خدمات میزبانی فایل رایگان در مقابل Cloud Storage

ما مطمئن هستیم که شما در شرایطی قرار داشتید که می خواستید پرونده ای را با دوست خود به اشتراک بگذارید که در آن طرف کشور یا حتی جهان زندگی می کند. ارسال آن بر روی درایو فلش یا ارسال ایمیل برای آن ، راه حلهای محدود است. کاری که می توانید به جای آن انجام دهید این است که یک پرونده را در اینترنت بارگذاری کنید و به دوست خود اجازه دهید آن را بارگیری کند.


ما می خواهیم به شما بگوییم که چگونه می توانید با خدمات میزبانی فایل رایگان این کار را انجام دهید.

خدمات میزبانی فایل به شما امکان می دهد پرونده خود را با استفاده از روش کشیدن و رها کردن – اگر کاربر پسند باشد – یا با انتخاب آن از رایانه خود بارگذاری کنید. در حالی که آنها اساساً همین کار را انجام می دهند ، چقدر خوب این کار را انجام می دهند و چه ویژگی های دیگری در دسترس هستند از نظر ارائه دهنده تفاوت زیادی دارند.

برخی پرونده شما را می گیرند و لینک بارگیری را برای شما به اشتراک می گذارند یا برای ایمیل خود ارسال می کنند. سپس مواردی وجود دارند که قابلیت های پیشرفته ای مانند اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی ، بارگذاری URL از راه دور ، کانال های رمزگذاری شده ، فهرست های عمومی و موارد دیگر را ارائه می دهند..

شما می توانید از فضای ذخیره سازی ابری برای رسیدن به همان چیزها استفاده کنید. ویژگی های پیشرفته فقط در حساب های حق بیمه موجود است ، اما موارد رایگان هیچ چیز برای رد کردن نیستند. شما می توانید بهترین ها را در لیست مقایسه فضای ذخیره سازی ابری خود بیابید و اگر تصمیم گیری برای شما کافی نیست ، ما مقاله ای داریم که به شما کمک می کند بهترین فضای ذخیره سازی ابری را برای خود انتخاب کنید..

برای بقیه این مقاله ، ما می خواهیم چگونگی مقایسه خدمات میزبانی فایل رایگان و ذخیره سازی ابری رایگان مقایسه کنیم.

میزبانی فایل در مقابل Cloud Storage

در مرحله اول ، بیایید تفاوت بین میزبانی پرونده و اشتراک گذاری را با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری بررسی کنیم.

اشتراک گذاری

اگر شما نیاز دارید که یک فایل را با عجله بارگذاری کنید ، بیشتر میزبانی فایل رایگان به شما امکان می دهد بدون ایجاد حساب کاربری این کار را انجام دهید. می توانید پرونده خود را بارگذاری کنید ، لینک دریافت کنید و آن را ارسال کنید. این همه طول می کشد از طرف دیگر ، ذخیره سازی ابر ، شما را ملزم به ثبت نام ، ورود به سیستم ، بارگذاری یک پرونده و سپس دریافت لینک می کند.

اگرچه این کار دشوار تر است ، فضای ذخیره سازی ابری گزینه های بیشتری برای به اشتراک گذاری پیوندها نسبت به خدمات میزبانی فایلهای برهنه دارد ، که فقط پیوندی را در اختیار شما قرار می دهد. بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری به شما امکان می دهند تا در شبکه های اجتماعی مانند Facebook ، Twitter و غیره به اشتراک بگذارید. علاوه بر این ، می توانید دیگران را از طریق نام کاربری یا ایمیل به پوشه خود دعوت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما را برای به اشتراک گذاری قطعه بخوانید.

اگر برای همکاری با هم تیمی های از راه دور ، فایل هایی را به اشتراک می گذارید ، برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری برنامه های بومی مانند Google Docs و Dropbox Paper و برنامه های یادداشت برداری یکپارچه را ارائه می دهند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد همکاری با ابر را در بهترین مقاله ذخیره ابر برای مقاله همکاری بیابید.

امنیت

خدمات میزبانی پرونده در مورد اقدامات امنیتی آنها آینده نیست ، اما می توانیم فرض کنیم که اکثر داده های آپلود شده شما را رمزگذاری نمی کنند. این بدان معناست که هر کس با دسترسی مانند کارمند سرکش می تواند آن را بخواند. استثنائاتی وجود دارد که رمزنگاری نهایی را ارائه می دهند ، اما آنها را به برنامه های حق بیمه گره می زنند.

حتی در صورت رایگان بودن ، امنیت ابر معمولاً حداقل حداقل محافظت می کند. سرویس ها با استفاده از الگوریتم های AES 128 بیتی یا 256 بیتی AES را رمزگذاری می کنند ، از پروتکل های خود در هنگام انتقال با پروتکل TLS محافظت می کنند ، تأیید هویت دو عاملی را برای محافظت از حساب کاربری خود انجام می دهند و نقل و انتقالات خود را به صورت انتهایی رمزگذاری می کنند. برای آن بهترین مقاله خدمات صفر دانش را بخوانید.

راحتی در استفاده

اگر تنها چیزی که شما نیاز دارید انتقال فایل ساده است ، هیچ مشکلی وجود ندارد که خدمات میزبانی فایل می توانند از آن مراقبت کنند بدون اینکه عرق شما را بشکنند. به عنوان یک کاربر غیر ثبت شده ، شما محدودیت هایی در اندازه پرونده ، سرعت و مدت زمانی که پرونده شما روی یک سرور قرار دارد وجود دارد ، اما در صورت نیاز به اشتراک گذاری فوری ، این نکته در کنار این نکته است..

برای نیازهای پیشرفته تر ، حافظه ابری به شما امکان می دهد با استفاده از سرویس دهنده های وب که از مرورگرهای فایل در سیستم عامل ها استفاده می کنند ، مانند برخی از خدمات میزبانی فایل ، به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. به شما امکان می دهد پرونده ها را در فضای ذخیره خود حذف ، تغییر نام دهید یا جابجا کنید. علاوه بر این ، کلیه سرویس های ذخیره سازی ابری دارای یک مشتری دسک تاپ هستند که به شما امکان می دهد پرونده ها را از هارد دیسک خود مستقیماً با ابر همگام کنید.

سرعت

به عنوان یک کاربر رایگان خدمات میزبانی فایل ، سرعت بارگیری و بارگذاری شما ممکن است در برخی موارد محدود باشد ، در حالی که سرعت نامحدود برای پرداخت مشتری محفوظ است. خدمات ذخیره سازی ابر سرعت پرتاب گاز را ندارند. درعوض ، سرعتها به سایر عوامل متکی هستند ، مانند نزدیکی شما به یک سرور ، زیرساخت سرویس و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما.

پرونده ها و ذخیره سازی

اگر از یک برنامه رایگان با یک سرویس میزبانی فایل استفاده می کنید ، ممکن است حداکثر اندازه پرونده یا میزان ذخیره آن و مدت زمان ماندگاری پرونده های شما در سرورهای آن محدود شود..

برخی از آنها دارای حافظه نسبتاً کم برای ذخیره مانند 5 گیگابایت هستند ، در حالی که حد اندازه پرونده می تواند به حداقل 50 مگابایت برسد. سرویس هایی که چنین محدودیتی ندارند ، پرونده شما را بعد از مدت زمان مشخص و بدون بارگیری حذف می کنند. برنامه های رایگان اغلب برای جبران کمبود محدودیت ها تبلیغات دارند.

برنامه های رایگان با ذخیره سازی ابری صدها گیگابایت ذخیره سازی در اختیار شما قرار نمی دهند ، اما آنها به دلیل عدم فعالیت به شما به شما حمله نمی کنند یا به پرونده های شما حمله نمی کنند. در بسیاری موارد ، با دعوت از دوستان یا انجام مراحل بعد از ثبت نام می توانید سهمیه ذخیره خود را افزایش دهید.

برخی سرویس ها اندازه پرونده را به چندین گیگ محدود می کنند ، در حالی که برخی دیگر نوار را بسیار بالا تنظیم می کنند ، همانطور که در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای مقاله های بزرگ می بینید.

خدمات میزبانی فایل خوب

برنامه های رایگان همان چیزی هستند که هستند ، اما برخی از خدمات برجسته هستند. ما در آینده قصد داریم مختصری از آنها را به شما ارائه دهیم ، از Files.fm شروع می شود

Files.fm

free-file-hosting-files.fm

free-file-hosting-files.fm-myfiles

این سرویس به شما امکان می دهد تا پرونده هایی با اندازه حداکثر 2 گیگابایت بارگذاری کنید ، در حالی که ذخیره شما از “1 گیگابایت تا 15 گیگابایت” تنظیم شده است. از آنجا که این یک برنامه رایگان است ، توسط تبلیغات پشتیبانی می شود. هنگام بارگذاری ، “کانال داده رمزگذاری شده” از پرونده های شما محافظت می کند. پس از انجام این کار ، آنها در یک فهرست عمومی در دسترس خواهند بود.

سپرده ها

رایگان-فایل-هاستینگ-سپرده ها-فایل های رایگان

DepositFiles نوار اندازه پرونده را به 10 گیگابایت افزایش می دهد. علاوه بر این ، پس از هر بار بارگیری ، 90 روز پرونده های شما را حفظ می کند. این بسیار بهتر از تنها 15 روز ارائه برخی خدمات است. تعداد پرونده هایی که می توانید بارگذاری کنید ، به 50 محدود است.

4shared

با 4shared ، شما 15 گیگابایت فضای خالی دریافت می کنید و می توانید پرونده ها به بزرگی 2 گیگابایت بارگذاری کنید. هیچ محدودیتی در میزان مبلغ انتقال شما وجود ندارد ، اما سرعت بارگیری محدود است و تبلیغات وجود دارد. به علاوه ، اگر 180 روز وارد سیستم نشوید ، حساب و پرونده های شما حذف می شوند.

WeTransfer

میزبانی فایل-رایگان-ما-انتقال

می توانید حداکثر 2 گیگ در هر انتقال را در برنامه رایگان بارگذاری کنید. پس از بارگذاری ، انتقال به مدت هفت روز در دسترس خواهد بود. پس از آن ، حذف مکان برای سایر پرونده ها حذف می شود. اگر در اتحادیه اروپا حضور دارید ، این سرویس داده های شما را در سرورهای موجود در آنجا میزبانی خواهد کرد ، که با توجه به اعمال مقررات مربوط به حفاظت از داده های عمومی مفید است.

Filehosting.org

free-file-hosting-filehosting.org

Filehosting.org اندازه ، سرعت یا حافظه پرونده را محدود نمی کند ، اما پرونده های شما را 20 روز پس از آخرین بارگیری حذف می کند. به نظر می رسد این درست باشد ، اما ما هیچ محدودیتی پیدا نکردیم. تبلیغات نیز وجود ندارد ، اما “این حق را برای خود محفوظ می دارد که گاهی اوقات با توجه به شرایط حفظ حریم خصوصی ، از ویژگی های جدید این سرویس یا پیشنهادات شرکای ما مطلع شود.”

YourFileLink

YourFileLink نیازی به ثبت نام شما ندارد و بارگذاری ، بارگیری یا پهنای باند را محدود نمی کند. به این ترتیب ، اگر پرونده های شما به مدت 15 روز بارگیری نشده باشند ، حذف می شوند. خدمات تبلیغاتی نیز بسیار سنگین است.

خدمات ذخیره سازی ابری خوب

هنگام عضویت در یک برنامه حق بیمه ، فضای ذخیره سازی ابر می درخشد ، اما برنامه های رایگان خوبی نیز وجود دارد. آنها به شما این امکان را می دهند تا از خدمات برای بارگذاری و به اشتراک گذاری پرونده هایی که خدمات میزبانی فایل انجام می دهند ، استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر ، پنج ارائه دهنده برتر ما را با یک مقاله در مورد برنامه خدمات بزرگ بخوانید.

درایو گوگل

Google Drive 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان به شما می دهد که برای اکثر افراد کافی خواهد بود. کاربران رایگان به Google Docs ، Google Photos و سایر برنامه هایی که با این سرویس ادغام می شوند ، دسترسی یکسان دارند. اگر عکس های خود را به جای “اصلی” با “کیفیت بالا” بارگذاری کنید ، فضای شما برای عکس ها نامحدود خواهد بود. در بررسی Google Drive ما بیشتر بخوانید.

رابط وب Google Drive

پوشه همگام سازی Google Drive

Google Docs Google Docs

ایجاد Google Link

تنظیمات شبکه Google Drive

قبلی

بعد

pCloud

با استفاده از نسخه رایگان pCloud 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی به شما می دهد. برای بدست آوردن 4 گیگابایت دیگر می توانید یک فرایند چند مرحله ای را تکمیل کنید. اگر به یک دوست مراجعه کنید ، 1 گیگابایت فضای اضافی تا 20 گیگابایت دریافت می کنید. کاربران رایگان به پیوندهای به اشتراک گذاشته شده و تاریخ انقضا دسترسی ندارند ، اما تجربه علاوه بر آن بسیار خوب است.

پرونده های رابط وب pCloud

پوشه همگام سازی pCloud

پیوند اشتراک فایل pCloud

پیوندهای بارگیری pCloud

pCloud Drive Client

قبلی

بعد

pCloud در صدر بالای لیست مقایسه ابر ما قرار دارد. اگر این شما را فریب می دهد ، بررسی pCloud ما را بخوانید.

Sync.com

Sync.com با توجه به رتبه بندی های ما بهترین سرویس ذخیره سازی ابری است ، اما فقط 5 گیگابایت به صورت رایگان به شما می دهد. این برنامه دارای موارد جانبی زیادی است ، همانطور که می توانید در بررسی Sync.com ما بخوانید ، و می توانید آن را به همان تعداد دوستانی که دوست دارید برای دریافت یک گیگابایت اضافی برای هر مراجعه مراجعه کنید. این شرکت به ما می گوید که اگر از شما بخواهید ، درپوش 20 گیگابایتی را حذف می کند.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudward.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudward.net

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3
© Cloudward.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudward.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudward.net

قبلی

بعد

اکثر ویژگی ها در دسترس کاربران آزاد است ، از جمله رمزگذاری دانش صفر و امکان محافظت از رمز عبور از پرونده های مشترک.

عظیم

MEGA قبلاً 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را بدون نیاز به مراجعه یا فرایندهای لازم برای تکمیل فراهم می کرد. در حال حاضر ، در نهایت 35 گیگابایت ناپدید می شود و شما را با 15 گیگابایت رها می کند ، که هنوز چیزی برای رد کردن آن وجود ندارد. فضایی که از برنامه ارجاع استفاده می کنید نیز از بین می رود.

میزبانی پرونده

علاوه بر موقت بودن این پاداش ها ، گزینه های کاربران رایگان محدود است. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی MEGA ما مطالعه کنید.

MediaFire

با استفاده از MediaFire ، 10 گیگابایت فضای ذخیره رایگان دریافت می کنید. این یک مقدار مناسب است و می توانید آن را به 50 گیگابایت افزایش دهید. وقتی به یک دوست مراجعه می کنید 1 گیگابایت فضای تا 32 گیگابایت دریافت می کنید. اگر دوست ندارید این کار را انجام دهید ، می توانید برنامه تلفن همراه را نصب کرده و به فیس بوک و توییتر وصل شوید تا فضای بیشتری پیدا کنید.

این برای میزبانی فایل مناسب است ، اما سرویس های ذخیره سازی ابری را انجام نمی دهند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی MediaFire ما بخوانید.

افکار نهایی

اگر از اینترنت استفاده می کنید ، احتمالاً قصد دارید فایل ها را به اشتراک بگذارید. انجام این کار با سهولت ، سریع و بدون محدودیت های بسیار بهتر از آن است که یک کار درست کار باشد. برنامه های رایگان چه برای سرویس هاستینگ فایل و چه برای سرویس های ذخیره سازی ابری محدود هستند.

هر دو معمولاً فضای ذخیره سازی شما را محدود می کنند ، با استثنائاتی برای خدمات میزبانی پرونده که محدودیت ماندن پرونده ها بر روی سرورها یا تبلیغات را محدود می کند. سرویس های ذخیره سازی cloud فایل های شما را حذف نمی کنند یا تبلیغات را ارائه نمی دهند و به طور کلی ویژگی های بیشتری دارند. هرچند آنها پیچیده تر هستند ، بنابراین اگر فقط می خواهید به سرعت یک فایل را به اشتراک بگذارید ، بهتر است از یک سرویس میزبانی فایل استفاده کنید.

نظر شما در مورد میزبانی فایل رایگان و سرویس های ذخیره سازی ابری چیست؟ کدام یک را ترجیح می دهید و از کدام استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map