چرا Cloud Storage ایده خوبی است؟

در طول چند سال گذشته ، ما برای ذخیره سازی و پردازش داده های خود به طور پیوسته از سیستم های محلی به سمت ابر حرکت کرده ایم. در این مقاله ، Cloudward.net می خواهد نگاهی خوب به این موضوع بیندازد که چرا این چنین ایده خوبی است. به عنوان مثال فیلم بگیرید. ما دیگر آنها را از دیسک های سخت بازی نمی کنیم.


در عوض ، ما آنها را از طریق اینترنت از طریق ارائه دهندگان مانند Netflix پخش می کنیم و این فقط فیلم هایی نیستند که به ابر منتقل می شوند ، بلکه برنامه های شخصی و سازمانی نیز دارند.

با تشکر از این روند ، ابر یکی از گرمترین بازارهای رشد محاسباتی امروز است و شیوه زندگی و برقراری ارتباط به عنوان یک جامعه را تغییر می دهد.

این نیز به لطف عواملی از قبیل:

 • حجم فزاینده ای از داده ها
 • نگرش متغیر کارمندان
 • ترجیحات رو به رشد مشتری

با توجه به دنیای در حال تغییر در اطراف ما ، منطقی است که درباره فضای ذخیره سازی ابری و چگونگی بهره گیری از آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

خدمات ذخیره سازی ابر که دوست داریم:

Cloud Storage چیست؟?

ذخیره سازی ابر به فضای آنلاین اشاره دارد که می توانید داده ها را ذخیره کنید.

این فضای آنلاین در چندین سرور از راه دور قرار دارد که در داخل مراکز داده عظیم مستقر هستند و براساس فناوری مجازی سازی ساخته شده است ، این بدان معناست که فضای ذخیره سازی در سرورهای مختلف و احتمالاً حتی مکانهای مختلف نیز قرار دارد..

اما ، به عنوان یک کاربر ، تنها یک واحد واحد است که می توانید در هر زمان به آن دسترسی پیدا کنید. این سرورها متعلق به شرکت های شخص ثالث ، نگهداری و اداره می شوند که ممکن است هزینه ای برای استفاده از آنها هزینه ای نداشته باشد.

مهمترین ویژگی های ذخیره سازی ابر عبارتند از:

 • خدمات ارائه شده توسط یک ارائه دهنده خارجی
 • همه داده ها در خارج از شبکه شما ذخیره می شوند
 • از طریق اینترنت یا از طریق ابزار هماهنگ سازی داخلی قابل دسترسی است
 • توسط کاربران مجاز امکان دسترسی به داده ها از هر دستگاه و مکان وجود دارد
 • این مبتنی بر فناوری مجازی سازی است

به دلیل تمام این ویژگی ها ، به اشتراک گذاشتن داده با دیگران آسان تر از همیشه است ، و حتی می توانید با چند نفر به صورت آنلاین کار کنید ، و این کار را برای دنیای جهانی شده ما کامل می کند.

بیایید نگاهی متمایزتر به قسمتهای جانبی فضای ذخیره سازی ابری بیندازیم.

مزایای ذخیره سازی ابر برای مشاغل

پس از شروع استفاده از cloud برای ذخیره اطلاعات یک شرکت ، اینها برخی از مزایایی است که می توانید در طی چند روز از آن استفاده کنید..

1. بدون تعمیر و نگهداری

بسیاری از شرکت ها ، صرف نظر از اندازه آنها ، ترجیح می دهند داده ها را در سرورهای داخلی و مراکز داده ذخیره کنند.

حسابداری

اگرچه این رویکرد گزینه بدی نیست ، اما با این وجود سرپایی اضافی نیز در پی دارد.

سرورها به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارند و این بدان معنی است که شرکت برای مدیریت آنها باید از کارمندان IT استفاده کند که این یک گزاره پرهزینه است. با تشکر از فضای ذخیره سازی ابری ، مشاغل می توانند مبلغ زیادی را برای تعمیر و نگهداری صرفه جویی کنند ، زیرا سرورهای آنها اکنون تحت کنترل ارائه دهندگان شخص ثالث هستند.

درعوض ، آنها می توانند منابع را بر جنبه های اصلی تجارت خود متمرکز کنند ، بدون اینکه نگرانی در مورد کارمندان فناوری اطلاعات یا بودجه های کلان آن باشد.

2. انعطاف پذیری بیشتر

کارمندان امروز می خواهند تعادل زندگی و کار بهتر داشته باشند و با اجازه دادن به آنها از راه دور می توان به بهترین هدف دست یافت.

 طبق این نظرسنجی ، 79٪ از پاسخ دهندگان قبلاً بعضی اوقات خارج از دفتر کار خود کار می کنند ، در حالی که 60٪ دیگر در صورت ارائه این انعطاف پذیری شغل خود را تغییر می دهند..

سرویس های ذخیره سازی Cloud مانند Google Drive دقیقاً این نوع انعطاف پذیری را برای کارمندان ارائه می دهند.

با داده های ذخیره شده به صورت آنلاین ، کارمندان آسان هستند که وارد یک پرتال ابر شوند ، روی داده های مورد نیاز خود کار کنند و هنگام انجام کار از سیستم خارج شوند. همچنین باعث می شود آنها با کارآمدتر کار کنند و در نتیجه کارگران را نیز پس انداز می کنند.

3. همکاری و ارتباط بهتر

در شرایط تجاری امروز ، معمول است که کارمندان همکاری و ارتباط برقرار کنند با همکاران مستقر در سراسر جهان.

به عنوان مثال ، آنها ممکن است مجبور باشند روی همان پیشنهاد مشتری با هم کار کنند یا بازخوردی در مورد اسناد آموزشی ارائه دهند.

ابزارهای مبتنی بر ابر مانند Dropbox و درایو گوگل همکاری و مدیریت اسناد را نسیم کنید.

این محصولات به کاربران این امکان را می دهند که به جدیدترین نسخه های هر مدرک دسترسی داشته باشند ، بنابراین می توانند در آخرین تغییرات باقی بمانند ، که می تواند به مشاغل کمک کند تا بدون توجه به موقعیت جغرافیایی یا گسترش ، بتوانند جریان کار خود را بهتر مدیریت کنند..

4- محافظت از داده ها

دلیل مهم دیگر برای انتقال به ابر ، محافظت بهتر از داده های شما ، به ویژه در صورت بروز فاجعه طبیعی است.

جاده حفاظت از داده ها

به عنوان مثال ، طوفان سندی مراکز داده در شهر نیویورک را ویران کرد و بسیاری از وب سایت ها را مجبور کرد تا روزها فعالیت خود را تعطیل کنند. بهتر است داده ها را به ابر منتقل کنید تا از بروز چنین اختلالی جلوگیری کنید ، زیرا داده های شما در چندین مکان ذخیره می شوند.

این افزونگی باعث می شود تا حتی اگر یک منطقه تحت تأثیر قرار گیرد ، عملیات شما مجبور به آسیب دیدن نیست و مهم نیست که چه اتفاقی می افتد داده ها در دسترس باقی بمانند – این سیستمی است به نام تکثیر.

5. سربار پایین

ما قبلاً به آن اشاره کرده ایم ، اما ابر می تواند پول زیادی را در مشاغل صرفه جویی کند.


مرد شرکتی که سرور خود را به شبکه خود اضافه می کند

راه اندازی یک مرکز داده درون خانه به هزاران دلار سرمایه گذاری نیاز دارد ، و این به معنای هزینه های تعمیر و نگهداری آن نیست. با برون سپاری ذخیره سازی داده ها به ارائه دهندگان ابری ، مشاغل صرفه جویی در سرمایه و هزینه های نگهداری ، پولی که به نوبه خود می تواند برای گسترش مشاغل مورد استفاده قرار گیرد.

بعلاوه ، با توجه به امنیت ، کاهش تاخیر ، زمان کافی و محیطهای کنترل شده که ارائه دهندگان مانند AWS دارند ، ایجاد یک مرکز داده درون خانه ای به نظر می رسد مانند جنون بی نظیر در سال 2017.

مزایای فضای ذخیره سازی ابری برای افراد

این فقط مشاغل نیست که از فضای ذخیره سازی ابری استفاده می کنند. افراد همچنین برای ذخیره اطلاعات خود در یک مکان امن و ایمن از ابر استفاده می کنند. در حقیقت ، گزارشی از Statista نشان می دهد که تا سال 2017 ، بیش از 1.8 میلیارد نفر از فضای ذخیره سازی ابر شخصی استفاده می کنند.

و به راحتی می توان فهمید که چرا.

1. امنیت

با تشکر از استفاده از ویژگی های امنیتی پیشرفته برای محافظت از داده های شما ، cloud عملاً امن ترین مکان برای نگهداری پرونده ها است ، البته شمردن یک HDD محلی کاملاً رمزگذاری شده ، البته.

به همین دلیل است که می توانید بدون نگرانی هر چیزی ، حتی کلمه عبور را در ابر ذخیره کنید.

حتی ابزارهای مدیریت گذرواژه مانند 1Password نیز وجود دارند که به حفظ ایمن یک رمز عبور برای سایتهای مختلف کمک می کنند.

مزیت بارز نگه داشتن آنها در ابر این است که آنها از دستگاه ها مستقل هستند و به شما امکان می دهند از هرجایی وارد شوید. علاوه بر این ، بیشتر ارائه دهندگان ابری شما را از خط مشی های نظارت NSA محافظت می کنند ، حریم خصوصی بیشتری را ارائه می دهند.

2. محافظت از داده ها

درست مانند مشاغل ، ممکن است شهروندان خصوصی با از بین رفتن داده ها روبرو شوند ، مگر در مواردی که درایوهای سخت آنها معمولاً از آن استفاده می کنند ، یا تلفن هوشمند آنها سرقت می شود.

فضای ذخیره سازی Cloud یک روش عالی برای محافظت از خود در برابر شرایط اضطراری داده ها است ، با این کار به شما امکان می دهد در صورت گم شدن یا سرقت اولیه ، به داده های دستگاه دیگری دسترسی پیدا کنید ، و می توانید بدون نگرانی رمزهای عبور را تغییر دهید..

در اینجا در Cloudward.net ، ما نمی توانیم اهمیت داشتن نسخه های اضافی از داده های ذخیره شده در ابر را در جایی فراموش نکنیم. خدمات پشتیبان زیادی برای انتخاب وجود دارد و توصیه می کنیم هرکسی و همه از این ارائه دهندگان استفاده کنند.

3. اشتراک گذاری

به اشتراک گذاری دیجیتالی ، به لطف ابر ، سریع و آسان است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی بارگذاری پرونده ها و به اشتراک گذاری آنها با دوستان و خانواده خود.

به عنوان مثال SugarSync یک برنامه جالب است که پرونده ها را در دستگاه های مختلف همگام سازی می کند ، بنابراین نشان دادن دوستانتان به اینکه عکس خوب شما را گرفته است موضوع یک دکمه واحد است.

با این وجود بهتر ، ابر با استفاده از مشاهده ، ویرایش یا اظهار نظر مجوز ، راهی برای به اشتراک گذاری ایمن پرونده ها فراهم می کند. همچنین می تواند پرونده هایی را که رمزگذاری شده اند به اشتراک بگذارید.

4. فضا

فایده بزرگ ذخیره سازی ابر برای افراد ، فضای اضافی است که وقتی همه تصاویر ، اسناد و فیلم ها را به ابر منتقل می کنید ، روی دستگاه محلی قرار می گیرد..

همچنین لازم نیست که برای کامپیوترهای دارای هارد دیسک های بزرگ پول زیادی خرج کنید. فضای ذخیره‌سازی آنلاین یک جایگزین اقتصادی برای خرید هارددیسک خارجی است ، و همچنین به طور کلی ایمن تر بودن ، به خصوص اگر تازه کار امنیتی باشید.

بسیاری از ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری در آنجا وجود دارند ، فقط با اندکی تحقیق و تفحص ، پیدا کردن یکی از این موارد که به درستی متناسب با شماست یک سینما است ، در واقع ، چرا از اینجا شروع نمی شود?

در نتیجه…

به طور خلاصه ، ذخیره سازی ابری هم برای افراد و هم برای مشاغل مزایای بسیاری دارد. اگرچه برخی از نقاط ضعف در آن وجود دارد ، اما مزایای ذخیره ابر بسیار بیشتر از آنها است ، و این با سرعت سریع که همه در حال انتقال داده های خود به ابر هستند ، مشهود است..

بسیاری از گزارش ها این موضوع را تأیید كرده اند و پیش بینی می كنند كه بازار ذخیره سازی ابر تا سال 2020 به 3.5 میلیارد دلار خواهد رسید و رشد سالانه عظیم سالانه 31٪ را نشان می دهد. میلیارد ها نفر و هزاران شرکت در حال ذخیره سازی آنلاین هستند زیرا راحت ، راحت ، ایمن و اقتصادی است.

آیا شما همچنین آماده استفاده حداکثری از آنچه ارائه می دهد فضای ذخیره سازی ابر است؟ اگر چنین است ، نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map