6 نکته برای جلوگیری از سرقت هویت: آن را مخفی نگه دارید ، آن را ایمن نگه دارید

سرقت هویت یک جنایت نسبتاً ناخوشایند است. با خالی کردن کیف پول خود راضی نیستید ، دزد سایبر متعلق به تمام دیجیتالی شماست و حتی ممکن است از آن برای انجام جرایم اضافی به نام شما استفاده کند.


این نوع سرقت می تواند اشکال مختلفی داشته باشد اما رایج ترین آنها شامل کلاهبرداری در کارت اعتباری است که بیش از 70 درصد از زمان آن است. این کار با سرقت جزئیات روی کارت شما یا تنظیم کارت جدید با نام شما روی آن انجام می شود. اولین چیزی که تاکنون درباره این موضوع می شنوید ، فراخوانی از مجموعه ها است.

خسارت می تواند بیش از مالی باشد. اگر دزد انجام فعالیت های جنایی به نام شما داشته باشد ، تعیین قانون برای چه کاری دشوار است. مرتب سازی رفتارهای غیرقانونی از عدالت مانند این می تواند یک روند طولانی و دشوار باشد ، بنابراین بهتر است اگر در وهله اول قدم بردارید تا از بروز مشکل جلوگیری کنید.

با اینکه مجرمان هر روز ترفندهای جدیدی را اختراع می کنند ، دانستن چگونگی حفظ امنیت سخت است. ما برای جلوگیری از سرقت هویت به صورت آنلاین چند نکته را گردآوری کرده ایم که امیدوارم آرامش کمی به شما دست دهد. با این وجود ، زمین همیشه در حال تغییر است ، بنابراین برای راه های جدید برای ایمن نگه داشتن خود مراقب باشید.

مهمترین حسابهای خود را در اولویت قرار دهید

بسیاری از افراد اطلاعات زیادی را در یک مکان ذخیره می کنند ، بنابراین هکرها که با یک سرویس آنلاین مواجه می شوند می توانند از اطلاعاتی که پیدا می کنند برای دیگران استفاده کنند. به عنوان مثال اگر یک اکانت ایمیل اصلی دارید ، یک هکر می تواند از آن استفاده کند تا با درخواست رمزهای جدید ، وارد سایر سرویس های مورد استفاده شما شود. ایمیلهای بازنشانی به حساب اصلی شما ارسال می شود که هکر بعد از آن می تواند پاسخ دهد.

استفاده از تأیید هویت دو عاملی برای حسابهای مهم ، شکسته شدن در آنها را سخت تر می کند. هکر علاوه بر دسترسی به فاکتور دوم شما ، باید رمز عبور شما را نیز خراب کند ، و این خطر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. انجام این کار برای کلیه خدمات آنلاین شما ممکن است بیش از حد انجام شود اما برای مهمترین حسابهای شما ، حفاظت اضافی ارزش آن را دارد.

اطلاعات خود را نگه دارید

اطلاعات شخصی شما می تواند برای هکرها بسیار ارزشمند باشد ، بنابراین آنها را به افرادی که نمی شناسید تحویل دهید. مراقب باشید با استفاده از روشی غیرمعمول مخاطبین را به شما پیام دهند. شخصی که به کتاب آدرس یک دوست دسترسی داشته باشد ممکن است با شما به نام آنها تماس بگیرد تا اطلاعات بیشتری درباره شما یا آنها جمع کند.

بسیاری از سایت ها سعی می کنند تا آنجا که می توانند درباره شما اطلاعات کسب کنند. این الگوی تجاری رسانه های اجتماعی است. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که اگر شخصی به آن اطلاعات دسترسی پیدا کند ، جعل هویت شما بسیار ساده تر می شود. این روزها روز به روز رایج تر می شود كه سایت ها نقاط و آمالگامات را با هم ادغام كنند.

می توانید با دادن اطلاعاتی که ممکن است اطلاعات کمتری داشته باشد ، این کار را کاهش دهید. از دادن هرگونه اطلاعات اختیاری خودداری کنید و با استفاده از یک آدرس ایمیل پرتاب ، از خدمات خود ثبت نام کنید. اگر سایتی از شما چیزهایی را می خواهد که نمی خواهید آنها را فاش کنید ، با موس خود رأی دهید و در جای دیگری ثبت نام کنید.

توجه داشته باشید که چه خدمات اطلاعاتی را که استفاده می کنید در حال توزیع هستند. اسکایپ به طرز عجیبی تصمیم گرفت که جهان باید تاریخ تولد شما را از چندین سال پیش بداند ، با وجود اینکه یکی از اولین قطعه اطلاعاتی است که بانک ها و مؤسسات مالی برای تأیید هویت شما استفاده می کنند.

مراقب باشید آنچه را که در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارید ، به ویژه در ملاء عام. اگر مجرمان چیزی نباشند پایدار نیستند و خوشبختانه پست های شما را جستجو می کنند و به دنبال چیزهایی هستند که بتوانند برای سرقت مدارک شما و به حساب شما وارد شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد خصوصی نگه داشتن اطلاعات ، لطفاً به راهنمای حفظ حریم خصوصی آنلاین ما نگاهی بیندازید.

هنگام بارگیری برنامه های گوشی های هوشمند ، باید مراقب باشید – به ویژه با برنامه های کمتر شناخته شده. معمولاً به شما گفته می شود كه برنامه جدید چه اطلاعاتی را می خواهد به آن دسترسی داشته باشد. فقط کلیک بر روی این صفحه نمایش وسوسه‌انگیز است ، اما مجوزهای برنامه ای را که در آن راحت نیستید ، سریع نکنید. همیشه گزینه های دیگری وجود دارد.

به آنچه در رایانه شخصی خود نصب می کنید نیز توجه کنید. بسیاری از برنامه نویسان نرم افزار سعی می کنند یک برنامه اضافی را روی رایانه خود دزدکی کنید ، اما ابتدا این را به شما اطلاع می دهیم احساس راحتی کنید. معمولاً این قطعات بدافزار از برنامه های کاربردی متداول مانند مبدل های PDF استفاده می شوند که ممکن است شما فقط به یک زمان واحد نیاز داشته باشید.

داده های خود را رمزگذاری کنید

رمزگذاری بزرگترین دفاع شما در برابر جرم آنلاین است. هنگام استفاده از VPN ، فضای ذخیره سازی ابری یا ارائه دهنده پشتیبان آنلاین ، مطمئن شوید که مدل رمزگذاری به روز است. ما AES-256 را توصیه می کنیم ، زیرا شکستن آن سخت ترین است.

علاوه بر خطرات آنلاین ، شما باید مراقب باشید چه اتفاقی می افتد اگر وسیله ای که شما در آن هستید سرقت شود. هارد دیسک شما مملو از اطلاعاتی است که می تواند در صورت خراب شدن به صورت مخرب مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات می تواند برای یک مجرم ارزش بیشتری داشته باشد تا ارزش فروش مجدد خود دستگاه.

رمزگذاری داده های شما کمک می کند. اگر شخصی به دستگاه شما دسترسی پیدا کند ، اگر داده های شما قابل خواندن نباشد ، نمی توانند آسیب بزرگی وارد کنند. می توانید آنچه را که در محلی ذخیره کرده اید و همچنین بصورت آنلاین رمزگذاری کنید. برای اطلاعات بیشتر ، لطفاً به مقاله ما در مورد نحوه رمزگذاری داده های خود برای ذخیره سازی ابر مراجعه کنید.

اگر در مورد نگرانی هراسان در آنجا نگران هستید ، حتماً در مورد بهترین خدمات ابری با دانش صفر مطالعه کنید.

از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید

مدیر بهترین رمز عبور

انتخاب رمز عبور سخت تر از همیشه به نظر می رسد ، با سایت هایی که از شما می خواهند تعداد ، نمادها و حروف بزرگ را در همه جا قرار دهید. به یاد آوردن آنها یک درد سلطنتی در کمر است. فقط انتخاب یک رمز عبور و کنار آمدن با آن ممکن است وسوسه کننده باشد ، اما اگر کسی آن را کشف کند ، می تواند کل زندگی آنلاین شما را به عهده بگیرد و شما را برای پایان دادن به مشکلات ایجاد نکند..

یک مدیر رمز عبور می تواند به شما در اینجا کمک کند ، با ایجاد رمزهای عبور بی نظیر و طولانی برای خدماتی که از آنها استفاده می کنید و آنها را به سایت ها وارد می کنید. این امر زندگی را برای مجرمان سخت تر و برای شما آسان تر می کند.

شما باید معقول باشید. یک عنصر وجود دارد که تمام تخم های خود را با یک مدیر رمز عبور در یک سبد قرار دهید ، زیرا هرکسی که به آن دسترسی پیدا کند ، تمام رمزهای عبور شما را در دسترس دارد. ما اگر می خواهید از خود محافظت کنید ، به بهترین مدیران رمز عبور اخیراً نگاهی انداختیم ، بنابراین در صورت داشتن آنها سرگردانی کنید.

وقتی سؤالات امنیتی به میان می آید ، مانند پینوکیو درست کنید و دروغ بگویید. به سایتهایی که اطلاعات مخفی را می خواهند اطلاعات نادرست بدهید. سوالات امنیتی برای شناسایی شما وجود دارد ، اما اگر به چندین سایت همان پاسخ دهید و یکی از آنها هک شود ، هکر چیزی دارد که می تواند در برابر شما استفاده شود.

بهترین ایده این است که به سایت ها پاسخ های متفاوتی بدهید و آنها را به همراه رمز عبور خود پیگیری کنید. هکرها ممکن است تیم ورزشی مورد علاقه شما را حدس بزنند ، اما بعید است حدس بزنید که اولین بوسه شما بیانسه نوولز بوده است. شما حتی می توانید به سؤالات امنیتی با پاسخی غیر مرتبط با این سؤال پاسخ دهید ، که این مسئله تشخیص هر کسی را دشوارتر می کند.

مدیران گذرواژه مانند Dashlane (مطالعه داشلن ما را بخوانید) و Abine Blur (بررسی Blur ما را بخوانید) به شما امکان می دهد یادداشت هایی را به ورودی های رمز عبور اضافه کنید ، و این باعث می شود روند ردیابی پاسخ های فاکس بسیار ساده تر شود.

با VPN ارتباط برقرار کنید

VPN سرویسی است که ترافیک اینترنت شما را از طریق یک اتصال رمزگذاری شده تنها مسیریابی می کند و یک کنترل اضافی را در اختیار شما قرار می دهد تا به چه محتوایی دسترسی داشته باشید و چه کسی می تواند آن را ببیند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله VPN ما مراجعه کنید.

استفاده از VPN می تواند یک لایه امنیتی بیشتر به شما بدهد. از آنجا که آدرس IP شما تغییر می کند ، می تواند زندگی را برای کسانی که از آدرس IP شما استفاده می کنند دشوار کند تا بفهمند که حساب های آنلاین توسط همان شخص استفاده می شود. بسیاری از VPN ها با نرم افزار مسدود کننده نرم افزارهای مخرب همراه هستند که به شما در حفظ امنیت شما نیز کمک می کند.

با وجود موقعیت مکانی ، سابقه مرور یا آدرس IP ، هکرها برای پیدا کردن یک قطعه اطلاعات برای ادامه کار ، مشکل دارند. اگر از VPN استفاده می کنید ، یک هکر ممکن است شما را هدف قرار دهد ، اما احتمالاً بدون نقطه شروع از بین می رود.

اگر به فکر تهیه یکی هستید ، به لیست ما از بهترین VPN ها نگاهی بیندازید تا گزینه مناسبی را برای شما پیدا کنید.

نرم افزار را فعلی نگه دارید

نقص های نرم افزاری به طور مداوم کشف می شوند و این حفره های امنیتی می تواند به هکرها اجازه ورود به رایانه شما را بدهد. به طور مرتب سیستم عامل و نرم افزار خود را به روز کنید و مطمئن شوید که آخرین نسخه ها را بارگیری می کنید. انجام این کار می تواند دردسرساز باشد ، اما به همان اندازه بد نیست که بتوانید فراری را خریداری کرده اید و هرگز شانس رانندگی آن را نداشته اید.

شما باید تنظیمات حریم خصوصی خود را در سیستم عامل و دستگاه های خود بررسی کنید. برای راهنمایی در مورد نحوه انجام این کار در ویندوز ، مقاله تنظیمات حریم خصوصی ویندوز 10 را بخوانید. همچنین می توانید تنظیمات ایمیل را برای محافظت از اطلاعات خود تنظیم کنید. پیوندهای تصویری در ایمیل ها می توانند آدرس IP و سایر جزئیات شما را به هکرها نشان دهند ، بنابراین غیرفعال کردن نمایش خودکار تصویر در سرویس گیرنده ایمیل شما ایده خوبی است.

افکار نهایی

با این کار ، امیدواریم که در امنیت آنلاین خود کمی راحت تر استراحت کنید. به یاد داشته باشید ، هیچ یک از این نکات ضد حریق نیستند و نمی توانید خیلی مراقب آنلاین یا خاموش باشید. کلاهبرداران همیشه روشهای جدیدی برای انجام بدی های خود به وجود می آورند ، اما هوشیار باشید و باید همیشه باش باشید.

سرقت هویت تنها خطری نیست که شما باید نگران آنلاین باشید ، بنابراین به مقاله جنایت سایبری ما بروید تا در مورد سایر خطرات آنلاین بدانید. اگر شما سرقت هویت را تجربه کرده اید یا راهنمایی هایی برای جلوگیری از آن دارید به ما بگویید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map