بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی برای سال 2020: برند خود را در صف قرار دهید

لایک ، هشتگ ، دنبال کردن و کلیک: برای بسیاری از ما ، اینها مواردی هستند که ما از استفاده خصوصی از توییتر ، اینستاگرام و فیس بوک و همچنین سایر سیستم عاملهای رسانه های اجتماعی می شناسیم. برای یک مدیر بازاریابی رسانه های اجتماعی ، اینها معیارهایی هستند که باید بطور روزمره مورد بررسی قرار گیرند. به همین دلیل ، ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی در گذشته برای پشتیبانی دقیقا از این نوع کارها ساخته شده بودند.


هیچ راز نیست که امروزه یک شرکت به دلایل مختلف مجبور است با آنالیز رسانه های اجتماعی سر و کار داشته باشد. در میان چیزهای دیگر ، شبکه های اجتماعی برای برندسازی و همچنین افزایش تعامل و فروش استفاده می شود ، بلکه همچنین برای نشان دادن بهترین طرف خود به عنوان یک کارفرما برای جذب استعداد جدید در شرکت شما.

حوزه بازاریابی بسیار تغییر کرده است. خلاقیت در گذشته عامل تعیین کننده بوده است ، اما امروز بیشتر در مورد خرد کردن شماره ها ، جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل حقایق است. برای جلوگیری از کار با کاغذ و مداد یا هزاران برگه اکسل ، بسیاری از بازاریابان از ابزارهای تحلیل رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

در این مقاله بهترین ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی در بازار ارائه خواهیم کرد. ما مهمترین سیستم عامل ها را در خصوص ویژگی ها ، قیمت و سهولت استفاده آزمایش کرده ایم.

نکته اصلی این است که Keyhole بهترین ابزار تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی در آنجا است. این بستر ما را با ویژگی های تحلیلی عمیق و سهولت استفاده از آن متقاعد کرد. سوراخ سوراخ ممکن است کمی گران تر از سیستم عامل های دیگر باشد ، اما در کل ، Keyhole برخی از بهترین ارزش ها را برای پول شما ارائه می دهد.

آنالیز رسانه اجتماعی چیست؟?

یک ابزار تحلیلی در رسانه های اجتماعی همراه ایده آل برای اندازه گیری عملکرد برند شما در کانال های مختلف رسانه های اجتماعی است. همچنین از شما در زمینه برنامه ریزی های بیشتر پشتیبانی می کند

از ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی غالباً برای اندازه گیری بازده سرمایه گذاری (ROI) کانال های رسانه های اجتماعی یک شرکت استفاده می شود. در بیشتر موارد ، مبارزات انتخاباتی اساس اندازه گیری است ، بیشتر به این دلیل که به شما امکان می دهد تا بتوانید سهولت هر کمپین را بر موفقیت کلی بازاریابی درک کنید. 

یکی دیگر از زمینه های جالب آنالیز رسانه های اجتماعی ، تقسیم بازدیدکنندگان و مشتریان برای درک بهتر گروه هدف است.

بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی

 1. سوراخ کلید
 2. هوتسوایت
 3. Zoho Social
 4. بافر
 5. جوانه اجتماعی

1. سوراخ کلید

Keyhole یک شرکت مستقر در کانادا است که به گفته مدیرعامل آن ، یک شرکت شماره یک در جهان برای تجزیه و تحلیل هشتگ است. ممکن است ما پلتفرم را به همان روش توصیف نکنیم ، اما باید بپذیریم که Keyhole بیش از یک کار مستحکم انجام می دهد.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-کلیدی

پس از ورود به سیستم عامل SaaS ، سه عملکرد مهم این سیستم عامل را به وضوح مشاهده خواهید کرد: 

 • آنالیز هشتگ و کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل حساب های رسانه های اجتماعی
 • مدیریت آنفلوانزا

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-کلید-مرور کلی

سوراخ کلید نه تنها ما را با عملکرد آن متقاعد می کند بلکه منو نیز بسیار واضح و بصری جذاب است. نوار بالا باعث می شود که بتوانید از بین ویژگی های مختلف به جلو و عقب بروید و هر ویژگی دارای یک زیرمنو بسیار واضح با چندین گزینه در نوار کناری سمت چپ است.

شما می توانید ردیاب ها را تنها با چند کلیک تنظیم کنید و می توانید تنها در طی چند دقیقه روی استراتژی رسانه های اجتماعی خود با Keyhole کار کنید..

Keyhole با سه برنامه مختلف ارائه می شود: حرفه ای ها ، شرکت ها و آژانس ها & شرکت همه برنامه ها ماهانه یا سالانه قابل پرداخت می باشند و ماهانه آنها با 179 دلار شروع می شوند اما می توانند به سرعت تا 999 دلار در ماه (یا حتی بیشتر) برسند.. 

علاوه بر این ، قیمت دو ارزان ترین طرح ، حرفه ای ها و شرکت ها بسته به تعداد ردیابی که اضافه می کنید متفاوت خواهد بود. 

دلایل دیگری که ما از کلاهک می خواهیم

Keyhole یک آزمایش رایگان ارائه می دهد ، که در عملکرد آن محدود است. برای مثال می توانید فقط سه ردیاب را تنظیم کنید ، اما ما فکر می کنیم برای آشنایی با این سیستم عامل کافی است.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-کلیدی-ردیاب

علاوه بر ردیاب های محبوب رسانه های اجتماعی ، Keyhole ردیابی برای انجمن ها و وبلاگ ها را نیز ارائه می دهد. اینها ویژگی هایی هستند که اگر می خواهید با SEO و رشد ارگانیک مقابله کنید ، به ویژه مفید هستند.

2. Hootsuite

دومین ارائه دهنده در بررسی ما ، Hootsuite ، ارزان تر از Keyhole است. شما می توانید بین چهار طرح انتخاب کنید: حرفه ای ، تیم ، تجارت و شرکت. ارزان ترین طرح ، Professional ، با شروع از 19 دلار در هر ماه است. علاوه بر این برنامه ها ، گزینه ای کاملاً رایگان و پنهان نیز وجود دارد.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار بدون هوتسویت

هر طرح با یک آزمایش رایگان 30 روزه ارائه می شود ، اما بین برنامه رایگان و آزمایشی رایگان تفاوت وجود دارد. اگر به موقع آن را فسخ نکنید ، هر آزمایش رایگان به اشتراک پولی ارتقا خواهد یافت. 

این یکی از دلایلی است که اگر می خواهید از آزمایش رایگان استفاده کنید ، باید اطلاعات کارت اعتباری خود را ارائه دهید. اگر نمی خواهید پرداخت کنید به یاد داشته باشید که به موقع آن را لغو کنید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-ابزار-برنامه ها

روند سوار شدن بسیار ساده است ، اما پلت فرم به شما امکان نمی دهد تا به داشبورد یا سایر ویژگی ها دسترسی پیدا کنید تا زمانی که حداقل دو کانال رسانه اجتماعی مختلف را مشخص نکنید. 

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-کلاهبرداری-شروع کنید

با این وجود ، می توانید با لغو روند پردازنده و بازگشت به صفحه اصلی ، سکوی آن را کمی دور بزنید. دوباره از آنجا به داشبورد خود دسترسی پیدا کنید و باید بتوانید داشبورد خود را ببینید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-هوتو-داشبورد

پیمایش Hootsuite مناسب و واضح است ، اما می تواند از برخی تصاویر دیگر استفاده کند. در کل ، ما فکر می کنیم طراحی کمی غبارآلود به نظر می رسد. ما ناوبری Keyhole را بین عملکردها بهتر دوست داشتیم.

دلایل دیگر Hootsuite را دوست داریم

علاوه بر کارکردهای تحلیلی ، Hootsuite دارای ابزاری برای برنامه ریزی محتوا نیز هست. این بدان معنی است که با Hootsuite ، شما نه تنها می توانید عملکرد خود را در رسانه های اجتماعی اندازه گیری کنید ، بلکه کمپین های خود را با بینش هایی که بدست آورده اید با استفاده از یک ابزار واحد تنظیم کنید. 

با این حال ، ویژگی های تجزیه و تحلیل فقط در صورت انتخاب یک برنامه پرداخت هزینه در دسترس است.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-کلاهبرداری-تحلیلی

نکته اصلی این است که Hootsuite یک کار محکم انجام می دهد ، اگرچه این یک بستر اختصاصی برای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی نیست بلکه یک بستر جامع مدیریت رسانه های اجتماعی است.

3. Zoho Social

Zoho Social یک راه حل رسانه اجتماعی از مجموعه Zoho است. این پلتفرم با برنامه های مختلفی از 10 دلار در هر ماه شروع می شود و تقریباً با بیش از 300 دلار در ماه به پایان می رسد. 

بین نرخ تجارت و آژانس تمایز قاطعی قائل شده است. بسته به تعداد مارک های مورد نظر برای ردیابی و تعداد اعضای تیمی که به سیستم عامل اجازه می دهید ، قیمت نیز تغییر می کند.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-zoho-اجتماعی برنامه ها

هر طرحی با یک آزمایش رایگان ارائه می شود که برخلاف برخی سیستم عامل ها (با نگاه کردن به شما ، Hootsuite) ، به یک اشتراک پولی تبدیل نمی شود. وقتی محاکمه آزاد به پایان رسید ، به یک برنامه رایگان کاهش می یابد. این ، از دیگر دلایل ، باعث می شود Zoho Social بهترین ابزار تحلیلی رایگان رسانه های اجتماعی در دسترس باشد.

پس از ثبت نام در Zoho Social ، مستقیماً به صفحه نمای کلی منتقل می شوید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-zoho-داشبورد

در اینجا شما می توانید مهمترین اطلاعات را با یک نگاه ، مانند “سلامتی برند” و “پست های اخیر” پیدا کنید. در این مرحله ، ما دوست داریم نمودارها و نمودارهایی مانند آنچه Keynote در داشبورد نمای کلی آن ارائه می دهد را ببینیم.

نوار پیمایش بسیار آسان است ، اما توضیحات منو کمی گیج کننده است و بسیاری از برگه ها داشبورد خالی را نشان می دهند.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-zoho-خالی-بازدید

در زیر “گزارش” ، ما در نهایت گزارشهای تحلیلی را که می خواستیم پیدا کردیم. ما کمی ناامید هستیم ، زیرا KPI و داشبورد به نوعی خیلی اساسی هستند و هیچ تنظیماتی یا گزینه های سفارشی سازی نیز وجود ندارد.

گزارش های بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-zoho

دلایل دیگری که ما دوست داریم Zoho Social

Zoho یک راه حل محکم است ، به خصوص برای شرکت های کوچکتر که نمی خواهند وقت و هزینه زیادی را در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کنند. استفاده از این سکوی آسان ، بسیار گران نیست و یک راه حل جامد برای مبتدیان است. اگر به ویژگی های پیشرفته تری نیاز دارید ، Zoho از جای خود خارج است.

روی هم رفته ، Zoho Social مانند کتابهای Zoho است (بررسی کتابهای Zoho ما را بخوانید): این نرم افزار مناسب و معقول است ، اما چیز خاصی نیست.

4- بافر

بافر یک بستر تحلیلی در رسانه های اجتماعی است که توسط بیش از 75000 شرکت در سراسر جهان از جمله Cloudward استفاده می شود. این پلتفرم به سه عملکرد تقسیم می شود و طبق این بسته ها به طور جداگانه فروخته و قیمت می شود: انتشار ، پاسخ و تجزیه و تحلیل.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-بافر-وب سایت

نام بسته ها کاملاً توضیحی است: Publish بسته ای است که به شما امکان می دهد محتوای خود را در کانالهای رسانه های اجتماعی منتشر کنید ، پاسخ به شما کمک می کند تا تعامل خود را با کاربران خود بهبود بخشید و تجزیه و تحلیل به شما امکان می دهد عملکرد خود را در کانالهای رسانه های اجتماعی تحلیل کنید. بسته آخر بسته ای است که مخصوص ما جالب است.

برای هر یک از این سه کارکرد بسته های مختلف قیمت وجود دارد که می تواند ماهانه یا سالانه پرداخت شود.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-بافر-قیمت گذاری

بسته Analyze دارای دو نسخه مختلف قیمت: Pro و Premium است. Pro هر ماه 35 دلار هزینه دارد (در صورت صورت سالانه صورتحساب) و حق بیمه 50 دلار در ماه (اگر سالانه صورتحساب شود) می رود ، اما تفاوت عملکردی بین این دو بسته بسیار کم است. 

برای 15 دلار بیشتر در هر ماه ، دو کانال رسانه اجتماعی دیگر دریافت می کنید که می توانید آنها را ردیابی کنید ، می توانید آرم خود را بر روی گزارش هایی که با بوفر ایجاد می کنید قرار دهید و می توانید داستانهای اینستاگرام خود را ارزیابی کنید. در کل ، ویژگی های کمی با 180 دلار در سال وجود دارد. 

صرف نظر از این ، ما فکر می کنیم این پلتفرم بسیار گران است. ارزش پول شما خیلی معقول نیست زیرا ویژگی های کمی برای پول خود دریافت می کنید. اگر برنامه Analyze Pro را در نظر بگیرید ، سالانه 420 دلار برای چند گزارش اساسی بدون تعداد کانال های مختلف رسانه های اجتماعی پرداخت می کنید. 

علاوه بر این ، ما راهی برای جستجوی رقبا و تجزیه و تحلیل آنها پیدا نکردیم. علاوه بر این ، اگر می خواهید ویژگی های بیشتری داشته باشید ، باید بسته های مجزا را برای انتشار و پاسخ اضافه کنید ، که با هم می توانند به سرعت چند صد دلار در ماه اضافه کنند.

دلایلی دیگر که ما از بافر دوست داریم

هر یک از برنامه های مختلف با یک آزمایشی رایگان همراه است که می توانید بعداً به یک طرح رایگان تغییر دهید. فقط برنامه ای را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و بر روی دکمه “آزمایشی رایگان” کلیک کنید. پس از آن می توانید رمز عبور خود را تنظیم کرده و قبل از شروع به چند سوال دیگر پاسخ دهید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-بافر-حساب تنظیم

پس از ثبت نام ، باید کانال های رسانه های اجتماعی خود را به سیستم عامل وصل کنید. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، ناامید کننده هستیم که شما به جز اینستاگرام ، فیس بوک و توییتر نمی توانید هیچ کانال رسانه ای اجتماعی دیگری را نیز کنترل کنید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-بافر-داشبورد

5. جوانه زدن اجتماعی

آخرین ارائه دهنده ما ، Sprout Social ، با سه برنامه متفاوت ارائه می شود و از 99 دلار در ماه شروع می شود. آنچه که ویژه Sprout Social است ویژه این است که قیمت ها هستند برای هر کاربر. این بدان معناست که شما می توانید سه نفر را شامل شوید و در حدود 300 دلار در هر ماه برای ارزان ترین برنامه پرداخت کنید. 

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-جوانه-اجتماعی-برنامه ها

هیچ برنامه رایگان وجود ندارد ، اما یک آزمایش 30 روزه باید کافی باشد تا شما را با مهمترین ویژگی ها آشنا کند.

اگر می خواهید از Sprout Social استفاده کنید ، به حساب کاربری توییتر نیاز دارید. در غیر این صورت ، این نرم افزار به شما اجازه نمی دهد وارد منوی اصلی شوید.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-جوانه-اجتماعی-شروع کنید

پس از ایجاد حساب کاربری خود ، سؤالات دیگری برای ورود به سیستم وجود دارد ، که لازم نیست برای دسترسی به داشبورد برنامه واقعی پاسخ دهید. 

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-جوانه-اجتماعی-مرور کلی

منوی پیمایش کاملاً واضح به نظر می رسد ، اما عملکردها بسیار خوب پنهان شده اند. روند پردازش نیز بسیار خسته کننده است و به نظر می رسد داشبورد بیش از حد است.

دلایل دیگری که ما دوست داریم جوانه های اجتماعی داشته باشیم

ما به خصوص Sprout Social را دوست داریم زیرا از سیستم CRM داخلی استفاده می کند و به تجزیه و تحلیل مخاطبان پیشرفته اجازه می دهد. اگر نمی خواهید به CRM Sprout Social تکیه کنید ، می توانید به بهترین CRM مقاله ما برای مشاغل کوچک نگاهی بیندازید..

Sprout Social همچنین دارای یک سرویس پیام رسانی داخلی است ، بنابراین می توانید تمام پیام های رسانه های اجتماعی خود را از یک بستر ویرایش و پاسخ دهید..

آنچه Sprout Social به ویژه خوب انجام می دهد ، گزارش ها هستند. این امکان را به شما می دهد تا بین گزارش های بی شماری متفاوت و نقاط داده ای را که می توانید اضافه کنید و حذف کنید. 

گزارش های بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-جوانه-اجتماعی

گزینه های گزارش محدود به مشخصات ، مخاطبان و کلمات کلیدی شما نیستند. Sprout Social همچنین تجزیه و تحلیل دقیق رقیب را به شما ارائه می دهد.

بهترین-اجتماعی-رسانه ای-تحلیلی-ابزار-جوانه-اجتماعی-رقبا

چگونه ابزارهایی را برای مدیران رسانه های اجتماعی انتخاب کردیم

در زیر معیارهایی را که هنگام انتخاب خود حفظ کرده ایم آورده ایم.

امکانات

مهمترین بخش معیار ما ویژگی ها است. همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم ، تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی ابزاری مهم برای تعیین ROI کمپین های بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. 

بنابراین ، ما اندازه گیری معیارهای کلیدی – مانند دسترسی ، برداشت ، کلیک و تبدیل – را به عنوان بخش مهمی در تعیین بهترین ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی می بینیم.. 

جنبه جالب دیگر برای ما تعداد کانال ها و سیستم عامل هایی است که می توان از آنها استفاده کرد. این بدان معنی است که اگر یک پلتفرم بتواند بیش از فقط فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام را پوشش دهد امتیازات بزرگی را کسب می کند. 

این مهم است زیرا بیشتر ما از بیش از یک کانال رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم و یک ابزار تحلیلی خوب رسانه های اجتماعی باید بتواند رفتار متقابل را ردیابی کند.

علاوه بر ارزیابی کمپین های بازاریابی و گرفتن اطلاعات مربوط به معیارهای بازاریابی ، این بستر باید به شما امکان تحلیل مخاطبان را نیز بدهد. 

بازاریاب مدرن رسانه های اجتماعی باید بدانید چه کسی روی دکمه “بیشتر بخوانید” کلیک می کند و چه چیزی از نظر جمعیتی به نظر می رسد. این امر به این دلیل است که به آنها امکان می دهد گروه هدف خود را بهتر بشناسند یا حتی به گروه هدف جدیدی که قبلاً برای آنها خاموش بود از رادار استفاده کنند..

آخر اینکه ، هر پلتفرم نیز باید دارای ویژگی هایی باشد که امکان جاسوسی از رقابت را فراهم می آورد.

قیمت

معیار دوم در معیار تفصیلی ما قیمت گذاری است. ما برنامه های مختلف هر ارائه دهنده را بررسی کردیم و آنها را از نظر مدت و گزینه های قیمت مقایسه کردیم. ما همچنین به ویژگی هایی که در هر برنامه به دست می آورید علاقه مند بودیم و چقدر برنامه ها با یکدیگر متفاوت هستند. محاکمات رایگان و ضمانت برگشت پول نیز مواردی هستند که ما در رتبه بندی خود قرار داده ایم.

راحتی در استفاده

آخر ، سهولت استفاده است. در این بخش سکوها را از نظر قابلیت استفاده و اثربخشی آزمایش کردیم. از آنجا که تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی در مورد پردازش داده ها است ، و داده ها اغلب در داشبورد نمایش داده می شوند ، تصاویر بخشی از امتیاز هستند.

ما این معیار را انتخاب کرده ایم زیرا اگر از یک بستر تحلیلی در رسانه های اجتماعی استفاده می کنید ، باید کار شما را ساده کند و به دلیل وجود رابط کاربری بد ، مسائل را پیچیده نکند..

افکار نهایی

با این انتخاب ، ما شما را با بهترین ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی در آنجا آشنا کرده ایم. البته ، بسیاری از ارائه دهندگان دیگر هنوز هم هستند ، اما از دیدگاه ما ، آنهایی که در این مقاله هستند بهترین هستند. كسانی كه فقط از بهترینها راضی هستند باید با كلاه بروند.

این بدان معنا نیست که شما نباید به فروشندگان دیگر فرصتی دهید. به عنوان مثال ، اگر شما از Keyhole راضی نیستید ، Sprout Social و Hootsuite گزینه های کاملی هستند. اگر نمی خواهید پول را روی یک سیستم عامل هزینه کنید ، پس بهترین ابزار تحلیلی در رسانه های اجتماعی Zoho Social بهترین شرط بندی شماست.

نظر شما در مورد مقایسه ما و سیستم عامل هایی که آزمایش کردیم چیست؟ آیا تاکنون از چنین بسترهای نرم افزاری استفاده کرده اید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید و از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map