تهیه نسخه پشتیبان و استراتژی ذخیره سازی Cloudward.net 2017

یک سال جدید ، یک استراتژی جدید تهیه نسخه پشتیبان: برای من سال 2017 سالی است که بیش از هر زمان دیگری با پرونده های عکس و فیلم کار خواهم کرد ، بنابراین برای ذخیره آنها به فضای بیشتری نیاز دارم..


علاوه بر ذخیره کردن آنها ، من به یک استراتژی کاملا جدید پشتیبان نیز برای این نوع پرونده های جدید نیاز دارم. من عادت داشتم چندین گیگابایت داشته باشم که باید از آنها نسخه پشتیبان تهیه شود ، اما اکنون به ترابایت داده هایی که باید در برابر ضرر محافظت شوند ، می پردازم..

همانطور که تصور می کنید ، از دست دادن هر یک از اینها برای من و تجارت من فاجعه خواهد بود ، بنابراین من استراتژی تهیه پشتیبان خود را با چندین راه حل ، سخت افزاری و نرم افزاری به سطح جدید می برم..

در حال حاضر من تمام پرونده هایم را در دو هارد 4TB ذخیره می کنم ، که ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد تا زمانی که شروع به بریدن فیلم کنید و شروع به گرفتن عکس با وضوح بالا کنید. آنها الان مثل دیوانه ها پر می شوند و من باید هرچه سریع تر آنها را جایگزین کنم. مهمتر از آن ، من بیشتر و بیشتر به سمت 4K حرکت می کنم ، بنابراین نیاز به استحکام در آینده است.

در زیر استراتژی دقیق من را پیدا خواهید کرد ، همچنین یک ویدیو وجود دارد که من می توانم عمق برخی از گزینه های خود را توضیح دهم.

1. سخت افزار

جایگزینی HDD که من انتخاب کردم هفت هارد دیسک 8TB Seagate Archive برای کل 56 ترابایت ذخیره سازی است. اکنون ، از آنجا که من RAID و NAS را به عنوان بخشی از استراتژی پشتیبان خود تنظیم خواهم کرد ، قصد ندارم از تمام این موارد استفاده کنم ، در واقع حتی به دلیل RAID مقداری از آن را از دست خواهم داد ، اما باید مرا حفظ کند. برای آینده قابل پیش بینی.

دلیل اینکه من برای بایگانی Seagate رفتم این است که تولید کننده نسبت هزینه بهتری برای سود می دهد. آنها درایوهای خوبی هستند و من توانستم هر کدام را حدود 300 دلار بدست آورم. هرچند که قیمت آنها بسیار متفاوت است ، بنابراین ، حتماً در صفحه آمازون توجه داشته باشید زیرا در زمان نوشتن آنها حدود 225 دلار است..

اکنون ، از آنجا که من یک کیس رایانه ندارم که دارای هفت هارددیسک باشد ، از TerraMaster D5-300 استفاده خواهم کرد ، که در اصل فقط یک قفسه است که می توانم پنج هارد دیسک جدید خود را آویزان کنم. دلیلی که من برای TerraMaster رفتم این است که سرعت انتقال داده بسیار خوبی را ارائه می دهد ، بخشی از آن به لطف اتصال USB 3.0 آن ، که من هنگام ویرایش ویدیو به آن احتیاج دارم..

با استفاده از ذخیره سازی خارج ، بیایید نگاهی بیندازم که من می خواهم چه راه حل پشتیبان تهیه کنم. من قبلاً به RAID اشاره کردم ، اما قبل از رسیدن به آن می خواهم در مورد Synology NAS استفاده کنم.

NAS به دو دلیل عالی است: از یک طرف ، از آنجا که به اینترنت متصل هستند ، می توانید به جای ارائه دهنده پشتیبان از یکی استفاده کنید و حداقل یک قبض ماهانه را حذف کنید. از طرف دیگر ، آنها به عنوان یک نسخه پشتیبان عالی برای نسخه پشتیبان شما استفاده می کنند ، بنابراین می توانید با اطمینان خاطر بدانید که همه افزونگی هایی که تنظیم کرده اید ، داده های شما را از هرچه ممکن باشد ایمن نگه می دارند.

برای تنظیم این افزونگی ، من دو هارد دیسک باقی مانده را به NAS متصل می کنم ، که به نوبه خود به پنج HDD Seagate که از Synology Hybrid RAID استفاده می کنند متصل می شوند. به طور خلاصه این بدان معناست که اگر یک درایو از کار بیفتد ، چهار نفر دیگر می توانند اسلک را انتخاب کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کار RAID ، ما این پست را در مورد Synology DiskStation توصیه می کنیم.

برای یادآوری: رایانه من با پنج هارد دیسک و RAID 5 به TerraMaster متصل خواهد شد و یک نسخه پشتیبان محدود به من می دهد. این ، به همراه هر دستگاه دیگری که من در اختیار دارم ، سپس به NAS من متصل می شود که دارای دو HDD به همراه حافظه داخلی آن است که بعنوان یک لایه امنیتی محدود دیگر نیز خدمت می کند. این باید تمام حافظه مورد نیاز من را به من بدهد ، اگرچه من کمی در مورد سرعت انتقال داده نگران هستم ، مگر اینکه به RAID 0 تغییر دهم ، که به نوبه خود هیچ بافر به من نمی دهد.

اینها گزینه های سختی است که انجام می شود ، اما من اطمینان دارم که استراتژی صحیح را با RAID 5 انتخاب کرده ام ، زیرا این کار را برای دستیابی به کار بسیار مفید نشان داده است. به من این امکان را می دهد تا از ایستگاه کاری خود به لپ تاپ خود تغییر دهم ، بدون نیاز به نگرانی در مورد اینکه می خواهم تمام پرونده هایی را که ایجاد می کنم از کجا خارج شوم. در همان زمان ، من یک خط دفاع مناسب مناسب در برابر از دست دادن داده ها ایجاد کرده ام.

با این حال ، من همچنین می خواهم برای ایجاد خط دوم از طریق برخی سرویس های ابری که از این شبکه محافظت می کند ، در صورت سرخوردن همه سیستم ها به طور همزمان.

2. نرم افزار

از آنجا که RAID و NAS از نظر فنی راه حلهای پشتیبان گیری کامل نیستند ، توصیه می کنم همیشه به نوعی سرویس ابری اعتماد داشته باشید تا مطمئن شوید که اطلاعات شما در کلیت آن ها ایمن است. تک قدرت می تواند ، و من از این فکر لرز می شوم ، کل مجموعه شیرینی را که شرح دادم از بین می برد و نه تنها از پول زیادی خارج می شوم ، ممکن است تجارت من هرگز از دست دادن داده ها بهبود نیابد..

در تنظیم بالا ، من می توانم به طور مستقیم از TerraMaster با اکثر سرویس های ابری نسخه پشتیبان تهیه کنم ، اما تعداد کمی از آنها به من اجازه می دهند NAS را پشتیبان تهیه کنم (به جز CrashPlan ، بسته به شرایط). با این حال ، TerraMaster با ظرفیت کامل 32TB را نگه می دارد (یک HDD برای RAID محفوظ است) بنابراین برخی از ارائه دهندگان قبل از شروع مسابقه خارج می شوند..

برای وضعیت من ، احساس می کنم Backblaze بهترین گزینه من است زیرا پشتیبان نامحدودی را ارائه می دهد ، به من این امکان را می دهد تا کل ظرف غذا را بر روی سرورهای خود با یکبار ریختن قرار دهم. من همچنین قیمت ، سهولت در استفاده و امنیت Backblaze را دوست دارم ، بنابراین می توانم به طور یکجا تمام نیازهای تهیه پشتیبان خود را مراقبت کنم. نه اینکه Backblaze نیاز به بهترین وجهی برای شما داشته باشد: با برخی جستجو در اطراف می توانید بهترین راه حل تهیه نسخه پشتیبان را برای نیازهای خود پیدا کنید ، همچنین.

با این کار ، تمام آنچه که من هنوز باید مراقب آن باشم این است که تمام این دستگاه ها و افزودنی های مختلف با یکدیگر صحبت می کنند ، بنابراین می توانم دستگاه ها را عوض کنم اما هنوز هم روی همان پرونده ای کار می کنم که هرگز جابجا نشده ام..

Sync.com خدمات عادی من برای این نوع کارها است و من نمی دانم دلیلی برای تغییر از آنجا که احساس می کنم قیمت عالی ، همگام سازی های رعد و برق سریع و همچنین امنیت دانش صفر را ارائه می دهد بدین معنی است که هیچ کس قادر نخواهد بود به آن دسترسی پیدا کند. اطلاعات من مگر اینکه به آنها اجازه بدهم. به موازات Sync.com ، من از pCloud نیز استفاده خواهم کرد ، عمدتا به دلیل داشتن یک برنامه موبایل عالی که در صورت مسافرت به آن نیاز دارم و نمی توانم از لپ تاپ خود استفاده کنم.

این دو سرویس به من اجازه می دهند تا هارد دیسک های جدید خود را خیلی سریع پر نکنم ، زیرا می توانم هر چیزی را که یک فایل ویدیویی عظیم نیست با آنها باشم ، و همچنین دسترسی سریع را از هرجایی و هر زمان به من امکان می دهم.

در بین تمام سخت افزارهای جدید من و همچنین این سه ارائه دهنده پشتیبان و ذخیره سازی ابری ، من باید قادر باشم نه تنها تمام پرونده های جدیدی را که ایجاد خواهم کرد ، ذخیره کنم ، بلکه از تداخل ها در امان می مانند و من باید در هر زمان و به آنها دسترسی داشته باشم. هرجایی که می خواهم.

اگر سوالی دارید در نظرات زیر به من اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map