نحوه ایمن سازی وب کم: 3 راه برای متوقف کردن جاسوسی

در سال 2014 ، بیش از نیم میلیون رایانه ویندوز به بدافزارهایی آلوده شده اند که اجازه دسترسی صریح به وب کم و میکروفون کاربر را داده اند. برای مرجع ، این تقریباً یک ششم جمعیت ایالات متحده است.


هک شدن وب کم واقعی است. قطعنامه ها بسیار بهتر می شوند ، به این معنی که می توان از عکس ها و فیلم های با کیفیت بالاتر برای جاسوسی یا سوء استفاده استفاده کرد ، بنابراین ما در اینجا هستیم تا شما را در مورد چگونگی تضمین وب کم خود راهنمایی کنیم.

ما می خواهیم به شما بگوییم که چرا وب کم شما نا امن است قبل از اینکه به روش های رفع آن مشغول شوید. یک قطعه نوار به طور کلی برای محافظت کلی کار می کند ، اما ، همانطور که خواهیم دید ، ممکن است بلند کردن سنگین تری برای ریشه کن کردن مشکل لازم باشد.

چرا باید وب کم خود را ایمن کنید

نوار نوار قرار داده شده بر روی وب کم لپ تاپ یک بار نشانه کسی بود که ممکن است خیلی زیاد در اینترنت بخواند. این تغییر کرده است: جاسوسی وب کم یک مفهوم تخیلی نیست که مختص نظریه پردازان توطئه باشد بلکه یک تهدید حریم خصوصی است که رایج تر می شود.

در سال 2010 ، دادخواست علیه منطقه مدرسه مریون پایین ، که در اردمور ، پنسیلوانیا است ، تشکیل شد. نزدیک به 1800 دانش آموز به عنوان بخشی از ابتکار دانشجویی به لپ تاپ با بودجه فدرال توسط لپ تاپ ها صادر شدند..

بلیک رابینز ، دانش آموز دبیرستان هریتون ، بعداً توسط مسئولان مدرسه به “رفتار نادرست در خانه خود” متهم شد و عکسی را نشان داد که از راه دور با وب کم لپ تاپ صادر شده از مدرسه گرفته شده است..

در سال 2014 ، جارد آبراهامز ، دانشجوی 20 ساله دانشگاه ، پس از باج دادن به خانم نوجوان USA کاسیدی گرگ با عکس های برهنه ای که با وب کم خود گرفته بود به 18 ماه زندان محکوم شد. دادستان تخمین زد که وی به 100 تا 150 رایانه دیگر نیز دسترسی داشته است.

حتی اگر دانش آموز دبیرستانی نیستید یا خانم Teen USA نیستید ، یک چیز واضح است: جاسوسی از وب کم در حال وقوع است. سوءاستفاده از وب کم یک نگرانی مهم در مورد حفظ حریم خصوصی است ، خواه یک تام چشمگیر باشد یا NSA که از شما جاسوسی می کند. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید قربانی آن شوید.

بد افزار

ویروس-بدافزار

بدافزارهایی برای دسترسی به وب کم و میکروفن وجود دارد. بدافزارها برای نرم افزارهای مخرب کوتاه است و می توانید در مورد بهترین روشهای آنلاین بصورت آنلاین در بهترین راهنمای آنتی ویروس ما بیاموزید.

معروف ترین بدافزارهایی که این کار را انجام می دهد ، ابزاری برای دسترسی از راه دور است که توسط Blackshades ساخته شده است. RAT که توسط مرد 24 ساله سوئدی الکس یوکل ساخته شده است تا سال 2014 برای آلوده کردن بیش از نیم میلیون دستگاه مورد استفاده قرار گرفت.

این کار با داشتن یک قربانی اولیه روی پیوند از طریق رسانه های اجتماعی یا ایمیل کلیک کرد. پس از کلیک ، پیوند در تمام مخاطبین قربانی گسترش یافت و به ماشینهای بیشتری دسترسی پیدا کرد. بلک شیدس مسئولیت بهره برداری جنسی که کاسیدی گرگ متحمل شد ، بود.

این بدافزار فقط نسخه ارزان تر ابزاری بود که دولت ها برای جاسوسی از شهروندان خود از آن استفاده می کردند. Citizenlab ، آزمایشگاه تحقیقاتی کانادا ، 21 کشور را با استفاده از ابزارهای مشابه از جمله مکزیک ، تایلند ، ایتالیا و لهستان یافت.

جدیدترین بد در این فضا Delilah است ، یک ربات که هدف آن مشاغل است. اطلاعات کاربر از جمله فیلم های وب کم را جمع آوری می کند ، سپس از آن برای سوءاستفاده از کارمندان یا حتی کل تجارت استفاده می کند.

مجوزهای وب سایت

اگر در صورت نداشتن بدافزار در دستگاه خود ، از وب کم شما می توانید برای جاسوسی استفاده کنید. وب سایت ها می توانند به وب کم شما دسترسی پیدا کنند ، اما بیشتر مرورگرها از شما می خواهند که ابتدا به آنها اجازه دهید. ماشین آلات با مرورگرهای ناامن (راهنمای ما برای امنیت مرورگر) ممکن است در میان ترکها لغزند.

دستگاه های USB دارای ویژگی های امنیتی داخلی هستند که می توانند دسترسی به آنها را تعیین کنند. مرورگر شما به احتمال زیاد مجوز دارد زیرا از وب کم برای سرویس های آنلاین مانند Google Hangouts و Skype استفاده می شود.

در صورت عدم اطمینان ، دوربین های متصل به اینترنت قابل کنترل هستند. مانند سایر سناریو های نظارت بر وب کم ، مردم این کار را می کنند تا از آنها برای عکسبرداری و فیلم از کاربر استفاده کند. در برخی موارد ، عکس ها در وب سایت های پورنو ارسال می شوند.

چگونه می توان وب کم خود را ایمن کرد

این یک لیست بسیار ترسناک بود ، اما ما یک لیست به همان اندازه طولانی با راهنمایی در مورد چگونگی جلوگیری از جاسوسی وب کم داریم. بیایید نگاهی به برخی از راه حل ها ، از آسان تا کمی سخت تر.

آن را جدا کرده یا نوار آن را بزنید

امن-لپ تاپ-نوار-بر روی وب کم

اگر از دسک تاپ استفاده می کنید ، خوش شانس هستید. قطع استفاده از وب کم خود در هنگام استفاده از آن مناسب نیست ، اما این یک راه مطمئن برای متوقف کردن چرت زدن است. برخی از وب کم های جدیدتر دارای یک نشانگر نیز هستند که هنگام استفاده از آنها را به شما نشان می دهد.

در لپ تاپ ها ، روش نوار قدیمی هنوز هم کار می کند. چیزی تیره مانند قطعه نوار برقی را بگیرید و آن را روی وب کم خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که با یک برنامه ضبط وب کم را بررسی کنید که البته پوشش شما مات است.

این دو روش عملی برای امنیت وب کم شما هستند. با این حال ، آنها باند کمک هستند. دسترسی به وب کم معمولاً به دلیل ایجاد یک مشکل عمیق در دستگاه شما ایجاد می شود و کشتن آن در منبع ، برای همیشه از شر آن خلاص می شود.

از یک آنتی ویروس با محافظت در زمان واقعی استفاده کنید

امن ترین اسکن نرم افزارهای ضد ویروس برای بدافزارهای شناخته شده ، مانند Blackshades RAT و Delilah و همچنین بدافزارهای صفر روز ، از این رفتار مانند سایر برنامه ها سوء استفاده می کنند اما هنوز به پایگاه داده بدافزار معرفی نشده اند.

اسکن های منظم دستگاه شما ، بدافزار را آشکار می کند ، حتی آن چیزی که مجوزهای کاربر را فراتر از آنتی ویروس به دست آورده است. نرم افزاری مانند ESET NOD32 (بررسی ESET NOD32 ما را بخوانید) با اسکن UEFI همراه است ، به این معنی که می توانید قبل از بارگیری سیستم عامل خود ، آن را برای اسکن انبوه خود تنظیم کنید..

رابط Bitdefender

NOD32 در نتایج آزمایشگاهی که در طول بررسی آنتی ویروس های خود با آنها مشورت کرده ایم ، عملکرد خوبی داشته است ، اما نه به خوبی Bitdefender. Bitdefender مجوز سطح 1 را از MRG Effitas دریافت کرده است ، به این معنی که 100 درصد بدافزارهای آزمایش شده را مسدود می کند. شما می توانید بررسی Bitdefender ما را بخوانید به دلایل دیگری که آنتی ویروس شماره یک داده ایم.

Bitdefender و NOD32 یک مزیت دیگر نسبت به گزینه هایی مانند Windows Defender و Malwarebytes دارند. آنها محافظت در زمان واقعی ، به معنی بارگیری درایو و مجوزهای مرورگر ، از جمله مجوزهای وب کم را پوشش می دهند.

برخی از آنتی ویروس ها ، مانند AVG ، دارای یک مرورگر مطمئن هستند که از پیش تنظیم شده برای مسدود کردن آگهی ، محافظت از وب کم و مسدود کردن ردیاب استفاده شده است. بررسی AVG ما را بخوانید تا بدانید که چرا فکر می کنیم بهترین گزینه رایگان در بازار است.

محافظت از وب کم را فعال کنید

با استفاده از یک آنتی ویروس قوی ، با رفع بدافزار موجود در رایانه و ارائه محافظت در زمان واقعی ، مسیری طولانی را به شما منتقل می کند ، ضمن اینکه اسکن در حال اجرا نیست ، فعالیت مشکوک را مسدود می کند. برخی نسخه های اخیر آنتی ویروس های معروف با محافظت اختصاصی از وب کم ، یک قدم جلوتر می روند.

مسدود کننده ردیاب کسپرسکی

Kaspersky Security Internet (خواندن بررسی ضد ویروس Kaspersky ما) یکی از این برنامه ها است. برنامه های دسک تاپ شما را به سه دسته تقسیم می کند: قابل اعتماد ، کم محدود و غیر قابل اعتماد. برنامه های قابل اعتماد دسترسی کاملی به وب کم دارند ، برنامه های کم مصرف برای دسترسی به وب کم به ورودی کاربر نیاز دارند و برنامه های غیر قابل اعتماد مسدود شده اند.

بسیاری از آنتی ویروس ها شامل محافظت اختصاصی در وب کم هستند که کسپرسکی از بهترین گزینه ها است. Webroot ، Bitdefender و Avast نیز این ویژگی را دارند ، همراه با سایر ویژگی های آنها (بررسی Webroot SecureAnywhere ما و بررسی Avast Pro را مطالعه کنید).

افکار نهایی

ایده اینکه شخصی وب کم شما را تحت نظر دارد ، ترسناک است ، اما راه هایی برای مقابله با بدافزارها وجود دارد که به افراد امکان می دهد این کار را انجام دهند و وب سایت هایی که از سیستم داخلی USB محافظت می کنند..

آنتی ویروس قوی با نظارت بر زمان واقعی و محافظت از وب کم اولین قدم است. دسترسی به وب کم تنها تهدیدی نیست که شما با آن روبرو شوید. بدافزارهایی مانند ransomware ، keylogger و رباتها امری عادی هستند و انواع مختلفی از فعالیتهای نامناسب را انجام می دهند.

تا زمانی که از یک آنتی ویروس ایمن مانند Bitdefender و یک مدیر رمز عبور استفاده می کنید ، اگرچه خوب هستید. از چه محافظ وب کم استفاده می کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map