بهترین نرم افزار پشتیبان گیری و کلونینگ مبتنی بر تصویر سال 2020

هنگام تهیه نسخه پشتیبان ، بیشترین تمرکز در Cloudward.net روی راه حل های پشتیبان تهیه فایل توسط فایل برای cloud است: IDrive ، CrashPlan و Backblaze ، برای نامگذاری چند مورد مورد علاقه. در طی این گردآوری ، ما به جای آن بحث خواهیم کرد تا در مورد بهترین گزینه های تهیه پشتیبان مبتنی بر تصویر بحث کنیم.

از آنجا که پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر در درجه اول مورد علاقه مدیران سیستم ها و توسعه دهندگان است ، ما بیشتر بحث را بر روی راه حل های کسب و کار محور متمرکز می کنیم که بتوانند هم برای ایستگاه کاری و هم سرورها کار کنند. رده بندی کلاس بسیار پشتیبان گیری CloudBerry Backup است ، از راه دور توسط Acronis Backup 12 و پشتیبان گیری دستی.

ما همچنین بهترین ابزار پشتیبان مبتنی بر تصویر خانگی ، Acronis True Image را لمس خواهیم کرد ، به علاوه شما را با یک ابزار قدرتمند و رایگان مبتنی بر تصویر در EaseUS Todo Backup Free معرفی خواهیم کرد. با ابزارهای ارائه شده در این مقاله ، هر کسی باید بتواند از نسخه پشتیبان تهیه شده از تصویر خود استفاده کند.

برای نسخه دوم این مقاله ، بهترین نرم افزار پشتیبان تهیه کننده تصویر دیسک ویدیو 2020 را در زیر مشاهده کنید.

چرا باید از پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر استفاده کرده و هارد خود را کلون کنید

بیشتر افرادی که از دستگاه های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، با ابزارهای پشتیبان تهیه فایل مبتنی بر آشنایی ندارند. پشتیبان گیری مبتنی بر پرونده فایل ها و پوشه های انفرادی را ذخیره می کند. پوشه ها و پرونده هایی را که می خواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید ، برچسب گذاری می کنید و ابزار از آنجا چیزهایی را مدیریت می کند. برای نگاهی به گزینه های برتر ، بهترین خدمات پشتیبان ابری سال 2020 را بررسی کنید

مشکلی که در تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر پرونده وجود دارد اینست که می توان از فایل های خاص موجود در نسخه پشتیبان خود غافل شد. همچنین ، در حالی که برخی از سرویس های پشتیبان مبتنی بر پرونده به طور خودکار از کلیه پرونده های یک نوع خاص (به عنوان مثال ، اسناد ، عکس ها ، فیلم ها) نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، از سایر فایل ها مانند فایل های سیستم پشتیبان تهیه نمی شوند.

این باعث می شود پشتیبان گیری مبتنی بر پرونده برای درایوهای دارای داده های حساس ، به خصوص در مواردی که مقررات تجاری و سیستم های تولید در آن نقش دارند ، انتخاب ضعیفی باشد. پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر با ایجاد یک نسخه بایت بایت از محل کار یا درایو سرور خود ، مسائل ذاتی در پشتیبان گیری مبتنی بر پرونده را برطرف می کند..

از آنجا که در صورت خرابی یا مشکل دیگر نیازی به بازسازی کل سیستم خود ندارید ، تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر تصویر همچنین به معنای بازیابی سریعتر در صورت بروز خرابی در سرور است و بدین ترتیب یک استراتژی پشتیبان بهتر برای کسانی که به آنها نیاز دارند ایجاد می کند. سریع برگردید.

هم مشاغل و هم مصرف کنندگان به طور یکسان می توانند از توانایی پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر در بازسازی سریع سیستم های آسیب دیده یا انتقال نسخه های هارد دیسک شما به درایوهای بزرگتر بهره ببرند. با تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های سیستم خود ، این بدان معنی است که نیازی به نصب مجدد سیستم عامل یا برنامه های خود ندارید. شما فقط تصویر را بارگیری می کنید و همه تنظیم شده است.

ویژگی های پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر

همه ابزارهای پشتیبان مبتنی بر تصویر برابر نیستند. به عنوان مثال ، در حالی که Carbonite Plus از پشتیبان گیری از تصویر دسک تاپ پشتیبانی می کند ، شما باید تصویر خود را به صورت محلی ذخیره کنید و نمی توانید تصویر را در سخت افزار جدید بازیابی کنید. انتخاب های ما در زیر به طور کلی به شما امکان می دهد کارهای بیشتری را نسبت به گزینه های دیگر با فکر مصرف کننده انجام دهید.

در اینجا نگاهی به ویژگیهای اساسی می بینیم که یک راه حل برتر مبتنی بر تصویر را ضروری می دانیم.

ویژگیشرحپشتیبان گیری CloudBerryپشتیبان گیری Acronis 12تهیه نسخه پشتیبان مفید
فضای ذخیره ابریفایل تصویری خود را برای حفظ امنیت در یک سرور از راه دور ذخیره می کند
پشتیبانی از ذخیره چندگانه ابرفروشنده ترجیحی خود را برای ذخیره سازی ابر انتخاب کنید (به عنوان مثال ، Amazon S3 ، لاجوردی ، Google Cloud)
ترمیم فلزات برهنهبازیابی مجدد درایو بدون نیاز به پیش بارگذاری سیستم عامل یا نرم افزار دیگر
بازیابی تصویر به سخت افزار متفاوتبازیابی تصویر روی دستگاه های با سخت افزار مختلف
بازیابی فلش USBبازیابی از طریق USB Flash به طور مستقیم از ابر
بازیابی سطح پرونده از تصویرفایلها را در تصویر مرور کرده و به جای تهیه نسخه پشتیبان کامل ، پرونده های خاص را بازیابی کنید
بازگرداندن تصویر به ابر VMWindows Server را در Amazon EC2 یا Azure VM بازیابی کنید
فشرده سازی پشتیبان گیری از تصویرفایل های تصویری را برای کاهش فضا و پهنای باند استفاده کنید
پشتیبان گیری برنامه ریزی شدهتهیه نسخه پشتیبان تکراری از تصاویر درایو
پشتیبان گیری مبتنی بر رویدادهنگام وقوع برخی از وقایع تعریف شده توسط کاربر ، بطور خودکار یک نسخه پشتیبان مبتنی بر تصویر بسازید.
رمزگذاری خصوصی پایان به پایانقبل از ارسال به ابر فقط با یک کلید خصوصی ، پرونده ها را رمزگذاری کنید

1. نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry (آزمایشگاه های CloudBerry)

CloudBerry Labs در سال 2008 با CloudBerry Explorer ، یک مدیر پرونده رایگان ، شروع به کار کرد. یک سال بعد ، CloudBerry Backup معرفی شد که امکان تهیه نسخه پشتیبان خودکار از پرونده ها ، پوشه ها و تصاویر سیستم را فراهم می کند ، تمرکز این مقاله.

در عوض CloudBerry به جای اینکه مراکز داده خود را ایجاد و اداره کند ، نرم افزار خود را برای ادغام با Amazon S3 طراحی کرده است. در طول این سالها ، این شرکت شرکای ادغام بیشتر و بیشتری را فراتر از آمازون اضافه کرده است.

امروز ، CloudBerry Backup به شما امکان می دهد تا با بیش از 20 سرویس مختلف ذخیره سازی ابر ادغام شوید و می توانید هر کسی را که می خواهید انتخاب کنید. علاوه بر آمازون S3 ، گزینه های محبوب شامل آمازون یخچال ، آزور ، گوگل ابر و راک اسپیس است. اما موارد بسیاری دیگر از جمله گزینه های کم هزینه مانند Backblaze B2 وجود دارد.

برنامه ها و قیمت گذاری

فواید اینکه بتوانید یکپارچه سازی فضای ذخیره سازی ابری را انتخاب کنید که راحت تر از این استفاده کنید این است که فروشندگان مختلف نقاط مختلف قیمت ، مکان و ویژگی های سرور را ارائه می دهند. با آزادی انتخاب فرصت بیشتری برای مقیاس پذیری و کنترل هزینه فراهم می شود.

حتی بهتر ، CloudBerry Backup یک سرویس اشتراک نیست. شما یک هزینه مجوز نرم افزار یک بار پرداخت می کنید ، با چندین نسخه مجوز مختلف در دسترس است.

ارزانترین نسخه پشتیبان تهیه ایستگاه کاری برای ویندوز ، مک یا لینوکس است که هرکدام برای هر رایانه 29.99 دلار هزینه دارند. متأسفانه ، نرم افزار ایستگاه کاری فقط از سایر سرویسهای تحت پوشش در این مقاله پشتیبان گیری مبتنی بر پرونده و نه مبتنی بر تصویر می کند.. 

امیدوارم این چیزی باشد که CloudBerry Labs برطرف شود ، زیرا تهیه نسخه پشتیبان از دسکتاپ مبتنی بر تصویر با آن قیمت فقط باعث می شود فاصله بین بهترین سرویس پشتیبان گیری ویندوز سرور و بقیه داوطلبان افزایش یابد. 

با این حال ، می توانید از نسخه پشتیبان ایستگاه کاری مبتنی بر تصویر با مجوز مناسب تر اما محبوب تر ویندوز سرور استفاده کنید. CloudBerry همچنین دارای مجوزهایی برای SQL Server و Exchange است. سپس مجوز نهایی وجود دارد که همه چیز را شامل می شود.

توجه: داده های داخلی جدول “130” خراب است!

بخاطر داشته باشید که برای هر فضای ذخیره سازی ابری که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry با آنها یکپارچه شده اید ، باید هزینه های ذخیره خود را نیز پرداخت کنید. بیشتر فروشندگان ماهانه را به ازای هر گیگ ذخیره شده شارژ می کنند.

هزینه های ذخیره سازی ابر ماهانه در هر گیگابایت توسط فروشنده

چند منطقه ایمنطقه ایذخیره سازی سرد
لاجوردی0.0458 دلار0.0208 دلار0.0152 دلار
آمازون S3N / A0.023 دلار$ 0.004
Google Cloud0.026 دلار0.020 دلار$ 0.007
Backblaze B2N / A$ 0.005N / A

برای ذخیره سازی منطقه ای ، حدود 20 دلار در هر 1 ترابایت در ماه برای لاجورد ، آمازون و گوگل و 5 دلار در ماه برای Backblaze.

علاوه بر این ، فروشندگان همچنین برای آپلودها ، نقل و انتقالات و سایر عملیات بارگیری می کنند. نرخهای معمولی ، از جمله آن دسته از خدمات در جدول فوق ، به طور متوسط ​​در حدود 10/0 دلار در هر 10،000 تراکنش. این نرخ می تواند بسیار بیشتر باشد برای ذخیره سازی سرد ، که در نظر گرفته شده برای بایگانی و بازیابی فاجعه است و نه استفاده فعال. به عنوان مثال معاملات Google Cloud Coldline می توانند در هر 10،000 تراکنش تا 0.10 دلار هزینه داشته باشند.

تجربه ی کاربر

فرآیندهای پشتیبان گیری CloudBerry ، از جمله نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی مبتنی بر تصویر ، از طریق برنامه دسک تاپ این سرویس اداره می شوند. این تجربه به اندازه هر ابزار پشتیبان گیری در کلاس تجاری که ما آزمایش کرده ایم دارای ویژگی های غنی است.

ما وقت خود را در تمام مشخصات صرف نمی کنیم ، زیرا تمرکز در اینجا روی تهیه نسخه پشتیبان از تصویر است ، اما مطمئن باشید که بررسی CloudBerry Backup Backup ما را بررسی می کنید.

تنظیم پشتیبان مبتنی بر تصویر بسیار آسان است. دکمه “تصویر مبتنی بر” را در گوشه سمت چپ بالای برنامه کلیک کنید.

پشتیبان گیری CloudBerry یک جادوگر راه اندازی می کند تا شما را در طی این روند طی کند ، که فقط به کمی مهارت فنی نیاز دارد.

بخشی از این فرآیند شامل اتصال CloudBerry به سرویس انتخاب دلخواه شماست. برای تولید کلیدهای دستیابی و وصل کردن آنها به جادوگر ، باید وارد فضای ذخیره ابری خود شوید. سپس درایو یا پارتیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همچنین قبل از شروع تهیه نسخه پشتیبان ، برنامه و تنظیمات رمزگذاری را تنظیم خواهید کرد.

امنیت

CloudBerry Backup از داده های موجود در حمل و نقل با تونل های رمزنگاری TLS ایمن برای جلوگیری از استراق سمع محافظت می کند. فراتر از آن ، به عنوان یک محصول متقابل ، میزان امنیتی که با CloudBerry می گیرید بیشتر به تنظیم ادغام شما بستگی دارد..

بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری برخی از رمزگذاری های سمت سرور را ارائه می دهند. برخی همچنین گزینه تنظیم کلید رمزنگاری خصوصی برای امنیت بیشتر را به شما می دهند. رمزگذاری و رمزگشایی با یک کلید خصوصی همیشه از طرف مشتری صورت می گیرد.

امکان انتخاب راه حل ذخیره سازی ابری با ویژگی های امنیتی که نیازهای شما را برآورده می کند ، دلیل دیگری است که واقعا دوست دارید مدل CloudBerry برای تهیه نسخه پشتیبان از تصویر.

سه گزینه برتر ذخیره سازی ابری که به شما توصیه می شود (آمازون S3 ، لاجوردی و Google Cloud) همه رمزگذاری طرف مشتری و رمزگذاری AES-256 را در حالت استراحت ارائه می دهند ، این پروتکل توصیه شده توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده است..

توجه داشته باشید که همه راه حل های ذخیره سازی ابری نیستند که می توانید با CloudBerry Backup بصورت پشتیبان تهیه داده های خود را برای شما رمزگذاری کنید. این شامل Backblaze B2 است. در چنین مواردی ، شما باید راه حل رمزگذاری سمت مشتری خود را پیاده کنید تا داده های خود را در ابر ایمن نگه دارید.

پشتیبانی

پشتیبانی از پشتیبان گیری CloudBerry از طریق پورتال پشتیبانی CloudBerry Labs اجرا می شود. این درگاه شامل پیوندهایی به یک وبلاگ ، دانش بنیان اختصاصی ، سؤالات متداول و اسناد راهنما است. در پایین صفحه ، همچنین مقالات پشتیبانی وجود دارد که طیف وسیعی از موضوعات را شامل می شود.

پایگاه دانش یک ویژگی جستجو برای کمک به سریعتر یافتن مقاله ها دارد ، که شامل راهنمایی های عیب یابی برای مشکلات مختلف است.

اگر ثروت اسناد و مدارک پشتیبانی جوابهای مورد نظر شما را شامل نمی شود ، می توانید برای دریافت راهنمایی بلیط پشتیبانی باز کنید.

فعل و انفعالات ما با آزمایشگاه های CloudBerry همیشه منجر به زمان چرخش سریع شده است ، اغلب با پاسخ هایی که فقط در یک ساعت یا دو ساعت می رسند..

اگر ترجیح می دهید ، می توانید به subreddit CloudBerry Labs ارسال کنید. این یک منبع عالی برای مشاوره در مورد راه حل تهیه نسخه پشتیبان شما است. همچنین مکان مناسبی برای گزارش اشکالات احتمالی (غیر مهم) و پیشنهادات بهبود است.

برای سوالات فنی بیشتر ، پیوندی به ServerFault شما را با مدیران سیستم های حرفه ای و متخصصان مشابه در تماس خواهد کرد.

2. Acronis Backup 12

اگر می خواهید چیزی ساده تر از یک راه حل پشتیبان گیری از طریق cross-platform ، Acronis Backup 12 نسخه پشتیبان تهیه کلاس تجاری بسته بندی شده با سرویس ذخیره سازی ابر خود Acronis را ارائه می دهد. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید از طریق سرویس دیگری ، برای ذخیره سازی ابری اقدام به خرید کنید. همچنین به معنای انعطاف پذیری کمتری نسبت به نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry است.

علاوه بر سادگی ، یکی از مهمترین مزایای استفاده از Backup 12 پشتیبانی از پلتفرم گسترده آن است که در حال حاضر 16 سیستم مختلف چشمگیر را شامل می شود: از ویندوز تا لینوکس تا مک به علاوه میزبان گزینه های سرور ، احتمال کمی وجود ندارد که نتوانید. برای اجرای Acronis.

تهیه نسخه پشتیبان از اندروید و آیفون نیز ، لمس خوبی دارد ، اگرچه فقط نسخه پشتیبان تهیه شده از فایل مبتنی بر و نه مبتنی بر تصویر موجود است.

قیمت گذاری و برنامه ریزی

تهیه نسخه پشتیبان برای هر پلتفرم مشخص نیاز به مجوز جداگانه دارد. ما این واقعیت را دوست داریم که Acronis به ما امکان می دهد بدون نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از ویندوز سرور ، مانند نسخه CloudBerry ، از پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر استفاده کنیم. ما همچنین دوست داریم که شما می توانید بین هزینه اشتراک یا مجوز دائمی انتخاب کنید.

با این حال ، قیمت های صدور مجوز بسیار کمی بالاتر از CloudBerry Backup هستند.

ایستگاه کاریسرور ویندوزمیزبان مجازی
مجوز یک ساله69 دلار499 دلار599 دلار
مجوز دائمی89 دلار999 دلار1199 دلار
سیستم عامل های پشتیبانی شدهویندوز کامپیوتر ، Macویندوز سرور ، لینوکس سرور ، تبادل ، SQL سرور ، دایرکتوری فعالVMware vSphere ، Microsoft Hyper-V

بالاتر از هزینه های نرم افزار ، شما باید هزینه ذخیره سازی را بپردازید ، دقیقاً مانند CloudBerry. این جایی است که عدم توانایی در خرید سرویس های مختلف ذخیره سازی ابری به خصوص محدود کننده می شود.

ذخیره سازیاشتراک یک سالهاشتراک دو سالهاشتراک سه ساله
250 گیگابایت24.92 دلار در ماه20.79 دلار در ماه18.03 دلار در ماه
500 گیگابایت41.58 دلار در ماه33.29 دلار در ماه29.14 دلار در ماه
1 ترابایت74.92 دلار در ماه58.29 دلار در ماه52.75 دلار در ماه
2 ترابایت145.75 دلار در ماه116.63 دلار در ماه102.75 دلار در ماه
5 ترابایت358.25 دلار در ماه279.13 دلار در ماه249.97 دلار در ماه

بنابراین ، در مقایسه با CloudBerry Backup یکپارچه با ، به عنوان مثال ، Amazon S3 ، با پرداخت کمی بیش از 50 دلار در ماه برای 1 ترابایت ذخیره سازی ابر با Acronis ، در نهایت.

همچنین با خدماتی مانند Amazon S3 و Azure فقط هزینه آنچه را استفاده می کنید پرداخت می کنید. با استفاده از Acronis Backup 12 ، باید هزینه همه چیز را از قبل بپردازید ، حتی اگر هرگز از آن استفاده نکنید.

تجربه ی کاربر

به طور کلی ، تجربه کاربر Backup 12 بصری ، قدرتمند است و به خوبی با CloudBerry Backup مطابقت دارد. همراه با پشتیبانی عالی از سیستم عامل پشتیبان 12 ، این دلیل بزرگی است که ما در این جمع بندی سرویس شماره دو را کسب کردیم.

Acronis Backup 12 از یک کنسول ابری مبتنی بر مرورگر استفاده می کند ، اما شما فقط نمی توانید از آن برای استفاده از سیستم های پشتیبان خود استفاده کنید. ابتدا باید یک برنامه سرور مدیریت را روی رایانه سرور خود نصب کنید.

همچنین می توانید عوامل سرویس دهنده را در ایستگاه های کاری دیگر ، به علاوه سرورها و دستگاه های تلفن همراه نصب کنید. انجام این کار به شما امکان می دهد فرآیندهای تهیه نسخه پشتیبان را در تمام دستگاه هایی که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید تنظیم و نظارت کنید. این شامل ایجاد تصویری از هارد یا پارتیشن است.

از طریق کنسول می توانید به راحتی یک برنامه پشتیبان تنظیم کنید ، گزینه های رمزگذاری را تنظیم کرده و سایر اقدامات را انجام دهید.

امنیت

Acronis Backup 12 این امکان را به شما می دهد که تصاویر ابر خود را بدون رمزگذاری یا محافظت از آنها با AES-128 ، AES-192 یا AES-256 محافظت کنید. دامنه انتخاب ها خوب است. در حالی که ما هرگز توصیه نمی کنیم که نسخه پشتیبان خود را از سمت سرور غیر رمزنگاری شده خود رها کنید ، AES-128 هنوز امنیت زیادی را ارائه می دهد و رمزگذاری کمتر پیچیده به معنای پشتیبان گیری سریع تر است.

تمام داده های پشتیبان گیری قبل از ترک دستگاه شما رمزگذاری می شوند. هنگامی که رمزگذاری دستگاه خود را روشن می کنید ، از شما خواسته می شود یک گذرواژه تنظیم کنید که فقط شما می دانید.

در عوض گزینه ای برای ذخیره کلید رمزگذاری شما با Acronis وجود ندارد. در حالی که ما در اکثر موارد رمزنگاری خصوصی را توصیه می کنیم ، گزینه ای برای رمزگذاری سمت سرور به جای سرویس گیرنده مناسب خواهد بود. دلیل این امر آن است که با رمزگذاری طرف مشتری ، اگر رمزعبور خود را فراموش کرده باشید ، Acronis نمی تواند آن را برای شما بازیابی کند.

پشتیبانی

Acronis دارای یک صفحه پشتیبانی اختصاصی با راهنماهای اصلی چگونگی راهنمایی و مستندات دقیق تر است. این صفحه برای یافتن سریعتر پاسخ ها قابل جستجو است.

در زیر منوی پشتیبانی ، همچنین می توانید آموزش های ویدیویی ، انجمن های کاربر ، به روزرسانی محصول و پیوندی برای ارسال بازخورد پیدا کنید.

در صورت برقراری تماس مستقیم با Acronis ، می توانید این کار را از طریق ایمیل ، چت زنده یا تلفن انجام دهید. زمان های برگشتی برای چت زنده و تلفنی بسیار عالی هستند ، جایگاه Acronis Backup 12 را به عنوان یک راه حل بسیار خوب پشتیبان گیری از تجارت ، سیمان می کند:

  • چت زنده: معمولاً زیر دو دقیقه
  • ایمیل: معمولاً زیر سه روز
  • تلفن: معمولاً زیر دو دقیقه

3. نسخه پشتیبان تهیه مفید Novosoft

اگر به دنبال یک راه حل پشتیبان ساده شده هستید که از همان مدل ابر ادغام CloudBerry استفاده می کند ، Novosoft Handy Backup بهترین چیزی است که ما دیده ایم. در حالی که تقریباً به اندازه بسیاری از نرم افزارهای پشتیبان مبتنی بر تصویر ما رتبه بندی نمی شود ، برخی از کاربران از رویکرد کاهش یافته قدردانی می کنند.

پشتیبان گیری مفید از پشتیبان گیری از چندین شریک ذخیره سازی ابر پشتیبانی می کند: آمازون S3 ، Google Drive ، Yandex.Disk ، Dropbox ، OneDrive و Backblaze ، از جمله دیگر. گزینه ها تقریباً به اندازه آنچه در CloudBerry در دسترس است ، گسترده است ، با غیبت قابل توجه مانند Azure و Google Cloud.

قیمت گذاری

مانند CloudBerry Backup ، Novosoft مجوز دسک تاپ (Handy Backup Standard) را تهیه می کند که از پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر پشتیبانی نمی کند (توجه داشته باشید: همچنین از نسخه پشتیبان ابری پشتیبانی نمی کند). برای این کار باید Handy Backup Professional یا مجوز گران تری خریداری کنید.

تهیه نسخه پشتیبان مفید برای مجموعه حرفه ای 99 دلار (که نسخه پشتیبان تهیه کننده رایانه شخصی و سرور است) یا 249 دلار برای بسته “سرور کوچک” هزینه دارد ، که می تواند از نسخه های پشتیبان مبتنی بر تصویر در ویندوز کامپیوتر ، ویندوز سرور ، MySQL ، SQL سرور ، PostgreSQL ، Oracle استفاده کند. ، Hyper-V ، VirtualBox و VMware.

مجوزها دائمی هستند ، بنابراین فقط یک بار هزینه دارند. با این حال ، هزینه های ذخیره سازی و استفاده را با هرگونه فضای ذخیره سازی ابری که با آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را فراموش نکنید.

تجربه ی کاربر

با راه اندازی ، برنامه دسک تاپ Handy Backup یک جادوگر ساده را راه اندازی می کند تا شما را از طریق نسخه پشتیبان ، بازیابی و همگام سازی طی کند..

در زیر هدر ، “از چه چیزی نسخه پشتیبان تهیه کنید” ، فقط “کلون دیسک” و سپس “تصویر دیسک” را انتخاب کنید. شما قادر خواهید بود تا کل درایو یا پارتیشن خود را تصویر کنید.

از شما خواسته می شود یکپارچه سازی فضای ذخیره سازی ابر را انتخاب و پیکربندی کنید. مانند CloudBerry ، شما باید از طریق هر راهکاری که استفاده می کنید ، کلیدهایی را تولید کنید.

پس از آن ، Handy Backup شما را در چند مرحله دیگر مانند تنظیم نوع تهیه نسخه پشتیبان (کامل ، افزایشی ، دیفرانسیل) ، برنامه تهیه نسخه پشتیبان و فشرده سازی پرونده برای کاهش نیازهای فضای ذخیره سازی شما طی می کند..

کنسول زیرین اساساً لیستی از کارهایی را که شما برنامه ریزی کرده اید و نوار ابزار در بالا برای اجرای فرآیند و ایجاد کارهای جدید است..

امنیت

مانند CloudBerry Backup ، داده های شما با استفاده از پروتکل رمزنگاری سرویس ذخیره سازی ابری که با آنها ادغام شده اید ، توسط سرور رمزگذاری می شوند..

یکی از مزایای پشتیبان گیری مفید این است که شما کاملاً متکی به گزینه های رمزگذاری ادغام پشتیبان ابری خود نیستید. در هنگام راه اندازی نسخه پشتیبان ، می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید که Handy Backup داده های خود را با استفاده از AES-128 رمزگذاری کند.

قبل از ارسال داده های خود به ابر ، رمزگذاری به صورت مشتری انجام می شود. این یک ویژگی خوب است اگر می خواهید داده ها را در یک سرویس ذخیره سازی بارگذاری کنید که به صورت رمزگذاری طرف سرویس گیرنده یا حتی سرور مانند BackBlaze B2 را ارائه ندهد.

پشتیبانی

صفحه پشتیبان گیری Handy Backup شامل یک کتابچه راهنمای کاربر ، سؤالات متداول و تصاویر سفید است ، اما منابع تقریباً به اندازه آنچه با CloudBerry Laps یا Acronis دریافت می کنید نیست. همچنین ، Novosoft هیچ گونه کاربری در پورتال کار نکرده است.

اگر نمی توانید آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید ، می توانید به طور رایگان از پشتیبانی فنی ایمیل بفرستید. با این حال ، زمان پاسخگویی بین یک تا سه روز کاری است و گزینه ای برای پشتیبانی با اولویت وجود ندارد.

این سرویس دارای دسته اسکایپ ، NovosoftHelp و شماره تلفن پشتیبانی است.

4. تصویر واقعی Acronis

برای مصرف کنندگان که به دنبال تهیه نسخه پشتیبان کامل از دسک تاپ هستند ، Acronis True Image به عنوان بهترین راه حل پشتیبان مبتنی بر تصویر برای خانه ، ضرب و شتم EaseUS Todo ، Paragon Backup & بازیابی و بازنگری.

یکی از مواردی که در مورد True Image می پسندید این است که برخی از قابلیتهای مشابه شرکت Acronis Backup 12 Workstation را حفظ می کند اما استفاده از آن برای اکثر مصرف کنندگان به اندازه کافی آسان است. برخی از ویژگی های خاص با تصویر واقعی وجود ندارد که مربوط به نسخه پشتیبان تهیه شود. با این وجود ، اکثر این موارد ، مانند مدیریت گروهی و نصب و راه اندازی از راه دور و بازیابی آنها ، مورد توجه اکثر کاربران خانگی قرار نخواهد گرفت.

از ویژگی های دیگری که با True Image دریافت می کنید وجود ندارد که با نسخه پشتیبان تهیه نکنید. این موارد شامل تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی و تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های تلفن همراه (نه مبتنی بر تصویر) برای ذخیره سازی محلی است.

یکی دیگر از مزیت های Acronis True Image نسبت به پشتیبان گیری 12 ایستگاه کاری: هزینه.

قیمت گذاری

Acronis True Image را می توان به عنوان هزینه یک بار یا اشتراک سالانه خریداری کرد. اشتراک یک بار فقط به شما امکان می دهد از نسخه محلی پشتیبان تهیه کنید ، و نسخه پشتیبان رسانه های اجتماعی را شامل نمی شود.

احتمالاً اکثر کاربران گزینه گزینه cloud را ترجیح می دهند ، اگرچه می توانید درایو محلی خود را از یک سرویس پشتیبان ابری مانند IDrive تهیه کنید و از این طریق فایل تصویری خود را ذخیره کنید.

برنامه ضروریبرنامه به علاوهطرح حق بیمه
نوع مجوزدائمییک سالیک سال
قیمت39.99 دلار$ 31.9979.99 دلار
فضای ذخیره ابریهیچ یک50 گیگ گنجانده شده است1TB گنجانده شده است

پریمیوم دارای چندین مزیت اضافه نسبت به پلاس مانند محافظت از ضد باج افزار ، صدور گواهینامه پرونده و امضاهای الکترونیکی است.

با هردو پلاس و پریمیوم ، می توانید فضای ذخیره سازی ابری را با هزینه اضافی در حدود 40 دلار در هر ترابایت در سال اضافه کنید.

تجربه ی کاربر

تصویر واقعی از طریق رابط تمیز و بصری اجرا می شود. برای شروع تهیه نسخه پشتیبان خود ، تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک منبع و مقصد را انتخاب کنید و روی دکمه “نسخه پشتیبان اکنون” کلیک کنید.

بنابراین ، برای مثال ، می توانید رایانه شخصی و Acronis Cloud را مانند عکس زیر انتخاب کنید. با این کار تصویری از کل هارد دیسک شما ایجاد می شود. از طرف دیگر ، می توانید منبع را به یک پارتیشن خاص تغییر دهید. همچنین می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان در سطح فایل ، پرونده ها یا پوشه های جداگانه را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی نسخه پشتیبان ، می توانید True Image را خاموش کنید و روند در پس زمینه کامل می شود. می توانید این کار را یک فرآیند یک بار انجام دهید یا یک برنامه منظم تنظیم کنید.

امنیت

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از تصویر ، باید گزینه رمزگذاری سمت مشتری را تنظیم کنید.

این سطح رمزگذاری خصوصی است ، بنابراین اگر گذرواژه خود را فراموش کردید ، راهی برای بازیابی Acronis برای شما وجود ندارد. اگر رمز عبوری تنظیم نکردید ، داده های ذخیره شده همچنان با استفاده از AES-256 در سمت سرور رمزگذاری می شوند.

کاربران True Image Premium دو جایزه امنیتی اضافی دریافت می کنند:

  • حفاظت فعال Acronis: محافظت فقط از ویندوز در برابر باج افزار
  • Acronis Notary: صحت فایل پشتیبان را بصورت بیتی و با فناوری blockchain اطمینان حاصل کنید

پشتیبانی

True Image به شما امکان دسترسی به همان خطوط مستقیم ارتباط با پشتیبان 12: تلفن ، ایمیل و چت زنده را می دهد.

پرتال پشتیبانی Acronis شامل یک پایگاه دانش ، اسناد و انجمن های کاربر است. این پورتال برای کلیه محصولات Acronis است اما به لطف یک ویژگی جستجو ، یافتن مطالب خاص برای True Image به اندازه کافی ساده است. همچنین یک سایت راهنمای جستجوی تصویر واقعی اختصاص داده شده است.

5. پشتیبان گیری EaseUS Todo

پشتیبان گیری EaseUS Todo تهیه نسخه پشتیبان از تصویر برای رایانه های خانگی است. این واقعیت که نسخه رایگان ، Todo Backup Free را ارائه می دهد ، بخشی از دلایلی است که در بین خدمات پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر مورد علاقه ما قرار می گیرد. و واقعاً خوب است.

برای ذخیره تصویر خود در ابر ، باید از یک پوشه همگام سازی ذخیره سازی ابر استفاده کنید یا راه حل پشتیبان گیری ابر خود (یعنی IDrive ، CrashPlan) را برای تهیه نسخه پشتیبان از فایل تصویری تنظیم کنید. با این حال ، اگر قبلاً هزینه ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری خود را پرداخت نکرده اید و نمی خواهید هزینه نرم افزار پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر را نیز پرداخت کنید ، ابزار EaseUS به همان خوبی است که به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

همچنین یک روش خوب برای تبدیل سرویس ذخیره سازی ابری شما به یک سرویس پشتیبان است ، این همان ابزاری مانند Google Drive ، Sync.com ، Dropbox و سرویس های مشابه نمی باشد. به دلایلی مقاله ما را در زمینه تهیه نسخه پشتیبان در مقابل ذخیره سازی بررسی کنید.

EaseUS همچنین دو نسخه پولی را برای دسک تاپ ایجاد می کند: نسخه خانگی به نام Todo Backup Home و نسخه اداری به نام ToDo Backup Workstation. نسخه های پرداخت شده سرعت پشتیبان گیری سریع تری ، پشتیبان گیری مبتنی بر رویداد و پشتیبانی فنی به شما می دهند.

قیمت گذاری

نسخه های پرداخت شده از نسخه پشتیبان تهیه شده Todo با یک بار هزینه 17،40 دلار برای نسخه “home” یا 39 دلار برای بسته ایستگاه کاری ارائه می شود. نسخه پشتیبان تهیه شده از نرم افزار رایگان است.

شایان ذکر است که EaseUS همچنین ابزارهای پشتیبان گیری از سرور را قادر به تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر تصویر می کند. با این حال ، ما پیدا نکردیم که این موارد با سایر نسخه های پشتیبان سرور مبتنی بر تصویر ، هزینه ای که به همراه داشته باشد و مشکلی برای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری برای کار کردن وجود ندارد ، به خوبی رقابت کنند..

ما همچنین توصیه می کنیم اگر به دنبال یک راه حل ایستگاه کاری که شامل تهیه نسخه پشتیبان سرور نیست ، می توانید به جای ایستگاه پشتیبان گیری Todo Workupation با Acronis Backup 12 Workstation بروید..

تجربه ی کاربر

پشتیبان گیری رایگان و خانه Todo از همان برنامه دسک تاپ استفاده می کنند.

تنظیم نسخه پشتیبان تهیه آسان است: فقط برنامه را باز کرده و روی دکمه “نسخه پشتیبان تهیه دیسک / پارتیشن” در بالای رابط کلیک کنید. با این کار صفحه ای باز می شود که می توانید درایو یا یک پارتیشن و یک مقصد را برای تصویر پشتیبان خود انتخاب کنید.

هنگام انتخاب یک مقصد ، می توانید مکانی را در هارد دیسک خود یا درایو خارجی انتخاب کنید. اگر می خواهید یک نسخه را در یک سرویس ذخیره سازی ابری ذخیره کنید ، فقط پوشه همگام سازی را برای آن سرویس انتخاب کنید.

همچنین اگر می خواهید تصویربرداری را یک کار عود انجام دهید ، گزینه ای برای تنظیم یک برنامه پشتیبان نیز وجود دارد.

امنیت

در طی مراحل تنظیم پشتیبان درایو خود می توانید رمز ورود را برای رمزگذاری تنظیم کنید. این گزینه را انتخاب کنید و EaseUS با استفاده از پروتکل AES-256 فایل تصویر شما را رمزگذاری می کند. این بسیار عالی است اگر می خواهید تصویر پشتیبان خود را روی راه حل های ذخیره سازی ابری با امنیت تا حدی شفاف مانند Dropbox ذخیره کنید..

پشتیبانی

EaseUS یک مرکز دانش برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کند اما بسیار کم عمق است. در این زمان ، حاوی دهها مقاله است که موضوعات و رویه های متداول را در بر می گیرد. برای پشتیبانی مستقیم ، شما علاوه بر این رایگان شانس نیست. با این حال ، اگر هزینه مجوز پرداخت کرده اید ، می توانید مستقیماً با کارمندان پشتیبانی از طریق گفتگوی زنده درگیر شوید.

پشتیبانی قطعاً ضعف برجسته این محصول است. خوشبختانه ، استفاده از آن بسیار ساده است.

افکار نهایی

یافتن نسخه پشتیبان مناسب از تصویر تا حد زیادی به نیازهای شما بستگی دارد. اگر سرپرست سیستم هستید که یک محیط تولید بحرانی را مدیریت می کند ، احتمالاً به دنبال تهیه پشتیبان سرور ، انعطاف پذیری ، هزینه کم و پشتیبانی عالی هستید. برای این اهداف ، CloudBerry Backup در بهترین حالت نزدیکترین رقبای خود را به خود اختصاص می دهد.

امکان انتخاب و انتخاب بیش از بیست گزینه مختلف فضای ذخیره سازی ابری ، از جمله آمازون S3 ، لاجوردی و Google Cloud ، کاری است که سایر موارد مورد علاقه ما نمی توانند انجام دهند. Acronis Backup 12 ، در حالی که تجربه کاربری ستاره ای را به شما ارائه می دهد ، شما را مجبور می کند تا به فضای ذخیره‌سازی ابری گرانقیمت خود اعتماد کنید. تهیه نسخه پشتیبان مفید به شما امکان می دهد سرویس فضای ذخیره سازی ابری خود را انتخاب کنید اما گزینه های برجسته زیادی ندارید.

برای تهیه نسخه پشتیبان مبتنی بر تصویر در خانه ، داستان کمی متفاوت است. پشتیبان گیری CloudBerry دارای نسخه پشتیبان ایستگاه کاری است اما از تصویربرداری پشتیبانی نمی کند. خرید مجوز ویندوز سرور با قیمت 119 دلار فقط برای تهیه نسخه پشتیبان از دسک تاپ شما بلع است.

بنابراین ، برای تهیه پشتیبان مبتنی بر تصویر مصرف کننده ، Acronis TrueImage در صدر لیست ما قرار دارد. قیمت گذاری بسیار بهتر از آنچه است که با Acronis Backup 12 Workstation دریافت می کنید و ابزار آن به همان اندازه کاربرپسند است.

یا اگر نمی خواهید هزینه نرم افزار بپردازید و فقط یک ابزار پشتیبان مبتنی بر تصویر را می خواهید با استفاده از فضای ذخیره ابر یا اشتراک پشتیبان خود استفاده کنید ، Todo Backup Free بهترین ابزاری است که برای یافتن این امر پیدا خواهید کرد.

البته ما همیشه دوست داریم که تجربیات دیگران را در نظر بگیریم. در مورد موارد دلخواه خود در فضای پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me