نحوه حذف نرم افزارهای مخرب از اندروید در سال 2020

با بیش از 2 میلیارد دستگاه فعال اندرویدی در جهان ، شانس خوبی دارد که یکی از آنها را داشته باشید. اگر کندتر از حد معمول است و انواع برنامه های عجیب و غریب روی آن وجود دارد ، احتمالاً شما نیز بدافزار دارید. در این مقاله ، ما می خواهیم نحوه حذف بدافزارها را از طریق تلفنهای Android به شما نشان دهیم.


Android یک سیستم عامل منبع باز است ، به این معنی که هر کسی می تواند کد منبع خود را جستجو کند. این امر به شرکتها این امکان را می دهد تا آن را توسعه دهند و توسعه دهندگان به سرعت یاد بگیرند که چگونه برنامه های مربوط به آن را کدگذاری کنند. نکته منفی برای سیستم منبع باز این است که هرکسی می تواند به کد زیربنایی دسترسی پیدا کند ، این امر باعث می شود تا برای کسانی که می خواهند بدافزارهایی را برای تلفن های اندرویدی ایجاد کنند ، این کار را انجام دهند.

با توجه به این ، شما باید یاد بگیرید که چگونه علائم بدافزار را شناسایی کرده و مشکل را برطرف کنید تا خود را ایمن نگه دارید. در ادامه بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه Android خود را تمیز کرده و در آینده از حملات محافظت کنید. اگر فقط می خواهید در مورد بدافزار اطلاعات بیشتری کسب کنید ، راهنمای ما در مورد جرایم سایبری را بررسی کنید.

پس از پایان کار در اینجا ، راهنماهای ما را در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از Android و بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای Android بررسی کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت و محافظت از داده های تلفن هوشمند خود داشته باشید.

آیا Android شما با بدافزار آلوده شده است?

Android با بدافزار

یکی از اولین نشانه هایی که تلفن شما دارای بدافزار است ، عملکرد تنبل است. این می تواند بدین معنی باشد که بدافزار در پس زمینه فعالیت می کند و منابع سیستم را متصل می کند ، اما این لزوماً اینگونه نیست. ممکن است بسیاری از برنامه ها به طور همزمان باز شوند یا ممکن است تلفن شما پیر شود و کند شود.

علائم دیگر باتری سریع تخلیه شده است. اگر تلفن شما سرعت خود را از دست نداده است ، ممکن است نرم افزار مخرب در پس زمینه کار کند ، حتی اگر صفحه خاموش باشد. این یک توضیح برای باتری است که به سرعت از آب خارج می شود. دلایل دیگر ممکن است این باشد که شما با داشتن تعداد زیادی برنامه در پس زمینه در حال کار کردن بیش از حد هستید یا باتری کهولت سن دارد و نیاز به تعویض دارد.

شاخص های بارزتری نیز وجود دارد. اگر شروع به دیدن پاپ آپ های عجیب و غریب ، افزایش مرموز در استفاده از داده ها یا هزینه های صورتحساب خود برای خدماتی که سفارش نکرده اید هستید ، شانس دارید با بدافزارها سر و کار دارید.

همانطور که مشاهده می کنید ، بسیاری از علائم بدافزار می توانند دلایل خوش خیم تری داشته باشند. بدون برنامه آنتی ویروس ، هیچ راه مطمئن برای آگاهی از اینکه تلفن شما آلوده شده است وجود ندارد. این گفت ، اگر علائم را می بینید ، دلیلی برای تحقیق وجود دارد.

نحوه حذف بدافزار از اندروید

دو روش برای حذف نرم افزارهای مخرب از دستگاه Android وجود دارد: راه آسان و راه سخت. ما می خواهیم شما را از طریق هر دو مورد طی کنیم ، بنابراین شما می توانید روشی را انتخاب کنید که برای شما بهتر باشد.

راه آسان

تعداد کمی از افراد بدون استفاده از نرم افزار آنتی ویروس رایانه های خود را ایمن می کنند و شما نباید با Android خود متفاوت باشید. این برنامه به عنوان اولین خط دفاعی شما در برابر بدافزارها عمل می کند و آن را حذف می کند. در زیر ، ما به برخی از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس برای محافظت از دستگاه شما خواهیم پرداخت.

Android با آنتی ویروس به نام Google Play Protect همراه است. آزمایش های مستقل نشان داد که تنها 51.8 درصد در برابر بدافزار موثر هستند ، بنابراین استفاده از آن باعث می شود تلفن شما آسیب پذیر شود.

اگر در مورد امنیت جدی هستید ، به یک برنامه مؤثرتر نیاز دارید. بهترین ویروس آنتی ویروس ما برای مقاله Android اگر می خواهید در اطراف خود بخرید یا با برنامه های ضد ویروس برای دستگاه های تلفن همراه نا آشنا نیستید ، مکانی مناسب برای شروع است.

انتخاب برتر ما برای Android ، آنتی ویروس Kaspersky Mobile است. ما قصد داریم نحوه استفاده از آن را برای از بین بردن بدافزار بعدی دنبال کنیم. اگر می خواهید در مورد برنامه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی ضد ویروس Kaspersky را مطالعه کنید.

بهترین راه برای دریافت آنتی ویروس Kaspersky Mobile ، بارگیری آن از فروشگاه Google Play است. در حالی که می توانید با نسخه پرداخت شده کسپرسکی با قیمت 2.50 دلار در هر ماه ویژگی های پیشرفته ای بدست آورید ، می توانید با استفاده از نسخه رایگان ، بدافزارها را به راحتی تشخیص داده و حذف کنید.

هنگامی که برای اولین بار برنامه را باز می کنید ، برای به دست آوردن آخرین اطلاعات در مورد ویروس های Android ، بروزرسانی می شود.

کسپرسکی1

از منوی اصلی می توانید با کلیک بر روی دکمه “اسکن” در گوشه سمت چپ پایین صفحه ، دستگاه خود را برای بدافزار اسکن کنید..

Kaspersky_main

در صورت انتخاب برنامه ماهانه حق بیمه ، ویژگی های بیشتری با ضربه زدن به پیکان در گوشه پایین سمت راست وجود دارد.

Kaspersky_full_menu

در مرحله بعد ، از شما خواسته می شود بین “اسکن سریع” ، “اسکن کامل” یا “اسکن پرونده” را انتخاب کنید.

Kaspersky_scan_choice

اسکن سریع تمام برنامه های تلفن شما را بررسی می کند. اگر برنامه ای را از خارج از فروشگاه Google Play بارگیری کرده اید ، می خواهید این برنامه را اجرا کنید تا مطمئن شوید که از امنیت برخوردار است.

اسکن کامل کندتر است ، اما تمام برنامه ها و پرونده های دستگاه شما را اسکن می کند. اگر مطمئن نیستید که ویروس را گرفتید یا از کجا عمل می کند ، این بهترین گزینه است.

هنگامی که به یک پرونده واحد مشکوک هستید ، اسکن پرونده می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر آن را از یک مخاطب طراحی شده بارگیری کرده اید یا برای امنیت باید پرونده های تجاری ورودی را اسکن کنید ، این گزینه برای انتخاب است. فقط پرونده مورد نظر خود را انتخاب کنید و کسپرسکی آن را برای بدافزار اسکن می کند.

اگر کسپرسکی یک ویروس را تشخیص دهد ، این امکان را برای مسدود کردن پرونده به شما می دهد.

Kaspersky_block

انجام این کار مانع از اجرای پرونده نمی شود ، اما آن را از دستگاه شما خارج نمی کند. این به شما امکان می دهد قبل از حذف آن تحقیق کنید.

از آنجا که آنتی ویروس ها گاهی اوقات مشخص می کنند که پرونده های عادی ویروس هستند ، شما نمی خواهید کورکورانه آنها را دنبال کنید. هرچند بعید به نظر می رسد ، فرصتی وجود دارد که پرونده شناسایی شده به عنوان مهم برای عملکرد دستگاه شما بسیار مهم باشد. به همین دلیل مهم است که اگر نمی دانید نام آن به صورت آنلاین انجام می شود ، اگر نمی دانید چیست. اگر بدافزار باشد ، شخصی در مورد آن اطلاع خواهد داشت.

این ساده ترین روش برای حذف ویروس ها از دستگاه شما است ، اما اگر شما نمی خواهید یا نمی توانید برنامه نصب کنید ، روش دیگری وجود دارد.

راه سخت

اگر می دانید کدام پرونده یا برنامه مسئول ویروس است ، می توانید آن را به تنهایی حذف کنید.

اگر یک فایل واحد مقصر است ، می توانید از مرورگر پرونده تلفن خود برای حرکت به آن استفاده کنید ، نماد را فشار داده و نگه دارید تا گزینه های خود را ارائه دهد ، سپس یکی از گزینه های “حذف” را انتخاب کنید.

با این حال ، برنامه ها می توانند پیچیده تر باشند ، زیرا می توانند کد نویسی کنند تا تلاشهای شما برای حذف آنها را ناامید کنند.

اگر می دانید مشکل یک برنامه است ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلفن خود را در حالت ایمن مجدداً راه اندازی کنید. این مانع از اجرای برنامه هایی که توسط سازنده دستگاه شما ، شرکت مخابراتی یا Google انجام نشده باشد.

نحوه شروع کار در حالت ایمن از مدل به مدل دیگر متفاوت است ، بنابراین ممکن است مجبور شوید مراحل را بصورت آنلاین جستجو کنید. رایج ترین روش برای انجام این کار ، نگه داشتن دکمه پاور شما تا زمان ظاهر شدن منوی پاور است. بسته به دستگاه می تواند متفاوت به نظر برسد. در اینجا مثالی از گلکسی S9 آورده شده است.

خاموش

هنگامی که آن را مشاهده کردید ، گزینه “power off” را نگه دارید تا زمانی که به شما امکان انتخاب مجدد در حالت ایمن داده شود. یکبار بر روی آن ضربه بزنید.

حالت امن

پس از راه اندازی مجدد تلفن ، به “تنظیمات” بروید و سپس “برنامه ها”.

در این فهرست تمام برنامه های نصب شده روی تلفن شما ذکر شده است. حرکت کنید تا وقتی برنامه را با ویروس پیدا کردید.

Duolingo یک برنامه ایمن است ، اما ، برای این مقاله ، ما قصد داریم از آن استفاده کنیم تا روند از بین بردن نرم افزارهای مخرب از دستگاه Android خود را به شما نشان دهد. برنامه را در لیست انتخاب شده به صفحه ای که می توانید بر روی “حذف” کلیک کنید ، حذف کنید.

Duolingo1

اگر گزینه “حذف” خاکستری شود ، برنامه امتیازات سرپرست را بدست آورده است ، بنابراین باید آنها را حذف کنید تا آن را حذف کنید.

بسته به مدل ، به “تنظیمات” ، “امنیت” یا “قفل صفحه و امنیت” بروید ، سپس به “سایر تنظیمات امنیتی” و در آخر “برنامه های سرپرست دستگاه” بروید.

در آنجا برنامه هایی پیدا خواهید کرد که می توانند از امتیازات سرپرست استفاده کنند و یا به آنها اعطا یا ابطال کنند.

دستگاه_ادمین

امتیازات مدیر برنامه را پس بگیرید و سپس مراحل فوق را برای حذف برنامه تکرار کنید.

چگونه از اندروید در برابر بدافزار محافظت کنیم

از اندروید در برابر بدافزار محافظت کنید

برای دفاع از خود در برابر بدافزارها در آینده ، در یک برنامه آنتی ویروس با محافظت در زمان واقعی سرمایه گذاری کنید. نسخه برتر آنتی ویروس Kaspersky Mobile این ویژگی را دارد. گزینه دیگر Avast Mobile Security است که رایگان است و همچنین لیست ما را به عنوان بهترین آنتی ویروس برای اندروید تبدیل کرده است.

عقل سلیم رویکرد خوب دیگری است. به عنوان مثال ، نصب برنامه های کاربردی طراحی نشده بر روی دستگاه شما بسیار طولانی خواهد بود. از آنجا که هر برنامه ارسال شده به فروشگاه Google Play قبل از اینکه کاربران بتوانند آن را بارگیری کنند ، تأیید شده اند ، آنها مطمئن ترین شرط شما هستند.

ما نسخه دسک تاپ Avast را بسیار دوست داریم ، بنابراین اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید ، بررسی Avast Pro را بررسی کنید. نسخه تلفن همراه دارای یک اسکنر شبکه WiFi است که قبل از اتصال به دنبال تهدیداتی در مورد وای فای عمومی است ، که می تواند به شما کمک کند از خطرات متداول با آنها جلوگیری کنید..

F-Secure Safe Mobile ، ورود دیگری به بهترین آنتی ویروس های ما برای لیست اندرویدی ، به دلیل کنترل والدین ، ​​گزینه خوبی برای والدین است. بعلاوه ، ویژگی محافظت از مرور آن ، در صورت گشت و گذار در وب سایت های مخرب ، در معرض وب سایت های مخرب قرار می گیرد. این یک محصول مستقل نیست ، اما شما باید یک بسته چند دستگاهه تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، بررسی آنتی ویروس F-Secure ما را بخوانید.

افکار نهایی

شما نباید امنیت خوب تلفن را به عنوان اختیاری مشاهده کنید. Android منبع باز است و این بدان معنی است که هر کسی که علاقه دارد از تلفن ناامن استفاده کند ، اطلاعات مورد نیاز خود را برای این کار دارد. سیستم عامل بسیار قابل تنظیم تر از سیستم عامل iOS اپل است ، اما به قیمت آسیب پذیری های نرم افزار.

به خودتان اجازه ندهید که قربانی بدافزار شوید و از دستگاهی آهسته ، عمر باتری کوتاه یا هزینه های گرانقیمت خود در صورتحساب خود رنج برده اید که شما آن را پاک نکرده اید. دریافت نرم افزار آنتی ویروس برای جلوگیری از بروز این مشکلات بسیار مهم است. استفاده از یکی از بهترین VPN برای سیستم عامل Android باعث ایجاد لایه محافظ دیگری نیز می شود.

امیدواریم این روش ها برای از بین بردن بدافزارها از دستگاه شما کمک کند. اگر سؤال یا راهنمایی دیگری برای مقابله با بدافزارها در Android دارید ، در نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map