راهنمای Cloudward: 9 بهترین راه حل پشتیبان گیری از سرور

برای بهترین راه حل های پشتیبان گیری سرور موجود امروز به راهنمای Cloudward.net خوش آمدید. در طی این گردهمایی ، ما شما را با راه حل های ذخیره سازی طراحی شده برای کمک به بهبود فاجعه سرورهای خراب یا خراب و مهاجرت برنامه ریزی شده به سخت افزار جدید معرفی خواهیم کرد.


اگر به دنبال گزینه های بازیابی فاجعه مناسب برای همه دستگاه های اداری خود هستید ، بهترین تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ما برای راهنمای خریدار کسب و کار مکان مناسبی برای شروع است.

سرورها برای ذخیره داده های مهم و پرونده های کاربردی از جمله موارد دیگر استفاده می شوند. همانطور که هر sysadmin می تواند به شما بگوید ، هیچ سرور برای همیشه دوام نمی آورد. با این حال ، با وجود یک برنامه بهبودی در برابر بلایای طبیعی ، سقوط اجتناب ناپذیر صرفاً یک ناراحتی است. بدون هیچ ، این ممکن است یک فاجعه باشد.

بیایید به بهترین راهها برای جلوگیری از فاجعه نگاهی بیندازیم ، بدون آنکه بانک را بشکنیم یا فشار خون خود را افزایش دهیم و سعی در یادگیری نحوه کارکردن آن کنید. اگر یک سرور واقعی نیز در بازار هستید ، ما همچنین توصیه می کنیم بهترین مقاله سرور مشاغل کوچک ما را بررسی کنید.

چگونه انتخاب های خود را برای تهیه نسخه پشتیبان از سرور برتر انجام دادیم

ما سالهاست که نرم افزار پشتیبان گیری را برای سرورها ارزیابی و بررسی می کنیم و از این تجربه استفاده کرده ایم تا انتخاب برتر ما برای تهیه نسخه پشتیبان از سرور باشد. در حالی که چند انتخاب ، از جمله Carbonite و CloudBerry Backup ، فاقد ذهن بودند ، برخی از موارد دیگر به این آسانی نبودند.

هنگام ارزیابی نسخه پشتیبان از سرور ، چندین ویژگی وجود دارد که ما به دنبال آنها هستیم. برای یک ، به عنوان علاقه مندان به ابر ، ما راه حل هایی را ترجیح می دهیم که تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های سرور را به مراکز داده از راه دور آسان کنند. با این حال ، ما همچنین می دانیم که تهیه نسخه پشتیبان محلی مزایای زیادی نیز دارد ، از جمله بازیابی. با توجه به این موضوع ، ما تمایل به ابزارهایی داریم که از یک روش پشتیبان گیری ترکیبی پشتیبانی می کنند.

ما همچنین علاوه بر پشتیبان گیری کامل ، افزایشی و دیفرانسیل ، به دنبال ابزاری بودیم که بتوانند هم از نسخه های پشتیبان مبتنی بر پرونده و هم بر اساس تصویر استفاده کنند. ما همچنین توانایی زمانبندی پشتیبان را در نظر گرفتیم که به مردم اجازه می دهد تا از پشتیبان های اوج برای محدود کردن منابع سیستم استفاده کنند. سایر ویژگی های کلیدی شامل تهیه نسخه پشتیبان داغ است که به شما امکان می دهد از پرونده هایی که در حال حاضر در حال استفاده هستند ، تهیه کنید و از نسخه پشتیبان تهیه شده چند منظوره استفاده کنید که به شما امکان می دهد چندین پردازش پشتیبان را همزمان اجرا کنید.

سرانجام ، ما از توانایی موسوم به بازگرداندن فلز برهنه حمایت می کنیم. با ترمیم فلز برهنه ، می توانید تصویری را به سرور که هنوز هیچ نرم افزاری نصب نشده است ، بازیابی کنید ، که باعث صرفه جویی در وقت با ارزش در روند بازیابی فاجعه می شود.

بهترین انتخاب نسخه پشتیبان تهیه سرور 1. IDrive for Business

IDrive for Business به طور مداوم به عنوان یکی از گزینه های پشتیبان مورد علاقه ما برای مصرف کنندگان قرار می گیرد. برنامه های پشتیبان کسب و کار آن نیز بسیار عالی است ، انعطاف پذیری و ویژگی های قابل قبول بستگی به گزینه های گران قیمت مانند MozyPro و SOS Backup Online for Business دارد..

برنامه اول:
برنامه دو:
برنامه سه:
هزینه سالانه:99.50 دلار199.50 دلار499.50 دلار
رایانه ها:نامحدودنامحدودنامحدود
سرورها:نامحدودنامحدودنامحدود
کل ذخیره سازی:250 گیگابایت500 گیگابایت1.25 تن

شما در سال اول خدمات 25٪ تخفیف دریافت می کنید (یا اگر دو سال به این نوع تعهد توجه نکنید) دو برابر تخفیف می دهید و قیمت گذاری را حتی جذاب تر می کنید. 

گزینه های اشتراک بیشتر نیز وجود دارد ، در کل تا 12.5TB. برخلاف Carbonite Office و برخی گزینه های دیگر ، مقیاس ذخیره سازی با IDrive کمی دشوار است زیرا اگر برنامه ذخیره سازی مجموعه خود را داشته باشید باید به یکی بچسبید. اما به هر حال کم بودن هزینه آن باعث شده ارزش بهتری پیدا کند. 

IDrive قادر به تهیه نسخه پشتیبان از اکثر برنامه های سرور ، از جمله ویندوز سرور ، لینوکس سرور ، MS SQL سرور ، MS Exchange Server ، MS SharePoint Server ، Oracle Server ، Hyper-V و VMWare است.. 

اگر دوست دارید فایلهای سرور کپی شده را به صورت محلی و در ابر نگه دارید ، IDrive از پشتیبان ترکیبی پشتیبانی می کند. همچنین دارای ابزارهای نظارتی مناسبی برای نگه داشتن شما در بالای نسخه پشتیبان خود در زمان واقعی است. بازیابی فاجعه بار فلز و تهیه نسخه پشتیبان از تصویر دیسک نیز پشتیبانی می شوند.

گزینه های تلفن ، ایمیل و چت آنلاین همه برای پشتیبانی مشتری در دسترس هستند ، که همیشه به نظر می رسد بسیار به موقع هستیم. پشتیبانی نیز موجود است 24/7 ، همانطور که می توانید در IDrive for Business بخوانید.

2. نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry

پشتیبان گیری CloudBerry کمی پیچیده تر از IDrive for Business است زیرا شبکه شبکه ذخیره سازی ابری خود را ارائه نمی دهد. در عوض ، شما باید نرم افزار CloudBerry Backup را خریداری کرده و سپس فضای ذخیره سازی ابری را جداگانه از یک سرویس پشتیبانی خریداری کنید.

با این حال ، با بیش از پنجاه گزینه مختلف ذخیره سازی ابری پشتیبانی می شود ، کسانی که با کمی فنی مشکل دارند ممکن است از تطبیق پذیری لذت ببرند. فروشندگان پشتیبانی شده شامل Amazon S3 ، Microsoft Azure ، Google Cloud و Backblaze B2 هستند. پشتیبان گیری CloudBerry همچنین از پشتیبان گیری محلی پشتیبانی می کند.

باید بسته به نوع سرور یا سرورهایی که استفاده می کنید ، نرم افزاری بخرید:

 • ویندوز سرور: 119.99 دلار
 • SQL Server: 149.99 دلار
 • مبادله: 229.99 دلار

گزینه های نرم افزار SQL Server و Exchange هر دو از ویندوز سرور نیز پشتیبانی می کنند. همچنین یک برنامه نهایی 229.99 دلار وجود دارد که می تواند برای Windows Server ، SQL Server و Exchange استفاده شود.

پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر و بازیابی فلز لخت هر دو ویژگی هستند. CloudBerry Backup همچنین از ترمیم سرورهای دارای سخت افزار متفاوت پشتیبانی می کند و با استفاده از یک درایو فلش USB مستقیماً از ابر بازیابی می کند..

این نرم افزار دارای یک جادوگر کاربر پسند است که می تواند گزینه های شما را طی کند ، از جمله زمان برنامه ریزی برای اجرای نسخه پشتیبان تهیه کنید. پشتیبان گیری کامل و دیفرانسیل پشتیبانی می شود. برای کاهش پهنای باند مورد استفاده ، پرونده ها را می توان در هنگام تهیه نسخه پشتیبان فشرده کرد.

CloudBerry Backup از پشتیبان گیری از طرف مشتری برای محدود کردن دسترسی به پرونده های شما در ابر پشتیبانی می کند. سطح رمزگذاری سمت مشتری مورد استفاده 256 بیتی AES است. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی پشتیبان گیری CloudBerry ما را بررسی کنید.

3. کربنیت برای دفتر

Carbonite برای برنامه های Office شامل گزینه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان ابری و محلی است و آن را به یک ابزار پشتیبان ترکیبی تبدیل می کند. این نرم افزار از سرورهای فیزیکی و مجازی به علاوه حافظه متصل به شبکه (NAS) ، شبکه فضای ذخیره سازی (SAN) و درایوهای خارجی پشتیبانی می کند. این یک سرویس پشتیبان کامل است ، اگرچه پشتیبانی از سیستم عامل به اندازه آنچه با IDrive دریافت می کنید خوب نیست – و هزینه آن کمی بیشتر است.

علاوه بر تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی پرونده های فردی ، می توانید با استفاده از Carbonite ، بازیابی کامل سیستم را انجام دهید. این سرویس از بازیابی تصویربرداری و فلز برهنه پشتیبانی می کند. برای تنظیم برنامه بازیابی فاجعه برای سرور خود ، باید فراتر از برنامه اصلی هسته Carbonite ، که محدود به تهیه نسخه پشتیبان از کامپیوتر است.

طرحذخیره سازیهزینه سالانهتعداد رایانه هاشماره سرورها
هسته250 گیگابایت269.99 دلارنامحدودهیچ یک
قدرت500 گیگابایت$ 599.99نامحدود1
نهایی500 گیگابایت999.99 دلارنامحدودنامحدود

Carbonite for Office Power به شما امکان می دهد از یک سرور پشتیبان تهیه کنید ، در حالی که Carbonite برای Office Ultimate به شما امکان می دهد از سرورهای نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید. هر دو 500 گیگابایت فضای ذخیره سازی به شما می دهند و به شما امکان می دهند 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی را با 99 دلار در سال اضافه کنید.

شاید آنچه ما بیشتر از Carbonite دوست داریم این باشد که تنظیم آن در مقایسه با سایر گزینه های پشتیبان گیری از سرور بسیار ساده تر است. برخی از این گزینه های تهیه نسخه پشتیبان ممکن است با قیمت پایین تری نسبت به Carbonite همراه باشند ، اما مدیریت آنها نیز دشوار است. صاحبان مشاغل به دنبال دریافت یک برنامه پشتیبان سرور به سرعت و اجرای آن بدون هزینه کردن پول برای کارمندان پشتیبانی ، باید خوشحال باشند.

رابط کاربری روی چشم آسان است و شما را در اکثر مراحل طی می کند. می توانید با تنظیم یک نسخه پشتیبان کامل ، افزایشی و دیفرانسیل ، از پشتیبان گیری خودکار با یک برنامه ریز ساده برنامه ریزی کرده و بار منابع سیستم را مدیریت کنید. گزینه های دیگر شامل پرتاب کردن پهنای باند ، تنظیم اعلان و ابزارهای نظارت است.

برای امنیت ، Carbonite از AES 128 بیتی برای محافظت از محتوای ذخیره شده در مراکز داده خود استفاده می کند. اگر دوست دارید ، می توانید به رمزگذاری خصوصی نیز تغییر دهید و کنترل کلیدهای رمزگذاری خود را خودتان حفظ کنید. این بدان معناست که هیچ کس در Carbonite قادر به رمزگشایی پرونده های شما نخواهد بود.

سرانجام ، Carbonite حداقل از خدمات پشتیبان ابری ، بعنوان مفیدترین پرسنل پشتیبانی که تاکنون با آنها سرو کار داشته ایم ، برخوردار است. می توانید هفت روز در هفته با پشتیبانی ، تماس ، ایمیل یا گپ آنلاین باشید. Carbonite همچنین نصب های رایگان Valet را ارائه می دهد ، به این معنی که یک کارمند Carbonite پشتیبان سرور شما را بصورت رایگان تنظیم و بهینه می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس را در Carbonite ما برای بررسی Office بخوانید. 

4. نسخه پشتیبان تهیه Acronis 12.5

Acronis یکی از محبوب ترین ابزارهای پشتیبان سرور است که امروزه به دلیل ارائه یک رابط آنلاین عالی و استفاده از آن بسیار آسان است. با این حال ، این نیز می تواند کمی گران باشد. قیمت اشتراک مشترک در هر سرور 469 دلار در هر سال است ، و شما نیز باید هزینه ذخیره را بپردازید:

 • 250 گیگابایت: 299 دلار در سال
 • 500 گیگابایت: 499 دلار در سال
 • 1 ترابایت: 899 دلار در سال
 • 5TB: 4299 دلار در سال

قیمت 469 دلار برای اشتراک استاندارد برای پشتیبان گیری از سرور ویندوز و لینوکس است. یک طرح پیشرفته نیز با قیمت 839 دلار وجود دارد. اگر قبل از چندین سال ثبت نام کنید ، هر دو برنامه از تخفیف برخوردار می شوند.

هر دو Acronis Backup Standard و Acronis Backup Advanced قابلیت تصویربرداری دیسک و ذخیره سازی ترکیبی را ارائه می دهند. گزینه های ذخیره سازی محلی شامل NAS و SAN است. Advanced همچنین شامل deduplication ، پشتیبانی از درایو نوار و گزینه های بهتر و مدیر و گزارش گیری است.

Acronis برای پشتیبان گیری از سرورهای فیزیکی و مجازی قابل استفاده است و می تواند بازیابی مبتنی بر پرونده ، کامل و لخت فلز را انجام دهد. همچنین در صورت نیاز به انتقال به یک سرور جدید می توانید به سخت افزارهای مختلف بازگردید.

5- سرور StorageCraft ShadowProtect SPX 

سرور ShadowProtect SPX مورد علاقه دیگری است ، اگرچه دارای محدودیت های کاملاً محدودتری نسبت به چهار انتخاب اول ما است. برای مثال ، در حالی که بسیاری از آنها رابط کاربری دسک تاپ خود را بسیار آسان برای ایجاد نسخه پشتیبان تهیه پیدا می کنند ، استفاده از آن به عنوان Carbonite یا حتی IDrive ، CloudBerry Backup یا Acronis بسیار ساده نیست..

محدودیت بزرگتر این است که به راحتی با فضای ذخیره سازی ابر ادغام نمی شود ، به این معنی که به فردی با دانش فنی قوی نیاز دارید تا بتواند به شما کمک کند. نتیجه این همه این است که بهترین استفاده برای تهیه نسخه پشتیبان محلی است.

با این حال ، اگر شما می توانید در حدود این محدودیت ها کار کنید و در درجه اول به یک راه حل پیش فرض نیاز دارید ، ShadowProtect SPX طیف خوبی از ویژگی های را برای ایمن سازی سرورهای فیزیکی و مجازی ویندوز شما برای بازیابی فاجعه فراهم می کند..  

این ویژگی ها شامل پشتیبان گیری کامل و افزایشی ، برنامه ریزی پشتیبان و ابزار نظارت بسیار مناسب است. می توانید از فایلها یا یک تصویر پشتیبان تهیه کنید ، و تصاویر پشتیبان را می توان در دستگاههایی با سخت افزار متفاوت ترمیم کرد.

سرور ShadowProtect SPX مسئله دیگری دارد که ممکن است آن را برای افراد یا مشاغل کوچک نیاز به پشتیبان گیری از سرور مناسب نکند: هزینه. پروانه طول عمر شما را به 1095 دلار بازگرداند و یک سال پشتیبانی حق بیمه 164 دلار دیگر هزینه دارد. با این وجود پشتیبانی از اولویت شامل پشتیبانی 24 ساعته تلفن است.

6. Macrium انعکاس 7

Macrium از برخی از موضوعات مشابه ShadowProtect SPX Server رنج می برد ، دارای ویژگی های کمتری است و کاربرپسند تر است. اما ، با وجود تسهیل تهیه نسخه پشتیبان از ابر ، هنوز هم در بین بخش های فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار تهیه نسخه پشتیبان از فرض محبوب است. این ممکن است به این دلیل باشد که هزینه آن کمی کمتر از ShadowProtect SPX است.

Macrium Reflect 7 Server برای یک مجوز دائمی 275 دلار هزینه دارد. همانطور که با StorageCraft ، پشتیبانی حتی اگر بخواهید برای پشتیبانی استاندارد از حق بیمه انتخاب کنید ، هزینه اضافی نیز دارد. با این حال ، سال اول پشتیبانی استاندارد را بصورت رایگان دریافت می کنید. سال اول پشتیبانی حق بیمه ، 13 دلار به هزینه اضافه می کند.

استاندارد: حق بیمه:
هزینه تمدید:55 دلار69 دلار
زمان پاسخ:24 ساعت12 ساعت
24/7:نهآره
پشتیبانی تلفنی:نهآره
اختصاصی مدیر پرونده:نهآره

از این نرم افزار می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از کل سرورهای فیزیکی و مجازی در یک فایل تصویری فشرده یا فایلها و پوشه ها در یک پرونده بایگانی فشرده شده استفاده کنید. یک برنامه ریز دستی به شما امکان می دهد برای زمانی که می توانید منابع سیستم را ذخیره کنید ، از پشتیبان گیری کامل و افزایشی برنامه ریزی کنید.  

در صورت خراب شدن دیسک های سرور شما ، با Macrium ReDeploy می توانید مستقیماً فایلها را به سخت افزار متفاوت بازگردانی کنید. بوت شدن مجازی نیز پشتیبانی می شود.

7. سرور NovaBACKUP

سرور NovaBACKUP به شما امکان می دهد از محلی و ابر نسخه پشتیبان تهیه کنید. گزینه های تهیه نسخه پشتیبان ابری شامل NovaStor است ، که شما باید از طریق ارائه دهنده سرویس مدیریت شده یا Amazon S3 خریداری کنید ، که می توانید خود را تنظیم کنید.

همچنین NovaBACKUP می تواند با چند سرویس اشتراک فایل از جمله Dropbox ، Google Drive و OneDrive یکپارچه شود. با این حال ، این گزینه ها واقعاً برای تهیه نسخه پشتیبان از سرور طراحی نشده اند.

خود این نرم افزار سالانه با 200 دلار قابل خریداری است یا می توانید با 400 دلار با مجوز دائمی بروید. اگر با مجوز دائمی بروید ، فقط یک سال پشتیبانی NovaCare را شامل می شوید. NovaCare شامل کانال های ایمیل ، چت و پشتیبانی تلفنی است.

گذشته از اینکه یک راه حل ذخیره سازی ترکیبی است ، NovaBACKUP از پشتیبان گیری مبتنی بر پرونده ، مبتنی بر تصویر ، افزایشی ، کامل و چند رده پشتیبانی می کند. همچنین از بازیابی فلز لخت پشتیبانی می کند و دستگاه های متفاوت را بازیابی می کند.  

این نرم افزار همچنین قادر به رمزگذاری داده ها با استفاده از 256-AES است ، صرفه جویی در محلی و یا ارسال آن به ابر ، و ابزارهایی برای نظارت در زمان واقعی نزدیک..

8. سرور پشتیبان EaseUS Todo

EaseUS برخی از محبوب ترین ابزارها را برای متخصصان فناوری اطلاعات در جهان تولید می کند ، از جمله یک ابزار عالی بازیابی اطلاعات که ما در بررسی جادوگر بازیابی اطلاعات خود نوشتیم. نرم افزار پشتیبان گیری از سرور آن ، Todo Backup Server نیز بسیار مناسب است.

یکی از جذاب ترین موارد در مورد سرور پشتیبان Todo هزینه آن است. مجوز طول عمر نسخه فعلی سرویس دهنده پشتیبان Todo 199 دلار است. مجوز طول عمر برای نسخه های فعلی و آینده 359 دلار هزینه دارد.

متأسفانه ، در حالی که سرور تهیه پشتیبان Todo از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است ، از پشتیبان گیری ساده ابر پشتیبانی نمی کند و این مانع از بالاتر رفتن آن در این لیست می شود. با این وجود FTP گزینه ای است ، بنابراین اگر می خواهید کمی کار کنید از راه دور پشتیبان تهیه کنید.

سرور تهیه نسخه پشتیبان تهیه پشتیبان کامل سیستم برای ویندوز سرور ، تصویربرداری سریع دیسک در سطح بلوک و تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها را فراهم می کند. همچنین می تواند بکاپ گیری افزایشی و کامل را انجام دهد و دارای یک برنامه زمانبندی پشتیبان خوب است. تصاویر و پرونده ها برای فضای بیشتر فشرده شده اند و می توان با AES 256 بیتی رمزگذاری شد. همچنین می توانید اعلان هایی را برای هشدار دادن به روندهای در حال انجام ، تکمیل یا شکست خورده ایجاد کنید.

بازیابی سیستم ها با استفاده از رسانه قابل راه اندازی و بر روی سخت افزار متفاوت انجام می شود. می توانید کل تصویر را بازیابی کنید یا بازیابی های مبتنی بر پرونده را انجام دهید.

افکار نهایی

این گزینه های ما برای بهترین ابزارهای پشتیبان گیری سرور است. بابت پول ما ، Carbonite جای خود را به عنوان بهترین ابزار پشتیبان کلی به لطف یک مجموعه ویژگی عالی ، تجربه کاربری فراهم آورده است که واقعاً فرآیند تهیه نسخه پشتیبان و پشتیبانی عالی را که شما مجبور به صرف هزینه اضافی نیستید ، ساده تر می کند.

با این حال ، ابزارهای مختلف برای کاربران مختلف جذاب خواهد بود ، به احتمال زیاد Carbonite و IDrive برای صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​که به دنبال سهولت استفاده هستند جذاب می شوند و سایرین برای بخش های IT کارمندان مناسب تر هستند. ما از سؤالات و نظرات شما در زیر استقبال می کنیم ، و مثل همیشه از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map