7 برنامه Android برای پشتیبان گیری Cloud

وقتی صحبت از پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابری می شود ، من طبق یک قانون ساده زندگی می کنم: هرچه روش های بیشتری برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود و دسترسی به موارد خود داشته باشید ، بهتر است. بنابراین ، هنگامی که من به یک تلفن هوشمند سامسونگ Galaxy ارتقاء پیدا کردم ، بلافاصله شروع به جستجوی برنامه های پشتیبان آندروید کردم که به من امکان دسترسی به داده های دسک تاپ من را در هر کجا می دادم.


همچنین می خواستم اطمینان داشته باشم که عکس ها و فیلم هایی که با دوربین عالی تلفن گرفتم به طور خودکار در جایی از پشتیبان تهیه شده اند.

در اینجا سرویس های پشتیبان و ذخیره سازی آنلاین که من در حال حاضر از طریق تلفن Android من استفاده می کنم ارائه شده است. سه سرویس وجود دارد که من بیش از سایرین از آنها استفاده می کنم: Google Drive ، SugarSync و Dropbox.

1. Google Drive

و همچنین به عنوان یک fangirl پشتیبان آنلاین ، من یک کاربر سنگین گوگل هستم ، بنابراین داشتن Google Drive برای مدیریت و تهیه نسخه پشتیبان از فایلها فاقد دلگرمی بود. آموزش های زیادی در مورد نحوه استفاده از Google Drive برای تهیه نسخه پشتیبان از ابر و ذخیره سازی آنلاین وجود دارد. اما برای اهداف من سوال مهم این بود که آیا می توانم حتی بدون اتصال به شبکه به پرونده های تلفن خود دسترسی پیدا کنم.

پاسخ کوتاه: بله ، اما برای اینکه این اتفاق بیفتد باید متصل شوید. تمام کاری که من باید انجام دهم این بود که به My Drive رفته و پرونده مورد نظر خود را انتخاب کنم. صفحه ای وجود دارد که جزئیات پرونده را نشان می دهد که در آن می توانید سوئیچ را تغییر دهید تا دسترسی آفلاین را فعال کنید.

همچنین هنگامی که پرونده در دسترس است ، اعلانی دریافت می کنید و پس از آن می توانید هر زمان که بخواهید به آن دسترسی پیدا کنید ، همه دفعه بعد که به آن وصل شدید همگام سازی شود. این مانند رویا عمل می کند و به این معنی است که تا زمانی که به یاد داشته باشم که می توانم پرونده های کلیدی را برای استفاده آفلاین فعال کنم ، همیشه به همه چیز دسترسی دارم. (بارگیری از Google Play)

2. SugarSync

SugarSync یک راه حل محبوب پشتیبان گیری از دسک تاپ و ارائه دهنده پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابری اولیه من است. نسخه Android از نظر ظاهری و روحی مشابه نسخه دسک تاپ است ، که اخیراً برای نسخه 2.0 نسخه جدیدی از این نسخه جدید شده است. این امکان تهیه نسخه پشتیبان از عکس و فیلم (جداگانه) ، بهینه سازی عکس و موارد دیگر را فراهم می کند.

بررسی تجارت SugarSync

شما می توانید فایل های جداگانه را برای همگام سازی با دستگاه انتخاب کنید ، و به طور موثری دسترسی آفلاین به آن موارد می دهید. من هنوز مشتری Android SugarSync را آزمایش می کنم اما به نظر می رسد تاکنون مفید است. من خصوصاً توانایی مرتب سازی بر اساس موارد اصلاح شده در تاریخ را دوست داشتم که بررسی آسان بودن همگام سازی به روز و کار خوب را آسان می کند. (بارگیری از Google Play)

3. Dropbox

Dropbox ستون سوم در trifecta پشتیبان ابری من است. دارای رابط کاربری مرتب و برخی از ویژگی های بسیار مفید است. مانند SugarSync ، آپلود عکس و فیلم را می دهد ، اما جایی که Dropbox برنده می شود این است که این کار را بصورت خودکار و یکپارچه انجام می دهد.

من می توانم وقتی عکاسی می کنم و فیلم می زنم ، آرامش داشته باشم ، بدون اینکه بدانم دفعه بعد که در رایانه شخصی خود هستم ، می توانم آن را از مشتری رومیزی Dropbox بارگیری کنم – بدون کابل دیگر.

و من این واقعیت را دوست دارم که شما می توانید یک مورد را مورد علاقه خود قرار دهید تا آن را برای استفاده آنلاین ذخیره کنید. Dropbox سریع است و کار می کند و به همین دلیل بهترین مشتری پشتیبان Android است که من تاکنون امتحان کرده ام. (بارگیری از Google Play). گذشته از آن سه سرویس ، من چند مورد دیگر نصب کرده ام زیرا شما هرگز نمی توانید خیلی زیاد پشتیبان تهیه کنید. سایر سرویسهای پشتیبان گیری Android در تلفن من OneDrive ، MediaFire ، PogoPlug و MEGA هستند..

4. OneDrive

از آنجا که من یک حساب OneDrive دارم ، فهمیدم که داشتن مشتری Android نمی تواند ضرری داشته باشد ، اما من به خصوص تحت تأثیر قرار نمی گیرم. اگرچه این بدان معناست که می توانم هنگام اتصال به فایلهای ذخیره شده در OneDrive دسترسی پیدا کنم ، اما نمی توانم تنظیماتی را برای بارگذاری خودکار یا دسترسی آفلاین پیدا کنم ، بنابراین من از آن استفاده نمی کنم.

ذخیره آنلاین فایل OneDrive

من از نسخه دسک تاپ زیاد استفاده نمی کنم ، اما برای یک بار در یک میلیون وقتی به چیزی که در OneDrive ذخیره شده نیاز دارم ، در آنجا است. (بارگیری از Google Play)

5. MediaFire

MediaFire تقریباً یکسان است. بارگیری و به اشتراک گذاری فایلها به خوبی کار کردند و می توانید پیوندهای خصوصی به محتوا را از برنامه Android ایجاد و به اشتراک بگذارید.

نقد و بررسی MediaFire

اما احساس کردم برخی از ویژگی هایی که می خواهم ببینم وجود ندارد ، بنابراین این مشتری دیگری است که من وقت زیادی را برای آن اختصاص نمی دهم. (بارگیری از Google Play)

6. پوگلوپگ

Pogoplug امکان بارگذاری خودکار از دوربین شما را می دهد ، اگرچه این روند بسیار کندتر و دردناکتر از Dropbox است. با این حال ، آنچه می توانید با پرونده ها انجام دهید محدود است – می توانید پیوندی را به اشتراک بگذارید ، تغییر نام دهید یا حذف کنید – این تقریباً همین است.

از آنجا که من به داشتن بیش از یک نسخه پشتیبان اعتقاد دارم ، از آن استفاده می کنم تا مطمئن شوم که هرگز به عکس های خود دسترسی نخواهم داد ، اما این قطعاً یک شهروند پشتیبان کلاس دوم در کتاب من است. (بارگیری از Google Play)

7. MEGA

چندین مشتری MEGA غیر رسمی در اطراف وجود دارند – من از ابر ایمن MEGA استفاده می کنم. این اجازه می دهد تا به طور خودکار همگام سازی عکس و فیلم ، اگرچه شما باید اسناد دیگر را به صورت دستی بارگذاری کنید.

این بسیار خوب کار می کند ، اگرچه در آزمایش محدود من سخت بود که بگوییم آیا به اندازه Dropbox یکپارچه خواهد بود یا خیر. نکته ای که من متوجه شدم این است که وقتی بارگذاری عکس را فعال کردم ، برنامه Android هیچ تلاشی برای بارگذاری عکس های موجود نکرد – تفاوت قابل توجهی که از دیگر برنامه های این جمع بندی وجود دارد. (بارگیری از Google Play)

نتیجه

پس حکم چیست؟ کدام مشتری پشتیبان Android بهترین عملکرد را دارد؟ در حالی که این یک بررسی جامع نیست ، پول من در حال حاضر در Dropbox است ، به دلیل آسان ، بارگذاری سریع و دسترسی آفلاین آسان.

حالا ، می دانم شما چه فکر می کنید – در مورد تهیه نسخه پشتیبان از داده های تلفن خود چه می کنید؟ من هنوز در تلاش برای یافتن راه حل مناسب هستم ، و مطمئناً وقتی می خواهم یک راه حل عالی پشتیبان گیری آنلاین برای تلفن ها و رایانه های لوحی Android پیدا کنم ، به شما اطلاع می دهم. این فضا را تماشا کنید!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map