نحوه نصب DD-WRT روی روتر شما در خانه یا دفتر

به راهنمای Cloudward.net در مورد نحوه نصب سیستم عامل DD-WRT در روتر خود خوش آمدید.

کاربرانی که می خواهند از روترهای بی سیم Small Office / Home Office حداکثر استفاده را ببرند ، تمایل دارند که راه حل های نصب شده را پیدا کنند ، اما ارزش زیادی ندارند. سیستم عامل اصلی سازنده تجهیزات (OEM) بسیار نرم و ضعیف است ، نمی تواند از سخت افزار روتر استفاده کامل کند.

به عنوان مثال ، نرم افزار OEM معمولاً فاقد موارد زیر است:

قابلیت خاتمه VPN

ویژگی های سرور پرونده

قابلیت ورود به سیستم از راه دور

یک روتر ممکن است دارای جدیدترین و بزرگترین پردازنده ، رم حداکثر سرعت و حافظه فلش زیادی باشد. اما هنوز هم در سیستم عامل و کمبود امکانات مانع می شود.

این واقعیت باعث می شود تا مصرف کنندگان بتوانند اینترنت را برای یک راه حل جایگزین جستجو کنند ، که باعث می شود روتر خود را با سیستم عامل سفارشی ، از انواع Tomato یا DD-WRT چشمک زن کنند..

امروز می خواهیم نگاهی دقیق به نحوه فلاش روتر بی سیم خانگی با سیستم عامل DD-WRT بیندازیم..

فهرست مطالب:

 

قبل از شروع ، لطفاً به دو مورد توجه داشته باشید.

در مرحله اول ، اگرچه Tomato و DD-WRT اساساً انواع مختلفی از کد هستند ، اما ویژگیهای متفاوتی را ارائه می دهند ، اما مراحل چشمک زن یک روتر کم و بیش یکسان است..

با این حال ، به دلیل چند مرحله جزئی که بین دو فرآیند نصب متفاوت است ، اگر می خواهید آن طعم سیستم عامل را انتخاب کنید ، می خواهید راهنمای خاصی را برای گوجه فرنگی دنبال کنید.

دوم ، فقط به دلیل اینکه می خواهید سیستم عامل سفارشی داشته باشید ، این بدان معنی نیست که شما باید آن را شخصاً نصب کنید. این روند می تواند برای شما انجام شود ، همانطور که در ادامه بحث خواهیم کرد. 

یک جایگزین مناسب برای چشمک زدن روتر شخصی شما

اگر از نظر فنی تمایل ندارید ، بهتر است روتر را با DD-WRT که از قبل نصب شده است خریداری کنید. خوشبختانه کاربرانی که ترجیح می دهند تجهیزات خود را شخصاً به روز نکنند ، می توانند روتر خریداری کنند که دارای DD-WRT یا گوجه فرنگی باشد که قبلاً از FlashRouters.com نصب شده است..

توصیه می کنم وب سایت آنها را مرور کنید تا ببینید چه پیشنهادی وجود دارد. از طرف دیگر ، توصیه های ما را برای بهترین روترهای VPN سال 2020 بررسی کنید.

ممکن است فکر کنید خرید روتر فلش بی فایده است زیرا هنوز پیکربندی روتر برای محیط خانه شما ضروری است. اما این خبر خوب است؛ نه تنها FlashRouters.com به روزرسانی را برای شما انجام می دهد ، بلکه آنها نرم افزار DD-WRT را نیز تنظیم می کنند تا همه نیازهای شما را برآورده سازد.

FlashRouter.com با پیش نصب نرم افزار DD-WRT و Tomato در خدمت مشتریان است. همچنین ، این سرویس روترهای بی سیم را از پیش تنظیم کرده و در نتیجه آنها را برای استفاده درست از جعبه آماده می کند.

پیش نیازهای فرآیند ارتقاء

به طور طبیعی ، مانند هر پروژه دیگر ، افرادی که می خواهند روتر خود را فلش کنند ، باید قبل از شروع کار ، منابع لازم را جمع کنند. چندین پیش شرط وجود دارد که اولین مورد آنها روتر است که قابلیت اجرای سیستم عامل DD-WRT را دارد.

DD-WRT از هر روتر موجود برای خرید از خرده فروش لوازم الکترونیکی پشتیبانی نمی کند ، بررسی کنید که آیا مال شما در لیست روترهای DD-WRT پشتیبانی شده است یا خیر..

اگر در لیست نیست ، لازم است یکی از FlashRouters.com را خریداری کنید یا یک مدل پشتیبانی شده از یک فروشنده محلی لوازم الکترونیکی بخرید.

در آخر ، شما نیز باید آخرین نسخه ها را بارگیری کنید .صندوقچه پرونده های نصب DD-WRT.

نحوه مسیریابی روتر با استفاده از DD-WRT

دستورالعمل های زیر نحوه به روزرسانی روتر با استفاده از DD-WRT را توضیح می دهد.

با این حال ، این مراحل کلی است و می تواند کمی بین مدل های مختلف روتر متفاوت باشد. به گفته این ، از آنجا که روترهای Linksys رایج ترین مورد استفاده در منزل است ، ما از رابط کاربری آن به عنوان نمونه استفاده خواهیم کرد.

مرحله 1: روتر را مجددا تنظیم کنید

اولین کاری که باید انجام دهید ، به اصطلاح تنظیم مجدد 30/30/30 است. اگر به قسمت پشت روتر نگاه کنید ، یک دکمه تنظیم مجدد کوچک قابل مشاهده است.

این دکمه تنظیم مجدد بسیار ریز است ، برای جلوگیری از فشردن آن به طور تصادفی ، بنابراین برای فشار دادن آن به یک کلیپ کاغذ یا مداد لازم است..

برای انجام تنظیم مجدد 30/30/30 ابتدا مطمئن شوید که روتر به برق وصل شده است.

دکمه تنظیم مجدد را به مدت 30 ثانیه فشار داده و نگه دارید (از کرنومتر استفاده کنید).

سپس ، اطمینان از دکمه تنظیم مجدد است هنوز هم فشرده شده, منبع تغذیه روتر را جدا کنید و 30 ثانیه دیگر صبر کنید.

در آخر, در حالی که هنوز دکمه تنظیم مجدد را فشار داده است, منبع تغذیه روتر را یک بار دیگر وصل کنید و 30 ثانیه دیگر صبر کنید.

ضروری است که دکمه تنظیم مجدد را در تمام مدت فشرده نگه دارید و یا روش بازنشانی شکست بخورد.  

مرحله 2: ورود به رابط وب

برای ورود به رابط وب روتر ، از فعال بودن Javascript استفاده کنید. به عنوان یک نکته جانبی ، برخی مرورگرها در بارگیری رابطهای وب روترهای مختلف مشکل دارند.

اگر صفحه مدیریت صحیح بارگیری نشده است ، به سادگی مرورگر دیگری را امتحان کنید.

علاوه بر این ، یک کاربر باید آدرس IP پیش فرض روتر را بداند. برای باز کردن رابط پیکربندی ، آدرس IP را در نوار URL مرورگر وارد کنید ، قبل از آن با “http: //” (به عنوان مثال – http://192.168.1.1).

به جای اتصال بی سیم یا از طریق دستگاه شبکه دیگری (مانند سوئیچ) ، بسیار توصیه می شود کامپیوتر خود را مستقیماً از طریق کابل اترنت به روتر متصل کنید.

مطمئن شوید که کابل اترنت به درگاه LAN روتر شما وصل شده است ، و نه پورت WAN.

اگر آدرس IP روتر را از قبل نمی شناسید ، فقط آدرس IP پیش فرض “Model_XYZ” Google است. مدل های Linksys به طور معمول به طور پیش فرض در قسمت نام کاربری خالی و رمز عبور “مدیر” قرار می گیرد.

مجدداً ، اعتبار در بین ارائه دهندگان مختلف متفاوت است ، بنابراین اگر فراموش کرده اید ، اعتبارنامه ورود به طور پیش فرض را به سادگی Google کنید.

مرحله 3: سیستم عامل DD-WRT را بارگذاری کنید

قبل از آپلود سیستم عامل DD-WRT ، هشدار مهم زیر را بخوانید:

ضروری است که هنگام اجرای برنامه روتر ، این روند را قطع نکنید. با انجام این کار می توانید روتر شما را آجر کنید و آن را بی فایده کنید. قطع روند راه اندازی می تواند بارگیری سیستم عامل جدید یا بازنشانی در پیش فرض های کارخانه را غیرممکن سازد! 

به اختصار, انجام ندهید انجام هر یک از موارد زیر تا زمانی که روند کامل شود:

کامپیوتر خود را خاموش کنید

مرورگر وب را ببندید

منبع تغذیه روتر را قطع کنید

کابل اترنت را که اتصال کامپیوتر شما به روتر است جدا کنید

این روند معمولاً طی دو دقیقه به پایان می رسد و می توان پس از دسترسی به صفحه ورود جدید DD-WRT از مرورگر شما تأیید کرد.

به خاطر داشته باشید که هر روتر دارای رابط کاربری دیگری است. با این وجود ، گزینه های پیکربندی برای چشمک زن روتر تقریباً همیشه در بخش “دولت” موجود است.

در مدل های Linksys موارد زیر را انجام دهید:

 1. وارد رابط پیکربندی روتر شوید
 2. بر روی زبانه “مدیر” کلیک کنید ، که بعضاً با عنوان “مدیریت” یا “سرپرست” شناخته می شود.
 3. “پرونده را انتخاب کنید” را انتخاب کرده و از طریق فهرست های خود حرکت کنید تا پرونده نصب DD-WRT را پیدا کنید

اگر تنظیمات ارتقاء سیستم عامل سخت است ، با کتابچه راهنمای روتر ، که به صورت آنلاین قابل دسترسی است ، مشورت کنید.

مرحله 4: ورود به رابط DD-WRT

در طی مراحل نصب ، چراغها معمولاً روی روتر چشمک می زنند (دوباره ، در بین مدل های مختلف روتر متفاوت است).

به یاد داشته باشید که روتر را به طور اتفاقی وصل نکنید و یا روش نصب آن را قطع نکنید ، یا اینکه ممکن است غبار را نیش بزند.

پس از اتمام ، باید یک پنجره بازشو وجود داشته باشد که نشان دهنده موفقیت است. قبل از ادامه کار, تقریباً 5 دقیقه صبر کنید.

انتظار یک اقدام احتیاطی است که به جلوگیری از تداخلات نامناسب کاربر کمک می کند.

سرانجام ، پس از 5 دقیقه انتظار ، اگر یک ورودی سریع خود را ارائه نداده است ، روی دکمه ادامه کلیک کنید. آدرس IP پیش فرض باید باشد 192.168.1.1 برای اکثر مدلهای روتر ، اما دوباره ، می تواند در بین تولید کنندگان و مدلهای مختلف متفاوت باشد.

افکار نهایی

مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید قطع نکردن روند ارتقاء است. با رعایت مراحل فوق ، فلش کردن روتر به DD-WRT باید کاری تقریباً بدون دردسر باشد که فقط 15 تا 20 دقیقه طول بکشد.

با این وجود ، چشمک زدن روتر شما فقط آغاز است. پس از به روزرسانی ، شما قادر خواهید بود تا از تمام پتانسیل روتر استفاده نکنید و از ویژگی های اضافی و عملکردهای دیگر از سخت افزار آن استفاده کنید.

یکی از اولین مواردی که یک شخص احتمالاً می خواهد پیکربندی کند ، یک تونل VPN سایت به سایت است. با انجام این کار از هر دستگاه متصل به شبکه بی سیم با رمزگذاری VPN محافظت می شود.

و همچنین سایت های دارای محدودیت جغرافیایی را مسدود کنید. با این وجود بهتر ، کاربران می توانند روتر DD-WRT را پیکربندی کنند:

سرور VPN

سرور پرونده

دستگاه اشتراک گذاری شبکه

مجدداً ، اگر مراحل فوق به نظر آزاردهنده یا چالش برانگیز است ، خرید روتر DD-WRT از FlashRouters.com ممکن است جذاب تر باشد..

با تشکر از شما برای خواندن این راهنما در مورد نحوه نصب DD-WRT در روتر خود. احساس راحتی کنید که هرگونه سؤال یا نگرانی را در نظرات زیر بگذرانید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map