نحوه صادرات و وارد کردن نشانک های Chrome

تقریباً همه از نشانک های موجود در مرورگر خود استفاده می کنند: آنها سرعت بخشیدن به ناوبری را حفظ می کنند و مانع از آن می شوند که هر بار که بخواهید به سایت خاصی بروید ، از کل تاریخچه اخیر خود پیمایش کنید. Chrome ، مرورگر Google ، عملکرد بسیار خوبی در مدیریت نشانک ها انجام می دهد و این یکی از بسیاری از ویژگی های عالی آن است.


با این حال ، با تکیه بر نشانک ها یک مشکل وجود دارد: وقتی شما شروع به استفاده از یک مرورگر جدید می کنید ، آنها دیگر کار خود را ادامه نمی دهند. نمایه Google شما تحت شرایط خاص ، نشانکهای شما را ذخیره می کند ، اما این تنها در Chrome کار می کند. این بدان معناست که وقتی با یک مرورگر غیر Chrome به یک لپ تاپ یا دستگاه همراه جدید تبدیل می شوید ، چند روز اول استفاده از آن با دلخوری پر می شوید زیرا مجبورید بار دیگر نشانک های خود را ذخیره کنید..

خوشبختانه ، Google Chrome به شما امکان می دهد نشانک های خود را در یک پرونده جداگانه صادر کنید. این ویژگی کوچک مفید نه تنها به شما امکان می دهد تا آنها را به مرورگر جدید خود صادر کنید ، بلکه می توانید آن را تهیه کرده و آن را با تمام پرونده های پشتیبان دیگر خود قرار دهید (شما یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان نیز دارید ، درست است؟). از آنجا که این یک پرونده .html با استاندارد استاندارد است ، هیچ یک از بهترین ارائه دهندگان پشتیبان آنلاین ما مشکلی در رابطه با آن ندارند. این بدان معناست که ، مهم نیست چه اتفاقی بیفتد ، عادتهای مرور شما نیازی به رنج نیست.

با این حال ، قبل از شروع ، توجه داشته باشید که ما فقط در مورد تهیه نسخه پشتیبان از نشانک ها در اینجا صحبت می کنیم ، مقاله دیگری در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome به طور کامل داریم. در صورتی که احساس تغییر کردید ، کمی درباره صادرات پرونده نشانک به مرورگرهای دیگر نیز صحبت خواهیم کرد.

نشانک های Chrome را صادر کنید

صادر کردن نشانک های Chrome فرآیندی با چند مرحله است که هر کدام ساده تر از گذشته است. بیایید با رفتن به “مدیر نشانک ها” ، از طریق منو ، همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود ، یا با استفاده از کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + O (“O” مانند “الیور”) به آن دسترسی داشته باشید ، شروع کنیم..

منو در بالا سمت راست است ، به “نشانک ها” بروید ، “مدیر نشانگر” را انتخاب کنید.

مدیر نشانک در یک برگه جدید باز خواهد شد و به شرح زیر است:

توجه خواهید کرد که من به تازگی نصب جدید Chrome را برای ایجاد تصاویر در این آموزش انجام داده ام ، نگران نباشید ، هر چند این روش انجام کارها تضمین می کند که تمام نشانک های شما ، صرف نظر از پوشه ای که آنها را در آن قرار داده اید ، خواهد بود. صادر شده است.

قدم بعدی شما کلیک بر روی کلمه “سازماندهی” دقیقاً بر روی نشانک های واقعی شماست. منو نشان داده خواهد شد. 

این فهرست به شما امکان می دهد انواع کارها ، از جمله اضافه کردن نشانک های جدید و همچنین ایجاد پوشه ها را انجام دهید ، اما ما می خواهیم گزینه مورد نظر را در پایین ، “بوک مارک ها به پرونده HTML صادر کنید.” روی آن کلیک کنید ، و به یک کاوشگر پرونده منتقل می شوید که می توانید محلی را که در آن بارگیری می شود انتخاب کنید. همچنین می توانید پرونده را تغییر دهید (که من توصیه می کنم) ، اگرچه مطمئن شوید که نوع پرونده را به طور اتفاقی تغییر نمی دهید ، باید یک HTML. برای کار درستی باشد.

پرونده سپس در هارد دیسک شما ذخیره می شود – در مورد من بسیار کوچک است بنابراین در کمتر از یک ثانیه در آنجا بود – و این واقعاً همه چیز در آنجاست. اگر پرونده را به پوشه مورد استفاده خود برای پشتیبان گیری یا پرونده های همگام سازی خود منتقل کنید ، باید دفعه بعدی به طور خودکار درج شود که هر کدام از بهترین ذخیره های ابری یا راه حل های پشتیبان گیری آنلاین که استفاده می کنید ، کار خود را انجام می دهد..

در آنجا آن را دارید ، کاملاً هوس. این فرآیند کم و بیش در همه مرورگرها یکسان است ، این سؤال است که می توانید مکان های نشانگر شما را ذخیره کنید. حال اجازه دهید نگاهی گذرا به چگونگی وارد کردن این پرونده ها در مرورگر جدید خود بیاندازیم.

وارد کردن نشانک ها

در Chrome ، وارد کردن نشانک ها تقریباً همان روند است ، به غیر از این که در فهرست “سازماندهی” مدیر نشانک ها “به جای” صادر کردن “” منوی نشانک ها را به پرونده HTML “انتخاب می کنید.

سپس به یک کاوشگر پرونده منتقل می شوید که می توانید HTML را جستجو کنید. سایر مرورگرها دوباره به همان روش کار می کنند: در Vivaldi – مرورگر مورد نظر من که طرفدار عظیمی از عادت Chrome برای ردیابی تک تک حرکت های خود ندارم – ساده ترین راه برای انجام این کار رفتن به شماره گیری سریع شما (شروع صفحه را لمس کنید ، و به زبانه “نشانکها” در بالای صفحه کلیک کنید.

این شما را به مدیر نشانک ها می برد ، جایی که تنها کاری که باید انجام دهید کلیک بر روی “وارد کردن” است و کادر محاوره ای ظاهر می شود که در آن می توانید مرورگری را که از آن وارد می کنید انتخاب کنید (اگر این کار را روی سیستم شما که برنده شده است تشخیص دهد). t حتی به پرونده .html نیز احتیاج دارید ، زیرا Vivaldi می تواند آنها را به طور خودکار وارد کند) و مکانی که پرونده را نگه دارید. 

اگر ردیابی زیادی هم ندارید ، اما طرفدار رابط Vivaldi نیستید ، گزینه عالی دیگر Mozilla Firefox است. این مرورگر آزمایش شده و واقعی کارهایی را تقریباً به همان روشی انجام می دهد که Chrome انجام می دهد: شما با همان کلید فوری (Ctrl + Shift + O) به مدیر نشانک ها دسترسی پیدا می کنید و سپس فقط بر روی دکمه “وارد کردن و تهیه نسخه پشتیبان” کلیک کنید. 

چیزی که Firefox را در این مورد خاص بسیار مفید می کند و به شما امکان می دهد پشتیبان کامل مرورگر را از این صفحه انجام دهید ، نه فقط نشانک ها. این یکی از معدود مرورگرهایی است که به شما امکان می دهد این کار را انجام دهید و درست قبل از پاک کردن کامل سیستم و یا فقط در صورت اتفاق دائمی در رایانه شما ، بسیار مفید است. اگر این فقط نشانک هایی باشد که بعد از آن هستید ، فقط روی “صادرات” یا “واردات” کلیک کنید و شما انجام داده اید. 

نتیجه

در آنجا آن را دارید: سریعترین و آسانترین راه برای صادرات و سپس وارد کردن نشانک های خود به Chrome و از Chrome. اگر شما کاربر مایکروسافت لبه یا اینترنت اکسپلورر هستید و نمی دانید چرا ما هیچ یک از آنها را در این راهنما گنجانده ایم ، به خودتان لطف کنید و هر یک از سه مرورگر فوق را بارگیری کنید..

امیدواریم این راهنمای مفید را پیدا کرده باشید و به شما در صادر کردن نشانک های Chrome کمک کند. اگر در نظرات زیر سؤالی دارید ، به ما اطلاع دهید. از خواندن شما سپاسگزاریم و حتماً راهنمای ما را در 99 ابزار حریم خصوصی رایگان بررسی کنید تا تجربه مرور خود را تا حد امکان ایمن کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map