، مجبور خواهید بود دوباره همه برنامه های افزودنی خود را مجدداً بارگیری کنید ، اطلاعات خود را دوباره وارد کنید – مانند گذرواژه‌ها و آدرسها – و تنظیمات برگزیده خود را دوباره به روشی که دوست دارید تنظیم کنید. از آنجا که تاریخچه مرور شما از بین خواهد رفت ، می توانید فراموش نکنید که یک مقاله را که به طور مبهم بخاطر دارید چند هفته قبل بخوانید فراموش خواهید کرد.

اگر تازه برای اولین بار Chrome را نصب می کنید ، حتماً از بررسی Google Chrome ما دیدن کنید تا هر آنچه مرورگر قادر به آن است را کشف کنید. در حال حاضر ، بیایید چگونه مطمئن شویم که اطلاعات مرور شما ایمن و ایمن است.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome در مرورگر

ساده ترین راه تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome انجام این کار از طریق مرورگر است. برای این کار ، باید یک حساب Google ایجاد کنید یا با حساب موجود خود وارد شوید. با کلیک بر روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست مرورگر و سپس روی گزینه “تنظیمات” در پایین این فهرست کلیک کنید.

سه نقطه

از اینجا ، باید یک دکمه آبی بزرگ با نام “روشن کردن همگام سازی …” را ببینید. پس از کلیک کردن ، به صفحه ورود به سیستم Google منتقل می شوید.

TurnOn-Sync

در اینجا می توانید با یک حساب Google موجود وارد شوید یا با کلیک روی “ایجاد یک حساب” یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. 

وارد شدن

برای ایجاد یک حساب کاربری جدید ، باید نام ، تاریخ تولد و آدرس Gmail مورد نظر خود و همچنین یک رمز عبور را وارد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری خود ، مراحل فوق را تکرار کنید تا دوباره وارد صفحه ورود شوید.

ثبت نام

در هر صورت ، پس از انجام پیوند دادن حساب خود با مرورگر ، می توانید به منوی تنظیمات برگردید و دوباره روی “روشن کردن همگام سازی” کلیک کنید ، که باعث می شود شما تأیید کنید.

TurnOn-Sync- تأیید کنید

از اینجا ، “مدیریت همگام سازی” را کلیک کنید تا ببینید چه اطلاعاتی منتقل می شوند. می توانید همگام سازی همه چیز را انتخاب کنید ، یا از لیست نشان داده شده در تصویر زیر انتخاب کنید و انتخاب کنید. پس از تصمیم گیری برای همگام سازی ، همه موارد به صورت خودکار در همه دستگاه ها ارائه می شود ، تا زمانی که با همان حساب Google وارد سیستم شوید.

مدیریت-همگام سازی

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از نشانک های Chrome ، تاریخچه & بیشتر

به طور خلاصه ، می توانید با دنبال کردن این مراحل ، از Google Chrome با استفاده از حساب Google خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 1. وارد منوی تنظیمات شوید
 2. به یک حساب Google ایجاد یا وارد شوید
 3. به منوی تنظیمات برگردید و روی “روشن کردن همگام سازی” کلیک کنید
 4. روی “مدیریت همگام سازی” کلیک کنید و آنچه را که می خواهید در حساب کاربری خود ذخیره کنید ، انتخاب کنید

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome به صورت دستی

اگر نمی خواهید Google تمام اطلاعات شما را در سرورهای خود داشته باشد – به این معنی که از یک حساب Google استفاده نمی کنید – هنوز می توانید از مرورگر بصورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید. 

این دستورالعمل ها به شما کمک می کنند تا از همه چیز ذخیره شده در Chrome محافظت کنید ، اما اگر فقط می خواهید از بوک مارک های Chrome نسخه پشتیبان تهیه کنید ، دستورالعمل های ما را برای نحوه صادرات و وارد کردن نشانک های Chrome بررسی کنید..

ابتدا ، باید پوشه نمایه Chrome خود را که به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره شده است ، ردیابی کنید. محل دقیق بسته به سیستم عامل شما می تواند متفاوت باشد ، اما به طور پیش فرض پوشه ها در مکان های زیر قرار دارند:

 • در رایانه هایی که ویندوز 7 و بالاتر دارند: C: \ کاربران \\ AppData \ محلی \ Google \ Chrome \ داده های کاربر \ پیش فرض
 • در رایانه هایی که ویندوز XP دارند: C: \ اسناد و تنظیمات \\ تنظیمات محلی \ داده های برنامه \ Google \ Chrome \ داده های کاربری \ پیش فرض
 • در دستگاه های macOS X: کاربران // کتابخانه / پشتیبانی برنامه / Google / Chrome / Default
 • در دستگاه های لینوکس: لینوکس: /home//.config/google-chrome/default

به یاد داشته باشید که باید قطعات “” مسیرها را با نام کاربری شخصی خود جایگزین کنید.

پوشه-موقعیت مکانی

در نظر داشته باشید که در مورد ویندوز ، پوشه های AppData یا Application Data به طور پیش فرض پنهان می شوند. اگر نمی توانید این پوشه ها را پیدا کنید ، “کنترل پنل” را باز کنید ، “ظاهر و شخصی سازی” را انتخاب کنید و سپس “گزینه های Explorer پرونده” را انتخاب کنید.

صفحه کنترل

به برگه “مشاهده” بروید و به پایین بروید تا “ورودی پرونده ها و پوشه های مخفی” را ببینید. به سادگی کادر “نشان دادن پرونده های مخفی ، پوشه ها و درایوهای” را علامت بزنید و خوب است که بروید.

نمایش فایلهای مخفی

این رویکرد در هر نسخه ویندوز ، از XP و به بعد کار خواهد کرد ، اما اگر ویندوز 10 را اجرا می کنید ، می توانید همان نتیجه را خیلی سریعتر انجام دهید. به سادگی هر پوشه را باز کنید ، زبانه “مشاهده” را در منوی بالای صفحه باز کنید و کادر مربوط به “موارد پنهان” را در بخش “بنویسید / مخفی کنید” تیک بزنید.

فایلهای Windows10-Hidden-Files

اگر فقط یک پروفایل کاربری داشته باشید ، در پوشه ای به نام “پیش فرض” قرار خواهد گرفت. به سادگی این پوشه را در محل پشتیبان خود کپی کنید – خواه در دستگاه خارجی یا در ابر – و در آینده همه چیز لازم را برای بازگرداندن Chrome به حالت عادی خواهید داشت.

Chrome-Default-Folder

اگر بیش از یک نمایه دارید ، کمی گیج کننده است. هر نمایه پس از نمایه اول شما در پوشه ای به نام “ProfileX” قرار می گیرد که در آن “X” عددی است که برای هر نمایه ای که ایجاد می کنید افزایش می یابد. بنابراین ، پوشه نمایه دوم شما (به یاد داشته باشید ، اولین مورد شما “پیش فرض” نامیده می شود) “Profile1” نامگذاری می شود ، سومین مورد شما “Profile2” و غیره خواهد بود.

پوشه های نمایه Chrome

به خاطر داشته باشید که اگر از یکی از این پروفایل ها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید و نه پیش فرض ، همچنان به نسخه دوم نیاز دارید تا از پسوندهای خود نسخه پشتیبان تهیه کند. دلیل این امر این است که پسوندها بین پروفایل ها به اشتراک گذاشته می شوند و فقط در پوشه پیش فرض ذخیره می شوند.

پشتیبان گیری از پروفایل ها

به همین دلیل توصیه می کنیم از نمایه پیش فرض و هر پروفایل دیگری که ممکن است همزمان داشته باشید ، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پوشه-کپی کنید

از آنجا که پروفایل های کاربر می توانند داده های زیادی را ذخیره کنند ، کپی آن ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد. به یاد داشته باشید که Chrome را از قبل بطور کامل ببندید یا به دلیل استفاده از پرونده ها ، این روند متوقف می شود.

نحوه بازیابی Google Chrome

هنگامی که زمان بازیابی نمایه کاربر در Google Chrome فرا رسیده است ، نحوه انجام این کار بستگی به نحوه تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما دارد. اگر از حساب Google خود استفاده کرده اید ، روند کار به راحتی با ورود به سیستم نصب مرورگر جدید شما انجام می شود ، و Chrome تمام داده های پشتیبان خود را به طور خودکار بارگیری می کند..

اولین بار-ورود

در آینده ، اگر می خواهید Google را وادار کنید آنچه را که درباره شما می داند فراموش کند ، می توانید راهنمای ما در مورد چگونگی پاک کردن تاریخچه Google خود را دنبال کنید. Google ادعا می کند که این اطلاعات تمام اطلاعاتی را که در شما ذخیره کرده است حذف می کند ، اما با توجه به سابقه کمتر این ستاره در زمینه حفظ حریم خصوصی ، به راحتی به آنها اعتماد دارید.

پوشه تغییر نام داد

اگر از نمایه خود به صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، باید در همان پوشه دستی که در بالا توضیح داده شد ، به همان پوشه بروید. پس از آنجا ، پوشه “پیش فرض” را به چیز دیگری مانند “DefaultOLD” تغییر دهید و سپس پوشه پشتیبان خود را در همان مکان بچسبانید. دفعه بعد که Chrome را شروع می کنید ، به طور خودکار وارد پروفایل بازیابی شده خود خواهید شد.

افکار نهایی

اگرچه Chrome مطمئناً مرورگر کاملی نیست – خصوصاً با توجه به نگرانی های شدید در مورد حفظ حریم خصوصی ، – توانایی آن در همگام سازی سریع اطلاعات شما بین دستگاه ها ، وارونه به محبوب ترین مرورگر وب جهان است. 

حتی اگر نمی خواهید از حساب Google استفاده کنید تا بتوانید آنچه Google درباره شما می داند را محدود کنید ، تهیه نسخه پشتیبان از Chrome هنوز به طرز باورنکردنی آسان است ، و فقط انجام چند مرحله ساده نیاز دارید. همه اینها هیچ کاری برای محافظت از شما در برابر بزرگترین نقص Chrome – حفظ حریم خصوصی – ندارد ، بنابراین حتماً بهترین VPN را برای Chrome بارگیری کنید و در حالی که اینجا هستید ، راهنمای مرور ناشناس ما را بخوانید.

نظر شما در مورد روند پشتیبان گیری Chrome چیست؟ آیا موافقید که این کار سریع و ساده است ، یا شما می خواهید یک روش ساده تر برای تهیه پشتیبان بدون استفاده از حساب Google ترجیح دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map