Dropbox Paper vs Google Docs: کدام یک برای کار آنلاین بهتر است؟

Dropbox Paper که در ژانویه سال 2017 راه اندازی شد ، رقیب جدیدی برای Google Docs است ، کلمه پردازشگر در مجموعه دفتر Google. ما در Cloudwards.net از Google Docs برای همکاری استفاده می کنیم ، و این بسیار اثبات شده است. با این حال ، Dropbox Paper جانوری جدید است و می تواند تعادل را نشان دهد ، به همین دلیل ما در حال مقایسه این مقاله Dropbox در مقابل مقایسه Google Docs هستیم (بررسی مقاله Dropbox ما را بخوانید).


این دو برنامه مفید هستند زیرا به شما امکان می دهد ویرایشگرهای آفلاین را پشت سر بگذارید و در زمان واقعی با دیگران همکاری کنید. امکاناتی از قبیل تاریخچه نسخه ، نظرات و پیشنهادات باعث می شود کار ساده تر از کار کردن روی یک سند به صورت آفلاین ، ارسال آن ، دریافت بازخورد ، استفاده از آن و ارسال دوباره آن.

پس از اتمام کار خود ، به اشتراک گذاری با دیگران یا ارسال در شبکه های اجتماعی آسان است. می توانید ضمن حفظ نسخه های قدیمی ، نسخه های جدیدی از یک سند ایجاد کنید ، بنابراین تجدید نظر یا عقب انداختن آن ساده است. اگر نقص یا خرابی درایو دیسک سخت شما وجود داشته باشد ، هیچگونه نرم افزاری برای بازیابی اطلاعات ضمانتی به شما کمک نمی کند ، بنابراین می دانید که پرونده های شما در ابر نیز ایمن هستند.

اگر وقت کافی برای خواندن منطق ندارید و فقط جواب را می خواهید ، Google Docs برنده می شود. اگرچه به اندازه Dropbox Paper جذاب نیست و نمی تواند رسانه جاسازی کند ، اما دارای ویژگی های قدرتمندتری از جمله ویرایش بهتر متن و قالب بندی صفحه است. همچنین می تواند به یک کتابخانه گسترده از افزودنیهای شخص ثالث دسترسی پیدا کند.

برای بقیه مقاله ، ما می خواهیم مقایسه عمیق این دو برنامه را برای شما ارائه دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات اساسی در پشت کاغذ Dropbox ، بررسی Dropbox ما را بخوانید. اگر می خواهید در مورد محصول دیگری که Google ارائه می دهد اطلاع داشته باشید ، بررسی Google Drive ما را بخوانید. این بهترین لیست ذخیره رایگان ابر ما را ساخته است.

The Battle: Dropbox Paper در مقابل Google Docs

با تنظیم حلقه ، به مسابقه برویم. ما این مقاله را به چند دور تقسیم کرده ایم که خواهیم دید که چگونه این دو مدعی رقابت می کنند.

دور یک: رابط

در حالی که هیچ سلیقه حسابداری وجود ندارد ، برخی از موارد آشکار است. رابط Dropbox Paper تمیز و مدرن به نظر می رسد. Google Docs مانند کلونی از Microsoft Word است. گفته می شود ، شبیه به Word بد نیست زیرا کاربرانی که با آن آشنا هستند ، تطبیقی ​​ندارند.

مقاله-مقابل-اسناد-رابط کاغذ

برای قابلیت استفاده ، Dropbox Paper منویی دارد که به یک لیست کشویی منفرد متراکم شده است که یافتن برخی از ویژگی ها را آسان تر می کند. همچنین به انتخاب بسیاری از افراد کمک می کند. Google Docs آنها را در فهرستهای جداگانه در بالای سند سازماندهی می کند. اگر نتوانید آن را پیدا کنید ، می توانید با استفاده از منوی “help” گزینه مورد نیاز خود را جستجو کنید.

paper-vs-docs-google-رابط

در گوشه سمت راست پایین Paper ، می توانید پیوند میانبرهای صفحه کلید را پیدا کنید. ما دوست داریم که از کنار آن بیرون بیاید ، اطلاعات لازم را با روشی واضح و جذاب به شما نشان می دهد و سند را پوشش نمی دهد. با استفاده از Docs ، باید به منوی “help” بروید ، سپس با یک پنجره بازشو مقابله کنید. واضح است ، اما خسته کننده است اگرچه می توانید از طریق آن جستجو کنید.

در حالی که رابط Google Docs به هیچ وجه بد نیست ، ما فقط با کمی حاشیه ، دور اول را به کاغذ می دهیم.

برنده: کاغذ Dropbox

دور دوم: اشتراک گذاری

برای به دست آوردن پیوند مشترک با Dropbox Paper فقط به یک کلیک نیاز دارید ، در حالی که Google Docs شما را ملزم به ورود به منوی اشتراک گذاری می کند. اگر می خواهید مجوزها را تنظیم کنید ، روش Docs مفید است. همه چیز یک مکان است و می توانید در هنگام دعوت از آنها ، آنها را برای هر کاربر جداگانه تنظیم کنید. کاغذ یک منوی جداگانه برای مجوزها دارد.

paper-vs-docs-paper-share

اسناد به شما امکان می دهد مستقیماً در + Google ، Facebook و Twitter به اشتراک بگذارید. مقاله می تواند مستقیماً به Slack ارسال شود.

paper-vs-docs-google-share

همچنین با استفاده از Docs می توانید تنظیمات مالک را فعال کنید ، مانند جلوگیری از تغییر مجوزهای دسترسی ویرایشگرها یا اضافه کردن افراد جدید و غیرفعال کردن نظرات و بازدیدکنندگان از بارگیری ، چاپ یا کپی کردن پرونده خود. همچنین می توانید این سند را با لینک یا برای انتخاب افراد در دسترس همگان قرار دهید. کاغذ فقط دو مورد آخر را می تواند انجام دهد.

Google Docs برنده آشکار است ، زیرا کنترل بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا چه کسی را با اسناد شما انجام دهد و این می تواند آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. اگر شما نیاز به به اشتراک گذاشتن انواع پرونده های غیر از اسناد دارید ، بهترین فضای ذخیره ابر را برای اشتراک گذاری بخوانید.

برنده: Google Docs

دور سوم: ویژگی های قالب بندی

Dropbox Paper یک راه سریع برای قالب بندی متن دارد: کلمه یا متن مورد نظر خود را برای قالب بندی انتخاب کنید و یک نوار ابزار زیبا به همراه گزینه هایی ظاهر می شود تا آن را جسورانه تر کند ، یک برجسته یا برجسته را اضافه کنید ، آن را به عنوان تغییر دهید ، یک لیست بولت را شروع کنید ، ایجاد یک نظر یا آن را در لیست کارهای انجام شده قرار دهید. برای دسترسی به بقیه گزینه ها باید از Markdown استفاده کنید ، گرچه تعداد زیادی وجود ندارد.

کاغذ-مقابل-اسناد-کاغذ-قالب بندی

Google Docs فقط از لحاظ ظاهری شبیه به Word نیست ، بلکه در ویژگیها نیز وجود دارد. شما می توانید از کتابخانه عظیم قلم های Docs استفاده کنید ، اندازه فونت را به یک مقدار خاص تغییر دهید ، قالب بندی روی آن ، افزایش یا کاهش تورفتگی ، انتخاب تراز و انتخاب قالب های دیگر که از ویرایشگرهای آفلاین انتظار داریم..

قالب-کاغذ-مقابل-اسناد-اسناد-قالب بندی

با توجه به ویژگی های قالب بندی متنوعی که دارد ، می توان به راحتی سند را در این دور ضرب کرد.

برنده: Google Docs

دور چهارم: ادغام رسانه ها

در مورد Docs ، ادغام رسانه ها برای قرار دادن عکس ها کاهش می یابد زیرا نمی توانید فیلم ها را جاسازی کنید یا پیوندهای صوتی را درج نکنید. مقاله از کلیه انواع پرونده هایی که می توانید در Dropbox پیش نمایش کنید ، از جمله فیلم های YouTube و Vimeo و پیوندهای Soundcloud پشتیبانی می کند. اگر به دنبال ذخیره سازی رسانه خود هستید ، بهترین عکس آنلاین ما را برای عکس ها و فیلم ها بخوانید.

کاغذ متنوع تر است ، بنابراین در این دور برنده می شود.

مقاله-مقابل-اسناد-مقاله-رسانه

برنده: کاغذ Dropbox

دور پنجم: ویژگی های عمومی

Google Docs و Dropbox Paper برخی از ویژگیها را دارند ، از جمله فهرست کارهای انجام شده ، تعداد کلمات ، تقویم ، تاریخچه اسناد ، صادرات و چاپ. Google به شما امکان صادرات به هفت نوع پرونده را می دهد ، در حالی که کاغذ فقط سه نوع دارد. هر دو از تقویم Google استفاده می کنند.

شباهت ها به همین جا ختم می شود.

paper-vs-docs-paper-to-do

مقاله دارای ویژگی جالب به نام “قالب” است که به شما امکان می دهد اسناد را به عنوان الگویی برای سرعت بخشیدن به ایجاد اسناد جدید تنظیم کنید. مقاله همچنین به شما امکان می دهد پیش نمایش سند خود را در یک نمایش جذاب ارائه دهید ، که دارای “حالت تاریک” نیز هست.

paper-vs-docs-paper-temlatize

paper-vs-docs-paper-menu-menu

علاوه بر داشتن لیست کارها ، Docs با Google Keep یکی از بهترین برنامه های یادداشت برداری ادغام می شود. این امکان را برای شما فراهم می کند تا مثلاً یادداشت کنید تا در مورد کار بر روی تلفن خود یادداشت کنید ، سپس هنگام لپ تاپ به آنها دسترسی داشته باشید.

تنظیم صفحه به شما امکان می دهد اندازه کاغذ را از حروف تا اندازه B5 تنظیم کنید ، خواه جهت گیری آن منظره باشد یا پرتره و حاشیه های فردی.

paper-vs-docs-google-page-setup

اسناد همچنین دو ویژگی دارد که به انتخاب کلمه کمک می کند: فرهنگ لغت و کاوش. فرهنگ لغت به شما کمک می کند کلماتی را که نمی دانید تعریف کنید ، در حالی که کاوش به شما امکان می دهد از موتور جستجوی قدرتمند Google برای تحقیق در وب استفاده کنید. هر دو در سمت راست صفحه ظاهر می شوند و به شما امکان می دهند در حین استفاده از آنها کار خود را ادامه دهید.

paper-vs-docs-google-فرهنگ لغت

شما می توانید زبان اسناد خود را روی هر چیزی از آفریقایی به کره ای تنظیم کنید. اگر سند زبان دیگری در آن باشد ، ویژگی ترجمه به شما کمک می کند تا شکاف زبان را برطرف کنید. اگر ترجیح می دهید تایپ نکنید ، تایپ صوتی نیز وجود دارد.

اسناد می توانند با بسیاری از برنامه ها از جمله DocuSign ، Thesaurus ، سازندگان نمودار ، WordPress برای Google Docs و موارد دیگر ادغام شوند. اسلایدهای Google ، برای ارائه و Google Sheets ، برای صفحه گسترده ، با Docs همراه شوید تا مجموعه Google Office را تهیه کنید. با استفاده از Google می توانید به همه آنها دسترسی داشته باشید که کار با اسناد را آسان تر می کند.

مشخص است که Google Docs دارای ویژگی های بسیاری است که Dropbox Paper فاقد آن است. اگر به دنبال قدرت پردازش متن خام هستید ، این دسته باید آن را برای شما تنظیم کند.

برنده: Google Docs

دور ششم: همکاری

هر دو برنامه همکاری را با روشی مشابه اداره می کنند. بعد از اینکه سند خود را به اشتراک گذاشتید ، همکاران دعوت شده می توانند آن را همزمان ویرایش کنند و موقعیت آنها توسط مکان نما مشخص شود. تغییرات ایجاد شده توسط افراد مختلف با رنگهای مختلف مطابقت دارد ، بنابراین به راحتی می توان تشخیص داد چه کسی چه کاری را انجام داده است. تاریخچه اسناد نسخه هایی را ایجاد می کند که مطابق با تغییرات ایجاد شده توسط نویسندگان مختلف باشد.

paper-vs-docs-google-collab

paper-vs-docs-paper-collab

با هر یک از خدمات ، می توانید در زمان واقعی کار کنید ، ببینید دیگران چه کاری انجام داده اند و تاریخچه اسناد شما را طی می کنند ، بنابراین می خواهیم این گروه را کراوات بنامیم.

اگر می خواهید تجربه همکاری خود را بهبود بخشید ، در مورد بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای همکاری بخوانید. برای اینکه کار توزیع شده کمتر دردناک شود ، روش ساخت مقاله آسان را از راه دور بخوانید.

برنده: کراوات

افکار نهایی

Dropbox Paper یک تلاش خوب برای از بین بردن Google Docs است ، اما فقط یک تلاش است. مقاله برای استفاده جذاب و شهودی است ، دارای ویژگی های جالبی است و می تواند بسیاری از رسانه ها و انواع دیگر فایلها را ادغام کند ، اما به قابلیت ویرایش متن Docs نزدیک نیست. همین مورد در مورد ویژگی های افزایش بهره وری عمومی نیز وجود دارد.

Google Docs در مقایسه ما برنده است ، اما نظر شما چیست؟ آیا شما از چیز دیگری برای کار بر روی اسناد خود به صورت آنلاین استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map