بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر Cloud 2020

پیدا کردن یک راه حل مناسب برای تهیه پشتیبان ابری که هزینه ای برای شما ندارد ، کمی شبیه به جستجوی سوزن در یونجه است. در حالی که ارائه دهندگان پشتیبان بسیار کم هزینه بسیار خوبی وجود دارند ، تهیه نسخه پشتیبان رایگان آنلاین تقریباً به اندازه ذخیره رایگان ابر رایج نیست.

با این حال ، این بدان معنی نیست که کمد خالی است. ما از بازار تهیه پشتیبان ، از جمله بررسی مجدد برخی از بررسی های پشتیبان آنلاین خودمان ، برای تهیه فهرست ما از بهترین راه حل های رایگان پشتیبان ابری استفاده کردیم. واقعیت این است که همه گزینه هایی که پیدا کردیم فقط فضای محدودی از بک آپ ارائه می دهند ، بدین معنی که اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از چند گیگابایت مهم هستید ، واقعاً فقط در شانس هستید..

در اکثر موارد ، با عدم اشتراک مشترک ، هزینه های کمتری را نیز کاهش می دهید. ما پیشنهاد می کنیم بهترین نگاهی به راهنمای پشتیبان آنلاین خود داشته باشیم. برخی از راه حل های ذکر شده در آنجا بسیار مناسب بودجه هستند و باعث می شوند در صورت نیاز به هارد دیسک شما در سرمایه گذاری در یک ابزار بازیابی اطلاعات سرمایه گذاری کنید..   

اگر از طرف دیگر ، شما به صورت رایگان فروخته می شوید ، ادامه مطلب بخوانید تا گزینه های ما را برای تهیه نسخه پشتیبان رایگان دریافت کنید.

بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر Cloud 2020

چه چیزی بهترین نسخه پشتیبان تهیه ابر رایگان را ایجاد می کند

فرضیه این مقاله “رایگان” است ، بنابراین اولین معیارهایی که به دنبال آن بودیم همین بود. ما تعریف را خم نکردیم ، حتی اگر برخی ارائه دهندگان وجود داشته باشند که تقریباً می توانند چنین کاری را توجیه کنند ، با تهیه نسخه پشتیبان نامحدود به مدت 5 دلار در هر ماه از Backblaze بهترین نمونه.  

درک این نکته مهم است که ، به هر دلیلی تهیه نسخه پشتیبان رایگان رایگان است. همانطور که اشاره کردیم ، اگر این مسیر را طی می کنید ، انتظار ندارید که بتوانید از چند صد گیگابایت داده پشتیبان تهیه کنید. در حقیقت ، گفتن اینكه حتی قادر خواهید بود از چندین گیگابایت پشتیبان تهیه كنید ، بسیار جالب است.

قربانی دیگری که باید برای آن آماده شوید قربانی مجموعه ویژگی ها است. به عنوان مثال ، Backblaze می تواند به طور خودکار از فایلها براساس نوع فایل پشتیبان تهیه کند ، و باعث صرفه جویی در وقت شما (و سلام ، زمان پول نیز هست). شما آن را با یک ابزار پشتیبان رایگان دریافت نمی کنید. Backblaze همچنین رمزگذاری ، برنامه ریزی پشتیبان و پشتیبان گیری چند رشته ای را ارائه می دهد ، ویژگی های بیشتری که بسیاری از ابزارهای پشتیبان رایگان آن را ندارند.  

برای یافتن بهترین گزینه های رایگان برای بیشتر افراد ، فضای ذخیره کلی را با ویژگی های موجود متعادل کردیم. نتایج بدست آمده باریک است ، اما برای شکارچی معامله ای که فایل های زیادی برای محافظت در اختیار ندارد ، راه حل هایی که پیدا کردیم کار را به دست می آورد.

1. نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry با Google Drive

پشتیبان گیری CloudBerry یکی از ابزارهای پشتیبان آنلاین مورد علاقه ما برای کاربران تجاری است و بهترین نسخه پشتیبان ما را نیز برای لیست استفاده شخصی ساخته است. در حالی که ابزار دسک تاپ برای یک مجوز دائمی 49.99 دلار قیمت مناسب دارد ، برای کسانی که به دنبال تهیه نسخه پشتیبان بدون هزینه هستند ، نسخه فریمیومی نیز برای استفاده غیر تجاری وجود دارد.

لازم به ذکر است که نرم افزار freemium فاقد چندین ویژگی اصلی نسخه پرداخت شده از جمله نسخه پشتیبان تهیه شده از تصویر ، فشرده سازی پرونده و رمزگذاری خصوصی است. این فقدان دوم با توجه به تهدیدهای رایج در فضای مجازی مانند نقض داده ها و حملات انسان به وسط ، یک مسئله بزرگ است. گاهی اوقات رایگان با قیمت می آید.

با این حال ، CloudBerry Backup freemium همان محصول عالی ، با یک مشتری دسک تاپ است که از پشتیبان گیری ترکیبی ، برنامه ریزی پشتیبان ، تهیه نسخه پشتیبان از سطح بلوک و سیاست های حفظ قابل تنظیم پشتیبانی می کند. با بررسی بررسی پشتیبان گیری CloudBerry ما می توانید ویژگی های موجود بیشتری را کشف کنید. 

یکی از مواردی که CloudBerry را متفاوت می کند این است که به جای اینکه شما را به زیرساخت های ابری خود قفل کند ، این شرکت به شما امکان می دهد مشتری پشتیبان را با بیش از 50 سرویس مختلف ابر جفت کنید. در حالی که بسیاری از آنها ، مانند Amazon S3 و Microsoft Azure ، هزینه ای مناسب برای شما دارند ، اما گزینه های رایگان نیز وجود دارد.

سخاوتمندانه ترین گزینه های رایگان Google Drive است. هرکسی که یک حساب Google ایجاد کند ، 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان دریافت می کند. با استفاده از نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry ، می توانید به راحتی آن فضای ذخیره رایگان ابر را به پشتیبان گیری از ابر رایگان تبدیل کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که Google Drive را به عنوان مقصد پشتیبان گیری ابری خود انتخاب کنید ، وارد حساب Google خود شوید و سپس بقیه مراحل ایجاد برنامه پشتیبان خود را انجام دهید. سرویس گیرنده CloudBerry Backup همه چیز را طی می کند ، بنابراین باید بسیار ساده باشد.

اگر نمی خواهید از CloudBerry برای تسهیل تهیه نسخه پشتیبان خود استفاده کنید ، برنامه Google Drive با نام Google Backup & در عوض همگام سازی ، قابل استفاده است. از سرویس گیرنده دسک تاپ ، می توانید پوشه هایی را که می خواهید بطور مداوم از نسخه پشتیبان تهیه کنید در Google Drive انتخاب کنید. با این حال ، هیچ ویژگی پشتیبان گیری فراتر از آن وجود ندارد ، و این باعث می شود تجربه پشتیبان گیری دست و پا چلفت و نازک داشته باشید. 

نکته حرفه ای: جایگزین ارزان قیمت Google Drive

اگر فکر نمی کنید که کمی پول خرج کنید ، توصیه می کنیم به نسخه پرداخت شده ، CloudBerry Backup Pro و CloudBerry با یک سرویس زیرساخت ارزان ابر جفت شوید. Wasabi یک انتخاب خوب است که فقط شما را برای هر گیگا بایت 0.0039 دلار پس انداز می کند. این در حدود 4 دلار در هر ترابایت است. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی Wasabi ما را بخوانید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید با Google سازگار باشید ، یک برنامه 100 گیگابایتی ارائه شده است که در هر ماه 2 دلار هزینه دارد. ما در بررسی Google Drive ما همه گزینه های اشتراک را پوشش می دهیم.

2. شناسه

IDrive به عنوان بارزترین سرویس پشتیبان تهیه شده در این مقاله ، دست کم هنگامی که فقط در مورد تکرار رایگان در نظر بگیرید ، رتبه بندی می کند. بر خلاف CloudBerry Backup ، یک برنامه IDrive رایگان هنوز پرونده هایی را ارسال می کند که ابر را بطور موقت و در حالت استراحت ارسال می کنند ، رمزگذاری می کنند و به شما امکان می دهند به رمزگذاری خصوصی بپردازید..

IDrive همچنین دارای ویژگی های برنامه ریزی پیشرفته ، پشتیبان گیری از سطح بلوک ، نسخه سازی پرونده و پشتیبانی از نسخه پشتیبان تهیه شده از تصویر است. حتی می توانید از اشتراک خود برای تهیه نسخه پشتیبان از تلفن هوشمند خود استفاده کنید ، چیزی که تعداد بسیار کمی دیگر از خدمات پشتیبان آنلاین آن اجازه می دهد.

مسئله برنامه رایگان IDrive این است که شما را خیلی دور نمی کند. شما فقط 5 گیگابایت فضای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنید ، یک سوم آنچه در صورت رفتن به CloudBerry با Google Drive مسیر دریافت خواهید کرد.

یک طرح IDRive 2TB ، که ما در بررسی IDrive ما آن را پوشش می دهیم ، فقط یک لمس بیش از 50 دلار در سال هزینه دارد. این قیمت فقط برای سال اول است ، پس از آن جهش می یابد و نزدیک به 70 دلار می شود. این یک معامله به اندازه Backblaze نیست اما بد نیست. این واقعیت را اضافه کنید که IDrive به شما 2 ترابایت فضای همگام سازی پرونده را می دهد و برای برخی از این مقدار بیشتر خواهد بود.  

3. ابر هوشمند زولز

روزگاری ، زولز 100 گیگابایت حساب رایگان برای زندگی ارائه می داد ، که شامل 25 گیگابایت ذخیره سازی گرم (آمازون S3) و 75 گیگابایت سردخانه (یخچال آمازون) بود. اکنون ، شما فقط می توانید 10 گیگابایت (همه گرم) دریافت کنید.

Zoolz یک گزینه انتخاب هوشمند دارد که بر اساس نوع پرونده از نسخه پشتیبان تهیه می کند ، اگرچه فقط با 10 گیگابایت برای کار با آن ، احتمالاً باید در مورد آنچه می توانید محافظت کنید از آن ویژگی اجازه می دهد انتخاب بیشتری داشته باشید..

انتخاب دستی پرونده ها قابل کنترل تر است و Zoolz تخمینی از میزان فضای استفاده شما در هنگام انتخاب برچسب پشتیبان تهیه می کند. Zoolz همچنین می توانید از حساب های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک و اینستاگرام نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این حال ، بار دیگر ، 10 گیگابایت فضای ارزش این ویژگی های خاص را محدود می کند.

از دیگر ویژگی های تهیه نسخه پشتیبان می توان به برنامه زمانبندی پشتیبان ، تهیه نسخه پشتیبان هیبریدی ، رمزگذاری خصوصی و تهیه نسخه پشتیبان از چند مقاله استفاده کرد. این سرویس همچنین دارای چندین ویژگی جالب “هوشمند” از جمله شناخت شخصیت نوری است که در بررسی کامل زولز به بررسی آن می پردازیم.

4. Jottacloud

مانند IDrive ، Jottacloud به شما 5 گیگابایت پشتیبان رایگان آنلاین می دهد. بر خلاف IDrive ، Jottacloud آنقدر ضعیف است که تقریباً هزینه ای هم ندارد. کنار گذاشتن ویژگی ها ، چشم انداز تهیه نسخه پشتیبان رایگان به حدی بی ثمر است که Jottacloud لیست ما را با سهولت نسبی انجام می دهد.

قابلیت های یادداشت شامل برنامه ریز تهیه نسخه پشتیبان ، نسخه پشتیبان تهیه مداوم و نسخه سازی پرونده است. ممکن است Jottacloud Photos ویژگی هایی باشد که خدمات را بیشتر از گزینه های پشتیبان گیری از کارخانه آسیاب جدا می کند. این ویژگی برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس بهینه شده است ، و مانند بسیاری از سرویس ها فشرده سازی نمی شود و منجر به پیش نمایش های با کیفیت بالاتر می شود.

با این وجود ، عدم فشرده سازی فایل همچنین به این معنی است که شما از فضای پشتیبان سریعتر استفاده می کنید. با افزودن به این مسئله ، نمی توانید از فایلهای جداگانه با Jottacloud ، فقط پوشه ها ، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

Jottacloud همچنین گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی یا پشتیبان گیری محلی ارائه نمی دهد ، و یا نسخه پشتیبان تهیه شده از سطح بلوک یا افزایشی را انجام نمی دهد. مشتری پشتیبان ، که ما در بررسی Jottacloud به آن نگاه می کنیم ، کاربر پسند نیز نیست. آه ، و آهسته و حمایت مشتری کمتر از ستاره است.

به طور کلی ، این سرویس پشتیبان بسیار جذاب ، حتی رایگان نیست.

5. درایو فیل

آخرین و در این حالت ، حداقل ، Elephant Drive است که دارای 2 گیگابایت پشتیبان رایگان آنلاین می باشد. Elephant Drive Lite ، همانطور که برنامه freebie نامیده می شود ، شما را نیز قادر می سازد تا اندازه های 100MB را بارگذاری کنید. البته با 2 گیگابایت فضای پرونده ، به هر حال فقط می توانید از فایلهای 20 یا 100 مگابایتی پشتیبان تهیه کنید. 

حداقل این سرویس گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی و انتهایی را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید آن 20 پرونده را ایمن نگه دارید. پشتیبان گیری را می توان تنظیم کرد که به طور مداوم اجرا شود ، یا می توانید از پشتیبان گیری روزانه ، هفتگی یا ماهانه برنامه ریزی کنید. 

در حین گردهمایی بررسی Elephant Drive ، هنگام تلاش برای بازیابی فایلها ، به موارد فنی رسیدیم. علاوه بر این ، گزینه ای برای بازیابی از مشتری دسک تاپ وجود ندارد. در عوض ، شما مجبور به استفاده از GUI آنلاین هستید.

با این حال ما به نقص خدمات بیش از حد نمی خواهیم. از این گذشته ، آنها می گویند شما هرگز نباید یک فیل هدیه را در دهان جستجو کنید. یا چیزی شبیه به آن.

ذکر محترم

مزیت استفاده از یک سرویس پشتیبان اختصاصی آنلاین برای محافظت از پرونده های شما به جای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری این است که بیشتر این ابزارها به گونه ای طراحی شده اند که تقریباً بدون هیچ زحمتی از کل هارد دیسک شما با ویژگی هایی مانند تهیه پشتیبان خودکار براساس نوع پرونده و برنامه های تهیه نسخه پشتیبان محافظت کنند..  

به همین ترتیب ، ما معمولاً استفاده از فضای ذخیره سازی ابری را برای اهداف پشتیبان توصیه نمی کنیم. این کار خیلی زیاد است و مستعد خطا است.  

با این حال ، اگر به جای تصمیم گیری برای بررسی برخی از موارد ذکر شده “عملاً رایگان” که ما حذف کرده ایم ، این مدت طولانی در کنار ما ماندید ، احتمال دارد که به هر حال پرونده های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان ندارید. در این حالت ، استفاده از حافظه ابری برای محافظت از پرونده های گرانبهای شما منطقی خواهد بود.

خبر خوب برای شما این است که بسیاری از گزینه های ذخیره سازی ابری رایگان دیگر در خارج از نسخه پشتیبان رایگان وجود دارد ، که ما در بهترین مقاله رایگان فضای ذخیره سازی ابری ما توضیح می دهیم. ما pCloud را توصیه می کنیم که همانطور که در بررسی pCloud ما ذکر شد ، 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را در اختیار شما قرار می دهد که با توصیه هایی قابل ارتقا به 20 گیگابایت است.  

Sync.com ، که به شما 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان می دهد به علاوه دارای برنامه ارجاع نامحدود است ، انتخاب خوبی دیگر است. این همچنین انتخاب ما برای بهترین فضای ذخیره سازی ابر دانش صفر است. بررسی Sync.com ما در مورد برخی از دلایلی که ما همچنین فکر می کنیم گزینه برتر برای به اشتراک گذاری پرونده ایمن است ، بحث می کند.

افکار نهایی

حقیقت موضوع این است که هیچ گزینه عالی برای تهیه پشتیبان رایگان آنلاین وجود ندارد. CloudBerry backup freemium همراه با 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان Google Drive یک برنده آسان است ، اما حتی این رویکرد محدودیت های بسیاری نیز دارد.

البته منطقی است که واقعیت این باشد ، زیرا شرکت های پشتیبان نمی توانند با ارائه خدمات خود به هیچ وجه صورتحساب را پرداخت نکنند. باز هم توصیه می کنیم برخی از خدمات پشتیبان گیری مبتنی بر ارزش را در نظر بگیرید. Backblaze ، IDrive و Carbonite همه این لایحه را دارند و ما حتی یک مقال comparison مقایسه هم برای کمک به شما در انتخاب بین آنها داریم.

به هر حال این توصیه ماست ، که مثل همیشه رایگان است. فکر نمی کنید ما پول داریم؟ دو نظر خود را در نظرات زیر ارائه دهید ، و بخاطر خواندن متشکرم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me