نحوه تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی در سال 2020

بهتر یا بدتر ، زندگی ما به روزرسانی های وضعیت می چرخد. هرچه بیشتر وقت خود را صرف استفاده از رسانه های اجتماعی کنید ، داده های بیشتری جمع آوری می کنید. اگرچه فیس بوک ممکن است کاربردهای خاص خود را برای آن داده ها داشته باشد ، احتمالاً برای شما نیز ارزش دارد. در این مقاله ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه از رسانه های اجتماعی نسخه پشتیبان تهیه کنید ، بنابراین داده های شما هرگز در تعویض از بین نمی روند.


چند سال پیش ، ابزارهای زیادی برای مدیریت این فرآیند وجود داشت. ابزارهای همه به یک مانند Frostbox ، Backupify و SocialSafe محبوب بودند ، قادر به مدیریت چندین سیستم عامل رسانه های اجتماعی ، تهیه نسخه پشتیبان از Facebook ، Instagram، Twitter، LinkedIn، Pinterest و سایر خدمات بودند. بسیاری از ابزارهای مستقل نیز وجود داشت.

تقریباً همه آنها بسته شده اند. به سختی می توان گفت چرا بسیاری از مردم به نسخه پشتیبان از داده های رسانه های اجتماعی زحمت نمی دهند ، در حالی که اکثر خدمات رسانه های اجتماعی اکنون به شما امکان می دهند پرونده های پشتیبان را مستقیماً بارگیری کنید.

ما مراحل بارگیری فایل های پشتیبان را بعداً پوشش خواهیم داد. از آنجا که تهیه نسخه پشتیبان از کتابچه راهنمای کاربر می تواند یک درد باشد و حتی اگر بایگانی رسانه های اجتماعی خود را بارگیری کنید ، هنوز هم باید آنها را در ابر ایمن کنید ، ابتدا به سه مورد دلخواه Cloudward.net که دارای قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از فیس بوک و اینستاگرام هستند ، می پردازیم: pCloud، Acronis True Image و IDrive.

پشتیبان گیری ابر برای رسانه های اجتماعی

فقط تعداد معدودی از ارائه دهنده های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین شامل پشتیبان گیری از رسانه های اجتماعی و فقط برای فیس بوک و توییتر هستند ، اما با استفاده از یکی از این ابزارها می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید. آنها علاوه بر ارائه مزایایی مانند پشتیبان دسکتاپ و موبایل ، هماهنگی و اشتراک گذاری را ارائه می دهند.

بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین تفاوت وجود دارد که درک آن مهم است. با این حال ، هنگام تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی ، کم و بیش به همان روش کار می کنند ، کپی کردن عکس ها ، فیلم ها و گاه به گاه سایر اطلاعات.

برای نگاهی کامل به ارائه دهندگان هر دو نوع ، ما راهنماهایی برای بهترین فضای ذخیره سازی ابری و بهترین ارائه دهندگان پشتیبان آنلاین داریم. برای تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی ، خدمات زیر بهترین شرط بندی شما هستند.

IDrive: Facebook، Instagram

IDrive یکی از متنوع ترین خدمات پشتیبان گیری آنلاین است. یک اشتراک واحد رایانه های نامحدود را در بر می گیرد و IDrive نسخه پشتیبان تلفن هوشمند را تهیه می کند ، که ارائه دهندگان معدودی نیز در آن قرار دارند. تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی برای فیس بوک و اینستاگرام فقط آیکون سازی است.

IDrive.ScheduleBackup

برای فیس بوک و اینستاگرام ، IDrive با ذخیره نسخه در سرورهای ابری خود از عکس ها و فیلم ها محافظت می کند. آلبوم های شخصی و رسانه هایی که در آنها برچسب گذاری شده اید در نسخه پشتیبان تهیه شده اند ، که می تواند مفید باشد زیرا عدم دسترسی و عدم علاقه به این معنی است که شما دسترسی به آن محتوا را از دست خواهید داد.

IDrive.InstagramBackup

نسخه پشتیبان تهیه خودکار و افزایشی است ، بنابراین تنها از رسانه کپی شده از آخرین نسخه پشتیبان شما ، رسانه اضافه شده است. این باعث صرفه جویی در وقت و پهنای باند می شود. شما باید بکاپ گیری را به صورت دستی اجرا کنید. این کار از طریق رابط وب IDrive یا از طریق دستگاه Android یا iOS شما قابل انجام است.

اشتراک های مقرون به صرفه دلیل دیگری برای انتخاب IDrive است. شما می توانید 2TB از نسخه پشتیبان تهیه کنید با بیش از 50 دلار در ماه یا 5 ترابایت با پرداخت بیش از 75 دلار. در هر دو صورت باید فضای کافی برای رسانه های اجتماعی ، دسک تاپ و تلفن های هوشمند خود داشته باشید. یک برنامه 5 گیگابایتی رایگان نیز وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر ، از جمله در مورد ویژگی هایی مانند همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری ، بررسی IDrive ما را بخوانید.

تصویر واقعی Acronis: Facebook، Instagram

اگرچه IDrive بر روی کاغذ عالی به نظر می رسد ، می تواند بسیار ناچیز باشد. تصویر واقعی Rival Acronis به لطف یک شبکه سرور بزرگتر ، پشتیبان گیری سریع تری را ارائه می دهد. همچنین می تواند از فیس بوک و اینستاگرام پشتیبان تهیه کند و این کار را جامع تر از IDrive انجام می دهد.

کتاب TrueImage.BackupFace

علاوه بر عکس ها و فیلم های فیس بوک ، True Image پیام ها ، مخاطبین و مواردی را دوست دارد. برای اینستاگرام ، تمام عکس ها ، تعداد لایک ، برچسب ها و نظرات را برای هر پست ذخیره می کند.

TrueImage.FacebookWhatToBackup

تصویر واقعی بطور مداوم از هر دو سیستم عامل پشتیبان تهیه می کند. این بدان معنا نیست که شما مجبور نیستید نسخه پشتیبان تهیه رسانه های اجتماعی خود را به صورت دستی مانند IDrive انجام دهید. پشتیبان گیری ها افزایشی هستند ، بنابراین فقط داده هایی که قبلاً ذخیره نشده اند کپی می شوند.

TrueImage.FacebookRecovery

اگر نمایه Facebook یا Instagram شما حذف شود ، Acronis True Image حتی می تواند محتوای پشتیبان تهیه شده را به یک نمایه جدید بازگرداند.

تمام داده ها در حالت استراحت در ابر پشتیبان Acronis با استفاده از AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند. برای حفظ حریم خصوصی بیشتر ، گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی تا پایان وجود دارد. همانطور که در بررسی Acronis True Image ما ذکر شد ، قبل از شروع تهیه نسخه پشتیبان خود باید آن را تنظیم کنید.

می توانید فیس بوک یا اینستاگرام را از داشبورد وب True Image یا تلفن هوشمند خود تهیه کنید. مانند IDrive ، برنامه True Image در میان بهترین پشتیبان گیری آنلاین برای دستگاه های تلفن همراه ، با برنامه های Android و iOS است که می تواند از مخاطبین ، عکس ها ، فیلم ها و پیام های متنی محافظت کند.

تنها دلیل عدم در نظر گرفتن نسخه پشتیبان از True Image over IDrive برای تهیه پشتیبان رسانه های اجتماعی این است که هزینه بالاتر است. برای 250 گیگابایت تهیه نسخه پشتیبان در سال 50 دلار در سال هزینه می شود ، تقریباً همان قیمت تهیه نسخه پشتیبان تهیه IDRive 2TB. هیچ برنامه رایگان Acronis True Image وجود ندارد ، اما می توانید 30 روز قبل از تصمیم گیری ، این سرویس را امتحان کنید.

pCloud: Facebook، Instagram

pCloud به دلیل داشتن یک افزودنی رمزگذاری دانش صفر به نام pCloud Crypto ، یک سرویس ذخیره سازی ابری است که به عنوان یکی از بهترین گزینه های Dropbox در دسترس قرار می گیرد ، با ارائه ویژگی های مشابه و امنیت بهتر. در حالی که همگام سازی فایل ، به اشتراک گذاری فایل و صرفه جویی در فضای هارد دیسک از مزایای بزرگ pCloud است ، می تواند از رسانه های پشتیبان نیز پشتیبانی کند..

برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه ، وارد رابط وب pCloud شوید و روی پیوند “پشتیبان” کلیک کنید. چندین سرویس وجود دارد که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده اند ، نه فقط Facebook و Instagram ، بلکه Google Drive ، Dropbox و Microsoft OneDrive نیز.

pCloud.BackupFacebookBackupInstagram

فقط می توانید از آلبوم های فیس بوک و اینستاگرام پشتیبان تهیه کنید ، و عکس و فیلم را ذخیره کنید. pCloud به دنبال رسانه های دارای برچسب نیست.

pCloud.Facebook انتخاب آلبوم ها

pCloud در حالی که از لحاظ امکانات پشتیبان رسانه های اجتماعی محدود است ، فضای زیادی را برای تصاویر شما فراهم می کند. می توانید یک حساب 10 گیگابایتی رایگان ، یک حساب 500 گیگابایتی 5 دلار در ماه یا یک حساب 2TB با قیمت 8 دلار در ماه ثبت نام کنید. ما pCloud را در بین بهترین سرویس های ذخیره سازی رایگان ابر قرار می دهیم و معتقدیم اشتراک 2TB آن یکی از بهترین معاملات در ذخیره سازی ابری است.

پشتیبان گیری از رسانه های اجتماعی Cloudfer

Cloudfer یک سرویس پشتیبان و آنلاین ذخیره سازی ابری نیست ، بلکه یک واسطه ای است که برای انتقال پرونده ها بین آنها طراحی شده است. Cloudfer به شما امکان می دهد انتقال فایل های دستی و برنامه ریزی شده را انجام دهید. این تعداد گزینه های سرویس cloud مانند سایر ورودی ها در لیست بهترین لیست مدیریت ابر از ابر ما وجود ندارد ، اما هنگام صحبت از رسانه های اجتماعی از آنها بهتر است.

گزینه ها شامل فیس بوک ، اینستاگرام ، فلیکر و 500 پیکسل ، ابزاری برای ذخیره سازی ابری برای عکاسان است که دارای ویژگی های رسانه های اجتماعی است.

Cloudfer.CloudService

متأسفانه ، Cloudfer فقط می تواند تصاویر و عکس ها را جابجا کند و گزینه ای برای محتوای دارای برچسب ندارد.

Cloudfer.FacebookContent

یک برنامه Cloudfer رایگان وجود دارد. این نسخه های فایل را حفظ نمی کند یا فیلتر نمی دهد ، و شما فقط می توانید یک بار مهاجرت را انجام دهید ، اما این باید برای تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی خوب باشد.

با یک برنامه شخصی Cloudfer ، می توانید بجای برنامه ای که برنامه رایگان اجازه می دهد ، سه بار مهاجرت را همزمان انجام دهید. تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده در رسانه های اجتماعی بسیار گران است ، هرچند که با 75 سنت یک گیگابایت ، با حداقل هزینه 8 گیگابایت.

پشتیبان تهیه رسانه های اجتماعی IFTTT

در حالی که ابزارهای ذکر شده تاکنون برای فیس بوک و اینستاگرام به خوبی کار می کنند ، اکثر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی از بین رفته اند. علاوه بر این ، بیشتر سرویس های ذخیره سازی آنلاین و ذخیره سازی ابری ویژگی های بومی برای تهیه نسخه پشتیبان از خدمات رسانه های اجتماعی ندارند. اگر خدمات مورد نظر شما ارائه نشده باشند ، راه حل استفاده از IFTTT برای تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی است.

IFTTT.TwitterGoogleRecipes

IFTTT یکپارچه سازی a la carte را برای برنامه های وب فراهم می کند ، بسیاری از آنها سرویس های ابری و رسانه های اجتماعی هستند. این اسم مخفف “اگر این باشد ، پس از آن” ، رویکرد علت و معلول خود در اتوماسیون را توصیف می کند. به طور خلاصه ، عملی روی یک سرویس ، مانند برچسب رسانه اجتماعی انجام می شود و نتیجه آن منجر به یک عمل ماشه می شود ، مانند ذخیره کردن مورد برچسب در Google Drive.

به نظر پیچیده است ، اما اینگونه نیست IFTTT دستور العمل های مختلفی را برای تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی در دسترس دارد ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که ثبت نام کنید و سم خود را انتخاب کنید.

ما نمی توانیم تمام امکانات را پوشش دهیم ، اما در اینجا چند دستور العمل برای تهیه نسخه پشتیبان از رسانه های اجتماعی یافتیم:

 • توییتر: پرونده ها را در توییت به Dropbox اضافه کنید
 • توییتر: توییت را در Google Docs ذخیره کنید
 • Tumblr: ارسال نسخه پشتیبان به Google Drive
 • Tumblr: پستهای پشتیبان به Evernote
 • Facebook: عکس های پشتیبان از Google Drive
 • فیس بوک: عکس های پشتیبان به Dropbox
 • Pinterest: پین پشتیبان به Google Drive
 • اینستاگرام: عکس های پشتیبان در Google Drive

ما مقاله ای را در زمینه تهیه نسخه پشتیبان از IFTTT داریم ، هرچند تمرکز آن روی رسانه های اجتماعی نیست.

Zapier رقیب IFTTT نیز الگوریتم های پشتیبان تهیه رسانه های اجتماعی آماده برای پخش دارد. پیشنهاد می کنیم ابتدا IFTTT را کاوش کنید ، زیرا این برنامه رایگان است و Zapier نیز اینگونه نیست. اگر می خواهید بیشتر به تصمیم گیری کمک کنید ، در اینجا مقاله ای است که IFTTT علیه Zapier به شما ارائه می دهد.

تهیه نسخه پشتیبان از دستی رسانه های اجتماعی

در حالی که اتوماسیون و cloud برای تهیه پشتیبان بهتر کار می کنند ، اکثر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی گزینه های دستی برای بارگیری اطلاعات شما دارند. اگر می خواهید از قانون پشتیبان گیری 3-2-1 پیروی کنید ، این موارد می توانند به صورت محلی یا محلی و از راه دور ذخیره شوند.

پشتیبان گیری لینک شده

شما می توانید یک پرونده. csv که داده های اتصال شما را مستقیماً از LinkedIn صادر می کند ، صادر کنید. این پرونده شامل نام ، عنوان ، شرکت و آدرس ایمیل می باشد. این کامل نیست ، اما حداقل ، اطلاعات شبکه شما را حفظ خواهد کرد ، به طوری که شما این مخاطبین مهم را از دست ندهید.

برای صادرات اتصالات شبکه خود از LinkedIn:

 • بر روی “شبکه من” در بالای صفحه اصلی خود کلیک کنید
 • روی “شماره اتصالات خود” در سمت چپ کلیک کنید
 • “مدیریت مخاطبین همگام و وارد شده” را در بالا سمت راست کلیک کنید
 • روی “مخاطبین صادراتی” در زیر عنوان “Advanced” کلیک کنید

LinkedIn ظرف چند دقیقه پرونده و ایمیل خود را برای شما ارسال می کند. این ایمیل حاوی پیوندی است که به شما امکان می دهد یک پرونده .zip را که شامل اتصالات شماست ، بارگیری کنید.

پشتیبان گیری از فیس بوک

فیس بوک به دست آوردن کپی از داده های پشتیبان شما ساده است. روی پیکان کوچک به سمت پایین در بالای حساب خود کلیک کنید ، سپس روی تنظیمات کلیک کنید. روی “اطلاعات Facebook خود” در سمت چپ کلیک کنید.

در سمت چپ کلمات ، “اطلاعات خود را بارگیری کنید” ، روی “مشاهده” کلیک کنید. شما به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید با ارسال ها ، عکس ها ، فیلم ها ، نظرات ، لایک ها ، دوستان و تقریباً به هر آنچه که تاکنون در Facebook انجام داده اید ، یک فایل پشتیبان ایجاد کنید..

Facebook.YourInformationDownload

حتی گزینه ای برای موضوعات تبلیغاتی وجود دارد که فیس بوک برای شما و سابقه موقعیت مکانی شما مناسب دانسته است ، و این باعث می شود مارک زاکربرگ بزرگترین خزش جهان به نظر برسد.

چه اطلاعاتی را می خواهید ، محدوده تاریخ ، قالب و کیفیت رسانه انتخاب کنید. پس از اتمام کار ، می توانید خدمات مکان فیس بوک را غیرفعال کنید ، اگر می خواهید (تنظیمات) > امنیت & محل > محل).

پشتیبان گیری توییتر

با رفتن به تنظیمات حساب خود و انتخاب “تنظیمات و حریم خصوصی” بایگانی توییتر خود را بارگیری کنید. در صفحه بعدی ، به پایین حرکت کرده و “داده توییتر خود” را از فهرست سمت چپ انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، به پایین صفحه بروید. دکمه ای برای “درخواست داده های توییتر” وجود دارد.

Twitter.RequestData

روی آن کلیک کنید و توییتر پرونده شما را آماده می کند و در صورت آماده شدن برای شما ایمیل ارسال می کند. سپس می توانید یک پرونده .zip را با بایگانی توییتر خود بارگیری کنید.

پشتیبان گیری از اینستاگرام

با توجه به روند رسانه های اجتماعی ، اینستاگرام اکنون یک ویژگی داخلی برای بارگیری داده های شما برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده است. این ویژگی فقط به عکس و فیلم محدود نمی شود. می توانید سابقه ای از داستانهای بایگانی شده ، نمایه ، مخاطبین ، لایک ، پیامهای مستقیم ، جستجوها و چندین چیز دیگر را بارگیری کنید.

برای بارگیری اطلاعات خود ، به صفحه نمایه خود بروید و “حریم خصوصی” را انتخاب کنید & امنیت “پیوند به پایین بروید و بر روی “درخواست بارگیری” در زیر عنوان “بارگیری داده” کلیک کنید.

Instagram.RequestDownload

آدرس ایمیل و اینستاگرام خود را وارد کنید به شما اطلاع می دهد که پرونده بارگیری شما آماده است و این ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد.

افکار نهایی

کلید پشتیبان گیری فکر کردن در آینده است. اگرچه منطقی به نظر می رسد که فرض کنید محتوای رسانه های اجتماعی شما همیشه در آنجا قرار می گیرد ، عکس ها حذف می شوند ، دوستان غیر دوستانه و حوادث اتفاق می افتد ، حتی در مراکز داده های شرکتی.

بهترین شرط برای حفظ اطلاعات فیس بوک و اینستاگرام شما استفاده از Acronis True Image است که بصورت پیوسته و افزایشی از نسخه پشتیبان تهیه می کند. برای یک رویکرد ارزان تر ، هر دو IDrive و pCloud به خوبی کار می کنند ، همچنین با استفاده از IFTTT برای رسانه های اجتماعی و سرویس های ذخیره سازی که پشتیبانی نمی شوند.

نظرات خود را در مورد پشتیبان رسانه های اجتماعی در زیر به اشتراک بگذارید و به ما بگویید که از چه راهبردهایی استفاده می کنید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map