EDS Lite برای بررسی Android – ظروف TrueCrypt را در حال حرکت باز کنید


©

در این دنیای پس از ادوارد اسنودن ، مردم نسبت به گذشته نسبت به گذشته در مورد امنیت و حفظ حریم شخصی اطلاعات خود آگاه هستند. TrueCrypt ، آزاد و منبع آزاد * ، مطمئناً مطمئن ترین راه حل موجود برای رمزگذاری پرونده های شما به صورت محلی است.

یکی از ویژگی های مفید TrueCrypt ، امکان ایجاد TrueCrypt است ظروف –– فایلهای رمزگذاری شده ای که می توانند به صورت فایلهای عادی پنهان شوند ، درست مانند یک دیسک واقعی نصب و استفاده می شوند. حتی می توان حجم هایی پنهان را در چنین پرونده هایی ایجاد کرد ، که می توانند با استفاده از یک رمز عبور دیگر نصب شوند ، اما اثبات وجود در غیر این صورت غیر ممکن است. این حجم های پنهان ، قابلیت انکار پذیری قابل قبول را فراهم می کنند ، به طوری که اگر ممکن است یک هدف برای آشکار کردن رمز ورود حجم خارجی مجبور شود ، اگر اقدامات احتیاطی صحیح انجام شود ، آنگاه یک دشمن نمی تواند بداند که یک حجم پنهان نیز وجود دارد..

توجه داشته باشید که TrueCrypt می تواند برای رمزنگاری یک پارتیشن کامل یا یک دستگاه ذخیره سازی یا حتی برای مخفی کردن کل سیستم عامل در آن پارتیشن مورد استفاده قرار گیرد ، اما این فراتر از محدوده این مقاله است.

چگونه TrueCrypt کار می کند

ظروف TrueCrypt را می توان در یک سرویس ذخیره سازی ابری بارگذاری کرد و در تجربه نویسنده در استفاده از آنها با Dropbox به خوبی کار می کند. اگرچه این آزمایش نشان می دهد که همگام سازی ظروف بزرگ TrueCrypt در ابر حداقل ممکن است با برخی از خدمات مشکل ساز باشد.

اگر می خواهید پرونده های خود را ایمن نگه دارید ، بلکه می خواهید از یک دستگاه تلفن همراه به آنها دسترسی پیدا کنید ، می توانید از یک سرویس ابر آگاهی امنیتی مانند SpiderOak یا Wuala استفاده کنید. اینها مزیت های بسیاری نسبت به رمزگذاری ساده پرونده های شما با TrueCrypt و بارگذاری آنها در ابر ، از جمله همگام سازی آسان در طیف گسترده ای از دستگاه ها ، نسخه سازی پرونده ها و امکان رمزگذاری و رمزگشایی پرونده های منفرد به جای کل ظروف دارد..

با این حال ، این واقعیت که هیچ یک از سرویس های منبع باز به این معنی نیستند که آنها به اندازه راه حل های TrueCrypt امن نیستند ، و برخی از سازش های جزئی امنیتی اضافی برای اجازه همگام سازی از راه دور ساخته شده اند.

بنابراین این ما را به TrueCrypt برگرداند و بهترین امنیت فایل موجود را ارائه داد. هنگامی که دیوید میراندا ، شریک تماس با گاردین ، ​​ادوارد اسنودن ، گزارشگر برزیلی ، گلن گرینوالد ، بازداشت شد و درایو دیسک سخت وی طبق قانون تروريسم در انگلستان مصادره شد ، کارولین گود ، سرپرست کارآگاه اظهار داشت: 

“TrueCrypt دسترسی به این مواد را بسیار دشوار می کند.”

برای باز کردن ظروف TrueCrypt در حال حرکت با استفاده از یک دستگاه Android ، چند گزینه در دسترس است. Cryptonite به نوعی راه حل ظریف تر است ، زیرا امکان دستکاری مستقیم ظروف ذخیره شده در Dropbox را فراهم می کند ، اما متأسفانه برای رسیدگی به پرونده های TrueCrypt به ریشه دستگاه نیاز دارد (با این وجود می تواند پرونده های EncFS را بدون ریشه انجام دهد)..


© Cryptonite

برای کسانی که نمی خواهند دستگاه های خود را ریشه کن کنند (کاملاً قابل فهم) ، EDS (فروشگاه داده رمزگذاری شده) وجود دارد. متأسفانه هیچ برنامه iOS قادر به اداره ظروف TrueCrypt نیست که ما از آنها آگاه باشیم ، اگرچه BoxCryptor با ظروف EncFS کار می کند.

فروشگاه داده رمزگذاری شده (EDS) Lite برای Android

EDS Lite یک برنامه منبع آزاد و آزاد است که به فایل های محلی نیاز دارد تا بصورت محلی ذخیره شوند. یا با استفاده از USB منتقل شده و یا از سرویس ابری به دستگاه Android بارگیری شده است. البته ، پس از اصلاح محلی ، می توان دوباره برای همگام سازی دستگاه صلیب و پلتفرم دوباره روی ابر بارگذاری کرد. این حالت به عنوان “عملکرد طبیعی” شناخته شده است و تنها حالت پشتیبانی شده توسط نسخه رایگان EDS است.


©

نسخه کامل آن 7.30 دلار هزینه دارد ، و دارای حالت “نصب شده” است که از رمزگذاری و رمزگشایی پرواز پشتیبانی می کند ، به همراه تعدادی ویژگی دیگر (بعدا ذکر شده). اما ، از آنجا که حالت نصب شده به یک دستگاه روت شده نیاز دارد و از آنجا که نسخه پرداخت شده منبع باز نیست ، ما خودمان را به بررسی EDS Lite محدود خواهیم کرد.

ما با ایجاد یک ظرف 50Mb TrueCrypt تست در ویندوز شروع کردیم ، که سپس به پوشه Dropbox خود اضافه کردیم. برای اینکه فایلهای TrueCrypt با EDS سازگار باشد ، باید:

  • با استفاده از الگوریتم های رمزگذاری AES ، مار یا TwoFish رمزگذاری شوید
  • از الگوریتم های SHA-512 ، RIPEMD-160 یا Whirlpool Hash استفاده کنید.
  • از سیستم File FAT استفاده کنید

ما کانتینر را (به صورت یک فایل متنی ساده پنهان) به صورت محلی با استفاده از فایل عالی ES File Explorer به یک دستگاه Android منتقل کردیم. سپس ظرف را با کلیک روی نماد ‘پین ، پیمایش به مکان آن و وارد کردن رمز عبور آن سوار کردیم. لازم به ذکر است که EDS Lite حجم پنهان را به رسمیت نمی شناسد ، اما نسخه پرداخت شده آن را انجام می دهد.

سپس می توانید از EDS Lite به عنوان یک کاوشگر پرونده استفاده کنید و حجم نصب شده را به عنوان یک پوشه معمولی درمان کنید. EDS Lite همچنین به عنوان یک برنامه اکتشاف کلی پرونده به خوبی کار می کند ، اگرچه متوجه شدیم که کارت SD خارجی را نمی شناسد. پرونده های تصویر را می توان در Lite پیش نمایش کرد ، در حالی که نسخه کامل باید پیش نمایش بیشتر انواع فایل ها باشد.


©

متأسفانه در مورد این بررسی (اما به طور کلی نکته خوبی برای امنیت) ، بلوک های DRM ضبط تصاویر از توابع کاوشگر پرونده را در عمل غیرممکن می کند. با استفاده از تنظیمات برگزیده پیش فرض Android شما پرونده ها باز می شوند.

EDS Lite همچنین به شما امکان می دهد تا ظروف TrueCrypt را به راحتی ایجاد کنید. بعلاوه مبلغ پرداخت شده برای نسخه EDS ، گرچه منبع باز نیست ، اما شامل چندین ویژگی عالی دیگر از جمله:

  • پشتیبانی از ظروف مخفی
  • اجازه می دهد تا ظروف از یک سهم شبکه باز شود (به عنوان مثال مستقیم از Dropbox)
  • از طرف دیگر ، پوشه های اشتراک شبکه می توانند در دستگاه Android نصب شوند
  • فایلها را می توان به طور مستقیم پیش نمایش کرد
  • ظروف Dropbox را می توان همگام سازی کرد
  • حالت “نصب شده” از رمزگذاری و رمزگشایی در پرواز پشتیبانی می کند (به ریشه نیاز دارد)

نتیجه

EDS Lite روشی ساده ، ایمن و قوی برای رمزگشایی و رمزگذاری ظروف TrueCrypt در حال حرکت است. نسخه رایگان این برنامه فاقد برخی از زنگ ها و سوت های بد بو است که در نسخه کامل وجود دارد ، که بسیاری از مزایای ارائه شده توسط راه حل های بسیار گران قیمت مبتنی بر ابر مانند SpiderOak یا Wuala را ارائه می دهد ، اما ماهیت منبع باز بودن آن را از دست می دهد. خواهر و برادر رایگان.

برای کاربران سنگین TrueCrypt ، ویژگیهای اضافی نسخه پرداخت شده احتمالاً ارزش امنیت کمی دارند اما برای پارانوئید جدی یا فقط کسانی که نیازهای TrueCrypt نسبتا کمتری دارند ، EDS Lite کار خود را به خوبی و بدون هیاهو انجام می دهد..

برخی از عناصر TrueCrypt بطور دقیق صحبت می کنند و به جای FOSS (نرم افزار منبع باز آزاد) در دسترس هستند. در حال حاضر توسط یک پروژه شلوغ شده حسابرسی می شود تا از پشت در خانه و سایر شگفتی های ناخوشایند بررسی کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me