Cloud Storage چیست و چرا اهمیت دارد در سال 2016

از دست دادن داده ها به دلیل کمبود فضای کافی برای ذخیره سازی دیجیتال ، یک درد است ، زیرا مجبور هستید انتخاب کنید که چه چیزی می ماند و چه می گذرد. قربانی کردن موارد مورد علاقه برای صرفه جویی در موارد مهم ، واقعاً یک تجربه ناامیدکننده است ، به بیان آرام.


در گذشته ، من مجبور شدم پرونده ها را تمیز کنم تا بتوانم فضای جدیدی را فراهم کنم ، البته دستگاه هایی مانند:

 • درایوهای فلش USB
 • سی دی
 • دی وی دی
 • کارتهای SD
 • HDD های خارجی

همه گزینه های ذخیره سازی عالی هستند ، زیرا ارزان و قابل حمل هستند. اما ، به عنوان اشیاء جسمی ، آنها همیشه می توانند گم شوند ، آسیب ببینند و یا به سرقت بروند و همین کار با داده های شما در داخل آنها نیز اتفاق می افتد.

آیا به جای استفاده از هارد اکسترنال یا رسانه های قابل جابجایی دیگر ، در این مورد فکر کرده اید که به جای آن از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید?

البته این سؤال باقی مانده است ، ذخیره سازی ابری چیست و چه چیزی آن را به گزینه ای جذاب در سال 2016 تبدیل می کند?

بگذار توضیح بدهم؛ فضای ذخیره سازی ابری راهی برای صرفه جویی در چیزهای دیجیتالی بصورت آنلاین است و به شما این امکان را می دهد تا از داده های ارزشمند در برابر مواردی که از مواردی مانند فلش مموری ، دیسک و غیره تأثیر می گیرد ، محافظت کنید..

با این حال ، درست مانند هر چیز دیگری در زندگی ، جوانب مثبت و منفی برای استفاده از این نوع فناوری وجود دارد.

جوانب مثبت و منفی از ذخیره سازی ابر

جوانب مثبت منفی:
در هر نقطه ، در هر زمان دسترسیبی فایده و بدون دسترسی به اینترنت
اشتراک گذاری پرونده های عمومینیاز به پرداخت ماهانه دارد
عالی برای بازیابی فاجعهدارای مسائل امنیتی و حریم خصوصی است
در سیستم های چند عامل کار می کندسردرگمی با پشتیبان ابری آسان

مزایای ذخیره سازی ابر

فضای ذخیره سازی ابر بسیار شبیه هارد اکسترنال با هدف و کارایی است. شما پرونده ها را انتخاب می کنید و آنها را به چیزی در خارج از HDD داخلی منتقل می کنید.

با این حال ، برخلاف یک دستگاه ذخیره سازی خارجی ، ابر از طریق اتصال اینترنتی کار می کند و نه یک سیم USB.

بیشتر اوقات ، سرویس های ذخیره سازی ابری نیاز دارند که مصرف کنندگان بتوانند پرونده ها را با استفاده از رابط برنامه وب یا نرم افزار نصب شده روی دسک تاپ انتقال دهند.

معمولاً گزینه ای برای استفاده از هر دو ارائه می دهند.

با صرفه جویی در اطلاعات از یک HDD ، فضای بیشتری بر روی آن و مزایای دیگری که اغلب برای رسانه های ذخیره سازی فیزیکی در دسترس نیست ، به دست می آورید.

گرفتن همه اینها با شما

بهترین قسمت ذخیره سازی ابری امکان دسترسی به پرونده ها در دسترس است.

ذخیره سازی ابر تجاری

برای انتقال آنها به دفتر یا ارسال پانزده ایمیل با قسمت های مختلف یک پروژه – نیازی به انتقال پرونده های مختلف به فلش درایو نیست..

فضای ذخیره سازی ابری ابزار اشتراک گذاری ، پخش و پخش ویرایش آنلاین را فراهم می کند.

اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری به کاربران امکان می دهند اسناد خاص را باز کنند و مستقیماً در یک پنجره مرورگر تغییراتی در آنها ایجاد کنند. فایده در اینجا وجود ندارد که نیازی به انتقال داده روی سیستم نیست ، سپس بارگیری مجدد آن در ابر.

علاوه بر دسترسی به اسناد و مدارک لازم ، از دسترسی به موسیقی و فایلهای ویدئویی ذخیره شده در ابر نیز بهره مند می شوید.

من عاشق گوش دادن به موسیقی هستم ، اما مجموعه من خیلی زیاد است که در یک دستگاه پخش MP3 بچسبید. با استفاده از ابر می توانم به فایلهای موسیقی دسترسی پیدا کنم و از آهنگ های موردعلاقه خود از هر طریق گوش کنم:

 • کامپیوتر
 • گوشی های هوشمند
 • قرص
 • کنسول

اگر یک اتصال اینترنتی به اندازه کافی قوی باشد که بتواند محتوای رسانه را پخش کند.

اشتراک با خانواده ، دوستان و همکاران

علاوه بر دسترسی به داده ها از هرجای دیگر ، فناوری cloud توانایی منحصر به فرد برای به اشتراک گذاری فایل ها با هر کس را نیز ارائه می دهد.

ویژگی اشتراک گذاری تمایل دارد فقط به سرویس های ذخیره سازی ابری اختصاص یابد ، زیرا ارائه دهندگان نسخه پشتیبان ابری به کاربران اجازه نمی دهند با دیگران به اشتراک بگذارند (استثنائات خاصی از این قاعده مانند IDrive وجود دارد).

ده خطر عمده
فناوری مشترک

اشتراک گذاری در هر دو سطح شخصی و حرفه ای مفید است.

خانواده و دوستان می توانند از دیدن تصاویر و فیلم ها لذت ببرند. در حالی که همکاران می توانند بدون نیاز به انتظار ایمیل در پروژه ها همکاری کنند.

البته ، با اشتراک گذاری ، نگرانی های امنیتی به وجود آمده است.

خبر خوب این است که فقط کاربرانی که دارای یک دعوت نامه هستند و “کلید” دارند می توانند به پرونده های مشترک دسترسی پیدا کنند ، اسناد برای یافتن مردم از طریق جستجوی اینترنتی در دسترس نیست..

معایب ذخیره سازی ابر

روشهای مختلفی برای ذخیره سازی ابر مفید است ، اما برای عادلانه بودن ، بعضی از مناطق باعث نگرانی مصرف کنندگان شده اند.

بزرگترین نگرانی آن حریم خصوصی است.

معمولاً کاربران نگران جاسوسی از طرف دارندگان سرور یا بدتر از آن دولت هستند. ذخیره سازی ابر در مقایسه با HDD واقعی کنترل کمتری بر امنیت داده ها می کند.

ذخیره سازی ابر همچنین دارای مشکلات احتمالی اتصال است. اگر اینترنت از بین رفته یا کند شود ، امکان دستیابی به پرونده های ذخیره شده در سرورهای شخص دیگر وجود ندارد.

در شرایط سنتی ، این نباید مشکلی ایجاد کند. با این حال ، در طول یک فاجعه ، هیچ راهی برای دسترسی به داده ها در ابر وجود ندارد.

سرانجام ، تقریباً همه ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری به شما امکان می دهند از هر مرورگر وب به فایلها دسترسی پیدا کنید. اما برخی از آنها برای کسانی که می خواهند از طریق رایانه لوحی یا تلفن وارد حساب خود شوند ، به برنامه های تلفن همراه نیاز دارند.

مصرف کنندگان با استفاده از دستگاه غیر تلفن هوشمند ممکن است نتوانند برنامه مورد نیاز را نصب کنند.

ذخیره سازی ابر شخصی

شرکت های ابری عمومی خدمات عالی هستند که اسناد و سایر داده ها را ایمن نگه می دارند.

با این وجود ، نگرانی همیشه درباره امنیت وجود دارد.

داده ها را در ابر ذخیره کنید

بسیاری از افراد با ذخیره کردن اطلاعات خود بسیار راحت نیستند. بسیاری از کاربران همچنین نگران این هستند که طرفهای صاحب سرور پرونده های خود را مشاهده کنند ، یا دولت ممکن است بدون اجازه آنها مزاحمت کند.

برای مصرف کنندگان آگاهانه در زمینه حفظ حریم خصوصی ، ذخیره سازی Personal Cloud راهی است که باید انجام شود.

سرور ابر در خانه شما ساکن است و از طریق اترنت یا Wi-Fi به یک شبکه محلی متصل می شود. نسخه شخصی مانند ابرهای عمومی ، می تواند پرونده ها را از هر رایانه پیوست شده منتقل کند.

با این حال ، برخلاف ابرهای عمومی ، محدودیتی وجود دارد. ابرهای خصوصی فقط به سیستمهای متصل از طریق Wi-Fi دسترسی دارند.

چند گزینه Cloud Cloud وجود دارد ، مانند Seagate Personal Cloud ، اگر برنامه رسانه آن در یک تلفن یا رایانه لوحی بارگیری نشود ، دسترسی از راه دور را در اختیار شما قرار می دهد..

اشتراک ممکن است فقط برای کسانی که می توانند به شبکه خانگی مالک متصل شوند محدود شود.

تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین

غالباً مصرف کنندگان از اصطلاحات ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ابری به طور متناوب استفاده می کنند. در حالی که هم حافظه ابری و هم نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ، به کاربران امکان می دهد تا فایلها را در فضای مجازی ذخیره کنند. اینها چیزهای یکسان نیستند.

هدف از تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، ذخیره یک نسخه آینه از داده ها برای محافظت در برابر از دست دادن است. با طراحی ، ارائه دهندگان خدمات بطور خودکار تمام فایلهای مهم روی سیستم شما را شامل می شوند ، نه فقط پرونده های فردی.

البته ، مصرف کنندگان با استفاده از یک سرویس با ظرفیت محدود می توانند به جای انجام یک نسخه پشتیبان کل سیستم ، فقط پرونده هایی را که می خواهند ذخیره کنند ، انتخاب کنند.

یکی از نکات جالب در مورد نرم افزار پشتیبان این است که به طور مداوم و خودکار کار می کند. این نرم افزار در پس زمینه اجرا می شود و نسخه های پرونده های منتخب را به سمت سرورهای خارج از سایت منتقل می کند.

همچنین نرم افزار پشتیبان گیری به شما امکان می دهد که زمان اجرای آن را انتخاب کنید ، بنابراین پهنای باند را هدر نمی دهد.

پایین آمدن خدمات پشتیبان آنلاین این است که پرونده ها اغلب باید روی هارد دیسک داخلی بمانند. بسیاری از شرکت ها ، اگر اصل در HDD شما وجود نداشته باشد ، فایلها را از سرورهای خود حذف می کنند.

تقریباً تمام مشاغل پشتیبان ، حداقل 30 روز – قبل از حذف آنها ، پرونده های حذف شده را نگه می دارند.

به طور خلاصه …

فضای ذخیره سازی آنقدر پیچیده نیست که به نظر برسد. اگر شما مثل من هستید و از داده فعلی فضای بیشتری ندارید ، می تواند یک محصول ضروری برای استفاده باشد ، مگر اینکه بخواهید HDD های خارجی را نگه دارید.

ارائه دهندگان بسیاری وجود دارند ، مانند:

 • Sync.com
 • درایو گوگل
 • یک درایو
 • Dropbox

که فضای محدودی از فضای محدود را ارائه می دهند ، زیرا همه ما گاه به گاه به فضای ذخیره اضافی احتیاج داریم.

حتی اگر برای حفظ امنیت اطلاعات به شخص ثالث اعتماد نکنید ، خدمات ذخیره سازی ابری وجود دارد که امنیت دانش صفر را ارائه می دهند.

مانند هارد اکسترنال ، حافظه ابری روش دیگری برای محافظت از اطلاعات کاربر است. این فقط بسیاری از موارد جالب مانند اشتراک گذاری ، دسترسی به هر مکان ، پخش ، ویرایش و موارد دیگر ارائه می شود.

بنابراین ، لطفاً در بخش نظرات زیر ، روش ارجح خود را برای نگهداری ایمن داده ها و اینکه چرا چنین است ، به اشتراک بگذارید.

Source1: https://www.techopedia.com/definition/26535/cloud-storage

Source2: http://computer.howstuffworks.com/cloud-computing/cloud-storage.htm

Source3: http://www.seagate.com/do-more/what-is-personal-cloud-master-dm/

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map