بهترین Cloud IaaS (زیرساخت-به عنوان سرویس) برای File Hosting 2020

اگر فکر می کنید راه حل های زیرساختی مانند خدمات زیرساختی برای شما مناسب نیست ، ادامه دهید: این بهترین مقاله IaaS با ابر ممکن است مشکلات پشتیبان گیری آنلاین شما یا درب های ذخیره سازی ابری را که قبلاً هرگز در نظر نگرفته اید ، حل کند..


با استفاده از نرم افزار مناسب (در هر لحظه بیشتر) ، هر کسی ، چه برای استفاده در منزل و چه در تجارت ، می تواند از یک ارائه دهنده IaaS برای میزبانی پرونده های مهم استفاده کند. همچنین خبرهای خوبی برای کسانی که دوست دارند انتخاب شوند وجود دارد: چندین سرویس زیرساخت ابر قادر به انتخاب هستند.

دوباره این خبر بد وجود دارد: چندین سرویس زیرساخت ابری قادر به انتخاب وجود دارد. هنگام حل یک راه حل ، چیزهای زیادی برای تجزیه وجود دارد. برای کمک به حرکت در همه این موارد ، ما این مقاله را گردآوری کرده ایم تا انتخاب های برتر ابر IaaS موجود امروز.

در حالی که آمازون S3 تمایل دارد توجه بیشتری به خود جلب کند و سهم بازار ابر IaaS را با مالکیت 33 درصد تسلط بخشد ، ما مایکروسافت لاجورد را به لطف هزینه های ارزان تر ذخیره سازی و شبکه سرور که در واقع فراتر از آمازون است ، مو را ترجیح می دهیم. Google Cloud پیروزی پیرامون دنیای IaaS را تکمیل می کند ، در حالی که برای کسانی که کوچکتر فکر می کنند ، Wasabi و Backblaze B2 برای تجارت هایی با بودجه محدود تری مناسب هستند.. 

در حال آمدن ، ما بهترین گزینه های خدمات زیرساخت ابری و جوانب مثبت و منفی هر یک را انتخاب خواهیم کرد. با این حال ، اول ، اجازه دهید چند چیز را به صورت مربع از هم دور کنیم.

ابر IaaS چیست ، به هر حال?

بسیاری از سرویس های میزبانی فایل ابری که ما در اینجا در Cloudward.net تحت پوشش قرار می دهیم همه موارد مورد نیاز شما را برای انجام یک کار خاص که معمولاً یا ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری آنلاین است ، ارائه می دهند ، اگرچه ما خدمات دیگری مانند بهترین نرم افزار حسابداری یا بهترین برنامه های یادداشت برداری را نیز پوشش می دهیم..

چنین راه حل های مبتنی بر وب اغلب به عنوان نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) خوانده می شوند. سرویس زیرساختهای ابری ، که به طور اختصاری IaaS نامیده می شود ، یک حیوان کاملاً متفاوت است.

ابر IaaS به جای یک ابزار کامل ، یک بلوک ساختمان است. به طور خاص ، به فضای سرور اشاره دارد که می توانید از طریق اینترنت به طور کلی برای مقاصد رایانش ابری به آن متصل شوید. این فضای سرور ابری ، همانطور که به زودی بحث خواهیم کرد ، معمولاً در هر گیگابایت صورتحساب می شود و اغلب شامل هزینه های استفاده نیز می شود.

یكی از بزرگترین مزایای استفاده از ابر IaaS نسبت به خدمات كامل ابر این است كه كاملاً سرویسهای ابری فضای ابر محدودی را نیز فراهم می كنند. در حالی که برخی از ارائه دهندگان پشتیبان آنلاین نامحدود وجود دارند ، تعداد زیادی از آنها وجود ندارد. با وجود ابر IaaS ، می توانید از چند گیگابایت تا صدها ترابایت داده پشتیبان تهیه کنید ، بدون اینکه نگرانی در مورد برخورد به سقف داشته باشید.

این بستگی دارد که شما چگونه از این فضای سرور استفاده می کنید ، چه از نسخه پشتیبان و چه چیز دیگری. اگر چیزهای برنامه نویسی دارید ، ممکن است برنامه های خود را برای بارگذاری پرونده ها بسازید. در عوض ، برای کسانی که در خیابان آسان جستجو می کنند ، نرم افزار شخص ثالث را در نظر بگیرید.

نمونه هایی از چنین نرم افزارهای شخص ثالث شامل ابزارهای بارگذاری فایلهای ساده مانند سرویس دهنده FTP / SFTP و همچنین ابزارهای برجسته تر مانند برنامه هایی که برای پیکربندی فضای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری آنلاین استفاده می شوند..

Cloud IaaS یکپارچه سازی: FTP / SFTP ، Cloud Storage و سرویس های پشتیبان آنلاین

اکثر ابزارهای IaaS cloud دارای رابطهای وب هستند که از آنها می توانید فایلهای تک را بارگذاری و بارگیری کنید. در حالی که این یکی از راه های ورود پرونده های شما به ابر است ، بسیار کارآمد نیست. استفاده از ابزارهای شخص ثالث برای انتقال یکبار فایل فله یا برای برقراری روابط پایدار و خودکار (ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین) باعث صرفه جویی در زمان قابل توجهی خواهد شد.

برخی از بهترین مشتریهای انتقال فایل در دسترس عبارتند از Filezilla ، Cyberduck ، انتقال (فقط MacOS) و WinSCP (فقط ویندوز). از میان آنها ، ما جزئی ترین مربوط به Cyberduck هستیم ، به همین دلیل امکان بارگیری سریع یا بارگیری چندین فایل به راحتی و یک بار از آن آسان است.

برای ذخیره سازی ابری ، کمی تعجب آور ، بازار بسیار نازک است. بهترین موردی که ما آزمایش کرده ایم ، Storage Made Easy File Fabric است که با بیشترین گزینه های IaaS که در زیر می پوشیم کار می کند (البته Backblaze B2 نیست). این ابزار ذخیره سازی ابری که معمولاً با عنوان “SME” مخفف می شود ، می تواند برای همگام سازی و به اشتراک گذاری پرونده ها یا به سادگی آزاد کردن فضای هارد دیسک ، همانطور که در بررسی Storage Made Easy مورد بحث قرار گرفته است ، استفاده شود..

در حالی که راه حل های ذخیره سازی نادر هستند ، راه حل های پشتیبان گیری آنلاین که برای جفت شدن با IaaS ابر انتخاب شده اند ، طراحی نشده اند. دو مورد از نامهای مشهوری که معمولاً در انجمن های فناوری مانند StackOverflow از آنها یاد می کنید عبارتند از Duplicati و Arq. ما یک بررسی Duplicati و یک بررسی جداگانه Arq داریم که می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آنها بخوانید.

با این حال ، هنگامی که نوبت به نسخه پشتیبان تهیه آنلاین اختصاصی شما می رسد ، پیش زمینه روشن برای ویژگی ها باید CloudBerry Backup باشد..

گرچه گرانتر از Duplicati ، که رایگان یا Arq است ، هزینه CloudBerry Backup آنقدر مضر نیست که حتی برای نیاز به تهیه پشتیبان خانه نیز هزینه ای ندارد. در عوض ، ویژگی های کلیدی مانند پشتیبان گیری در سطح بلوک ، پشتیبان گیری ترکیبی ، رمزگذاری خصوصی و سیاست های حفظ تنظیم را دریافت خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی پشتیبان CloudBerry ما را بخوانید.

اکنون که ما قبل از رسیدن به انتخاب های برتر کمی در مورد ابر IaaS می دانیم ، فکر می کنیم ارزش دارد ملاک هایی را که در ساخت آن گزینه ها استفاده کردیم ، تفصیل کنیم..

چه چیزی بهترین ابر IaaS را ایجاد می کند

در جستجوی ابر IaaS برای نیازهای منزل یا شغل خود ، مهمتر از همه باید به آنها توجه کنید: هزینه و زیرساخت ها.

Cloud IaaS هزینه ها: هزینه های ذخیره سازی و استفاده

در هنگام هزینه ، مهمترین جنبه مورد توجه ، هزینه برای هر گیگابایت برای ذخیره سازی است. در حالی که برخی از خدمات باعث می شوند حداقل هزینه ذخیره سازی را بپردازید ، اغلب اوقات فقط آنچه را که استفاده می کنید پرداخت می کنید ، این به معنای مقیاس پذیری و کنترل هزینه برای شما است.

خدمات با زیرساخت های بهتری ، مانند Amazon S3 ، معمولاً بیش از 0.02 دلار برای هر گیگ ذخیره شده ، که می تواند خیلی سریع سوار شود. هزینه ها معمولاً ماهانه صورت می گیرد ، بنابراین می توانید بیش از 20 دلار در هر ترابایت در ماه جستجو کنید.

خدمات با زیرساخت های محدودتر هزینه بسیار کمتری دارند. به عنوان مثال ، واسابی فقط در هر گیگابایت حدود 0.005 دلار هزینه دارد ، بنابراین حدود 5 دلار در هر ترابایت در ماه.

علاوه بر هزینه های ذخیره سازی ، هزینه های استفاده گاهی اوقات نیز ارزیابی می شود. رایج ترین هزینه های استفاده ، مواردی است که به عنوان هزینه های “خارج از منزل” شناخته می شود ، که به سادگی اشاره به آنچه شما از ذخیره سازی خارج می کنید (به عنوان مثال ، بارگیری).

برخی سرویس ها همچنین بارگذاری داده ها ، به ویژه برای ذخیره سازی سرد (بایگانی) را پرداخت می کنند. همچنین گاهی اوقات تماس API (“انتخاب” ، “لیست” ، “دریافت” و “قرار دادن” و غیره) برای ایجاد نگرانی درباره اینکه اگر شما یک توسعه دهنده هستید نگران هستید ، وجود دارد ، اما ما در این مقاله بیشتر به درخواست میزبانی وب هستیم..

زیرساخت سرور

وقتی در مورد زیرساخت ها صحبت می کنیم ، ابتدا در مورد شبکه های مرکز داده صحبت می کنیم. بیشتر مراکز داده و سرورهای بیشتر در آن مراکز داده معمولاً بدان معنی است که می توانید سریعتر پرونده ها را بارگذاری کنید و بعداً سریعتر به آنها دسترسی پیدا کنید. شبکه های خوب به معنای سرورهای بیشتری برای هر کاربر هستند و پیدا کردن مرکز داده را نزدیکتر می کنند و هر دو به کاهش تراکم شبکه کمک می کنند.

سرویس های Cloud IaaS ، به ویژه سرویس هایی که بیشتر مانند Amazon S3 و Azure هزینه بیشتری دارند ، تمایل به افزایش سرعت انتقال پرونده نسبت به ذخیره سازی ابر مستقل یا خدمات پشتیبان گیری آنلاین دارند. این امر به ویژه در مورد دوم صادق است: در حالی که خدمات دارای ارزش محور مانند Carbonite و IDrive روی کاغذ خوب به نظر می رسند ، می تواند بسیار دردناک باشد ، که بیشتر به دلیل محدود بودن شبکه ها است.

اکنون که همه این موارد را صحیح انجام داده ایم ، بیایید به گزینه های خود برسیم.

بهترین Cloud IaaS: Microsoft Azure Storage

وقتی نوبت به انتخاب بین Amazon S3 و Microsoft Azure برای میزبانی فایلهای ابری می رسد ، در نهایت ما روی مایکروسافت لاجوردی فرود آمدیم زیرا هزینه کمتری دارد و دارای شبکه بزرگتری است. این سرویس با هر دو نسخه پشتیبان تهیه شده Storage Made Easy و CloudBerry به خوبی کار می کند ، و یک تجربه کلی عالی از کاربر ارائه می دهد.

در حالی که بسیاری از آنها نمی دانند Azure را برای خودشان تشخیص دهند ، ما راهنمای مبتدی را برای تهیه نسخه پشتیبان از Azure برای کسانی که می خواهند با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry پشتیبان خود سریعاً نحوه محافظت از درایوهای سخت خود را بگیرند ، قرار داده ایم. Azure همچنین با Duplicati ، یک نرم افزار پشتیبان سازگار است که به اندازه CloudBerry مجهز به ویژگی نیست اما بدون هیچ هزینه ای همراه است (بررسی Duplicati ما را بخوانید).

هزینه های ذخیره سازی مایکروسافت لاجورد

بسته به نوع ذخیره ای که استفاده می کنید ، هزینه های مختلفی برای Azure وجود دارد ، گزینه هایی که شامل Azure Files ، Azure Disks و Azure Blobs هستند. برای ذخیره سازی ابر و پشتیبان گیری ، می خواهید از حباب استفاده کنید زیرا از داده های بدون ساختار پشتیبانی می کند.

ذخیره سازی حباب با مایکروسافت لاجورد هر گیگابایت در ماه تنظیم و تنظیم می شود. بسته به دفعاتی که قصد دسترسی به پرونده های خود را دارید می توانید ذخیره یا گرم یا سرد را انتخاب کنید.

هر دو نوع ذخیره سازی گرم و سرد با گزینه های “ذخیره محلی اضافی” (LRS) یا “ذخیره اضافی جغرافیایی” (GRS) همراه است. نرخ LRS ارزان تر است اما سطل ها فقط در یک منطقه جغرافیایی ذخیره می شوند ، در حالی که نرخ های GRS هزینه بیشتری دارند اما داده های اضافی در هر منطقه گسترده تر برای دسترسی سریع صرف نظر از مکان شما در جهان ذخیره می شوند..

برنامه ها: Hot (LRS): Hot (GRS): Cool (LRS): Cool (GRS): بایگانی (LRS): بایگانی (GRS):
50TB اول:0.0184 دلار0.0208 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004
450TB بعدی:$ 0.0177200 0.0200200 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004
بیش از 500TB:$ 0.0170.0192 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004

اگر کاربر خانگی یا مشاغل کوچک هستید ، می توانید از حافظه گرم LRS چیزی که می خواهید برای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان تهیه کنید استفاده کنید. هزینه برای 50 ترابایت اولیه ذخیره سازی در هر ماه به 0.0208 دلار می رسد. این 20/80 دلار برای 1 ترابایت است.

در صورت استفاده از فضای گرم ، هیچ بار هزینه ای برای بارگذاری یا بارگیری پرونده ها وجود ندارد. برای بارگیری LRS برای هر گیگ 0.0000 دلار هزینه دارد و برای بارگیری فایلها 0.01 گیگ در هر گیگابایت است. ذخیره سازی خنک GRS برای بارگیری هر گیگابایت 0.005 دلار و برای بارگیری همان LRS با همان قیمت LRS هزینه دارد.

شبکه سرور ذخیره سازی مایکروسافت لاجورد

مایکروسافت لاجورد وقتی اندازه شبکه سرور می آید ، کیک را می گیرد: بیش از 50 منطقه مختلف در سراسر جهان وجود دارند که شبکه های مرکز داده در دسترس هستند. کشورهایی که دارای امکانات سرور هستند شامل ایالات متحده ، کانادا ، برزیل ، فرانسه ، آلمان ، ایالات متحده ، استرالیا ، هند ، ژاپن ، کره و چین است. به زودی سرورها به آفریقای جنوبی می آیند.

بسیاری از این کشورها دارای چندین سایت نیز هستند. به عنوان مثال ، ایالات متحده دارای مراکز داده در ساحل غربی و ساحل شرقی و همچنین در شمال و جنوب مرکزی ایالات متحده است..

به طور خلاصه ، می توانید تقریباً در هر کجای دنیا بخواهید داده را ذخیره کنید. بسیاری از امکانات ابری بدان معنی است که تراکم شبکه نیز کنترل می شود.

در یک مقایسه بین Amazon ، Azure ، Google Cloud و Backblaze ، ما واقعاً آمازون را با سرعت بیشتر از Azure پیدا کردیم ، اگر چه به نظر منصفانه باشد ، ما فقط آزمایش کردیم که به احتمال زیاد برای شرق ایالات متحده آمریکا سرعت آزمایش های جهانی را انجام داده ایم. ، لاجورد دستش را پایین می آورد.

آمازون S3 & یخچال آمازون

اگرچه ما در رتبه بندی Amazon S3 در پشت Azure قرار داریم ، اما نمی توانیم انکار کنیم که این رقابت نزدیک است. مانند مایکروسافت ، آمازون دارای شبکه عظیمی از مراکز داده است که به معنی سرعت بالاتر بارگذاری و بارگیری فایل برای شما است. ذخیره سازی Amazon S3 ارزان نیست اما هزینه ها در سالهای اخیر به طرز چشمگیری کاهش یافته است. اگر فقط می خواهید از فایل های پشتیبان تهیه کنید و به دسترسی منظم نیاز ندارید ، می توانید گزینه Amazon Glacier را نیز انتخاب کنید ، گزینه بایگانی IaaS است که هزینه ذخیره سازی بسیار کمتری دارد اما با سرعت کمتری اجرا می شود.

استفاده از Amazon S3 در ابتدا می تواند کمی دشوار باشد زیرا دسترسی در پلتفرم بزرگتر وب سرویس های آمازون (AWS) دفن شده است ، که سرویس های ابری بیشتری نسبت به میزبانی فایل به تنهایی ارائه می دهد..

باز هم ، ما با ایجاد یک راهنمای Amazon S3 به دنبال این هستیم که تجربه را برای خوانندگان خود هموار کنیم. این راهنما بر تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها و برجسته ساختن یک اتصال S3 با پشتیبان گیری CloudBerry متمرکز است.

هزینه های آمازون S3

با داشتن آمازون S3 ، می توانید بدون داشتن یک سکه به لطف 5 گیگابایت ذخیره سازی پرونده و 15 گیگابایت انتقال اطلاعات بدون هزینه ، این سرویس را امتحان کنید. با این حال ، حتی اگر این برای شما کافی باشد ، پیشنهاد فقط برای یک سال مناسب است.

هزینه های ذخیره سازی با آمازون S3 بسیار کم می شود. علاوه بر این ، سه نوع ذخیره سازی مختلف وجود دارد: استاندارد ، نادر-استاندارد و یخچال آمازون.

ذخیره سازی استاندارد ذخیره سازی گرم است: این ذخیره سازی است که باید به آنها مکرر دسترسی داشته باشید. در حالی که هزینه های ذخیره سازی زیاد است ، سرعت بارگذاری و بارگیری اطلاعات سریعتر و نرخ استفاده کمتر است.

50TB اول:0.023 دلار
450TB بعدی:0.022 دلار
بیش از 500TB:0.021 دلار

حداکثر 50 TB ، ماهانه 23.00 دلار برای هر ترابایت پرداخت خواهید کرد که ، همانطور که قبلاً گفتیم ، تا حدی شیب دار است. حتی اگر بیش از 500 ترابایت استفاده کنید ، با نرخ تخفیف شما باز هم 21.00 دلار برای هر ترابایت پرداخت خواهید کرد. گفته می شود ، S3 حدوداً یک چهارم هزینه Rackspace Cloud Files ، بنابراین چنین است.

هزینه های بازیابی داده ها (مثال) برای استاندارد Amazon S3 در جدول بعدی به تفصیل آمده است. بارگذاری داده – hurray – با استاندارد S3 رایگان است.

1 گیگابایت اول در هر ماه:رایگان
حداکثر 10 ترابایت در هر ماه:0.090 دلار در هر گیگ
40 سل بعدی در هر ماه:0.085 دلار در هر گیگ
100 سل بعدی در هر ماه:0.070 دلار در هر GB
350 سل بعدی در هر ماه:0.050 دلار در هر GB

در همین حال Amazon Glacier فقط برای هر گیگا 0.004 دلار هزینه دارد. بر خلاف آمازون S3 ، با این وجود شما هزینه بارگذاری داده ها در Amazon Glacier را نیز دارید. این نرخ در هر هزار درخواست 0.05 دلار است.

برای بازیابی ، می توانید حداکثر 1 گیگابایت فایل یخچال را به صورت رایگان بارگیری کنید. پس از آن ، بازیابی داده های انبوه به ازای هر گیگابایت 0.0025 دلار و برای هر هزار درخواست 0.025 دلار اضافی است. از آنجا که بازیابی یخچال و فریزر کند است ، همچنین می توانید هزینه بیشتری برای بازیابی سریع پرداخت کنید.

مانند استاندارد S3 ، تعداد کل هزینه های دیگر برای سایر معاملات با آمازون یخچال نیز وجود دارد ، از جمله انتقال به برنامه های آمازون S3 و برنامه های غیر آمازون.

به طور خلاصه ، هزینه های ذخیره سازی IaaS آمازون نه تنها گران قیمت بلکه بسیار گیج کننده است. اگر قصد ذخیره داده های زیادی را دارید و بارها بارگیری می کنید ، اطمینان حاصل کنید که چگونه همه اینها کار می شود. به خصوص اطمینان حاصل کنید که آیا قصد دارید از Amazon S3 برای توسعه برنامه استفاده کنید.

شبکه سرور آمازون S3

ساختار قیمت گذاری ممکن است سردرد باشد ، اما برای برخی ، به لطف بارگذاری سریع داده ها و بارگیری اطلاعات ، ارزش آن را دارد که به ویژه برای کارهای بزرگ پشتیبان مفید است. همانطور که گفته شد ، این سرعتها به لطف شبکه گسترده جهانی سرورهای ابری آمازون است.

چهار مکان در ایالات متحده ، دو در ایالات متحده شرقی (ویرجینیا شمالی و اوهایو) و دو مورد در آمریکای غربی (کالیفرنیا و اورگان) وجود دارد. یک سرور دیگر آمریکای شمالی در کانادا و دیگری در آمریکای جنوبی (سائو پائولو) وجود دارد.

Wasabi Hot Cloud Storage

همانطور که در بررسی Wasabi ما خواهید فهمید ، ما به طور کلی علاقه مند به این سرویس زیرساخت ابری هستیم. این بیشتر به این دلیل است که Wasabi فضای ذخیره سازی ابر داغ را با نرخ هایی فراهم می کند که هیچ ارائه دهنده دیگری ، حتی Backblaze B2 ، نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد.

با این حال ، مانند Backblaze B2 ، مبادلات تجاری زیرساخت هایی است که ما در یک لحظه به آن خواهیم رسید. این عادلانه است که فکر کنیم واسابی در طرف مقابل طیف ابر IaaS از آمازون S3 نشسته است.

با وجود اینکه نسبتاً جدید به ارائه دهندگان ابری IaaS رسیده است ، واسابی کار بزرگی را انجام داده است و مطمئن است که توسط بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار محبوب پشتیبانی می شود. همکاران عبارتند از CloudBerry Backup ، Storage Made Easy و Otixo ، یک سرویس مدیریت چند ابر (مطالعه Otixo ما را بخوانید).

نکته دیگری که ما در مورد این سرویس دوست داریم این است که تا چه اندازه تیم پشتیبانی مشتری خود پاسخگو و شخصیت پذیر بوده است. همیشه جوابهای سریع و دقیق می گیریم. شما اغلب آن را با شرکت های کوچک یا حتی شرکت های بزرگ دریافت نمی کنید.

مخارج وسابی

Wasabi نه تنها ارزان است ، ساختار قیمت گذاری آن نیز ساده است. لازم نیست صفحات اطلاعات شارژ را که ممکن است یا ممکن است در مورد شما اعمال شود ، انجام دهید مانند Amazon S3. برای مصرف کنندگان روزمره ، این یک امتیاز بزرگ در هنگام تجربه کاربر است.

به طور کلی ، واسابی حدود 80 درصد ارزانتر از Amazon S3 است. این هزینه 0.049 دلار مساوی برای هر گیگابایت در ماه است. این کمتر از 5 دلار در هر ترابایت در ماه است ، که ما کاملاً مطمئن هستیم که به عنوان یک معامله خوشمزه طبقه بندی می شود.

حتی خوشمزه تر ، هیچ گونه مرجع استفاده و هزینه اضافی در استفاده از فضای ذخیره سازی ابری Wasabi Hot Cloud وجود ندارد. شما هیچ هزینه ای برای بارگذاری پرونده یا حتی بارگیری آنها نمی پردازید.

برنامه عدم خروج وثابی نسبتاً جدید است. همچنین یک برنامه وثابی میراث وجود دارد که برای بارگیری در هر گیگابایت 0.04 دلار هزینه دارد. با این برنامه ، هرچند ، ذخیره سازی نیز با 0.039 دلار در هر گیگابایت در هر ماه ارزانتر است.

باید بفهمید که کدام برنامه برای نیازهای شما بهتر کار می کند. خبر خوب این است که اگر اشتباه کنید ، این هزینه زیادی برای شما ندارد و می توانید بعداً بین برنامه ها جابجا شوید.

تنها ضربه به Wasabi این است که شما حداقل باید 1 ترابایت ذخیره سازی را خریداری کنید. با این حال ، شما هنوز هم در پس انداز بسیاری از گزینه های دیگر به پایان خواهید رسید.

شبکه سرور Wasabi

واسابی بسته به زمان خواندن این مقاله ، یک یا دو مرکز داده دارد. این شرکت با یکی از مستقر در اشبورن ، ویرجینیا شروع به کار کرد ، اما قصد دارد یک مورد دیگر را که در ژوئن سال 2018 در اورگان واقع شده ، اضافه کند.

حتی هنوز هم ، بسیاری از مراکز سرور ، حداقل در مقایسه با رقابت نیستند. نتیجه این است که با افزایش محبوبیت Wasabi ، شما ممکن است کندی را تجربه کنید ، حتی اگر در ایالات متحده مستقر باشید آزمایش های داخلی ما نشان داده است که سرعت با ارائه دهندگان توزیع شده IaaS مطابقت ندارد ، اگرچه برای تهیه نسخه پشتیبان نیز به اندازه کافی کار می کند شغل ها.

Google Cloud

Google Cloud ابر بسیار محبوب IaaS است ، به این معنی که احتمالاً قصد داریم در این مقاله چهارم غم و اندوه را برای شکاف در بیاوریم. حقیقت موضوع این است که هرچه لیست ها “بهترین” می روند ، این یک قارچ ضد قارچ است. 

دلیل اصلی که ما آن را در رده آخر قرار دادیم این است که Google Cloud این است که کمی بیشتر از Azure و S3 قیمت دارد و وقتی نرخ ذخیره سازی می رسد. با این حال ، شکی نیست که گوگل یک شبکه بسیار سریع و پایدار را حفظ می کند. به همین دلیل مشتری های زیادی را به خود جذب کرده است که می توانید در پرتال مطالعات موردی آن را بخوانید.

قیمت گذاری ابر Google

Google دارای قیمت های چند منطقه ای و منطقه ای برای ذخیره سازی گرم و همچنین سردخانه (“خط سرما” در مجله Google Cloud). بر خلاف آمازون یا لاجورد ، قیمت گذاری زیاد نیست ، بنابراین ، شما نمی توانید تخفیف برای ذخیره انبوه داده های داده شده دریافت کنید.

چند منطقه ای: منطقه ای: سرماخوردگی:
0.026 دلار۰ 2 ۰۲ دلار$ 0.007

ذخیره سازی چند منطقه ای امن ترین هنگام کار با افزونگی پرونده است و سریعترین سرعت آن است اما برای هر گیگابایت در هر ماه 0.026 دلار هزینه دارد. این 26 دلار برای هر ترابایت است.

برای استفاده منازل یا SMB در ایالات متحده ، با ارزان تر ذخیره سازی منطقه ای بروید ، که برای هر گیگ 0.02 دلار است. توجه داشته باشید که مناطق مختلف با برچسب قیمت های مختلفی برای Google در نظر گرفته شده اند. به عنوان مثال ، ذخیره سازی منطقه ای در توکیو 0.023 دلار برای هر گیگ هزینه دارد.

برای هزینه های استفاده ، بارگیری پرونده رایگان است در حالی که آدرس اینترنتی در هر گیگابایت بارگیری می شود. برخلاف هزینه های ذخیره سازی ، خروج از منشعب است. هزینه ها نیز براساس منطقه متفاوت است.

ورود به شبکه: ورود به شبکه: شبکه Egress (ایالات متحده):
زیر 1 ترابایترایگان0.12 دلار در هر GB
1-10TBرایگان0.11 دلار در هر GB
بیش از 10 ترابایترایگان0.08 دلار در هر گیگ

شبکه سرور Google Cloud

هنگام تنظیم سطل های ابری از طریق کنسول Google Cloud ، می توانید یکی از 15 منطقه در سراسر جهان را انتخاب کنید. این موارد شامل چندین مکان مرکز داده در ایالات متحده است که در اورگان ، آیووا ، ویرجینیا شمالی و کارولینای جنوبی یافت می شود ، به زودی یکی از آنها به زودی برای لس آنجلس در می آید..

سایر مکانهای نیمکره غربی شامل مونترال ، کانادا و سائوپائولو ، برزیل است.

در حال حاضر امكانات شماره چهار اروپا در حال حاضر ، هرچند تعداد بيشتري در راه است. مکانهای فعلی لندن ، بلژیک ، هلند و فرانکفورت هستند. در همین حال ، در آسیا اقیانوس آرام ، بمبئی ، تایوان ، توکیو ، سنگاپور و سیدنی نماینده هستند.

این مکان تقریباً به اندازه مکان های Azure نیست ، اما با این وجود بسیار چشمگیر است. بعلاوه ، گوگل مراکز داده و همچنین هر کس را انجام می دهد ، زیرا ستون فقرات مشاغل جستجو و برنامه های وب است.

ذکر محترم: Backblaze B2

Backblaze شخصی به لطف 5 دلار در ماه ، پیشنهاد تهیه نسخه پشتیبان نامحدود و تجربه کاربری فوق العاده ساده ، به عنوان یکی از ارائه دهندگان پشتیبان آنلاین مورد علاقه ما ، رتبه بندی می شود. تا اینکه Wasabi همراه شد ، Backblaze B2 همچنین راه حل محبوب ابر ارزان قیمت ما IaaS بود.

قیمت بک لایت B2 برای ذخیره سازی فقط 0.005 دلار در هر گیگابایت در ماه یا 5 دلار در هر ترابایت است. با این حال ، این 001 دلار بیشتر از هزینه های Wasabi و Backblaze برای هزینه های معاشرت ، با نرخ 0.05 دلار برای هر گیگ است.

از این گذشته ، در حالی که به زودی Wasabi دو مرکز داده ایالات متحده دارد ، Backblaze B2 فقط یکی از آنها را دارد که در ساکرامنتو ، کالیفرنیا واقع شده است..

برای کسانی که در ایالات متحده و بودجه هستند ، هنوز هم خوب است و Backblaze راه اندازی سطل را بدون درد بسیار مناسب می کند. برای همین ، ما فهمیدیم که Backblaze حداقل مستحق ذکر افتخاری است.

همچنین باید از Rackspace Cloud Files نیز نام ببریم که دارای شبکه ای قدرتمند است و یکی از شناخته شده ترین مارک های موجود در بازار IaaS است. مشکلی که در مورد Cloud Files وجود دارد و دلیل رتبه بندی آن را رتبه بندی نکردیم این است که برخلاف آمازون ، مایکروسافت و گوگل ، Rackspace نتوانسته است هزینه های ذخیره سازی خود را در سالهای اخیر برای مطابقت با بازار کاهش دهد..

با هزینه شروع 100 دلار در هر ترابایت و با نرخ خروجی 0.12 دلار در هر گیگابایت ، Cloud Files منطقی نخواهد بود. اگر تصمیم دارید که برای میزبانی پرونده های خود با Rackspace بروید ، راهنمای شروع ما به شما کمک می کند تا راه اندازی کنید. 

افکار نهایی

فرود در مایکروسافت لاجورد به عنوان انتخاب برتر IaaS انتخاب ساده ای نبود. Amazon S3 ارزش نزدیکی را ارائه می دهد و از پایگاه کاربر بسیار بیشتری برخوردار است. در عوض ، آن نکته اخیر ممکن است دلیلی برای انتخاب لاجورد باشد. با داشتن تعداد کمتر کاربر و سرورهای بیشتر ، منطقی است انتظار کاهش تراکم سرور با Azure را داشته باشید.

برای برخی از خوانندگان ، به ویژه آنهایی که مستقر در ایالات متحده هستند و سرورهای آن در آن قرار دارند ، حسابی به دلیل کم هزینه بودن ، حسابی حس می کند.

ارائه دهنده: هزینه: زیرساخت: سهولت استفاده:
فایل های ابر Rackspaceدر حد متوسطدر حد متوسطدر حد متوسط
آمازون S3گرانعالیدشوار
واسابیارزانضعیفآسان
مایکروسافت لاجوردگرانعالیدشوار
Google Cloudگرانعالیدشوار
Backblaze B2ارزانضعیفآسان

همه این خدمات برای کسانی که به دنبال گزینه های راه حل های همه در یک هستند که به طور معمول در بهترین نسخه پشتیبان آنلاین و بهترین راهنماهای ذخیره سازی ابری می نویسیم ، به خوبی کار می کنند. این امر به ویژه در مورد اول صادق است ، زیرا چندین برنامه پشتیبان سازگار وجود دارد که از طریق API به راحتی به هر یک متصل می شوند.

از نظر بقیه قسمت ابر IaaS ، واقعاً گزینه های زیادی وجود ندارد که ذکر کنیم. البته ، بدون شک ما یک انتخاب یا دو مورد را از دست داده ایم که خوانندگان فن آور ما می خواهند به اشتراک بگذارند. اگر این شامل شما باشد ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و با خوشحالی نگاه خواهیم کرد. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map