اتوماسیون پشتیبان گیری از ابر: 5 ابزاری که به پشتیبان گیری به صورت خودکار به Amazon S3 کمک می کند


© Cloudward.net


“guacamole مقدس ، یک فاجعه باعث خراب شدن کامپیوتر من شد!” بیشتر افراد وقتی چیزی فاجعه آمیز اطلاعات ارزشمندشان را پاک می کند غافل می شوند.

با این وجود ، افراد وقتی تجدید قدمهایی که برمی دارند ، تجربیات متفاوتی دارند. برای بعضی از افراد ، ساعاتی که با تأسف از ضرر ناگوار ناراحت هستند ، یک امر عادی است

از طرف دیگر ، دیگران به سرعت غبار خود را خاموش کرده و لبخند می زنند ، زیرا آنها با استفاده از ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری از اطلاعات خود محافظت می کنند. در این مقاله ، من در مورد مفهوم اتوماسیون پشتیبان گیری از ابر بحث خواهم کرد ، و همچنین پنج ابزار اساسی را بررسی خواهم کرد که به شما کمک می کنند بطور خودکار از Amazon S3 بک آپ بگیرید..

5 ابزار پشتیبان گیری به صورت خودکار در Amazon S3 – فهرست مطالب:

1. نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry

2. پشتیبان گیری S3

3. دوگانگی 

4. DragonDisk

5. دیسک جنگل

6. در خلاصه

نحوه انتخاب ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری

انتخاب ابزاری برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها در cloud ، می تواند برای شما یا علیه شما کار کند. در صورت بروز فاجعه ، یک ابزار مطمئن و کاربر پسند به بازیابی کارآمد اقلام گمشده کمک می کند.

از طرف دیگر ، یک راه حل ناکارآمد فقط به دلیل از بین رفتن داده های دیجیتال ارزشمند ، شما را بلندتر می کند. اول ، ارزیابی نیازهای شما بسیار مهم است. آیا داده های زیادی برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید یا کمیت آن حداقل است?

انتخاب یک ابزار اتوماسیون پشتیبان ابری که منعکس کننده ترجیحات و الزامات شماست ، به محافظت بهتر کمک می کند:

 • اسناد
 • عکس
 • سایر رسانه ها

علاوه بر این ، اگر اسناد شما حاوی اطلاعات حساس یا بسیار محرمانه است ، راه حلی را انتخاب کنید که امنیت دانش صفر را فراهم کند. نرم افزار اتوماسیون پشتیبان گیری ابری ایمن شامل ویژگی های مفیدی مانند رمزگذاری و محافظت از رمز عبور است.

بنابراین ، به دنبال خدماتی باشید که جزئیات پرداخت شما یا سایر اطلاعات شخصی مربوط را در اختیار اشخاص ثالث غیرمجاز قرار ندهد. یکی دیگر از عوامل اساسی که باید در هنگام انتخاب ابزار اتوماسیون پشتیبان ابری مورد توجه قرار گیرد ، برنامه های قیمت گذاری آن است.

از آنجا که می خواهید پول درآمدی سخت را برای ابزار اتوماسیون پشتیبان گیری ابری خرج کنید ، مهم است که از ابتدا بدانید هزینه های انجام شده چیست. بیشتر خدمات پشتیبان گیری ابری مبتنی بر اشتراك هستند و باعث افزایش جذابیت محصولات آنها می شوند. شرکت ها معمولاً از تکنیک های مختلفی برای برش و تردد هزینه های خود استفاده می کنند

برخی از مشترکین را ملزم به پرداخت ماهانه خواهد کرد ، به خصوص اگر متعهد به یک برنامه پرداخت یک ساله یا دو ساله باشید. برخی دیگر دارای ویژگیهای کمتری ، حسابهای کاملا رایگان ارائه می دهند ، در حالی که بسیاری از آنها فقط برای مدت محدود خدمات رایگان ارائه می دهند.

مهمتر از همه ، اگر یک روش اتوماسیون پشتیبان ابری باشد ، اگر روند بازیابی را پیچیده کند ، هیچ کمکی نخواهد داشت. به دنبال خدماتی باشید که به راحتی فایلها و پوشه ها را بازیابی کند – خوب ، من در حال حاضر به جستجوی شما انجام داده ام ، اما هنوز هم یک نکته مفید برای یادآوری است.

در عین حال ، به ابزاری احتیاج دارید که قادر به آماده سازی سریع فایل ها برای تهیه نسخه پشتیبان ، و بازیابی سریع آنها در یک مکان مقصد باشد. و به احتمال زیاد از انتخاب یک ابزار اتوماسیون ابری که بطور کامل از پهنای باند شما استفاده نمی کند پشیمان خواهید شد.

مزایای استفاده از ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری

دارایی های مهم اقتصادی و اطلاعات شخصی دیگر نمی توانند با خیال راحت فقط در رایانه ها یا رسانه های قابل حمل ذخیره شوند.

چنین روشهای ذخیره سازی سنتی معمولاً غیرقابل اعتماد و دشوار است. علاوه بر این ، داده ها به جریان خون یک تجارت تبدیل شده اند ، در دنیای فناوری فعلی و محافظت از آن امری حیاتی است.

آژانس مدیریت اضطراری فدرال ایالات متحده (FEMA) ، و اداره كسب و كارهای كوچك آمریكا (SBA) ، فاش كرده اند كه 25 تا 45 درصد مشاغل پس از یك فاجعه مرتبط با داده ها ، قادر به ادامه فعالیتهای خود نیستند..

امروزه ، بیشتر مشاغل و اشخاص از ابزارهای مختلف اتوماسیون پشتیبان ابری استفاده می کنند ، به طوری که آنها برنامه جامع بازیابی فاجعه را در دست دارند ، زیرا هر زمان ممکن است یک فاجعه رخ دهد:

نکات مهم استفاده از ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری

کارایی و قابلیت اطمینان

اکثر ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری با استفاده از فناوری پیشرفته برای ارائه راهکارهای کارآمد و قابل اعتماد برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات ، تا آخرین لحظه.

Crashplan Pro vs Carbonite Business
قابل اعتماد

علاوه بر این ، در طی فرآیند تهیه نسخه پشتیبان ابری ، اکثر ابزارها داده را رمزگذاری می کنند و به سرعت آن را به مراکز داده که 24 ساعت در روز پایش می شوند انتقال می دهند..

بنابراین ، همیشه می توانید بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد ، آرامش خاطر داشته باشید و بدانید که پرونده های ذخیره شده ایمن هستند. 

و ، می توانید فایل ها و پوشه های ذخیره شده را به سرعت و در هر زمان و از هر کجا بازیابی کنید.

پشتیبان گیری خودکار مداوم

بعد از راه اندازی اولیه ، بیشتر ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری بطور خودکار پشتیبان گیری از اسناد مهم را شروع می کنند و به طور مداوم این کار را با حداقل ، در صورت وجود ، مداخله انجام می دهند..

علاوه بر این ، بیشتر راه حل ها می توانند برای تأمین نیازهای شما ، از دو هفته در هفته ، روزانه یا چند بار در روز ، تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنند. تصمیم همه شماست.

فقط سیستم را “تنظیم و فراموش کنید” تنظیم کنید ، و معجزه تهیه نسخه پشتیبان ادامه خواهد یافت ، و دیگر نیازی به نگرانی در مورد گرفتن چیزها یا انجام کارهای پیچیده نیست.

پشتیبان گیری خارج از سایت

ذخیره یک نسخه از داده های حساس در خارج از سایت بسیار مهم است.

حتی اگر اسناد شما از یک سرور پشتیبان تهیه شود ، یک فاجعه طبیعی یا سرقت می تواند کامپیوتر و پشتیبان های محلی را از بین ببرد – باعث ویرانی.

بنابراین ، ذخیره کردن داده های پشتیبان گرفته شده ، بدون توجه به آنچه که سکته مغزی سرنوشت رخ می دهد ، ایمن هستند.

هر زمان ، دسترسی به هر کجا

آیا بعضی اوقات اسناد مهم را در خانه فراموش می کنید?

آیا دوست دارید عکسهای جذاب دوستان را نشان دهید?

بعد ، دیگر نگران نباشید.

نگه داشتن داده در ابر امکان دسترسی آسان ، هر کجا و هر زمان که می خواهید پرونده ها را فراهم کنید.

و هنگامی که یک اتصال اینترنتی در دسترس است ، می توانید فایل ها را به راحتی در رایانه یا دستگاه تلفن همراه بازیابی کنید.

پس انداز می کند

به جای خالی کردن کیف پول روی هارد درایوهای گران قیمت خارجی ، خدمات اتوماسیون پشتیبان ابری به شما امکان می دهد هزینه های تهیه تهیه پشتیبان را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

فضای ذخیره ابری
ارزش پولش را داشت

در حقیقت ، مدل pay-as-you-go که توسط سرویس های پشتیبان ابری استفاده می شود ، که تقریباً فضای پشتیبان نامحدودی دارند ، یک صرفه جویی در پول عالی است.

به خصوص برای تهیه نسخه پشتیبان از مقادیر زیادی از داده ها به طور مکرر. براساس مطالعه ای که از سوی Computer Economy انجام شده است ، شرکت هایی که از خدمات ابری استفاده می کنند ، بیش از 15 درصد پس انداز خود را در بودجه IT دریافت کردند.

علاوه بر این ، اقدامات امنیتی برای محافظت از داده های پشتیبان در ابر بسیار بیشتر از گزینه های سنتی نسخه پشتیبان تهیه ، مانند دیسک های سخت و دیسک ها است..

ویژگی های اضافی

اکثر ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری نسخه ای از فایل را ارائه می دهند.

که امکان مشاهده و بازیابی نسخه های قبلی یک پرونده را دارد ، در صورت انجام اشتباهات ویرایش شده یا حذف آن از رایانه.

بیشتر خدمات نیز با پشتیبانی حق بیمه رایگان ارائه می شوند. سایر ویژگی های اضافی ارائه شده توسط سرویس های پشتیبان ابری شامل امکان:

تهیه نسخه پشتیبان از حافظه محلی

از راه دور دستگاه های از دست رفته را پیدا کنید

اطلاعات را پاک کنید

برای دسترسی به پرونده ها از برنامه ها استفاده کنید

نقاط مثبت استفاده از ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری

اکثر ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری ، گرچه آنها می درخشند ، همیشه طلا نیستند – اشکالاتی در آنها وجود دارد

که به راحتی از مزایای زیادی که برای خودشان صحبت می کنند پیگیری می شوند ، اما با این وجود ، شناختن نقاط ضعف آنها مهم است.

در اینجا معایب استفاده از ابزارهای اتوماسیون پشتیبان ابری را آورده ایم.

کنترل محدود

از آنجا که زیرساخت های ابری کاملاً تحت کنترل یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث است ، کنترل حداقلی بر آنچه اتفاق می افتد داده می دهد.

شما فقط این امکان را دارید که برنامه های خود را مدیریت کنید ، بدون این که امتیاز آن را کنترل کنید که در باطن اتفاق می افتد ، حتی اگر IT اطلاعاتی داشته باشید.

وظایف اساسی اداری ، مانند دسترسی به سرور پوسته و مدیریت سیستم عامل ، کاملاً در دست ارائه دهنده خدمات خواهد بود.

با چنین کنترل حداقلی ، در صورتی که ارائه دهنده خدمات نتواند داده های پشتیبان شما را تولید کند ، می توانید کارهای کمی انجام دهید.

به دلیل نقص های مبتنی بر زیرساخت ها یا دلیل دیگری.

وابستگی به اینترنت

بدون اتصال سریع و قابل اعتماد به اینترنت ، هر زمان که نسخه پشتیبان تهیه شود ، شبکه شما دچار مشکل خواهد شد.

علاوه بر این ، شما به اینترنت بستگی دارید تا پرونده ها را از فضای ابری بازیابی کنید ، در هر زمان که لازم باشد.

از همه بدتر این که ، گاهی اوقات ارائه دهندگان خدمات ابری بیش از حد به مشتری های زیاد دچار ناراحتی می شوند که منجر به قطع سیستم می شوند و این می تواند به طور جدی به عملکرد شما آسیب برساند.

ورود به سیستم فروشنده

جابجایی یا تعویض داده ها بین سرویس های ابری می تواند با موفقیت انجام شود ، به خصوص اگر مهارت های IT محدود داشته باشید ، دشوار خواهد بود.

میزبانی و ادغام اکثر برنامه های پشتیبان ابری بر روی سکویی متفاوت از مقررات فروشندگان ، معمولاً روندی ساده نیست.

جدول مقایسه:

پشتیبان گیری S3
دوگانگیDragonDisk
دیسک جنگل
پشتیبان گیری CloudBerry
امتحان رایگان?
60 روزهیچ یکهیچ یکهیچ یکنسخه رایگان در دسترس است
تضمین بازگشت پول30 روزهیچ یکهیچ یک30 روزهیچ یک
بستر، زمینهویندوز ، Mac OS X (بتا)گنو / لینوکسWindows ، Mac OS X ، LinuxWindows ، Mac OS X ، LinuxWindows ، Mac OS X ، Linux
قیمت گذاری اولیه35 دلار (مجوز دائمی برای هر رایانه)رایگان برای استفادهرایگان برای استفاده4 دلار در هر رایانه در هر ماه29.99 دلار (مجوز دائمی برای هر رایانه)
خدمات مشتریپست الکترونیکانجمن پشتیبانی فعالپشتیبانی محدود در دسترس استایمیل ، تلفن یا گپ زندهپست الکترونیک
بیشتر بدانیدhttp://s3bk.comhttp://duplicity.nongnu.orghttp://www.s3-client.comhttps://www.jungledisk.comhttp://www.cloudberrylab.com/amazon-s3-cloud-desktop-backup.aspx

معرفی پنج بزرگ

سرویس ذخیره سازی ساده آمازون (Amazon S3) یک ابزار امن ، مقرون به صرفه و بسیار مقیاس پذیر برای تهیه نسخه پشتیبان از داده ها به کاربران ارائه می دهد.

در اینجا ویدئویی وجود دارد که توضیح می دهد چگونه Amazon S3 کار می کند. پس از ایجاد یک حساب کاربری آمازون S3 ، می توانید به راحتی از ابزارهای سازگار با زیرساخت های آن برای انتقال داده های ارزشمند استفاده کنید.

در این بخش ، پنج ابزار مفید من را که می توانید برای استفاده بیشتر از خدمات S3 آمازون استفاده کنید ، مرور خواهم کرد.

1. نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry

برنامه CloudBerry Backup را امتحان کردم و دریافتم که این یک راه ساده ، سریع و راحت برای تهیه نسخه پشتیبان یا بازیابی اطلاعات است.

من به خصوص از رابط کاربری غنی تحت تأثیر قرار گرفتم که می تواند به راحتی و بدون هیچ گونه نظارت لازم از من ، از فایلهای موجود در Amazon S3 نسخه پشتیبان تهیه کند

علاوه بر این ، بازیابی پرونده به خوبی و به سرعت انجام شد.

دو نسخه اصلی این ابزار عبارتند از:

 • نسخه پشتیبان نسخه رایگان CloudBerry Desktop Backup Free
 • نسخه پشتیبان تهیه نسخه پشتیبان نسخه CloudBerry Desktop Pro

اگر کاربر شخصی با حداقل نیاز به نسخه پشتیبان تهیه هستید ، نسخه رایگان را انتخاب کنید. بیشتر ویژگی های نسخه Pro مانند قابلیت برنامه ریزی و مراحل نگهداری را دارد.

نسخه Pro ، با قیمت 29.99 دلار در هر رایانه برای یک عمر ، دارای مزایای اضافی مانند فشرده سازی فایل و فناوری رمزگذاری.

جوانب مثبت و منفی از نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry

2. پشتیبان گیری S3

این ابزار رمزنگاری قوی را ارائه می دهد ، و این باعث می شود که من همیشه از هکرها به دنبال شانه خود نباشم.

علاوه بر این ، با S3 ، می توانم به راحتی یک نسخه پشتیبان تهیه شده را اجرا کنم.

از طرف دیگر ، آنچه در مورد S3 Backup برای من جلب نکرد ، پشتیبانی مشتری آن است که فقط از طریق ایمیل در دسترس هستند یا با باز کردن بلیط در سایت خود.

اگرچه آنها به سؤالات من سریع پاسخ دادند ، حداقل انتظار داشتم یک ویژگی چت زنده یا شماره تلفنی را پیدا کنم که بتوانم از آنها استفاده کنم تا با آنها تماس بگیرم.

اگر به دنبال یک ابزار اتوماسیون پشتیبان ابری هستید که دارای رابط کاربری ساده ای باشد ، رمزنگاری قوی را ارائه می دهد و مقرون به صرفه است (یک مجوز دائمی فقط 35 دلار برای هر رایانه هزینه دارد) ، پس تهیه نسخه پشتیبان S3 ارزش دارد..

پشتیبان گیری جوانب مثبت و منفی

3. دوگانگی

آیا به دنبال یک راه حل پشتیبان مطمئن و قابل حمل هستید که کنترل کاملی را ارائه دهد؟ سپس سعی کنید ابزار خط اطمینان قابل اعتماد Duplicity را با یک حساب کاربری Amazon S3 ترکیب کنید.

با خط فرمان همه کاره Duplicity ، می توانید بصورت پشتیبان و بدون هزینه کردن بکاپ ها را انجام دهید.

به جز ، البته هزینه اجرای یک حساب کاربری آمازون S3 است.

در ابتدا ، من این ابزار را برای استفاده کمی پیچیده پیدا کردم ، اما پس از مطالعه کتابچه راهنمای کاربر ، اجرای Duplicity راحت شد.

هنگامی که من این ابزار را راه اندازی کردم ، در ابتدا یک نسخه پشتیبان کامل تولید شد. پس از آن ، پشتیبان گیری ها فقط تغییرات افزایشی را ذخیره می کنند.

جوانب مثبت و منفی دوبله بودن

4. DragonDisk

DragonDisk ابزاری قوی برای مدیریت پرونده است که می توانید برای پشتیبان گیری آزاد از داده های مهم در زیرساخت های آمازون S3 استفاده کنید.

این یک برنامه دسک تاپ است ، با رابط کاربری مشابه ویندوز اکسپلورر است.

من با استفاده از ویژگی کشیدن و رها کردن توانایی DragonDisk را برای مدیریت سریع فایل ها دوست دارم. 

با این حال ، یک اشکال عمده من با نرم افزار متوجه شدم ، این واقعیت است که در مدت زمان طولانی به روز نشده است.

با این وجود ، اگر به دنبال یک ابزار اتوماسیون پشتیبان ابری با ویژگی های غنی هستید که استفاده از آن نیز فوق العاده آسان است ، پس می توانید DragonDisk را گزینه ای ایده آل بدانید.

جوانب مثبت و منفی DragonDisk

5. دیسک جنگل

جنگل دیسک لیستی در هر لیست که درباره ابزارهای صحیح اتوماسیون پشتیبان گیری ابری صالح است ، قابل ذکر است.

سازگاری آن به شما امکان می دهد تا به راحتی از داده ها در ابر نسخه پشتیبان تهیه کرده و فایل ها را در هر نقطه و هر زمان بازیابی کنید.

این ابزار از یک مدل انعطاف پذیر و پرداخت هزینه بهره می برد که به شما امکان می دهد فقط هزینه ذخیره سازی مورد استفاده خود را پرداخت کنید.

پس از 10 گیگابایت اولیه ذخیره سازی رایگان ، قیمت گذاری در هر گیگابایت 0.15 دلار شروع می شود.

با این حال ، من رابط نرم افزار آنها را نوری و یا آسان برای پیمایش پیدا نکردم.

با این وجود ، جنگل جنگلی گزینه خوبی است ، به خصوص اگر می خواهید از داده ها در برابر تهدیدات مختلف مانند ویروس ، باج افزار و نشت غیر مجاز محافظت کنید.

جوانب مثبت و منفی جنگل دیسک

به طور خلاصه …

Amazon S3 یک زیرساخت قدرتمند وب است که با هزینه های کم خدمات ذخیره سازی پر سرعت و قابل اعتماد را ارائه می دهد. این یک بستر عالی برای پشتیبان گیری ایمن از داده های ابری است ، به گونه ای که در هنگام بروز فاجعه آماده باشید و پرونده ها یا اسناد مهم را حذف کنید.

پنج ابزار که به شما کمک می کند به طور خودکار از Amazon S3 پشتیبان بگیرید:

 • پشتیبان گیری CloudBerry
 • پشتیبان گیری S3
 • دوگانگی
 • DragonDisk
 • دیسک جنگل

دوگانگی برای من خوب عمل نکرد ، عمدتا به دلیل عدم وجود پشتیبانی چند سکو ، و روند ترمیم بسیار وقت گیر و دشوار است.

به همین ترتیب ، S3 Backup از سیستم عامل های مختلف پشتیبانی نمی کند و خدمات به مشتریان ضعیفی دارد. اگرچه DragonDisk ابزاری رایگان و قدرتمند است ، اما واقعیت این است که به طور مکرر به روز نمی شود و هیچ گونه ضمانتی به همراه ندارد ، آن را در معرض خطرات امنیتی چندگانه قرار می دهد.

من پیشنهادات غنی جنگل و ویژگی های مهم مختلف را دوست داشتم. با این حال ، من می توانم از ویژگی های مشابه CloudBerry با کمتر از 4 دلار در ماه استفاده کنم. بنابراین ، من فکر می کنم نسخه حرفه ای CloudBerry Backup ، با هزینه 29.99 دلار برای مجوز دائمی ، سنگ است!

اگرچه این یک ابزار اتوماسیون پشتیبان کامل ابر مناسب نیست ، اما این نرم افزار با اکثر سیستم عامل ها سازگار با کاربر ، قابل اعتماد ، ایمن و سازگار است..

آیا با هر ابزار اتوماسیون پشتیبان ابری برای Amazon S3 تجربه دارید؟ کدام یک را بهترین می دانید؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات در زیر به اشتراک بگذارید و از خواندن متشکرم!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map