Dropbox یا WeTransfer: کدام سرویس برای به اشتراک گذاشتن پرونده های شما بهترین است؟

فایده اصلی ذخیره سازی cloud این است که اشتراک فایلها بسیار ساده تر از 10 یا 20 سال پیش است. خود سابق مورد تأسف ما باید با پیوست های گسترده ایمیل که منجر به صندوق ورودی بیش از حد و بی پاسخ می شد ، مقابله کرد. ما مجبور شدیم دستگاه های USB یا اسبابک های مشابه حاوی محتوا را که می خواهیم به اشتراک بگذاریم ، به دیگران منتقل کنیم. روزگار سخت بود.

اکنون ما از ابر استفاده کرده ایم ، یک وسیله ذخیره سازی از راه دور برای ارائه مطالب بدون سکسکه مناسب است. چند سرویس ابری وجود دارد که می تواند برای به اشتراک گذاری پرونده ها ، از جمله خدمات تحویل مستقل ، مانند WeTransfer و خدمات ذخیره سازی cloud beefier ، مانند سرویس های بررسی شده در کتابخانه بررسی ذخیره سازی ابر ، استفاده شود..

از جمله دوم Dropbox است که با اینکه در صدر بهترین لیست ذخیره سازی ابری ما قرار ندارد ، یک انتخاب محبوب برای مدیریت پرونده ها به ویژه برای همکاری است.

در این مقاله ، ما قصد داریم Dropbox و WeTransfer را در کنار هم در نظر بگیریم تا مشخص کنیم کدام ارائه دهنده برای به اشتراک گذاری فایل بهترین گزینه است. از آنجا که WeTransfer بیشتر یک راه حل تجاری نسبت به یک مصرف کننده است ، ما بحث خود را بر روی آن متمرکز خواهیم کرد که به اشتراک گذاری پرونده در تنظیمات اداری ساده تر می شود.

Dropbox در مقابل WeTransfer

در بین ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، Dropbox ، Google Drive و OneDrive سه نام بزرگ هستند. در حالی که هر کدام شایستگی دارند ، Dropbox به لطف ویژگی هایی که شامل گذرواژه های لینک مشترک و همچنین امکان ارسال درخواست فایل می باشد ، مناسب ترین برای به اشتراک گذاری فایل ها است. برای گزینه های Dropbox ، بهترین راهنمای ذخیره ابر را برای راهنمای اشتراک گذاری فایل به عنوان خوانده شده ارائه دهید.

WeTransfer سرویس ابری است که در انتقال پرونده های بزرگ تخصص دارد. معماری آن به این منظور اختصاص داده شده است ، اگرچه دارای ویژگی های دلخواه مناسبی برای برندهای تجاری و چند راه حل دیگر است.

علاوه بر به اشتراک گذاری پرونده ، Dropbox دارای ویژگی های بسیاری است که شما با ارائه دهنده طاقچه ای مانند WeTransfer از آنها استفاده نمی کنید ، از جمله همگام سازی پرونده ها و برنامه های یکپارچه مانند Dropbox Paper و Microsoft Office Online (بهترین نمونه برنامه های یادداشت برداری را برای نمونه های دیگر بررسی کنید).

ما در این بررسی سر به سر ویژگی های ذخیره سازی و بهره وری Dropbox را در نظر نمی گیریم. تمرکز ما روی اشتراک فایل است و کدام یک از این دو سرویس بهترین عملکرد را دارند. برای انجام این ارزیابی ، مقاله خود را به سه مرحله تقسیم می کنیم: به اشتراک گذاری ، امنیت و هزینه.

دور اول: ویژگی های اشتراک گذاری ابر

Dropbox یک سرویس ذخیره سازی ابری است که برای همگام سازی سریع و قابل اعتماد فایل شناخته شده است ، نه به اشتراک گذاری. شما می توانید بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما را برای بررسی همگام مطالعه کنید تا دریابید که چه چیزی Dropbox را در آن منطقه متمایز می کند و کدام سرویس ها نزدیک می شوند.

برای به اشتراک گذاری پرونده ، Dropbox به خوبی به عنوان Sync.com یا pCloud توسعه نیافته است ، اما از پیشرفته ذخیره سازی ابر شما پیشرفته تر است.

Dropbox به شما امکان می دهد تا پرونده های فردی را به اشتراک بگذارید و دیگران را برای دسترسی به پوشه ها دعوت کنید. شما به اشتراک گذاری پوشه با WeTransfer دریافت نخواهید کرد. به همین ترتیب ، Dropbox حتی بدون در نظر گرفتن هماهنگ سازی پرونده و Office Online ، بهره‌وری و همکاری را حس می کند.

برای به اشتراک گذاشتن یک پوشه یا پرونده ، به Dropbox بصورت آنلاین وارد شوید و بر روی دکمه “اشتراک” در ارتباط با هر شی کلیک کنید. می توانید آدرس های ایمیل را برای افرادی که می خواهید دسترسی داشته باشید پر کنید یا پیوندی را ایجاد کنید که هرکسی بتواند از آن استفاده کند.

دکمه Dropbox-Share-Button

هنگام به اشتراک گذاری پوشه ها ، می توانید مجوزهای فقط نمایش یا ویرایش را ارائه دهید. فقط نمایش به دیگران امکان مشاهده ، بارگیری و اظهار نظر در مورد محتوا را می دهد ، در حالی که ویرایش می افزاید: تغییر پرونده و قابلیت حذف آنها را نیز می دهد.

پوشه Dropbox-Share-Folders

به افرادی که مجوزهای ویرایش را دارند می توان توانایی دعوت دیگران به دسترسی به پوشه ها را نیز داد.

Dropbox-Folder- تنظیمات

به اشتراک گذاری پرونده های Dropbox از نظر مکانیکی با به اشتراک گذاری پوشه ها یکسان است ، با این تفاوت که گزینه “ویرایش” وجود ندارد. تنها تنظیم مجوزها فقط مشاهده است. این بدان معناست که کسانی که محتوا را با آنها به اشتراک می گذارند می توانند درباره پرونده های شما نظر دهند اما آنها را تغییر ندهند.

WeTransfer پوشه ها را به رسمیت نمی شناسد ، بنابراین ، برای به اشتراک گذاشتن مطالب یکی ، باید چندین پرونده را ارسال کنید یا پوشه را قبل از ارسال آن زیپ کنید. پوشه های فشرده مانند پرونده ها رفتار می شوند ، بنابراین می توانید همه آنها را با یک بار ارسال کنید.

پوشه-ویندوز-پوشه

عدم امکان اشتراک پوشه ها در مقابل WeTransfer ضربه ای است اما وقتی صحبت از اشتراک فایل می شود ، این سرویس بیشتر از یک مسابقه برای Dropbox است..

اشتراک گذاری پرونده WeTransfer

هر کسی می تواند پرونده ها را از وب سایت WeTransfer و بدون حساب به اشتراک بگذارد. بر روی علامت آبی به علاوه کلیک کنید تا پرونده ها از سیستم فایل خود اضافه شوند ، تا 20 آدرس گیرنده ایمیل اضافه کنید و ایمیل شخصی خود را وارد کنید.

WeTransfer-Share-File

با WeTransfer می توانید حداکثر 2 گیگابایت فایل ارسال کنید. پرونده های بزرگتر نیاز به اشتراک دارند. با استفاده از WeTransfer Plus می توانید حداکثر 20 گیگابایت بصورت همزمان ارسال کنید. مشترکان همچنین 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی را برای نگه داشتن پرونده هایی که اغلب استفاده می شوند ، دریافت می کنند. این سرویس پس از مدت زمان مشخصی پرونده ها را حذف نمی کند و به شما امکان می دهد نامه های گذشته را ممیزی کرده و آنها را دوباره ارسال یا ارسال کنید.

برای جستجوی تنظیمات دیگر ، روی منوی سه نقطه ای در نزدیکی پایین ابزار ارسال WeTransfer کلیک کنید. این موارد شامل انتقال از “ایمیل” به “پیوند” است. پیوندها می توانند در کانال های Slack ، رسانه های اجتماعی یا سیستم عامل های مشابه ارسال شوند تا محتوا را با مخاطبان گسترده تری به اشتراک بگذارند.

هیچ یک از این ویژگی ها WeTransfer را از Dropbox فاصله نمی گیرد. آنچه حداقل باعث ایجاد تفاوت در کاربران تجاری می شود ، امکان شخصی سازی انتقال پرونده ها است. گزینه ها شامل یک URL شخصی ، تصاویر پس زمینه برای ایمیل و روش های دیگر برای سفارشی کردن ظاهر ایمیل ها هستند.

WeTransfer به شما امکان می دهد ظاهری مناسب برای تجارت خود ایجاد کنید ، از جمله درج نام شرکت در URL خود و اضافه کردن آرم خود. برای کسانی که به دنبال ایجاد یک کمپین بازاریابی ایمیل یا تلاش مشابه هستند ، چنین جزئیاتی می تواند در موفقیت آن تفاوت داشته باشد.

افکار دور یک:

Dropbox و WeTransfer هر دو برای به اشتراک گذاری فایل نسبت به یکدیگر دارای مزایایی هستند. برای Dropbox ، مهمترین مزیت این است که می توانید پوشه ها را بدون نیاز به فشرده سازی آنها در پرونده های .zip به اشتراک بگذارید. برای WeTransfer ، این سفارشی سازی است.

اینکه کدام سرویس دارای حواشی بزرگتر باشد ، نیازهای شخصی است. ما در خدمت WeTransfer هستیم ، اما فقط به این دلیل که به اشتراک گذاری پوشه ها با بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری آسان است ، که چند مورد از آنها رایگان یا بسیار ارزان تر از Dropbox است. مقایسه سفارشی سازی ایمیل برای ارسال پرونده ها با مقایسه نادر است.

  • دور یک برنده: WeTransfer

دور دوم: امنیت اشتراک گذاری پرونده

ما در دور دوم با ایمنی پرونده ها مقابله خواهیم کرد ، همچنین به محافظت در هنگام انتقال و رمزگذاری برای محتوای ذخیره شده در ابر می پردازیم. ما به امنیت پیوند نیز نگاه خواهیم کرد ، اما ابتدا اجازه می دهیم جغرافیای گفتگو صحبت کنیم.

WeTransfer همانطور که در اتحادیه اروپا مستقر است از مزیت Dropbox نسبت به Dropbox برخوردار است. اتحادیه اروپا ، قوانین مربوط به حفظ حریم خصوصی را سخت تر از ایالات متحده می داند ، همانطور که در تصویب اخیر آیین نامه حفاظت از داده های عمومی نشان داده شده است. WeTransfer مقر آن در آمستردام است و از قانون حمایت از داده های شخصی هلند پیروی می کند ، که شامل دستورالعمل های تضمین امنیت داده ها در برابر از دست دادن یا سرقت است..

Dropbox در سانفرانسیسکو مستقر است و مراکز داده در سراسر ایالات متحده آمریکا در سالهای اخیر درگیر بحث و گفتگوهای مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها بوده است ، مهمترین پروژه PRISM آژانس امنیت ملی. در حالی که Dropbox به عنوان دخالت در PRISM دخالت نمی کرد ، قبل از اینکه ادوارد اسنودن سوت را در برنامه بکشد ، روی این اسکله قرار گرفت..

Dropbox دارای یک نقض مهم در سابقه است که شامل سرقت 68 میلیون رمز عبور کاربر در سال 2012 است. این شرکت از آن زمان قدم برداشته است تا اطمینان حاصل شود که این حادثه تکرار نشده است ، اما این واقعیت که جزئیات سرقت کشف نشده است. برای چند سال باید یک مکث بدهد.

به علاوه ، کاندولیزا رایس در هیئت مدیره Dropbox نیز حضور دارد. در حالی که هیچ چیز نمی تواند پیشنهاد کند که وی برای حفظ حریم شخصی کاربران مشکلی ایجاد کرده است ، او در دوران دولت بوش طرفداری از ضبط بدون ضمانت داشت و با رسوایی استراق سمع شورای امنیت سازمان ملل گره خورده است. این مشکلی است که در صنعتی که حریم خصوصی در ذهن شما باشد ، مشکل است.

برای تصمیم گیری مبنی بر اینکه WeTransfer شرط بهتر برای محافظت از حریم خصوصی مصرف کننده ، حداقل ، روی سطح است ، یک کلاه فشرده استفاده نکنید. گفته می شود ، هر دو سرویس برای جلوگیری از دسترسی طرفین به داده های کاربر ، اقداماتی را انجام می دهند.

رمزگذاری Dropbox و WeTransfer

Dropbox و WeTransfer با استفاده از امنیت لایه حمل و نقل ، از پرونده های موجود در حمل و نقل محافظت می کنند. TLS پروتکل است که یکپارچگی داده ها بین دو برنامه ارتباط برقرار را تضمین می کند. این امکان را می دهد تا ارتباط بین برنامه ها رمزگذاری شود ، بنابراین هیچ شخص ثالث قادر به رهگیری و دستکاری داده ها نیست.

این روزها ، هر سرویس یادداشت وب از TLS برای محافظت از ارتباطات در هنگام ترانزیت استفاده می کند.

هر دو ارائه دهنده فایل های ذخیره شده روی سرورهای خود را رمزگذاری می کنند. Dropbox برای رمزنگاری پرونده ها از رمزگذاری 128 بیتی AES استفاده می کند ، در حالی که WeTransfer از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند. هر پروتکل از نظر ضد گلوله ، از نظر عملی. میلیونی سال طول می کشد تا بتوانید کلید رمزگذاری AES را بزنید.

ممکن است کلیدهای رمزگذاری غیرممکن باشند ، اما رمزهای عبور ضعیف نیستند. Dropbox با تأیید هویت دو عاملی مخالف است. با فعال کردن 2FA ، هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا ، باید اعتبار دیگری را وارد کنید. اعتبار کد امنیتی است که می توانید در تلفن هوشمند خود دریافت کنید.

WeTransfer تأیید هویت دو عاملی را ارائه نمی دهد. این بدان معناست که اگر رمزعبور شما هک شده یا به سرقت رفته باشد ، پرونده های ذخیره شده در حساب WeTransfer Plus می توانند در معرض خطر قرار بگیرند. اگر تصمیم دارید با این سرویس بروید ، حتماً یک رمز عبور قوی ایجاد کنید یا بهتر است از یک مدیر رمز عبور ابری مانند Dashlane استفاده کنید.

هر دو سرویس ، مراکز داده امن را نیز حفظ می کنند. Dropbox از امکانات سرور مخصوص به خود برخوردار است و WeTransfer از امکاناتی که توسط خدمات وب آمازون اداره می شود ، استفاده می کند.

Dropbox و WeTransfer File Link Security Security

پیوندها خطری برای کنترل محتوا هستند. بر خلاف دعوت افراد به دسترسی به محتوا با استفاده از آدرس ایمیل خود ، هر کسی که موفق به نگه داشتن آن شود می تواند از این لینک استفاده کند. حداقل ، این مورد بدون برخی از ویژگی های محافظت در پیوند است.

واضح ترین چنین ویژگی ها رمزهای عبور و تاریخ انقضا هستند. اکثر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری قادر به گنجاندن این موارد نیستند. Dropbox نمی کند ، اما آنها با هزینه ای همراه هستند. شما باید برای Dropbox Professional یا Dropbox Business وارد شوید (بررسی تجارت Dropbox ما را بخوانید).

Dropbox-Link-Permission

Dropbox شامل دو ویژگی کنترل محتوای اضافی برای پیوندها در قابلیت غیرفعال کردن بارگیری ها و نظرات است. اینها شامل موارد خوب هستند.

WeTransfer به شما امکان می دهد پیوندها را با گذرواژه‌ها و تاریخهای انقضا خودکار محدود کنید ، اما این ویژگیها رایگان نیستند. ما در دور نهایی هزینه های WeTransfer Plus و Dropbox Professional را پوشش می دهیم.

WeTransfer-Link-Password

یکی دیگر از ویژگی های کنترل محتوا که WeTransfer در اختیار دارد ، و Dropbox این کار را نمی کنند ، اعلان هایی هستند که بارگذاری فایل ، بارگیری ، ایمیل های اعلام شده را تأیید می کنند و در صورتی که هیچ یک از گیرندگان شما انتقال را در مدت پنج روز بارگیری نکنند.

مشتریان WeTransfer Plus می توانند بررسی کنند که چند بار پرونده های متصل به ایمیل و انتقال لینک بارگیری شده است. نقل و انتقالات پست الکترونیکی نشان می دهد چه کسی این فایل را بارگیری کرده است ، در حالی که انتقال پیوندها این کار را نمی کند.

هر دو سرویس می توانند از یک ویژگی برای امنیت بیشتر استفاده کنند: محدودیت های بارگیری برای لینک ها. اگر این ایده قایق شما را شناور کند ، دو مورد از امن ترین ارائه دهنده ذخیره سازی ابر – Sync.com و pCloud – این توانایی را ارائه می دهند.

دور دو فکر:

هر دو سرویس برای اطمینان از امنیت پرونده ، اقدامات منطقی را انجام می دهند. ما به یک برنده احتیاج داریم ، بنابراین با وجود عدم ارائه تأیید هویت دو عاملی ، WeTransfer را برای دور دوم مستقیم انتخاب می کنیم. تصمیم ما بر اساس موقعیت آن در اتحادیه اروپا و گزینه های نظارت بر بارگیری پرونده ها است.

Dropbox با سابقه طولانی در مجادلات و مجادلات بسیار زیاد ، به نظر می رسد که مقدمه رسوایی است. اگر از Dropbox استفاده می کنید ، توصیه می کنیم آن را با یک سرویس رمزنگاری خصوصی مانند Boxcryptor جفت کنید. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی Boxcryptor ما را بخوانید.

  • برنده دور دوم: WeTransfer

دور سوم: هزینه

خط پایین همه چیز نیست ، اما یک نکته اساسی است. همانطور که اتفاق می افتد ، Dropbox یکی از بدترین معاملات در زمینه ذخیره سازی ابر است.

برای مبتدیان ، فقط 2 گیگابایت فضای ذخیره رایگان دریافت می کنید. از ارائه دهندگان ذکر شده در بهترین گردآوری رایگان فضای ذخیره سازی ابر ما بسیار کوتاه است. یک حساب Dropbox Plus برای 9 ترابایت ذخیره سازی ماهانه 9/99 دلار است. در حالی که وحشتناک نیست ، می توانید با صرفاً 8 دلار در ماه 2 pb فضای ذخیره سازی را از pCloud دریافت کنید. ریاضی به نفع Dropbox نیست.

بیشترین مزاحمت در لیست اشتراک Dropbox Dropbox Professional است. این طرح هزینه Dropbox Plus را به 20 دلار در هر ماه دو برابر می کند بدون اینکه فضای فایل بیشتری در اختیار شما قرار دهد. درعوض ، شما چندین ویژگی اضافی مانند نسخه 120 روزه و ویژگی های اشتراک گذاری پیوند را که قبلاً به آنها اشاره کردیم دریافت می کنید (مثلاً گذرواژه‌ها و تاریخ انقضا).

برنامه های تجاری Dropbox با قیمت های متفاوتی متفاوت هستند ، هرچند که جذابیت کمتری ندارند. یک طرح 2 TB 15 دلاری و یک طرح نامحدود 25 دلار وجود دارد.

ارزیابی WeTransfer نسبت به خدمات مشابه دشوار است زیرا بسیاری از آنها وجود ندارند. برای نیازهای ارسال پرونده ، یک برنامه WeTransfer رایگان محدود وجود دارد که برای حداکثر 2 گیگابایت فایل به طور همزمان مناسب است.

اگر این کار را نکند ، باید به WeTransfer Plus ارتقا دهید. این امکان را به شما می دهد که 10 بار گیگ را به طور همزمان ارسال کرده و دارای منبع قدرت مانند گزینه های ذخیره سازی ابری و مارک تجاری باشید.

DetailsWeTransfer: WeTransfer Plus:
هزینه ماهیانه:رایگان12 دلار در هر ماه
هزینه سالانه:رایگان120 دلار
ارسال ظرفیت:2 گیگابایت20 گیگابایت
ذخیره سازی:هیچ یک100 گیگابایت

با 12 دلار در ماه ، آنقدر ارزان نیست که ما انتظار سرویس طاقچه ای را داشته باشیم که فقط 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی را ارائه می دهد و همگام سازی یا ویرایش پرونده ای را ارائه نمی دهد. گزینه های مارک تجاری و سهولت استفاده باعث می شود ارزش کسب و کار را برای آن کسب کند.

سه فکر دور:

هیچکدام از خدمات خوب نیست. از نظر ارزش ، Dropbox از زمان دریافت 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ابری و همگام سازی پرونده ها ، بیشتر ارائه می دهد ، در حالی که WeTransfer فقط برای ارسال پرونده ها مناسب است.

اگر آنچه که شما در مورد ارسال فایل ها مهم هستید ، با این حال ، WeTransfer بهتر است از آنجا که 12 دلار در ماه به شما امکان می دهد رمزهای عبور لینک و تاریخ انقضا را تهیه کنید. Dropbox فقط اشتراک 20 دلار در هر ماه را برای آنها فراهم می کند. 12 دلار شما از ویژگیهای حسابرسی در بارگیری خوب برخوردار است.

ما دور نهایی را به Dropbox می دهیم ، اما با احتیاط های بزرگ. اگر به دلیل ذخیره سازی ، Dropbox Professional را به مدت 20 دلار در ماه در نظر دارید ، اما مانند WeTransfer برای به اشتراک گذاری پرونده ، ما یک مسیر جایگزین را پیشنهاد می کنیم.

با جفت شدن 12 $ اشتراک WeTransfer در ماه با اشتراک 8 دلار در ماه pCloud ، شما می توانید همه از اشتراک های WeTransfer و 2TB ذخیره سازی را از pCloud دریافت کنید. این هزینه به 20 دلار در ماه می رسد ، همان هزینه Dropbox Professional ، اما با چند مزیت دیگر.

  • برنده سه دور: Dropbox

افکار نهایی

Dropbox و WeTransfer حیوانات مختلفی هستند. از بسیاری جهات ، مقایسه آنها یک کار اشتباه است. Dropbox یک سرویس ابری پیچیده تر است ، همراه با ویژگی های همگام سازی ، ذخیره سازی و بهره وری که با WeTransfer دریافت نخواهید کرد.

گفتنی است ، WeTransfer در بین صاحبان مشاغل غیر شرکت دارای شهرت است. این به ویژه در مورد صاحبان مشاغل صادق است که به چیزی پیچیده تر از آن احتیاج ندارند. این سرویس برای مشاغلی است که می خواهند برای کمپین های محدود ، ایمیل های جذابی را تهیه کنند و یا محصول کار را با هوای وحشتناک به مشتریان تحویل دهند ، بدون اینکه نگرانی در مورد غلبه بر یک منحنی یادگیری شیب دار داشته باشند.

به این ترتیب ، این یک سرویس ارزشمند است و در چارچوب کاری که انجام می دهد ، ما هر روز آن را از Dropbox بر عهده می گیریم. این به هر حال ماست احساس رایگان کنید تا افکار خود را در زیر به اشتراک بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me